Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) Viktor77 válasza Croissant (#79250) üzenetére


Viktor77
titán

Nézd meg a venti pontos típusát és Aliexpressen biztos találsz hozzá.

Illetve, Amazonon is találtam, de én nem tudom a pontos típust, ezért nézz utána ez is jó lehet-e. [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79252) Croissant válasza Viktor77 (#79251) üzenetére


Croissant
aktív tag

Köszi. Valóban.

(#79253) Archus


Archus
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a videokártyámon kontakthibás a HDMI kimenet, és nincs másik HDMI, se DP kimenet, csak DVI. Ha veszek DVI to HDMI átalakítót akkor ugyanolyan képminőséget fogok kapni, mint HDMI-vel? Próbáltam utánaolvasgatni van ahol azt írják, hogy a DVI nem támogatja a HDCP szabványt, ez jelent valamilyen hátrányt?

Előre is köszi a válaszokat !

[ Szerkesztve ]

(#79254) Pkc83 válasza Archus (#79253) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia.

A felbontás úgy max FHD lehet, és filmlejátszásnál lehetnek gondok a HDCP
hiánya miatt. Bár azt nem tudom,hogy biztosan nem támogatja a DVI a HDCP-t.

[ Szerkesztve ]

(#79255) Archus válasza Pkc83 (#79254) üzenetére


Archus
csendes tag

Köszi a választ!

Az nem gond, hogy a max felbontás 1080p, de mekkora képfrissítés a maximum? Nekem 75Hz kellene. Tudja az 1080p-t 75Hz-en?

(#79256) Pkc83 válasza Archus (#79255) üzenetére


Pkc83
őstag

Szívesen.
144 hz-ig nincs gond. :N

(#79257) Pkc83 válasza Archus (#79253) üzenetére


Pkc83
őstag

Azt még hozzátenném ,hogy egy kontakt hibát szerintem tudnának javítani is.
Akkor nem kellene átalakító sem.

(#79258) Mákdaráló válasza Csupingo (#79249) üzenetére


Mákdaráló
tag

Aha, tehát akkor egy olyan kábel, melynek egyik fele mini displayport, másik HDMI még nem fog megfelelően működni.
Megpróbálom sztem sima HDMI kábellel. Meglátjuk.
Köszi

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#79259) Archus válasza Pkc83 (#79257) üzenetére


Archus
csendes tag

Köszi, majd körbekérdezek, hogy hol tudnák megcsinálni, rövidtávú megoldásnak pedig jó lesz ez is.

(#79260) Clark78


Clark78
tag

Sziasztok!
A következőben szeretném kérni a segítségeteket, tanácsotokat.
Adott egy 8 éves Gigabyte HD7850/2GB Windforce kártya, ami egy Asus M5A99FX PRO R2.0-n csücsül. Igen, nem mai a konfig...
Sajnos úgy tűnik, hogy a mai napon megadta magát a videokártya, legalábbis én mint laikus felhasználó rá gyanakszom. Nincs kép, a cooling nem megy. Maga a gép indul, de hiba jelző csipogás nincs. Próbáltam másik PCIe kábellel, illetve a tápba is másik csatlakozóba dugva, de semmi változás. Sajnos nincs másik gép amiben kipróbálhatnám.
A fentiek alapján kijelenthető, hogy tutira a videokártya a kuka?
Amennyiben igen, akkor a fenti említett alaplapba megfelelő lenne ez az új kártya?:
MSI GeForce GT710 2GD3H LP 2GB
Nem kell a power, csak netezésre kellene, mert azóta áttértem konzolra, minél olcsóbb megoldás kellene.
Köszi-üdv, Clark78

(#79261) Clark78 válasza Clark78 (#79260) üzenetére


Clark78
tag

Kicseréltem a kártyát és ugyanaz :O

(#79262) Csupingo válasza Clark78 (#79261) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a memóriákat is vedd ki és tedd vissza. A sata csatlakozókat is kihúzhatod az alaplapból, majd vissza. Alaplapi bios reset-tel is lehet próbálkozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79263) Clark78 válasza Csupingo (#79262) üzenetére


Clark78
tag

Köszi tippet!
OK, megcsináltam ezeket a lépéseket.
Többször kivettem-visszaraktam a memóriákat, de most meg pirosan világít a MemOK! lámpa, eddig ez nem volt, feltűnt volna.
Mit tanácsolsz?

(#79264) Csupingo válasza Clark78 (#79263) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt találtam. Kevés angol tudásommal arra jutottam, hogy elvileg nyomva kell tartani ezt a gombot, amíg a led nem kezd el villogni. Ekkor talán megpróbálja magának beállítani a memóriát. Ha nem jön össze, akkor próbálhatod csak 1 memóriával is, ha több van.
1 memóriát A2-be, kettő darabot A2-B2-be illik tenni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79265) Csupingo válasza Clark78 (#79263) üzenetére


Csupingo
veterán

Reset-elheted is a bios-t így, hogy kikapcsolt, áramtalanított gépnél átrakod ezt a jumpert, majd vissza, vagy kiveszed az alaplapból az elemet 1-2 percre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79266) Clark78 válasza Csupingo (#79265) üzenetére


Clark78
tag

Időközben megtaláltam az alaplap használati útmutatóját és pont ugyanezeket próbálgattam én is amiket írtál. Sajnos egyik sem segített. Kezdem feladni...

(#79267) Csupingo válasza Clark78 (#79266) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy mind a kettő kártya halott? Mondjuk ettől függetlenül gondolom a memória hibajelzőnek nem kéne világítania.
A többi pcie foglalatban sem működnek?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79268) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Van itt valaki aki RX5500XT-t használ 1440p felbontás mellett? Tisztában vagyok vele, hogy ez egy FullHD-ra tervezett kártya és ott nagyon is helyt áll, viszont nekem 1440p monitorom van. Ha letekerem a grafikai beállításokat medium-ra akkor elérhető vele, hogy 50-60 fps mellett tudjak játszani a legtöbb játékkal?
Videókat néztem de ott rendszerint High/Very High beállítások mellett mutogatnak mindent, úgy pedig ilyen 35-45fps volt a grafikonok szerint. A Monitor amúgy Freesync-es és 45-144Hz-ig tart a range.

Illetve ez már csak grátisz, mert elég csekély az esélye, de ha valaki pont a Final Fantasy 14-el játszik vele 1440p-ben, kb mire számíthatok?

Köszönöm a választ. :R

(#79269) Clark78 válasza Csupingo (#79267) üzenetére


Clark78
tag

Nem a másik amit próbáltam zsír új kártya. Igen, azt is próbáltam, hogy másik foglalatba tettem őket, de úgy sem volt változás.

(#79270) Pityu.


Pityu.
nagyúr

RX480 8gb kártyához már nem érdemesebb újabb procit vásárolni?Moist i5 7500 van mellette 16gb rammal és gondolkodnék egy mondjuk i5 10400F-ben meg 32gb ramban de azt mondják ezzel a kártyával ne számítsak semmire mellé inkább ujjat kéne venni,de én meg annyit most nem akarok kiadni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79271) gabber01 válasza Pityu. (#79270) üzenetére


gabber01
addikt

Sokat szerintem sem jelentene, ha csak játékok miatt váltanál. Ha meg esetleg később fejlesztenél kártyát is, akkor be lehet ruházni új procira, de akkor inkább erősebbre, ami időtállóbb.
Vagy később cserélsz mindent, csak az meg egyszerre lehet megterhelő anyagilag.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79272) Pityu. válasza gabber01 (#79271) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk úgy próbáltam gondolkodni,hogy most fejlesztem amiket írtam aztán ha esetleg normalizálódna a vga-k ára akkor jöhetne egy másik kártya mondjuk kérdés mikorra normalizálódik és a 10400F mennyire időtálló.Bár ajánlottak használtan ryzen 7 3700X procit,hogy az időtállóbb állítólag.Csak a keretet nem akarom annyira felbővíteni de majd lehet kutakodok még.Na igen egyszerre még nem lenne vészes mondjuk 300EFt de mostani árakkal megterhelő lenne mondjuk 500-600EFt kiadása.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79273) gabber01 válasza Pityu. (#79272) üzenetére


gabber01
addikt

Kártyát venni most felejtős, ha nem muszáj. Reméljük nem tart ez az áldatlan állapot örökké.
A 3700X valóban időtállóbb, de új árban jelentősen drágább is most.
Egyébiránt én épp most vettem i5 10400F-et, de nekem kissé régebbi procim van, ami már elég nagy bottleneck a 2060S-nek. Szóval ahhoz képest remélem nagy előrelépés lesz, de még várom a lapot hozzá. :)
Néztem én is a Ryzen 3600at, alapból azt akartam, de nagyon megugrott az ára, és játékokban kb ugyanazt tudják. Minden másra meg az i7 nyers ereje is bőven elég volt eddig is nekem. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79274) Pityu. válasza gabber01 (#79273) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Régebbi i7 helyett vettél i5 10400F-et? Én aprón bontatlan új 3700X-et 80EFt ért is találtam de a keretből így már kilógna.Egyébként nézegettem képeken a gyári hűtését a 3700x nek nem nézki rosszul csupa réz talp de azt mondják amd-k nél nem mindig jók a gyári hűtések mondjuk a 3600-osé gagyinak néz ki a 3700x-é komolyabbnak.Lehetséges,hogy csak a ventilátor ami gyenge rajta?Mert ha úgy lenne azt tudnék másikat jobbat rárakni már ha le lehet szerelni a gyárit,vagy átmahinálni valahogy átalakítóval a cooller master hyper 612s-t mert elméletileg adtak ki hozzá valamit ami AM3+ felfogatós.De még agyalok mert a 10400F is lehet jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79275) gabber01 válasza Pityu. (#79274) üzenetére


gabber01
addikt

Ja igen, lemaradt hogy i7 2600 van még, ami már rendesen benne van a korban. :)
Nem nagyon tudom milyen az AMD-ék gyári hűtése. Mindig veszek külön jobbat mindenhez.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79276) Pityu. válasza gabber01 (#79275) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én most a 3700x et számolgatom kevesebb áron de az alaplap meg a memória végösszege mindig kilóg a keretből.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79277) gabber01 válasza Pityu. (#79276) üzenetére


gabber01
addikt

Hát az több, mint duplája árban. De ez már elég off topic. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79278) Pityu. válasza gabber01 (#79277) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,bocsi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79279) veber0937


veber0937
tag

Hi

egy sapphire hd7730-nak milyen főhokon kellene működnie?

(#79280) Viktor77 válasza veber0937 (#79279) üzenetére


Viktor77
titán

Itt olyan 60 fok alatti hőmérsékleteket írnak.
Bár pontos kártyát nem mutattál, így csak tippeltem, hogy ez az.
50W-os a kártya, de picsa a hűtése, szóval kb. ennyinek kell lennie.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79281) veber0937 válasza Viktor77 (#79280) üzenetére


veber0937
tag

ok köszönöm

(#79283) coldwar12


coldwar12
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Van 2 videókártyám (MSI RX 470 4GB). Az egyik gond nélkül működik, de elkerült tőlem, ezért most a másikat használom, aminek a következő baja lenne: bekapcsolom a gépet, működik a kártya, világít a logó, a ventik felpörögnek, majd ha pl. játszok, vagy több minden fut rajta, a kártya egyre jobban felpörög, sokkal hangosabb mint az előző társa, majd egy idő után, akár netflix közben, akár játék közben, de elmegy a kép, először becsíkozódik, majd nem ad jelet. Van, hogy 6 óra után, van hogy 20 perc után, de állandóan előjön ez a hiba. Újraindítás után, működik, de a hiba nem szűnik meg, időszakosan újra előjön. Ha valaki tudna benne segíteni, tanácsot adni, mit lehet vele csinálni, esetleg már kuka és nézzek másikat, kérem ossza meg velem gondolatait, hálásan köszönöm. :R

(#79284) gabber01 válasza coldwar12 (#79283) üzenetére


gabber01
addikt

Hűtése rendben van? Lehet egyre csak melegszik és nem bírja visszahűteni, csak teker a venti.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79285) Csupingo válasza coldwar12 (#79283) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyet talán túlmelegedéskor, vagy gyenge tápegység esetén is szoktak csinálni. Persze az sincs kizárva, hogy rossz a kártya. Kezdésnek a hőfokokat kéne figyelni ilyenkor.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79286) coldwar12


coldwar12
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :)
Bátorkodtam indítani 1 gpu stress test-et (furmark) és a következőket tapasztaltam.
55 fokos volt a kártya, amikor elindítottam. A kép elment azonnal, a videókártya egyből hangosabb lett mint a szomszédos hőerőmű a Mátrában, és azonnal lefagyott a gép, újraindítani se tudtam, hiába nyomtam a resetet, a kikapcsológomb hosszan tartó lenyomása szüntette meg a szenvedéseit a gépnek, addig viszont folyamatosan bőgött a venti. Előzőleg is ilyen típusú kártya volt benne, tehát ami még tegnap ment benne, az szintén 1 MSI RX 470 4 GB kártya volt, minden paraméterét tekintve ugyanez a kártya van benne most is. :F A tápegység egy Seasonic Focus+ 550W 80+gold.

(#79287) Csupingo válasza coldwar12 (#79286) üzenetére


Csupingo
veterán

Az is lehet, hogy szét volt szedve javítási szándékkal, de nem megfelelő mérető gap padokat tettek rá, amitől nem fekszik fel jól a hűtő. Vagy más okból, de csálén áll rajt a hűtő, vagy ami ritkább, eltűnt a gáz a hőcsövekből. Azt kéne ellenőrizni, ha tényleg magasak a hőfokok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79288) coldwar12 válasza Csupingo (#79287) üzenetére


coldwar12
csendes tag

Használtan vettem, így erről sajnos nem tudok biztosat mondani :(
furmarkot hanyagoltam, mert képtelenség anélkül elindítani, hogy elmenne a kép azonnal.
Játékban néztem tovább a hőfokot, 58 fok környékén volt, 20 mp múlva felment 62 fokra, akkor már elkezdett csíkozódni, majd volt 1 ugrás 65 fokra, akkor elment a kép és a hang is, most viszont legalább sikerült újraindítani.

(#79289) coldwar12 válasza coldwar12 (#79288) üzenetére


coldwar12
csendes tag

még ezt annyival egészíteném ki, hogy megint elindítottam 1 játékot, majd a monitorozást is a hőfok miatt, azonnal felugrott 58 fokról 88-ra, majd 91-re, és mivel féltem, hogy kirepül a gép így újraindítottam

(#79290) gabber01 válasza coldwar12 (#79289) üzenetére


gabber01
addikt

Fura, az első tesztednél, amikor 65 foknál lehalt, ott még bőven jó volt a hőfok, de a másodiknál hogy egyből felugrik 88-ra majd 91 biztos nem normális. Prociknál lehetséges ilyen jelentős hőfok ingadozás vagy ugrás, de gpunál nem, azok kb egyenletesen melegednek, feltéve hogy a hűtés jó. Érdekes mégis, hogy 91nél nem kapcsolt még ki magától a 2.korben. Gyanús azért hogy gyenge már a memória rajta. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79291) coldwar12 válasza gabber01 (#79290) üzenetére


coldwar12
csendes tag

Van, hogy 58 foknál is filmezés közben random se kép se hang és csak újraindítás után áll helyre. Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat mindenkitől, de úgy néz ki ez kuka :(

(#79292) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok!
Van egy nagyon régi gépem. Dell Optiplex 745, Q6700 proci, 8GB RAM, GT710 videókari. Tudom, nem mai darab, nekem elég lenne a teljesítménye. Azért írom, hogy lenne, mert pl youtube-on a 480P felbontású videóknál kezd akadni... Valamit rosszul állítottam volna be? Filmnézésnél VLC mediaplayer-rel elég jól elviszi a 720P, esetleg 1080P felbontást is. Szerintetek youtube-nál miért nem? Köszi, ha valaki tud segíteni.

(#79293) Csupingo válasza csabaspecial (#79292) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg próbáld ki h.264-es bővítménnyel, van több böngészőhöz is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79294) always


always
csendes tag

Sziasztok!
Seasonic SS-400ET típusú tápom van, aminek sajnos csak 1 db 6 pin-es csatlakozója van.
Vásároltam ma egy Asus ROG Strix GTX 1060 kártyát, amihez adott az eladó 2x6 pin-ből 8 pinesre átalakítót. Működőképes megoldás, hogy bedugom az egyikbe a 6 pinest, a másik pedig szabadon marad, vagy ez így off, esetleg más megoldás?
Köszönöm előre is! :R

(#79295) always válasza always (#79294) üzenetére


always
csendes tag

update: nem szeretnék overclockolni, ha ez számít.

(#79296) always válasza always (#79295) üzenetére


always
csendes tag

update2: az működőképes-e, hogy bedugom csak simán a most meglévő 6 pinest a 8pines kártyába?
Most RX 570 ITX-em van, ami 150 Wattot emészt
ez pedig 120 Wattot emésztene.
:F

(#79297) Pkc83 válasza always (#79296) üzenetére


Pkc83
őstag

A vga-nak annyi pint és csatlakozót kell bedugni amennyit kér.
Ha 2x6 akkor annyi,ha 2x8 akkor meg annyit. Más megoldás nincs. :N

(#79298) always válasza Pkc83 (#79297) üzenetére


always
csendes tag

Értem, köszi!
Nekem 1 6pines van a tápon, a kártya egy 8-ast kér.
Ezek szerint egy ilyen átalakító a megoldás nekem, ugye?
Goobay 6pin - 8pin PCI-Express tápátalakító (93635) | PCX.hu

(#79299) Pkc83 válasza always (#79298) üzenetére


Pkc83
őstag

Igen átalakítóval müködnie kell. :K

(#79300) always válasza Pkc83 (#79299) üzenetére


always
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Amiatt nem értettem, mert a 2 ventisek is 120 Wattot fogyasztanak, és azok 6 pines csatlakozásúak. Ez a 3 ventis amit vettem szintén 120-at fogyaszt, csak 8 pines csatlakozású... :(((
Ugyanaz a kártya, teljesítmény, stb, csak más "brand"... :U
Én meg inkább a 3 ventiset vettem, mert ugyanolyan árban volt, mint a 2-esek. Mondom akkor miért ne...
De legalább megvan a megoldás. Köszi mégegyszer! :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.