Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok,
van egy Gigabyte GTX 1060 6GB VGA-m. Azt kell róla tudni hogy a hűtése valami kegyetlen sz*r, mivel olyan 60%-os fan speednél idegesítő ciripelő hangot adnak ki a kártyák. (Típusbetegség)
Az első kártyát vissza vittem, cserélték garanciában, majd újra csinálta ez is.
Teltek múltak az idők, én megszoktam, viszont mostanában monitor vásárlás előtt állva, elgondolkodtam, hogy egy 24"-os 144HZ es monitornál, főleg nyáron, nem hinném hogy megtartja azt a 75-80 °C-ot terhelés alatt..
Mivel új VGA-t nem igen szeretnék vásárolni, ezért szeretném kérdezni tőletek, van-e valamilyen hűtő amivel le tudnám cserélni a gyári GTX 1060 hűtőjét?
Köszi előre is! :R

(#79052) Viktor77 válasza kecso2009 (#79051) üzenetére


Viktor77
titán

Alin gyakorlatilag minden kártyához találsz új ventiket. Csak nézd meg a pontos típusát és rendeld meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79053) kecso2009 válasza Viktor77 (#79052) üzenetére


kecso2009
tag

Arctic Accelero vélemény?

(#79054) Viktor77 válasza kecso2009 (#79053) üzenetére


Viktor77
titán

Van belőle több is, melyikre gondolsz?
Arra is gondolj, bár nem írtad melyik típus pontosan, hogy lehet, hogy a borda a VRM-eket is hűti, ezt nem mindegyik Accelero tudja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79055) kecso2009 válasza Viktor77 (#79054) üzenetére


kecso2009
tag

Az Accelero Extreme III vagy IV-t néztem.
Nem tudom hogy ezek pontosan a VRM et hűtik, de a IV nél már elvileg nem kell hűtő paszta

(#79056) Allen0246


Allen0246
újonc

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, van egy rx5600xt kártyám, a terheléseket jól bírja, viszont van néhány helyzet ( álló helyzetben is ) hogy az amd radeon wattman ki crashel, a windowstól meg egy hiba üzenetet kapok "A(z) xy alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése." .

Az alaplap és a kártya elvileg jó , most volt mind a kettő szervízbe e miatt.

Bárkinek valami ötlet a hiba kiküszöbölésére?

(#79057) snake1977


snake1977
őstag

Üdv!
Uraim, segítséget kérnék, van egy tartalék Gainward GTX 660-as kártyám, a hibajelenség a következő, a gép minden egyes bekapcsolásakor felpörög a ventilátor, de csak egy pillanatra majd megáll, és nem hajlandó többször elindulni.
Próbáltam afterburnerben manuálisan is felhúzni a ventilátor fordulatszámot hátha valami ilyen nyűgje van, de nem indult meg. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#79058) Csupingo válasza snake1977 (#79057) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az egész gép nem indul többet, akkor valószínűleg gyenge, nem megfelelő a tápegység. Másikkal is ki kéne próbálni, ha van a közelben.

Jahh, hogy a ventilátor nem indul? :DDD
Törölj le minden vga piszkáló progit, az msi ab-t is, aztán DDU és próbálj ki pár régebbi vga drivert. (Volt idő, mikor bizonyos driverekkel összeakadt az msi ab és nem forgott a vga-n a ventilátor, vagy csak nagyon alacsony fordulaton.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79059) snake1977 válasza Csupingo (#79058) üzenetére


snake1977
őstag

Sajnos nem ez a gond, ez a kártya nem start-stoppos, alapjáraton pörögnie kellene már a gép bekapcsolásától számítva. Sikerült szereznem egy azonos méretű 4 pines csatlakozóval szerelt másik vga ventilátort, azt szépen szabályozza bekapcsolástól kezdve a kártya, szóval nagyon úgy tűnik a ventilátor pwm szabályzása döglött meg, viszont ha kikötöm a pwm két vezetékét és csak a feszültség marad bekötve, akkor maximum fordulaton pörög egyfolytában, és ekkor már visít a ventilátor. :W

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#79060) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Az normális, hogy kb 2 percenként (amikor eléri a GPU az 58°C-ot) 30 másodpercig periodikusan felpörög 0-ról ~1150 RPM-re a videokártya ventillátora, majd 51°C-nál veszi le megint 0 RPM-re? Ugyanekkor a VRAM usage is 0-ról 50 MB-ra változik.

A videokártyám MSI 1070 ARMOR 8G OC és nem tudom, hogy eddig is így működött-e, de most lett szembetűnő.

MSI Afterburnerben figyeltem meg a jelenséget, azzal lehet fan profile-t módosítani? Vagy erre milyen más programot ajánlotok?

Kicsit néha zavaró és lehet jobbnak találnám, ha low RPM-en folyamatosan menne, minthogy periodikusan felpörögjön.

A válaszokat előre is köszi! :R

(#79061) Viktor77 válasza geckowize (#79060) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, a kártyán 60 fok körül kapcsolnak be a ventik. Feature.
És igen, MSI AB-vel tudsz létrehozni egyedi ventiprofilt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79062) steewcv65 válasza Allen0246 (#79056) üzenetére


steewcv65
őstag

Ilyet akkor csinal meg,ha mondjuk tul van hajtva a proci, vagy valami alul mukodik..(magas orajel alacsony feszultseggel)
Cpunal mizujs van valami allitva?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#79063) Tepsifüles válasza snake1977 (#79059) üzenetére


Tepsifüles
tag

Szedd le a ventiket végy 2 db kicsit nagyobb méretűt, gumizd fel elé, kösd rá az alaplapra/tápra aztán jólvan, én évekig használtam így a régi gtx560 Ti-met.

Sabee

(#79064) snake1977 válasza Tepsifüles (#79063) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi a tanácsot, már tegnap felfogattam rá egy ventilátort, csak ez a kártya eladásra lett szánva, jobb lett volna ha az eredeti hűtésével tudom adni. :)
Jelenleg így néz ki [kép] max terhelés mellett 71 fokig emelkedik, a ventilátor az alaplapról 10V feszt kap, nem halk, de nem is süvít. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#79065) Raven18


Raven18
csendes tag

Üdv

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A problémám a következő: a gép bizonyos időközönként zöld képernyőt mutat, hang kifagy, majd a monitor(tv) kikapcsol, de a gép megy tovább.Eközben pedig az alaplap CPU diagnosztikai lede világítani kezd.Ezt a problémát egy sima újraindítás megoldja, és minden működik tovább.Gyors, játék alatt nem csinálja sose, semmi más gond nincs.Van hogy ez napokig nem fordul elö, van hogy egy nap többször is.Semmi hibát nem ir, se hibaüzi, semmi.csak igy random.A gépen gyári bios van,nem lett frissitve, a vga driver a legfrissebb (de régivel is ezt csinálta).
Pár hónapja van ez a jelenség.Igaz a windows sem mostanában lett újrarakva(évekkel ezelött)Esetleg valakinek valami ötlet, mi lehet a gond?

A konfig: ga-ax370-gaming k3, hyperx fury 2x4gb, ryzen 5 1600x, radeon r9 380, chieftec a80
(+ 2 hdd és egy ssd,melyek 100%-osak)

Elöre is köszönöm

(#79066) Tepsifüles válasza snake1977 (#79064) üzenetére


Tepsifüles
tag

4,5 éve így nézett kia a gtx560ti-m :D viszont sosem volt 50 fölött, és a méret ellenére, baromi csendesek voltaka ventik :D
Amúgy a te esetedben, ha nagyobb venti lenne jobban lefedné a lamellákat és 1. nem lenne olyan meleg 2. nem lenne hangos sem

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#79067) snake1977 válasza Tepsifüles (#79066) üzenetére


snake1977
őstag

Parádés, az egyik egy artic freezer hűtő? :D Én is korán kezdtem a sufni tuningot [link]. :D
Nekem most csak ez volt hirtelen kéznél, meg egy 20+ cm-es venti :D pont itt fekszik az asztalomon egy hibás asus 560Ti, erről akartam átrakni a komplett hűtést de nem egyezik a liktávolság sajnos, van még néhány kártyám, de ami kompletten átemelhető lenne az nem hőcsöves hűtés, sanszos hogy keritek rá 2db nagyobb pwm-es ventilátort, és bekötöm a kártya csatijára, gondolom pár miliamper többletfelvétel nem tesz kárt benne.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#79068) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windowson hol kell beállítani azt, hogy a kalibrált értéket tartsa, ne váltson ide-oda az alap is a kalibrált között? Vettem egy laptopot, Intel+Nvidia van benne. A beépített kalibrálásnál a zöldből vettem egy kicsit vissza, de sokszor visszavált alapra, Aktuális kalibrálással újból betölti, néha akkor is ha a Képernyő beállításokra kattintok. Próbáltam saját beállítással, anélkül is, Nvidiaban is próbáltam mindegyiket, nem tudok rájönni mi a gond. Néha újraindítás, kijelentkezés után is visszaáll alapra, néha meg nem. Egyébként újraindításnál betöltéskor látom, hogy a zöldes képernyő a kalibráltra vált, betöltés után az alapra, majd ha csak a Műveletközpontra kattintok, visszaáll a kalibráltra. Mi a fene lehet a gond?

Először, a Volumouse programnál vettem észre, hogy ha fényerőt váltok, akkor visszaáll az alap beállítás, azt hittem a program hibája, de úgy látszik, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#79069) pinnacle válasza pinnacle (#79068) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kikapcsolt állapotból indítva, kijelentkezés után, újraindításnál a bejelentkező képernyő még zöldes, megadom a jelszót azonnal átvált kalibráltra, betöltés után 30-35mp múlva visszavált alapra. Képernyő-beállításokra vagy Műveletközpontra kattintva újra kalibrált képernyőt kapok. Nem tudom mi tölthet be ilyenkor.

(#79070) Tarill


Tarill
őstag

üdv! nem teljesen vga-s kérdés bocsi de talán elmegy itt is. mi annak a programnak a neve ami játék közben mutatja bal felül a vga terheltégét órajelét hőfokát, a prociét ramét ugyanígy, sok yt videóba látni. köszi! :R

(#79071) Viktor77 válasza Tarill (#79070) üzenetére


Viktor77
titán

RivaTunerStatisticServer.
Ezt összekapcsolhatod az MSI AB-vel, de meg tud jeleníteni bármilyen infót a HWInfo-ból is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79072) Pkc83 válasza Tarill (#79070) üzenetére


Pkc83
őstag

Rivatuner

(#79073) Tarill


Tarill
őstag

köszönöm! :R :R

(#79074) bcrich1994


bcrich1994
csendes újonc

Sziasztok. Hasznaltan vettem egy videokartyat. Rx 580 asus rgb. Normalos ha a nyákon van ketttő fekete pacányi hatásövezet?valami fekete massza trutyit toroltem le rola. Igy kuldte az elado, meg gepben nem volt ( egyebkent elvileg vissza utalja a penzt, mert rx 580 nitrot kertem, ehelyett ez jott, radasul garilevelen 580 sima van, semmi nem stimmel...novashop elado)

Üdv.

(#79075) bcrich1994


bcrich1994
csendes újonc

Üdv.

(#79076) Timer válasza bcrich1994 (#79075) üzenetére


Timer
veterán

Hát ez nem néz ki jól, bár nem értek a mikro elektronikához, az szerintem ott valami megfolyt kondi lehet, amit azért nem látsz, mert a túloldalon, a hűtés alatt van, talán onnan szivárgott át. Esetleg mégis csak volt gépben, és más komponensből származott a trutymó. Nem nagyon építenék erre, inkább elállnék a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#79077) Protezis válasza Protezis (#78850) üzenetére


Protezis
őstag

A hibás kártyával megkerestem 2-3 neten talált céget. Egyikük írt csak vissza, miszerint a kártya kuka.
Ezután találtam rá Dominikre, aki megjavította. Utolsó lehetőségként érdemes megpróbálni.

(#79078) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windowson hol kell beállítani azt, hogy a kalibrált értéket tartsa, ne váltson ide-oda az alap is a kalibrált között? Vettem egy laptopot, Intel+Nvidia van benne. A beépített kalibrálásnál a zöldből vettem egy kicsit vissza. Kikapcsolt állapotból indítva, kijelentkezés után, újraindításnál a bejelentkező képernyő még zöldes, megadom a jelszót azonnal átvált kalibráltra, betöltés után 30-35mp múlva visszavált alapra. Nem tudom mi tölthet be ilyenkor. Képernyő-beállításokra vagy Műveletközpontra kattintva újra kalibrált képernyőt kapok. Ezt ajánlották, megcsináltam, nincs változás. :( Próbáltam saját beállítással, anélkül is, Nvidiaban is próbáltam mindegyiket, nem tudok rájönni mi a gond. Az sem számít ha csak az Intel vagy csak az Nvidia van beállítva.
Először, a Volumouse programnál vettem észre, hogy ha fényerőt váltok, akkor visszaáll az alap beállítás, azt hittem a program hibája, de úgy látszik, hogy nem. Az viszont igaz, hogy törlés után is maradtak bejegyzések, amiket csökkentett módban sem tudok eltávolítani. Mondjuk ez pont maga az unistaller.

[ Szerkesztve ]

(#79079) Viktor77 válasza pinnacle (#79078) üzenetére


Viktor77
titán

Ha csak Nvidiára váltasz, akkor sem jönnek elő az alábbi opciók?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79080) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ezt én is hiányoltam, mert a PC-ben lévő Nvidia 1650 Super kártyámnál látszódik. Azt hittem itt azért nem jelenik meg mert laptopon más a helyzet. Ezek szerint itt is meg kellene jelenni? Studio driverre keresve nincs találat, csak a Game Readyre. Ezt töltöttem le, de a Game Readyt nem telepítettem, mert úgy emlékeztem a 1650-nél, csomó számomra felesleges szoftvert rakott fel. Lehet még teljes telepítés kellene?

Egyébként megvan mi csinálja a visszaállítást. A laptop saját Acer Quic Access programja.:Y Amikor töröltem egyből visszaállt alapra, újraindítás óta nincs probléma. Ezen felbuzdulva Volumouse-t is felraktam, (jó ötlet, hogy egérgörgővel lehet állítani fényerőt), de ez is visszaállítja alapra, ha a fényerőt állítom. :D Töröltem.

Most is villan ha először kattintok a Műveletközpontra, utána már nem, de nem változik semmi, Képernyő beállításra kattintva, mindig villan, de ott sem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#79081) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire tartozik ide a kérdésem, de hátha.:

Akármilyen USB-s eszközt csatlakoztatok a PC-be a vga (gigabyte 2070s aorus) led kikapcsol, illetve olyan mintha maga a vga is kattanna egyet. Igazából nem egetverő probléma, csak idegesítő. Hátha valaki találkozott már ilyennel. :))

(#79082) JiMN válasza JiMN (#79081) üzenetére


JiMN
tag

Még egy kérdés.
Ennek a vga-nak mennyi a normál hőmérséklet terhelés alatt (játék)? 75-76 fok elfogadható? :R

(#79083) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Nénány másodpercre elsötétülő képernyő lehet csak szoftveres hiba?
Altalában gond nélkül visszaáll, de ritkán van, hogy kiírja, hogy nincs hdmi kábel kapcsolat, és újraindítással javul csak meg.

(#79084) bcrich1994 válasza Timer (#79076) üzenetére


bcrich1994
csendes újonc

Koszonettel fogadom mas meglatasait is es koszonom a tied is. Nekem ez nagyon gyanus. Varom, hogy visszautalja a penzem az elado novashop hardverapros tag.

Üdv.

(#79085) urbi73 válasza bcrich1994 (#79075) üzenetére


urbi73
senior tag

[link] 7-35-nél nézd meg.

-

(#79086) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

Gigabyte Aorus AD27QD monitorom van, ami a natív 2560x1440@144Hz felbontásán kívül tud fogadni 4K@60Hz jelet is (pl ha olyan konzolra kötném ami tud 4K-t, de 1440p-t nem).
Namost bekapcsoltam a DSR-t, igen ám, de nem az 1440p 144Hz többszöröseit adta hozzá mint választható szuperfelbontások, hanem a 4K@60Hz-nek. Mit tehetnék, hogy jól értelmezze az nvidia, melyik a natív felbontása? Egy egészéges 1,5-2x felbontást szeretnék élsimítás gyanánt beállítani (pl GTA V-ben rosszul optimalizált az MSAA de a saját supersamplingje meg nem olyan jó minőségű mint az nvidia dsr-je)
Ja, persze a nagy frekvencia is kéne.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79087) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok,

Adott egy Acer B247Ybmiprzx monitor, amibe most a bányaláz miatt átmenetileg egy Geforce 8400 GS 512 MB-os kártya került.
HDMI-n nem fogad jelet sajnos, a TV-n ugyanez a kártya működik, szóval nem kábel és nem kártyahiba.

Csak D-sub-on van esélyem kicsikarni a jelenlegi helyzetben jelet?
Van még itthon elásva egy LG 22MP65. Azzal működne HDMI-n?

(#79088) Pl3hr


Pl3hr
újonc

Sziasztok!

GAINWARD VGA-k nal látom van 4 család. PEGASUS ,GHOST ,PHOENIX és PHANTOM.

Nagyoknál a designén kívül van valami különbség? ( PHOENIX,PHANTOM )

Köszönöm előre is!
Üdv,

(#79089) axespeed


axespeed
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új videókártyát venni a gépembe, mert sajnos szegény már eléggé elavult, cca 5-6 éves a konfig.

Alaplap: Asrock B85M Pro4
Proci: i5-4590
RAM: 8Gb
VGA: ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC 2GB GDDR5 256bit
Táp: Chieftec 500W

Ezt szeretném egy nem túl régi darabra lecserélni, mit javasoltok, hogy legalább a szerencsétlen Warzone elfusson rajta legalább FHD-ban, mondjuk medium beállítás mellett, vállalható FPS számmal. Vagy felejtsem el, és cserélnem kellene inkább mindent?

Köszi a segítséget, előre is!

(#79090) Viktor77 válasza axespeed (#79089) üzenetére


Viktor77
titán

Most semmiképp ne cserélj. Az egekben a vga árak, gondolom nem szeretnél 3-4-5x-ös árat fizetni egy kártyáért.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79091) powergoku


powergoku
tag

Üdv.

Tudna nekem valaki ajánlani olyat, aki itt vga javítással foglalkozik?

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#79092) axespeed válasza Viktor77 (#79090) üzenetére


axespeed
csendes tag

Köszi, újat semmiképp nem vennék, használtra gondoltam, amit találok a piactéren, ennek lenne-e értelme?

(#79093) syIex válasza axespeed (#79092) üzenetére


syIex
veterán

Azok is el vannak szállva jelenleg. Most a kivárás az ajánlott! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#79094) axespeed válasza syIex (#79093) üzenetére


axespeed
csendes tag

Okés, akkor hanyagolom a témát egyenlőre :)) Köszi! :)

(#79095) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Volt egy PowerColor TurboDuo R9 280X 3GB GDDR5 OC (AXR9 280X 3GBD5-T2DHE/OC) kártyám, amelyet gond nélkül használtam 1080p@60Hz-en több, mint 5 évig, majd meghirdettem és eladtam tegnap.

A gond ott jött, hogy a vásárló felkeresett, azt mondta villódzik mindkét monitorja vele.
A két monitorja adatai:
- 1080p@75 Hz (HDMI)
- 1080p@240 Hz (DP, a kártyához kapott Mini DP->DP átalakítóval)

Friss win reinstall után is ugyanez fennállt. Előtte egy GTX 1060 volt a gépben, azzal jól működött mindkét monitor, tehát sem a monitorokkal, sem a DP/HDMI kábellel nem lehet baj.

Hosszas, frusztráló googling session után valami olyasmi kezd körvonalazódni, hogy
- vagy nem bírja a kártya a 2 monitort kezelni,
- vagy az új AMD driverek kavarnak be,
- vagy a 60 Hz-nél magasabb képfrissítés miatt
- vagy VBIOS-t kell updatelni

Találkozott már valaki hasonló problémával?

A hétvégén lehetséges, hogy ki tudom próbálni egy 75 Hz-es monitorral HDMI-n és DP-n keresztül is, viszont a 2 monitort csak úgy, hogy ugyanerre a 75 Hz-es monitorra DP-vel kötöm és egy 60 Hz-es TV-re HDMI-n. Viszont ha így nem jön elő a probléma, nem tudom mitévő legyek, azért nem lenne rossz, ha el tudnám adni, de ha nem tudom mi a baja, nem tudom rá felhívni a figyelmet a hirdetésben...

(#79096) geckowize válasza geckowize (#79095) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

A GPU topicjában az előző kérdésemre meglett a válasz, miszerint mennie kéne 1080p-ben 120 Hz-en és az alatt is, 75 Hz-en is.

Viszont lehetőségem volt kipróbálni a saját gépemmel egy használaton kívüli hdd-re telepített win installon, és ahogy a vevő is mondta, valóban villódzik a kép még 1080p@75 Hz-en is... Ellenben 60 Hz-en 1080p és 1440p is probléma nélkül megy. Nyilván legfrissebb WHQL AMD driverrel próbáltam ki, driver install előtt nem is lehetett 59 Hz-ről feljebb állítani a monitort.

Ezután felnéztem a TechPowerUp oldalára, hogy van-e frissebb VBIOS, és volt.
A kártyán a 015.040.000.003.000000 (2013-10-28) verzió volt és volt fent egy újabb, aminek a verziója 015.039.000.001.000000 (2013-09-11) volt. Gondoltam nem árthat ha frissebb rajta a VBIOS, lehet javítottak rajta (XFX fórumokon is jártam a googlezás közepette és hasonló hibát úgy javítottak).

Ez a VBIOS update nagy hiba volt:
Flash utáni restartkor a windows loading spinner után fekete képernyő jelentkezett, amit sehogy nem tudtam orvosolni, úgyhogy reinstalláltam ezt az ideiglenes windowst. Ez rendben ment mindaddig, amíg az új rendszerre a legfrissebb WHQL AMD drivert fel nem raktam, mivel annak az installációja közben volt egy szokásos "eszköz leválasztása" hangeffekt, viszont nem jött az ugyancsak szokásos "eszköz csatlakoztatása" hangeffekt és feketévé vált a képernyő megint.
Mivel nem volt kedvem harmadszor installálni a windowst egy 5400 rpm-es notebook hdd-re, ezért ezután már a saját NVIDIA GTX 1070-nel belakott rendszeremmel próbáltam volna a régi VBIOS visszaflashelését, azonban ahogy betöltött a windows, elkezdett magától drivert felrakni, mert ahogy a VBIOS flasher mappájába kerültem már a háttérben csinálgatott valamit, megszólalt az "eszköz leválasztása" hangeffekt és feketévé is vált a képernyő megint...
Tehát ami biztos, hogy ez a VBIOS valamiért nem való a kártyához, és bár lementettem az eredeti VBIOS-t, azt sajnos elfelejtettem a reinstallkor, hogy a fájl a hdd-n maradt, ami reinstallkor formázódott, úgyhogy az elveszett... viszont van fent egy megegyező verziószámú a techpowerup oldalán, úgyhogy ha az tényleg teljesen ugyanaz, akkor elvileg még visszacsinálhatom olyanra, hogy 60 Hz-en használató maradjon a kártya (5 évig problémamentesen ment úgy)...

És ezzel kapcsolatban kérdeznék, hogy biztos ne brickeljem végleg a kártyát, milyen tanácsotok lenne, hogy flasheljem rá az eredeti VBIOS-t? Próbáljak megint egy clean installt nyomni a használaton kívüli csigalassú noti hdd-re és ne rakjak fel AMD drivert hanem flasheljem az eredetivel megegyező verziószámút vagy teljesen biztonságos bootolható penriveot csinálni az AMD VBIOS flasherből és arról intézni?

(#79097) MasterDeeJay

Hali!

Ez a freesync technológia működik crossfire-el is? Illetve csökkenti-e a cf miatt keletkező késleltetést?
Tervben van egy monitorcsere és akkor már freesynceset gondoltam mert a kártyám támogatja.
Köszi a válaszokat!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79098) demmer123


demmer123
őstag

Ilyen thermal pad mennyire ajánlott vga-ra? 3 éves padokat szeretném lecserélni.

[link]

Néztem az ajánlott grizzlyt de sokkalom az árat érte főleg hogy 5 éves kártyáról lenne szó ( 1070).

(#79099) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Lehet félig meddig rossz helyen vagyok, de egy gyors kérdésre szeretnék választ kapni. Nem vagyok gamer, nem mozgok otthonosan a témában, de olvasok sok mindent.
Mit ér ma a piacon egy GTX 1050Ti 4GB/OC? [link]
Ismerősnek kellett anno egy CAD/CAM-Solidworks sulihoz egy fejlesztés és akkor ezt vettük neki VGA-nak. A suli lecsengett, a gép leparkolt a sufniba. A kártya alig volt használva.
Most kitalálta, hogy sorozatnézős gépenek álítsuk be. Nekem meg eszembe jutott a mostani VGA armageddon. Az alatta lévő alapgép eléggé elavult, de irodai használatra külön el lehetne adni. Meg ezt a kártyát külön, ha tényleg annyira keresik a gamerek az olcsó lehetőségeket.
Nos ebből az indíttatásból kérdeznétek titeket.
Sorry tényleg, ha nagyon rossz helyre írtam.

(#79100) Csupingo válasza májkimiki (#79099) üzenetére


Csupingo
veterán

A HA-n is láthatod. Kb. 43-tól indulnak, de talán 55-ig is simán el lehetne adni. Ebben az őrületben valószínűleg még drágábban is, csak akkor mondjuk több idő alatt lelne gazdára.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.