Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) gabber01 válasza Scarletiel (#79400) üzenetére


gabber01
addikt

Aki ezt elfogadja, ok. Én azért elvárok min. 3 nap próbagarit, akkor is ha a helyszínen kipróbáltam. Mert az ugye semmire nem elég, max annyira, hogy nem eleve szart kap az ember, de egy sütőzött kártya még húzhatja ideig, óráig, aztán pár óra múlva ugyanúgy beszarik annál, aki megvette és hazavitte. Ha erre nem hajlandó a partner, akkor nincs üzlet, ennyi. Eladni sem kötelező semmit, szóval az eladónak ugyanúgy vállalni kellene, hogy a termék valóban olyan, amilyennek mondja.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79402) Scarletiel válasza gabber01 (#79401) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Amire nálam nincs gari, arra természetesen szoktam adni 3-5 nap próba garit. Ez szerintem így korrekt és igazolja, hogy megbízható az eladó. Viszont ha utána menne tönkre utána széttenném a kezem, mert nem vagyok szeretet szolgálat és amit illett megadtam.

(#79403) adidasboy86


adidasboy86
csendes tag

Gondoltam még teszek vele egy próbát. Régi kártya ki, 1070 vissza, lássuk mi lesz alapon. Tökéletesen működött...furmark-ot is vitte, igaz csak max uhd-ban próbáltam...több teszt, gpu-z figyelés, semmi gond...gondoltam akkor egy kis game mehet, aztán kiderül...2 óra folyamatos játék, semmi hiba, majd egyszer csak ismét színes, pixeles kockák...gép lefagy. Mind a 3 ventilátor működik, gpu-z szerint a vga max 60-70 fokon volt...a hűtőbordát egyáltalán nem mondanám forrónak, simán meg tudtam érinteni..viszont a kártya hátlapja...na az tűzforró...még nem is érek hozzá, de égeti a kezem. ötlet erre? Csak jóhiszemű szeretnék lenni tényleg, mert az eladó nagyon köti az ebet a karóhoz, hogy tuti jó volt és minden teszt alatt rendben volt...sőt...ajándékba kipucolta és ügyesen újra is pasztázta nekem...mondjuk a kártya ehhez képest meglehetősen poros..de ok...hátha más gond van, nem reballolt, vagy gányolt kártya...szerintetek?

(#79404) c41r0^ válasza c41r0^ (#79339) üzenetére


c41r0^
őstag

Meglett a megoldás, a monitorom (Dell U2518P) elektronikája 59,95 Hz-en hajtja a panelt alapból 2560x1440@60 Hz felbontásban, ezek az EDID infók vannak a monitor fw-jében megadva, ezért az nV VGA driver ezt olvassa ki belőle és ezt alkalmazza (GTX 1060 és GTX 750 Ti esetében is). Eztért van micro-lag, mert a VGA és a megjelenítő panel frissítési frekije nincs szinkronban így. Ez olyan jellegű mikro-lag vagy frame-drop, mint amikor pl. egy 24p videót (23.976 fps render) 24 Hz-en (24.000 Hz) néz az ember 23 Hz (23.976 Hz) helyett és egy kicsit megröccen a kép, amikor a két frissítési freki miatti különbség kijön egy idő után. Csak live game alatt (FPS-ben nagyon érezhető) ez úgy néz ki, mintha egy pillanatra megakadna az egész játék, míg egy filmnézésnél az ember nem is biztos, hogy észreveszi ezt a frame-akadást a fenti esetben, amikor ilyen pár század Hz aszinkronitás van a kijelző képfrissítési frekije és a kiadott VGA jel között.

Win vezérlőpult kijelző beállításainál ("Speciális megjelenítő beállítások / Frissítési időköz"-nél ill. "Adapter / Üzemmódok" beálításban csekkolható ez) hiába van 59 Hz és 60 Hz állítási lehetőség is, ha átállítom 60 Hz-re, mindig visszaáll 59 Hz-re az nV kártyával. Az nV driverben pedig csak a 60 Hz beállítási lehetőség van ezen felbontásnál (2560x1440). HDMI/DVI-D/DP porton is ez a szitu.

Integrált HD 630-amat beüzemelve és megnézve a monitorral, az Intel driverben állítható az 59p/60p mód (így 59,95Hz / 60.00 Hz-en megy) minden felbontáson, míg nV driverben nem, nem is értem, hogy miért... Az nV driverben nem lehetett külön egyedi felbontás profilt sem csinálni (Felbontás módosítása / Testreszabás / Egyedi felbontás létrehozása), amivel felkerekítem pontos 60 Hz-re, mert "már létezik ilyen felbontás profil"-al nem engedi.

A megoldás itt olvasható.

előtte

utána

Így nincs mikrolag sem.

Érdekes, hogy az nV driverben a 1920x1080@60 Hz gyári felbontás profilnál ott a 60 Hz az viszont tényleg 60.000 Hz-en járatja a monitoromat. Pontosabban, a VGA 60 Hze-es frissítési frekis jelet ad a monitornak, és a monitor panelje pedig kerek 60 Hz-en jár.

Azt gondolom, hogy akinek "NTSC 60 Hz" szabványon (59.98 Hz) megy a kijelző panelje, ott ez a fenti hiba nem jön elő. De ez a 59,95 Hz egy speciális eset, nem is értem, hogy ebben a monitorban miért így lett megadva az EDID infó a fw-ben. De nem hiszem, hogy ez egyedi eset, több monitornál is így van valószínűleg.

Certain monitors report a TV-compatibility timing of 59.94Hz.

MS szerint "No action is needed." Aha, akkor MS-nek jó szaggatást kívánok game alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#79405) gabber01 válasza Scarletiel (#79402) üzenetére


gabber01
addikt

Persze, én is így szoktam. Csak arra mondtam, hogy sokan már azzal elintézettnek látják a dolgot, hogy a vevő fél percre látta esetleg működni adott akármit, holott az semmire nem elég.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79406) adidasboy86 válasza gabber01 (#79405) üzenetére


adidasboy86
csendes tag

Igen..én is így voltam :K sima 1920-as furmark teszt jelenleg is ok...meg pár perc...esetleg óra alap játék, semmi gond...aztán bye bye :((

(#79407) Scarletiel válasza gabber01 (#79405) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ebben maximálisan igazat adok! :R

(#79408) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Szeretnék ötleteket kérni. Adott egy laptop, benne egy i7-3610QM, amiben egy Intel HD4000 foglal helyet, emellett a notiban van egy NVIDIA GeForce GT 650M is. A problémám, hogy ha az NVIDIA kártyát is használom, véletlenszerűen kikapcsolgat a gép, ilyenkor van, hogy be se lehet kapcsolni, van, hogy igen. Vélhetően az NVIDIA kártya hibás, talán zárlatot okoz, ami esetemben nem lenne baj, mert nem játszok, így szoftveresen beállítottam, hogy mindig az Intel-t használja, azóta tünetmentes a gép.
Az egyetlen szépséghiba, hogy a YouTube videók és a böngészés érezhetően nem olyan sima. Mintha a V-Sync ki lenne kapcsolva a játékokban, horizontálisan csíkos a kép oldalirányú mozgásnál. Ha a böngészőnek megadom, hogy az NVIDIA-t használja, akkor folyamatos, nagyon szépen megy, de ugye random kikapcsolgat...

A rendszer Win7, a driverek az aktuális legfrissebbek.

A kérdésem, hogy ezt át lehet hidalni az esetemben?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79409) Csupingo válasza csabyka666 (#79408) üzenetére


Csupingo
veterán

A prociban lévő igp drivere is telepítve van? Esetleg a böngészőben nézd meg, hogy a hardveres gyorsítás be van e kapcsolva. Ha a youtube nem akar jó lenni, akkor lehet erőltetni a h.264 használatát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79410) csabyka666 válasza Csupingo (#79409) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, fenn van az Intel drivere (és szoftvere), de semmi opció nincs benne a teljesítményre vonatkozóan.
Hardveres gyorsítást megnéztem, de akárhogy állítom, nem változik a minőség, ugyanúgy ott vannak a "csíkok".
Feltelepítettem a Mozillához egy "h264ify" nevő plug-int, de semmi változás. Hogy értetted pontosan a h.264 erőltetését?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79411) Csupingo válasza csabyka666 (#79410) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, én is a h264ify -re gondoltam, vagy hasonló kiegészítőre, ami kényszeríti a youtube-ot, hogy h.264-et használjon a videók lejátszása során pl. a vp9 helyett, mert annak a gyorsításában nem tud besegíteni az igp. Régi videokártyáknál hasznos, ilyen esetekben szokott segíteni. Az igp driverre azért gondoltam, mert vga driver nélkül is teljesen darabos az egész windows megjelenítés is.

Nem azért áll le a gép, mert az nvidia gpu túlmelegszik? Hőfokokat már néztél ilyenkor? Talán a hűtés rendberakása után újra használhatnád azt is, bár lehet, hogy csak szervizben megoldható.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79412) csabyka666


csabyka666
addikt

Elemeire szedtem a notit, újrapasztáztam, a hűtés rendben van. Nem egyedi a hiba, külföldi fórumokon is olvastam ugyanezt a jelenséget.
Kb fél évig tünetmentes volt, de biztos a GPU csinálja, mert most semmibe sem szól bele, azóta tökéletes a gép.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79413) adidasboy86


adidasboy86
csendes tag

Utolsó mencsvár:
Elképzelhető, hogy valamelyik komponens miatt lehet a fentebb említett probléma és nem a videókártya miatt?
Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-8350 38 °C
Vishera 32nm Technology
RAM
16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. SABERTOOTH 990FX R2.0 (Socket 942) 33 °C
Graphics
ASUS XG32V (2560x1440@144Hz)
4096MB ATI AMD Radeon R9 380 Series (ASUStek Computer Inc) 61 °C
Storage
931GB Western Digital WDC WD10EZEX-22MFCA0 (SATA ) 35 °C
232GB Samsung SSD 850 EVO 250GB (SATA (SSD)) 36 °C
149GB SAMSUNG HD160HJ (SATA ) 28 °C
149GB SAMSUNG HD161HJ (SATA ) 30 °C
Optical Drives
ELBY CLONEDRIVE SCSI CdRom Device
HL-DT-ST DVDRAM GE20NU10 USB Device
Audio
AMD High Definition Audio Device

Most a régi R9 380-as vga van bent, ezzel semmi gond, viszont a gtx 1070-el mindig lefagy a gép terhelés alatt.

külföldi fórumokon írnak pozitív és negatív dolgokat is, nem tudom...a táp egy régebbi 700W-os corsair táp.

(#79414) adidasboy86


adidasboy86
csendes tag

ui. a memóriám fogalmam sincs miért csak 668 Mhz-n megy :O

(#79415) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Kellene egy kis segítség. Vettem egy Asrock b560 lapot i5 10400 procival. De a gèp igp keresztül nem megy túl a bioszon, egyszóval folyton a bios jön be. Mi lehet a probléma?
Kivettem az elemet 10 percre, de nem segített.

A lapon van olyan hogy: Primary graphics adapter Autómatán van de a másik lehetőség a Onboard, hiába állítom akármire nem jó.

Multi monitor beállítás se jó.

Találtam itthon egy GT9400 kártyát avval rendesen működik.

Valakinek valami ötlete?

Előre köszönöm a válaszokat.

(#79416) Csupingo válasza Sondi1986 (#79415) üzenetére


Csupingo
veterán

Olyan gondom volt már, hogy ha bekapcsoltam a biosban a multi igd mode-ot (egyszerre működik az igp és a vga is), akkor bios után loop-ba került a gép. Nekem se ment tovább, talán szintén újraindult, mint nálad. Nekem ezt egy későbbi, újabb bios tette rendbe. Esetleg ha a tiedhez is van újabb, kipróbálhatod a frissítést.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79417) Sondi1986 válasza Csupingo (#79416) üzenetére


Sondi1986
addikt

Most boot priorityre gondolok.
Kártyán így néz ki a Boot rész:

De igpu val csak ezt látni:

Szerintem a boot miatt nem lèp tovább. De nem èrtem mièrt van ekkora különbsèg.

[ Szerkesztve ]

(#79418) Csupingo válasza Sondi1986 (#79417) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a biosban a csm-et bekapcsolod, vagy csak uefi-re állítod, vagy legacy-ra, egyik állásban se kerülnek elő a meghajtók?
Ha lekötöd a dvd-t, akkor is ez van?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79419) Sondi1986 válasza Csupingo (#79418) üzenetére


Sondi1986
addikt

Holnap még próbálkozok vele, csak mert már jó el állítgattam mindent hogy elő hozzam a meghatókat amire tudjon boostolni. :B

(#79420) gabber01 válasza adidasboy86 (#79414) üzenetére


gabber01
addikt

Hát pedig ha a régi kártyával minden ok, a 1070-nel meg kiakad, akkor szerintem egyértelmű sajnos.
Egyébiránt a backplatenél előfordulhat hogy 80-90 fokos és az normális ennél a kártyánál, de nem ismerem. Az meg már tényleg éget egy pillanat alatt.

A memória jó ügy. DDR3 1333MHz effektív órajelen fut, 668 csak az általa jelentett natív szám.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79421) adidasboy86 válasza gabber01 (#79420) üzenetére


adidasboy86
csendes tag

Igen...a memória már leesett idő közben, de köszönöm :)
Ettől tartottam :( Ma viszem szervizbe, kíváncsi vagyok mit mondanak...mi a gond, menthető e, és ha igen megéri e?

(#79422) Andor22


Andor22
aktív tag

nem tudja valaki Extreme Digitalos számlával lehet e regelni evga ra elfogadják ?
v próbálta már valaki ? :R

(#79423) #72688384


#72688384
törölt tag

üdv!

7 év nvidia után váltottam tegnap amd-re és azt szeretném kérdezni hogy van-e valami elsődleges tennivaló/beállitás a szoftverben miután beüzemeltem? nvidia control panel után eléggé soknak és átláthatatlannak tünik az adrenalin.

(#79424) Zoli0137 válasza Zoli0137 (#79324) üzenetére


Zoli0137
csendes tag

Sziasztok.
Ez a probléma még mindig fent áll, esetleg valaki tud segíteni mi lehet a baj? :)

~ Zoli

(#79425) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy win10-et telepítek újra és videókártya driverét ahogy telepíteni kezdem, nem sokkal utána hazavágja a windowst. Úgy hogy a win el sem indul. Amúgy Nvidia Quadro 4000-ről lenne szó.

(#79426) Viktor77 válasza csabaspecial (#79425) üzenetére


Viktor77
titán

Driver nélkül megy a kártya?
Sajnos nagyon jellemző kártyahalál, hogy driverrel nem megy.
De természetesen próba másik driver, másik kártya ebben a gépben, ez a kártya másik gépben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79427) csabaspecial válasza Viktor77 (#79426) üzenetére


csabaspecial
tag

Müködik egészen addig míg elkezdi a drivert felrakni és utáni 2pig

(#79428) C4mp3r válasza csabaspecial (#79427) üzenetére


C4mp3r
addikt

van egy 7950 gx2-m ugyanezt csinalja, amig fel nem megy a driver mukodik, ha felrakom valamelyiket eldobja magat,
fekete kepernyo es 100% on porog a hutes. szerintem sajnos ez ennyi volt.

(#79429) csabaspecial válasza C4mp3r (#79428) üzenetére


csabaspecial
tag

Dettó nekem ugyanez

(#79430) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. DDU-t hogy kell használni, hülyebiztos, vagy azért nem árt utána nézni? Ha nem fáradtság, leírnátok a menetét? Elötte kell valamit törölni, vagy csinál mindent magától?
Köszi.

(#79431) C4mp3r válasza z123456z (#79430) üzenetére


C4mp3r
addikt

kivalasztod, hogy nvidia vagy amd drivert akarsz torolni az elso lepesben aztan a masodikban, hogy ha vegzett mit csinaljon, a legfelso ujrainditja a gepet, a kozepso csak leszedi a drivert, de nem indit ujra, a legalso meg nem ujrainditja, hanem leallitja a gepet.

(#79432) z123456z válasza C4mp3r (#79431) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm, ez egyszerűnek tűnik. Nem kell csökkentett módban vacakolni?

(#79433) C4mp3r válasza z123456z (#79432) üzenetére


C4mp3r
addikt

en soha nem csinaltam safe mode-ban es nem volt gond eddig.

(#79434) z123456z válasza C4mp3r (#79433) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm, megpróbálom.

(#79435) Viktor77 válasza z123456z (#79432) üzenetére


Viktor77
titán

Dehogynem, fel is hívja rá a figyelmed.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79436) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Még mindig küzdök a problémával, kezdek kifogyni a ötletekből, légyszi adjatok tippeket.
A problémám, hogy YouTube közben szétesik a kép. Nekem zavaró, pedig a gép elég lenne hozzá. Itt egy teszt videó, nálam érezhetően darabos: https://www.youtube.com/watch?v=MfL_JkcEFbE
A laptop:
i7-3610QM, (Intel HD4000 IGP), plusz egy NVIDIA GeForce GT 650M. Memória 16 GB. Friss Win10, driverek legújabbak.
Alapból hiába állítom be, hogy mindenet az NVIDIA kezeljen, alkalmazásonként be kell állítani a Win10-ben is, hogy az IGP-t vagy a GPU-t használja. Ezt ha beállítom, akkor dolgozik a GPU, de használja az IGP-t is (miért?!), de ha kikapcsolom, akkor csak az IGP megy. GPU-Z-vel nézem.

Nem lenne fontos, hogy az NVIDIA dolgozzon, nem játszok a notin, de ne essen szét már a kép...nem hiszem el, hogy az Intel HD 4000 képtelen folyamatosan lejátszani a videókat. Tehát nem akad, hanem "tearing"-es a kép.

Van ötletetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79437) #72688384 válasza csabyka666 (#79436) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha nvidia control panelben beállitod h nvidia gpu legyen az alapértelmezett akkor windowsban nem kell. ha mégis -> nem jó a driver.
rakj fel egy korábbit.

(#79438) gabber01 válasza csabyka666 (#79436) üzenetére


gabber01
addikt

Biosban nem lehet letiltani az igp-t?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79439) csabyka666


csabyka666
addikt

@ #79437 jasso: Ugyanez van a Windows Update-ről leszedett és a gyártó oldaláról származóval is.

@ #79438 gabber01: Sajnos nem. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79440) RootRulez


RootRulez
félisten

Jól látom, ha most venni akarok vmi belépő játszós gépbe egy GTX1050-et, vagy RX-570-et akkor új áron kapom meg? :Y

Kicsinálnak ezzel a bányászattal...

═════════════════════════════════════════

(#79441) Márványember


Márványember
újonc

Elnézést kérek, ha rossz helyre írok. De nehéz a kérdésemhez megfelelő topikot találni, ugyanis alapvetően szoftveres probléma. Olyan videószerkesztő programot keresek, ami futna egy Samsung notebook-on és meglehet benne változtatni a videó hátterét. Úgy képzelem, hogy photoshop-szerűen (de szép szó :)) körbevágom a videón lévő egyébként mozgó alakot és egy külön rétegre rakom, majd kicserélem a videó hátterét. Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen program? A videókártya szempontjából nem kell nagy dolgokra gondolni a gyárilag beépített Intel(R) Graphics áll rendelkezésemre.

(#79442) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Adott egy MSI laptop az alábbi paraméterekkel:
CPU: Intel i5-10300H
integrált VGA: Intel UHD Graphics
dedikált VGA: NVIDIA GeForce GTX 1650 with Max-Q Design
Van a laptopon USB-C csatlakozó. Tud-e ez a laptop olyat, hogy rádugok az usb-c re egy dokkolót és abba beledugok két monitort, amiket kiterjesztett asztalként használ?
Ha igen, akkor minden dokkoló tudja ezt vagy mire kell figyeljek a vásárlásnál?
Köszi előre is!

(#79443) felsatan válasza felsatan (#79442) üzenetére


felsatan
tag

a laptop ontos tpusa: MSI GF63 Thin 10SCXR

(#79444) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy mit tartalmazhat ez a bios frissites?Gyartoi oldal nem ir semmit.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#79445) C4mp3r válasza steewcv65 (#79444) üzenetére


C4mp3r
addikt

a resizable bar kerul engedelyezesre vele. a helyedben viszont vigyaznek ha frissitesz, mert sokaknak kinyirta a kartyat az msi bios frissito progija es csak nvflash-el sikerult eletre kelteni. [link] [link]

(#79446) steewcv65 válasza C4mp3r (#79445) üzenetére


steewcv65
őstag

ben az érdekes,hogy az msi meg csak az live update -el írja a kártyáihoz a vbios frissítését.A másik, hogy mit nyerhetek ezzel a resize bar-al, ha az nvidia csak azoknál a játékoknál engedélyezi amit "beépít" a driverbe. Vbios frissítés nélkül nem működik aazoknál sem?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#79447) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni egy gigabyte gv-n95toc-1gi (geforce 9500gt) videókártyával,hogy 3 monitor van rákötve (hdmi-n) és mindhárom monitor más képet ad.?Osztott képernyő.

(#79448) mzso


mzso
veterán

Helló!

Korábban be sem kapcsolt, vagy ha kártya ventilátora, de ha mégis akkor is olyan kis sebességgel hogy nem hallottam, még némi terhelés alatt is.
Mostanában meg volt, hogy ilyen sima fullhd videó nézés közben is elég hangos volt.

Mitől függ ez leginkább? Volt mostanában egy Windows reset és driver telepítés is.

(#79449) logineres válasza steewcv65 (#79446) üzenetére


logineres
tag

Nem működik, mert alapból csak a 3060 jött kis resizable bar támogatottsággal, a 3070-3080-3090-kba utólag kerül bele, ezzel a vbios frissítéssel. Játék támogatottságot, pedig az nvidia fogja kibővíteni a driverekkel. Fontos, hogy az alaplapod biosában is engedélyeznek kell a Resizable bar-t, ha azt akarod, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#79450) steewcv65 válasza logineres (#79449) üzenetére


steewcv65
őstag

Az alaplap az okes szamomra,az nem tiszta,hogy pusztan driverrel is menni fog a resize bar vagy csak akkor, ha a vga biost is megkapja..?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.