Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) viktor82 válasza #72688384 (#79550) üzenetére


viktor82
őstag

És így nem megy :W

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#79552) ace666


ace666
tag

Sziasztok!

Vettem egy használt gépet Palit 1060 3GB VGA-val.
Sajnos veszettül cicereg... eléggé zavar.
Terheléstől és hőfoktól szerintem függetlenül, de néha jobban, néha kevésbé csinálja. Nem a ventikből jön. Ha állítva van a kártya, ha fektetve, ugyanúgy.

Visszakerestem itt, írtátok sokszor a "coil whine" jelenséget, hogy önmagában nem ártalmas, csak bosszantó.
Illetve a hőcsövekben áramló gázt is olvastam, mint lehetséges hangforrást.

Van itt egy videó, megfülelnétek, hogy ez melyik lehet? :R
[link]

*** Alfa 155 ***

(#79553) Pityu. válasza ace666 (#79552) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha nem súrlódás akkor gondolom coil whine nem sok mindent tudsz neki csinálni a tekercsek szokta ilyen hangot kiadni terhelésnél alapon nálam sosem hallatszott csak ha pl játékot indítottam én anno kicseréltem alaplapot,tápot aztán a kártyát is a következő kártyámmal megint lett de már kevésbé volt zavaró mert ott már csak pl a játék menüjében hallatszott leginkább.Játék közben nem tudom ha volt is nagyon halk lehetett de ahogy írtam második alaplap,tápegység kártya után egyáltalán nem volt zavaró csak ritkán hallottam.Az első kártya ami nagyon csinálta egy msi rx480 volt ilyen hangot adott ki
Volt mikor photoshobban csináltam valamit és akkor is adott hangot a másik kártya már nem tette..Most anno megint újítottam a konfigomat alaplap,proci,memória és videokártya egy rtx2060 fostam tőle mert megszoktam ezt a hangot de kellemesen csalódtam ez jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79554) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,
Gondoltam ide is beírom...

Úgy tudtam ,ha 4gb os videokártyákat rakok össze ,akkor az össz. gpu memória 4gb marad ,de most ledöbbentem.

GTA5 amivel tolom ,és észre vettem ,hogy 2db RX570 el Cross Fire alig bírom megakasztani ,8x MSAA-t is bírja akadás mentesen csutkára húzva FHD 60Hz en...
Utoljára a 2070 Super GS kártyám volt ekkora teljesítményre képes ebben a játékba.
Aztán felfigyeltem ,hogy a két kártya videomemóriáját is összeadta ,összesen 8GB gpu ram amit érzékel a játék! :Y

2 óra játék után a következő hőfokokat kaptam.
Elsődleges gpu ment csak 72 fokra ,gondolom azért mert az alatta lévő meleg vga rol szívja magára a levegőt ,így ez az érték még teljesen rendben is van.
A játék zárt CM MasterCase H500P Mesh házban történt egy 25-26 fokos szobában.

:R

[ Szerkesztve ]

(#79555) ace666 válasza Pityu. (#79553) üzenetére


ace666
tag

Nem ér neki semmi, illetve ha a ventiket lefogom egy pillanatra, akkor sem változik a hang :/
A tied így a videón keresztül egész szolídnak tűnik, azzal kiegyeznék.

*** Alfa 155 ***

(#79556) Pityu. válasza ace666 (#79555) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ez is idegesítő volt de nagyon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#79557) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Nekem volna egy GTX 1080 Ti vga-m és az a fura, hogy a gyári honlapján ezek az értékek vannak megadva.
Gaming módban GPU Boost Clock : 1683 MHz , GPU Base Clock : 1569 MHz,
illetve OC Mode - GPU Boost Clock : 1708 MHz , GPU Base Clock : 1594 MHz.
Amit viszont megfigyeltem, hogy játékok alatt 1970 MHz-ig is felboost-ol, mindegy hogy melyik módban van. HWinfo és Asus gputweak is ugyan ezt mutatja.
Alapból normális ez a jelenség? Ha nem, van valami probléma vele?

[ Szerkesztve ]

(#79558) Viktor77 válasza Corsair90 (#79557) üzenetére


Viktor77
titán

Normális. Az adatokban azt adják meg, ameddig minimum felboostol a kártya. De addig megy, ameddig a hőfokok és fogyasztás engedi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79559) Corsair90 válasza Viktor77 (#79558) üzenetére


Corsair90
tag

Most utólag láttam, hogy az Asus gputweak-ben van egy ilyen grafikon, ahol előre bepprogramozott görbe szerint működtethető a feszültség, hőfok függvényében a teljesítménye. De ez teljesen manuálisan állítható ha aktiválnám, de ezek szerint automatikusan is így van beprogramozva? Szoktak, vagy érdemes ezzel foglalkozni, hogy ne boostoljon nekem fel ennyire? Csak a vga-m védelme érdekében szeretném.

(#79560) Viktor77 válasza Corsair90 (#79559) üzenetére


Viktor77
titán

Nem kell vele foglalkoznod, nem árt a kártyának, ez a normális működése.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79561) rhidenor75


rhidenor75
csendes tag

Sziasztok!
Problémám a következő:
Van egy Acer Nitro notebookom, mellette egy full HD monitorral és egy szintén full HD TV a falra szerelve. A notin csak egy darab HDMI kimenet van, ezt szeretném átkapcsolni az aktuális igénynek megfelelően a monitorra vagy a TV-re. (nem szeretném a csatlakozóban cserélgetni a kimeneti eszköz kábelét)
Van-e valakinek valami konkrét javaslata az ehhez szükséges eszközt illetően?
A válaszokat előre is köszönöm!

Acer Nitro 5 - AN515-44-R3FK

(#79562) varmi2 válasza rhidenor75 (#79561) üzenetére


varmi2
nagyúr

Létezik megoldás. Hdmi elosztó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79563) Abrion


Abrion
senior tag

Ok szóval, Sapphire HD 3850 Ultimate van a gépemben, és Win 10 64 Bit fut
amióta ezt a windowst használom, a CCC beállítás nem akar elindulni "A Catalyst Control Center nem indítható el, A Catalyst Control Center alkalmazással jelenleg nem konfigurálhat beállítást"
Ezt az üzenetet kapom

kiváncsi vagyok van e mód a javításra :D

(#79564) Abrion válasza Abrion (#79563) üzenetére


Abrion
senior tag

kimaradt hogy Home verzió :)

2007 kártya és az ucso driver amit állok neten, 2013 :) érzem ebből Windows kérdés lesz nem driver :D

(#79565) ElektrikusDE válasza Abrion (#79563) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Sajnos nem is fog működni a CCC Windows 10 alatt a kártyáddal!

[link]

Még az általam használt HD 6970-nek is korlátozott a támogatása...

"kiváncsi vagyok van e mód a javításra"

Oprendszer vagy kártyacsere... :(

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79566) Abrion válasza ElektrikusDE (#79565) üzenetére


Abrion
senior tag

3 évvel utánam :D
éreztem hogy ez lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#79567) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Erre tudnátok esetleg valami okosat mondani ? [link]
Halott a VGA, vagy elképzelhető, hogy valami szoftveres probléma okozta a hibát ?

Köszi előre is ! :R

(#79568) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy perverz kérdésem. Egy régebbi gépemre raktam win10-et. Valamilyen módon lehet varázsolni egy X1950pro videó kártyához windows 10 catalyst drivert? Vagy felejtsem el? Nincs valami megoldása?
Köszi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#79569) ElektrikusDE válasza pecccccccca (#79568) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

[Nincs rá megoldás]

Ui:

Esetleg Vista driver kompatibilis módban telepítve, 32 bites Windowson talán még működhet.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79570) pecccccccca válasza ElektrikusDE (#79569) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Értem. Köszönöm.
És ötlet, hogy ilyen 15 ezer forintig milyen használt vga-t tudnék bele venni amit már win 10 alatt rendesen lehet használni?
AMD vagy Nvidia. Mindegy. Netezős gépbe menne. Nem nagyon lesz játék rajta. Max ilyen kis ablakos MMO. Nem nagy igényű játékok esetleg.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#79571) ElektrikusDE válasza pecccccccca (#79570) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

[Itt kérdezd meg]

Nem igen van 15000Ft.-ért vállalható VGA kártya sajnos, még használtan sem.

Ez lenne még a legolcsóbb: AMD Radeon™ HD 7850

Persze kompromisszumokkal akár egy HD 5850 is megteszi, de akkor még akadozhat a youtube és a böngészés is...

Mint nálam a HD 6970 kártyával... (persze Full HD-ban)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79572) C4mp3r válasza pecccccccca (#79570) üzenetére


C4mp3r
addikt

[link] gt 710, de ez tenyleg csak netezes meg multimedia ennyi penzert. regebbi hasznalt radeonokat nem ajanlok, mert gondok lehetnek vele, nekem pl van egy 5670 es 144hz gorgetes szaggat neha bongeszoben, van olyan video ami szaggat.

(#79573) #72688384 válasza pecccccccca (#79568) üzenetére


#72688384
törölt tag

mi a probléma az alap win10 driverrel?

(#79574) pecccccccca válasza #72688384 (#79573) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Az, hogy nem tudok igy futtatni rajta egy kisebb játékot catalyst hiányában.
De közben találtam egy R7 360 2GB-ot aprón. Szerintem azt megveszem. Ahhoz van win 10 driver, ha jól tudom.

C4mp3r: ja annyira öreg vga-t nem akartam semmiképp. Meg néha lehet nosztalgiáznék a régi 775-ös Q6600-as gépen régebbi játékokkal. Ki tudja. Egyenlőre net meg szövegszerkesztő lenne rajta használva, de szeretném, ha valami játékra hajlamosabb vga lenne benne, természetesen nem mai játékokhoz. :B

Köszi mindenkinek a segítséget!

Humorban nincs helye tréfának!

(#79575) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Adott a következő videokártya:
MSI GEFORCE GTX 1070 ARMOR 8G OC
- DisplayPort 1.4
- HDMI 2.0b
- DL-DVI-D

Valamint a következő monitor:
Asus TUF GAMING VG249Q
- DisplayPort 1.2
- HDMI(v1.4)
- VGA

Jelenleg DisplayPort kábellel csatlakoztatva a következőt látom a Control Panelben:

Ez a "Selected Display is not validated as G-SYNC Compatible" felirat csak azt jelenti, hogy még viszonylag új a monitor és az NVIDIA nem vizsgálta be, igaz? Ha 144 Hz-re tudtam állítani windowsban, valamint játékban is, és fel is ment addig az FPS játékban, screen tearing, flickering nélkül, az azt jelenti, hogy működik, ugye?

Második kérdésem:
Van egy másik VGA-Monitor páros, amit még nem tudtam tesztelni, mert még nincs meg a

VGA:
XFX SPEEDSTER MERC 319 AMD Radeon™ RX 6700 XT BLACK
- DisplayPort: 1.4 with DSC
- HDMI™: 2.1 VRR and FRL

Monitor:
AOC Q3279VWFD8
- DisplayPort 1.2
- HDMI 1.4
- DVI Dual-link
- VGA

E kettő párosítása során megfelelő lenne egy (a monitorhoz járó) HDMI kábel, hogy 1440p-ben 75 Hz-ig működjön a FreeSync?

Csak azért kérdezem, mert az előző kérdésben szereplő Asus monitorhoz nem volt sem DP, sem HDMI kábel, hanem csak az AOC-hez volt mindkettő, és szeretnék megerősítést kapni, hogy kell-e még egy DP kábelt vennem, vagy jó lesz-e úgy, hogy Asus+1070 DP-n keresztül, míg AOC+6700XT HDMI-n keresztül csatlakozik.

Ha nem lenne így jó, meg tudnátok mondani, milyen DP kábelt (verzió) érné meg vennem? 1.2, mert a monitor csak annyit tud, vagy 1.4, mert a VGA már tud annyit és nincs árban nagy különbség, ha később váltanék olyan monitorra, ami támogatja a DP 1.4-et?

A válaszokat előre is köszi! :R

(#79576) Grave_444 válasza geckowize (#79575) üzenetére


Grave_444
nagyúr

1. Nekem is így van, elvileg működik a G-sync igen. Igaz nálam Freesync-es a monitor, de elméletileg tudja kezelni. 144Hz független ettől a beállítástól.

(#79577) geckowize válasza Grave_444 (#79576) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Mindkettő monitor FreeSync-es, az Asus is:
VRR Technology : FreeSync Premium [link]

Tehát ha jól értem, neked úgy, hogy az 1660 Super VGA-d az AOC C27G1 monitorodhoz DP-n keresztül van csatlakozva (adatlapod szerint), ugyanezt a "Selected Display is not validated as G-SYNC Compatible" szöveget írja és mégis megy rendesen a G-Sync?

(#79578) C4mp3r válasza geckowize (#79575) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem szamit mit ir a driver, mukodni fog a g sync, az csak annyit jelent, hogy a monitor meg nem kapta meg a certificate-et az nvidiatol. de megerositest is tudsz kapni, ha fent a display menu bart lenyitod es bepipalod a Show indicator for G-SYNC lehetoseget. ez a jatekban a kijelz bal oldalan ki fogja irni, hogy g sync on ha mukodik.

a masikra pedig a freesync hdmi-n keresztul is mukodni fog.

(#79579) geckowize válasza C4mp3r (#79578) üzenetére


geckowize
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#79580) Grave_444 válasza C4mp3r (#79578) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én is megnézem ezt, kíváncsi vagyok mit mutat. :)

(#79581) danee91


danee91
senior tag

Üdv mindenki!

Adott egy Intel HD 4000, ami HDMI-n 1920*1080 75Hz felbontáson meghajt egy kijelzőt, tökéletesen. Azonban amint Chrome-ból online streamet nézek (pl tv.mindigo.hu vagy UPC Horizon), akkor meghal, és lelövi a kijelzőt? (csak 1920*1080 60Hz-en viszi ezeket)

Sima médiafájl (pl MKV) tökéletesen lejátssza 1080i-ben.

Mi lehet a gond?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#79582) #72688384 válasza danee91 (#79581) üzenetére


#72688384
törölt tag

teljesen felesleges a 75hz. a müsorok max 60hz-esek, játszani meg nem hiszem h nagyon szoktál a hd4000-en.

(#79583) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok, el szeretném adni a videókártyám, mert teljesen leszoktam a játékokról és más jobban ki tudná használni az erejét

Kéne persze bele valami olcsó, ami passzív hűtésű, ad képet, és gond nélkül lejátsza az 1440-es youtube-ot és egyéb mkv filmeket. A monitorom full hd-s

Láttam aprókban 8400GS-t 256MB passzívat, ez jó lehet? Nem fog akadozni a youtube és a filmek?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#79584) C4mp3r válasza Remus389 (#79583) üzenetére


C4mp3r
addikt

felejtsd el az ennyire regi kartyakat, nincs hozzajuk win 10 support. tudni kene mennyit szansz ra, de neked is azt tudom mondani, hogy GT710, GT1030 korul nezelodj, hasznaltan nem nagy befektetes.

(#79585) Remus389 válasza C4mp3r (#79584) üzenetére


Remus389
veterán

10 ezer alattit szeretnék, de akár 5000 Ft is lehet, a lényeg hogy a youtube 1080 és 1440 akadozás nélkül, szépen menjen, meg a filmek (pl mkv, x264 ezek)

Passzív hűtésűt keresek akkor már és lehetőleg minél modernebbet

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#79586) Remus389 válasza C4mp3r (#79584) üzenetére


Remus389
veterán

A GT710 jó választásnak tűnik, de a GT730 is van majdnem ugyannyiért és passzívba (kb 7k), ráírtam pár emberre, meglátjuk

Utánanézve [link] ezek a modellek 2014-2016-ban jelentek meg, tehát viszonylag korszerű fejlesztésnek modhatók, legalábbis filmek és remélhetőleg a 1440p youtube nem fog gondot okozni neki (full HD-s a monitorom, de sokszor 1440p-t választok a youtube tömörítés miatt élesebb mint a 1080, de azzal is megelégszek), nem egy őskövület mint a 8400GS (2007)

A GT1030 az már lényegesen drágább, 25 ezertől van, felesleges lenne nekem.

Csakis passzívat szeretnék akkor már, végülis a Vega56-osom is az lényegében, áll a ventije netezés alatt, ami nagyon klassz.

Kérdésem még az hogy mi várható a VGA piacon, áremelkedés lesz vagy esni fog, mert minek legyen a gépemben egy jelenleg kb. 280 ezret érő videókártya ha nem is játszok már (kinőttem belőle, játszottam kb 6-8 órát még 2019-ben, a Battlefield one-al, most a Battlefield V-tel játszottam pár órát de hamar ráuntam, pedig hatalmas gémer voltam régen), más több hasznát venné és jobban örülne neki, én meg a pénznek. Zenét hallgatok, netezek és filmezek már csak.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#79587) Csupingo válasza Remus389 (#79586) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen procid van? Ha nem olyan gyenge, akkor talán simán megbirkózik az 1440p-s videókkal is, mert a vp9-es filmek gyorsításában a gt 730 se tud segíteni. Akkor tudod a vga-t is befogni, ha telepítesz a böngészőbe h.264-es addon-t, ami kényszeríti a youtube-ot a h.264 használatára.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79588) Remus389 válasza Csupingo (#79587) üzenetére


Remus389
veterán

[link] gyári órajelen, nem olyan sokkal (mondjuk 20%) van lemaradva az ugyancsak hatmagos Ryzen 1600-ostól

De a Vega56-ban sincs VP9 gyorsító ezek szerint [link]

A 4K nem kell, csak az 1440p menjen

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#79589) Csupingo válasza Remus389 (#79588) üzenetére


Csupingo
veterán

Az szerintem még elbír a youtube videókkal 1440p-ben is.

Nekem is az rémlik, hogy hadilábon áll ezzel az amd és csak hybrid mód van, ami a cpu-t is használja, de olyat is olvastam, hogy némelyik driverrel működött, valamelyikkel nem. Vagy teljesen nem.
Ha azzal tudtad nézni az 1440p-s anyagot, akkor lehet, hogy eddig is a cpu számolt és ezért most se lesz vele gond, gyengébb kártyával.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79590) Kazakovian35


Kazakovian35
kezdő

Sziasztok!

Egy kedves barátom vasát szeretném megvenni. MSI GTX 1060 Gamin X 6GB vga van a gépben. Arról szeretnék infót kérni, hogy egy 2 ventilátoros vga élettartamát mennyire rövidíti le (ha egyáltalán), hogy 1 ventilátorral használják? Azt mondta valamiért hibás volt az egyik és ezért ki kellett szedni.

A srác sűrűn vág videókat, azt mondja, hogy olyankor felpörög, hallani a hangját, de egyébként nagyon halk a masina. Néztem Amazonon ventilátort, egy 5ösből megvagyok (itthon még nem néztem, hogy lehet-e külön kapni), de azzal kapcsolatban mindenképpen jó lenne info, hogy ez most mennyire rossz a kártyának, mennyivel csökken így az értéke, vagy ez lényegében semmilyen hatással nincs a hardverre? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#79591) Csupingo válasza Kazakovian35 (#79590) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha tényleg csak egy ventilátor volt rossz és cserével egyszerűen javítható, akkor talán nem kell tartani attól a kártyától. Ha az egy ventilátor miatt nem melegedtek az alkatrészek 90-100 fok környékére (egy msi gaming x-nél szerintem nem), akkor csak a meglévő, működő ventilátor öregedett gyorsabban, mert az átlagosnál nagyobb fordulaton kellett járnia, de annyira gondolom ez se rövidítette meg az élettartamát. (Esetleg lehet egyből egy pár ventilátort rendelni.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79592) Viktor77 válasza Kazakovian35 (#79590) üzenetére


Viktor77
titán

Aprón nézz körül a VGA hűtés részen, van ott pár Gaming X venti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79593) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus gtx 770 2gb directcu ii oc kártyám.
Szeretek játszani a Division 2 játékkal...
Viszont olyan problémám van, hogy fut a játék és 10-15 másodpercenként "beakad" és a kb 50-60 fps-ről leesik 3-8 fpsre kb 3-4 mp-ig..
Ez mitől lehet?
Korábban rx-550 4gb kártyám volt ami elméletileg ennél gyengébb és ott mégis normálisan futott.
Pedig a többi ugyanez volt akkor is. (i5-4590T + 16gb ddr3)
És még azt se tudom mondani, hogy magas grafikán mert teljesen lowon van.
Ennyit számítana +2gb vram?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#79594) #72688384 válasza Kazakovian35 (#79590) üzenetére


#72688384
törölt tag

szia. az 1060 az teljesen a belépőszint, arra vannak gyártva h tönkremenjenek és újat vegyél. egy ismerősöm 1060-asán már másodszorra ment tönkre a ventillátor, az az első alkatrész ami meghal és amiket utángyártott alkatrészeket tudsz hozzá szerezni szintén arra vannak gyártva h tönkremenjenek. én semmiképp nem vennék belépőszintü kártyát.
ráadásul az msi egy hulladék vga téren.
szerintem gondold át a dolgot.
a másik dolog pedig az hogy ha 1 venti elég lenne ahhoz a gpuhoz akkor eleve 1 ventivel dobták volna piacra h spóroljanak. szóval sanszos h 2 kellene neki és mivel egyel használja egy ideje igy már jócskán csökkent az élettartalma annak a lapnak.

(#79595) TechN7ne válasza #72688384 (#79594) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD

(#79596) titetoyz


titetoyz
tag

adott egy Dell Inspiron 7577 gaming laptop.. újrapasztázás, tisztítás után nem találja a dedikált NVIDIA GPU-t.. :F mitől lehet? lehet nincs is köze hozzá, nem tudom.
próbáltam újrarakni, bios resetelni, de nem jelenik meg még az eszközkezelőben sem.

bármilyen javaslat/egyéb? :W

(#79597) #72688384 válasza titetoyz (#79596) üzenetére


#72688384
törölt tag

a) geforce drivert felraktad?
b) valamit véletlenül leszakitottál tisztitás közben

(#79598) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy régi HP Elite 7300 Microtower gépe, és szeretnék bele venni neki egy videokártyát csak nem tudom melyik a legerősebb bele, mert sajnos ez a lap nem eszik meg bármit.
i7 2600
16GB memória
Pegatron 2AB5 a lap pontos típusa
Gyári táp már lelet cserélve egy Corsair CV Series 650W-re

(#79599) Scarletiel válasza modern (#79593) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Szerintem elfogy a vram. Kevés neki a 2GB és mikor új adatot próbál betölteni az ilyen jelenséggel jár. Azért is ment jobban a gyengébb kártyán, mert 4GB ram volt benne. Az fps érték persze szerintem jobb lenne a 770-el csak ugye a vram kifogyott.

(#79600) Csupingo válasza Tamás2310 (#79598) üzenetére


Csupingo
veterán

Annyira nem ástam bele magam a témába, de hirtelen azt találtam, hogy nem létezik az alaplaphoz újabb bios, ezért pl. nvidia-ból a 6xx-es szériáig működnek csak a kártyák. Persze ez még mindig lutri, csak úgy merném bevállalni, ha van lehetőség vásárlás előtt kipróbálni az adott gépben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.