Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) papirzsepi93 válasza Nmballi1 (#79149) üzenetére


papirzsepi93
tag

Ha artifactol az screenshoton nem látszik, csak ha így ahogy te is csináltad a képet a monitorról.
Ez valszeg egy hibás kari :/

(#79152) Nmballi1 válasza ElektrikusDE (#79150) üzenetére


Nmballi1
csendes tag

Közben úgy néz ki, a Windows friss telepítése megoldotta a problémát. Ami furcsa, de számomra igen örvendetes hír. Nem értem igazából, mert a DDU elvileg MINDENT lepucol, de ezek szerint maradhatott valami.
A gépben egyébként heti szinten 5-10 különböző vga megfordul, így csodálkozom is, meg nem is. A DDU eddig mindig megoldás volt, ezért is paráztam rá a dologra ezúttal.

tech freak

(#79153) ElektrikusDE válasza Nmballi1 (#79152) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"A gépben egyébként heti szinten 5-10 különböző vga megfordul,"

Ha ezt leírtad volna, akkor én is javasoltam volna a Windows újratelepítését.

Én ezt már két kártya után is néha megteszem. (a DDU sem tokéletes sajnos)

Sajnos azt viszont elfelejtettem írni hogy másik gépben, vagy a saját gépedben pl. Live Linuxal is próbáld ki.

Örülök neki hogy a Windows újratelepítése megoldotta.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79154) Nmballi1 válasza ElektrikusDE (#79153) üzenetére


Nmballi1
csendes tag

Koszi azert a segito szandekot urak! :R

tech freak

(#79155) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek... az R9 380 topik porzik sajnos, úgyhogy itt próbálkoznék meg, ha nem gond.

Sapphire Nitro R9 380-nél az mennyire normális, hogy álló ventiknél még forgást jelez a szenzor driverben? Ez valami szoftveres dolog nem? Félpasszívan szépen elvan a kártya amúgy...



Nagyon nem akarja felvenni a kényszerített iramot sem a ventifordulat visszajelzés szerint, 11xx rpm helyett csinál valami randomot (de kényszerítés hatására megindul és forog, meg terhelésre is jól viselkedik amúgy, csak a szenzor bohókás).

Ez gondolom valami ütközés, hogy Sapphire specifikus driver kéne nem az általános?
Vagy újabb GPU BIOS kéne?

(#79156) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni hűtés probléma miatt :) adott egy Asus rtx 2060 dual EVO kártya amin az egyik venti meghalt teljesen. A másik tökéletesen működik. Honnan lehetne beszerezni a leggyorsabban ventit hozzá? vagy valami más hűtő ezekre felmegy esetleg?

(#79157) varmi2 válasza csubuka (#79155) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs olyan hogy sapphire specifikus driver. Csak az általános, az amd által kiadott driver van, semmi más.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79158) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Egy EVGA GTX 1070-est használok a gépemben, ami az utóbbi időben csak és kizárólag a PUBG futtatása alatt afféle 'zizegő' hangot produkál. Teszteltük másik vga-val (1650 super), akkor nem tapasztaltam ilyet, és ahogy mondtam, csak a PUBG alatt csinálja ezt, a menübe lépéstől egészen a program bezártáig.

Van esetleg valami tippetek, hogy mi okozhatja ezt, és hogyan lehetne orvosolni? A válaszokat/segítséget előre is köszönöm szépen!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#79159) Pkc83 válasza vj0c1 (#79158) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!
Próbáld ki,hogy lekorlátozod az fps-t a monitorod
képfrissítése alá picivel. Ha 144hz-es akkor mondjuk
140-re.

(#79160) vj0c1 válasza Pkc83 (#79159) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Próbáltam, sajnos ugyanúgy zizeg.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#79161) vj0c1 válasza vj0c1 (#79158) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Íme egy videó a hangról. A ventilátor kissé elnyomja a hangját, de azért kivehető.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#79162) Pkc83 válasza vj0c1 (#79161) üzenetére


Pkc83
őstag

Én a videóból nem nagyon tudtam kivenni de
okozhatja egy meglazult csavar vagy a rosszabbik
esetben egy forrasztás hiba is. Várd meg hátha tud
valaki még valami tippet adni.

(#79163) Viktor77 válasza vj0c1 (#79161) üzenetére


Viktor77
titán

Fogd le kicsit a ventiket, hogy jobban halljuk, de szerintem coil whine lesz.
Nekem is van, fura módon csak WoW alatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79164) vj0c1 válasza Viktor77 (#79163) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Nem a vga ventijeit hallottad, azok nem jártak épp, hanem a cpu-ét. Sajnos így mobillal nem tudom úgy felvenni, hogy jobban hallani lehessen, ez csak itt szabad füllel hallható jobban.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#79165) csubuka válasza varmi2 (#79157) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

Ez okés, de akkor lehet valami régi AMD driverrel kéne kipróbálnom. Lehet újabban borult csak meg a fordulat visszajelzés. Hardveresen semmi baja a kártyának.

(#79166) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Lenne egy kisebb problémám, és érdekelne hogy valaki esetleg tudja hogy mi okozza? A képen is látható jelenségről lenne szó pontosan, videók és streamek nézése közben ehhez hasonló halvány, alig látható csíkok jelennek meg (kinagyítva a képet jobban látszik) a videó képében. Ha leállítom a videót akkor nem látszanak. A kártyára Display Porton keresztül van kötve a fő monitorom, és rá van kötve egy HDMI kábelen keresztül egy másik, régebbi monitor, azon is ugyanúgy megfigyelhetőek a csíkok. A kábeleket és a monitort így gondolom ki is zárhatom, kérdés hogy VGA driver okozhat ilyet? Egy 1 éves GTX 1660-as kártyáról van szó, eddig ezen kívül semmi más probléma nem volt amit tapasztaltam volna... Őszintén szólva azt sem tudom mióta van ez, csak mostanában kezdett el kissé zavarni hogy túl sokszor észreveszem. Másnál van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#79167) RewCrew


RewCrew
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#79168) helkis


helkis
addikt

miért nem tudja engedélyezni a rendszer a quad SLI-t?

friss win10, friss driverek, minden optimális.. :F
megcserélve a kártyákat ugyanez a helyzet, akkor is csak az első kártyát rakja sli-be..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#79169) ElektrikusDE válasza helkis (#79168) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Tudomásom szerint a GTX 960 csak ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79170) helkis válasza ElektrikusDE (#79169) üzenetére


helkis
addikt

a 960 igen, de ez 690. . :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#79171) ElektrikusDE válasza helkis (#79170) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

OK, felcseréltem a számokat. :)

Egy-két dolgot kipróbálnák a helyedben.

A PhysX-et átkapcsolnám automatáról CPU-ra.

Másik ami akadályt gördíthet az útba, az a HDMI kábeles csatlakozás.

DVI-vel viszont nem kéne problémáznia.

És persze az egyik legfontosabb, a driver. (nem mindegyikkel működik)

Én csak ennyit tudok segíteni.

Talán lesz olyan is aki hasonló konfigot már használt.

Én már leálltam a SLI-vel.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#79172) helkis válasza ElektrikusDE (#79171) üzenetére


helkis
addikt

köszi a segítséget!

A PhysX-et átkapcsolnám automatáról CPU-ra.
- sajnos nem hozott eredményt.

Másik ami akadályt gördíthet az útba, az a HDMI kábeles csatlakozás.
- ezen DP port van és úgy tudom, hogy csak a surround video megjelenítésnél lehet probléma ebből, természetesen kipróbáltam DVI-vel is, semmi nem változott..
illetve annyi változott, hogy ha a második kártyára rakom a monitort, akkor az alá zöldül be az SLI a driverben és az első kártya alá nem..

És persze az egyik legfontosabb, a driver. (nem mindegyikkel működik)
-lehet ez lesz, bár már közben megpróbáltam win8.1-el is, 7-essel is, bár ezekhez meg nincs alaplapi támogatás már a z490-es laphoz, illetve több korabeli driverrel, sehol nem volt jó..

úgy tudom volt valami, hogy maga az nvidia is befejezi az SLI-támogatást, de az nem csak az új kártyákra vonatkozott? ráadásul vannak 3090 SLI tesztek yt-n.. :F

csak érdekesség kép nézném meg mit tud, nem használnám 24/7-ben én sem, sajnos tudom hogy semmi értelme.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#79173) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!

Van egy régi nvidia quadro k420 display portos vga a gépemben és a következő anomália áll fenn:
1. Display port kábel be van dugva, gép elindít, nem ad képet de még a perifériák sem kapnak áramot, jelet
2. Van egy display port hdmi átalakítóm, ha így kötöm össze hdmi kábellel a monitorral akkor van kép
3. Ha kábel nélkül indítom el a gépet akkor szépen vebootol a gép, perifériák is elindulnak, és ha ezt követően bedugom a display port kábelt a vga-ba akkor szintén ad képet.

Csak akkor van gond ha a display port kábel be van dugva indításkor.
Mi lehet ez? Rossz a kábel?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#79174) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok, a frissebb videokartya driver hatassal van a cpu terheltsegre? :F
Eddig windows 8.1-en hasznaltam egy hd 7850-et i5 4430-cal, es atlagban a proci 50-60%-ban dolgozott bf3-alatt.
most felraktam egy eredeti windows 10-et, a legfrissebb whql driverrel, es majdnem folyton 100%-ban megy a processzor :Y
Ez meg mi?

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#79175) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok!

Újabban csak nagyon ritkán játszom, akkor is stratégiai játékokkal, szinte egyáltalán nem dolgozom gépről, jóformán böngészek és filmezek rajta. Utóbbi miatt úgy döntöttem, hogy lecserélem 14 éves 22"-es 1680*1050-es monitoromat VAGY egy 34"-es Ultrawide monitorra (itt vannak 3400*1440-esek is) VAGY egy 55"-es 4K TV-re.

Kérdésem az lenne, hogy továbbra is ezen használat mellett el tudja-e vinni a konfigom akármelyiket? Azért lenne jó a TV, mert az 5.1-es hangrendszerem jack dugós, és a TV-hez csak így tudnám hozzákötni.

Konfig: i3-2120; 8GB RAM; ATI 6870 1GB

Köszönöm a segítséget!

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#79176) Fisha válasza Mákdaráló (#79175) üzenetére


Fisha
őstag

Kicsit fura kérdés a konfig miatt, de hátha tudja valaki a megoldást. Ezer éves VGA-t (radeon HD3850 PCIE) dugtam egy új konfigba. Ha nincs monitor rádugva, akkor szépen egyet pittyen a speaker, szóval valszeg minden ok. Ha rádugom (hdmi-vel) a monitorom (dell s2721hgf), akkor 1 hosszú 3 rövid pittyenés: VGA hiba. Kábel tuti jó, monitor tuti jó.
A legérdekesebb, hogy egy másik dell monitorra dugva, szépen bootol.

Vajon miért dob az alaplap vga hibát az első monitorral? Van megoldása a problémának?

Előre is köszi.

(#79177) mettek válasza Mákdaráló (#79175) üzenetére


mettek
addikt

Nem fogja egyiket sem. Ne is gondolkozz benne. Sajnos ezek a felbontások erőforrás igényesek. Max multimédiára tudod használni a gépekkel ezekkel a megjelenítőkkel.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#79178) spuros


spuros
őstag

Sziasztok, van egy GeForce GTX 1070 G1 Gaming kártyám. Nem mai csirke, ezért szeretném újrapasztázni. Paszta van, viszont hővezető lap az nincs. Az feltétlen kell vagy elegendő a paszta? Köszi! :)

(#79179) Mákdaráló válasza mettek (#79177) üzenetére


Mákdaráló
tag

Mi a helyzet akkor, ha Full HD felbontást állítok be a windowsban? Akkor tudnék böngészni, mint ahogyan most?

A 4K esetén a böngészőből indított Netflix vagy HBO Go helyett a smart funkció csak a megoldás?
Ha 4K filmet töltök le, nem fogja lejátszani gépről, csak, ha USB tickre kiírva lejátsza maga a tv?
Vagy mit értesz multimédia alatt?

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#79180) titanium_100


titanium_100
tag

Sziasztok!

Egy olyan nagy problémámra keresnék választ, hogy a gépemen újratelepítettem a win7-et, (mert az az eredeti) be is aktiváltam, ugye engedte is mert OEM, szóval minden király. Ettől függetlenül nem engedi a frissítéseket rá. Én értem, hogy megszűnt rá a támogatás, és nem is frissíti már automatikusan, de attól még a 2019-es évig bezárólag lefrissíthetné. Így meg maradt az eredeti 2011-es verzió. Ez több dolog miatt is aggasztó, egyrészt mert nem tudom a VGA driverét se felrakni, így egy DELL 2"-os monitoromat nem tudom beállítani 1920*1080-ra, csak tök alap felbontáson, mert az nvidia driver sem akar felmenni rá. Az az érdekes, hogy a többi win7 ami nem lett újratelepítve és nem tartalmazza az összes frissítést, ugyan úgy kéri és telepítené is a frissítéseket de ez mégsem teszi. Amúgy nem érdekelne annyira a frissítés mert a gép alig van használva stb, csak a felbontást szeretném megoldani. Egy ASUS GT710 van rajta és DVI porttal csatlakoztattam a monitorhoz. ( RGB-vel is ugyan ez a helyzet.) Kérlek segítsen valaki! ( Esetleg manuálisan win7 frissítő pakkot lelehet tölteni valahonnan)?

(#79181) Csupingo válasza titanium_100 (#79180) üzenetére


Csupingo
veterán

Az sp2-t már telepítetted? Milyen hibát jelez, mikor tennéd fel a vga drivert?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79182) mettek válasza Mákdaráló (#79179) üzenetére


mettek
addikt

Multimédia alatt azt ertem jogy netezel, filmeket nézel, zenét hallgatsz. Tehát a játékon kívül minden.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#79183) JoeYi


JoeYi
őstag

vettem használtam egy MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OCV1-et és MSI Afterburnerben lehetetlen 35% alá nyomni a ventillátor fordulatszámát, se manuális, se profilo auto módban. (35% és 100%-nál van egy szaggatott vonal és hiába viszem le a görbét alá, 35%-nál lejjebb nem megy a venti). mindeközben 21 fokon van a GPU.

Tudtok erre valami szoftveres megoldást, vagy ha nem, akkor milyen fizikai venti szabályzót javasoltok? (két vezetékes a wenti, szóval nem tudom, hogy frekvencia, vagy feszültség vezérlést kap a kártyától)

(#79184) Csupingo válasza JoeYi (#79183) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt simán progival nem hiszem hogy nagyon tudod babrálni, mert egy elég alap aktív ventilátoros hűtés van rajt. Régebben pl. gtx 950-hez létezett bios editor, amivel átírhattad a venti vezérlést is, pascal kártyáknál talán még nem lehetséges.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79185) Viktor77 válasza JoeYi (#79183) üzenetére


Viktor77
titán

Ez sajna ilyen. Nekem az 1650-emen 50% alá nem lehet vinni a fordulatot. Le is cseréltem a ventit egy 12-esre és alaplapra kötöttem. Így tudnám szabályozni, de beállítottam fix 50%-ra így hangtalan és bőven elég.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79186) titanium_100 válasza Csupingo (#79181) üzenetére


titanium_100
tag

Ez volt a baj, nem tudtam, hogy azt manuálisan kell telepíteni, utána már működött az update. Köszi!

(#79187) somfalvi válasza spuros (#79178) üzenetére


somfalvi
tag

A paszta frissítés elég lesz.

(#79188) Mákdaráló válasza mettek (#79182) üzenetére


Mákdaráló
tag

Hát, ez a tervem. Csak multimédia. Akkor belevágok. Köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#79189) spuros válasza somfalvi (#79187) üzenetére


spuros
őstag

:R Köszönöm!

(#79190) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Mennyire befolyásolja egy Videókártya működését, ha proci felülete megvan karcolva?
KÉP
(igen tudom nagyon poros, éppen orvosolom a problémát)

(#79191) Pkc83 válasza Mustármag (#79190) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia.

Csak abban az esetben befolyásolja ha a proci ez miatt túlmelegszik és ezért
visszavesz a teljesítményből. Akkor ugye lehet,hogy nem tudja rendesen kihajtani
a vga-t. De ha a hőfokok rendben vannak akkor semennyire.

szerk.: Ja most látom a képen ,hogy a vga-n lévő csipre gondolsz. Túlmelegszik
azért szedted szét?

[ Szerkesztve ]

(#79192) Mustármag válasza Pkc83 (#79191) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszönöm a választ. 79-83 °c között üzemelt, egy Asus r9 280x-röl van szó.

2014.-ben vásároltam 2017-ben javítottak. Ezt leszámítva tökéletesen üzemelt, most megint ugyan az a baja, nem ad képet, energia takarékos módba dobja a monitort.
Mivel javították és amúgy is le volt ragasztva garancia zárral, nem mertem piszkálni, de mivel hibás most szétszedte. A korábbi kártyáimat is a garancia után szét szedtem és pasztáztam, nagyon meglepett hogy nem az a tükörsima felület fogadott mint amit megszoktam.

(#79193) Pkc83 válasza Mustármag (#79192) üzenetére


Pkc83
őstag

Azt tudod,hogy mit javítottak rajta akkor? Ha lehetne értelmes kártyát
értelmes áron kapni akkor azt mondanám,hogy ne kinlodj vele de így... :F

(#79194) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok van egy Sapphire HD 4850 Vapor-X 1GB videókártyám Windows 10 drivert nem találok valaki tudna segíteni hol találok vagy honnan tudom letölteni előre is köszönöm :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#79195) HaZsolt


HaZsolt
őstag

rx 480 pasztázást mivel érdemes? Melyik hővezetővel tudom a legjobban a hőt átadni?

(#79196) veber0937


veber0937
tag

Hi

Egy ASUS GeForce GTX 960 DirectCU II 4GB GDDR5 128bit emmlé milyen táp ajánlott?

(#79197) Pörp válasza Banderos (#79194) üzenetére


Pörp
senior tag

Eszerint windows update-en keresztül tudsz drivert tenni hozzá.

(#79198) Csupingo válasza veber0937 (#79196) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ki akarod centizni akkor 350-es környékén, ha biztosabbra akarsz menni, akkor 400W-os. Persze márkásabb tápok javasoltak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79199) Mustármag válasza Pkc83 (#79193) üzenetére


Mustármag
őstag

A szerviz jegyzőkönyvön annyi áll "Szakszervíz által javítva"
Kérdeztem az úriembert hogy lehet-e tudni mi volt a baja, válasz gyanánt ránézett a papírra és közölte hogy javították.
0 szakmai tapasztalattal, de javítási nyom nincs a lapon, se sérülés ami arra utalna hogy elpukkant valami vagy ott javították. Én arra tippelek hogy a procit lábazták újra(nem tudom mi a hivatalos neve) mert a gumírozás sem tűnik gyárinak a sarkokon, és jól össze van karcolva.
Nem rég megjavítottam egy laptopot azzal hogy hőlégfúvóval meg melegítettem a grafikus processzort benne.(szintén AMD/Ati) Szerintem megpróbálkozom vele hátha ugyanaz a baja.

Apropó, van olyan egy VGA-n ami ki tud fagyni és csak akkor áll helyre ha lemerülnek rajta a kondik. Mint egy super I/O chip vagy mint egy cmos reset? Csak hogy van-e értelme visszatenni, mielőtt tovább próbálkozom?

[ Szerkesztve ]

(#79200) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok! Sapphire Radeon R9 290 Tri-X vga-hoz milyen és mennyi thermal padot szerezzek be, ha le akarom cserélni a mostaniakat? A vastagságuk érdekel főleg, mert látszólag más megy a ram-ra és a vrm-re.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.