Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) HS 2142 válasza VásRló (#5548) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem igazán. A Total War játékok, mivel csak pc-ken futnak lefaraghatatlan hátránnyal indulnak a konzolos kultúra fellegvárában, de a stílus sem annyira népszerű. Japánban a visual novel-ek fedik le nagyjából a PC-s piacot. A vgchartz összeállítása jó kiindulási alap lehet: A GTA 4 megjelenésének évében a 61. helyezést érte el, ezt természetesen a PS3 változatra vonatkozik, hisz az Xbox360 konzol eladásai is jóval el vannak maradva japán riválisaitól a szigetországban.

[ Szerkesztve ]

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5552) csucsbicep válasza Kassadin (#5543) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azt hiszem lesz mit emészteni a Last Light megjelenéséig. SoC-al fogom kedzeni, idősorrendben.

ollie: AVP-t ismerem és már ki is toltam.

[ Szerkesztve ]

(#5553) #65675776 válasza MasterMark (#5550) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első mondat továbbra sem igaz...

(#5554) VásRló válasza HS 2142 (#5551) üzenetére


VásRló
tag

Köszi!

(#5555) MasterMark válasza #65675776 (#5553) üzenetére


MasterMark
titán

? :U

Switch Tax

(#5556) #65675776 válasza MasterMark (#5555) üzenetére


#65675776
törölt tag

Létezik nem egy 32 bites OS, ami simán megcímez 64GiB RAM-ot is, mert a PAE lehetővé teszi. Az meg PPro óta (szinte) minden x86 prociban ott van.

(#5557) MasterMark válasza #65675776 (#5556) üzenetére


MasterMark
titán

Szigorúan Windows-ról beszélek, más op.rendszerre nem nagyon van játék.

Switch Tax

(#5558) #65675776 válasza MasterMark (#5557) üzenetére


#65675776
törölt tag

Windows 2000 Serverek, Server 2003/2008 megfelelő változatai képesek rá.

Emellett nem csak játékból áll a világ, szóval hiba általánosítani.

(#5559) MasterMark válasza #65675776 (#5558) üzenetére


MasterMark
titán

Azonnali játékos kérdések órája topikban gondolom játszani akar. :K
Amúgy ilyenről nem is tudtam, hogy 32-bit-es is képes 4 GB-nál nagyobb RAM-ot kezelni. :R

Switch Tax

(#5560) #65675776 válasza MasterMark (#5559) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet játszani linux alatt is egyébként. A címben sehol nem szerepel a Windows kifejezés.

Egyébként egyszerű a trükk: PAE-vel a memóriacímzés nem 32, hanem 36 biten történik, így némileg kibővül a címtartomány, a már említett 64GiB-ig.

(#5561) total90


total90
veterán

Hi!

Mivel a NFS Underground 2 már jó régi játék, esetleg nem tette az EA ingyen letölthetővé a teljes verziót? Ha igen, akkor tud valaki egy linket?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5562) HS 2142 válasza total90 (#5561) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem megy az olyan könnyen. :) Bár volt már rá példa mondjuk a Red Alert esetében, amit 2008-ban tettek ingyenessé. (A játék 1996-os.) Nem hiszem, hogy az ilyesmi előfordulna a NFS sorozattal vagy ha esetleg mégis, akkor az NFS III-ra tenném a tippem.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5563) total90 válasza HS 2142 (#5562) üzenetére


total90
veterán

Vágom... és hol lehetne ennyi év után megvenni? Lehet egyáltalán?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5564) HS 2142 válasza total90 (#5563) üzenetére


HS 2142
őstag

Újonnan kétlem, hogy bármelyik boltnál készleten maradt volna, így marad a használt. Hardveraprón találni olyan hirdetést, ahol külön is meg lehet vásárolni, érdemes privátot váltani az eladóval a játék állapotára vonatkozólag. (fényképet kérni pl) ([link], [link])

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5565) Brian_GT válasza m4rk_ (#5547) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ram: Részemről a javaslat, hogy a sima solo 2GB-ot add el vagy ha van másik kis irodai gép stb akkor abba rakd át, ugyanis ha megveszed a 2x4GBot és mellé tennéd még a 2GBot akkor a ram működésében elhíresült Dual Channel mód elveszne, mert ez a technológia azon az alapokon nyugszik, hogy 2 vagy 2x2 egyforma ram legyen a gépben.
Szóval mindenképp csak az új 2x4GB használatát javaslom.
Amire figyelni kell, hogy nézd meg az alaplapod neve alapján milyen ramokat támogat a géped. Nem márkára gondolok, azt rád bízom mennyi pénzed van és mire költesz, hanem, hogy MHzben mit tud....800-1066...1366...1600 stb.
A 8600GT-ből kiindulva szerintem DDR3as ramról nem kell beszélnünk, szóval szerintem vagy 800as vagy 1066os ramot kell majd venned a gépbe.
Ezt könnyen ki tudod deríteni...alaplapod hivatalos honlapján látni fogod, hogy DDR2 vagy 3 illetve, hogy hány MHzes max ramot tud majd támogatni. Méretével nem kell majd szerintem foglalkozni ( de azért nézd meg azt is ) , mert nagyon régi lapok is már támogatják a 16 vagy akár már a 32GB ramokat is, tuti a tied is tudja nemhogy a 8 de akár a 16ot is.

Monitor ügyben, én egy 8800GT-t használok és sajnos van jó pár játék ahol nem tudom már full hd-ben használni játékok alatt, mert nincs benne elég kakaó, hogy meghajtsa.
Ahogy többiek is írták régebbi játékokat azért kellemesen elviszi 1920x1080ban is...filmeket meg pláne elfogja bírni...legalábbis enyém nagyon szépen viszi, nem hiszem akkora űr lenne a 8600GT és a 8800GT videótámogatás rendszerében. Szóval kísérletezgetned kell majd mit bír e mit nem. Deee egy ilyen monitor azért kisebb felbontáson is már szebb képet fog adni, nem kell attól félni...hogy Full HDs monitorod van és nem érsz vele semmit. Nyugodtan vedd meg, azt majd ha lesz pénzed veszel egy jobb VGA-t ami elbírja.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5566) total90 válasza HS 2142 (#5564) üzenetére


total90
veterán

Köszi szépen :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5567) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenűl honnan tudnék leszedni FARCRY 2-höz magyarosítást?

Üdv. :R

(#5568) Rico45 válasza #83381760 (#5567) üzenetére


Rico45
őstag

Nézz széét!Hátha!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5570) m4rk_


m4rk_
aktív tag

Sziasztok. Korábban már kérdeztem, de még bizonytalan vagyok, RAM vásárlással kapcsolatban. Ez lenne a kiszemelt:
Kingston DDR-3 8Gb /1600 KIT HyperX
Az lenne a kérdéses, hogy mennyire tudja majd kihasználni a rendszerem, mitől függ ez? (proc: intel e4700)

(#5571) MasterMark válasza m4rk_ (#5570) üzenetére


MasterMark
titán

Alaplapod?

Switch Tax

(#5572) m4rk_ válasza MasterMark (#5571) üzenetére


m4rk_
aktív tag

MSI MS-7360

(#5573) MasterMark válasza m4rk_ (#5572) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól látom ez csak DDR2 667/800 tud. :U

Switch Tax

(#5574) m4rk_ válasza MasterMark (#5573) üzenetére


m4rk_
aktív tag

Magyarul teljesen felesleges lenne, vagy nem is kezelné? Most akkor kuka az egész, jöhet egy teljes gépcsere ? :F

(#5575) Brian_GT válasza m4rk_ (#5572) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem lesz jó a kiszemelt ram. Az alaplapod csak DDR2es ramokat támogat...illetve szerelhető bele....szóval fizikailag is képtelenség a DDR3 belerakása.
DDR2ből is a 667es és 800as ram mehet bele max 8GB-ig. Szóval a 8G-val nem lesz baj azt látni fogja és támogatja is...főleg ha raksz egy Win7et oprendszernek.

Igazából a kérdésed másik része, hogy kihasználja e a géped...az ugye a DDR3 esetére vonatkozott, de ha mostanit nézzük is akkor a procinak szerintem a 4G is elég lenne...tudom elég jó áron vannak a ramok én is beleraknék 8GB-ot szóval ott nincs gond.
De bőven elég lesz hozzá...sőt kicsit pazarlásba is átmegy szerintem, mert a konfigod a prociból kiindulva azért már nem mai konfig...vagyis ha fejlesztened kell majd akkor meg új alaplap proci minden...ott meg ezeket az újonnan vett ramokat megint nem fogod tudni használni, mert az új alaplapokba meg már DDR3 kell.
Szóval én inkább csak 2x2GBot vennék az ehhez a géphez bőven elég....és később ha fejlesztesz majd a DDR3 és a többi.

De ha kérdésed van nagyon szívesen segítek privátban, csak most el kell mennem kicsit de mondom gyors választ beírok.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5576) MasterMark válasza m4rk_ (#5574) üzenetére


MasterMark
titán

2x2 GB 800 Mhz-es szerintem is elég bele, de ugye RAM-ból sosem elég. :)

DDR2 Slot-ba csak DDR2-es RAM-ot rakhatsz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5577) m4rk_ válasza MasterMark (#5576) üzenetére


m4rk_
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, valószínűleg jegelem a témát. :(

(#5578) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

Sziasztok!
Haverral toljuk a Command & Conquer 3 Kane's Wrath-ot és egyszer csak vmi szinkronizálásos dolgot kiír és kilép ezt egymás után eljátszotta 3x.
Ötlet javaslat?
Előre is köszönöm!

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#5579) #65675776 válasza Csokibácsi (#5578) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kellene a pontos hibaüzenet.

Feltéve ha eredeti egyáltalán a játék.

(#5580) Brian_GT válasza Csokibácsi (#5578) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!

2 dologra tudok gondolni. Mi is játszottuk sokat szóval remélem hasonló lesz.
Első, hogy mikor bementek a beállításokba, akkor nézzétek meg a képernyő sarkában, hogy azonos verzióval játszotok e.

Ha ez nem akkor a legnagyobb gond a pályákkal szokott lenni, mert ez az alap játék kiegészítője ugyebár. Nos sajnos az alap játék pályái nem jók a kiegészítőhöz, mi is állandóan ezért bosszankodtunk, mert csomó jó pálya volt alaphoz itt meg semmi. Alap játékkal meg kieg után játszani...pff... sokkal optimalizálatlanabb a gépi ellenfelek szintjei is meg maga a fajok között is nagy űr van. Kane W-ban ezt szépen kiegyensúlyozták.

Szóval én amire tudok gondolni saját tapasztalásokból az a patch vagy a pálya gond. Path-ből az 1.9es legyen fent mindkettőtöknek és úgy lessétek meg egy alap pályán.
Ami még fontos, sokszor nem fogadja el és újabb hibát fog írni ha nincs újraindítva a játék. Utána meg teljesen jó. Remélem tudtam valamicskét segíteni.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5581) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Kérdés:
Milyen mostani játékok vannak amivel tudok koop módban játszani tehát haverral LAN ba?

Xbox One: bandymnc

(#5582) Scooby Dou válasza bandi0000 (#5581) üzenetére


Scooby Dou
tag

vqn rengeteg,attol fugg milyen stilusban szeretnetek nyomulni

hmm..

(#5583) bandi0000 válasza Scooby Dou (#5582) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát vég is FPS nem tom hogy ilyen pl MW3 játszik e? meg hogy abban hogy néz ki ez a coop mód
Illetve persze vmi horror pl Dead space 2 vagy FEAR 3?
meg hát autós ba mi van?

Xbox One: bandymnc

(#5584) Scooby Dou válasza bandi0000 (#5583) üzenetére


Scooby Dou
tag

autosba anno nfs underground 2 nagyon feelinges volt egymas ellen,talan meg a most wanted is.lovoldozosbe ajnlom a cod : world at wart , van benne single coop es mehettek zombik ellen is.left for dead 1,2 az is jo. ujabb gameknal mar inkabb a multi az elvezetesebb,nem igazan szoktak benne lanozni,de lehet.

hmm..

(#5585) bandi0000 válasza Scooby Dou (#5584) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jól van köszönöm, de am ebben a Syndicate.ben is van úgy tudom igaz?

Xbox One: bandymnc

(#5586) Scooby Dou válasza bandi0000 (#5585) üzenetére


Scooby Dou
tag

sajnos azt nem tudom ,hogy abban van e

hmm..

(#5587) MasterMark válasza bandi0000 (#5585) üzenetére


MasterMark
titán

Igen van.

Switch Tax

(#5588) bandi0000 válasza MasterMark (#5587) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor köszönöm a válaszokat!

Xbox One: bandymnc

(#5589) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, honnan lehet tudni, hogy mik az idei, vagy akár a tavalyi év játékai? amikkel érdemes persze foglalkozi? nincs valahol összeszedve, hogy mivel lenne érdemes játszani? köszi

(#5590) bandi0000 válasza SLYM (#5589) üzenetére


bandi0000
nagyúr

De össze van pl ITTT PH :D Gamepod alatt

Xbox One: bandymnc

(#5591) HS 2142 válasza SLYM (#5589) üzenetére


HS 2142
őstag

Rengeteg oldal szokott év játéka listát összeállítani, érdemes azokat átfutni, ha a tavalyiakra vagy kíváncsi. (Úgyis lesz jó pár átfedés is közöttük.) Idei játékokra vonatkozólag kiindulhatsz pl a Metacritic értékelésekből.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5592) bagó


bagó
tag

Sziasztok :) valaki tudna nekem ajánlani a Splinter Cell Conviction-hez hasonló játékot, ahol van hasonló lopakodási, fedezék, fedezékváltás, takedown, "mark" opció, vagy ezek közül valamelyik? :OO lényegében hasonló stílusu játékot keresek...

James Bond Blood Stone nem tettszik :|||

előre is köszönöm! :) :R

(#5593) bagó


bagó
tag

Mikor jön ki a Spliter Cell: Retribution? :O

(#5594) Sonja


Sonja
veterán

Elakadtam a Botanicula játékban. :O

Azt tudom, hogy a kis piros lényből legalább egyett be kell "pattintanom" a tölcsérbe, de sehogy nem akar egyik se beleugrani. :( Hiába viszem arra őket az egérrel terelve, a tölcsér előtt inkább visszafelé ugrik, minsem bele. :((( Másnak sikerült? :F

Szerk.: Csináltam egy kis videót róla!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5595) Torry válasza bandi0000 (#5583) üzenetére


Torry
addikt

Ami még nagyon adja LAN-on, az a Killing Floor vagy a Dead Island.

(#5596) Ilsyde válasza Sonja (#5594) üzenetére


Ilsyde
őstag

Valami hasonló bugról olvastam. Tedd át ~60%-os méreture a játékteret, attól elvileg megjavul.

(#5597) SLYM válasza HS 2142 (#5591) üzenetére


SLYM
veterán

megnéztem, de nekem ez kínai, látok sok címet aztán ennyi. ez a gamegod rész se túl átlátható, csak annak aki követi az eseményeket. nincs egy cikk amiben mondjuk a tavalyi év nagy játékait felsorolják?

(#5598) Sonja válasza Ilsyde (#5596) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi, meglesem! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5599) HS 2142 válasza SLYM (#5597) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem egészen értem, hogy mivel is van a problémád. De itt van akkor pár, amit én szedtem össze gyors guglizással:
2011 legjobbjainak kiválasztása az IGN vagy a GameSpot szemszögéből, vagy ott vannak a nagyobb díjátadók, mint a Spike vagy a BAFTA game awards.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5600) SLYM válasza HS 2142 (#5599) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, ez kellett nekem! :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.