Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) ollie válasza CactuS (#5500) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nexus the Jupiter Incident

Állítólag még jobb lett és részben ugyanazok a készítők.

***

(#5502) CactuS válasza ollie (#5501) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az is megvolt, szerettem is, de mára már az is elég csúnyácska lett. Mondjuk az már csak ilyen "mini" flotta menedzsment volt, de cserébe sokkal részletesebb volt a harc.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5503) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy light-os, vagy inkább közepes gamer gépnél mennyire számít az, hogy a rendszervinyó 5400 rpm-es, vagy 7200-as?

Tudom vannak olyan spéci játékok, ahol igen, de úgy átlagban érdekel!

Köszi!

(#5504) gabor128 válasza gabor128 (#5503) üzenetére


gabor128
aktív tag

up

(#5505) MasterMark válasza gabor128 (#5503) üzenetére


MasterMark
titán

Szvsz 7200 - rendszer, adatoknak meg 5400.

Switch Tax

(#5507) ollie válasza Roemedic (#5506) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit is szeretnél?

***

(#5508) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan játékokat, amelyek telepítés nélkül is mennek? Lehetőleg ne kelljen nekik a legújabb DirectX meg hasonlók.

Suliba kéne, ahol nincs rendszergazdai jog telepítéshez, tehát a futtatáshoz se kérjen ilyen jogot.

Lehet régi játék és új is, akármilyen kategória.

Eddig a GTA:SA és az NFS Underground 2 ami bevált.

[ Szerkesztve ]

(#5509) Roemedic válasza Vasinger! (#5508) üzenetére


Roemedic
csendes tag

Szerintem a h 'HyperSpace-tis elfogadja jó kis game ellehet vele tökölni, angry birds?:D

(#5511) mcwolf79 válasza Roemedic (#5510) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezért kapod majd az irgumburgumot,ha erre jár egy modi :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5512) Kassadin válasza Vasinger! (#5508) üzenetére


Kassadin
addikt

Plants vs. Zombies/Angry Birds virágboltból. Mondjuk nem túl etikus a készítőkkel szemben...

(#5513) Gabe24


Gabe24
csendes tag

Sziasztok! A Silent Hill 2 nevű játéknál mikor felteszem a Director's Cut változatot és elindítom a magyar szinkron telepítőt kipipálom hogy director's cut ráteszem aztán az 1.1-es patchet, a játékban mégis a hang akadozik. Mitől van ez?

(#5514) total90


total90
veterán

Szasztok!

Tudnátok ajánlani valami új, vagy nem túl régen kiadott gyorsasági, vagy terepmotoros játékot?
Egy haver születésnapjára vinném, mert ilyen játékbolond, de én még leragadtam a Moto Racernél ilyen téren :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5515) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen játékot tudtok ajánlani az elmúlt 3-4 év felhozatalából ami jól futna az aláírásomban szereplő laptopon?

Köszi!

(#5516) ollie válasza Matt-OPT (#5515) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#5517) geckowize


geckowize
őstag

Üdv!

Lehet, hogy inkább a hardveres fórumba illene, de azért hátha:

Valaki tudja, hogyan lehetne összemérni egy konzolt és egy pc-t játékbeli teljesítmény szempontjából? Van egyáltalán értelme?
Konkrétan az érdekelne, hogy pl PS3 és X360 milyen PC konfignak felel meg? De a többi konzol is (SNES, PSX, PSP) érdekelne.

(#5518) Brian_GT válasza geckowize (#5517) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát igazából azt megtudod nézni, hogy milyen hardver specifikációja van az XboX 360nak meg a PS3nak...gondolok itt arra, hogy milyen proci ram stb vga van benük is mint egy rendes PCben. Viszont az a baj, hogy teljesen más technológia az egész. Erre a legjobb példa a most megjelent Witcher 2 XBOX360ra. Ott az Xbox360 ahol 512MB ram van benne és ennyire kicsi helyre kellett megoldani a fejlesztést. Vagyis 512MB hely áll rendelkezésre, hogy betöltse neked mindazt egy képre amit látnod kell, míg egy pc esetén ugye 2-4-8-16 stb. Óriási a különbség. Ezért sok trükkre és okos megoldásra van szükség hozzá. Ezért sem mérhető össze a 2 hardver világa.
Nyilván azt tudni lehet konzolokon van egy alap élsimitás ami olyan mint PCn egy erőltetett 2x szűrés amit nem tudsz kikapcsolni....PCn viszont akár ugye 16xig is húzhatod. Nyilván itt azért erősebb a pc oldalról a vga.

Lényegében sok oldalról lehet megközelíteni, de tömör lényeg az, hogy a konzol lényege az hogy kompromisszumok nélkül tudd futtatni a legújabb játékokat is akár, még ugye PCn azért folyamatos fejlesztést igényel ez.
Másrészt ugye egy konzol tudását nehéz belőni mert 5-10 évet is megél egy konzol és abban ugye nem cserélsz hardvert, míg pc-n ugye szinte havonta lehetne új hardvert beletenni, mert mindig van valami új. Tehát lényegében a konzol mindig is hátrányból fog indulni, mert eljár felette az idő, viszont pénz ügyben meg verhetetlen ár/érték arányban. Egyszer kell megvenni és még ma is tud egy PS3 vagy XboX360 olyan játékot kiadni ami álleejtős. Aki nem vágyik oltári 16x élsimitásos full grafikára az konzolt mondja elegendőnek magának...aki meg csakis a legjobbat akarja az meg úgy is csúcskonfigos pcvel rendelkezik és nem fog a kérdéssel foglalkozni :)

Szóval... azért egy ma is erős középkategóriás pcvel simán felveszi a versenyt...anno mikor meg megjelentek akkor a legerősebb PC szintjén voltak.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5519) MasterMark válasza geckowize (#5517) üzenetére


MasterMark
titán

Összemérni lehetetlen. Mivel a konzoloknak fix hardvere van, ezért arra a fejlesztők natívan programoznak ami 100%-ban kihasználja a hardver tudását. Na most PC-n ugye szinte végtelen kombináció létezik ezért van egy API amire fejlesztenek (pl. DirectX), és így nem lehet kihasználni teljesen amit a hardver tudna.
Most vegyük csak az XBOX 360-at és a PlayStation 3-at. Ugye mivel már 6 és 5 éves hardverekről van szó, valójában egy ilyen régi géphez lehetne hasonlítani hardver szinten ami ma már nem lenne képes olyan szinten futtatni a játékokat mint ez a két konzol. (Ráadásul a PS3 Cell procija nagyon különbözik a PC-s prociktól.)
Igazából az összehasonlítás úgy lenne megoldható, hogy egy játék a PC-s mindenkori grafikájának nagyjából medium és high közötti szintjével egyezik meg mindkét konzol. (Szigorúan multiplatform játékokat nézve.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5520) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Megkérek valakit, rám írna akár itt akár privátban olyan akinek van PS3n plus előfizetése. Előre is köszönöm!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5522) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség.
Syndicate játékkal szeretnék játszani. Fel is tudtam rakni de mikor el szeretném indítani a gamet-t ezt írja ki:

Köszönöm ha segíttek :R

(#5523) DioKVP válasza #83381760 (#5522) üzenetére


DioKVP
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani 1-2 olyasmi stratégiai játékot, mint anno a settlers 2 volt? Gondolok itt arra, hogy ne a csatározásé legyen a főszerep, hanem inkább a birodalom építgetésén legyen a hangsúly.

(#5524) ollie válasza DioKVP (#5523) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majesty 1-2 kicsit hasonló.

***

(#5525) #83381760 válasza DioKVP (#5523) üzenetére


#83381760
törölt tag

Age of Empires, Age of Empires II: Age of Kings, Starcraft, Stronghold Crusader nekem ezek voltak a kedvenceim stratégia játékok közűl. :))

(#5526) #65675776 válasza DioKVP (#5523) üzenetére


#65675776
törölt tag

Settlers 3-7.

(#5527) Tibinho válasza Brian_GT (#5518) üzenetére


Tibinho
tag

érdekes felvetés konzol VS pc, nekem nagyon régóta van mindkettő, most xbox360,nem régiben összepattintottam egy elég erős pc-t is azóta xbox be se volt kapcsolva :DD pcn sokkal szebbek a játékok most már, hozzá teszem páréve (2006-2007) ilyen teljesítményű gép mint amit akkor tudott az xbox horribilis összeg lett volna.

I'm Gotham's reckoning.

(#5528) MasterMark válasza Tibinho (#5527) üzenetére


MasterMark
titán

Eljárt felette az idő, de grafikailag még mindig többet tud, mint egy ugyanannyiba kerülő PC.

Switch Tax

(#5529) Tibinho válasza MasterMark (#5528) üzenetére


Tibinho
tag

ebben igazad van :)

I'm Gotham's reckoning.

(#5530) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Valaki tudja mikor jön ki a Half-Life 2 befejező része?

TDI POWER

(#5531) Metal213


Metal213
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem volna: adott egy lg w2261vp (21, 5, LCD, 16:9, 1920 x 1080 (HD1080) 16:9FullHD) monitor és egy radeon 5870 kártya.

Melyikkel jobb ha összekötöm a kettőt DVI-D-vel vagy HDMI-vel ?

Köszi a válaszokat előre is!
Love

archaic.bandcamp.com

(#5532) Brian_GT válasza Metal213 (#5531) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igazából teljesen mindegy, mert digitális jel alapján működik mind2. A HDMI előnye annyi talán, hogy egyrészt kicsit barátságosabb méretekkel rendelkezik, mint kábelnagyság stb. másrészt ha hangot is szeretnél továbbítani rajta pl. multimédiás a monitorod...akkor 2 in 1 ben meg van oldva.
Ha nem számít mekkora a kábeled stb. és nem kell hang csak kép akkor teljesen mindegy. Én azt mondom ha van hdmi kábeled és csatlakozód akkor már azon...mégis csak haladjunk a korral :) De ha nincs akkor azért ne vegyél HDMI kábelt. Jó lesz a DVI is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5533) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Melyik játékok hasonlítanak a legjobban a Metro 2033-hoz?

(#5534) MasterMark válasza csucsbicep (#5533) üzenetére


MasterMark
titán

Stalker

Switch Tax

(#5535) Süni 1985 F válasza csucsbicep (#5533) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

stalker call of pripyat

TDI POWER

(#5536) persil válasza csucsbicep (#5533) üzenetére


persil
nagyúr

Stalker, de csak hangulatban, meg az orosz környezet miatt, de ezt leszámítva a metro egy szimpla shooter.

Félreértés ne essék, mind a kettő nagyon jó:)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#5537) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Köszi a válaszokat. Csak már vagy 10-szer végigvittem a Metro-t, aztán kéne vmi pótoló, mert a folytatása is csak vmikor jövőre fog megjelenni.

(#5538) Brian_GT válasza csucsbicep (#5537) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ugorj neki a Stalkernek..van 3 része...el leszel vele egy darabig, mert elég tartalmas játékok. Ajánlom bátran én is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5539) csucsbicep válasza Brian_GT (#5538) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kipróbálom őket, bár nem tudom a feelinget mennyire tudják visszaadni.

(#5540) MasterMark válasza csucsbicep (#5539) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól tudom onnan kivált fejlesztők csinálták a Metro 2033-at is.

Switch Tax

(#5541) Brian_GT válasza csucsbicep (#5539) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ahogy Mastermark is mondta, pontosan nem tudom dee vannak átfedések emberekben igen a 2 játék készítői között.
Szerintem nagyon jó a játék hangulata és nagyon beletudod élni magad.
Mikor éjszaka mész akkor komolyan alig mersz menni, mert szó szerint megtámad a vadon :) ... azt inkább behúzodsz valahova amíg pirkad... hallod ahogy éjszaka előjön az összes dög és megy a kajáért folytatott piramisjáték...ki az erősebb magyarán :)

Meg tábortűznél ülnek az emberek és kis kolóniák alakultak ki akik 1-1 jobban védhető kis romos területet véd...ilyen frakciók alakultak ki.

Nem akarok sokat mondani róla...nekem nagyon tetszett, mert hangulatos és tényleg elhiszed, hogy ott vagy a katasztrófa helyszínén.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5542) csucsbicep válasza Brian_GT (#5541) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, azt tudom.
Így a leírásod alapján sztem bejövős lesz ez is, de majd a kipróbálás után kiderül. Ahogy tudom a mozgástér jóval nagyobb, de gondolom grafikába nem éri el a metro szintjét, mert az is nagyon megfogott benne mennyire ki van dolgozva.

[ Szerkesztve ]

(#5543) Kassadin válasza csucsbicep (#5542) üzenetére


Kassadin
addikt

Beszippant a stalker játékok világa, legalábbis a SoC mindenféleképpen, másik kettőről nem tudok nyilatkozni. És ha mindez nem lenne elég, rakat mod létezik mindegyik részhez, amivel úgy szabod testre a játékot, ahogy akarod (grafikai tuningos is létezik).

Poszt-apokaliptikus témában játékok: Fallout, Borderlands.

(#5544) ollie válasza csucsbicep (#5542) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még az jutott eszembe, hogy ha ilyen szörnyes játékot akarsz, akkor a Red Faction Armageddon is jó választás lehet, na meg az Aliens vs Predator (a legújabb).

***

(#5545) Brian_GT válasza csucsbicep (#5542) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát nyilván frissebb a Metro..azért jó pár év távlatával hátrébb van a Stalker. De szerintem még az első résznek is elfogadható grafikája van.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5546) Ilsyde válasza ollie (#5544) üzenetére


Ilsyde
őstag

Nekem a Singularity is beugrik "hasonló" játékra de pontos okot nem tudok hogy miért.

(#5547) m4rk_


m4rk_
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Először is szeretnék memóriát venni (2x4GB-ot a mostani 2GB helyett), és hogy van-e valami feltétele, hogy kompatibilis legyen a mostani összeállítással, vagy csak simán beletehetem majd, nem lesz semmi baja?

Második, hogy szeretnék venni egy új monitort (full hd :D) és a mostani felbontás helyett (1280x1024) az újjal (1920x1080) szeretném futtatni a játékokat. Ez nagy teljesítmény csökkenést fog okozni a játékok terén? (Mostani videókártyám Nvidia 8600GT [256 MB]).

Segítségeteket előre is köszönöm! :C :))

(#5548) VásRló


VásRló
tag

A japánoknál is divat a Diablo és mondjuk a GTA, meg a Total War játékok?

(#5549) ollie válasza m4rk_ (#5547) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 8600GT-vel meg se próbáld az 1920x1080-as felbontást, nem fogod élvezni.

A memóriából célszerű olyan márkát venned, amilyen már van a gépedben, sőt, lehetőleg ugyanazt a típust. Ha nem találsz olyat, célszerű eladni a mostanit, és 2 egyformát venni.

***

(#5550) MasterMark válasza m4rk_ (#5547) üzenetére


MasterMark
titán

4 GB feletti RAM-hoz 64-bit-es op.rendszer kell majd.
Az a videokártya szerintem is kevés az 1080p-re, de régebbi játékok fognak menni rajta FullHD-n, az újabbakat már csak 1280x720-ban próbáld.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.