Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) Gomez86 válasza Brian_GT (#6400) üzenetére


Gomez86
őstag

Sajnos egyet értek, de ez a cross platform dolog valami olyasmi amitől minden gyártónak libabőrös lesz a tarkója......

A "tegyek kockára ennyi pénzt..." részhez meg annyi, hogy szerintem eszméletlen pofátlanság hogy csak azért mert van PC-d meg PS3-ad kétszer ki kell fizetned valamit. Az rendben hogy a gyártást fizesd ki, de ha mondjuk azt mondanák hogy megvetted egyik platformra, akkor itt van az összes többire, vagy amire akarod még X/5 -ért, azt csókolom. Ugyan kicsiben de ez van nekem az Xbox, win pho esetében is. van olyan játék ami van mindkettőn, és megvettem az egyiken gondoltam majd belemászik a másikba. hát nem. Pedig ott még a neve is ugyan az. (Xbox live). de nem hogy nem mászik bele, de meg is vettem és még a mentéseket, meg a játékállást sem sikerül átszednie ennek a tetvesnek.

Szóval továbbra is a játéknál minden platform külön sziget, és távcsővel nézik egymást.

(a játékok színvonalát meg hagyjuk. én ezzel játszom mostanában megint SEGA Mega Drive Ultimate Collection)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6402) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv.

Eredeti, felpatchelt Warcraft III: The Frozen Throne indítás után (tehát miután kattintottam az *.exe-n, de még nem töltődik be a játék) a következő hibaüzenettel leáll:

This application encountered a critical error:

FATAL ERROR!

Program: f:\games\warcraft iii\war3.exe
Exception: 0xC000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:6F001080

The instruction at '0x6F001080' referenced memory at '0x89BF0A2C'.
The memory could not be 'read',

Press OK to terminate the application.

Mi lehet a probléma? Eddig jó volt..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6403) Synthwave válasza Balázs9503 (#6392) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Warcraft III: The Frozen Throne
Starcraft: Brood War

Ezek pro cuccok, az évek alatt a tökélyig patchelve.

Aztán ott a Starcraft 2, aminek a single kampánya ötletes, a történet is rendben van, viszont multiban és HANGULATBAN már nem ér fel a patinás elődhöz. Hiába, a Blizzard sem AZ a Blizzard már.. :((

Megpróbálhatod még a Dota 2-őt is.

Kicsit lazább vonalon:

Warhammer 40,000 (van hozzá egy rakat kiegészítő, a "war-feelinget" nagyon adja)
Heroes of Might & Magic III
Age of Wonders 1-2
Fallout Tactics
Jagged Alliance 2
Age of Empires 2
(ez valami nagyon szép - igaz, játéktechnikailag nem egy old-school Blizzard remek, de az aprólékos grafika és a király hangulat rásegít, hogy néhány órácskát elüldögéljünk a monitor előtt)
Civilization IV
Warcraft
Warcraft II Battle.net Edition
Rollercoaster Tycoon 1-2
Transport Tycoon
Panzer General
Outpost
Sim City 3000
Dune 2

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6404) #65675776 válasza Brian_GT (#6400) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem emlékszem már melyik játékban összeeresztették eredetileg a PC és konzolos tábort. Annak az vetett véget, hogy a konzolosok minden esetben szénnéalázva kerültek ki az összecsapásokból. Ezért nincs szinte egyetlen cross platform multi sem.

[oWn]f4te: Biztos a tökélyig patcheltség miatt nem indul el.

(#6405) Synthwave válasza #65675776 (#6404) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egészen valószínű.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6406) batai15 válasza #65675776 (#6404) üzenetére


batai15
félisten

asszem a bf3 volt az.

(#6407) Henker2


Henker2
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e PC-hez XBOX360 emuláló progi, mert szeretnék már végre valami jó kis ketrecharcos játékkal játszani, de ugye PC-re nem nagyon akarnak csinálni. Ha van hogy működik?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6408) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
A fejhallgatós topikból küldtek át, hátha itt valakinek több tapasztalata van headsetekkel.

Eddigi headsetes tapasztalataim nem voltak túl kedvezőek, de remélem tudtok valami elfogadhatót ajánlani. Egy kompakt headsetet kéne magammal vinnem két hétre, rendes fülest helyhiányban nem tudok vinni, így zenehallgatásra is ezt használnám.
Tehát:
- headset
- kompakt - pl. supraaural; "nyakas" kivitelűek nekem nem kényelmesek. In-ear sem, mivel több órás konferencia-hívások is lehetnek
- kényelmes, akár több órás használatra is
- elfogadható hangminőség (nem kell kiemelkedő legyen, de nem baj)
- jó minőségű, némítható mikrofon
- fél-nyitott, fél-zárt vagy zárt kivitel, de nyitotton is elgondolkozhatok, ha minden másban jó
- keret: tíz-tizenpár khuf
Előre is kösz

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6409) HS 2142 válasza batai15 (#6406) üzenetére


HS 2142
őstag

Portal 2 esetében például van a PC és a PS3 között multiplayer lehetőség, bár az igaz, hogy nem kompetitív módban. :)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#6410) Corleone33 válasza Brian_GT (#6400) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ez kb akkora wtf dolog mint pl az, hogy hiába veszel meg egy játékot steamen, néha akkor is kell még plusz client baromságot feltenni (Uplay, Origin)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6411) Corleone33 válasza HS 2142 (#6409) üzenetére


Corleone33
aktív tag

de akkor mi értelme a cross-platform dolognak?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6412) ollie válasza Corleone33 (#6411) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi értelme a co-op-nak a Portal 2-ben? Hát az, hogy tudod tolni haverral is, egyikőtök PS3-on, másikotok mondjuk PC-n.

***

(#6413) Corleone33 válasza ollie (#6412) üzenetére


Corleone33
aktív tag

de nem az van hogy ilyenkor nincs kompetetív mód? ^^

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6414) genndy válasza Corleone33 (#6413) üzenetére


genndy
addikt

Nincs benne, de a kompetitív pont hogy az egymás elleni. Abban vannak előnyben a PC-sek.
Portal 2-ben kooperatív van.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6415) Brian_GT válasza Corleone33 (#6410) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ezaz...mindegy nem akarom szétoffolni a topicot, örülök hogy nem csak engem akaszt ki ez a ,,lehúzás 21.század". Am az valóban jó ötlet volt aki írta, hogy ha megveszem a játékot kifizetem érte a pénzt amiért nekem azt elkészítették, megtiszteltem őket vele, korrekt ennyi. Cserébe én kapjam meg azokra a platformokra amikre kérem. Így szerintem egy 40%ot biztos, hogy ugrana a játékeladás még ebben az országban is. Tuti rögtön tudna mondani mindenki olyat, hogy jajj nekem megvan pcn de úgy megnéztem volna ps3on, vagy havernak ezen van és bakker nekem azon így nem tudjuk együtt tolni... vagy hogy mint nálam döntsem el mire vegyem meg és ha rosszul döntök akkor nyekk... jó egy ralis játéknál nincs nagy gond ugyan olyan mind2 platformon de egy fps...ha kiváncsi lennél rá milyen ps3on azért nagyobb a rizikó nem jössz bele az irányításba és kidobott pénz lesz, mert csak frusztrál a dolog. Ennyi.... nah off kikapcs :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#6416) ollie válasza Corleone33 (#6413) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A co-op az kooperatív.

***

(#6417) Henker2


Henker2
addikt

Akkor XBOX360 PC emulátorra senki?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6418) Brian_GT válasza Henker2 (#6417) üzenetére


Brian_GT
őstag

Én még ps1 korszakból szerettem volna régen emulátorokat, anno az anynira nem sikerült jól bár voltak címek amikkel igen....de szerintem ezt így ,,élvezhető" módon nem tudják átrakni pcre. Egészen más megjelenítési és számítási feladatokat lát el egy ps3 és xbox... így a pc nem lenne képes rá. PErsze fordítva is igaz, hogy védjem a pct is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#6419) ollie válasza Henker2 (#6417) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csodálkoznék, ha létezne ilyen.

***

(#6420) Keeperv85 válasza Henker2 (#6417) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem létezik ilyen. Lehetetlen megcsinálni ugyanis. Kb. 10-szer olyan erős vas kéne, mint a box. Jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor hogy tesztelik le a 360-asra írt címeket, illetve mivel dolgoznak ott.

Munkaállomásokon. Össze vannak kötve a debug konzolokkal. A tényleges futtatást ott is a konzol csinálja, de a kiszolgáló felület pc. Jelentős erőforrássokkal. Egy build szerver nem végfelhasználói árban számítható vas...

(#6421) Henker2 válasza Keeperv85 (#6420) üzenetére


Henker2
addikt

Most egy kicsit elszomorítottatok! Pedig egy igazi jó kis ketrecharcos bunyót kipróbálnék PC-n végre. UFC-t pl. És akkor ilyeneket miért nem írnak már PC-re? :W :W :W

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6422) Gomez86 válasza Henker2 (#6421) üzenetére


Gomez86
őstag

Én most itt nem akarok flame war-t meg nem is az a topic, de miért nem veszel egy használt kexboxot, amire most még vehetsz használt játékot, és máris megvan a ketrecharc. 50k alatt megvagy az egésszel....

(ja és értelem szerűen utána sem kell kidobni a boxot, ha már kipróbáltad)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6423) Keeperv85 válasza Gomez86 (#6422) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem ezzel nem indítasz flame wart. Én törzsgyökeres PC-s vagyok, de semmi gondom a konzolokkal, illetve az átlag konzolfelhasználókkal. Van olyan műfaj, amit kifejezetten oda lett kitalálva. Pl. a sportjátékok. Nos, nem mintha PC-n nem tudnám elképzelni, de én ide mélyebb tartalmakra vágyom első sorban. Egy Heavy Rain port pl. igen kellemesen érintene. Tudom: majd, ha bilibe lógott a kezem...

(#6424) HS 2142 válasza Keeperv85 (#6423) üzenetére


HS 2142
őstag

Én a napokban a Brütal Legend előrendelési lehetőségére csodálkoztam rá, Steamen. Soha nem szabad feladni a reményt. ;)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#6425) Keeperv85 válasza HS 2142 (#6424) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem az a bajom, hogy kezdek nem hinni a csodákban... az ilyesmi az lenne. Kinőttem már a játékos koromat és az, ami igazán tetszett, másnak már elavult vacak... Látom a Herceg az arcképed. Volt szerencsém a nem kis technikai keretek közé szorított WW-t magyarra fordítani. :) Ha játszottál vele úgy, akkor ezúton bocs, hogy csak ilyen bénán sikerült megoldani. :B

(#6426) Henker2 válasza Keeperv85 (#6425) üzenetére


Henker2
addikt

:C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6427) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Ezer éve keresek már egy játékot, a címe Omikron: The Nomad Soul, iszonyat jó játék volt 1999-ben jelent meg, csak sajnos nem tudom, hogy honnan tudnám megszerezni. Akinek van valami jó ötlete örömmel veszem. Előre is köszönöm.

(#6428) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

PC-re elérhető társasjátékok iránt érdeklődnék. Mit tudtok ajánlani, ami igényes? Risk II megvan.

Köszi

(#6429) ollie válasza stevve (#6428) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Carcassone

***

(#6430) stevve válasza ollie (#6429) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi, egész érdekesnek tűnik elsőre. :R

(#6431) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
Létezik valami olyasmi játék amiből valódi pénzt lehet valahogy kivenni? Nem nyerőgépre gondolok. :DDD

(#6432) genndy válasza Anulu79 (#6431) üzenetére


genndy
addikt

Online póker, EVE Online.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6433) haromegesz14 válasza Anulu79 (#6431) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Diablo 3 :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#6434) ollie válasza Anulu79 (#6431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Team Fortress 2

Bár csak a Steam walletre kerül a pénz, azt meg a Steamen kell elkölteni.

***

(#6435) #65675776 válasza ollie (#6434) üzenetére


#65675776
törölt tag

Onnan meg lehet másoknak játékot venni, giftelni. Természetesen úgy, hogy az illető kifizeti utána vagy előtte.

(#6436) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Feltenném a Mass Effect játék első részét és ezt írja ki a frissen telepített új G580 Win7:

Problémaesemény neve: BEX
Alkalmazásnév: MassEffectConfig.exe
Alkalmazásverzió: 1.2.0.14
Alkalmazás időbélyegzője: 482de2c8
Hiba – modul neve: MassEffectConfig.exe
Hiba – modul verziója: 1.2.0.14
Hiba – modul időbélyegzője: 482de2c8
Kivétel – eltolás: 000ad764
Kivételkód: c000000d
Kivételadatok: 00000000
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 2878
További információk 2: 2878019f29e3428a1c04c64e3e7d3d0a
További információk 3: 73ad
További információk 4: 73adfecd0663672fe5aac489f71a9be3

Mi lehet ez?
Hiányzik valami?
:F

(#6437) zaki1


zaki1
tag

hali a risen 1 játékal van problémám, a játék naplóban(L bilentyű) nem látom a küldetéseket.felveszek egy küldetést pár másodpercig kiírja de a naplóban már nincsen benne , a küldetési térkép is üres . a játék gyári lengyel angol nyelvü ,angolul telepitettem fel próbáltam javitás nélkül 1.01 1.1 javitásokal honositásal,sehogyan sem jó. mi lehet a probléma ? :F :F

(#6438) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

(#6439) BomiBoogie válasza zaki1 (#6437) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól tartok, ez a régi játék meghaladja a topik képességeit.

(#6440) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, ezt a játékot szeretném beszerezni, de egyszerűen nem találom már sehol. PSX platformon volt népszerű, a PC-s verziót egyszerűen nem tudom összekotorni sehonnan. Valakinek tippje? Előre is köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6441) Corleone33 válasza hoffman_ (#6440) üzenetére


Corleone33
aktív tag

tessék :) : http://ingyenletoltesek.blog.hu/2010/04/06/hercules_game

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6442) hoffman_ válasza Corleone33 (#6441) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:Y :C Köszönöm! :)

mod:

Arról elfeledkeztem, hogy őskövület a játék, Win 7 alatt hogyan tudnám egyszerűen futtatni? :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6443) BomiBoogie válasza hoffman_ (#6442) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Előbb próbáld ki, fut-e? :)

Ha nem, esetleg DOSBox?

(#6444) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok,

Mostanában többször volt szerencsém Xbox-os játékkal játszani és elhatároztam, hogy ezek nekem is kellenek itthonra. Viszont mivel van egy (relatíve) erős PC-m, nem látnám értelmét venni egy konzolt. Kérdésem a következők:
- Csatlakoztatható-e a Kinect PC-hez (azt olvastam igen, csak külső tápegység és USB átalakító kell hozzá; alapvetően megerősítést várok csak, illetve hogy ezeket hol tudom beszerezni)?
- Meg tudom-e vásárolni a Kinect Games-t (vagy egyéb, Kinect-hez íródott játékot) PC-re? Ha nem, futtathatók az Xbox-os játékok Windows-on valahogy?

Előre is köszi a válaszokat!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#6445) hoffman_ válasza BomiBoogie (#6443) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Megtörtént mind a kettő, ezért írtam :) Viszont az a gyanúm, hogy nekem mégsem a fent linkelt játék kell, hisz csak 22MB, míg az én általam keresett verzió olyan 400MB körül mozog.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6446) BomiBoogie válasza hoffman_ (#6445) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Találtam egy oldalon 20 megásat, leszedtem neked. :)

(#6447) hoffman_ válasza BomiBoogie (#6446) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ment vissza privát :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6448) ollie válasza TRitON (#6444) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Xboxos játékokat sehogy sem tudsz PC-n futtatni. PC-re nem tudok hivatalos Kinectes játékokat, max valami sufni, indie játékok használhatnak Kinectet, ha egyáltalán léteznek ilyenek. Vagyis, ha Kinectezni akarsz, kell az Xbox.

***

(#6449) Corleone33 válasza hoffman_ (#6442) üzenetére


Corleone33
aktív tag

szívesen máskor is :)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6450) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Milyen programmal tudom ellenőrizni játék közben az átlag/min/max FPS-t?
Esetleg van olyan is, ami menti az adatokat?

Live poor, die ritch.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.