Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) TESCO-Zsömle válasza ollie (#5100) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztos nem az.

Nem egy közismert cucc, azt hiszem, hogy magyar gyártmány, de nem vagyok biztos benne.
Egyik haver tolta orrvérzésig anno. Egy helyi PC-magazinhoz adták...

Ebben a listában biztos nincs benne, mert végignéztem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5102) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Earth sorozat ugrik ra be, igaz azokkal nem jatszottam sokat (Earth 2140, 2150 meg 2160 is volt talan. Na meg a Warzone 2100) es a listan is fent vannak. Meg a State of War-ra is emlekeztet a leirasod de ott szerintem nem lehetett bazist epiteni.
Magyar sci-fi RTS-bol nekem csak a SWINE remlik (ezzel meg abszolut nem toltam) ha olyat keresel amiben nincs urcsata. De azt meg mindenki ismeri.
Dark Colony-nal is sokszor urhajobol pakolta ki az egysegeidet a gep de biztos hogy nem erre gondolsz. Hat kb. ennyit tudok segiteni (semmit :DDD)...

(#5103) TESCO-Zsömle válasza Ilsyde (#5102) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

State of War-ra gondoltam, de az istenért nem ugrott be a neve.

Ezer köszönet. :R :R :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5104) ftc


ftc
nagyúr

Hello

Lenne egy kérdésem unatkozok s nem találok semmi jó játékot...

Stratégiát keresek de vmi oylat ami nem mai s lehet benne háborúzni, fejleszteni, építkezni is ..azaz függjön tőle a játék kimenete!

Ami régen bejött: Age of Empire, Imperium Galactica 2, Dune 2000,3, Settlers sorozat vmi hasonló gamet keresek

Köszi a helpet

(#5105) DeFranco válasza ftc (#5104) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Stronghold crusader? Esetleg Civilisation?

re:#5106: esetleg nézz fel a steamre és keress rá műfaj szerint. Van párszáz darab, aztán metascore szerint válogathatsz.

szerkszerk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5106) ftc válasza DeFranco (#5105) üzenetére


ftc
nagyúr

Civ sose jött be de Stronghold crusader már megvolt

(#5107) ollie válasza ftc (#5104) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Homeworld sorozat
Ground Control sorozat

***

(#5108) ftc válasza ollie (#5107) üzenetére


ftc
nagyúr

Oh köszi a helpet mindenkinek :) megnézem ezeket azt döntök :)

(#5109) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

A Metro 2033-al kapcsolatban lenne kérdésem.
Most, hogy meg lett a játék magyarítása, gondoltam újra felrakom a játékot és végigviszem, most már magyarul is.
A magyarításhoz kell a játék 2.0-ás javítása, amit fel is raktam, viszont a játéknak annyi is lett egyből.
A játék ugye azzal kezdődik, hogy mászunk felfelé egy létrán valakivel, aki beszél hozzánk. Na most amikor felérünk a létrán és odamegyünk ahhoz a régi vas ajtóhoz, amit ki kéne nyitnom, a társam egyszerűen összeesik, mintha meghalna. De attól még ugyan úgy beszél hozzám, csak nem mozdul, hanem fekszik a földön. :Y :F
Én meg hiába nyitom ki az ajtót, majd mászok át alatta, muníciót gyűjteni, onnan már nem tudok tovább menni, mert kéne a társam, akit követnem kéne. Mi a lóf... ez?! :((

Na most ilyenkor mit lehet tenni?
Anno, mikor a játék megjelent, gond nélkül végig vittem 2x is, de most eddig jutok. :W

(#5110) Kassadin válasza ftc (#5104) üzenetére


Kassadin
addikt

Populous.

Nem mai darab, de anno szénné játszottam a játékot számtech órán. :D

(#5111) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok! Mit kell konfigolni/beállítani a Company of Heroes című játékban, hogy egy fullhd-s monitoron fullhd-s beállítással nem legyen egy 2cm széles fekete keret a játék körül? Nem tudom teljes képernyőssé tenni a játékot. A catalystban jók a beállítások, más játékkkal nem csinálja. A CoH-ban bármilyen felbontást állítok, mindig ott marad a keret. Aki tud kérem segítsen. (A CoH steam-es változat.)

(#5112) ollie válasza AthlonXP (#5109) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Metro 2033 Steam-es játék (mindenképpen!), így ha te külön tettél fel javítást az azt jelenti, hogy warez verzióval játszol. Abban itt meg tilos segítséget kérni.

***

(#5113) AthlonXP válasza ollie (#5112) üzenetére


AthlonXP
őstag

Értem. Sajna valóban nem eredeti, így ez esetben nem szóltam... :(

(#5114) csibe1


csibe1
addikt

Valaki el tudná magyarázni az interaktív vackok működését?
Most épp a bankos résznél van a szenvedés,de az előző bombás is szívás volt.
Ráadásnak a kedves játék nem jegyzi meg a beállított billentyűt /End/hanem ugyanúgy csak az E-t fogadja el.Megnyomom az E-t ahogy bemászunk,felvillan az egér
a képernyőn,rányomok,aztán szépen megkéselnek,X-edszerre is. :W
Mit nem csinálok jól,vagy mi lehet a gond?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5115) csibe1 válasza csibe1 (#5114) üzenetére


csibe1
addikt

Battlefield 3-ban,csak az előbb lemaradt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5116) AthlonXP válasza csibe1 (#5115) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na igen, ezek a részek nagyon nem jók. Olyan rövid időre villan fel legtöbbször a kis ikon, ami mutatná, hogy mit csinálj, hogy mire megnézed, már piros is, aztán egyből vége.

A James Bond féle játékban is volt hasonló dolog, viszont ott szépen belassították közben az időt és relatíve sok idő volt a cselekvésre, nem úgy mint itt, hogy már mire mutatja a segítséget, késő. :(

(#5117) csibe1 válasza AthlonXP (#5116) üzenetére


csibe1
addikt

A Black Ops-ban is van,de ott nem volt vele gondom,
normálisabban ismegcsinálhatták volna. :(((

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5118) AthlonXP válasza csibe1 (#5117) üzenetére


AthlonXP
őstag

Arra már nem is emlékeztem, látod! :)

Remélem ezeket azért nem erőltetik már a játék hátralevő részeiben, bár...
Amúgy ezt leszámítva nagyon bejön eddig a játék, minden egyes pályán csak lesek, mint megannyi túrista, hogy milyen jól néz ki a játék, eszméletlen! :)
Pedig nincs is maxon, mert a 4870-em azt már nem tudja, de majd egy későbbi komplett hardver csere után megint előveszem a játékot, akár csak a Crysis 2 nagy felbontású textúrái miatt :) .

Amúgy neked nem csinál olyat a BF3, hogy bizonyos idő után kilép a játék, meg kifagy? Csak a feladatkezelővel tudom kilőni :F .
Ezt nekem olyan 15-20 perc játék után csinálja, mindentől függetlenül. Utána vissza tudok lépni a játékba és folytathatom a dolgot, de ez baromira idegesítő főleg, hogy relatíve sokat tölt a játék.

(#5119) csibe1 válasza AthlonXP (#5118) üzenetére


csibe1
addikt

Megy minden gond nélkül,bár a 4670 nem igazán boldog tőle,meg betöltéskor a monitor OVER RANGE feliratot dob,akkor Alt+Tab aztán katt a játék ablakára,akkor visszamegy fullscreenbe,és lehet játszani.A grafika le van húzva alapra,de így legalább nem akad sehol se.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5126) ed019


ed019
tag

Sziasztok!

Az lenne egy P4-es gép-re szeretnék telepíteni pár eredeti játékot lemezről amiknek a rendszerigénye megfelelne egy jobb P3-gének is. A problémám hogy telepítés közben vagy asz elején még a kod beírása eljött (NFS U 2) vagy a végén (másik játék) hiba üzeneteket ír ki
Pl: nem Win32alkalmazás, vagy egy readerprocessmemory vagy writerprocessmemory kérésnek csak egy része készült el, volt még más hibaüzenet is de már nem emlékszem rá.
Most volt új Win XP csere.
Az lehet hogy a DVD írom draverje nem települt valamiért fel vagy nem kompatibilis a géppel?
Már nem tudom mit csináljak.

Minden szegitséget ötletet szívesen fogadok

Konfig: Hp Compaq D310 lap Proci 2Ghz-es Ram:512 VGA Radeon 9700 Pro 128mb
Próbáltam 2 Olvasóval is ami volt benne valami CD-olvasó és most egy Samsung író van benne.

Köszönöm!
:R :R :R

(#5127) ollie válasza ed019 (#5126) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tippre döglődik a memóriája a gépnek.

***

(#5128) ed019 válasza ollie (#5127) üzenetére


ed019
tag

Kipróbáltam másik RAM-al és ugyan az a jelenség. :F

(#5129) ollie válasza ed019 (#5128) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Másik gépen tudod ezeket telepíteni?

***

(#5130) ed019 válasza ollie (#5129) üzenetére


ed019
tag

Igen másik gépre tudom.
:F

(#5131) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv.

Nem biztos, hogy ide, de szőr mentén mégis...

Azt szeretném tudni, lesz-e nekem (főleg játékok alatt) bármilyen hártányom abból, ha 4db vezérlőt egyetlen USB 2.0-ás csatlakozóra dugok (HUB).

-Razer Mamba
-Belkin Nostromo n52te
-Logitech WingMan Extreme Digital 3D
-Genius KB-06X

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5132) Brian_GT válasza TESCO-Zsömle (#5131) üzenetére


Brian_GT
őstag

Én nem tudok 100% bizonyossággal írni erről, csak aképp vélekedek, hogy ha bedugsz valamit egy usb portba akkor illesztőprogram társul rá, mindegy hogy win alapú vagy külsős dee kerül hozzá. Egy leosztó meg igazából igen azt a célt szolgálja, hogy ha nincs elég hely rádugj többet...deeee én ebben a formában nem hiszek.

Itt nálad látok joystickot, gamepadot, kormány ha jól veszem ki és vagy egér vagy bill a genius a végén, szóval itt van jó pár dolog mint a gamepad kormány stb. ami magában is elég kényes.
Én azt mondanám ezek a hubok-leosztók arra jók hogy 800.000 pendriveot rátudj dugni ha épp kell vagy hordozható hdd-t...mert ezeket hipp-hopp felismeri a gép és annyi. Nem csinál vele ő sem meg te sem többet.
De kormány meg gamepad ilyeneknél.
Én azt mondom mindegyik külön-külön.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5133) TESCO-Zsömle válasza Brian_GT (#5132) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én úgy tudtam, hogy az USB-hub arra való, hogy egynél több USB-s perifériát kössön az ember egyetlen csatlakozóra.

Egy KVM-Switch-et szeretnék azzal megspórolni, hogy a HUB kimenetét kapcsolgatom a két gép közt. A monitorra rá tudok dugni két gépet, de egy egérre/billre ezt nem tudom másképp megoldani...

4db USB-port átkapcsolása 16db kapcsolt csatornát és összesen 12db USB-kábelt jelentene.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5134) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Star Wars Jedi Knight III. - Jedi Academy

Miután nagy nehezen sikerült elérnem, hogy a játék windows 7 alatt is fusson, a következő hibával szembesültem:
A játékban nem jelenik meg egyetlen mozgó karakter sem; sem én (PC) sem az NPC-k. Még a videó bejátszásban sem. Sőt, az első pályáról még a kidöntendő fa is hiányzik. Valamilyen grafikai probléma lehet. És kiindulva abból, hogy egy "opengl32.dll" nevű file bemásolásával sikerült csak működésre bírni a játékot, ez a gyanú egyre erősebb...

No mods used. Többféle grafikai beállításon is próbáltam...

A probléma azért is érdekes, mert a Jedi Outcast gond nélkül fut ezzel a módszerrel.

Segítsen Obi-wan Kenobi, ön az utolsó reményem!

Nem minden vándorút céltalan...

(#5135) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#5134) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nos, közben megoldódott. Az 1.01-es patch okozta a gondot. Bocs, hogy ezen sorok olvasása okán raboltam az időtöket...

Nem minden vándorút céltalan...

(#5136) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Csumi!
kéne egy kis help!
nagyba tolom az Új DRIVERT és játszok játszok és egyszer csak gondol egyet és ezt írja ki kékhalál fííííling-be :Y
page_fault_in_nonpaged_area
Valakinek van valami ötlete? :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#5137) 3.Aragorn válasza wesaaa (#5136) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha tudsz angolul:

google 2. találat...
:K

Nem minden vándorút céltalan...

(#5138) flash-


flash-
veterán

Milyen játékot tudtok ajánlani?

Olyat keresek aminek az irányítása nem olyan arcade os mint pl az nfs the run vagy mint a Need for Speed: Hot Pursuit (2010) hanem olyat keresek aminek azért nem annyira könnyü,és jobb pl nfs shift.

miket tudtok ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5139) Kassadin válasza flash- (#5138) üzenetére


Kassadin
addikt

GRID, GT Legends, Forza.

(#5140) 3.Aragorn válasza flash- (#5138) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A GRID tényleg jó. Egyáltalán nem könnyű.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#5141) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Problémáim vannak a kormánnyal, amihez segítséget szeretnék kérni.

Őskori leleteket használnék:
Ilyen kormányom van:Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel (USB)
Ezzel szeretnék játszani: Need For Speed Hot Pursuit 2 (multiplayerben jó a neten)

A probléma, hogy a kormány csak középre húz, mégpedig igen erősen, ezáltal nemcsak nehéz a vezetés, hanem a kormány is elkezdett lötyögni, gondolom, belül megrepedhetett.
Elsősorban szeretném a középrehúzás erősségét gyengíteni,
másodsorban szeretném, ha az útviszonyokhoz is igazodó erők lennének a kormányban (ez annyira nem fontos) .

Win XP alatt játszanék. A kormány régi, még talán az XP is új neki. Feltelepítettem a netről elérhető drivert hozzá, abban is próbáltam állítgatni, de minden hatástalan.

Need For Speed - Porsche Unleashed proginál még kiválóak a kormány erőhatásai.

Előre is megköszönném, ha tudnátok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5142) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Nem biztos, hogy pont ide tartozik a kérdés, de talán tudtok segíteni.
Egy régebbi játékkal játszom: Jedi Academy. A probléma az, hogyha a játékban különlegesebbnek mondható időjárási viszonyok vannak (eső, hó), a látótávolság mértéktelenül lecsökken. A Házak, hegyek, stb egyszerűen levágásra kerülnek, ami borzasztóan zavaró. Régen, Xp alatt nem volt ilyen problémám.
Win 7 64 bit-et használok, HD4770-es kari. Win 7 alatt ez a játék már sajnos alapból nem fut, úgy sikerült működésre bírni, hogy bemásoltam a megfelelő helyre egy opengl32.dll nevű file-t. Ha jól tudom, ez a Catalyst-tal van összefüggésben.

Hogyan lehetne ezt a látótávolságot újra az eredeti értékére visszaállítani?
(A játékon belüli beállítási lehetőségeket azt hiszem, kimerítettem...)

A probléma azért is érdekes, mert a játék elődje: Jedi Outcast alatt semmiféle hasonló problémával nem találkoztam...

Nem minden vándorút céltalan...

(#5143) HS 2142


HS 2142
őstag

Engem csak kíváncsiságból érdekelne, hogy tudtok-e olyan játékokat mondani, amelyben Magyarország is szerepel. (Konkrétabban is, tehát nem csak feltüntetve mint egy Total War térképen.)
Nekem például a Hitman első részéből (illetve a Contractsban is szerepelt) ugrott be a budapesti pálya, amikor a Gellért Szállóban kellett eltenni valami osztrák férfit eltenni láb alól, valamint volt a Codename Panzers első részében is egy pálya, amikor a szovjet erők bevonultak Budapestre.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5144) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

DC universe Online játéknak nincs téma nyitva vagy csak én nem látom ? :)

Dr. Student

(#5145) 3.Aragorn válasza HS 2142 (#5143) üzenetére


3.Aragorn
addikt

pl. Cossacs II:
Irányíthatod az Osztrák-magyar Monarchiát, vannak speciális magyar egységek is.

Nem minden vándorút céltalan...

(#5146) #65675776 válasza Dr. Student (#5144) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én sem látok, csak hírtopicokat.

(#5147) Kassadin válasza HS 2142 (#5143) üzenetére


Kassadin
addikt

Hearts of Iron?

(#5148) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az 5142-re valaki?

Nem minden vándorút céltalan...

(#5149) Kassadin válasza 3.Aragorn (#5148) üzenetére


Kassadin
addikt

Magával a játékkal win7-en sose játszottam, csak régebbi op. rendszeren, szóval azzal sajnos nincsen tapasztalatom. Ati kártyákhoz meg semennyire se konyítok, megnézném azért azt a kártya drivert, mik vannak ott beállítva, aztán próbálgatni, hátha valamilyen beállítás miatt hibázik a játék. Kompatibilitási üzemmódot próbáltad amúgy?

(#5150) 3.Aragorn válasza Kassadin (#5149) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, kompatibilitási üzemmódban futtatom, a drivert azóta frissítettem és nagyjából minden beállítást próbáltam. Nincs eredmény...

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.