Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6451) ollie válasza gyáliSanyi (#6450) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Fraps az egyik legelterjedtebb program erre, viszont nem ingyenes. Ha ATI kártyád van, tudom ajánlani az ATI Tray Tools-t, ami viszont teljesen ingyenes, és megfelel a célra. Még érdemes körbenézni az alaplapod gyártójának oldalán, mert sokan biztosítanak mindenféle programot, melyekkel esetenként akár ilyet is lehet figyelni.

***

(#6452) gyáliSanyi válasza ollie (#6451) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Fraps van a gépemen, de az csak a Jelen FPS állást mutatja.

Live poor, die ritch.

(#6453) Brian_GT válasza gyáliSanyi (#6452) üzenetére


Brian_GT
őstag

Frapsben lévő benchmarkot ha futtatod, az leméri a minimum, a maximum és az átlag fpsed. Csak annyi nem úgy működik, mint egy teszt, hogy elindul és ennyi.. hanem ahol úgy gondolod egy játékban ez egy izzasztó rész, akkor elindítod és játszol..közben ő méri... majd ha úgy gondolod elég leállítod.
Erről készül egy riport amit megtudsz nézni.

Nyilván mivel tesztel erőforrást fog elvonni, ezért szokták azt javasolni, hogy ott a szám látod, hogy fut.
Most mivel nem tudsz játszani is meg rögtön reagálni egy esetleges fps szám visszaesésre, erre van a benchmark, hogy amit te nem látsz a progi rögzíti, hogy hoppá...lehet te nem láttad leugrani pl 40 fps alá de bizony volt olyan mozzanat a játékod során.

Szóval visszatérve, erőforrás használat... ha youtube stb videót láttál írni szokták, hogy with fraps és without fraps....ezt azért tüntetik így fel, mert azért fraps tesztelés alatt jobban használja a vasat és kicsit falsabb a kép, mint ha nem fut. Dee a 2 együtt nagyon szépen kirajzolja, hogy mit bír a vas az aktuális játékban.

Remélem tudtam segíteni.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#6454) Gomez86 válasza gyáliSanyi (#6450) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

FRAPS. Ha bedobsz egy kis coint akkor fain videókat, meg minden féle nyalánkságokat is tudsz csinálni.

(amúgy ingyen is, csak vannak megkötések)

kb a kezdetektől használom. (ha meg van valamilyen kijelzős Logi billentyűzeted van akkor még nem is kell a zavaró sárga száma jobb felső sarokra, mert ott graf-al mutatja ;)

Brian_GT Megelőzött, és teljesen egyetértek vele mindenben, de azért bent hagyom ezt van van link meg plusz info :R

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6455) K.ichigo


K.ichigo
csendes tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni
nem tudok játékot telepíteni mert ezt a hibát üzenetet kapom Eden Eternal működés leáll
Renaissance Heroes működés leáll akkor kapom mikkor telepítenem mi lehet gond

[ Szerkesztve ]

(#6456) BomiBoogie válasza K.ichigo (#6455) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez így nagyon tág. Eredeti a játék?

(#6457) K.ichigo


K.ichigo
csendes tag

eredeti játékok ingyenes mmorpg mind

(#6458) genndy válasza K.ichigo (#6455) üzenetére


genndy
addikt

Ugye Rendszergazdai jogosultsággal akarod telepíteni?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6459) K.ichigo


K.ichigo
csendes tag

igen úgyis próbáltam meg kompatibilis módban is és próbáltam vagy 5 félét de semmi

(#6460) genndy válasza K.ichigo (#6459) üzenetére


genndy
addikt

És ezeket lehet egyáltalán Win7re telepíteni? Bár akkor a kompatibilis móddal lehet hogy sikerült volna.
Biztos hogy jól leszedte a teljes telepítőt? Próbáld leszedni újra.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6461) K.ichigo


K.ichigo
csendes tag

újra teszem a gépet hátha

(#6462) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

A Ready Player One című könyv anélkül is lehet jó, hogy szinte semmit nem tudok a régi játékkultúráról?

(#6463) AkosAkos válasza AkosAkos (#6462) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

?

(#6464) BomiBoogie válasza AkosAkos (#6462) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez egy 2011-es sci-fi, nem kell hozzá ismerned a régi játékkultúrát.

(#6465) AkosAkos válasza BomiBoogie (#6464) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Rengeteg utalás van benne a 80'-as évekre.

(#6466) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Mondjatok már egy jó FPS-t!
A kedvenceim:
-All Sta(r)lker(moddolva is)
-Metro 2033
-Fallout 3
-Bioshock
Félbehagytam, mert nem jött be:
-Crysis
-Borderland
-Rage(bár ezt inkább kiábrándulás miatt, mert az elején nagyon bejött)
Modern Warfare össz

A gépem bírja, úgyhogy jöhetnek újabb játékok is.Elsősorban sci-fi jellegűeket keresnék, csak single player, és lehetőleg magyarítva...
Előre is köszi!

(#6467) genndy válasza dodopek (#6466) üzenetére


genndy
addikt

Half-Life 2+Episode 1+2
Quake 4
Duke Nukem Forever
Battlefield: Bad Company 2
Battlefield 3
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2
Aliens vs Predator (2010)
Aliens: Colonial Marines
Far Cry 3
Red Faction Armageddon
Red Faction Guerrilla
Spec Ops The Line

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6468) Mr X válasza dodopek (#6466) üzenetére


Mr X
veterán

Prey-t is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#6469) dodopek válasza genndy (#6467) üzenetére


dodopek
addikt

Az Aliensek már be vannak tervezve, a colonial marins fordítását várom. :) A többi valahogy nem adott szikrát...

Mr X! A Prey jól néz ki, azt hiszem kipróbálom majd,ha a Singularity kifullad, vagy végigtolom...

(#6470) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok! Van egy kis gondom a MoH 2010 és a Battlefield Bad Company 2-vel.
Amikor multiban szeretnék játszani, betölti a pályát, de nem látok semmit. Teljesen fekete minden, nincsenek házak, fák semmi. Csak a waypontokat és a rohangáló emberkék jelzését látom.
Ez mindkét játéknál fennáll.
Eredeti mindkét játék, nVidia 275-ös karim van a legújabb driverrel ( próbáltam egy régi driverrel, de semmi). Eddig semmi gond nem volt velük és az op. rendszer is ugyanaz Win7 Pro.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6471) Gomez86 válasza Biriboyka (#6470) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

Próbálj meg ránézni a DX verziókra amik a játékok igényelnek. Általában rajta vannak a lemezükön.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6472) Biriboyka válasza Gomez86 (#6471) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Telepítettem, de semmi. Még a single pályákon sem tudok játszani.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6473) Gomez86 válasza Biriboyka (#6472) üzenetére


Gomez86
őstag

Mindenhol ezt a DX-es történetet írják.

Próbáljuk meg akkor úgy hogy leszedsz minden DX-et, kigyomlálod a registryből is, aztán meg feltelepíted csak azt ami a BC2 DVD-jén van....

Hátha így elindul.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6474) Biriboyka válasza Gomez86 (#6473) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megoldottam. A settings-ben kellet a Directx sort auto-ról 9-re átírnom és már megy is. :)
Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6475) Gomez86 válasza Biriboyka (#6474) üzenetére


Gomez86
őstag

Szuper! ma is tanultam valamit :)

Köszi hogy visszajeleztél.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6476) Biriboyka válasza Gomez86 (#6475) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Azért vagyunk, hogy egymáson segítsünk. :)

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6477) Gomez86 válasza Biriboyka (#6476) üzenetére


Gomez86
őstag

Sajnos ez nem ennyire triviális. Sokan vannak akik belökik ide a kérdést, te keresel neki megoldást, eltöltesz vele valamennyi időt, megírod aztán se kép se hang. Nem csak hogy nem tudtuk meg hogy mi volt a baj, de még sokszor egy köszi se fér bele....

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6478) Biriboyka válasza Gomez86 (#6477) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Sajnos vannak ilyenek, ez ellen nem tudunk semmit sem tenni.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6479) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Érdekes egyébként, hogy amikor próbaként átállítottam 10-esre, akkor megint rossz volt. Vajon ez mitől lehet?
Oké, azt tudom, hogy dx10-es játék és alapból is azt használja, de ugyan miért nem tetszik neki a dx10, arról fogalmam sincs.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6480) Gomez86 válasza Biriboyka (#6479) üzenetére


Gomez86
őstag

A DX minden féle modulból épül fel. Valami tuti hiányzik a DX 10-edből, és szerintem a hiba is ebből jött eredetileg is. A kártyád ha jól emlékszem natívban valami 10.1-et tud, ezért a játék felhúzta magát oda (auto beállításon) de hibás a textura ezért visszaállítottad 9-re és ment.

Szóval amit még tennék a helyedben hogy felmennék ide:[link]
és megpróbálnám felerőltetni az összes létező DX 9-10-et a gépemre. Ha így nem vezet eredményre, akkor ahogy eredetileg írtam: távolítsd el az összeset (de rendesen, registryből meg mindenhonnan) és kezd előről az MS website-ről, és esetleg arra telepítsd rá azokat amik az adott játékok lemezein vannak.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6481) Biriboyka válasza Gomez86 (#6480) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megpróbálom ha eljutok odáig.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#6482) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Call of Duty 4 multizni szeretnék bátyámmal szervereken. Feltettem a játékot, feltettem az XFire-t, majd mikor indulna a multi része, megáll "...exe hibát észlelt és leállt." felirat mellett.
Utána néztem és a megoldás, hogy a hangkártya mikrofon kimenetére csatlakoztatni kell egy jack csatlakozót és menni fog. Ez eddig rendben van, de a bökkenő az, hogy a VGA-mon keresztül HDMI kábellel nyomatom jelenleg a hangot a TV-re, ezen egy megveszekedett jack aljzat nincs!!! :F

Ebben az esetben mi a megoldás?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6483) mad1 válasza wolfman (#6482) üzenetére


mad1
veterán

Es nincs alaplapi hangkartyad sem?

Ne szemetelj ! = Steam

(#6484) wolfman válasza mad1 (#6483) üzenetére


wolfman
veterán

A helyzet vicces mert alaplapomon hibásak lettek a PCI expressz csatlakozók(Audigy2 hangkarimhoz kell), visszaküldtem garanciába, cserébe kaptam havertól egy alaplapot, de ezen meg nem jó az integrált hangkari, PCI csati meg nincs rajta (M-es, kicsi lap). Így kénytelen vagyok HDMIn hangot kiküldeni TV-re.

Fel tudom tenni a driverét a hangkártyának de nem fog szólni. Esetleg csak realtek mikrofon drivert külön nem lehet netről leszedni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6485) mad1 válasza wolfman (#6484) üzenetére


mad1
veterán

Nincs egy 1000ft os usb hangkarid?az lehet megoldana a kerdest.
PCI nelkul lekorlatozodtak a lehetosegek.
Realtek nek tudtommal nincs kulon microfon drivere,az 1 programban integral mindent.Sot regebben laptopoknal a faxmodem drivere is bele volt teve...

Ne szemetelj ! = Steam

(#6486) genndy válasza wolfman (#6484) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem tedd fel a drivert, dugd be a csatlakozót aztán meglátod. Rosszabb nem lehet.
Mondjuk már az alapprobléma és megoldása is elég röhejes szvsz... :( (ez persze nem a te, hanem a játék készítőinek sara)

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6487) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, keresek olyan autós játékot lehet akár ingyenes is amit lehet játszani Online. Szintlépős vagy bármilyen. Van egy Logitech MOMO-m de elég rég óta a szekrényben pihen és kedvet kaptam egy kis mókához. :)

(#6488) genndy válasza Barell (#6487) üzenetére


genndy
addikt

TrackMania 2
Kis kedvcsináló

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6489) Barell válasza genndy (#6488) üzenetére


Barell
senior tag

Ennél picit realisztikusabb kéne. :)

(#6490) genndy válasza Barell (#6489) üzenetére


genndy
addikt

TDU 2. Csak az nem ingyenes.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6491) mad1 válasza Barell (#6489) üzenetére


mad1
veterán

Need for Speed World

Ne szemetelj ! = Steam

(#6492) Gomez86 válasza Barell (#6489) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

Mi ezzel szoktunk rá a cukorkára:
Nem tudom hogy mostanában milyen de akkor igen szuper kis kikapcsolódás volt minden estére

Hát megszűntek :(

Ezt találtam a helyükön, de fogalmam sincs hogy milyen:Heat Online

szerk: megnéztem a videót és 'hát lehetne egyel jobb de nem kegyetlenül k!rva rossz, hanem aránylag szar'

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6493) zaki1 válasza zaki1 (#6437) üzenetére


zaki1
tag

hali sikerült megtalálnom a megoldást a RISEN 1 naplóbójából (L) hiányzó küldetésekre. ( xp op renc) asztal jobb egérgomb tulajdonságok megjelenés betűméret normálra kell állítani / nálam nagy betűn volt/ ,és vannak küldetések a naplóban. :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#6494) BomiBoogie válasza zaki1 (#6493) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Veled örülünk! :DDD

(#6495) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
5 éves fiamnak keresek autós (arcade) játékot, könnyű/egyszerű irányítással, lassú és átlátható mozgásokkal. F1 race stars-al próbálkoztam, de túl gyors neki, ill. a kanyarodással nehézségei vannak. A rajz szerű látvány és a mókás hangok tetszenek neki, ilyesmit keresek.

(#6496) holodp válasza _stick_ (#6495) üzenetére


holodp
aktív tag

Accolade Grand Prix Circuit
Atya világ, mennyit játszottam vele 5-6 évesen. :U :DDD

(#6497) BomiBoogie válasza _stick_ (#6495) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

LEGO Racers? Régi, de anno nekem nagyon tetszett, nem túl gyors és jópofa.

(#6498) bLaCkDoGoNe válasza holodp (#6496) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:C
Én is rongyosra játszottam. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6499) _stick_ válasza holodp (#6496) üzenetére


_stick_
őstag

Az újabb változatával (F1 2012) játszunk, de túl gyors neki.
A lego racer nem fogta meg, pedig a legot nagyon szereti.

(#6500) BomiBoogie válasza _stick_ (#6499) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Wacky Wheels? :D

Nagy kedvencem volt, mindig a cápával, de egyre régebbre megyünk vissza az időben. :(

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.