Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) ng0ofy válasza FZsolt15 (#6998) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

azt hittem a company of heroes lövölde :D no, ezt megnézem, csak kicsit drága még az első rész is.

warhammer nem teszett. A worms meg csak társaságban jó :D

Köszi!

(#7002) FZsolt15 válasza ng0ofy (#7001) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

A CoH az egyik legjobb rts, nem CoD :DD
Ott van még a Total War sorozat is.

(#7003) Gomez86 válasza L4CI2 (#6996) üzenetére


Gomez86
őstag

Nem-nem félreértettél, azt látom hogy tudod monitorozni hogy mennyivel megy éppen, a kérdésem arról szólt hogy ismerünk-e olyan embert aki olyan mellett ült a templomban aki már látta valakinél hogy megy 60Hz-en?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7004) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

A Crash Time 4 - The Syndicate miért nem indul el? Semmit nem csinál.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#7005) Gomez86 válasza 800.henrik (#7004) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia, event viewer-ben nézd légyszíves hogy csinál-e bejegyzést amikor indîtanád.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7006) 800.henrik válasza Gomez86 (#7005) üzenetére


800.henrik
senior tag

Szia

nem csinál :(

Elindult, letöltöttem az xlive.dll-t

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#7007) Gomez86 válasza 800.henrik (#7006) üzenetére


Gomez86
őstag

Egyik logba sem? :( így nehéz lesz kideríteni hogy mi lehet.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7008) Kerto


Kerto
tag

Hali mindenkinek! Tudnátok pár stratégiai játékot ajánlani ami fut Hd4250-es kártyán?
PL: Warcraft3,Age of Empires 3 ilyenkre gondoltam. Köszi :R

(#7009) wikings2 válasza Kerto (#7008) üzenetére


wikings2
őstag

Starcraft, Armies of Exigo, Settlers 3-4-5 amik így hirtelen eszembe jutnak "építkezős" rts-ek amiket kedveltem , de Total War széria legtöbb része is el kéne, hogy fusson rajta + még a Praetorians-t ajánlanám egyik kedvencem ebből a kategóriából :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#7010) Kerto válasza wikings2 (#7009) üzenetére


Kerto
tag

Köszi! Meglesem őket,egy kis nosztalgiázás ameddig nem lesz meg az új kártyám.

(#7011) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok! :)

Tudnátok nekem ajánlani pár játékot, melyek hasonlóak a Still Life-hoz? Elsősorban az első részhez keresek atmoszférájában, hangulatában hasonló játékot. Sajnos a második rész elég sokat veszített az elsőre még nagyon jellemző feszült és titokzatos légköréből.

Továbbá lenne még egy problémám, ami lehet, hogy szoftveres (ezért is bátorkodom itt feltenni), de az is lehet, hogy hardveres. Ez lenne a gépem: Amd Phenom II X3 720 2,8 Ghz, Hd 5770 1 Gb és 4 Gb ram.

A gondom az, hogy mikor az eredeti, steames Saints Row 3-mal játszok akkor durván ingadozó időközönként az történik, hogy a kép egyszerűen megfagy, a hang, zene egyéb zajok továbbra is mennek tovább és ekkor vége a történetnek. Innen csak alt-tab -> feladatkezelővel folyamat leállítása az egyetlen kiút. Ez van, hogy a legutolsó mentésem betöltésétől 2-3 perc alatt megtörténik, amikor a karakteremmel még éppen csak kitettem az utcára a lábamat és tettem 3 lépést. Van hogy 30 perc alatt jön elő, de van hogy több órát is tudok játszani anélkül, hogy előjönne. Aztán egy másik alkalommal megint elindítva a játékot, lehet megint 10 perc alatt kaputt...

Az elmúlt időben a hiba mindig nagyon korán jelentkezik, így nem is tudok ezzel játszani. Nem tudom, mi lehet a gond? Mással ilyet még nem tapasztaltam. Driverek a legfrissebbek, a probléma már régebb óta fennáll és közben kerestem is az újabb driverek után, de nem hoztak megoldást.

Előre is köszönöm mindenki segítségét! :)

(#7012) Gomez86 válasza fuwiradis (#7011) üzenetére


Gomez86
őstag

A téma második felére tudok válaszolni:

Nekem volt hasonló problémám amikor melegedett a videokártyám. Van más játékod ami új, és le tudja teljesen forgatni a VGA-dat?

Fórumokban többen javasolják a DirectX uninstall clean, reinstall műveletet aminek még adhatnál egy esélyt.

Ja és igen a kedvenc jelmondatom: Event Log-ba csinál bejegyzést amikor megáll? (Bármelyik logba)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7013) BomiBoogie válasza fuwiradis (#7011) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Syberia?

(#7014) fuwiradis válasza Gomez86 (#7012) üzenetére


fuwiradis
tag

Újabb játék amivel játszottam valamennyit (mondjuk ~20 órát) az a Tomb Raider volt, de ilyet az nem produkált

A win eseménynaplójában most megnézve nem találtam bejegyzést, de még ma megpróbálom megint reprodukálni a problémát és megnézem.

A melegedést mivel lehetne kizárni? Esetleg valamivel legalább viszonylagosan megbízhatóan, ha lehetne log-olni a rendszer egyes elemeinek hőmérsékleteit az talán segíthetne ennek a hipotézisnek a megerősítésében vagy elvetésében. Tudnál ajánlani ehhez egy programot?

DirectX uninstallt akkor megpróbálom csökkentett módban. Remélem az mindent leszed, aztán újrarakom. Meglátjuk...

BomiBoogie: Syberia a látóhatáromon van, ugyan nem játszottam még vele (csak jóval régebben az első résszel egy keveset), de nem úgy tűnik számomra, mintha hasonló hangulattal operálna, mint a Still Life. Az azért mégiscsak thriller. :D De a bővebb kalandjáték listámon mindenképpen rajta van a Syberia. :)

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#7015) Gomez86 válasza fuwiradis (#7014) üzenetére


Gomez86
őstag

Nos akkor szerintem a melegedést kizárhatjuk mert a TR egy eléggé gépigényes játék, és ha ott nem térdelt le akkor nem hiszem hogy így baja lenne. Ettől függetlenül én a VGA kártyámhoz kapott alap programmal nézem (néztem amikor új volt) hogy hány fok van odabent, de vannak ilyen CPU temp meg hasonló kis progik amik gadget ként tudnak futni az asztalon.

Dx install után (mielőtt újrateszed) csinálj egy Registry Clean-t valamilyen programmal...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7016) fuwiradis válasza Gomez86 (#7015) üzenetére


fuwiradis
tag

Bocsi, hogy csak most jelzek vissza. Dx telepítés nem oldotta meg. Azonban a korábbi hozzászólásomban említett, elmúlt időben tapasztal igen rövid idő alatt fellépő fagyásokkal ellentétben, most viszonylag csak hosszabb idő után fellépő fagyást tapasztalok (1-2 óra). Amit változtattam, hogy az eddig low-on lévő post processing-et egyszerűen kikapcsoltam. Eddig is a legtöbb beállítás low-on volt (ráadásul csak dx 9 alatt játszom), de most még tovább csökkentettem a beállításokat a post processing kikapcsolásával.

Ez alapján úgy tűnik, mintha a beállítások és a fagyás jelentkezéséig eltelt idő kapcsolatban lennének egymással, habár ennél magasabb beállításokon is tapasztaltam már soká jelentkező fagyást, ezért ez az összefüggést nem merném 100% biztosnak venni.

Lehet csak kéne csinálni egy hőmérséklet logot játék közben...

(#7017) fuwiradis


fuwiradis
tag

Na csináltam két logot AIDA-val: van egy system stability test a progiban, amivel lehet terhelni a rendszer egyes elemeit, miközben szépen grafikusan rögzíti a mért hőmérsékletet, CPU használatot stb. A log készítésekor ezt a lehetőséget használtam, viszont természetesen semmit sem terheltem, így csak a játék közben előálló hőmérsékletek láthatóak.

fagyás
nincs fagyás

Az egyik egy tegnapi három órás szakaszt mutat, ami közben nem volt fagyás. Nekem nem tűnnek a hőmérsékletek vészesnek, de nem tartom magam hozzáértőnek.

Ma viszont 15 perc alatt sikerült reprodukálni a fagyást: a hőmérsékletek ugyanolyanok, viszont a CPU használaton az látható, hogy a fagyást megelőző, jellemzően 50 - 70% között ingadozó terheltségről, hirtelen leesik 35%-ra és ott is marad. Itt történt a fagyás, amiből csak a folyamat leállítása a kivezető út, ezt követően szépen vissza is esik a használat 0% körülire.

Esetleg a proci valamely magjával van valami probléma, ami csak erősen változó valószínűséggel lép fel vagy a táp nem tudja mindig biztosítani a szükséges teljesítményt? Remélem a nálam hozzáértőbbek tudnak valamit tanácsolni, én ugyanis csak találgatni tudok.

Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#7018) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy integrált kártyás gép, amire egy-két játékot szeretnék feltenni (autós, stratégiai, esetleg valami fps).

Tudnátok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7019) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy a medal of Honor Airborne,fut-e windows 7 64 biten hiba nélkül?Köszi....

(#7020) Brian_GT válasza #85154688 (#7019) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nekem meg van gyáriban és a fejemet tenném rá, hogy mintha win7en toltam volna azt anno. Vagy az vista volt már....

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7021) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Ma játszottunk egy cod4-es wart, és war alatt vmit csináltak a netünkkel, amitől most állandóan laggolunk! :F
Mi lehet ez és mivel lehet megszüntetni?

(#7022) #85154688


#85154688
törölt tag

Gyerekek lenne egy kérdésem.Azt szeretném megtudni,hogy a sima Call of Duty (a legelő rész) támogatja-e a FullHD felbontást?

(#7023) genndy válasza #85154688 (#7022) üzenetére


genndy
addikt

Lehet hogy csináltak hozzá ilyen modot, de alapból nem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7024) Brian_GT válasza #85154688 (#7022) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen, ahogy előttem is írták kizárt, hogy önmagától tudja. Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ott egy 720p is csoda.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7025) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Tudja -e valaki azt, hogy az alábbi leírás egy counter strike 1.6 pálya vagy külön mod? A neve is érdekel.

A lényeg, hogy Mátrix mintára, ennek a jelenetnek a helyszínén kellett a két csapatnak egymást hentelni. Voltak különleges képessségek is, csak nem tudom, hogy azok CS modok voltak vagy különálló HL mod...

(#7026) alpihun


alpihun
senior tag

Mondanátok valami jó, nem pay-to-win böngészős játékot?

bővebben: Eddig rengeteget játszottam 'rendes' játékokkal. Viszont szeptemberben egy nagyon kemény osztályban fogok kezdeni. Tehát nem sok időm marad majd a tanulás mellett. Szóval keresek egy olyan böngészős játékot, amivel ellehet napi 30-60percet játszani. Műfajt nem mondok, mivel nem vagyok igazán témában. Régebb játszottam pár Bigpointos címen, mint pl. Darkorbit, Drakensang és Deepolis. Na ilyen ne legyen, mert ezekben idő- vagy dollármilliomosnak kell lennem, hogy elérjek valamit. Másrészt akciójáték(?), tehát az élet csak akkor zajlik, ha éppen játszom.
Mindezek alapján, gondolom valami stratégia/építgetős dolog az amit keresek. Persze nyitott vagyok másra is.
Ha lehet konkrét játékokkal gyertek, ne mmohut.com összessel :) Nagyon nagy a választék és a legaddiktívabb/legjobb/legtöbb játékossal rendelkező/leg%!+!/leg!+%!+/ játék köllene.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#7027) ViharVadász válasza alpihun (#7026) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ha szereted a Bomberman stílusú játékot, akkor itt van az online játszható [link]Bombermine :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7028) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Szeretnék játszani valami jó mostani (2010-2013-as) horror játékkal a Dead Space 3-an kívül mert az sajnos nem volt félelmetes. Mit tudtok ajánlani? Neten keresgettem, de nem nagyon találtam semmit ami megfogott volna.

(#7029) genndy válasza Rexcor (#7028) üzenetére


genndy
addikt

Amnesia: The Dark Descent

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7030) Rexcor válasza genndy (#7029) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi, ez asszem jó lesz. :D

(#7031) genndy válasza Rexcor (#7030) üzenetére


genndy
addikt

Most Humbly Weekly Bundle-ban olcsón meg is kapod.
Jó rettegést! ;]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7032) Rexcor válasza genndy (#7031) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi. :R

(#7033) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem valami megoldást mondani arra, hogy hogyan tudnám eltávolítani végleg a star force védelmet gépemről? Ez a haszontalan program akadályozza meg azt, hogy játszhassak a Rush for Berlin-nel és a Panzers: Phase One-al.

(#7034) alpihun válasza ViharVadász (#7027) üzenetére


alpihun
senior tag

Nem győzött meg. :(

Értem én hogy az első mondatban ott a lényeg, de illett volna elolvasni a többit is, mivel kereken le van írva, hogy nem ilyenre vágyom.

Jöhetnek még játékok.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#7035) eminem


eminem
tag

Sziasztok!
Beszereztem a DeAuthManagementTool mikor felteném akkor ez vár.
A feléig jut el a telepítés és ez jön ki.
Esetleg valaki tudja mért?
Ezt azért kell feltennem mert már az NFS HP TÖBBSZÖR FELTETTEM MINT 5 és letiltja de ezzel a progival újra aktiválni lehet a kód-ot

Köszi szépen a segítséget

..,

(#7036) ViharVadász válasza alpihun (#7034) üzenetére


ViharVadász
őstag

Elnézést, elolvastam, csak a "Persze nyitott vagyok másra is." alapján gondoltam hátha ez bejönne. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7037) alpihun válasza ViharVadász (#7036) üzenetére


alpihun
senior tag

Stratégián kívül másra, de a többi szempontot betartva.
Persze nem rossz játék, csak nem ilyent keresek.

Tehát, hogy konkrétabb legyen:

Jelenleg melyik a legjobb / legnépesebb / legkiegyensúlyozottabb (fizetős és ingyenes játékosok közt) vár / város / mittudoménmi építős stratégiai játék?

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#7038) pocokxx válasza alpihun (#7037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bátyám Travianozik, nem tudom tetszene-e.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7039) wikings2 válasza alpihun (#7037) üzenetére


wikings2
őstag

Esetleg ezt tudnám ajánlani, már ha szereted a heroes szériát :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#7040) alpihun


alpihun
senior tag

Tegnap elkezdtem a traviant meg még egy gugliban talált settlers online valamit. Ezek közül egyelőre a travian a jobb, mivel az utóbbiban rengeteg micromanagement kell, sok időt emészt fel.
Persze komolyabb véleményt majd egy hét múlva fogok mondani, szeptemberig van időm többön is játszani párhuzamosan.
Most meg regisztrálok erre a might and magic heroes kingdomsra, a szériát csak névről ismerem, de ez nem tántorít el.
Van itt még egy negyedik is, szintén gugli találat: stronghold kingdoms, szintén most regisztrálok, bár nagyok az elvárásaim, mert annó rengeteget stronghold crusadereztem.

Köszi mindkettőtöknek!

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#7041) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Keresek a Settlers feelinghez hasonló kis játékot, jelent meg valami mostanában PC-re?
Mit ajánlanátok kipróbálásra?

(#7042) ollie válasza Alex123 (#7041) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán a Majesty 2. Más nem jut eszembe, ami hasonló lenne.

***

(#7043) wikings2 válasza Alex123 (#7041) üzenetére


wikings2
őstag

Elég egyedi a saját kategóriájában a széria ( Settlers alatt én a 2-3-4 et értem :) ) ,de ami talán hasonló hozzá az a Cultures 2, Northland vagy esetleg még némi sarkítással a Knight and Merchant 1-2.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#7044) Alex123


Alex123
senior tag

ollie: köszi, elolvastam egy összefoglalót de ez "kicsit" darálósnak tűnik, valami könnyedebbet keresek...

wikings2: köszi, megnézem lehet a Cultures-t...

(#7045) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

csao. valaki tud naruto mugen avagy ilyen ultimate ninja fajtát pcre? emulátor is szóba jöhet, bár az lehet hogy akadni fog. köszi

(#7046) VoidXs válasza kornyiktamas (#7045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Használj PCSX2-t, Core 2 Duo-n is bőven jól emulálja a PS2-t. De a BIOS-t neked kell kidumpolni, ha a legalitás határán belül akarsz maradni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7047) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki végigvitte a Botanicula-t, úgy, hogy megszerezte az összes achievmentet?

(#7048) Totalgear


Totalgear
csendes tag

Sziasztok!!

C&C Red Alert 3 Uprising-nál mindig kilép amikor be akarom állítani a felbbontást(1920 x 1080-ra,mert hát a 800x600 egy kicsit gáz)

Válaszokat a megoldásra előre is köszönöm!

"Fight for the Sandwich" Heavy from TF2

(#7049) VoidXs válasza Totalgear (#7048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Próbáld a konfigfájlokban átírni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7050) Totalgear válasza VoidXs (#7049) üzenetére


Totalgear
csendes tag

Rendben. De melyikben és hol, mert nem találom. :F Egy gl.ini van a Data mappában, oszt ennyi. :((

"Fight for the Sandwich" Heavy from TF2

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.