Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) ollie válasza Kassadin (#5949) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GOG féle változatok garantáltan futnak. Amúgy meg 1 hét múlva jelenik meg a Baldur's Gate Enhanced Edition.

***

(#5952) Kassadin válasza ollie (#5951) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, gogon én is néztem már. De én a dobozos játékokra gondoltam. :)

(#5953) Mister_X válasza Gomez86 (#5950) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kösz! Majd kiderül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5954) ollie válasza Kassadin (#5952) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt nem tudom sajnos.

***

(#5955) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Tud valaki esetleg olyan kamionos játékot, amivel viszonylag élethűen lehet forgózsámolyos pótkocsival tolatni? Holnapután vizsgázom rutinból, de nagyon nem akar ráállni a kezem, és sajnos néhány szituációt nem is nagyon látok be. Az sem baj ha 2d-s felülnézetes, régi akármilyen lehet, csak jól szimuláljon.

(#5956) MasterMark válasza Babetta-X (#5955) üzenetére


MasterMark
titán

Euro Truck Simulator talán, de nem hiszem, hogy ezt játékból meg lehetne tanulni. :)

Switch Tax

(#5957) Mister_X válasza Babetta-X (#5955) üzenetére


Mister_X
nagyúr

18 Wheels on Steel széria, Rig 'n' Roll

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5958) Babetta-X válasza Mister_X (#5957) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Az a baj, ahogy nézegettem ezekben csak nagy kamion van szóval kb csak félpótkocsisok vannak, forgózsámolyos nem igazán van.

(#5959) G4ga válasza Babetta-X (#5955) üzenetére


G4ga
őstag

Scania truck driving simulator.

Ez esetleg?

(#5960) Hunork


Hunork
veterán

Üdv srácok!

Lenne egy problémám, nem tudom, hová írja, a support-t leszámítva, de ti itt hátha hamarabb tudtok segíteni.
Játék: Mafia 2
Dobozos verzió, de Steam-es.
Minden szép és jó.

De a 8. fejezet első pályájánál mindig kifagy a program a szokásos üzenettel, ami ilyenkor jön. ( a mafia2.exe működése váratlanul leállt...) És appcrash természetesen.
A játékot magyarítottam, a fiam játszik vele.
Leszedtem a magyarítást, hátha az okoz gubancot. De nem, angolul is kifagy.
Van esetleg valamilyen ötlet, tanács???

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5961) Gomez86 válasza Hunork (#5960) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

Meg tudnád nézni egy ilyen kifagyás után a Windows Logs\Application-ben, hogy hátha ott van egy kicsit részletesebb írás hogy mi is áll meg?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5962) Hunork válasza Gomez86 (#5961) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Hát, egyfelől az adott helyen az adott mappa nem létezik... :(
Másrészt egész őszinte leszek: a mentés nem az eredeti játékkal képződött. Én több esetben azt csinálom, hogy letöltök egy játékot és ha tetszik, akkor valóban megveszem. Mert a mai demók minősége, mennyisége nem elegendő, hogy eldöntse az ember, kiad-e pénz érte vagy sem.
Tehát lehet, hogy ez a probléma...
Másrészt ezt találtam összesen a Steam fórumban: [link] Ami azt jelenti, hogy azért remeghetek, hogy a hiba nem múlik el...
Utoljára: nagy barom voltam, és a mentések ide-oda másolása közben felülírtam az ominózus mentést...így most várok, míg a fiam elér a fagyásig...vagy nem, és akkor örülünk. :K
Hardverre semmiképp nem gondolnék, mert hát 7 fejezet csak lement. :K
A játékot tegnap hozta a futár, és tegnap aktiváltam. Telepítettem lemezről, majd egy uninstall után magáról a Steam-ről. :K
A hülyeségem miatt most meg várni kell pár napot, elvégre suli van, míg az első hét fejezet véget nem ér.
Majd akkor jelentkezek újra, addig csak találgatások lehetnek...
Írtam a Mafia2 magyar oldalára is, hátha ott is hallottak már erről. Majd meglátjuk, de mindenképpen szólok majd, hogy mi a helyzet!

Üdv:
Hunork

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5963) Gomez86 válasza Hunork (#5962) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

Nem mappa, hanem win log. (Jobb gomb a my computer-en --> manage --> Event viewer --> win logs --> app

De igazad lehet. várjuk ki hogy friss mentés file-al mit produkál a termék. ha ezzel is megáll, akkor nézz be oda.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5964) Gomez86 válasza Gomez86 (#5963) üzenetére


Gomez86
őstag

Jöjjünk vissza ide, hátha másnak is segít ez majd egyszer.

Szóval:
"Általános:

Napló neve: Application
Forrás: Application Error
Dátum: 2012.09.12. 15:54:33
Eseményazonosító:1000
Feladatkategória:(100)
Szint: Hiba
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: XXXX-PC
Leírás:
A hibát okozó alkalmazás neve: mafia2.exe, verzió: 1.0.0.1, időbélyeg: 0x4d2745ba
A hibát okozó modul neve: mafia2.exe, verzió: 1.0.0.1, időbélyeg: 0x4d2745ba
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x009962a5
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x42e0
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01cd90ee13cd2a64
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: I:\games\DNF\steamapps\common\Mafia II\pc\mafia2.exe
A hibát okozó modul elérési útja: I:\games\DNF\steamapps\common\Mafia II\pc\mafia2.exe
Jelentés azonosítója: 610b97ca-fce1-11e1-bb7a-002522b3dd92
"

Olvasgattam egy kicsit, és többen írnak Driver hibát, mint hogy olyan helyre referál a program ami nincs.
Próbálj egy ilyet: "Driver Verifier - Windows 7 & Vista (BSOD-related)"

Ha ezen túlvagy, akkor még egy memteszt beleférhet. Bár ha máshol nem tapasztalsz fagyást, akkor ezt kizárnám.

Vagy kivárhatjuk hogy újra kifagy-e? :)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5965) BlackPriest


BlackPriest
őstag

sziasztok!

urban terror nevű játékkal akadt gondom:
lecseréltem a régi gépem (x48, q9650) egy újra (970extreme3, fx-8120), a többi része megmaradt, viszont a fent említett játék elkezdett akadni. eleinte jó, majd belassul, de drasztikusan (10 körüli fps), majd néha begyorsul, játék újraindítás után megint jó egy darabig. próbáltam új rendszert, drivereket, mindent, de ugyanúgy akad. gép limit kizárt, lehetséges, hogy a játék nem szereti az amd-t?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5966) Gomez86 válasza BlackPriest (#5965) üzenetére


Gomez86
őstag

Szia,

Lapozó file beállításokat, vagy ezzel kapcsolatos dolgokat változtattál?

Melegedés lehet?

Üdv,

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5967) BlackPriest válasza Gomez86 (#5966) üzenetére


BlackPriest
őstag

8 giga memória van benne, ssd, szóval az tuti nem. melegedést is kizárnám, mivel a gpu-t catalyst szerint 10% körül terheli, a proci is feljebb kúszik 10 fokkal, de ugyanezen a gépen a crysis2 nem akad. elsőre minden maradt, csak kicseréltem a lapot meg a procit, de utána újratelepítettem a gépet meg a játékot is, hátha, de semmi

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5968) Gomez86 válasza BlackPriest (#5967) üzenetére


Gomez86
őstag

azért kérdezem mert én 8 giga rammal kikapcsoltam a lapozófile-t. és egyserűen vannak olyan programok amik ezzel nem barátkoznak meg...

Driverek frissek, ugye?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5969) BlackPriest válasza Gomez86 (#5968) üzenetére


BlackPriest
őstag

jah nem, van lapozó, a winre bízva mennyi, driverek netről legújabbak

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5970) Gomez86 válasza BlackPriest (#5969) üzenetére


Gomez86
őstag

CPUn van beíállítva ilyen overdirve vagy ehhez hasonló nyalánkság (ha megindul a buli akkor húzzon magán vagy ilyenek?)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5971) BlackPriest válasza Gomez86 (#5970) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, az be van állítva. okozhat ilyet?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5972) BlackPriest


BlackPriest
őstag

na, a túlmelegedés nem hagyott nyugodni, biosban azt mondja 70 fokos a proci, bebootolva a tuning programja, ami monitoroz is, 45 fokot mond. fura ez nekem, asszem játék közben megnézem nincs e thermal throtting köszi tippet

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5973) ollie válasza BlackPriest (#5972) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A BIOS-ban nem működik a ventivezérlés, azért melegszik fel jobban a proci.

***

(#5974) BlackPriest válasza ollie (#5973) üzenetére


BlackPriest
őstag

vízhűtés van, remélem maxon hajtja a szivattyút biosban, amúgy meg ki van ölve a venti vezérlés

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5975) BlackPriest


BlackPriest
őstag

na ez izgi, játék közben (crysis2) átment 0 fokra a proci hőmérséklet, az alaplap meg -2. asszem ez nem várt fejlemény :U megyek az alaplapos topikba :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5976) Gomez86 válasza BlackPriest (#5975) üzenetére


Gomez86
őstag

Hmmm.. hát biztosan nem -2°os, szóval itt valamilyen szintű átverés lesz...

Először is nézz körül biosfrissítés tekintetében szerintem.

Visszatérve arra hogy a stepping okozhat-e akadást: igen. Egy ismerősömnek az i7-esén akadt valami játék de csak néha ilyen néhány másodpercig, aztán visszaugrott 60fps-re. szépen lassan kiderítettük hogy visszaveszi a CPU-t enerigatakarékba, mert nem használja annyira, és amikor meg valamit mégis számolni kellene akkor eltelik 1-2 másodperc mire visszatolja a helyére. szóval ennek a kikapcsolását mindenképpen próbáld ki.

a másik a vízhűtést most építetted? Te építetted vagy egyben vettél egy rendszert? házban van hűtés? (nem csak a CPU melegedhet el...)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5977) BlackPriest válasza Gomez86 (#5976) üzenetére


BlackPriest
őstag

a konfig fontosabb részei:
AsRock 970 Extreme3
FX-8120
HD6870
2*4GB Kingston HyperX
Antec Kühler h2o 620

cm 690es házban +2db 12 centi ventivel, szóval szellőzés van (az egyik szemből, a másik oldalról a lapra fújja a külső levegőt)

bios legfrissebb, viszont restart után is 0 maradt a proci hőmérséklet. lehet, hogy lap hiba lesz

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5978) Gomez86 válasza BlackPriest (#5977) üzenetére


Gomez86
őstag

Van hogy az érzékelő letérdel. Viszont mielőtt visszaviszed garizni, reseteld le a bios-t mert a boltban is azzal fogják kezdeni a tesztelést...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5979) whited


whited
addikt

Hali
ez a gép tényleg annyira gyenge potom 160k-ért, hogy akad rajta a fifa 13 ? :F [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5980) ollie válasza whited (#5979) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

GT540M a VGA, azt nem játékra találták ki.

***

(#5981) whited válasza ollie (#5980) üzenetére


whited
addikt

na jó, de hogy minimumon akadjon a fifa 13 aminek amúgy sincs nagy gépigénye? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5982) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Valamiért eljutottam odáig, hogy megint szívesen játszanék valami autós játékkal és a NFS-ről is jó emlékeim voltam még régről, mondom megkukkantom ezt a Hot Pursuit verziót, mert azt anno szerettem, vagy a The run címre hallgató darabot, de annyi rosszat írtak mindkettőről, hogy még kipróbálni sincs nagyon kedvem, mert az irányítás egyből megöli a játékot.

Amiket imádtam, az a Grid volt, és a Dirt2 (meg régen a Colin cuccok), ezekkel sokat játszottam és az irányításukat is szerettem nagyon, ezekhez hasonló játékot tudtok nekem ajánlani?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5983) ldave


ldave
félisten

Volt régen egy Detroit című játék, melyben egy autógyártó céget kellett a kezdetektől napjainkig elmenedzselni. Tudtok valami hasonló játékról, modern köntösben?

A Slime draws near! Command?

(#5984) G4ga válasza Winne (#5982) üzenetére


G4ga
őstag

NFS Prostreet-et erdemes kiprobalni.
hasonlo a gridhez. undercover elotti darab.
nem tudom jatszottal e vele.
autos jatek nem sok van.
dirt 3 es a dirt showdow, ridge racet jott meg ki pcre.
ez is hasonlo mint a grid. namco csinalta azt hiszem.

(#5985) Winne válasza G4ga (#5984) üzenetére


Winne
nagyúr

Már annak sem tetszett az irányítása sajnos. Dirt 3 ás a showdown már csak csillivilli parasztvakítás, semmi értelme...

Ridge racer ez lenne: [link] ?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5986) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég töltöttem le a C&C Tiberian Sun ingyenes változatát és próbálnám játszani Win7 Pro 64 bit alatt, de rendszeresen kilép az alábbi hibaüzenettel: tiberian sun has encountered an internal error.

Külföldi fórumokon utánaolvastam, de egyik említett megoldás sem segített a problémán, valaki esetleg tudja futtatni problémamentesen a játékot Win7 alatt?

Próbáltam virtuális XP alól, de onnan meg iszonyatosan szaggat, 2 GHz-es négymagos proci és 8 Giga RAM ellenére is. XP-s gépen gond nélkül megy.

Let the Zone take me if I am.

(#5987) Sipi1984


Sipi1984
csendes tag

Sziasztok.

Nem tudja valaki véletlenül,h lehet a Fifa 13-ba kommentárt varázsolni?
Előre is köszi a választ.

:R

(#5988) #65675776 válasza kutga (#5986) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem ugyan a The First Decade-es verzió van meg, de azzal semmi ilyen problémám nem volt eddig.

Mondjuk van itt valahol egy ingyenes verzió is, mindjárt ránézek. (Mod: úgy néz ki letöröltem.)

[ Szerkesztve ]

(#5989) G4ga válasza Winne (#5985) üzenetére


G4ga
őstag

aham...

nem probaltam meg, de igy a videot elnézve eléggé felturbozott cilivilli nfsnek tünik!
gondolo ez se a stilusod!

(#5990) Winne válasza G4ga (#5989) üzenetére


Winne
nagyúr

:( :)

Grid és Dirt 2, ez viszi a prímet még mindig. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5991) kutga válasza #65675776 (#5988) üzenetére


kutga
nagyúr

Először én is a First Decade verziót töltöttem le, aztán egy ingyenes pakkot ami elvileg W7 64 bitre is tesztelt, de mindkettő fagy.

Úgy tűnik a Nod kislézer animációja miatt jön elő a fagyás, és csak ha scrollozok miközben lő. A megoldás az lenne ha ki tudnám kapcsolni a DirectDraw accelerationt, de W7 alatt nem lehet. :( Ha óvatosan játszom nem jön elő a hiba. :P

Let the Zone take me if I am.

(#5992) FehérHolló válasza Sipi1984 (#5987) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fél perces gugli:

Thanks for helping us out with this issue.
After downloading the update 15 mins ago, the commentary was not working.
I now removed fifa 13, removed origing, reinstalled origin, changed origin language to EN-GB, because i want english commentary.
Re-installed fifa 13 and created new settings profile.

Egyébként elég a patchelt Fifát újrainstallálni, nem kell az egész Origint.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5993) vzs1


vzs1
csendes tag

Sziasztok!
Videokártya csere után (4850-7770) föltelepítettem a simcity 4-et, és azt tapasztaltam , hogy scrolllozás közben eltünedeznek az épületek, fák,stb.Ha megállok újra kirajzolódnak.
Tapasztalt valaki hasonlót? Az előző kártyával win7x64 alatt nem volt semmi probléma.
Fórumokon nem találtam megoldást... :(

(#5994) #65675776 válasza kutga (#5991) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Először én is a First Decade verziót töltöttem le" - És gondolom akkor nem is eredeti.

"egy ingyenes pakkot ami elvileg W7 64 bitre is tesztelt" - Szóval ez sem az eredeti, hanem valami mókolt...

Igazából nem tudom min lepődsz meg.

(#5995) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok lenne egy kérdésem. Még kb 2003 környékén egy his radeon 9200 kártyához adtak egy játékot. Azóta már nincs meg a lemez és a címére sem emlékszem, de a játék nagyon jó volt, egy ilyen motor szerű járművel kellett menni nagyon gyorsan egy csőhöz hasonló pályán.
A motort hűteni is kellett és nitrót is lehetett benne szerezni. Már régóta vadászom, de így, hogy elfelejtettem a címét nehéz ügy. :)

(#5996) kutga válasza #65675776 (#5994) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

A Tiberian Sunt és a kiegészítőjét ingyenessé tette az EA, innen töltöttem le, bár valóban az eredeti First Decade nincs meg, csak ez az ingyenes verzió:

[link]

A pakk amit letöltöttem ez alapján készült, és tartalmaz pár kiegészítést, pl pályatervezőt és LAN és internetes játékhoz szükséges cuccokat.

Let the Zone take me if I am.

(#5997) Amur


Amur
addikt

Valamelyik Pro Evolution Soccerben vagy Fifaban volt olyan többjátékos mód ahol egy gépen tudtunk egymás ellen játszani(vagy keverem és más focis játék volt?),melyik lehetett?
Felturtam a régi cd/dvd-im,de a sokadik felesleges telepítés után meguntam,inkább kérdezek!
Google nem a barátom nem adott találatot,vagy rosszul kerestem..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5998) Amur


Amur
addikt

a pes2010 elméletileg tudja,de ha a community-n belül létrehozok egy kupát és elindítanám az egymás elleni meccset akkor kiírja hogy 2 controller szükséges.
rácsatlakozok 2 controllert,a win7 érzékeli is,de a játék nem.. mi lehet a gond?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5999) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Még egy kérdésem lenne, a Max Payne 3 játékkal kapcsolatban. Elindul az első küldetés, írja hogy nyomajak shiftet a lassításhoz, megnyomom lassít ok, majd célozni kell, célzok oké, majd lőni, lövök ok, majd vetődni és úgy lőni, de akkor már hiába nyomkodom az egéren a lövés gombot, nem hajlandó lőni. Valami megoldás? Úgy vettem észre, hogy a billentyűzetet is hiába konfigurálom át, azt ő nem jegyzi meg. Ezt sem értem.

(#6000) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az miért van, hogy CS:S-ben 30 FPS-se van lekorlátozva az FPS-em? Noti ki van kötve monitorra FULL HD-ban, az Nvidia driverben minden ki van kapcsolva ami okozhatná, tehát nincs függőleges szinkronizálás bekapcsolva, de egyébként is akkor 60-on kéne pörögnie.

A játékban 999-re korlátoztam be az FPS-t konzolból, de az sem segített.

5let? :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.