Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) wrongduke válasza pendre54 (#15000) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Elvileg a hang (Audio) beállításoknál a legutolsó opció.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15002) pendre54 válasza wrongduke (#15001) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, és nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is ez a megoldás. Többször átbogarásztam már az összes beállítást, hát persze kivéve az Audio-s részt, mert azokat általában minden játékban, mindig hagyom az alapértelmezett beállításokon. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#15003) Malfroy válasza oriic (#14990) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ez megy minden steames játékkal? pl gta5? Ez kompatibilitás szempontjából tud többet mint egy xbox pc kontroller?

(#15004) oriic válasza Malfroy (#15003) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább kevesebbet tud, hiszen csak egy analog van rajta. Sajnos nekem nincs tapasztalatom vele, csak a kritériumnak amit írtál ez felelt meg amikor gyorsan rákerestem. Amúgy mivel Steam cucc, így vélhetőleg minden steames játék fut vele, de érdemes lehet utánaolvasni ennek.

Live-Die-Respawn

(#15005) Malfroy válasza oriic (#15004) üzenetére


Malfroy
aktív tag

igazából minnél egyszerűbben-könnyebben használható játékvezérlőt keresnék,legfőképp steames játékhoz. egy rokonomnak venném akinek a keze és ujjai nem mozognak nagyon egy baleset miatt, ezért fontos a legkönnyebb irányithatóság. autós,fps játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15006) ollie válasza Malfroy (#15003) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokkal egyszerűbb az Xbox controller, de a Steam controllert lehet konfigurálni bármilyen játékra steam alatt.

***

(#15007) Malfroy válasza Malfroy (#15005) üzenetére


Malfroy
aktív tag

mit gondoltok melyik játékvezérlő lenne erre a legalkalmasabb?

(#15008) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!
Keresek egy játékot 90-es max 2000 es évek elejei lehet, nyitó részre emlékszem, rendőr vagyok és egy bombát kell hatástalanítani úgy rémlik point ant click stílusú volt a játék

(#15009) ollie válasza Malfroy (#15007) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha arról van szó, hogy valaki nehezen tudja az ujjait mozgatni, és bármilyen játékhoz szüksége lehet kontrollerre, akkor csak a Steam kontroller jöhet szóba, mert az bármilyen steam-es játékhoz használható. Persze nem azonnal, hanem be kell állítani, ami problémás lehet (de lehet, hogy nem, nem próbáltam). Az Xbox kontroller csak olyan játékhoz használható, ami alapból támogatja, ls a játékok többsége nem támogat kontrollert. De ha többnyire olyan játékokkal játszik, melyeknek vannak konzolos változatai, vagy éppen konzolról lettek átírva PC-re, azok általában mind támogatják az Xbox kontrollert.

Viszont a Microsoftnak van direkt mozgássérült emberek részére fejlesztett kontrollere, érdemes utánanézni: [link] Kompatibilis Xbox-szal és Windows-os PC-vel.
Itt lehet is kapni: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#15010) l.skywalker válasza ollie (#15009) üzenetére


l.skywalker
félisten

És hamarosan lesz a PS-ből is:
Introducing Project Leonardo for PlayStation 5, a highly customizable accessibility controller kit – PlayStation.Blog

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15011) Malfroy válasza ollie (#15009) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Itthon hol lehet Steam kontroller-t venni? Igen, a steames játékok kompatibilitása,és egyszerű használat a lényeg.

(#15012) alratar válasza Malfroy (#15011) üzenetére


alratar
addikt

Szerintem itthon sehol.
(hacsak nem akar valaki megválni tőle)
Amazon nem jó?
Steam?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15013) ollie válasza Malfroy (#15011) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most nézem, a Valve már nem árulja, ha lehet is valahol kapni, legalább háromszoros áron adják. Itthon valszeg sehol nem lehet kapni, hacsak nem használtan.

***

(#15014) wrongduke válasza Malfroy (#15007) üzenetére


wrongduke
aktív tag

tárgytalan, volt már...

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15015) Malfroy válasza l.skywalker (#15010) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ez csak ps5-hez lesz kompatibilis?Idén megjelenhet vajon még?

(#15016) l.skywalker válasza Malfroy (#15015) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen kompatibilis lesz, de ki tudja mikor jön

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15017) Malfroy válasza l.skywalker (#15016) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Úgy értem,csak ps5-hez fog működni?

(#15018) ollie válasza Malfroy (#15017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg csak PS5-höz, mivel a Sony készíti.

***

(#15019) l.skywalker válasza Malfroy (#15017) üzenetére


l.skywalker
félisten

Introducing Project Leonardo for PlayStation 5 ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15020) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Értem, és megéri még ps5-be fektetni szerintetek?Hány év életciklus állhat még előtte,mig jön a PS6?

(#15021) ollie válasza Malfroy (#15020) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha valaki szeret konzolon játszani, akkor igen, megéri. De jó drágák rá a játékok. 2027-re mondják amúgy PS6 megjelenését, de még utána is évekig kijön rá a legtöbb játék.

***

(#15022) alratar válasza ollie (#15021) üzenetére


alratar
addikt

Nos, ha valóban jön pr o, az még kitolja és szvsz inkább 2208-2029.
Már, ha lesz és nem felhő lesz az egész.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15023) Werkly


Werkly
őstag

Lehet amatőr a kérdésem! Látom Steam fiókomban szerepel a Sniper Elite V2 és a V2 remastered is. Ez nem két külön játék ha jól tudom!? Akkor miért van jelen mindkettő a könyvtárban mikor a remasteredet vettem meg még anno. Kösz a választ!

(#15024) vorosmarti válasza Werkly (#15023) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Látom Steam fiókomban szerepel a Sniper Elite V2 és a V2 remastered is. Ez nem két külön játék ha jól tudom!

Valóban ugyanaz a játék, de a kiadó odaadja mindkettőt. Vannak megoldások, ahol ilyen esetben felülírják a régit, ők mindkettőt megtartották.

(#15025) ollie válasza vorosmarti (#15024) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ugyanaz, mert a remasteredben némileg jobb a grafika, a v2 újrakiadása. A játékmenet persze ugyanaz.

***

(#15026) vorosmarti válasza ollie (#15025) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Nem ugyanaz, mert a remasteredben némileg jobb a grafika...

Persze, így értettem. Emellett még előfordulhat hogy mást is javítottak benne, de a szögletes mechanika biztosan maradt, mert még a 4. rész is ugyanolyan. :D

(#15027) alratar válasza Werkly (#15023) üzenetére


alratar
addikt

Én a Mafa 2-vel. a Bishock-kal, és a metro első részável vagyok így.
de ahogy írták is, nem kell megijedni, hozzád vágták ingyen az újat. Őrülj! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15028) vorosmarti válasza alratar (#15027) üzenetére


vorosmarti
senior tag

hozzád vágták ingyen az újat...

Nem adják ingyen az újat, 10 eur az upgrade, 35 eur! ha nincs meg a régi. Werkly vszínűleg az újat vette, sztem ahhoz adták a régit.

(#15029) alratar válasza vorosmarti (#15028) üzenetére


alratar
addikt

Nekem a régi volt meg és egy nap megjelent a remaster és egy fillért nem fizettem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15030) vorosmarti válasza alratar (#15029) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Akkor engem ignoráltak, mert a régi megvan, de az újat nem kaptam meg. A grafikát nézve, a 10 eur upgrade meg nekem nem ért annyit.

(#15031) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Animal Crossinghoz hasonló játékot tudnátok ajánlani PS4/PS5-re? Kerestem ilyen listákat, átbogarásztam őket, de hátha lenne itt valakinek személyesen is tapasztalata valamelyikkel.
A Cozy Grove-ot próbáltam még Switchen, de az nem fogott meg különösebben.

(#15032) wrongduke válasza SH4D0W2011 (#15031) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

A konzolos topic lakók talán többet tudnak segíteni, ez a PC helye. Ha már mellé lőttél, akkor nézd meg a Stardew Valley, Terraria és ha félig akció, félig bázis management, akkor The Riftbreaker és a demo. Aki játszott az X-Morph-val, annak a DLC is ajánlott.

PC-re mind elérhető...

Sicc! :)

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15033) SH4D0W2011 válasza wrongduke (#15032) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Bocsánatot kívánok, illetve köszönöm azért az ajánlásokat! :B

(#15034) oriic válasza wrongduke (#15032) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A konzolos topic lakók talán többet tudnak segíteni, ez a PC helye. "

Tévedés, általános gamer kérdezős topik ez, függetlenül attól, hogy a PC-s fórumban van. (nincs a PH-n általános platform független fórum, így el kellett anno helyezni ezt a topikot is valahova)

Nyilván a legtöbben PC-s kérdéseket tesznek fel és platform specifikus infókkal érdemes elirányítani az adott topikba a kérdezőt, de az sem gond, ha itt kérdeznek meg valamilyen általános dolgot szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15035) Werkly


Werkly
őstag

RE2 Remake játékra használnék másik skint a karakterre. Ezt a MOD managert, hogyan kell használni erre a célra? Komplikált? Vagy valaki le tudná írni röviden, hogy hogyan válthatok ruhát a karakteren? Köszönöm!

(#15036) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok! Annó volt Heroes of Might and Magic 3 mobilra,androidra. Sajnos ma már nem találom. Milyen módon lehetne tolni sima Android készüléken ezt a klasszikust? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#15037) Viktor77 válasza GoTReX (#15036) üzenetére


Viktor77
titán

Alapból nem volt, emulátorral volt. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15038) GoTReX válasza Viktor77 (#15037) üzenetére


GoTReX
őstag

És az adott mappaba kellene bemasolni a full Heroes 3-t? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#15039) Viktor77 válasza GoTReX (#15038) üzenetére


Viktor77
titán

"TO USE THIS APPLICATION YOU'LL NEED ORIGINAL HEROES 3 SoD/COMPLETE GAME FILES, THEY ARE NOT PROVIDED, IT'S RECOMMENDED THAT YOU PURCHASE IT FROM GOG.com. HEROES 3 "HD EDITION" FILES WILL NOT WORK!!!"

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15040) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki egy jó server figyelő oldalt mondani? Konkrétan a CoD Black Ops Cold War érdekelne mennyire pörög még multiban, érdemes-e megvenni még?

IT Phone :) Gábor

(#15041) wjbhbdux válasza akerbis (#15040) üzenetére


wjbhbdux
veterán

codban nagyon rég óta nincsenek állandóan futó szerverek, így csak a játékosok számára lehet hagyatkozni. Azt is figyelembe kell venni, hogy ez a rész eredetileg a battle.neten jelent meg, ahonnan nincs ilyen információ, de ennél valamivel még népszerűbb amiatt.

Illetve a Black Opsoknál benne van a pakliban hogy sokan már csak zombiznak, az a része szokott tovább életben maradni, bár a cold warnál sincs semmi custom tartalom támogatás úgyhogy, ezért is kullog a BO3 mögött a listán.

/s

(#15042) akerbis válasza wjbhbdux (#15041) üzenetére


akerbis
aktív tag

CoD topicban írta előbb egy modi hogy napi szinten játszik és vannak minden modban mindig. :R

IT Phone :) Gábor

(#15043) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Autószimulátoros online játékra tervezem szánni magam.
Még nem tudom mely játékok lesznek a kiválasztottak, többet ki akarok próbálni, amint meglesz a kormányom.

Soha nem játszottam még online játékkal, így valószínűleg marha láma kérdés lesz.
Szóval, általában mennyire függ a net szolgáltatótól, hogy mennyire játszható egy online játék?
Bizonyos szolgáltatók a hazai szervereket 3-4ms pinggel érik el, mások csak 15-20ms, de a külföldi szerverek esetében is biztos van különbség.

Szóval mennyire kell figyelembe vennem ezeket, amikor szolgáltatót választok?
(mindegyik elérhető nálam - Bp. IV. ker.)

Kösszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15044) wjbhbdux válasza Bici (#15043) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ha előrelátó vagy akkor inkább T, ott nem lesz gond nyugat felé. Voda utódnál már kédséses mennyire lesznek szakszerűek, bár most még tökéletes az is ilyen célra, frankfurti szerókon amit jellemzően a legtöbb játék használ, megvan 25ms alatt.

/s

(#15045) Bici válasza wjbhbdux (#15044) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Akkor a digi kilőve? A BIX fé marha alacsony a ping.
De nem tudom, hogy milyen játékoknak van esetleg Bp-i szerverük. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15046) De4d


De4d
őstag

Üdv. Megvan esetleg valakinek még a klasszikus crysis 3, és esetleg egy 40xx vgaval?
2060ról váltottam nem rég, félre is tettem mert nem volt élvezhető az fps szám.
De azt veszem észre hogy egy 4070el sem.(közbe amúgy proci is lett csérve 2700x ről 5700xre) msaa 8x akkor 40 fps sincs, ha ki van kapcsolva akkor meg szépen ingadozik van ahol 100 körüli de így beesik 40-50re is akár. 2013-as játék. Ennyire borzasztóan van optimalizálva? Mondom még az eredeti kiadás, nem is a felújított. Elvileg ehhez 1gb-s vga már elég lenne.
(1440p-ben használom)

Minden jó, ha a vége jó!

(#15047) De4d válasza De4d (#15046) üzenetére


De4d
őstag

Minden jó, ha a vége jó!

(#15048) attiati


attiati
veterán

Dune: Spice Wars -al mi a probléma, miért nincs róla beszélgetés?

[ Szerkesztve ]

(#15049) Healbacsi válasza attiati (#15048) üzenetére


Healbacsi
őstag

Valami rosszul van nalad beallitva, en latok minden hozzaszolast (pozitiv/negativ egyarant)

(#15050) attiati válasza Healbacsi (#15049) üzenetére


attiati
veterán

úgy értem, hogy itt a topikban :)
rákerestem és egyetlen említés sincs

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.