Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) wrongduke válasza C. s. (#14000) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

A játékhoz mellékelve szokott lenni amelyik kéri, de ahogy tapasztaltam, ha fent van frissebb, akkor nem igényli a régit (vagy 5-12-ig fent van nálam minden :DDD).

Vírusirtód legyen naprakész, mélylevegő és google. Én ezt találtam. [link1] [link2]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14002) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

Mit tennétek ha az Its Winter világában ébrednétek? Öngyi?

(#14003) C. s. válasza wrongduke (#14001) üzenetére


C. s.
addikt

Nincs mellékelve sajnos. :( Láthatóan biztosan nincs, csak 1 exe és egy csomó bin kiterjesztésű fájl. A 9. és a 11. biztosan fönt van, de neki az nem elég.

Épp a mély levegő miatt aggódom. :D Amikor beírtam a keresőbe, nem láttam olyan oldalt, amit ismerek, ami megbízhatónak tűnik. Amit linkeltél, azt mennyire ismered?

(#14004) wrongduke válasza C. s. (#14003) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Mikor feltelepítetted utána szokta telepíteni az egyéb függőségeit, abban a pakkban szokott lenni ez is.
Nem ismerem őket, csak google és találtam. Letöltöd, ellenőrizteted a vírusirtóval.

Melyik játék ez egyébként és hogyan hiányolja DX8.1-et? Most ahogy nézegettem a témát, találtam egy steam leírást, de GOG-on is egy hasonlót, ahol a leírás szerint csak a windows-ban kell átállítani egy dolgot és elvileg már megy is.
Továbbá a directx 9 (a sima biztos, de a betűsök is szerintem) kompatibilis visszafelé, szóval egy telepített DX9 futtatja a 8.1-es játékokat is. [MS link]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14005) C. s. válasza wrongduke (#14004) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, hogy utánajártál!
Sajnos nem telepítette, de megpróbálom úgy, hogy fölrakom a teljes DX9 repertoárt, mert most csak annyi van belőle, amennyit 1-2 játék fölrakott, remélhetőleg megoldja. A DirectPlay be van kapcsolva.

Aura 2 - The Sacred Rings. Valami hibaüzenetet ír ki, abban hiányolja, és se kép, se hang. A képernyő bal fölső 2/3-a fekete, ha kattintok rajta, kifehéredik végleg, és a Win kiírja, hogy a program nem válaszol. Akármeddig így hagyhatom, nincs változás. Eleinte hagytam neki időt, mert az néha bejön, de ezúttal mindhiába.

(#14006) flash-


flash-
veterán

Az elmúlt évek mely focis játéka a legjobb?
tehát legutóbbi fifák-pes-ekből melyiket(és mely évjáratút :)) :) válasszam ha sok idő után újra játszanék focis játékot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14007) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Bármelyik ps5 controller kompatibilis pc-vel?
Vagy ez két külön kiadás? Van amire figyelnem kell?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#14008) Golden9 válasza --Disztroj-- (#14007) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Van hozzá többféle is? :F Az az egy amit találtam hozzá, az kompatibilis.

[ Szeretkezve ]

(#14009) SpaceJam válasza flash- (#14006) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Szerintem nincs jó, de a sportjátékok már csak ilyenek. :)
Mogács stream-elt fifát nem rég, de szidta is mint a bokrot.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#14010) --Disztroj-- válasza Golden9 (#14008) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi!

Vannak árdifik egy boltokon belül is látszólag/specire ugyanolyan controllerre és ezért nem volt tiszta, hogy hány fajta van, de akkor ezek szerint csak egy. :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#14011) flash- válasza SpaceJam (#14009) üzenetére


flash-
veterán

najo egymáshoz képest az elmúlt évek mely kiadványa az ajánlott akkor úgy kérdezem :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14012) schottgun


schottgun
tag

Én egy költői kérdést szeretnék feltenni. Mi az, hogy egy kamu, 1 gb memóriával rendelkező kínai gts450-et nem adhatok el tiltás nélkül honfitársaimnak 80 ezerért gtx1060 név alatt, de feltört steam játékokat bármiféle következmény nélkül értékesíthetek. Ez hogyan működhet a a hardveraprón? Ha tudom, hogy amiért fizetni fogok, a mindenkori ár 60%-át, nem fizetem ki egy kalóznak. Egyszerűen leszedem torrentről ingyen vagy fogcsikorgatva kifizetem a mindenkori árát.

(#14013) ollie válasza schottgun (#14012) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet tört játékokat a hardveraprón hirdetni, de ez nem is ennek a topiknak a témája.

***

(#14014) wrongduke válasza flash- (#14006) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Cimboráim a Fifát játszák, mindig a legfrissebbet. Addig játszanak a régivel, ameddig jön egy leárazás (5-10%, :C ) és veszik az újat.
Meglátásom szerint játékmechanikai elemek nem sokat változnak. Inkább csak a DLC-k mennyisége... Azt is hozzá kell tegyem, hogy ők konzolon játszák, már nem emlékszem miért hagyták ott a PC-s verziót, de arra igen, hogy hangos volt.
Én azt mondanám válaszd vagy a legolcsóbbat, vagy a legújabbat, vagy ami a legjobb, menj el focizni :D

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14015) SpaceJam válasza flash- (#14011) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Egyik se. :D

neszetools.hu ● pc360.hu

(#14018) P41N


P41N
senior tag

Saints Row: The Third-re (nem Remastered) tudna valaki valamilyen megoldást ? Most akarok vele először játszani, amikor új játékot akarok indítani elkezd tölteni aztán crash-el az egész. Próbáltam már több módszert is, de egyik se vált be. Windows 10-en próbáltam, eredeti Steam-es verzió.

(#14019) ollie válasza P41N (#14018) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennyit találtam:

Verify the integrity of the game cache. Start game in DirectX 9 mode and start a new game. After that the game can be switched to DirectX 10/11.

***

(#14020) P41N válasza ollie (#14019) üzenetére


P41N
senior tag

Szerencsére ez megoldotta a problémát, köszönöm! :R

(#14022) Golden9 válasza zsolti667 (#14021) üzenetére


Golden9
addikt

Melyik játékban :F , áruházban :F ?

[ Szeretkezve ]

(#14023) ruti válasza Golden9 (#14022) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hát ezeket már nem tudjuk meg... ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#14024) Golden9 válasza ruti (#14023) üzenetére


Golden9
addikt

:)

Úgy látszik, ez nem az ő napja. :(

-Assassins
-PH
-Hardver

Szerk.: Törölték a hsz-ét a másik topikban, hogy az anyukája elvette a számítógépét.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#14025) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Néhány éve az Origin ajándékba adta a Sims 2 ultimate collectiont. Valakinek sikerült bele életet lehelni win10 alatt? Rendszergazda + winxpsp3/vista2 kompatibilitással is próbáltam, de valami videokártya baja lehet, mert a felbontást lövi át 640*480ba és fekete képernyőn csak a kurzor mozog. A gép mintha idleben lenne, de maga a játék nem fut.

Esetleg valaki még emlékszik vagy hagyjam a francba?

(#14026) ollie válasza Hokunda (#14025) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem próbáltam, de egy internetes keresés ezt dobta ki:

1. Right click the shortcut to sims 2 on your desktop. Then select properties
2.Under compatibility, click "Run this program in compatibility mode for:" and in the dropdown menu, choose Windows 98/Windows ME (The earliest version of windows TS2 supported)
3. Under that, select reduced colour mode and make sure it is set to 8 bit (256) colour
4. Also select "Run as administrator" Apply and close that window

***

(#14027) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudok egy játékban fps-t maximalizálni?
Mondjuk 60fps-re, ennél nem szeretnék többet.

A játék beállításában nincs V-sync beállításai lehetőség.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14028) MageRG válasza Fr@nkieWilde (#14027) üzenetére


MageRG
addikt

Nvidia vagy AMD driverből? Szerintem kellene legyen force V-sync.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14029) Fr@nkieWilde válasza MageRG (#14028) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nvidia, GTX 750ti a vga, nem ismerem a drivereket, nem szoktam őket beállítgatni.
Megnézem majd este. Köszi a tippet.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#14030) Viktor77 válasza Fr@nkieWilde (#14029) üzenetére


Viktor77
titán

Van a driverben fps maximalizálás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14031) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

DMC 5 nagyon adná bill+egérrel is de elég zavaró vagyis k.va nehéz úgy kombózni, hogy a kamera target lockoláskor elkezd mozogni és kamera "based" a combozás tehát ha Nero hátát látom akkor a shift+W+egér bal az egy előre támadás de ha Nero szembe van a kamerával tehát az arcát látom akkor ugyanez a "combo" már úgy van észlelve mintha shit+S+egér bal -t nyomnék tehát a felütő támadást csinálja... Erre van bármi opció? Mert így sose azt csinálja amit akarok.... :W
*szerk.:
Tehát ha Nero hátát nézed akkor az előre dashelő támadás kombó: Shift+W+Bal egér
DE ha Nero szembe néz veled akkor hogy ezt a dashelést csinálja: Shift+S+Bal egér
Szóval nem elég 555 kombót tudnod fejből és kivitelezni de még azt is figyelni, miközbe 666 szörny van körülötted, hogy most a karaktered szembe néz veled vagy háttal van mert akkor pont az ellenkezőjét kell lekomboznod, hogy azt csinálja amit te akarsz... Ez nem nehezités ez gusztustalan undoritó szánalmas programozás...

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#14032) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#14031) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Úristen, azt hiszem ez a legkisebb gond, hogy kamera állástól függően változik a kombó az hagyján de Dante -val olyan szintű kavarodás van, hogy eszméletlen :Y Fegyverek közt váltogatni, fegyveren belül is van, hogy tudsz váltani, hogy láb vagy kéz részét használod aztán vannak "stance" -ek is, laza 4 db :D Lef0stam a bokám mikor előugrott a tutorial szöveg, hogy Y,X,C,V tudom változtatni őket. Mondom, oké én itt kilépek ez nekem sok :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#14033) wrongduke válasza AsakuraDave (#14031) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Van megoldás.
Sony Playstation 4 DualShock 4 v2
Microsoft Xbox Controller & Adapter PC
Hardver Apró is játszik. Esetleg ha találsz még xbox 360 kontrollert vezetékesen, vagy vezeték nélkülit + receivert.
No name és más kontrollereket nem javaslok. Tapasztalatom szerint a gombok kiosztása más, és ahol nem lehet átállítani a játékban, ott még több szívás megoldani ezt is másik progival.

B-terv: git gud ;]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14034) AsakuraDave válasza wrongduke (#14033) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Van xbox kontrollerem de ahogy nézem ez egy 2D-s harc játék inkább :D
Néztem videókat és egeret nem igazán használ senki vagy csak bill vagy kontroller.
Kontrollerrel meg aztán ahogy én a kamerát tudom kezelni inkább no comment :D
Nehéz játék de eszeveszettül, pedig nagyon látványos kombókat lehet tolni meg minden de ehhez béna vagyok.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#14035) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

5 éves integrált vga-s laptopomra keresek játékot, ami jól fut rajta:

-legyen mutiplayer és ingyenes
-ne kelljen hardcore gamernek lennem, hogy élvezhessem
-pc gamepaddal lehessen tolni, TV-re kötve
-lehet akármi, autós, lövöldözős, stb. (pl. Fortnite bejön, de játszhatatlan a gépen. WOT-ozok is, de gamepad + TV kombóval nem jó)

Tudnátok ajánlani játékokat?

[ Szerkesztve ]

(#14036) ollie válasza RAiN91 (#14035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Integrált VGA-k között is van különbség, így írhatnál mondjuk egy laptop típust, vagy a CPU-t.

***

(#14037) RAiN91 válasza ollie (#14036) üzenetére


RAiN91
őstag

Intel HD5500 (i5 5300u proci), 8G RAM.

[ Szerkesztve ]

(#14038) ollie válasza RAiN91 (#14037) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Trackmania Nations esetleg.

A helyzet az, hogy csak régi játékok fognak futni, márpedig régen elenyésző számban voltak ingyenes játékok. A helyzetet bonyolítja, hogy a controller support még rosszabb a régi játékoknál, és eleve kiesnek a multiplayert lövöldözős játékok, hacsak nem akarsz masszív hátránnyal játszani a többi PC-s ellenében, ugyanis egy nagyságrenddel nehezebb controllerrel játszani, mint egérrel meg billentyűzettel. De régi játékokból alig akad ingyenes, ráadásul controllert is támogat, és még élvezetes is controllerrel játszani (lehet, hogy nem is létezik olyan, amit akarsz).

Ha lövöldözőset akarsz, ott a CS GO meg a TF2, de előre mondom, hogy controllerrel nem lesz élmény egyik sem.

Ha mindenképpen controllerrel akarsz játszani, vegyél egy használt Xbox One-t, ott nem leszel hátrányban, mert mindenki controllerrel nyomja, ráadásul az ingyenes játékoknál már nem kell előfizetés sem az online multiplayer játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

***

(#14039) RAiN91 válasza ollie (#14038) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi az összefoglalást, így akkor tényleg a konzol marad.

(#14040) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

egy ismerős ajánlotta az NBA 2K Playgrounds 2 játékot, és tényleg jópofa, szórakoztató kikapcsolódást tud nyújtani.

Kérdésem az lenne, hogy ilyen típusban focis nincs véletlenül?

(#14041) jkrisztian válasza flash- (#14011) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Nagy kibaszás ez a focis játék helyzet. Én imádom a PES szériát, a gameplay szerintem 100x jobb mint a Fifában, viszont az egész játék körítése, a játékmódok szürkesége sajnos nagy negatívum. El kell döntened, hogy mi az ami neked igazán számít. Ha a játékmenet és a minél realisztikusabb focimeccs élmény, akkor PES, ha minél színesebb játékmódok, szebb és átláthatóbb menü akkor FIFA.

Én mostanában a haverok unszolására játszok a Fifával, de egészen elképesztően szörnyű a gameplay.

(#14042) Golden9 válasza jkrisztian (#14041) üzenetére


Golden9
addikt

"Nagy kiba**ás ez a focis játék helyzet."

:U
Szájat kinyitni. :) ;]

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#14043) jkrisztian válasza Golden9 (#14042) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Bocsi tényleg, nem szoktam káromkodni, de eléggé frusztrál a focis játékok körüli helyzet, mert annyira szeretnék egy élvezetes focis játékot, de nincs egy normális alternatíva. Bocsi, kimosom a pofámat. :D

(#14044) Novver


Novver
senior tag

Starpoint Gemini első részét szeretném működésre bírni Win 10 21H1-en. Az istenért sem akarja. Se a Large Adress Patch, se a 4GB patch nem segít. Elindításnál instant application hang és csak a feladatkezelő segít.
Megvettem az egész franchise-t, és tudom a 2 Origin DLC-je konkrétan az 1 kampányának portja hogy új engineben élvezhessük az első részt, de szeretném az origi élményt visszakapni.

Hátha valakinek van tippje, én kilőttem az össes online és steam community opciót.

Life is a game... The game is my life!

(#14045) fordjee


fordjee
aktív tag

Van Helsing final cut-ban hiába választom ki a magyar nyelvet, továbbra is minden angol. Hogy lehet ezt megoldani?

fordjee

(#14046) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Steam, NFS Heat.. Letöltöm, elinditom és a menüben, térképen NONSTOP azt érzékeli ez a gány fos hogy nyomva van a lefelé nyíl... NEM NINCS BERAGADVA mert ÉRDEKES MÁS normális kiadó játékában nincs ilyen bug amit kb egy 2 hete programozni tanuló is megtudna oldani... :W De persze BIZTOS nálam a HIBA :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#14047) Golden9 válasza fordjee (#14045) üzenetére


Golden9
addikt

A The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut topikban kérdezted már?

:)

[ Szeretkezve ]

(#14048) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Olyan open world autós játékot keresnék xbox one-ra, vagy PC-re (utóbbi platfomra lehetőleg valami 2012 előtti game legyen, mert csak egy HD5750 nyekereg a gépemben.), ami észak amerikában játszódik erdőkben, hegyekben. Egyszerűen csak "menni" szeretnék ilyen tájakon. A Forza Horizon 1, amit ismerek de a yellow blurjétől rosszul vagyok. Van ilyen játék egyálatlán?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#14049) Novver válasza Angelotti (#14048) üzenetére


Novver
senior tag

Test Drive Unlimited 1-2 <3
Én rettentően imádtam őket.

Tudom tudom nem észak amerika, de Oahu-nak vannak hegyesvölgyes részei is :D

Amúgy The Crew 1-2 akár még.

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#14050) fordjee válasza Golden9 (#14047) üzenetére


fordjee
aktív tag

Még nem, jó ötlet😀 De azért hátha tudja valaki itt a megoldást.

fordjee

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.