Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5051) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Létezik valami hasonló jellegű szimulátor PC-n, mint anno a Stunt Car Racer C64-en ? ;]

2. Újabb stratégiai/fejlesztős/küldetéses játék érdekelne, mint pl az UFO AfterShock/AfterMath. Valami hasonló jellegűt javasolhatnátok...

Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5052) danih válasza Fire/SOUL/CD (#5051) üzenetére


danih
addikt

Ahhahh egyik nagy kedvencem, van ez PC-re is :)
Én is kerestem hasonlót pár éve, de ehhez fogható azóta sem volt!

(#5053) Fire/SOUL/CD válasza danih (#5052) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy értettem, hogy azért valami modernebb, a jelen kornak megfelelő minőségű változata van-e... (Amiket találtam, azok nagyon régi "feldolgozásai", a Stunt Car-nak...)
Az sem gond, ha nem ez, hanem egy másik játék, csak had repüljön az a járgány... :DDD
Mindenesetre kösz a választ! (Bízom benne, hogy valaki ismer hasonlót...)

UI: Én még c64-en kezdtem el programozni, rengeteg emlékezetes dolog/játék/Demo Sceen-ek stb köt a Commodore-hoz. Sokszor egy c64-es régi játékkal jobban elszórakozok, mint a mostani "tükör" 3D-s cuccokkal. Pl most is eszembe jutott egy remek stratégia a Supremacy. Addig is játszom ezzel, amíg nem ajánl valaki "jobbat" PC-re... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5054) danih válasza Fire/SOUL/CD (#5053) üzenetére


danih
addikt

Értettem, azért írtam, hogy nincs :)
Kicsit talán a FUEL meg a PURE emlékeztetett a feelingre, de ez sem igazán az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#5055) Pityke78


Pityke78
őstag

Köszi srácok az ajánlásokat az autós szimulátorokkal kapcsolatban (f1 2011, Dirt, Colin McRae).

A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi gépemen ez elfut, illetve élvezhetően tudok vele játszani a Full HD-s plazmámon?

Pentium Dual-Core E5200 @ 2,5 GHz
4 GB RAM
Windows 7 (32 bit)
Ati Radeon HD4850

Min kellene javítanom vagy azért el fognak futni ezek a játékok? Vélemény?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5056) Kassadin válasza Pityke78 (#5055) üzenetére


Kassadin
addikt

F1 2011 minimális gépigénye: Intel Core 2 Duo @ 2.4Ghz/2GB Ram/Radeon X1800 or higher; ajánlott: Intel Core i5/4GB Ram/ATI Radeon HD 5850.

Az ajánlott khm, finom szólva, proci részről elég brutális...

D3 minimális: Intel Pentium® D 2.8Ghz/AMD Radeon™ HD 2000 256MB; ajánlott Intel® Core™ i7/HD 6000 Series.

Ennél úgyszintén.

Elfutni biztos elfog, csak nem mindegy, hogy milyen grafikával és mennyi fps-el. Procit meg videókártyát kellene cserélned, de új tokozású procihoz értelemszerűen új alaplap is dukál. Ha fejlesztesz, akkor "sokba"(pénztárca függvénye) fog kerülni, még használtan is.

[ Szerkesztve ]

(#5057) Pityke78 válasza Kassadin (#5056) üzenetére


Pityke78
őstag

A jelenlegi configból mit tudok kihozni felbontás, fsb tekintetében?

(#5058) Kassadin válasza Pityke78 (#5057) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon jó kérdés, nem tudom.

Szerk: 1280x-ra tippelném talán, persze úgy, hogy a komolyabb grafikai beállítások ki vannak kapcsolva, élsimítás stb. Igazából nem tudom, hogy mennyire optimalizált ez a két játék, még egyikhez se volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#5059) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#5051) üzenetére


JetiRulez
őstag

Stunt szerű cucc ránézésre szerintem pl. ez: Trackmania Nations. Játszani vele még nem volt szerencsém.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5060) Kassadin válasza JetiRulez (#5059) üzenetére


Kassadin
addikt

Játszottam vele huzamosabb ideig, sok magyar nyomja, nagyon jó játék. :K

(#5061) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm a javaslatokat járgány reptetés kategóriában! :R

Esetleg a korábban felvázolt stratégiai játékra nem lenne ötletetek?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5062) pocokxx válasza Pityke78 (#5055) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 4850 elég mindkettőhöz 1680x1050 es felbontásig. A proci egy kicsit lehet, hogy visszafogja, de ha megcibálod a bajszát talán menni fog mindkettő. (1280x1024 re tuti elég a konfig, talán még max grafikán is. A saját tapasztalatok alapján azt mondhatom, hogy a codemasters nagyon jól optimalizálja a játékokat. Én még 4670 nel is játszottam a Dirt 2 vel maxon...)

Fire/Soul/CD: Afterlight a sorozat következő tagja...:) Bár az sem mai játék...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5063) ollie válasza Fire/SOUL/CD (#5051) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2. Frozen Synapse

Sajna pont tegnap este járt le az az akció, amiben fillérekért lehetett megvenni a játékot.

***

(#5064) Pityke78 válasza pocokxx (#5062) üzenetére


Pityke78
őstag

Na, akkor megnézem mit lehet kicsiholni a prociból, hogy tudom kicsit meghúzni! :P

(#5065) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok,
Olyan játékot keresek ami az első világháborút öleli föl témának, legalább olyan szinten mint a 2. vh-t a MOH:AA vagy a CoD. Tehát a legjobb 1. vh-s játékot keresem. :))

(#5066) ollie válasza pckownz (#5065) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kétlem, hogy van ilyen.

Utánanéztem, szimulátorokon és körökre osztott stratégiai játékokon kívül, szinte semmi sem jelent meg WWI témában, és ezeknek a többsége is 1-2 évtizeddel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

***

(#5067) pckownz válasza ollie (#5066) üzenetére


pckownz
senior tag

Ez vajon miért lehet? Mert ezt a háborút csak burkolt eszmék mögött űzték?
Vagy a kétségesen igazságos végkimenetel miatt?

(#5068) ollie válasza pckownz (#5067) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy ideológia van mögötte, inkább csak az, hogy régebben volt (mint a WWII), ezért nehezebb azzal azonosulni.

[ Szerkesztve ]

***

(#5069) pckownz válasza ollie (#5068) üzenetére


pckownz
senior tag

Pedig jó lenne "átélni" ezt is. Szerintem ennek a sztorija is megér egy jó játékot. A kezdetleges tankok, bombázók... A taktikai húzások, az álló háború... :D

(#5070) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#5061) üzenetére


JetiRulez
őstag

Aztán még eszembe jutott, hogy San Andreashoz vannak nagyforgalmú és színvonalú stunt szerverek. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5071) #65675776 válasza pckownz (#5067) üzenetére


#65675776
törölt tag

A búr háborúból még lehetne is értelmes FPS-t csinálni, de a WWI-ból, ahol semmi sem szólt szinte a vonalak mögötti kis egységekről már nem igazán. Profilidegen lenne.

A búr háború meg ugye a kommandó szülője (kommandós pedig továbbra sem létezik).

"Vagy a kétségesen igazságos végkimenetel miatt?" - Mondj egy háborút, amelynek a végkimenetelét a vesztes(ek) igazságosnak tartja(k)...

(#5072) WayneGace válasza #65675776 (#5071) üzenetére


WayneGace
őstag

WW2 Elég általánosan elfogadott jelenleg Németo.-ban, hogy azt a háborút el kellett veszíteniük.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#5073) #65675776 válasza WayneGace (#5072) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekik sikerült már átesni a ló túloldalára. A kollektív bűntudat már átfordult önsajnáltatásba. Nekem legalábbis úgy tűnik.

(#5074) pckownz válasza #65675776 (#5073) üzenetére


pckownz
senior tag

Én például az utolsó csatát, hírtelen nem tudom a nevét, de ahol az amcsik segítségével az Antant szövetség végleg legyőzte a németeket, illetve a hegyekben folytatott álló-háborút, a háború első felének történéseit (főleg a "kezdés") és az erőfitogtató ütközeteket nagyon jó kis játékélménynek tudom elképzelni. Ilyen cod-szerű, ugrálunk a harcterek között és a végén letisztul minden formában.

(#5075) Kassadin válasza #65675776 (#5071) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez a búr háború legalább akkora szégyen a briteknek(akik építettek nekik szépen koncentrációs táborokat), akárcsak a kedves amerikaiak, akik a japánokat szintén táborokba zárták... Erről sose esik szó szinte sehol se.

[ Szerkesztve ]

(#5076) Putyin90


Putyin90
senior tag

Hali!

Ajánlanátok nekem valami ingyenes online játékot?

(#5077) danih válasza Putyin90 (#5076) üzenetére


danih
addikt

Regisztrálj Steam-en, van egy csomó free to play játék!

(#5078) Kassadin válasza Putyin90 (#5076) üzenetére


Kassadin
addikt

Milyet keresel? Mmorpg/stratégiai/űrben játszodó és még rengeteg fajta létezik.

(#5079) Putyin90 válasza Kassadin (#5078) üzenetére


Putyin90
senior tag

Szimulátort és FPS-t. Szimulátornak már itt van az NFS World, FPS-nek még nem találtam semmit. Régen CS 1.6-oztam, de az sztem Win7-en nem működik már, meg igazából valami jobb grafikájút keresek.

(#5080) JetiRulez válasza Putyin90 (#5079) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ami ingyenes FPS játékokat nekem ajánlottak tavaly: Urban Terror (próba után CS és Q3 keveréknek mondanám), True Combat Elite (ez egy SoF2 klón), illetve QuakeLive (böngészőből játszható Q3). Kell még legyen, de most nem jut eszembe.

Ingyenes szimulátorok közül pedig csak a Level-R nevűt ismerem.

Egyébként a CS1.6 játszható Win7 alatt is. Nekem még a GTA 3 is megy alatta.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5081) Kassadin válasza Putyin90 (#5079) üzenetére


Kassadin
addikt

FPS: AvA, War Rock, Crossfire, FEAR Combat.

(#5082) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom, amivel már igen régóta küzdök.

Megvettem a Just Cause 2-t körülbelül két hónapja. Azonban hiába imádok a játékkal játszani, hol ez, hol az tesz nekem keresztbe.

Történetesen kétféle hibajelenséget tapasztaltam. Az egyik az, hogy játék közben egyszercsak kidob az asztalra, és bár hallom, hogy maga a játék még fut, tudok is benne mozogni (csak ugye nem sokat ér, hogyha nincsen előttem a játék :DDD ). Ezt követően nem tudok visszamenni a játékba, az egyedüli megoldás a feladatkezelőben való bezárás.

A másik hibajelenség, ami véleményem szerint idegesítőbb, az az, hogy egyszercsak elsötétül a kép, beakad a hang, és csak a reset segít a gépen.

Remélem ti tudtok valami okosat mondani.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#5083) zsolt19900


zsolt19900
őstag

felmerült bennem, hogy jó lenne játszanom egy rég elővett játékkal, de sajnos nem tudom a nevét, annyi volt benne a feladat, hogy yx ábrás vonatokat az y jelűt az y helyre az x jelűt az x jelűre kellett eljuttatni, úgy, hogy én irányítom a váltót és a stop lámpát stb. magát a vonatot nem, egy felülnézetes játékról van szó, tök hangulatos meg minden, de elfelejtettem a nevét, tudja valaki esetleg?

köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5084) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,

szeretném lecserélni a 17"-os (1280x1024) TFT monitoromat, valami nagyobbra. Elsősorban 19"-os 5/4-es 1280x1024-re gondoltam, használtan bagóért mennek (a 17"ost anno 32-ért vettem használtan)

A kérdés: ugye minden új illetve a közeljövőben megjelenő játék támogatja az 1280x1024-et? Nyilván nem akarok olyan monitort venni aminek nem lessz támogatott a felbontása.

üdv
J.

(#5085) joysefke válasza #65675776 (#5073) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

úgy mondod mintha a kollektív bűntudat az nem eleve a ló másik oldala lenne.
mellesleg én nem látok a németekben önsajnáltatást, ők nem az a nép..
napi kapcsolatom van velük

(#5086) Brian_GT válasza joysefke (#5084) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ezt teljes mértékben nem mondhatom neked 100%-ra, mert manapság már nagyon a szélesvászonra ( 16:9 ) mennek rá és egyre jobban szorul ki az 5:4 illetve 4:3 arányok. Nekem a 19"os 4:3asom egy régebbi Samsung de nagyon szerettem... viszont előfordult nem 1x, hogy az 1280x1024-t nem lehetett beállítani, mert az 1200 körül csak a szélesvászon felbontást engedte volna csak 720...960 stb...
Ha új monitort akarsz venni akkor mindenképp érdemes már 16:9est venni, minden azt támogatja és jobb képet is tudsz kapni film és minden alatt. Kellemesebb azt nézni.
Méretről meg annyit, hogy 22-23" lehet kapni pár 1000Ftal drágábban, 19est már nem vennék, hülyeség.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5087) joysefke válasza Brian_GT (#5086) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 19"-es az 5/4 a 22-23-asok azok szélesvásznúak és ránézésre a felületünk nem nagyobb mint egy 19-es 5/4-es.

(#5088) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csak a képarányt tekintve (felbontást nem figyelembe véve) egy szélesvásznún jobb gémelni mint egy hagyományos képarányú TFT-n?

(#5089) Weißturul


Weißturul
senior tag

Hali!
Gondoltam ide írok, mert nem találok információt egy játékról.
Annyit tudok, hogy az Avatár: Az utolsó levegőidomár c. sorozat alapján készült (elviekben) több játék, de a 2006-os borzalmon kívül nem tudok semmit sem ismerek PC-re pedig kellene lennie.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#5090) Brian_GT válasza joysefke (#5087) üzenetére


Brian_GT
őstag

19es kocka monitor mérete azonos egy 22-23"os szélesvásznőéval. Ne mondj ilyen dolgokat mert új a plafonom és leszakad.
Állíts már egymás mellé egy 19es kocka meg egy 23as 16:9est. Há reggelire megeszi.

Ne mond hogy nem, mert szüleim az én 19"os kockamonitorom én meg az új 23as ledes 16:9eset használom. Háá azért na.

Egyébként másik kérdésedre, mint írtam is már először...sokkal jobb játszani is rajta, mert a játékban a hud is jobban ,,elterül" vagy nem is tom hogy mondjam. Látnod kell.

Deee a monitor topicban kérdezgess inkább tovább, mert 1 kérdésig még ok, deee sok kérdés már teleoffolja a topicot.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#5091) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Helló!

Az NFS The Run PC demo megjelent október 18.-n, nem?
De én nem találom sehol csak az xbox meg ps demót találtam meg, a hivatalos the run oldalon is csak ez a 2 demo szerepel, de hol a PC-s demo?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#5092) JetiRulez válasza LordAxwell (#5091) üzenetére


JetiRulez
őstag

Úgy emlékszem arról volt szó, hogy konzol exkluzív és nem jelenik meg PC-demo, csak a teljes verzió később.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5093) LordAxwell válasza JetiRulez (#5092) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Most ez komoly? Mekkora hülyeség már úristen......

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#5094) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne a Warhammer: Space Marines-el kapcsolatban.
Azon a részen vagyok már, amikor ilyen meteorok vagy mik hullanak az égből és az inkvizítorral el akarjuk hagyni a bolygót ( evakuálás van folyamatban ). Eljutottam egy helyre, ahonnan egy kapun át vezet az út, de azt valamilyen elektromos pajzs védi.
A pajzs kiiktatásához valószínűleg le kéne győznöm egy ilyen ork majmot, aki folyamatosan idézi meg fele a társait, akik nem hagynak békén..
Megkaptam a villám kalapácsot, meg a jet-et, amivel tudok repülni, de azt mágus szerű majmot nem tudom elintézni.
Akármit csinálok vele, állandóan elteleportál másik helyre és kész. Ha megütöm a kalapáccsal, csak megszédül, de semmi több. A fegyverből is belenyomtam már vagy 100 tárat, de semmi. :W
Mit kell vele csinálni, hogy vége legyen?

(#5095) CptMisi


CptMisi
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#5096) cass


cass
aktív tag

Sziasztok! Letöltöttem az Audiosurf című játék demoját és marhára tetszik, hogy saját számokat lehet betenni, meg is fogom steam-en venni a game-t. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e nekem hasonló játékokat mondani? A lényeg az lenne, hogy pc-re kéne, lehessen belereakni saját számokat, és beat hazard-ot ismerem, de nekem az tetszik ha olyan a játék, ha ilyen sávban mész és közben ritmusra nyomod a gombokat vagy ritmusra mozog a háttér stb., mint az audiosurf-ben. Előre is köszönöm! :)

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#5097) ollie válasza cass (#5096) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bit.Trip.Beat is kicsit hasonlóm, de sajnos nem változtathatod a zenét, az fix benne.

***

(#5098) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az Assassin's Creed Brotherhood lemezes változatánál (PC) a DVD-nek benne kell lennie a meghajtóban a játék indításához, vagy maradhat a polcon, nem fog kelleni?

(#5099) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Keresek egy régi Sci-Fi RTS-t. Nem sok konkrétumot tudok. Talán azért ,emrt nem egy legendás valami.
Általában úgy kezdődött, hogy néhány légi szállítójármű lerakott a pályára földi egységeket. Onnantól azokkal kellett boldogulni.
Volt amelyik támadó feladatokat látott el, és volt amelyik bázist épített önmagából.

sz: Csak földi csaták voltak. Se űr, se víz, levegő is csak korlátozottan. Lehetett hívni légicsapást, ami ellen légvédelmi fegyverekkel védekezhetett az ellen.

3-féle fegyvernem volt. Lézer, gépágyú és rakéta, mindegyiknek 6 vagy 9 szintje, melyekkel párhuzamosan maga az egység kinézete is megváltozott.

Hát kb ennyi. Meg hogy régi. 2000 előtti.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5100) ollie válasza TESCO-Zsömle (#5099) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ground Control volt hasonló, de nem emlékszem ott légicsapásra.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.