Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) pocokxx válasza Bjørgersson (#12050) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ezek nem nagyok?

szerk. : Már látom, hogy vannak méretek... :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12052) Rivaul válasza pocokxx (#12051) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel csatos mint az övtáska így nem kényelmetlen és macerás a felvétel. Elsőre derékon csatolod aztán a combon és kész is. Több méretbe vannak és egy 7-es tab lazán lötyög némelyikben. Ez csak a mérettől és formától függ.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12053) FodZilla


FodZilla
csendes tag

Sziasztok!

Ha van egy 12.000mAh -os Power bank-om, akkor azt hogyan tároljam, ha huzamosabb ideig nem használom? Hány %-on legyen (kb) ?

(#12054) freaghill válasza FodZilla (#12053) üzenetére


freaghill
őstag

Én csak annyival tudok segíteni, amit nekünk tanítottak laptopoknál.
Ha nem használod hosszabb ideig a lapost akkor érdemes teljesen feltölteni és félévente minimum egyszer lemeríteni és feltölteni.

(#12055) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volna egy érdekes kérdésem, hátha :D
Nos már egy ideje nem jönnek rám a szúnyogok (nem csípnek max. rám repül és továbbáll)
Gondoltam / gondolom, hogy a vérem nem jó nekik /vércsoportom nemtom mi pontosan de A-s asszem/ vagy mióta szedem a Nootropil 2400mg -ot (2009) kb. azóta nem esznek a szúnyogok... /most elég nagy példányszámban jelen vannak a környezetben, de engem nem esznek, mindenki mást igen, így gondoltam megemlítem, hogy valamelyest utánajárjak mi is lehet az oka.. :U

összetevők:
Nootropil granulátum belsőleges oldathoz: 2400 mg piracetám tasakonként
egyéb összetevők:
Nootropil 2400 mg granulátum belsőleges oldathoz: aszpartám, , citromaroma 55653, narancsaroma 55941, vízmentes citromsav, mannit.

lehet valami hatása (összetevők) az említett jelenségre ? :F

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12056) Vakegérke válasza MaxxDamage (#12055) üzenetére


Vakegérke
veterán

Leírásod alapján úgy tűnik, hogy a szúnyogok nagyon nem csípik a véredbe ivódott szert.

Lehet engem irigyelni. Engem, amióta az eszemet tudom, csak taperolnak a szúnyogok. Benyomják a szívókájukat, aztán már húzzák is ki, és más áldozatot keresnek. :)
AB RH+ a vércsoportom, de fogalmam sincs, hogy ez számít-e.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12057) concret_hp


concret_hp
addikt

ha gép nem indulás kapcsán van valakinek ötlete [link] :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12058) MaxxDamage válasza Vakegérke (#12056) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Korábban engem is ettek, szó szerint ! :K
/melóhelyen is kolleginát megeszik, engem meg hagynak, pont mutattam neki, hogy kezemre repült és csak ment rajt (közbe szúrójával tapogatta a bőr felületét azt megunta pár sec után azt elrepült) :DD

/pontos vércsoportom nem tudom/
elmúlt 5évben sok gyógyszert bevittem a szervezetbe (agyi vérrögnek és másnak köszönhetően) ezt a Nootropil -t is az miatt szedem kb. /koncentráció, memória , stb javító/

lehetséges, hogy a gyógyszerek befolyásolják a vér összetevőit (sőt biztos) :)
de én csak boldog vagyok, hogy nem jönnek rám és nem kell estefelé beöltöznöm a védelem érdekében vagy befújnom magam azokkal a büdös szerekkel :B

Am. vércsoport hogyan megállapítható / lekérdezhető ? (kis könyvet nem találom amibe benne van , születésnél áll. ki) /vért nem akarok adni azért, hogy megmondják milyen a vércsoportom, de érdekelne/
vagy háziorvos tudhatja ezt ? :F

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12059) Vakegérke válasza concret_hp (#12057) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondtam valamit, talán megoldja a problémád. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12060) Vakegérke válasza MaxxDamage (#12058) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kartonodon valószínűleg fel van tüntetve. Majd kérdezd meg a dokit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12061) EmberXY válasza MaxxDamage (#12058) üzenetére


EmberXY
addikt

A vércsoportot egy csepp vérből is meg tudják mondani, pl cukor vizsgálatnál, de a háziorvos is meg tudja nézni szerintem.

A szúnyogos sztorin gondolkodtam, hát elvileg ahhoz, hogy ne szeressék a véredet, meg kéne, hogy kóstolják, nem? Kvázi meg kéne, hogy csípjenek hozzá, de mivel meg sem csípnek, ezért szerintem a bőrödön van valamilyen anyag, ami elijeszti őket, ez lehet, hogy verejtékkel kerül oda (pl. valamely gyógyszer valamelyik összetevője), vagy valami tisztálkodószer/parfüm, stb..., legalábbis szerintem... :F
Érdekes dolog, az biztos. Ismertem olyan szívbeteget, aki kb 10 féle gyógyszert szedett évtizedeken keresztül, a vére valóságos méreg lehetett, mégis ették a szúnyogok, bolhák, minden vérszívó...

Up the Irons!

(#12062) krizmo_ válasza MaxxDamage (#12058) üzenetére


krizmo_
addikt

Én anno véradáson tudtam meg, de amúgy az anyakönyvi kivonatodban is benne van, gondolom ez nincs meg neked.
Azt lehet tudni, miét nem szeretnél vért adni?

(#12063) FodZilla válasza EmberXY (#12061) üzenetére


FodZilla
csendes tag

A szúnyog a széndioxid kiválasztás alapján választja ki az "áldozatát". Ott kell keresgélni.

(#12064) MaxxDamage válasza Vakegérke (#12060) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R /megkérdem majd a dokit/

EmberXY: ;) , igen ezen én is elgondolkodtam, mert tisztálkodáshoz a gyógyszertárba kapható (rendelvény nélkül is, de receptre szoktam kiváltani) Ung. hydrophil nonionic -ot használom , de viszont a hajam Fructis samponnal mosom (így a fejemre jöhetnének... pl.)

/a bőrt selymessé teszi és puhává (illata nincs) és nagyon szeretem, mert pl. tusfürdő a szárítja a bőröm.. /

összetevők:
- A készítmény hatóanyaga(i): A készítmény hatóanyagot nem tartalmaz.
- Egyéb összetevő(k): metil-parahidroxibenzoát, 96%-os etanol, folyékony paraffin, poliszorbát 60, cetil-sztearil-alkohol, fehér vazelin és tisztított víz

krizmo_: igen, a régi nincs meg és kikértem az újat (személyim ellopták és csináltatáshoz az anyakönyvi kivonat ami kellett) és azon nincs rajt (csak egy A4 -es lapot kaptam ami az új szabvány szerinti kivonat :K :U ) régin rajtavolt igen , a vércsoport

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12065) Krystal_s válasza MaxxDamage (#12055) üzenetére


Krystal_s
addikt

"aszpartám"
Ismert idegméreg. Megértem őket, hogy nem kockáztatnak a véreddel. :)
Viszont érdekes, mert velem meg nem tudom mi lehet, de az életben nem csípett meg ennyi szúnyog összesen, mint eddig idén. Nincs olyan nap, amikor kimegyek akár pár percre is (kert, terasz, előkert), hogy ne kapjak pár csípést. Miniben, vagy hosszúnadrágon keresztül is bántanak. Pont az előbb kenegettem magam, mert ezek a mutánsok már elég durván csípnek és nehezebben múlik el a nyoma.

:)) Ezt most találtam: "Jonathan Day etnomológus szerint a szúnyogokat a látvány és a szag vonzza az emberekhez." Nekem ez jó hír, de mi a helyzet veled? ;]
Amúgy rákerestem neten és elég sok hülyeséget is írnak, pl izzadás, nagyobb szén-dioxid-kibocsátás. Hát én nem vagyok izzadós és pont, hogy nem mozgás közben szoktak csípni, hanem amikor csak ülök, állok.
Szerintem nagyobb szerepe lehet a hormonoknak, testhőmérsékletnek, vérnek.

(#12066) MaxxDamage válasza Krystal_s (#12065) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:B hála istennek én sem vagyok izzadós típus (még a legnagyobb melegbe sem)
A fürdető és "agyi értágító" összhatása lehet rá a magyarázat, hogy nem jönnek rám /vagy csak a fürdető , de pl. fejemre sem jönnek.../ :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12067) Rico83 válasza MaxxDamage (#12066) üzenetére


Rico83
tag

Ööö...miért is kell ennyiféle "gyógyszert" szedned?
Engem sem csipáznak különösebben a szúnyogok, de azért akad amelyik halált megvető bátorsággal nekiáll döfködni (pláne tóparton) és szerintem így is van ez rendjén, legalább a vérem valamennyire egészséges...

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#12068) philoxenia válasza Krystal_s (#12065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel az aszpartam-idegméreg dologgal úgy vagyok mint az egyszeri asszony a méhnyakrákkal, amíg ilyen helyesírással oktatnak ki róla: [link]
Komolyabb forrás:[link] Természetesen mint minden mesterséges anyag ez is káros és feleslegesen kár enni, de mint minden amit megeszünk akár akarva akár akaratlanul, csak bizonyos mennyiség fölött okoz kárt. Nincs olyan élelmiszer, ami ne lenne mérgező egy határ fölött fogyasztva. Még a víz sem kivétel....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12069) MaxxDamage válasza Rico83 (#12067) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát volt egy motorbalesetem, agysérülés, agykárosodás , agyi vérrög - kóma meg hasonló -vaskerítésnek való csapódás fejjel, gyorsasági motorról, munkába menet, így "üzemi" baleset lett- (még 2009-be volt) /3év táppénz össz./
Az elején szedtem mindenféle gyógyszert a memóriám az nem nulla, hanem mínuszba volt kb.(meg komoly amnézia , 2009-es év az kiesett pl.) és koncentráció, egyensúlyzavar stb... elején a Nootropil -ból 3-at szedtem /nap (reggel, délbe, este) , ma már csak délbe szedek 1adagot /hála isten nincs gondom különösebben már , de ajánlott a gyógyszer, hogy szinten tartson, mert 1hét után már nem a legjobb, ha nem szedem.../ :B

philoxenia: jó tudni, hogy "mérgezem" magam, bár mai világba már mi mondható egézségesnek mi ? :D
/meg lehet a dohányzásról is lekéne mondanom, korelőzményemet tekintve/ :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12070) philoxenia válasza MaxxDamage (#12069) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érproblémák esetén a dohányzás többszörös kárt okozhat... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12071) MaxxDamage válasza philoxenia (#12070) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, ennek tudatába vagyok :R , de csak egy volt agyi vérrög is jelenthet problémát (gondolom) bár orvosok nem nagyon mondták, hogy dohányzásról le kéne mondanom... vagy hasonló :) /jártam fél évente koponya CT-re neurológia jóvoltából , mert ilyen agykamra tágulatom van vagy mi...azt az a válasz érkezett, hogy ez fennáll és nincs rá különösebben orvosság (egyáltalán nincs), így szedem ezt a Nootropil gyógyszert.../
Érszűkület, meg hasonló (még) nincs , de ne is legyen ;]

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12072) philoxenia válasza MaxxDamage (#12071) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még nincs, de a dohányzás igen rossz hatással van az érfalakra... Ez nem kamu oldal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12073) MaxxDamage válasza philoxenia (#12072) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a hasznos infókat/linkeket neked és mindenkinek ! :R
/am. tervezem a leszokást, mert le kell szokni, csak elhatározás kérdése, mint minden más az életben (amit nem akarunk azt nem is csináljuk) meg a hozzáállás .... :K /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12074) philoxenia válasza MaxxDamage (#12073) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kezdetnek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12075) CloZee


CloZee
aktív tag

Kaptam egy ilyen power bank-et. Szét szeretném bontani, de az istenért nem jövök rá, hogy hogyan. Nincs rajt csavar. Ragasztva van vagy vannak adott helyen pöckök? Valaki szedett már szét ilyet?

(#12076) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudja valaki
- mit jelent itt ez a "vasárnapi közlekedési rend szerint"?
- illetve ha BP-en veszek egy Budapest - Balagyarmat retour jegyet, de Balassagyarmatról csak aszódi átszállással tudok jönni, akkor is jó a jegy?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12077) Qru válasza rii (#12076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak vasárnap közlekedik.

Igen, mert igazából km-re kapod a jegyet nem viszonylatra.

#nincsbennetarcsi

(#12078) philoxenia válasza CloZee (#12075) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van, de nem szedtem még szét... Szétszedni nyilván nem kunszt, csak utána összerakni... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12079) CloZee válasza philoxenia (#12078) üzenetére


CloZee
aktív tag

Megoldottam. Szét kellett feszíteni, van 4 kis pöcök. Egyik eltört, de a másik három simán tartja szerencsére.

(#12080) philoxenia válasza CloZee (#12079) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért kellett mindenáron szétszedni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12081) MaxxDamage válasza philoxenia (#12074) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

;) :R

(#12082) philoxenia: igaz ! /balesetem óta sokat változtam pozitív irányba !/ :K
sokan nem is tudják, hogy milyen változások következnek be egy ember életében egy "agysérülés" után... (kinek pozitív , kinek negatív irányba megy a változás (nekem jót is tett, és így volt megírva) /felfogás, hozzáállás kérdése minden, és a többi.../
/nem csak én látom, hanem mások is mondták.../ "nem kell mindig jól járnom, mert abból tanulok az élettől"

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12082) philoxenia válasza MaxxDamage (#12081) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézegettem agykontrollról videókat, nem tartom sarlatánságnak az ilyesmit, segítségként nagyon jó lehet...[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12083) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, kinek ami tapasztalata, pletyi ismerete van, most minden tippnek örülnék.

Adva van egy szakmai ötlet (elektronikai fejlesztés), és sajnos már a prototípus is olyasmi, hogy saját költségen problémás megvalósítani (pld bga 256-os tokot kézileg szerintem az életbe fel nem forrasztok, a gyártó cégek meg valami eszetlenül önzőek). Egy ötlet, ami valószínűleg csak az után fog tetszeni sokan másoknak is, ha előbb valaki kifizette a révészt. Nézelődöm lehetőségek után, hogy érdemes-e vesződnöm vele, vagy inkább eresszem el, mert túl nagy falat.

Találtam olyan portált, mint például az indulj.be, de ahogy ránézek befektetői szemmel, ömlesztett káosz, ahol az ötletből csak a design-ja látszik - az ötlet elvész. Találtam olyat is, mint az uzletiangyalok.hu, meg blogokat a neten, hogy a felhígult tartalma azt se igazán veszi komolyan senki. (Olyan blogokat is találtam, hogy a hazai angyal hálózatot már több szervezet is felszámolta, és tippelem, nem véletlenül.)

Szóval vizsgálom a kérdést, egyáltalán valós-e, hogy bármi vállalkozási segítség található neten keresztül az országban, vagy inkább csak urban legend az egész, és hiába akarnám kolbásznak nézni a kerítést. Nekem nincs hozzá elég tapasztalatom, hogy el tudjam dönteni.

Ha valaki (vagy akár csak ismerőse) járt már esetleg hasonló cipőben, örülnék az utólagos statisztika tapasztalatainak, hogyan boldogult. Minden tippet előre is köszönök.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12084) coco2 válasza Vakegérke (#12056) üzenetére


coco2
őstag

0 RH-, és amúgy is egy kicsit magasabb a cukrom az átlagnál, engem a szúnyogok olyan szinten zabálnak, hogy nyári napon kiülök a családdal pld meggy magozni, és az összes szúnyog, amelyik arra téved, csak engem csíp. Egy pár éve nyár végén megszámoltam a szúnyog csípéseket csak a bal alkaromon. Könyéktől csuklóig 46 csípés volt. És az csak a bal alkarom volt. Anyám meg csodálkozik rajta, miért nem szeretek én a szabadba menni nyaranként..

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12085) fess


fess
őstag

Valamelyik reggel hallottam a rádióban, hogy már a postai kártyás csekkbefizetés is sima tranzakcióként lesz elszámolva, nem pénzfelvételként. Ez mikortól lesz?

(#12086) Vakegérke válasza coco2 (#12084) üzenetére


Vakegérke
veterán

A feleségem is 0 vércsoportba tartozott, az RH faktort nem tudom. Tény, hogy őt is imádták a szúnyogok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12087) EmberXY válasza Vakegérke (#12086) üzenetére


EmberXY
addikt

Én AB- vagyok, engem is esznek, szerintem nem vércsoportfüggő ez, hanem hogy mennyire éhesek a szúnyogok. :)

Up the Irons!

(#12088) saelin válasza fess (#12085) üzenetére


saelin
veterán

Még nem tudni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12089) Vakegérke válasza EmberXY (#12087) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokan azt mondják, hogy sós a vérem, ezért nem szeretnek a vérszívók. Nem tudom, nem kóstoltam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12090) Rivaul válasza Vakegérke (#12086) üzenetére


Rivaul
addikt

Feleségem variáns és folyton csipkedik így a típusmítosz elesett :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12091) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy IJ kártyát egyszerű clipart/vonalrajz grafikával, melyet google barátommal keresnék, legalább ötletgyűjtésre, de már nem is tudom, mire keressek rá... Az "így jártál"-t, hogy fordítanátok angolra? A magyarra a "How i met..." sorozat lesz a találat.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12092) Doom válasza pocokxx (#12091) üzenetére


Doom
aktív tag

Emlékeim szerint azt pl. használják, hogy "Such is life...". Pontos fordításban ugyan "ilyen az élet", de az értelme hasonló, így a célnak is talán megfelelhet.

(#12093) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy utazással kapcsolatos kérdésem. Minap kipattant a fejemből egy ötlet, hogy jövő nyáron ellátogatnék Párizsba a barátnőmmel. Nézegettem repülőjegyeket, de csak nekem tűnik 1-2 horror árnak? Néztem vonatjegyet is, de a kedves MÁV nem tud információval szolgálni a neten, ekkora utazásnál. Meg lehet ezt olcsóbban úszni az embernek, vagy csak tényleg drágán lehetne kijutni? Keresgettem PH-n a témában, meg a Google-ben is, de zavaros ez az egész, a Ryanair-hoz eljutottam, de ott is elég vészesen hangzik nekem. Vagy rosszul kerestem valamit? Mennyi lenne kb kettőnknek kimenni, és visszajönni? :R

Köszönöm a segítségeket, utazás terén kezdő vagyok, de csak a leszervezés részével :)

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#12094) Lompos48 válasza Ed3r_X_ (#12093) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Wizzair? Visszakoztam. Úgy néz ki, hogy nem repül Párizsba.

[ Szerkesztve ]

(#12095) coco2 válasza Ed3r_X_ (#12093) üzenetére


coco2
őstag

Ha már úgyis nyaraltok, legyen inkább körút, és eridjetek kocsival.

http://hu.utvonaltervezo.himmera.com/tavolsag-budapest-parizs-terkep_utvonaltervezo_km-10867.html

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12096) Bjørgersson válasza Ed3r_X_ (#12093) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Utazás előtt hat héttel, kedden legolcsóbb a repjegy.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12097) Jorus válasza Ed3r_X_ (#12093) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi jelent a "horror ár"? 35-40k per fő oda-vissza Párizs.
SkyScanner-en érdemes keresni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12098) Ed3r_X_ válasza coco2 (#12095) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Oh, ha lenne kocsi, de sajna nincs :(

Elnéztem, valóban, 70k kb, sorry, én voltam a vak. Ryanair-en persze. Csak oldalt a sávot nem vettem észre, látszik, hogy este van :)

Vonattal mennyivel lenne olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#12099) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Melyik oldalon megy úgy a 2048, ahol nem áll meg a játék 2048-nál? :F

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12100) Ed3r_X_ válasza haromegesz14 (#12099) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Itt folytatni lehet, ha ki is raktad. (Keep going)

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.