Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) bajvan2


bajvan2
tag

Olyat kérdeznék, hogy alapból 3 perces felvételre van a kamera állítva, viszont lesznek rövidebb felvételek, mert leállítom autót stb. Ez oké. Viszont szép lassan eljutunk oda, hogy nem lesz 3 perces film, sőt egyre rövidülnek, mert mikor ezen rövidebb felvételekhez ér a törlés, akkor a következő felvételnek nem töröl kettőt, hanem csak egyet, így az ugyanúgy rövid lesz.
A kamera nagyon buta, vagy ez a többinél is így van?

(#2452) bb71 válasza Gépötty (#2450) üzenetére


bb71
őstag

szerintem sz@r :F

Dome G90 svn r428 firmware

viszonyításképpen egy Mobius kép:

Igaz, hogy a Mobiuson csökkentett az élesség, mert az is szemcsés 0-ás értéken!

[ Szerkesztve ]

(#2453) cigam válasza bb71 (#2452) üzenetére


cigam
félisten

Ugyanaz a pillanat mérvadóbb lenne, de nincs ezzel baj. Pl. az ég nincs beégve mint a másikon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2454) Moleman válasza bb71 (#2452) üzenetére


Moleman
addikt

A színei nagyon szépek, de az eddig látottak alapján a valódi előnye az éjszakai felvételekben rejlik majd szerintem.
Én is szemezek vele, de pillanatnyilag a G1W-vel tökéletesen elégedett vagyok, az ég miatti alulexponálást leszámítva (ezt elhárítandó pedig napokon belül érkezik hozzá az átmenetes előtétlencse). Ahol meg igazán sötét van, ott elszabadítok 20 ezer lument a kocsi előtt, hogy a G1W is jól lásson. :D

(#2455) Gépötty válasza bb71 (#2452) üzenetére


Gépötty
senior tag

Az előttem szólók már lelőtték a poént, én sem látok semmi borzasztót a képen. Nem lehet, hogy inkább a várakozás volt túlzott, már a technikai adatok alapján is magasra tettük a mércét?
Ami érdekelne: ahogy én is csináltam, álló helyzetben kellene tesztvideót csinálni, méghozzá fullHD és a legnagyobb felbontásban, majd ezekből kivenni egy-egy képkockát, összehasonlítandó a részletességet.
Én erre Gomplayert használok - persze biztos tudja más is - annak van beépített képlopó szolgáltatása. Így nem a monitorom felbontása lesz a kép, mint printscreennel, hanem megtartja a videó eredeti méretét.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2456) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ezen annyira röhögök, olyan szánalmas :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2457) lazac_


lazac_
tag

Biztos örült a szemből jövő Suzukis:
Hibátlan előzés.

Mint ahogy ennek a tanulónak is példát mutattak az egysávos körforgalom helyes használatából.

[ Szerkesztve ]

(#2458) TaaT válasza lazac_ (#2457) üzenetére


TaaT
veterán

Gyűlnek az oktató videk :D

Give them hell Ukraine!

(#2459) lazac_ válasza bajvan2 (#2451) üzenetére


lazac_
tag

Mobiusról tudok nyilatkozni, nem töröl többet egyszerre ez sem, de nem is kezdi el darabolni a videókat, ha kevés a hely.
Ha kis fájl van, azt törli, aztán ha még mindig kell a hely, a következőt, stb., függetlenül a mérettől, és persze mindig a legrégebbit gyomlálja, de a felvételt csak a beállított időközönként szakítja meg.

(#2460) Moleman válasza bajvan2 (#2451) üzenetére


Moleman
addikt

A G1W-vel még semmi gond nem volt, észrevétlenül törli a régieket (valószínű sokat, mert kb 5 giga üres szokott lenni felülírás közben is), a régi low-end kamerám is egyszerre sokat törölt, viszont ő nagyon lassan, és használhatatlan volt közben (miközben törölt, 2-3 percig nem rögzített).

(#2461) bul07 válasza bb71 (#2452) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak nekem rosszabb a képe a G90-nek, úgy értem hogy sokkal pixelesebb(zajosabb)

Nekem még az eső ellenére is a Mobius képe tetszik jobban

De ahogy írták is egy pillanatban vagy közzel egy pillanatban készült felvételekből képekből lehetne legjobban következtetni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2462) bb71 válasza bul07 (#2461) üzenetére


bb71
őstag

Pontosan ez az én véleményem is! Amint lesz időm megcsinálom amit javasoltatok, csak éppen az autót eladtam, az új hétfőn kerül kézbe...

(#2463) bul07 válasza bb71 (#2462) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem vagyok nagy photoshop mester , de ha ha úgy alakul szerintem túl zajos a kép egészséges nagyításhoz
Bömgészős nagyítás(Ctrl +) [link] , [link]

Milyen kocsit vettél? (már ha kérdezhetem)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2464) Gépötty válasza bul07 (#2463) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szerintem neked az a bajod vele, hogy a Mobius képe finomabb, nem karcolja annyira a szemed. De ez csak beállítás kérdése, az jobban mossa a képet, így természetesebbnek hat. Viszont a részletek azon vesznek el jobban, és ugye most nem utifilmet készítünk, hanem a vitatható eseményekre megyünk rá. Ott meg nem a felvételek szépsége lesz a lényeg, hanem a részletesség.
Azért szeretnék ezzel egy hosszabb felvételt is látni mindenféle fényviszonyok közt.
Valamelyik nap három felcuppantott kamerával mászkáltam, általános tapasztalat, hogy a folyamatosan változó fényeket nem tolerálják a kamerák. Fák között, napsütésben gyötrelem tud lenni ahogy próbálják korrigálni az objektívbe tűző napfényt. Nem megy nekik túl jól :)
Az A7-tel is szívesen csinálnék ilyen tesztet.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2465) bul07 válasza Gépötty (#2464) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem értek ennyire hozzá , de szemcsésebb akkor nagyításnál rosszabb eredmény jön ki nem, durvábbak a pixelek

Majd ha lesz olyan kép ami majd egy időben készültek, akkor meg lehetne kérni egy hozzáértőt hogy próbáljon meg készíteni egy nagyítást a rendszámról , és így kiderülne melyikkel lehet jobban boldogulni
Olyan kép amin van egy kocsi rendszámmal viszont csak nagyítással nem kiolvasható

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2466) DigitXT válasza lazac_ (#2457) üzenetére


DigitXT
félisten

Mintha olvastam volna valahol valami olyan őrültséget, hogy körforgalomban
LEHET előzni. Csak tudnám, hogy hol... Várjál, megvan. A KRESZ-ben...:DDD

(#2467) bb71 válasza bul07 (#2463) üzenetére


bb71
őstag

S-MAX (nem új)

Gépötty: a Mobiusban az (is) a zseniális, hogy találtam egy javaslatot, hogy a beállításokban mit hogy állítsak és az automatikus fényerő szabályozás így kiiktatásra került, pontosan a Te általad felvetett probléma miatt. Amint lesz lehetőségem megcsinálom, amit javasoltatok.

[ Szerkesztve ]

(#2468) KL48


KL48
tag

Megjött a G1WH-m. Van egy gondom a rögzítésével. :(( A szélvédőre cuppanó tartó kis "T"alakú nyulványa
nem akar a kamera középpontjáig csúszni. Hiányzik vagy 4 mm. A lötyögéséből is érezni, hogy nincs teljesen a helyén. Tapasztaltatok ilyet? Hogyan sikerült megoldani? :F Kérem segítsetek!

(#2469) Moleman válasza KL48 (#2468) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is nagyon nehezen csúszott végig. Addig kell tolni, amíg a végén be nem kattan a kis fül a vájatba. Nagyon erősen kell és nagyon óvatosan, hogy ne törjön el. (Én cuppanóstól együtt szoktam levenni, tehát nem bánom, legalább stabilan fogja.)

(#2470) Gépötty válasza KL48 (#2468) üzenetére


Gépötty
senior tag

Az enyém is ugyanilyen...
Pillanatnyilag nem tudok jobb megoldást, minthogy vágtam olyan széles csíkot papírból, ami beszorul a nút aljába. Ezt kellő mennyiségben félbehajtottam, erre tolom rá a T-alakú dolgot. Nem tolom reteszelésig (nehéz is lenne), de ettől a bajlágolástól épp eléggé kitámaszt, és nem esik ki, amikor le van véve a kamera.
Ugyanez igaz a 650-esemre, a G1W-re, meg az összes többire, ami ezt az elb@szott megoldást alkalmazza.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2471) KL48 válasza Moleman (#2469) üzenetére


KL48
tag

Köszönöm Nektek! Nekem nem volt bátorságom félve a töréstől. Elég furcsa egy ilyen szerethető jószágtól, ez a (előttem szólóval egyetértek) megoldás. Szorítsatok értem, kezdem... :R Sikerült! Hogy én milyen ügyes vagyok...! Köszi mégegyszer! :DD

[ Szerkesztve ]

(#2472) embe


embe
nagyúr

Hali!
Az unokatesóm kért meg hogy rendeljek neki egy kamerát az ebay-ról, mert a régi vacakol. Van ami ár/érték arányban most nagyon jó, és így ajánlott?

Ennél a tesztnél azt olvasom, hogy nem támogatja a C10 uhs-es karikat. Ez mennyire elterjedt?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2473) Moleman válasza embe (#2472) üzenetére


Moleman
addikt

Ár-érték arányban verhetetlen a G1W, főleg mostanában, a 36 dolláros akciók korában (én 42-ért vettem).
Nagyon sokan használjuk C10-es kártyákkal, itt tudtommal senkinek nem volt gondja vele.

(#2474) embe válasza Moleman (#2473) üzenetére


embe
nagyúr

Pont ez az egyik jelölt amit nézegettem. Köszi a gyors választ!
A kártyával kapcsolatban ha jól értelmezem azt írja a videóban, hogy nem működik vele. Pedig pont most vett a srác egy ilyen karit, és pont a javaslatomra, hogy ez tuti gyors kártya stb. Akkor remélhetőleg ezzel sem lesz gond.

Erről van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2475) Gépötty válasza embe (#2474) üzenetére


Gépötty
senior tag

Techmoan tesztje óta már fejlesztettek annyit ezeken a kamerákon, hogy ne legyenek ilyen problémák. Nekem is van egy (eladó ;) ), az sem háklis a kártyákra.
GS8000L felejtős. Volt ilyenem, egy GS8000 kinézetű házba szerelt, de annál sokkal rosszabb minőségű tárgy. 720p-ről 1080-ra konvertál, meg egyébként semmilyen paraméterében nem túlzottan remekelő kamera. Össze sem lehet hasonlítani a G1W-vel.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2476) embe válasza Gépötty (#2475) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Beszélek a sráccal ő dönt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2477) Gépötty válasza embe (#2476) üzenetére


Gépötty
senior tag

Közben akartam feltenni egy GS8000L-lel készült videót, de nem működik a TeCső egyik feltöltője sem, úgyhogy ez későbbre marad.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2478) bul07 válasza embe (#2476) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha teheted 32GB-os kártyát vegyetek a 16GB-os hamar megtelik , és egy két zárolt videó után igazán kicsi hely marad

Úgy nézem még megy az akció
banggood.com -> G1W kuponnal US$35.69 (~8400Ft)
[link] CODE: BG8888, Discount:15%

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2479) Moleman


Moleman
addikt

G1W töksötétben.
Végre elég messzire mentem otthonról, hogy értékelhető videót csináljak hazafelé. :)

(#2480) TaaT válasza Moleman (#2479) üzenetére


TaaT
veterán

Először aszittem hogy tompival mész, aztán kiderült hogy refi. :B

Give them hell Ukraine!

(#2481) Moleman válasza TaaT (#2480) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, refi+ködlámpa együtt kapcsolódik, a projektoros tompi mellé. Előbbiekben 55-55, utóbbiban 35 wattos xenon. :B Kicsit overkill, de mindenkinek vannak sötét (fényes?) titkai. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2482) embe válasza bul07 (#2478) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a tippet!
Az ebay-en ahogy nézem már 7eFt. körüli áron kapható. Holnap konzultálok a sráccal, ezt ajánlom neki..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2483) bul07 válasza embe (#2482) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-el figyelj mert vannak hamisak is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2484) embe válasza bul07 (#2483) üzenetére


embe
nagyúr

Na ez jó. Már ezt a kínai cuccot is hamisítják? Ezt néztem...
Miről lehet kiszúrni a hamis cuccot? Már ha lehet persze....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2485) Moleman válasza embe (#2484) üzenetére


Moleman
addikt

A hamisak AVI-ban rögzítenek. És ennek a leírásában nem írja a videóformátumot, tehát duplán gyanús.
A banggoodos ajánlatnál jobbat nemigen lehet kapni eredeti G1W-re.

(#2486) embe válasza Moleman (#2485) üzenetére


embe
nagyúr

Itt a formátomra azt írja: "MOV Video Format" akkor ez lenne a jó?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2487) bul07 válasza embe (#2486) üzenetére


bul07
nagyúr

Lentebb
File Format:
Photo - JPEG
Video - AVI

Ez tuti eredeti [link], viszont többe kerül

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2488) embe válasza bul07 (#2487) üzenetére


embe
nagyúr

Na dobtam egy licitet erre. Ez olyan leírással bír, mint amit Te is linkeltél.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2489) Gépötty válasza embe (#2484) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na igen, ezt elfelejtettem mondani. Nekem is volt hamis, rögtön elsőre sikerült beletenyerelnem.
Viszont így első kézből mondhatom, hogy nem tudod megkülönböztetni a kettőt. Ha egymás mellett vannak, akkor sem. Az újabb G1W-ken más objektív van, esetleg ez árulkodó lehet.
Viszont ugye az aukcióra olyan képet tölt fel az eladó, amilyet akar, olyan táblázatot meg specifikációt mellékel, amilyet tetszik.
Hirtelen nem tudok ökölszabályt mondani, nagyon tutira ajánlott eladótól is vettek már hamisítványt, és akitől én vettem, az is tízezres eladással és 99%-os értékeléssel rendelkezett.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2490) Gépötty válasza Moleman (#2481) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én meg már azt hittem, hogy valami csoda miatt rögzít fényszóró mellett ilyen színeket.
Ennyi Watt mellett már értem :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2491) zozor76


zozor76
tag

Hy.
Meghalódott a 4 hónapja használt 2014y G1W.
Menet közben kikapcsolt, a töltő elég meleg volt, kicsit büdös és nem töltött. Kamerát itthon gépre dugtam, de csak a piros kis led világít, be sem kapcsol, kivettem a kártyát, úgy sem. Írtam estore-nak, a válasz, hogy töltsem 3-4 órát másik töltővel, ha mégsem jó, küldjem vissza sima légipostával, követési szám nélkül, mert nála gond lesz a vámmal. Megjavítja vagy cseréli és küldi vissza.
Tényleg így kell visszaküldeni, mi van ha elszáll útközben vagy beleeseik a tengerbe? Hogy bizonyítom, hogy feladtam?

(#2492) TaaT válasza zozor76 (#2491) üzenetére


TaaT
veterán

A követési szám (ajánlott) +735ft, ezen ne spórolj. Mert ha elkallódik tényleg bajban leszel.

Give them hell Ukraine!

(#2493) Moleman válasza zozor76 (#2491) üzenetére


Moleman
addikt

Én fülhallgatót küldtem vissza követési szám nélkül, majd az eladó elnémult, semmire nem válaszolt. Viszont érdekes módon aznap feladta a cseredarabot, amikor bepanaszoltam az ebay-nél (de erről sem szólt, csak 1 hónap múlva megkaptam a csomagot, mikor már lemondtam róla). :D

[ Szerkesztve ]

(#2494) TaaT válasza zozor76 (#2491) üzenetére


TaaT
veterán

Én is küldtem már vissza Estore-nak kamerát, de akkor csak azt mondta hogy ne express csomag-ként küldjem vissza hanem sima légipostaként. Természetesen ajánlottan küldtem elsőbbségivel, bő egy hét alatt megkapta.

Give them hell Ukraine!

(#2495) zozor76 válasza TaaT (#2492) üzenetére


zozor76
tag

Akkor küldöm ajánlottan, biztos ami biztos. Amúgy ezt írta:
"Dear customer,

Sorry to hear that,but do not worry,we will solve it !

Could you charger 3-4 hours ?
If still the same , pls return the camera to us .
We can fix it .

Anyway,do not worry about this return,we did offer this return within 2months,so you can return it within 2 months anytime!

And our shipping address is:

Fu YanRong/estore009
Room 605,Building 120 ,Meilin Xin cun ,Futian District,Shenzhen,Guangdong ,518034,China

Tel:13421830004

Could go to your local office to send the item/the main unit(no battery or any other accessoris) back by Regular air Mail without a tracking number (No DHL/UPS/Fedex/TNT,or else ,we will have custom problem).

It can help us to process it quickly if you can put an note in the package to tell us your ebay ID.

For your understanding,we really do not like this negative feedback or open case on this transaction.So pls believe we will try our best to solve it!

Best regards,
Vicky

- estore009"

Köszönöm a válaszokat! :)

(#2496) zozor76 válasza TaaT (#2494) üzenetére


zozor76
tag

És jött/küldött helyette másikat? Mennyit kellett rá várni? Ilyenkor gondolom megvárják míg odaért, aztán adják fel a cseredarabot, nem?

(#2497) TaaT válasza zozor76 (#2496) üzenetére


TaaT
veterán

Én refundot kértem anno. :)

Give them hell Ukraine!

(#2498) J@ni69 válasza J@ni69 (#2291) üzenetére


J@ni69
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a kamera( /G1W/?). Fake. Képminőségével annyira nem vagyok megelégedve.
Ha esetleg Valakit érdekel aprópénzért odaadom. Csak "kézi" próbafelvételeket csináltam vele. (Érdekes módon ~lilás színű a dátum-idő kijelzés. Ez a verzió nekem új.)
Adom hozzá a pluszban rendelt "holder"-t is. (Nincs használatban a készülék)


















(#2499) J@ni69


J@ni69
csendes tag

20kFt-ig ($, €) milyen "autós" kamerát tudnátok ajánlani, ami megbíz6ó eladótól származik?

Kösz előre is a segítséget.

(#2500) bul07 válasza J@ni69 (#2498) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy felvett videót teszel fel , kíváncsi lennék a minőségére

Ha akarsz még egy próbát tenni a G1W-vel még megy az akció
banggood.com -> G1W kuponnal US$35.69 (~8400Ft)
[link] CODE: BG8888, Discount:15%
Eddig mindenkinek eredetit küldtek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.