Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Toobee válasza Tiédetis (#2197) üzenetére


Toobee
veterán

Shell kúton tankoljatok/Shell shop vásárlás. Elég hamar beadja a Philips kódot. EP2236/40 119e Ft-ért.

https://barbieripnk.hu/

(#2202) Tiédetis válasza konzumpro (#2200) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Értem, köszi.
Tisztában szeretnék lenni a költségekkel is, mivel közösség számára lesz, ami nem lesz ingyenes, tehát ki kell számolni, mennyibe lesz kb. egy adag kv nekik :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2203) Cifu válasza Toobee (#2201) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is néztem, de a 40%-os árkedvezmény egy bullshit kategória, miközben a Digiexpertnél 128e Ft, az amúgy Philips partner eDigitalnál pedig 142e Ft. Mindenféle kapargatós marhaság nélkül.
Plusz a büdös életben nem volt 200e Ft közelében a 2200-es széria... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2204) Toobee válasza Cifu (#2203) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tisztem véleményezni az akciót. Az viszont biztos, hogy most itt a legolcsóbb. Függetlenül a kedvezmény mértékétől.

https://barbieripnk.hu/

(#2205) Tiédetis válasza Toobee (#2201) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Közintézménynek lesz, mi nem tankolunk :)
van ilyen kódom generteles hűséges akcióban, nem hozott lázba, 8-10k-t tudnék spórolni egy mezei vásárláshoz képest, 150k-s tételnél.

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2206) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kaptunk egy Bosch TES50129RW VeroCafe kávéfőzőt, azon alapon, hogy ha meg tudjuk csinálni 5000 ft ha nem akkor kuka.

Ma bekapcsoltam tettem bele szemes kávét, vizet. A kávéfőző ledarálja a kávét de ki is dobja a zacctálcába a frissen darált kávét a víz meg megy a tálcába szintén. Tehát kávé nem fő le.

Ötletek?

(#2207) biker válasza -secret- (#2206) üzenetére


biker
nagyúr

el van dugulva, ezért nem megy át a víz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2208) -secret- válasza biker (#2207) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszönöm, hol lehet eldugulva? Darabokra kéne szedjem, hogy kiderüljön?

(#2209) biker válasza -secret- (#2208) üzenetére


biker
nagyúr

igen. a pumpától a kifolyóig végig kell nézni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2210) oszy válasza biker (#2209) üzenetére


oszy
veterán

Az nem lehet, hogy előtte megcsinál egy vízkőtelenítést? Hátha... Aztán meg neki állna szétszedni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2211) biker válasza oszy (#2210) üzenetére


biker
nagyúr

ha már nem folyik, akkor hova menne a vízkőoldó?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2212) oszy válasza biker (#2211) üzenetére


oszy
veterán

Ez igaz! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2213) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Nemrég kérdeztem véleményt a Caffebüro kávéiról, de mivel nem jött egy válasz sem, azt szűrtem le, hogy még nem próbáltátok. Én akkor berendeltem két félét, a Giallo nevű 100% robustát, és az 50-50% keverék Azzurro-t. Nos, ez utóbbit ma kipróbáltuk, és azt kell hogy mondjam, egyáltalán nem rossz. Lefolyásában, cremájában hozza a Pacificaffé Premium és Rome Espresso kávéinak szintjét, azaz gyönyörű a végeredmény. Ízre először kicsit fura volt, de másodjára már kifejezetten ízlett, és bár nem vagyok egy kávéínyenc, nekem csokoládés jelleg jött le. Látható, hogy eleve nem túl drága ez a keverék, ráadásul a hírlevélre feliratkozással kapunk egy 20%-os kupont is. Én most a rendelésem átvétele után kaptam "jutalmul" egy újabb 20%-os kupont, úgyhogy megvan, honnan rendelem a következő adagokat is.
A Giallot még nem próbáltam, de ha sorra kerül, beszámolok arról is (ha csak valaki meg nem előz) :)
Nem reklám akar ez lenni, csak infó egy elérhető árban hozzáférhető (állítólag) hazai pörköléshez.

(#2214) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Régóta meglévő egyszerű kis Senseo gépünket cserélnénk valami komolyabbra. Jelenleg a Philips LatteGo széria felé húz a szívünk. A cégben van egy régebbi 5000-res (Saeco) még nem a LatteGo variáns és ami nagyon tetszik, hogy egy gombonyomásra főz Cappuccino-t, nem kell külön vacakolni a tejhabosítással.
Amíg az itthoninál azzal vacakolok, hogy beteszem a párnát, kiveszem, közben lecsöpög, stb. ez reggelente vagy napközben sokkal kényelmesebb és majd ha ráveszem magam havonta (vagy két hetente) akkor kitakarítom az egész gépet.

Egyik ismerősöm kávéfőzőket szerel és óva int az automata gépektől, “mert azokkal mindig csak a baj van”. Ő inkább egy (La Piccola) ESE Podos gépet ajánlana, viszont ott megint fennállnak a korábban említett macerák.

Akinek van esetleg hosszabb ideje Philips gépe, mivel voltak gondok és mennyire volt vészes a javítása? :R

[ Szerkesztve ]

(#2215) konzumpro válasza WaterWawe (#2214) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

LatteGoval is egyszerű a tejes ital készítése, csak könnyebb karbantartani.
Nekem manuális gőzcsöves EP3510 van. Mindig házilag karbantartom és javítom, még nem volt vele komolyabb probléma, inkább csak tuningolok mindig rajta, azért szedem szét.
Talán csak ami törik vagy kopik, azt kell cserélni ezekben, őrlőben a kést, főzőegység hengerfej tömítést, bár az egy éves gépen még nem kellett. Szivárgás van belül, mágnesszelepnél a gőzcső felé de még nem szántam rá magam, hogy szétszedjem, összerakjam, kéne hozzá cső meg bilincs, meg talán loxeal is, nem szeretek ezzel a részével foglalkozni.
Régebben volt Jurám, abban szépen lerakódott a kávé, cserélni kellett benne ezt-azt hogy jó legyen, szétmállott egy szelepben a tengely, meg ilyenek. Viszont van hozzá alkatrész, strapabíró az egész. Philipsben is lerakódik a kávé, ennél a típusnál ahol a burkolat meg a belső váz találkozik, a réseken bejut a kávé és képes megpenészedni, pont mint a Juránál. Fél évente mindegyiket érdemes szétszedni nagytakarításra. Kell hozzá tapasztalat vagy szervizes.

[ Szerkesztve ]

(#2216) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
A tanacsotokat szeretnem kerni kavegep vasarlasban...
Kb. 100e Ft (max 120eFt) koruli osszeget szannek egy kismeretu AND automata gepre, ami megbizhatoan AND jo minosegben hozza az altalm fogyasztott 2 fele italt -> 65ml koruli kavet illetve a lattet.

Abszolut nem idegenkedem a hasznalt/felujitott gepektol, amennyiben szep allapotban vannak es nem tulsagosan industrial megjelenesuek :)

Azongondolkodtam, hogy pl egy saeco exprelia vagy picobaristo gepek kozott van-e valojaban kulonbseg, vagy csak a dizajn az ami meglulonbozteti oket?
Az, hogy egy gep nem tud 12 vilaghiru kavereceptet fejbol vagy az, hogy akar 10 kulonbozo felhasznalot is hozza lehet rendelni abszolut hidegen hagy.
Ellenben az egy gombnyomasos tejes ital keszitese mar tetszik ;)

Szoval ha van javasolt legjobb automata gepmodell vagy top5, az erdekelne, mert altalaban megfogadom a tapasztaltabbak tanacsat!

Ezer Koszonet erte!! :R

(#2217) konzumpro válasza Haugland (#2216) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem most a LatteGo-k amik távolról tetszenek, kényelmesek, de a rövid fém gőzcsöves Minuto rendszerű (Philips 3510, 5310, Saeco Lirika) gépekkel is ki vagyok békülve, ha nem is egy gombnyomásosak, cserébe röhögve feldobok velük egy latte artot bármelyik cappucinora. A DeLonghik is jók, a LatteCrema rendszerűek, kicsit többet kell pucolgatni mint a LatteGo-t, de ezekkel is lehet latte artozni. Ha sikerül eltalálni a gőz/levegő arányt.

Felújítva nem tudom melyik ajánlott. Nem nagyon látok LatteGo-t használtan, persze lehet hogy tele van velük a használt piac. (Most rákeresve, nem igazán).

(#2218) Haugland válasza konzumpro (#2217) üzenetére


Haugland
aktív tag

Koszonom szepen!!

A LatteGo sorozat tipusszamai le vannak valahol irva vagy lenyegeben minden philips 3xxx vagy 5xxx sorozat LatteGo?

(#2219) konzumpro válasza Haugland (#2218) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt tudod kilistázni őket LatteGo-val: [link]
A többiek már írtak jókat, olvass vissza, de szerintem mostanában a DeLonghi-k meg a LatteGo-s Philipsek népszerűek.

(#2220) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Előzmény: [link] [link]

TUNING!!!

Philips automatában cseréltem EP5GW-t EX4GW-re.
Halkabb lett.

A pumpa az Expolygonból jött, ~5e-es tétel. Kicserélni nem volt szórakoztató, hőlégfúvó kell a hőbiztosíték kiszabadításához a régiből. Mindig rizikós az összeszerelés, izgulni, hogy fém menetben a műanyag OPV menete nehogy megszakadjon, stb. Mindegy, úgy néz ki működik.

Az EX4-ek akár 19 bar-ig felmennek, az EP5 15 bar-jával szemben, de mivel ez az automata mint mindegyik, nyomásfokozós, az OPV helyett itt a nyomásfokozót kell állítgatni, hány bar-on nyisson, jó lenne megmérni meddig megy fel a nyomás. A gyári rugó + kerámia pöcök nem sok nyomást hozhat létre, plusz SBS szűrővel már kezd jó lenni, persze jó lenne egy visszacsapó szelep ami visszaengedi a levegőt amikor a főzés végén a dugattyú már visszafelé halad.

A végeredményben nincs sok különbség, bár mivel lassabban épül fel a nyomás az elején, újra kellett állítani a mennyiséget, minimálisan lassabb lett a lefolyás, 24ml főzet 18 másodperc alatt, az eddigi 16 helyett.

Mintha precízebb lenne a főzet, kevesebb keserű utóízzel, elviselne egy kicsivel finomabb őrleményt is, majd meglátjuk milyen lesz a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#2221) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Megvan a megrendelés, Philips EP2235/40-es lett végülis. Lett mellé 2x2 szűrő és még 2kg kávé is. :)
Remélem beválik és köszönöm ismét a türelmet és segítséget.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2222) WaterWawe válasza konzumpro (#2215) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi! :R
Meggyőző a dolog. Ezt az azért meg szoktam javítani, főleg ha valami tutorial videó is van hozzá. Remélem majd boldogulok a karbantartással.

(#2223) Janusz001


Janusz001
őstag

Philips EP2220/10 még mindig ajánlott? 64k -ért be tudnám húzni egyéni kuponnal. Eddig nespresso kapszulásat használtunk, de kipróbálnánk a frissen őrlős élményt.

(#2224) konzumpro válasza Janusz001 (#2223) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Annyiért igen!

(#2225) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lehet valahogy szabályozni a tejhab mennyiségét,vagy ez mitől függ?
Mert mintha azt látnám,hogy nem konstans a mérete.Néha full jó nagy,néha pedig picike.
(latte macchiato-nál)
Vagy a felhasznált tejtől függ?Mert az igaz,hogy 1,5-2,8-3,5% használok tejet,ami éppen van itthon.Növényit még nem próbáltam. :U

[ Szerkesztve ]

(#2226) erzol válasza ToBeY (#2225) üzenetére


erzol
őstag

Jó hideg, minél nagyobb zsírtartalmú az ideális.

(#2227) ToBeY válasza erzol (#2226) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mindig hideg mivel hűtőben van,de majd megnézem melyik a legzsírosabb azok közül ami most itthon van, és holnap majd abból csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#2228) konzumpro válasza ToBeY (#2225) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Legnagyobb habja a 1,5-ösnek szokott lenni más habosítókkal. Azt mondják a fehérjetartalomtól függ. LatteGo-nál nincs szabályozási lehetőség, Delonghiknál van egy elforgatható szabályozó, ami a bekevert levegő mennyiségét szabályozza.

(#2229) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Egy éves ULKA szétszedve. Kis szénpor lerakódáson kívül (Britás víz) nem látszik semmi fura.

(#2230) biker válasza konzumpro (#2229) üzenetére


biker
nagyúr

mert nem ezek az alkatrészek kopnak és mennek tönkre, hanem a kis félgömb szelep :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2231) konzumpro válasza biker (#2230) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Odáig nem jutottam. Majd a következő részben. :D

(#2232) ToBeY válasza ToBeY (#2227) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Utánaolvastam picit és azt írták több helyen,hogy nem a zsírtartalom hanem a tejfehérje tartalom számít.Az itthon lévő 1,5 és 2,8% tejnek szintén 3g a fehérjetartalma és nem is lett sokkal jobb hab 2,8% tejből mint az eddigi 1,5%-ból. :(

(#2233) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Vannak érdemi különbségek az egyes Series 2200-as vagy 5000-res gépek között?
Én a színén / borításán túl sok különbséget nem látok közöttünk, viszont árban jelentős különbségek vannak. A belső ugyanaz ezekben?

(#2234) konzumpro válasza WaterWawe (#2233) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A víztartály és főzőegység elhelyezkedése más. Az 5000-eseknél könnyebb felülről utántölteni vízzel, a gőzcső fémből van, a pannarello alatt, ha van. A LatteGo-s kancsós verziókban alig van különbség, talán csak a program variációkban. Van olyan 5000-es amiben még nem a LatteGo kancsó van, a végeredményben nincs különbség, csak tisztítani más.

(#2235) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az mennyire ok,hogy 0% villog az aqua filter,de reggel engedett rajta még kávét főzni? :F

(#2236) eppzenberg


eppzenberg
csendes tag

Sziasztok!

Új automata gép vásárlása előtt állunk. Topicot nagyjából átolvasva a Philips-eket nézegettük. Egyelőre az EP5310/10 tűnik befutónak, de Szarvasi “presszó” és kotyogós vonalról indulva kezdőként kérnék megerősítést, vagy éppen lebeszélést :-D.
Szempontok:
- otthoni használat 2 főnek, napi 4-6 hosszabb főzet
- LatteGo, tejhabosítás, gőzölés funkció csak másodlagos

A Shell-es promoban lévő EP2236 sem tűnik rossznak. Hasonlítgattam a EP3321-et, EP5361-et is, de kezdek elveszni az egyes szériák, meg altípusok között. Illetve nem tudom van-e komolyabb minőségbeli különbség ezek között.

Max 150-170e környékén nézegettük a gépeket. A fentiek jók lehetnek, vagy tudnátok más típust (márkát) ajánlani?

Köszi a segítséget előre is!

(#2237) WaterWawe válasza eppzenberg (#2236) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én kényelem szempontjából inkább a tejtartós (poharas) változatot nézném ebből. Kényelmesebb rábízni a tejhabosítást a gépre szerintem mint manuálisan gőzkarral. (De tapasztalatom nincs még velük, én is még csak nézegetem a gépeket és tervezek venni. :) )

[ Szerkesztve ]

(#2238) eppzenberg válasza WaterWawe (#2237) üzenetére


eppzenberg
csendes tag

Köszi! Igen, a kényelem jogos pont. Egyébként rövid időn belül változtak a peremfeltételek = kicsit nagyobb büdzsé, és eddig bár nem volt szempont a tejhabosítás, de ha már lesz egy ilyen gép, ami tudja, akkor szűkült a kör a LatteGo -s masinákra. Philips EP5331/10 berendelve. Írok majd a tapasztalatokról!

(#2239) coolabácsi válasza ToBeY (#2235) üzenetére


coolabácsi
tag

Nem feltétele a főzésnek a szűrő, csak jelzi hogy el van használódva.Nekem most nincs is benne.

(#2240) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van tapasztalat a Melitta E950 Caffeo Solo kávéfőzőről? Utánaolvastam, többen ajánlották, hogy finom krémes kávét csinál, árban hasonló mint a Philips 2000-es széria csak ezen mondjuk nincs tejhabosító. Méretben meg még kompaktabb.

(#2241) ToBeY válasza coolabácsi (#2239) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Miért kell bele?Miért nem lehet valami szűrt vízzel ezt megoldani.talán azzal sem lenne vízköves a gép. :F

(#2242) general


general
addikt

Urak, az ajánlóban lévő típusok mennyire aktuálisak?
Öcsém szeretne egy új darálós automatát, ami már megéri, de én nem ismerem a típusokat, karos gépben utazom.. :D

(#2243) konzumpro válasza general (#2242) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Eléggé. Bár most van újabb Philips sorozat, de abban csak a színes kijelző a plusz. Mostanában a LatteGo-kat ajánlom mert könnyű karbantartani a tejes részét. Ha az nem kell, jó a BaLee által említett Melitta is, vagy a Delonghik, Jurák.

[ Szerkesztve ]

(#2244) general


general
addikt

Bán olyan most itt a közösség szerint, ami bestbuy automata? :D :D

(#2245) BaLee válasza general (#2244) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Philips EP2220/10 az 70-80k körül nem rossz vétel.
Pl. most philips.hu-n THANKYOU15 kuponkóddal.

(#2246) konzumpro válasza general (#2244) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Philips EP2230, EP2235 vagy DeLonghi ECAM 350.55 B részemről ajánlott. De persze ezek inkább a kényelem szempontjából jók.
Ha van barista hajlam akkor EP3510 vagy EP5310, a manuális fém gőzcső miatt, viszont aránytalanul drágák, ha egyáltalán még kapni. Kifutó modellek.

Ár-érték arányban a 2000-es sorozat manuális tagjai tényleg jók.

[ Szerkesztve ]

(#2247) ToBeY válasza konzumpro (#2246) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mitől jobb, mivel tud többet ez a fémcsöves verzió, mint a "kancsós"?

(#2248) konzumpro válasza ToBeY (#2247) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Finomabb gőzölt tejhabot lehet vele készíteni, amivel latte artot lehet önteni.
Alapvetően automatáknál először habosított tej kerül a jellemzően duplafalú üvegpohárba, majd ebbe főzik a kávét, így szép rétegzett ital készül. De hagyományos lattéhoz jobb lefőzni egy presszót majd ráönteni a tejet, ami nem fog menni ha túl buborékos a tej.

[ Szerkesztve ]

(#2249) ToBeY válasza konzumpro (#2248) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi így már értem a dolgot.

(#2250) konzumpro válasza ToBeY (#2249) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Delonghi LatteCrema rendszerű gépeknél kicsire tekerve a beáramló levegő mennyiségét, lehet kellően selymes tejhabot készíteni, tud is egy gombnyomásra lattét készíteni hagyományos módon a 350.55-ös, de persze mintát nem rak rá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.