Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Zolom89 válasza oszy (#1048) üzenetére


Zolom89
senior tag

Havi egyszer tablettás olajmentesítés, kiszedem a főzőegységet elmosom, el tisztigatom majd szilikonozom. Szóval semmi extra csak az alap.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1052) Gabesz87


Gabesz87
addikt

No nekem meg is jött a kuponos Philips gépem! :DD Meg is csináltam már az 1. lépéseket, ebéd után tesztelünk! :)

(#1053) oszy válasza Gabesz87 (#1052) üzenetére


oszy
veterán

5330 igaz? Jó kávézást! :) Majd jöhet a beszámoló. De először ne a fő kávéval legyen próba :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1054) konzumpro válasza Gabesz87 (#1052) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jó tesztelést! :D

(#1055) Gabesz87 válasza oszy (#1053) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi nektek. Igen, 5330. Gyűjtögetem a kávé ötleteket innen a topicból, majd később beszerzek valami jobb kávét, most az Auchanból rendeltem saját márkás BIO Arabica kávét (Indexen láttam anno egy kávé tesztet, és az lett a legjobb)...na helyette hoztak őrölt koffeinmentes BIO kávét, vissza is küldtem. Meg rendeltem egy DOUWE EGBERTS OMNIA BARISTA EDITIONS ESPRESSO-t, helyette meg a Barista Edition Cremoso-t hozták, szóval most ezt használjuk. De amúgy az első benyomások pozitívak. A tejhab sokkal jobbnak tűnik, mint pl. anyámék 3200-as gépén.

(#1056) oszy válasza Gabesz87 (#1055) üzenetére


oszy
veterán

A cremoso jó :) Nekünk tetszik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1057) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki mi a különbség a philips 5330 és az 5360-as készülék között? A tejtartó más azt látom és tisztítani kell mindig gombbal szemben az 5330 sima tartályával. Ezen kívűl?
A tartáy talán jobb is ha zárható.

(#1058) konzumpro válasza atirag (#1057) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem könnyebb a LatteGo-t tisztítani. Persze legkönnyebb a mezei gőzölőcsövet tisztítani, csak tanulni kell a használatát. Jaj arról kellene még egy videó.

[ Szerkesztve ]

(#1059) atirag válasza konzumpro (#1058) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Igen ez igaz. De a tető nélküliség nem olyan jó. A hűtőben így tárolni nem olyan jó.

(#1060) konzumpro válasza atirag (#1059) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ja szerintem ez nem olyan hűtőben tárolós megoldás, hanem be lehet dobni mosogatógépbe használat után. A maradékot meg nemtom. Visszaönteni a dobozba?

(#1061) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy hülye kérdés az EP5330-val kapcsolatban. Ha "ki van kapcsolva" (mármint nem a hátsó főkapcsolóval), akkor mindig villog a power gomb? Én mondjuk nem szoktam kávéfőzés után manuálisan kikapcsolni, hanem otthagyom, és majd magától öblít, kikapcsol. CSak furcsállom, hogy villog a gombja ilyenkor.

(#1062) konzumpro válasza Gabesz87 (#1061) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az EP3510 is villog, ilyen a standy mód.

(#1063) Erdei88 válasza Sefter (#1008) üzenetére


Erdei88
veterán

Roastopus Seashell kávéját érdemes kipróbálni a magas ára ellenére is. Automatához is ajánlott és az eddigi legjobb kávé amit ittam. De a többi is nagyon ízlett.

Feléért LAVAZZA Qualitá Oro és Pellini Break Rosso is ízlett

(#1064) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap kiürítettem a zacctartályt, igaz kikapcsolt állapotban, és meglepődtem, hogy ma a reggeli kávé után jelezte, hogy ürítsem a tartályt. Aztán láttam a használatiban, hogy azt bekapcsolt állapotban kell üríteni. Viszont furcsálltam, hogy a zacc nem a tartályban volt, hanem a "csúszda" végén, odatapadva. Most azért nem esett bele, mert a gép úgy érzékelte, hogy tele a tartály? Vagy pedig túl nedves a zacc? Úgy rémlik, valamit olvastam a zacc állagáról a használatiban, hogy lehet valamit állítani attól függően, milyen állagú. De az istennek nem találtam meg, hiába nyálaztam át vagy 3x. Vagy lehet, hogy máshol olvastam, nem tudom....

(#1065) biker válasza Gabesz87 (#1064) üzenetére


biker
nagyúr

nem esik le, vagy darabos: túl nedves

Zacctartályon csak számláló van, nem érzékelő. Kiszámolta, eddig mennyi jött le, kikapcsolt állapotban nem resetel, így sikerült :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1066) Gabesz87 válasza biker (#1065) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, erre utána rájöttem (olvasva a használatit). De a nedves zaccon hogy lehet segíteni?

(#1067) oszy válasza Gabesz87 (#1066) üzenetére


oszy
veterán

Nekem az első pár adagnál volt olyan, de ez talán "természetes". Mostanra már szépen összeállnak. A kávé minőségétől is függ, úgy tudom.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1068) konzumpro válasza Gabesz87 (#1066) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam is van amikor feltapad ugyanígy, pedig már papucsot is raktak a főzőegységben a csúszdára, meg hosszanti bordákat, nem sikerült az automatizálás teljesen. Ha gondot okoz, mert elakad, úgyis szól vagy törik. :D

(#1069) rigoberto válasza konzumpro (#1001) üzenetére


rigoberto
őstag

@konzumpro, érdekelne ez a filterkorongos megoldás, kipróbálnám.
Mit használsz hozzá?
Sima lefőzős kávéfőzőhöz való filtert és abból vágod ki?
Vagy valami speciális cuccot?
Gondolom minden lefőzés előtt cserélni kell.
Bármilyen kávéfőzőnél működhet?
Pl. Philips 1200.
Egy ilyen műveletnél mindig ki kell szedni a főzőegyseget, gondolom. :F
Pontosan hova kell befejezni?
Köszi, ha egy egyszerű "útmutatót" írsz hozzá, olyat is ami a kérdeseimből kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#1070) konzumpro válasza rigoberto (#1069) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt látszik a képeken hogyan is kell felrakni a szűrőre a korongot, amit én sima Tesco 4 személyes filterpapírból vágtam ki ollóval, előtte ceruzával rajzoltam fel rá a dugattyú méretével egyező köröket, több szűrőpapírt összefogva elég sokat ki lehet vágni így.

Minden lefőzés előtt felrakom, mostanában úgy, hogy
- bekapcsolás után, megvizezve (csapból kifolyó vízzel) feltapasztom, beigazítom a szűrőkorongot és visszarakom a főzőegységet,
- forró vizet eresztek a csészébe (vastag falú Nuova Pointe, átmelegszik, tartja a hőt),
- gőz módban felmelegítem a thermoblokkot, üres tejkiöntőbe eresztem a gőzt és hagyom fél percig,
- jöhet a kávéfőzés, olykor üresen átfőzve és csak utána kávéval.

Azért ez a folyamat, mert gőzölés nélkül hőhiányos a thermoblokk, az üresen átfőzés pedig átmelegíti annyira a gépet, hogy ne legyen hőhiányos.

1200-asnál macerás lehet hogy a víztartály mögött van a főzőegység, de egy próbát szerintem megér.

(#1071) rigoberto válasza konzumpro (#1070) üzenetére


rigoberto
őstag

Hát ilyen formában nem biztos hogy hiányzik ez nekem:D
Szerinted ugyanaz a hatás elérhető ha pl. a csésze "szájába" teszem a szűrő papirt a kifolyó kávé alá? :F

(#1072) konzumpro válasza rigoberto (#1071) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem. :) Itt azért jelentősen lassít a lefolyáson, kvázi nyomásfokozóként is működik a filter.

Ez egy mai, nem volt még eléggé bemelegedve a gép és a kávé is egy feltöltés végefelé jár, heverésznek a babszemek a tartály alján.

(#1073) rigoberto válasza konzumpro (#1072) üzenetére


rigoberto
őstag

De ha csak a szűrés a fő célom,akkor az én elképzelésem is jó lehet, nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#1074) konzumpro válasza rigoberto (#1073) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha csak a szűrés a lényeg, akkor még jobb is a gravitációra bízni, mint nagy nyomáson átfőzni a szűrőn.

(#1075) rigoberto válasza konzumpro (#1074) üzenetére


rigoberto
őstag

Tehát akkor jó lehet az én elképzelésem, ha csak szúrni akarom, jól értem ugye?

(#1076) konzumpro válasza rigoberto (#1075) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem igen.

(#1077) rigoberto válasza konzumpro (#1076) üzenetére


rigoberto
őstag

Ok, köszi.

(#1078) coolabácsi


coolabácsi
tag

Tchibo Family :), :Y nem gondoltam volna.Aroma 2-es, mennyiség 2-es fokozaton.

[ Szerkesztve ]

(#1079) biker válasza coolabácsi (#1078) üzenetére


biker
nagyúr

ba..ameg hogy még mindig nincs LIKE gomb a rios-ban :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1080) coolabácsi válasza biker (#1079) üzenetére


coolabácsi
tag

+1 :DDD

(#1081) balbla válasza Gabesz87 (#1036) üzenetére


balbla
tag

Szia, elkuldened a linket ahol hasznaltad a kodot? Nekem azt irja, hogy csak a philips.hu/brendon oldalon valthatom be. Koszi

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#1082) Gabesz87 válasza balbla (#1081) üzenetére


Gabesz87
addikt

Itt van, de most nincs fent kávéfőző. De érdemes nézegetni azért naponta, hátha még lesz. Nem tudom mondjuk, meddig tart ez az akció.

(#1083) balbla válasza Gabesz87 (#1082) üzenetére


balbla
tag

Koszi, en is ezt talaltam :)

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#1084) Tujmos


Tujmos
tag

sziasztok, próbáltam rákeresni, de nem találtam mi lehet a baj, mostanában elég zaccos a kávé. a gép egy Delonghi Magnifica ESAM 03.120.S, az őrlés a legkisebbre állítva, a zaccpogácsa állaga szerintem jó, a kávébab pedig segafredo intermezzo. mit tudok állítani, hogy ne legyen zacc a kávéban? köszi! :R

(#1085) tzimash


tzimash
őstag

Saeco Picobaristo 5478/10. Központi egység takarításra a langyos vízen kívül van más lehetőség? Nem találom elég hatékonynak ezt a módszert...

(#1086) konzumpro válasza tzimash (#1085) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szétszedve tersonet por, vagy fogkefe és valami zsíroldó mosogatószer.

(#1087) tzimash válasza konzumpro (#1086) üzenetére


tzimash
őstag

Nem merem szétszedni :B
Kb mindenhol ilyen zsíros ragadós trutyi van rajta. Nem tudom rontok-e a dolgon, ha az ajánlott helyeken kap most a gyári szilikonos cuccból... tök feleslegesnek érzem így.

(#1088) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Philips 5000 kifolyó nagyon könnyen mozog, van hogy magától lejjebb esik a működési rezonanciától. Vissza lehet feszesíteni valahogy, vagy csak csere oldhatja meg? Kerestem képet, de nem találtam olyat amin jól látszik, hogy mi adja a magasság fokozatait. A garancia miatt meg nem akarom csak úgy elkezdeni szétbombázni.

(#1089) dbius válasza tzimash (#1087) üzenetére


dbius
veterán

Ez alapján nem olyan bonyolult szétszedni. Én is pont erre készülök valamelyik hétvégén ugyanezen okok miatt, egy Gaggia Naviglio készüléken.

(#1090) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Philips 5000 latte go gép, vízszürő 0% cserélitek rögtön?
oldalukon láttam 6ezer vagy 2db 10ezer
vízszürőkancsóból kapja a vízet, szóval eddig duplán volt szürve :)

Másik kérdés, ugye automatán kikapcsol ha lefőztem, valahol lehet állítani, hogy ez mennyi idő legyen, de nem találom.
köszi

(#1091) forest_ns válasza H.lacika (#1090) üzenetére


forest_ns
tag

Én cseréltem azonnal, mert ha jól sejtem, akkor kevesebb ciklust enged a vízkőtelenítésig, ha 0%-on van használatban.

A kikapcsolási időt a menü gomb megnyomása után a menüben, a standby alatt tudod állítani 15, 30, 60, 180 percre.

(#1092) tzimash válasza dbius (#1089) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, bevallom őszíntén eszembe sem jutott rákeresni erre YT-n :)
Így már valóban nem vészes.

(#1093) oszy válasza dbius (#1089) üzenetére


oszy
veterán

Nem olyan bonyolult. Én mondjuk míg garanciális, addig tuti nem nyúlok ennyire hozzá! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1094) atirag


atirag
őstag

Használt kávégépet tervezek vásárolni . 1500-2000 adag kávé pár éves gépnél soknak számít?

(#1095) Sefter válasza H.lacika (#1090) üzenetére


Sefter
veterán

Nézted már, hogy a szűrt víz, amit beletöltesz milyen lágyságú?
Ha a legkisebb fokozat, én nem is használnám a gépben lévő szűrőt..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#1096) konzumpro válasza atirag (#1094) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem sok. A fél éves gépemben több van. :D

(#1097) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Napok óta azt tapasztaljuk, hogy a Delonghi Ecam 23.460 gépünk valamiért nem csinál olyan jó és kemény tejhabot, mint eddig. Valamennyire felhabosítja a tejet, lesz réteg a capuccinón is, de nagyon hamar eltűnik a felső hab. Korábban, miután megittam "alulról" a lényeget, utána kiskanállal a megmaradt kávés habot még be tudtam kanalazni, annyira tartós volt, még magasan megállt a kanálon. Most a friss hab, a legkeményebb fokozaton is, lefolyik a kanálról.
A habosító rendszer mindig tisztítva volt, tegnap mosogatógépben is el lett mosva, de ma ugyanaz a gyenge végeredmény jött. Kancsóval szűrt vizet öntünk csak a gépbe, a belső rész lényegében tiszta, ha csak forró vizet engedek, simán jön, tehát dugulás elvileg nincs. A kávé is forró továbbra is, tehát a kazán is jó lehet talán.
Előfordulhat mégis valami belső hiba? Ez garanciális hibának minősül vajon? Én mondjuk gyanakszom a tejre is, lehetséges, hogy az lenne kissé túlvizezve? 1,5%-os olcsó fajta, valami cseh.

(#1098) oszy válasza H.lacika (#1090) üzenetére


oszy
veterán

Én is szűrt vizet rakok bele és az AquaFilter is benne van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1099) konzumpro válasza Voice24 (#1097) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet tejfüggő, fehérjetartalomtól függ a tejhab tartóssága. Nálam ha vízköves a thermoblokk akkor kezd gyengülni a gőz de nem jellemző.

Bár nekem most a sima presszó nem jön össze sehogyse, lehet hogy épp a vízkőmentesítés esedékes, vagy nem tudom.

(#1100) Voice24 válasza konzumpro (#1099) üzenetére


Voice24
őstag

Lekopogom, úgy néz ki, a tej lesz a ludas, pontosabban ez a cseh, tejnek nevezett valami. Most hoztunk Lidl-ből szintén olcsó, de elvileg magyar tejet, és most behűtés nélkül, szobahőmérsékleten is sokkal jobb lett a hab, mint az előzővel. Nem minden olcsó tejnek híg a leve, de van, amelyiknek igen... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.