Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) oszy válasza forest_ns (#1150) üzenetére


oszy
veterán

Na ezért én szerviznek szólnék.
De lehet valaki majd megmondja itt, hogy meglehet-e csinálni úgy, hogy ne veszítse el a garanciáját.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1152) Voice24 válasza csabulaxi (#1146) üzenetére


Voice24
őstag

Én mindig kikapcsolás után ürítem a tálcát és a zacctartót. De a gép (Delonghi Ecam 23.460) valószínűleg készenléti állapotban is figyel és érzékel, mert ilyenkor is életre kel a kijelző a tálca kivételekor, és kiírja, hogy tegyem vissza a tálcát. Így mindig csak olyankor kéri a zacctartó ürítését, amikor az valóban tele van.

(#1153) atirag


atirag
őstag

Van olyan aki kapszulás kávéfőző után van? Mert Nekem a tejhab nem annyira kemény és olyan vizesebb érzés a cappucino. Lehet ezzel valamit kezdeni ? egy Siemens gépről van szó.

(#1154) Gabesz87 válasza atirag (#1153) üzenetére


Gabesz87
addikt

MI Nescafé Dolce Guesto gépet váltottunk le Philips EP5330-ra. Semmi bajunk a tejhabbal. Hideg tejet kell használni, és lágy, de szép állagú lesz a hab. Ízlenek a tejes italok is, nem érzem, hogy vizes lenne.

(#1155) biker


biker
nagyúr

Engem az érdekelne, hogy létezik olyan mini tej kiszerelés, amivel lehet heti 1-2 capuccinot inni úgy, hogy nem megy a kukába a maradék 0,95l tej minden felbontás után :) történetesen az asszony csak növényi tejet iszik, az meg nem habosodik. Én se nagyon iszok tejet, nem vagyok 5 éves, de néha jól jön.

Tassimonak (amit tartalékba vettünk mikor rossz volt a krups) létezik kis kapszulás teje, egy kapszula egy tejhab, lattéhoz és bazi sok a 2dl tej habbal.
Valami ultra tartós de habosítható 2dl max kiszerelés? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1156) atirag válasza Gabesz87 (#1154) üzenetére


atirag
őstag

Igen az a bajom,hogy túl lágy a tej a nespresso-hoz képest. Persze kipróbálom majd 2.8as tejjel, de ezzel is csinálhatna rendes kemény habot.

(#1157) atirag válasza atirag (#1156) üzenetére


atirag
őstag

Az mennyire normális ha nem annyira száraz talán inkább nedves a kávézacc?

(#1158) Gabesz87 válasza atirag (#1157) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is ezt tapasztaltam 1-2 hete. A megoldás ott van az összefoglalóban:
Ha szétázik és nem áll össze a zaccpogácsa, arra utalhat, hogy túl durva a szemcseméret vagy az őrlő minősége nem megfelelő (törött, csorba kés).

(#1159) atirag válasza Gabesz87 (#1158) üzenetére


atirag
őstag

Majd kipróbálom más kávéval is. Elvileg a legfinomabbra van állítva.

(#1160) Gabesz87 válasza atirag (#1159) üzenetére


Gabesz87
addikt

Érdekes. Akkor nem tudom. Nekem úgy kozepallason volt, egyet fordítottam csak rajta, de már jobb lett a pogácsa állaga, nem esik szét. De nyilván függ a kávétol is gondolom.

(#1161) atirag válasza Gabesz87 (#1160) üzenetére


atirag
őstag

Hmm igen gondolom. Bár mivel az első kávéfőző így azt sem tudom milyennek kell lennie :)
Elmeletben az örlő nem lehet rossz mert kb 1800 kávé lett vele főzve .

(#1162) Sefter


Sefter
veterán

Honnan tudjátok hány kávé lett lefőzve :F
Én nem találok ilyen opciót a menüben, 5000-es gépen... (kíváncsi vagyok, mert most kellett szűrőt cserélnem)

Psn ID: sefter_hun

(#1163) atirag válasza atirag (#1161) üzenetére


atirag
őstag

Több videót is néztem. Úgy néz ki ez a típus ilyen zaccot produkál.

(#1164) djapor96


djapor96
őstag

Sziasztok,

van egy Philips 5000-es kávégépünk tejtartályos (de nem latte go), innmár fél éve. Az utübbi hetekbe előfordul, hogy kávéfőzést követően a központi egységet takaró ajtó alól kevés víz szivárog.
Nem tudtam eddig meghatározni, hogy milyen esetekben.
A főző egység alatti gyűjtőtálca és a nagy csepptálca is rendszeresen ürítve van.

Esetleg valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#1165) konzumpro válasza djapor96 (#1164) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy a hengerfejtömítésnél ereszt, szilikonzsírozni kell a központi egységet a kritikus pontokon. De ha gőzölsz is, páralecsapódás is lehet az ajtón, hülyén van megoldva a vízelvezetés az ajtónál, összegyűlik egy ponton és befolyik a főzőegység alá, vagy sikerül vagy nem.

(#1166) djapor96 válasza konzumpro (#1165) üzenetére


djapor96
őstag

A zsirzas rendben.

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#1167) chucky80


chucky80
csendes tag

Sziasztok,
Van egy Lattego EP2230 masinánk tavaly szeptember óta. Működik is hibátlanul, kivéve egy dolgot:
Egyre kevesebb tejhabot csinál. Lassan már ott tartunk, hogy annyit ad hármas fokozaton, mint új korában egyesen. :F
Vízkőmentesítés? Vagy a lattego egységben lenne eltömődve a gőzcső?
Ha valaki tapasztalt hasonlót, jelezzen.
KÖszönöm!

(#1168) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Kétféle 5000-es modell is van a shopban, melyik a javasolt?
Én a EP5345/10-assal szemezek a könnyebb tejes "edény" tisztítása miatt.
Vélemények?

(#1169) konzumpro válasza chucky80 (#1167) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam a vízkő gyengítette a gőzölést amikor Oscar párnával próbáltam megoldani a vízkőmentesítést.

Nem ér 260e-et.

[ Szerkesztve ]

(#1170) n@p@lm válasza konzumpro (#1169) üzenetére


n@p@lm
őstag

Brendonnal 160e.
Jó lenne kifogni 3200-est Brendonnal....

(#1171) skeli


skeli
tag

Sziasztok! Csatlakozom a közösséghez, úton van már a család új kedvence egy Saeco Picobaristo deluxe.. Szétkuponozva a Philips oldaláról.. :D
Vannak köztünk hasonló géppel rendelkezők? Cserélhetnénk "eszmét" esetleg a tapasztalatokkal kapcsolatban.. Köszönöm :)

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#1172) Maxibuci válasza skeli (#1171) üzenetére

Szia! A "szétkuponozva" az végső árban mit jelent? :B

[ Szerkesztve ]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#1173) skeli válasza Maxibuci (#1172) üzenetére


skeli
tag

Picivel 200 felett :B

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#1174) konzumpro válasza n@p@lm (#1170) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Érdemes kipróbálni a manuális gőzcsöves verziókat is. Sokkal rugalmasabb megoldást adnak mint az automata tejhabosítók, röhejesen egyszerű tisztán tartani.
Kell hozzá egy tejkiöntő meg egy megfelelő magasságú alátét, még tartani se kell, felhabosítja saját magát.
Latte arthoz is bevált, nem merek róla váltani karosra, mert pl. a Sage Bambino automata habosítója buborékosabbakat gőzölt, nehezen lehetett vele latte artozni, Barista Pro-ba ugyanaz a gőzcső került és többen panaszolják hogy a gőzölés végén szétpöffenti az egészet, bár ez inkább működési hiba.

(#1175) venczkone


venczkone
újonc

Sziasztok!

Ez a Brendon kupon hogy működik?

Nekem azt írja ki, hogy érvénytelen kód....

(#1176) stickermajom válasza venczkone (#1175) üzenetére


stickermajom
addikt

Az itt lévő termékekre tudod érvényesíteni: [link]

(#1177) venczkone


venczkone
újonc

Ott próbálom, de azt írja, érvénytelen

(#1178) konzumpro válasza venczkone (#1177) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lejárt a tavaszi kupon?

(#1179) stickermajom válasza venczkone (#1177) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem működik: [kép]

(#1180) venczkone


venczkone
újonc

Most nekem is elfogadta.
Abból nem lesz gond, hogy nincs is igazábók kuponom?Nem nézik ezt valahol?

(#1181) rigoberto válasza venczkone (#1180) üzenetére


rigoberto
őstag

De, elvisz a kuponrendőrség. :D

[ Szerkesztve ]

(#1182) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Szerintetek miért csinálja ezt? Ki van a központi egység tisztítva, normálisan a helyén. Néha egy kávét lefőz, de most már egyet sem.

[link]

(#1183) konzumpro válasza Grande Ale (#1182) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Reteszelődik amikor betolod? Ha ki tudod húzni a kis fül megnyomása nélkül akkor valami letört ami reteszelné a főzőegységet.
https://www.youtube.com/watch?v=mrLeAPfz6cs

(#1184) Grande Ale válasza konzumpro (#1183) üzenetére


Grande Ale
őstag

Persze, hallani a kattanast. Mondom, egyet még néha le is főz.. Nem értem mi lehet, holnap jön érte a futár, viszi a szervizbe. Már most hiányzik, mert amúgy nagyon szeretjük, nagyon jó gép. Csalódott vagyok, fel éves kb...

(#1185) konzumpro válasza Grande Ale (#1184) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Valami a főzőegységben szorulhat. Nézem a mechanikáját, (nem pont az [link]), nem nagyon látok a meghajtáson kívül semmit odabent. Magát reteszeli a főzőegység. A szerviz biztosan megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#1186) rigoberto válasza konzumpro (#1185) üzenetére


rigoberto
őstag

Konzumpro, te szervízeléssel (is) foglalkozol amúgy?

(#1187) konzumpro válasza rigoberto (#1186) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Még nem, ahhoz azért kéne legyen pár általános alkatrész raktáron és egy szerviz tipikusan olyan tevékenység amit nem lehet szakképzettség nélkül végezni.

(#1188) oszy válasza konzumpro (#1185) üzenetére


oszy
veterán

Ilyen robbantott ábrát nem találtál még 2200 géphez? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1189) konzumpro válasza oszy (#1188) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Sajnos még nem, pedig érdekelne pár részlet, milyen az őrlő felfüggesztése, ilyesmi.

(#1190) oszy válasza konzumpro (#1189) üzenetére


oszy
veterán

Sokszor kerestem már, de nem leltem rá még én sem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1191) sz_abika


sz_abika
addikt

Ma belefutottam 80ért az Aréna Mediaban egy Philips 1224esbe, így elhoztam, mert már nagyon üres volt a konyhapult amúgy is. :DDD
Van valami javasolt (és olcó) kávéolaj/vízkőtlenítő folyadék, hogy ne ezeket a Philips címkés horrorárú folyadékokat kelljen beletolni? Aquaclean szűrőt sem kapott, a Laicas kávés vízszűrő verzió jobban bejött.

PSN: xszabikax

(#1192) konzumpro válasza sz_abika (#1191) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Bármelyik tablettás. De lágy víz mellett nem nagyon kell.

(#1193) stickermajom


stickermajom
addikt

Megjött a 2235 a philips.hu-ról. :C Előfordulhat, hogy árulnak refurbished cuccokat újként? :F Szépen be volt csomagolva, illetve sérülésmentes, de volt egy minimális őrölt kávé volt a külsején.

Ahogy látom alapból 6-oson van a daráló, Auchan féle bio kávéhoz van tippetek valami kezdő beállításra?

[ Szerkesztve ]

(#1194) konzumpro válasza stickermajom (#1193) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem, a románok letesztelik, kitakarítják mielőtt becsomagolják. Az enyémen egy ujjlenyomat volt beleégve a fényes részen ahol azóta én is mindig megtámaszkodok amikor gombot nyomok. Én egyből a legkisebbre húztam, de akkor még üres volt az őrlő, gondolom kiporszívózzák teszt után. Őrlés közben szabad csak 1-1 ricnit állítani, különben hirtelen megterhelve megroppantja a kerámia őrlőkést.

[ Szerkesztve ]

(#1195) maroni válasza sz_abika (#1191) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia ezt a szettet [link] 10114ft ért el lehet hozni philipstavasz kuponnal, szerintem megéri!

(#1196) oszy válasza maroni (#1195) üzenetére


oszy
veterán

A szűrő nem jó bele szerintem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1197) stickermajom válasza maroni (#1195) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez meg tud romlani? Lehet rögtön kettőt is betáraznék ennyiért. :D

(#1194) konzumpro:RAkkor majd szépen egyesével leveszem.

(#1198) oszy válasza stickermajom (#1197) üzenetére


oszy
veterán

De szigorúan csak darálás közben! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1199) maroni válasza oszy (#1196) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszi megnézem, de azt olvastam philips! Még nem adták fel! Nem tudom , nem találtam mást a philips oldalán!

[ Szerkesztve ]

(#1200) stickermajom válasza oszy (#1196) üzenetére


stickermajom
addikt

[link] Ez vajon jó a 2235-höz? Kinézetre olyan az AquaClean, de persze nem írják ki pontosan. Ezt a szettet nem is hozza nekem, ha a típus alapján keresem a tartozékokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.