Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) konzumpro válasza helgi (#1450) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Minutok is jók, az enyém is annak felel meg belsőleg, de csak friss, jó kávéval lehet cremára meg jó állagra számítani. Az SBS sokat segít azon, hogy bolti, kissé döglött kávékból is keletkezzen crema. És hát igen, sokat számít, mire vevők a szervizesek, mihez van alkatrész.
Én a Lirika Base-t venném, mert 109e most és manuális a gőzölője, amivel ha van tejkiöntőd, automatikusan felgőzöl egy lattényi tejet. Csak instantkávé kell hozzá. Komolyan. De csak az üvege, alátétnek. :D

(#1452) helgi válasza konzumpro (#1451) üzenetére


helgi
aktív tag

hehe :), jó volt. Hát legszívesebben 40ezerből megúsznám, jó lenne. És a linkelt 3 használt közül?

(#1453) konzumpro válasza helgi (#1452) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egyik sem tetszik annyira. Keressünk 40-ért?

(#1454) helgi válasza konzumpro (#1453) üzenetére


helgi
aktív tag

Nekem ez tetszett volna így ránézésre jópofa: Saeco Talea Giro [link].
Igen, kereshetünk,bár ha már nem a szarvasit veszem 15-ért, akkor már 40 vagy 60,70max szerintem. Az az új gép ami 109+áfa ill 125+áfa bizonyára jó, de így elsőre sok most. Kérdés az, hogy ha használtan 60-70, akkor már 109+áfa-ért megéri e az a Saeco Lirika Base. Vagy inkáb 40-50 és kész.

Amiket írtál a Jura C5,C7 és az F50,F90 valóban jók és tetszenek de annyim most nincs rá.
[link]
Úgy lehet, ez az oldal a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1455) helgi válasza konzumpro (#1453) üzenetére


helgi
aktív tag

Ez kifejezetten tetszik: [link] .

(#1456) biker válasza helgi (#1454) üzenetére


biker
nagyúr

használt kávégépet csak innen szerintem: [link]
én 3-at, barátok 5-en vettek innen, gond nélkül, kiváló használt termékek. szervizel is a srác, van saját kávéjuk is!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1457) koxkids válasza biker (#1456) üzenetére


koxkids
őstag

Nagyon köszi a linket :) Én is egyre inkább azon vagyok hogy felújított, de jobb gépet veszek mint újonnan egy rosszabat. Mit ajánlotok innen? Melyik család, széria okés? :)

(#1458) konzumpro válasza helgi (#1455) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nézz szét itt, amit Biker írt.

(#1459) Voice24 válasza konzumpro (#1449) üzenetére


Voice24
őstag

Megnéztem, kipucoltam, de nem volt komoly lerakódás, elakadás sehol sem. Nincs ezekben valami kis retesz, ami gátolhatja a tálca kihúzását?

(#1460) konzumpro válasza Voice24 (#1459) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Delonghiban nem vagyok ismerős... :)

(#1461) tomy86 válasza Voice24 (#1459) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem nincs. A mostani gépet tavaly vettem, az előző is DeLonghi volt (nagyjából tíz évig bírta), de ilyen problémával nem találkoztam.

(#1462) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Na, pénteken megérkezett az új 3200 kávébab tető, le a kalappal a Philips előtt.

(#1463) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Előkerült a 3510, gőzöltem egyet pannarello nélkül.
[link]
Ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#1464) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Belefutottam egy "hibába" a géppel kapcsolatban,amit nem tudom hogyan lehetne megoldani.
Szóval ha főzök magamnak egy kávét általában visszaveszem a kávéerősséget 4-ől 3-ra vagy 2-re,és aztán visszaállítom szüleimnek 4-5-re,de nem memózza le.Újra bekapcsolva az előző főzött erősséget állítja be a gép,szüleimnek meg néznek mi ez :U

[ Szerkesztve ]

(#1465) konzumpro válasza ToBeY (#1464) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kell hozzá főzni egyet hogy megjegyezze.

(#1466) ToBeY válasza konzumpro (#1465) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pontosan ez problémám.Kellett volna egy gomb vagy valami, amivel a kávérőssget le tudom "memozni"

(#1467) dbius válasza ToBeY (#1466) üzenetére


dbius
veterán

Nincs utalás a használati utasításban arra, hogy default értéket be lehetne állítani az erősségre?
Mint pl. Presszó kávé mennyiségére? Nálam a kávé erősség állítás az manuális, tekerő gombos, de ugye azt el tudom menteni, hogy a presszó kávé mekkora mennyiségű legyen és az kikapcsolás után is megmarad.

(#1468) oszy válasza konzumpro (#1463) üzenetére


oszy
veterán

A lumix nem tud 1080p-t? ;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1469) ToBeY válasza dbius (#1467) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem néztem át még a használati utasítás erre vonatkozó részét,de majd megnézem.
Nekem a tárcsával csak az őrlést lehet állítani ahhoz nem szoktam nyúlni,de külön kávéerősség ezt szoktam állítani általában.

(#1470) oszy válasza ToBeY (#1464) üzenetére


oszy
veterán

Csak azután jegyzi meg az erősséget, ha lefőztél egyet! Eddig mindegyik gépemnél (Saeco, Philips) ilyen volt.

Anyósnak találtam egy 5314-et elég jó áron az euronics-ban. Ez azért jóval halkabb a 2200-nál. :) Viszont a 2200 érintőpanelja nekem jobban tetszik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1471) oszy válasza sz_abika (#1433) üzenetére


oszy
veterán

És végül miért nem raktad a hűtőbe? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1472) konzumpro válasza oszy (#1468) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ú tényleg, van VHS is!

(#1473) oszy válasza konzumpro (#1472) üzenetére


oszy
veterán

Nehogy komolyan vedd ám amit írtam! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1474) sz_abika válasza oszy (#1471) üzenetére


sz_abika
addikt

Mert korábban már beletettem az elefántot meg a zsiráfot is és már nem fért be :DDD

Sietősben léptünk le a vihar előtt, nem gondolkoztam már rajta tovább.

PSN: xszabikax

(#1475) konzumpro válasza oszy (#1473) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Dehogy, van viszont egy jó kis filter androidra, ami vhs-re butítja az akármilyen forrást. ;) De eddig semmire se tudtam használni.

(#1476) #49155328


#49155328
törölt tag

Gyurinak szóljatok hogy rossz helyen jár. ;]

(#1477) konzumpro válasza #49155328 (#1476) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Megtörtént :)

(#1478) #49155328 válasza konzumpro (#1477) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mostanában americanót iszok az automatából +ba még megy bele 4gramm őrölt kávé és egy tejszín.
Éppen hogy össze tudja tömöríteni de nagyon finom így. :D

Nyilván a tejszín a pohárba megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#1479) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Céges kávéfőzőt (automatát) keresünk. napi 20-30 kávé max. Tejes italt is isznak páran. Most egy Melitta van használatban de az utóbbi időben sok vele a baj. Szervizeltetjük hamarosan de szeretnénk mellé egy másikat is venni, felújított, jó állapotú gépet keresünk Pesten, szervíztől, forgalmazótól.
A lényeg hogy az eszpresszó kis jóindulattal elfogadható legyen, most 10mp alatt jön át a legfinomabb beállítással. illetve hogy tejes ital után könnyen tisztítható legyen a tejhabosító része. A melittánál rögtön felajánl egy easy clean opciót és csepptálcába kiöblíti a tejhabosító fejet egy kis gőzzel, valami hasonló megoldást keresünk az új géphez hogy ne száradjon a csőbe és a fejbe a tej.
Tudnátok pár típust ajánlani márkától függetlenül? nem kell hogy értintőképernyős legyen és 100 féle programot tudjon, csak espresso és tejhabosítás legyen, egyszerű tisztítással a tejes résznél. A daráló lehetőleg espresso közeli finomságig legyen állítható.
Köszönöm.

(#1480) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Van ez a tudományos eszpresszó teória. Van róla előadás is James Hofmanntól. A szerzőtől is van hosszabb kifejtés.

A lényeg, hogy durvább őrleménnyel, rövidebbre engedve, kevesebb kávéból ugyanolyan nagy TDS érhető el, ami ugyan nem garantálja hogy finom is az elkészült kávé de azért jó támpont.
Gyakorlatilag az automaták főzési technikájáról van szó, azt mondja a szerző, nem kell félni a 7-10 másodperces lefolyásoktól.

A kávé/főzet arány a lényeg, meg a megfelelő őrlésfinomság, ha az őrlemény mennyiségét már tudjuk. Sajnos automatáknál ez változik az őrlésfinomság változtatásával, de nem lehetetlen belőni kb. 1:2 arányt.

Szóval spanyol viasz, de azért több összetevős mindez, mivel ha pl. kiveszed a nyomásfokozót az automatából, alulkivonatolt lesz és pocsék a kávé ugyanannyi vízzel, a nyomás fenntartása szükséges, kb. 6 bar elegendő egyébként.

Amiért mindez előjött, hogy nagyon törekszünk a karos világban a 25 másodperces lefolyásra, de ez nehezen reprodukálható, viszont ha ugyanazt a minőséget lehet kevesebb kávéval durvább őrleménnyel rövidebb idő alatt (igen, akár 7-10 másodperc is lehet) akkor az könnyen reprodukálhatóvá válik. Ebből profitálnak az automata gépek is. Tovább javít a könnyű elkészítésen az alacsonyabb nyomás és a hosszúkásabb főzőkamra.

A legjobb lenne TDS-mérőt építeni automatákba, és írni rá algoritmust ami pár főzés után már be is állíthatná a gép optimális paramétereit.

(#1482) konzumpro válasza #49155328 (#1478) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Americanot csak úgy hogy eszpresszó + forró víz, vagy van esetleg alacsony nyomású főzés a gépeden?

Én meg az automatán tesztelgettem az őrlést és 2-3 körül van az igazság Philipsnél, friss pörkölésekkel is. Úgyhogy új automatások kalandra fel és 2-re állítva lehet próbálni rövidebbre venni a lefőzött mennyiséget, ízben nem lesz rosszabb az eredmény.

(#1483) #49155328 válasza konzumpro (#1482) üzenetére


#49155328
törölt tag

Espresso majd ugyan annyi forró vizet is küld bele.
Van rajta americano gomb. :D

(#1484) válasza gyuri860213 (#1479) üzenetére



senior tag

Szia. Nem vagyok szakértő, csupán tapasztalat. 2 hete vettem automata gépet (Delonghi Magnifica). A sima presszó kb 18-19 mp alatt jön le, a dupla olyan 35 körül. Mindez majdnem a legdurvább örlési finomságon. (Ha finomítom, nem jön le semmi. ) Mindazonáltal hogy gyanus a daráló, a jelenlegi beállítással majdnem hozza a karos Gaggia szintet Finom, sűrű, erős, se nem keserű, se nem savanyú, jó hőfok, ujjnyi crema ... Szóval eddig bejött.

(#1485) #49155328 válasza (#1484) üzenetére


#49155328
törölt tag

Baxameg nekem is ilyet kellett volna vennem a Philips helyett. :W
Látom hogy ez tud dupla kávét.
Amúgy abból lehet csak elfogadható kávét készíteni.
Gaggián is hiába a szimpla szűrő abból nem lesz olyan minőség mint duplából.
Csak ezen a feleségem meg oda van hogy fossa ki a meleg habot a gép magából.

(#1486) válasza #49155328 (#1485) üzenetére



senior tag

Hát ja. 2 perce vitték el a Gaggiámat, a szimpla kosár még érintetlen. :) Egyébként nem tudom hogy milyen a Philips, nekem azért lett Delonghi, mert tíz ismerősből 8 ilyet használ irodában, műhelyben, stb, és egyik se panaszkodott rá.

[ Szerkesztve ]

(#1487) #49155328 válasza (#1486) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem az EP5345-ös van csak azért vettem meg mert 69000 forintba került akciósan.

(#1488) oszy válasza #49155328 (#1485) üzenetére


oszy
veterán

Ha megnyomod kétszer az eszpresszó gombot vagy beállítod a megfelelő víz mennyiséget?
Vagy hogy dupla a kávé a DeLonghi-nál? :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1489) #49155328 válasza oszy (#1488) üzenetére


#49155328
törölt tag

Gondolom dupla mennyiségű kávébol csinálja, nemtudom.
Az enyémen ha duplán megnyomom akkor kettőt csinál.
De beszéltem egy szervizes komával, 9gramm a legtöbb amit tud.
Erre én meg 4 grammot tudok rátölteni, ha már 5 grammot adok hozzá megakad a tömörítés.

Igazából annyira nem érdekel mer én a Gaggiával kávézom.
Ez csak a tejesital készítő.
Bár az igazat megvallva ez is finom kávét készít csak nem olyan tömény az ital.

[ Szerkesztve ]

(#1490) oszy válasza #49155328 (#1489) üzenetére


oszy
veterán

A 2200-nál lemértem és 12-13g lett a zacc. Direkt szárítottam, hogy a víz ne nyomja meg a súlyt.
Igen dupla nyomásnál dupla eszpresszó jön le...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1491) b4zsi- válasza b4zsi- (#1411) üzenetére


b4zsi-
őstag

Philips telefonos ügyfélszolgálat mondta, hogy felesleges otthon bármivel próbálkozni irány a szerviz.
Hétfőn leadtam egy MM-ban elvileg 15 napon belül jelentkeznek (gondolom a 15. napon :) ).
Hátha hasznos infó, mert több embernek van ilyen vagy hasonló gépe.

[ Szerkesztve ]

(#1492) sz_abika válasza b4zsi- (#1491) üzenetére


sz_abika
addikt

Na ezt jo tudni, bar eddig csak 2ig jutottam el egyszerre :D

PSN: xszabikax

(#1493) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mennyi kávét használ fel a 5330 as gép egy kávéhoz?Mert az az érzésem,hogy zabálja a kávét. :U Nem rég vásárolt 1kg-ból már alig van! Jó,mondjuk szerintem dupla expressot isznak szüleim,mert mind a két " nyilásán" ami jön kávé,azt egy pohárba engedik bele.

(#1494) #49155328 válasza ToBeY (#1493) üzenetére


#49155328
törölt tag

9 gramm max.
De mindjárt meg mérem.
Bár nekem 5345ös van nem tudom miben különböző.

[ Szerkesztve ]

(#1495) #49155328 válasza oszy (#1490) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor a fejlettebb gépnél miért nem így van. :W

(#1496) ToBeY válasza #49155328 (#1494) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi. A másik kérdésem,hogy ha van benne szemes kávé,de én öntök bele örőlt kávét és állítom szemesről őröltre ez így rendben lessz!?/hogy értsd,az elöző géphez vettem 250g omniát amit el akarok használni!/
Meg kíváncsi vagyok,milyen teljesen "smooth" őrölt kávéból a káve,mert most 3 álláson van gép

[ Szerkesztve ]

(#1497) #49155328 válasza ToBeY (#1496) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ott a lyuk a tetején oda öntheted bele, csak arra figyelj hogy nyomd meg az őrölt kávé előválasztó gombot.
Lehet vegyesen is pl csak a sima espressot nyomod meg aztán közbe még adsz hozzá kb. 4 gramm őröltet.

(#1498) #49155328 válasza ToBeY (#1493) üzenetére


#49155328
törölt tag

9 gramm az espresso. 8,97 grammot mértem.

[ Szerkesztve ]

(#1499) Paul64 válasza ToBeY (#1493) üzenetére


Paul64
tag

Vagy csak többször isznak? Ha csak egy gombot kell nyomni, könnyen elcsábul az ember. Az én Saecom menüjében van számláló. Nézd meg hány kávé készül.

(#1500) ToBeY válasza #49155328 (#1497) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,nem akarom keverni egyelőre. ;] Csak arra voltam kíváncsi igazából,lehet a gépben egyszerre őrölt és szemes kávé is.De akkor igen,sőt még kombinálni is lehet a kettőt, ha jól értem amit írsz. :B

Paul64 : Nem isznak többet mint eddig 1-1 expressot reggel,+én egy valami
latte-s dolgot reggel.Napi három kávé max 4.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.