Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A philips lattegonal hány ml a hosszukavé? Nespressomál 110, itt mintha több lenne.

(#1652) konzumpro válasza #49155328 (#1650) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Simán. Utálom a vendéglátós arányokat főleg jó kis olasz pörkölésekből.

(#1653) tsaky válasza #49155328 (#1645) üzenetére


tsaky
csendes tag

Amennyit nézegettük már csukott szemmel is menne az összerakás! :)
Ne viccelj, megoldódott ez a lényeg!
Köszi, már nyomjuk a kávékat! :K

(#1654) hogolyo74


hogolyo74
csendes tag

Sziasztok!
Kávéfőző vásárlás előtt állok. Véleményt szeretnék kérni.
Két kiszemelt áldozat van.
DeLonghi Magnifica ECAM 22.110.B
Krups Qattro Force EA 819E
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1655) htom127 válasza hogolyo74 (#1654) üzenetére


htom127
tag

Lassan 9 hónapja használunk gond nélkül egy 21.117 est, szeretjük.

" Bazinga !"

(#1656) nyikszi válasza hogolyo74 (#1654) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi is DeLonghit vettünk 3,5 éve, teljes megelégedéssel használjuk ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1657) Voice24 válasza hogolyo74 (#1654) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem még nem volt Krupsom, de a szakik nem nagyon ajánlják a márkát. :)

(#1658) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!
Philips 1220/00 74rongyot megért?
Mit kell tudni róla? Nem értek hozzá, de gondolom ez a leggagyibb, hisz 1xxx széria, nem 2, meg 5

(#1659) Zolom89 válasza CoolBoy323 (#1658) üzenetére


Zolom89
senior tag

tegnap volt 2200-as 80-ért philips.hu-n kuponnal

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1660) koxkids válasza Zolom89 (#1659) üzenetére


koxkids
őstag

Ennyi pénzt megér a 2000-es széria?

(#1661) CoolBoy323 válasza Zolom89 (#1659) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez is ott annyi. Tegnap vettem. Ma már nincs 2200

De mi a különbség? Oké, ha tegnap nem kapkodom lehet azt veszem, de ahogy olvasgatom, ugyan az minden

(#1662) konzumpro válasza koxkids (#1660) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

2200-as széria, mi volt konkrétan 80e, 2220 vagy 2224? Jó ár, nincsenek nagy különbségek, csak az italvariációk száma a LatteGo típusoknál, de igazából elég lenne egy variáció plusz a manuális tejgőzölés.

(#1663) Zolom89 válasza koxkids (#1660) üzenetére


Zolom89
senior tag

Meg igen. Simán. 80ezer egy ilyen automata gépért korrekt szeirntem. Munkatársam vett egy régi felújított Saecot 50ezere és az amit főz egyáltalán nem finom.. azon kívül h ugye használt, ki tudja hány kávé jött már ki rajta. Attól h a tömítés új meg jó kávé nem jön belőle sajnos.

Most próbáltam ki ezt az ezüst piros csomagolású Lavazzat. Tejes oke, teljes Kávénak nagyon bejött. Közepes vizhofok és legfinomabb őrlés. Legerősebb fokozoton. És valami akcióba nem volt 4ezer egy kiló az Auchanba

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1664) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok,
vettem egy használt, 6 hónapos “alig használt” 5330/10 Philips Lattego gépet. Nagy hiba volt.
Latte készítésénél alig habosít tejet, kb 2cm-t készít el, nyomában sincs a mennyiségnek, amit a tartályból kellene elhasználnia.
Lattego egység tiszta, mosogatógépben is el lett mosva. Ha a mennyiséget szeretném állítani, akkor nem megy annyi ideig, ami elég lenne.
Mi lehet a gond?

(#1665) wagzo


wagzo
csendes tag

Sziasztok.
Már régóta használom a DeLonghi ECAM 22.110 W Magnifica S típusú gépet, de nem vagyok megelégedve a kávé "erősségével". Próbáltam már mindenféle beállítást, mind a kávé mennyiséggel, mind az őrlési fokozattal. Jelen állás szerint a mennyisség állítógomb a középtől jobbra áll, az őrlés majdnem a legfinomabb fokozaton van. Mégsem "erős" a kávé, és nem is igazán fekete. Amikor pedig a dupla adag főzést választom, akkor még gyengébb a kávé.
Előtte az ehhez képest kb. félárú Phipilis Saeco HD86.. típusú gép volt, ami sokkal jobb kávét készített és a habosítás is gyorsabb és jobb volt.
Nektek mi a tapasztalat a DeLonghi géppel, milyen beállítást használtok?
Köszönöm.

(#1666) claire78 válasza claire78 (#1664) üzenetére


claire78
senior tag

Lehet vízköves? Kevés gőzt állít elő?
Citromsavas víz kötélen intés gondolom nem tanácsos..(garancia)

(#1667) konzumpro válasza claire78 (#1666) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A LatteGo érdekes, szétszedve könnyű az oldalsó műanyagban lévő csővezetéket kitisztítani, sajnos csak egyféle tejhabot tud készíteni, de legalább üzembiztos.
Vízkőteleníteni szabad, vannak citromsav+tejsav alapú oldószerek, a Saeco is az.

(#1668) Gabesz87 válasza claire78 (#1664) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ugyanez van szüleim 3200-es gépével is. Alig csordogál csak a tej főzéskor, és egyáltalán nem fogy a szükséges mennyiség. Pedig csak fél éves a gép, és minden tejes ital főzése után el van mosva a tejtartály.

(#1669) #49155328 válasza claire78 (#1664) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hosszan nyomjad a latte gombot és programozd be magadnak a megfelelő mennyiséget.
Ezt minden itallal meg tudod tenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1670) claire78 válasza #49155328 (#1669) üzenetére


claire78
senior tag

“Ha a mennyiséget szeretném állítani, akkor nem megy annyi ideig, ami elég lenne.”

[ Szerkesztve ]

(#1671) claire78 válasza Gabesz87 (#1668) üzenetére


claire78
senior tag

dettó 😔

(#1672) konzumpro válasza Gabesz87 (#1668) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szűrőcsere megvolt? Vízkőtelenítve volt?

(#1673) claire78 válasza konzumpro (#1672) üzenetére


claire78
senior tag

Az én kérdésem ez volt, vízkőtelenítés segíthet? Úgy is, h a gép nem kér semmi ilyet..?
Ha csak ez a megoldás, akkor ezt megcsinálom, különben viszem vissza akitől vettem...
Első Aqua szűrő van benne, 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#1674) Gabesz87 válasza konzumpro (#1672) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szűrőt cseréli anyám, amikor szól a gép. Úgyhogy megvolt. Vizkotelenites volt már talán, de múltkor mutattam neki azt a dm-es vizkotelenitot amit itt láttam. Az még lehet hogy nem volt meg.

(#1675) konzumpro válasza claire78 (#1673) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet vízköves, kiveheted a szűrőt, aztán vízkőtelenítés után visszarakod.
Amikor vízköves, olyankor gőzcsővel is nagyon gyenge a tejhab.

(#1676) konzumpro válasza Gabesz87 (#1674) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Érdemes két szűrőcsere között vízkőteleníteni azzal a DM-essel. Mennyire kemény a víz nálatok?

(#1677) claire78 válasza konzumpro (#1675) üzenetére


claire78
senior tag

Citromsavval mehet vagy mindenképp kell a gyári Philips?

(#1678) Gabesz87 válasza konzumpro (#1676) üzenetére


Gabesz87
addikt

EZ volt az? És akkor ebből a LatteGo tartályba is lehet önteni? Nem vagyok benne biztos, ott milyen kemény a víz, de ha jól emlékszem, a tesztcsíknál 4-ből 3 pirosodott be, és ennek megfelelően állítottuk be a gépet. Én azon lepődtem meg, hogy nálunk Pesten csak 1 pirosodott be, úgy 3 hónap után még nem is kellett szűrőt cserélni. Igaz, nem is megy sokat a gép, max napi 2 kávé (egy espresso és egy cappuchino) megy le. De én odafigyelek alaposan a tisztításra, hetente főzőegység tisztítás, havonta tablettás (kávéolaj eltávolító/tejkör tisztító).

(#1679) konzumpro válasza claire78 (#1677) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam mindig elég volt a citromsav is, a fél tartálynyi vízbe egy evőkanállal.

A Nuova Ricambi Ascor DC az adatlapja szerint is citromsavból áll.
[link]

Gaggiánál borkősavval is szoktak vízkőmentesíteni, 10g fél liter vízbe, kíméletesen tisztít.
[link]

(#1680) konzumpro válasza Gabesz87 (#1678) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Inkább ez: [link]

(#1681) claire78 válasza konzumpro (#1680) üzenetére


claire78
senior tag

Ezt holnap kipróbálom, ha sikerül beszerezni.
Köszönöm a segítséget. :R

(#1682) claire78 válasza claire78 (#1681) üzenetére


claire78
senior tag

Referenciaként: maxig vízzel töltött Lattegoból mennyi jön ki nektek egy adag tejhab gyártásakor? max vonaltól hány mm?

(#1683) _seth_


_seth_
veterán

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a kávéfőzőt? Krups EA891110 Evidence White Amire kellene: latte, cappucino és más "gyengébb" kávék készítésére, klasszik presszó kávé főne rajta a legritkábban. Hasonló áron van ami ennél többet tud?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1684) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Kicsit tesztelgettem a gépet, hogy melyik tejből van a legjobb tejhab és nekem eddig 1,5%-os laktózmentes tej volt a legjobb :K

(#1685) konzumpro válasza _seth_ (#1683) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jók a Krupsok, tetszik hogy ml-re meg lehet adni az adagokat, meg hogy 10 évig szervizelhető alkatrészekből vannak, viszont sokan mondják, hogy még garanciális idő alatt megpusztul, ami nem baj, de legalább kettő kell belőle, hogy míg az egyik a szervizben van, a másik működjön. Aztán lehet hogy semmi baja nem lesz 8 évig. Nekem jobban tetszik a kávé amit gyári állapotában főz, mint a Philipsé, de utóbbit fel lehet tuningolni és akkor mindegy.

(#1686) biker válasza konzumpro (#1685) üzenetére


biker
nagyúr

Pontosan! Inycsiklandó hogy ml-re (10ml-re) lehet kávét állítani, meg sok recept, de ennyi!
Egyébként egy foschtalitschka
nekem a 2+3év garival vett gép 4 hónapig volt jó, utána szerviz ahonnan 3 hét múlva ugyanazzal a hibával visszajött, onnan két hét szerviz majd visszakaptam az árát meg a megvett garinak is.
Takarítani NEM LEHET! SEHOGY!
Teleszórja magát kávéval, és lehet szétszedni miszlikbe szervizben a takarításhoz.
Folyamatosan kéri a tisztító tablettákat és a vízkőoldót is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1687) Erdei88 válasza konzumpro (#1685) üzenetére


Erdei88
veterán

Philipsnél a zajszinten nem lehetne valahogy faragni? :D

(#1688) _seth_


_seth_
veterán

Köszi az infókat!

Mit érdemes venni ami hasonló árban és tudásban?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1689) konzumpro válasza Erdei88 (#1687) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

EP3510-nél nem hangos, mert lazán elvan a gumi felfüggesztésen, de amikor ki akartam cserélni az őrlőt motorral együtt, Saeco típust vettem és hozzáért a műanyag házhoz belül, mert vastagabb motorral gyártották.
Ilyeneken múlik a hangerő, ha átvezetődik közvetlenül műanyagházra a rezgés, baromi hangos.
Amelyiket úgy tervezték, hogy ne legyen holtjátéka a motornak, hangosabb. Ennél még az őröltkávé bemenetnél is van egy gumigyűrű ami elcsatolja a rezgéseket.

(#1690) OPiiPO válasza _seth_ (#1688) üzenetére


OPiiPO
addikt

összefoglaló esetleg nem segít :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1691) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Megjött ma a 1220/00

Milyen vizet kell használni hozzá? Valahol olvastam valami DM-es cuccot.

Valami tipp esetleg, hogy mit hogy merre? (Nem vagyok nagy gurmé :)) , és első gépem :DDD )

(#1692) _seth_ válasza OPiiPO (#1690) üzenetére


_seth_
veterán

Nem. Az alapján ha jól értem számomra a philips latte go gépek lennének a megfelelőek, de arukeresőn rengetegn a negatív vélemény, vagy általánosságban ilyenek az automata tejhabosító kávéfőzők? :F

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1693) konzumpro válasza CoolBoy323 (#1691) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lágy víz is jó, ha van Brita kancsód. Sima Tesco-s filterrel.
Vagy keverhetsz barista vizet RO-vízből, elvileg a DM-es desztillált víz is reverz ozmózissal szűrt víz, rakni kell bele 1g keserűsót és 1/3g szódabikarbónát, 5 literbe.

#1692 _seth_ Melyik lenne a kiválasztott? Megnézném azokat a negatív véleményeket, de nem biztos hogy végignézném mindegyik típushoz. Megfelelő karbantartással elég strapabíró megoldás a Latte Go, ha nincs szükség finomabban strukturált tejhabra. Ha elég az a borotvahab amit az automatákkal általában készíteni lehet, akkor ezt elég megbízhatóan biztosítja a technológia. Nincs nagy különbség a régebbi tejhabosító kancsók meg a LatteGo között: [link] Bár a kommentekben valaki győztest hirdet, én nem látok nagy különbségeket.

(#1694) CoolBoy323 válasza konzumpro (#1693) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Na ebből semmit nem értettem :DDD
Sima csapvíz nem jó? :DDD vagy ásvány víz?

(#1695) konzumpro válasza CoolBoy323 (#1694) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

De jó, csak akkor gyakran kell vízkőteleníteni. Vagy gépet cserélni.
Bár ha tudsz venni Norda ásványvizet, az elvileg nem vízkövesít.

[ Szerkesztve ]

(#1696) #49155328 válasza CoolBoy323 (#1694) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sima csapvíz mehet nyugodtan, Aquafiltert pattitsd bele. ;)

(#1697) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Philips 5000 széria, vízkőmentesítést kért, le lett futtatva, minden adalék nélkül, tudom vízkőteleníteni úgy is ha nem kéri a gép?
Olvastam félig a víztartály és 1 evőkanál citromsav.

Vízszűrőt hol vesztek bele,Philips oldalán nincs raktáron?

köszi

(#1698) CoolBoy323 válasza #49155328 (#1696) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az van benne elvileg

(#1699) H.lacika


H.lacika
tag

Emagon találtam 9090 +700 a szállítás 2dbos, gondolom ennél akciósabb nem szokott lenni :)

(#1700) H.lacika


H.lacika
tag

Megtaláltam a videót a vízkőmentesítéshez, most már csak az a kérdés hogy úgy is eltudom indítani, hogy nem kéri a gép a vízkőtelenítést?

A vízszűrőt érdemes cserélni, mert azt írja hogy 8 vízszürőcsre után kér vízkőmentesítést, én nem cseréltem, mert gondoltam a Laica vízszürőkancsó elég neki, de így sokkal hamarabb kéri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.