Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) kchris78 válasza (#11998) üzenetére


kchris78
veterán

Nem akarok károgni de nekem ez volt az egyik okom ami miatt váltottam karosra. Persze lehet egy komolyabb automata gép is hozza azt hogy: 8-10gr-ból max 15ml-t főzzön le és legyen átláthatatlan sűrűségű. Az én DeLonghim minimuma 30ml volt de inkább több, max 10gr őrlésből.. Ami már tejjel higítva is túl híg volt (lattéhoz OK)- nekem.

De hogy válaszoljak is: a hosszú kávé lényege hogy a 10-20-30ml főzetet kell vízzel higítani, 150ml víz átfolyatása a pogácsán nem lenne jó, a zaccon nyomnád át a vizet, és nem lenne jó íze.. A pogácsa mérete nem fog változni.

(#12002) konzumpro válasza kchris78 (#12001) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én folyamatosan váltogatok automata-karos között, de az automata szokott győzni, mert bejönnek nekem azok az arányok amiket tud. A Jura jobban hasonlít a karoshoz, a Delonghi is ezek szerint, már ami a Mazsi70 által mért (370.95-ön 21g) értéket illeti.

(#12003) FőDudu


FőDudu
addikt

Ugy tunik a Lattego tejes resze megdoglott. Kb fele annyi tejet sziv fel es ezert alig van hab a tejes italokban.

Nem tomitetlensegi hiba a karnal - ott nem ereszt a goz. Nem is dugulas, jol ki van pucolva. A muanyag es gumi reszen sincs serules.

Ugy tunik, valahogy megartott neki a meleg - a gozkamraban repedesek lathatok az atlatszo muanyagon.

Felveszem a kapcsolatot a helyi szervizzel aztan meglatjuk. 7 honapos, remelem gariban cserelik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12004) konzumpro válasza FőDudu (#12003) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hátha ennyi csak a baj. Vízkőmentesítés volt mostanság? Az is tud ilyesmit okozni mikor kezd vízkövesedni a rendszer.

(#12005) Jenne válasza FőDudu (#12003) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ezt találtam, lehet, hogy segít a megoldásban.... :K
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#12006) Nagya21 válasza (#11998) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hosszú KV-nál, leföz 1 rövidebb adagot, majd ujra darál, és lefőz még 1 adagot.
Üdv Nagya
UI: egyszer véletlen rányomtam, onnan tudom.....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12007) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

DeLonghi ECAM353.75.W gépünk van.
Az egyik kérdésem, hogy kezdettől fogva így néz ki a tálca, amikor kiveszem tisztítani:

Normális az örlemény is és a folyadék is?

A másik, hogy eddig vízkötlenítéskor mindig cseréltem a szűrőt is, azaz újat tettem bele. Szerintem sűrűn kéri a vízkötlenítést, de ez egy dolog. Viszont most vettem észre, hogy kérte a vízkőtlenítést, amit az ESC-pel halasztottam pár napig. Ugye minden bekapcsoláskor újra kéri, de pár alkalom után kérte a szűrőcserét is. Lehet, hogy nem figyeltem, és a szűrőcserét ritkábban kérné, azaz nem kellene minden vízkőtlenítés alkalmával a szűrőt is cserélni? OK, kiveszem a vízkőtlenítés idejére, de utána ugyanazt visszatehetném? (használok mellette Oscart, ha ez számít...)
Köszi és üdv!

(#12008) mazsi70 válasza BB9360 (#12007) üzenetére


mazsi70
senior tag

A szűrő cserét külön futtasd le .Vízkőtelenítéskor hiába kéri ,hogy vedd ki a szűrőt és utána tedd vissza - vagy teszel bele újat.Miután megcsináltam a teljes procedúrát és alaphelyzetbe állt a gép a menüből kiválasztom a szűrő cserét (pedig már az új szűrő van benn) és lefuttatom .Ritkábban fogja kérni .Tapasztalat .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#12009) BB9360 válasza mazsi70 (#12008) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszi! Akkor nem szükséges minden vízkőtlenítés elvégzése esetén szűrőt is cserélni, ez a lényeg, igaz?

Az örlemény másnál is így van a tálcán?

[ Szerkesztve ]

(#12010) válasza BB9360 (#12009) üzenetére



addikt

Nekem 290.81 van, és nálam is van egy kis örlemény a tálcán. Először azt hittem, akkor került oda, amikor kipróbáltam őrölt kávéval is a gépet. De akkor is volt, amikor csak szemessel használtam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12011) FőDudu válasza konzumpro (#12004) üzenetére


FőDudu
addikt

Goz van boven.
Letezik, hogy nem eleg?

7 honapos gep, nem volt meg vizkotlenitve.
Gyari szuro aztan Wessper van benne - kb a negyedik.

Kene neki egy vizkotlenites?
Sarga Denkmit a DM-bol?

Kurva kemeny a vizunk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12012) FőDudu válasza Jenne (#12005) üzenetére


FőDudu
addikt

Csinalok egy vizkotlenitest - de ettol fuggetlenul a szervixznek elkuldok par fotot a lattego fozo ustjerol - nem jol nez ki az a sok kis repedes a muanyagon.

Sosem mostuk mosogatogepben, le sem esett. Szimplan nem birja a hot.

FőDudu

(#12013) mazsi70 válasza FőDudu (#12011) üzenetére


mazsi70
senior tag

Kene neki egy vizkotlenites?

Elméletileg kiírja

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#12014) FőDudu válasza mazsi70 (#12013) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem irta.
Eddig.

Most vettem sarha DenkMit narure vizkooldot.
Elvileg ebbol 50ml megy 500ml vizbe.
Szoval a 250ml az 5 alkalomra valo. Vettem kettot.
Az eleg 10x. 1,69 Euro darabja.

Vettem igyanazt porban, abbol 2 zacsi 1 Euro. Azokbol 1-1 zacsko kell 500ml vizbe.

FőDudu

(#12015) kicsi83 válasza FőDudu (#12003) üzenetére


kicsi83
tag

Szia, nem tudom milyen géped van, de nekem De'Longhi csinálta ugyanezt, szinte újként. El volt mosva mindig rendesen pedig. Itt azt javasolták többen, hogy alaposan ki kell tisztítani a tejes dolgokat. Párom forró vízben áztatta és így megoldódott a probléma, pedig előtte is mindig el lett mosva. Igaz nem rakjuk mosogatógépbe.

(#12016) FőDudu válasza kicsi83 (#12015) üzenetére


FőDudu
addikt

Vizko problema volt.

1 db 250ml-es sarga Denkmit vizkooldot ontottem bele a tartalyba a szurot kiszedve. Aztan arra ontottem a decalc jelzesig vizet. Majd vizkotlenites. Sok so formaju vizko golyo jott ki. Foleg a gozcsovon. Aztan amikor kifogyott, akkor tettem bele sima vizet. Azzal is takaritott, majd a vegen kerte a szuro cserejet is. Igy azt is kicsereltem.

Olyan, mint az uj.

Szoval a 250ml Denkmit az 1 alkalomra eleg, ha emeled a koncentraciot. Ugyanis azt irja, hogy akar 3x 50ml is mehetne fel liter vizbe. A vizkotlenites az kb 1,2l ahogy en mertem. Szoval meg nem is a legtomebyebb koncentracioban nyomtam.

A jovot illetoen az alap az 1 sarga Denkmit a tartalyba, es azt felonteni a vizkotlenitesi szintig. Utana szuro csere, sot nekem utana a kave port nem fozte le - lehet en benaztam el, mert szarazon volt a zacctartalyban - igy fogtam az egeszet, ujra zsiroztam. Adtam a pipacso tomiteseknek is, a nagy piros gumigyurunek is, utana mar jo lett.

Legalabb nem csinaltam hulyet magambol, hogy bekuldom a lattegot, kicserelik es azzal se jo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12017) konzumpro válasza FőDudu (#12016) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egy idő után vízköves lesz szűrővel is. Köszi hogy leírtad mik a működő arányok, nálam bevált a 20g citromsav forró vízben feloldva és bekeverve a vízkőoldás szintig. De a Denkmittel egyszerűbb, meg talán jobb is.

(#12018) FőDudu válasza konzumpro (#12017) üzenetére


FőDudu
addikt

Jo cucc - es az 1,69 euro per 250ml az pont az az ar amiert en mar nem allnek neki citromsavat feloldani. Beboritom, felontom, mehet a tisztitas.

Maradt 1 tartalek, meg ugye 2 zacskonyi por verzio.

Ilyen a lattego 7 honap utan. Szerviznek azert elkuldom, hatha adnak ujat.
Nem torott, nem repedezett, de csunya...

Es ez nem vizko a muanyag feluleten - eloszor ramentem cillittel ;)

Eredmeny (kozepes, mentes cappuccino):

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12019) FőDudu válasza konzumpro (#12017) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan ez is citromsav alapu. Volt mellette zacskos citromsav is - valami nagyon piti aron fel kilos csomagban, de a nejem szerint nem kell az nekunk ;)

FőDudu

(#12020) konzumpro válasza FőDudu (#12018) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jelezd az online ügyfélszolgálatnak hogy elrepedezett a lattego kancsó. Hátha tudnak valami megoldást és nem kell küldözgetni a gépet!

(#12021) FőDudu válasza konzumpro (#12020) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyitottam online hibajegyet - becsatoltam a fotot, leirtam honnan es mikor vettem.
A tobbit meglatjuk.

Eleg latvanyos dolog, ezt nehez a vasarlora fogni. Sajnos csak 1 fajlt lehet csatolni, igy a kep melle csak leirtam a tipus es szeria szamot.

FőDudu

(#12022) válasza FőDudu (#12021) üzenetére



addikt

Tisztítottad mosogatógépben a kancsót?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12023) FőDudu válasza (#12022) üzenetére


FőDudu
addikt

Soha. Itt irtak, hogy nem birja.

Meg az latszik, hogy csak ott van gond ahol a goz eri.
Mashol nincs repedezes.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12024) donmackó válasza FőDudu (#12023) üzenetére


donmackó
őstag

Az butaság hogy nem bírja. A használati utasítás is írja hogy mosogatógépben mosható. A gyártó meg csak tudja.

szerk.: én is mosogatógépben mosom.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#12025) konzumpro válasza donmackó (#12024) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

De csak a mosogatógép felső részében érdemes mosogatni, ha alulra rakod, ahol forróbb a víz, az egész kancsó megrepedezhet. És hát a gőz is elég forró, azt nem értem miért nem repedezik meg mindenkinél azon a részen ahol a gőz keveredik a tejjel.

[ Szerkesztve ]

(#12026) z123456z válasza FőDudu (#12018) üzenetére


z123456z
őstag

Hát ez meg hogy lett ilyen? Nekünk is majdnem ennyi idős, karácsonyi, és még olyan, mint az új. Igaz, nem készül vele annyi, mint nálatok, a napi 4-6 főzetből max 2. Minden főzés után elöblítem, időnként elmosom. Véletlenül egyszer a szivacs durvább felével estem neki, ott karcos lett, de ennyi. Én ilyen elszíneződést abban a kapilláris(?) csőben egy centis részen láttam egyszer, mosogatószeres vattával ( fülpiszka nem fér bele ) kipucoltam, azóta sem találkoztam vele.

donmackó

Pedig tényleg írta valaki , hogy nem javasolja, hiába lehetséges. Állítólag hamarabb fognak törni a pöckök. Én sosem teszem bele, de nem ezért, hanem mert semmi értelme, egy perc elmosni.

[ Szerkesztve ]

(#12027) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#12028) FőDudu válasza z123456z (#12026) üzenetére


FőDudu
addikt

Bambusz fogpiszkalo. ;)

Amugy semmi extra, csak hasznaljuk.
Kezzel eloblotjuk.

Talan nem birja a hot.

FőDudu

(#12029) z123456z válasza Winnie The P (#12027) üzenetére


z123456z
őstag

Nem tudtam otthagyni ennyiért, volt mellette valami piros csomagos Rosso is 2.990-ért, azt is kipróbálom. Feltételezem, hogy ezek sem sokkal különbek, mint a Bravos vagy az Eduscho , de valahogy elcsábulok az olcsó árak miatt. Pedig tök felesleges, hiszen megtaláltam már egy ici-picit feljebb a jó kévékat, Lavazza Pieno és Pellini Rosso képében, de valahogy mégis. Úgyhogy tele vagyok most olcsó vackokkal + 1 nem vacak, de olcsó Pieno. Egy darabig nem veszek.

(#12030) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ööö, Pellini N82: érdekes, hogy ez ennyire sláger a topikban, szerintem nem rossz, de ennyiért vannak jobbak is. Nálam kb. a Costa Signature Blend, Lavazza Expert Plus Crema Ricca, Lavazza Crema E Aroma és a piros meg lila Segafredok szintjén van, a nála olcsóbb Lavazza Gusto Pieno szerintem finomabb. A Kimbo Aroma Gold sokkal jobb, de ha valaki ragaszkodik a Pellinihez, szerintem az N9 is sokkal finomabb, egyik kedvenc kávém. Az N82-vel főleg az a bajom, hogy hiányzik az egyedi karakter, ebben a bolti "döglött" kávék között eddig a Lavazza Tierra for Africa viszi a prímet, soha, egyetlen más kávéban sem éreztem rózsa ízjegyeket, csak abban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12031) BB9360 válasza (#12010) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a visszajelzést, nem tetszik, hogy ilyen, de ezek szerint ez van.

(#12032) adam0913


adam0913
tag

Ez a philips kávéfőző 87.500Ft-ért jó vétel lehet? :R
[Philips 3300 EP3324/40]

(#12033) konzumpro válasza adam0913 (#12032) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen! Még alkatrésznek is megéri. Hol adják ennyiért? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12034) adam0913 válasza konzumpro (#12033) üzenetére


adam0913
tag

Philips szülinapi kuponnal annyira vihető le az ára :)

(#12036) konzumpro válasza adam0913 (#12034) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem tudom nekem működik-e, kipróbálnám.

Közben a Minutoval kikísérleteztem hogy van egy nyerő őrlőbeállítás, egy fokozattal finomabbra véve keserű, egy fokozattal durvábbra véve savanyú az utóíz, a hőfok valami mást változtat, még nem találtam meg a megfelelő kifejezést rá. A főzet hossza megint mást változtat, az őrlemény mennyisége nekem fordított hatású, szóval ha valaki akar egy gyengébb kávét inni és lejjebb rakja az aromát, akkor kap egy túlkivonatolt főzetet, ami lehet hogy kellemetlen kakukkfüves, gyógynövényes ízeket hoz előtérbe.

Tchibo Milanoval már megvan rég a nyerő beállítás, az őrlőn egyet kellett durvábbra állítani hogy ne legyen keserű utóíz, a max hőfok meg kell a fanyarság ellen. Kb. 18 ml-t főzök közepes aromán, ez 1:2.5 arány körül lehet. Finom a tök más kávék után is.

(#12037) z123456z válasza konzumpro (#12036) üzenetére


z123456z
őstag

Ennyit vacakolni vele? Egyszer beállítottam az őrlőt, a hőfokot és a mennyiséget, csak a kávét cserélgetem, ha elfogy. Meg is őrülnék, ha ennyit kellene foglalkozni vele. Persze megértem, ha valakinek ez a hobbija, nekem az egyszerűség a lényeg.

Más.
A philips tablettával ugyaúgy nyekereg egy darabig, mint az olcsó 100 darabos piros dobozossal, úgyhogy nem attól csinálta. Valószínűleg azzal sincs semmi baj, el is fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#12038) konzumpro válasza z123456z (#12037) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elég eltérő kávék, ha nem akarok kakukkfű teát vagy citromlevet inni, be kell állítanom.

(#12039) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Sziasztok!

Van egy saeco intuita gépem, és ma reggeltől csak jár a szivattyúja de vizet nem nyom.
A forróvíz adagolóján néhány csepp átjön, de semmi több.
Minden száraz, nem enged belül sem.

Vízkőtlenítő programot elindítottam, de nem segített, szervizmódban le kellett állítanom.

Mit tehetek, hogy működőn?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12040) konzumpro válasza Dluinet (#12039) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha eldugult, meg kell találni hogy hol dugult el. Régebben írta valaki hogy csinált külön szerviz vízkört savazáshoz, hogy csontra bekövesedett kazánt ki tudjon oldani. Talán itt nem akkora a baj, lehet kicsit töményebb savval neki lehet futni és majdcsak átjut a víz, aztán már ki fogja szedni a vízkövet ha feloldotta. Másik variáció a kötéseknél a szivárgás, de annak lenne látható jele.

(#12041) Dluinet válasza konzumpro (#12040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A vízkő okozta dugulást kizárnám, lágy vízzel volt használva és így csináltam vízkőmentesítést.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12042) konzumpro válasza Dluinet (#12041) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet valamilyen fizikai akadály, lehet talpszelepnél levegősödés, de akkor hangos is lenne. Csak tippelgetek, de ha nem szivárog, el van dugulva.

(#12043) Dluinet válasza konzumpro (#12042) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én arra gondolok, hogy a pumpa belül szétesett.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12044) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Hogyan varázsoljuk extra halkra a kávégépünket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12045) Dr. Szilikát válasza Dluinet (#12044) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ilyen ütéscsillapító némelyik Saeco típusban is szerepelt:

https://www.google.com/images?q=Saeco+safety+compensation+valve

Nem mindegy egyébként, hogy a pumpa hangja levegős, zajos, kattogós, üresen járó, vagy dugulás esetén túlterhelt, lefulladó, gyenge. Szétesni nem nagyon tud belül, a gumigyűrűk vagy a golyó kopása lehetséges. Érdemes szétszedni, elég egyszerű szerkezet:

https://www.google.com/search?q=ulka+water+pump+repair

[ Szerkesztve ]

(#12046) Dluinet válasza Dr. Szilikát (#12045) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A pumpa hangja jónak tűnik, kicsit csilingeléssel.
Ha lesz időm szétszedem, a gumiszelepre (valve) gondolok, hogy nem zár, és a víz csak ide-oda remeg egyhelyben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12047) skun76


skun76
csendes tag

Sziasztok,
Másfél éves Delonghi 290.61 a havi rutin (álltalános takarítás, főzőegység takarítás+zsírzás) után még lefőzött 4 kávét aztán elkezdte kávé főzéskor a vizet a zacctartályba nyomni. Ha forróvízre kapcsolom azt adja rendesen. Nyomtam neki egy erős vízkőtlenítést de az alatt is csak a forróvíz résznél jött a víz. A többi ment bele a zacctárolóba. Merre indúljak el? Van esetleg valakinek rajza ehez a géphez amiből meglehetne érteni a működését?
Nekem csak a használati utasítása van meg.
Előre is köszönöm.

(#12048) Nagya21 válasza skun76 (#12047) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kiveszed a főző egységet, majd felnyúlsz a kazánhoz, és az ott található gumi gyűrűt is vedd le nézd meg, ha kell cseréld-zsírozd.
Ha ott minden rendben, és a főzőegységben is, akkor a kazánnál levő tömítések lehetnek rottyon, de ott már erősen szétszedős a csere......
Youtube videók......
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12049) skun76 válasza Nagya21 (#12048) üzenetére


skun76
csendes tag

Szia.
A fenti gumit ugyan nem vettem le de azt is megtisztítottam illetve megzsíroztam.
Viszont tény, hogy elég lötyögős. Mintha meglenne egy picit nyúlva.
Viszont emlékeim szerint korábban is hasonló volt.
Mindenesetre kicserélem. Ilyenem van itthon.
Ha szét kell szednem a kazánt, honnan érdemes tömítéseket beszerezni?
Úgy állnék neki, hogy már minden tipus legyen belőle itthon.
Látom, hogy van Delonghi-hoz tömítő készlet viszont sehol sem látom azt, hogy ehhez a konkrét típushoz 100% megfelelőek lennének.

Köszönöm

(#12050) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Sziasztok! Mostanság egy régebbi (latte, capucino amit tud eszpresszó és dupla mellett) Philips saeco incanto hd8917 használok évek óta. Láttam most jobb áron Philips lattego 5500. Megéri váltani? Ízben fogok érezni különbséget? [kép]

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.