Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) valakky válasza Toobee (#1898) üzenetére


valakky
aktív tag

évente párszor azért beugrok a kv házába, szekszárdon.
finom az a ristretto, szárított narancshéjjal még finomabb, de pl. egy gusto kapszulától már nem biztos hogy meg tudom/akarom különböztetni.
de árulnak kiméréssel kis mennyiségben is szemeskávét, majd hozok pár fajtát, hogy mennyivel jobb mint valami mainstream cucc, amit az interspárba kapni, ahova szintén beugrok valami kisebb kiszerelésekért.
remélhetőleg működősképes gépet kapok, elég régóta heverhet elfekvőben, a típus már fent sincs a Krups honlapján, csak alkatrészre ad találatot. 2015-ös modell, ha jól látom az árdiagramon.

[ Szerkesztve ]

(#1902) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Vettünk egy Philips ep3221/40es gépet, de a használati útmutatóban nem igazán vannak benne, hogy pontosan mit jelent a 3 hőfok állítás, illetbe6az sem hogy a különböző kávék milyen hosszúak.
Erről hol lehet olvasni?

Köszönöm
Üdv

Janaboy

(#1903) konzumpro válasza Janaboy (#1902) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hőmérséklet: [link] a 115. oldalon, ha túl savas, állítsd magasabbra, ha túl keserű, állítsd alacsonyabbra.

(#1904) Janaboy válasza konzumpro (#1903) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, igen sajnos konkrét adatot nem ír, de amit írtál a szerint majd kísérletezgetünk :)

Janaboy

(#1905) oszy válasza valakky (#1893) üzenetére


oszy
veterán

Át se vedd. Vagy küldd vissza és rendelj Philips-et! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1906) konzumpro válasza valakky (#1901) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát mondjuk azért annyit tényleg nem ér, mint amennyiről "le van árazva", annyiért már Jurák vannak.

(#1907) aicon válasza oszy (#1905) üzenetére


aicon
senior tag

hasonló vélemény, Krups miután kiment garanciából behalt a kazán termosztát, amit cserélni csak kazánnal együtt lehet, látszott rajta a hanyag csatlakozó fül forrasztás, szerencse, hogy házilag meg tudtam javítani
nem vennék többet ettől a gyártól

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1909) valakky válasza konzumpro (#1906) üzenetére


valakky
aktív tag

gondolom az eredeti árazása 2015-ben ahhoz volt szabva, hogy ilyen érintős, teljesen automata touch and go + latte stílusú cuccokat mennyire lehetett kapni, meg kitől.
mostanra már lejjebb adták.
németül, angolul amazonon nézegettem az értékeléseket erre a sorozatra, kb. az van vele, hogy ha nem megy tönkre 1 hét és 6 hónap között (kb. minden 10. értékelés így járt), akkor 7000 kv után generál. volt, ami pár kv után elszállt. az kb. min 7 év.
mondjuk ez is csak utólag jutott eszembe, hogy általában az ottani eladási statisztikákat szoktam nézegetni, komolyabb vásárlás előtt, annyira régen vettem már húzósabb dolgokat.
ittam már pár helyen automata philipses kv-t, többféle beállítással, de nekem olyan semmilyenek voltak, vagy épp túl keserűek lettek. nem hozták azt az intenzív, de nem keserű kv ízt, amit szeretek. a saeco-m is kb. azt tudta, hogy visszafogottan keserűség mellett, de intenzív kv aroma. a haboktól sem voltam elájulva.
nekem a gustos ristretto volt anno kedvencem, ehhez meg szerintem meg kell majd keresnem a megfelelő kv-t. ami most itthon van, azzal egyelőre nem adja 100%-ban, de azért egész jó.
mondjuk a tejhabtól se estem hanyatt, pedig ami Krups-ból egyszer kaptam ilyet, az szép volt, de asszem az valami növényi cucc volt.

[ Szerkesztve ]

(#1910) konzumpro válasza valakky (#1909) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezek alapján jobban járnál valami Delonghival, ami manuális tejhabosítós, vagy LatteCrema rendszerű. Vagy az előző hozzászólásomban leírt tuninggal bármelyik fémcsöves manuális tejhabosítós gép. A LatteGo csak habos tejet tud, lattéhoz nem alkalmas. Ha hab is elég, akkor jó.

(#1911) sz_abika válasza konzumpro (#1908) üzenetére


sz_abika
addikt

Ez alapvetően big :R , de sajnos nem azért fizettem a kibővített gariért, hogy menetből szétqrjam :D
Pedig én is azt érzem, hogy a nyomás kevés ebben az 1200esben.

PSN: xszabikax

(#1912) konzumpro válasza sz_abika (#1911) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Annyi mellékhatása van, hogy az amúgy is gyenge bekapcsoláskori öblítést el lehet felejteni, üresen át kell főzni őrölt módban egy gőzölés után. Gari? Senki nem tiltja hogy visszaállítsam gyári állapotba, főleg ha nem feszegetem a rugót hanem veszek tartalékot. Nem károsít semmit, több százszor főztem vele így.

(#1913) maross válasza helgi (#1430) üzenetére


maross
veterán

ezekbe a klarstein ii aromatikakba kotelezo papirfiltert tenni? nem ismerem a filteres világot, aposek vettek egy ilyen masinat, de eddig nem tettek bele filtert (kaveban nincs zacc)

szerk: ahogy nezem az a finom femhalos dolog permanens szuro neven fut, azzal hasznaljak.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1914) konzumpro válasza maross (#1913) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elmegy vele. Én Philips filteressel jókat főzök de csak papírral, megfelelő arányokat és őrlésfinomságot használva. Itt is van egy előzőekben emlegetett egyensúlyi állapot amikor se nem keserű, se nem savanyú.
A papír sokat elvesz a keserűségből és az elvileg koleszterinszint-növelő olajokat is kiszűri.
Én ajánlom a papírt és a Hoffmann-féle 60g/l arányt. Gríz-szerű finomságra őrölve, de azt mindenki magának kísérletezi ki.

Egy jó cikk filter témában:
https://bybeans.com/blogs/a-tuti-v60-recept

[ Szerkesztve ]

(#1915) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HD8834 Philips kávéfőzőm, ami ma reggel az 5-ös hibakódot dobta, pont úgy mint az alábbi videón: yt. Ahogy olvastam valami vízkeringéssel lehet kapcsolatos, eseleg találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet rá a megoldás?

(#1916) konzumpro válasza -cobra- (#1915) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Valahol elszivárog a víz vagy levegős a rendszer. Van amikor benyomódik az a cső ami a főzőegységbe megy. Van amikor bab kerül a víztartály alá. Aztán lehet szakadás a kettő között.

(#1917) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

Volt már másnak is 3 villogó figyelmeztető lámpája Philips gépnél (2000 széria)? Megtettem, ami le van írva az útmutatóban múlt hétvégén (tisztítás, Aquaclean ki-be), és mivel darálás előtt dobta ki, gyengén megmozgattam a késállító tekerőt és tudtam egy kávét inni.

Másnap ugyanúgy kidobta a hibát darálás előtt, az ügyfélszolgálat mondta, hogy kicsit piszkáljuk meg a darálót. Ezt nagyjából megtettük a gomba alatt (de nyilván tele volt meg kávébabbal), nem változott, elvitte a futár. Mivel anyukám használja, nem szeretett volna minden kávékészítés előtt daralótpiszkálni, ezért inkább ragaszkodott a garanciális szervízhez.

Ez milyen gyakori jelenség? Elfárad a daráló fél év alatt? Eddig egyszer sem produkált ilyet. Elvárhato, hogy ilyen hiba esetén piszkálgassuk a darálót, amíg jó nem lesz?

Köszönöm!

(#1918) -cobra- válasza konzumpro (#1916) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi a tippeket, csőbenyomódás és a babos hiba kizárva. Megpróbálom szétszedni hátha látok valami vízfolyást.

(#1919) -cobra- válasza -cobra- (#1918) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Szétkaptam a gépet, vízszivárgás nyomát nem látom sehol. Tanácstalan vagyok, mert az alábbi logika mentén ötletem sincs hol lehet a baj (lehet valahol téves a logikám).
A tartályból eljut a víz az áramlásmérőhöz (fehér henger alakú cucc csatival a tetején, valamelyik yt videóban láttam h ez az), amiből tovább megy a pumpához. Tfh áramlásmérő és pumpa jó, mert indul/leáll.
Pumpából kimegy a víz a kazánba, majd a kazánból a főző egység csatlakozója felé amit egy T, onnan megy tovább a gőzőlőhöz is amit egy másnesszelep nyit-zár. A gőzőlőn próbálja légteleníti/vízzel feltölteni a gép magát, mágneszelep működik, jön a víz, majd 3 kísérlet után írja a hibakódot.

Amit eddig csináltam:
(főző egység hibáját kizárnám, de azért az alábbiakon túl vagyok)
-főzőről leszedtem a bemenő csatit, vízkőmentesítettem
-főzőről leszedtem a prés feletti fémszűrös részt, majd annak kifolyóját, áttakarítottam

-főző gép felőli csatlakozóját kiszedtem, szétszedtem, vízkőmentesítettem (2.kép)
-korábban emlegetett T csatit a főző felől (amennyire hozzáfértem egy fülpiszkálóval) vízkőmentesítettem

(ha már szét van szedve alapon)
-kv kifolyót kiszereltem, szétszedtem, zsírtalanítottam

Miből gondolja a gép hogy levegős, vagy hogy nincs feltöltve? Valami nyomásszenzor alapján? Szerintetek merre keressem tovább a hibát? Esetleg küldjek rajta végig valami keményebb víkőmentesítő oldatot?

Köszönöm a segítséget!


(#1920) -cobra- válasza -cobra- (#1919) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hm, az is lehet hogy az áramlásmérő nem ad jelet miközben a pumpa megy ezért gondolja hogy nincs benne víz?

(#1921) konzumpro válasza -cobra- (#1920) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Logikus magyarázatnak tűnik, ha lenne donor gép, ki lehetne próbálni egy cserét.

(#1922) -cobra- válasza konzumpro (#1921) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Jó volt a logika. Szétkaptam az áramlásmérőt, egy műanyag lapátkerék van benne egy tengelyen a végén két mágnessel aminek a forgását méri. Az áramlásmérő ki-be menete kb 1mm belső átmérőre szűkül, nem kedvez neki a vízkő sem, és kicsit szorult a tengely is. Alapos takarítás után most úgy néz ki megszűnt a hiba. :C

[ Szerkesztve ]

(#1923) konzumpro válasza -cobra- (#1922) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hú, hát ez zseniális nyomozás volt, így már több eséllyel tudjuk életre kelteni a gépet ha előjön ez a hiba, rég láttam ilyen részletekbe menő leírást hibakeresésről, köszi szépen!

(#1924) szabifotos


szabifotos
senior tag

Az én gépemhez (még) nem kellett hozzányúlni. Hú, tök szívesen bütykölnék ilyeneket. Lassan már külön szakma, és hányan ebből élnek.... :)

(#1925) konzumpro válasza szabifotos (#1924) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem mindig szórakoztató. Nálam most egy Sage karos a fő gép, de úgy néz ki javítani kell, elrepedt egy műanyag pipa benne. Ami nem lenne nagy gond, ha lenne hozzá alkatrész. De nincs, majd kiderül mit lehet szervizen keresztül megoldani rajta. Egy száz forintos vacak miatt kell küldözgetni az egész gépet.

(#1927) oszy válasza konzumpro (#1926) üzenetére


oszy
veterán

Talán a habosításról videód is van. :) Az 1,5 dl tej volt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1928) konzumpro válasza oszy (#1927) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az kb. 135ml volt, de most hogy lettek új csészéim, van amelyikbe 1,5 dl kell, van amelyikbe 2 dl és van amibe 1 dl :)

(#1929) #49155328 válasza konzumpro (#1926) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egy Gaggia-Mazzer párossal jobban jártál volna, mondtuk ezt régebben.
Asszem. :D

(#1930) oszy válasza konzumpro (#1928) üzenetére


oszy
veterán

Törölve lett a videó? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1931) konzumpro válasza #49155328 (#1929) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez van :) Kellett a három másodperc.

#1930 oszy: Igen? Majd rakok fel újat.

[ Szerkesztve ]

(#1932) #49155328 válasza konzumpro (#1931) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hát kérem annak ára van. :P

(#1933) konzumpro válasza #49155328 (#1932) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egyre magasabb, ráadásul. Megy a szervizbe utána eladom, nagyot fogok bukni rajta.
De jobban tetszik a Philips, ma már azzal készült a reggeli cappuccino. Tejet könnyebb gőzölni vele, de legalábbis nem nehezebb. A kávé meg, hát most Omnia Barista Espresso (Mezzo) :D de jobb ízeket hozott mint a karos, középállásban lévő őrlő, 3 kávészem aromaerősség.

Az Omniánál jól látom, eltűnt a zöld Brasil, lett helyette barack/bronz színű Cortado.
Eddig a Brasil volt világos pörkölésű, most az eddig közepes pörkölésű Cremoso lett világos. Szerintem csak drága lett az alapanyag. Kár érte, a Brasil egészen jó volt.

Amúgy karbantartásilag nem rosszabb, nem jobb egyik sem. Főzés után ezt is átöblítem, a tálcáját is. A főzőegységnek kéne egy teljes szétszedés és takarítás, utána meg csak a fontos pontokon kenés. Annyi plusz van az eddigihez képest, hogy most már DM-es desztvizet használok az automatába is, bár a szódabikarbónát kihagyom, mivel az kicsapódik gőzölésnél, lehet hogy több keserűsó kéne, van aki 1 helyett 2 grammot rak 5 literbe.

Ami meg saját magammal kapcsolatos tapasztalat, hogy mindenféle kávékészítési módban a legfontosabb összetevő az aki irányítja és korrigálja a működést, paramétereket, az előkészületek és a takarítás adja a végeredmény nagy részét.

[ Szerkesztve ]

(#1934) ToBeY válasza konzumpro (#1933) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd teszel fel egy képet, hogy nálad hogy néz ki a cappuccino vagy a latte macchiato?
(kíváncsi vagyok, hogy az én masinámhoz képest milyen :B )

(#1935) konzumpro válasza ToBeY (#1934) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Persze. A legutóbbi fényképezett eléggé hányaveti volt, a mai kicsit jobb volt, már nem buborékos, csak csálé lett a minta, majd délután alkotok egyet. Egy dobásom lesz rá. :D Elfogyott a tej.

(#1936) ToBeY válasza konzumpro (#1935) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Wow ez azért elég jól éz ki szerintem! Ha ilyet kapnék egy helyen, örülnék neki simán. :K

(#1937) konzumpro válasza ToBeY (#1936) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ennél csak jobb legyen, ez nagyon habos lett. De valóban, elpocsékolják sok helyen a kapott technikát. Miket nem csinálnak a tejjel mindenhol... Minél kevesebb tejből minél több papírszáraz habot. Pedig nem borotválkozni akarok. Ez a vendéglátós szokás, vagy én várok olyasmit ami nem létezik, végülis sehol sem ígérik hogy latte lesz a cappuccino, a cappuccino meg lehet hogy ilyen kell legyen:


forrás: Starbucks

[ Szerkesztve ]

(#1938) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Erre nem vagyok büszke, túl levegős lett, 1 decinél ez van, el kell fordítani kicsit a gőzcsövet, na majd legközelebb. Egyébként 3.5%-os tejet a legkönnyebb önthetővé gőzölni.

(#1939) ToBeY válasza konzumpro (#1938) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tulajdonképpen most melyik Philips masinánál maradtál végül? :B

[ Szerkesztve ]

(#1940) konzumpro válasza ToBeY (#1939) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

EP3510/00, de ez már kifutott darab sajnos, ami lényegileg ugyanaz és kapható, az az 5000-es sorozat manuális darabja az 5310/10. De mint tudjuk, két ugyanolyan gép sem egyforma, mindegyik másképpen sikerül.

(#1941) oszy válasza konzumpro (#1938) üzenetére


oszy
veterán

Jöhetne egy videó a hab készítésről és a kapucsínó elkészítéséről is. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1942) roti86 válasza oszy (#1941) üzenetére


roti86
őstag

+1, ráadásul én is EP3510/00-t használok :)

(#1943) ToBeY válasza konzumpro (#1940) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha nekem EP5330 van, de nincs összehasonlítási alapom más gépekkel, hogy mennyire jó vagy rossz... :B

[ Szerkesztve ]

(#1944) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok, szarvasirol váltanek egy delonghi ecp 35.31-re. Azt szeretném tudni, hogy utóbbinál miben jobbak a 100-150 E Ft-ért kapható gépek, miről mstadok le, ha ezt veszem? A tejhabositas nem érdekel.

(#1945) biker


biker
nagyúr

tököm kivan már ezekkel a szar új gépekkel.
március végi 2200-as, eldugult és nem jön víz. A kávét eláztatja, de egy csepp sem jön ki, persze hogy torx, és a műhelyben van a kis torx készletem.
lehet eladom a picsába és veszek egy felújított saecot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1946) maross válasza biker (#1945) üzenetére


maross
veterán

Nalam még jo a 3550-es (kb fel eves...hm lehet már lassan inkább egy éves), de szomszednal az 5xxx-es mar volt szervizben, ugyanakkor vette. Elég nagy a szórás, ki mit fog ki.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1947) Zolom89 válasza biker (#1945) üzenetére


Zolom89
senior tag

Eddig 3 felújított Saecobol ittam kávét egyik sem közelíti meg az új philips 5000serias fozomet.
mitől tud eldugulni egy fel éves gép? Egy típushiba vagy épp te fogtál ki rosszat?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1948) sepsi0 válasza biker (#1945) üzenetére


sepsi0
őstag

Vízkőmentesíts...
Először erősebb citromsavas vízzel, amíg meg nem indul a víz, utána gyári vagy DM-es savval.
Én is jártam így, csak nekem a víz a kávé helyett a tejtartályba ment.

(#1949) biker


biker
nagyúr

szétszedtem, a nyomásfokozóban itt már nem golyó van hanem egy hengeres szelep, úgy beragadt, fogpiszkálóval kellett kilökni. nem vízkő, még az első szűrő volt benne, és nem kérte még az újat. Állítólag 90 liter után kéri, az olyan 180 nap nálunk.
De most kap majd új szűrőt, csak tudjam elindítani a szűrőcsere programot akkor is amikor még nem kérte
meg lökök neki egy zsírtalanítót tablettát, bár azt sem kérte még.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1950) biker válasza Zolom89 (#1947) üzenetére


biker
nagyúr

én használtakat csak innen vettem, mind jól érkezik, golyós szeleppel, őrlő beállítva.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.