Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) konzumpro válasza ToBeY (#2600) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem tudom, én csak a crema verziót vettem. :)

(#2602) this_is_why válasza this_is_why (#2541) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Cartapani Extra kimaradt a korábbi felsorolásból. Most értem a végére. Tapasztalatok, ha érdekel valakit.
Legjobb eredményt alábbi beállításokon értem el DeLonghi ECAM350.55.B gépen.
Őrlő: 4-5 fokozaton váltogatva
Erősség (aroma): 2/5
Hőfok: legalacsonyabb (~88 fok)
Mennyiség: 30 ml

Szép mogyoróbarna crema, klasszik olaszos ízvilág, de nem annyira keserű. Cappuccino-ba is 30 ml ment felhúzva a tejjel, tejhabbal 160ml-ig, finom volt. Bár a neve Extra, a kávé nem az, de mindenképp jó, kb. egy szinten van a Mokasol Gran Bar-ral.

[ Szerkesztve ]

(#2603) cipofuzo87 válasza AttiMM (#2590) üzenetére


cipofuzo87
tag

Köszi a tippet, el is ugrottam érte. Van fekete is titánium színű is, nekem a fekete tetszett. Nem sokára kicsomagolom :)

[ Szerkesztve ]

(#2604) this_is_why válasza AttiMM (#2577) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Ezen nem gondolkodnék sokat [link]

(#2605) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Sziasztok!

Teljesen ismeretlen számomra a darálós automata kávéfőzök tengere, így egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyet érdemes venni.
Jelenleg egy tejhabosítóval ellátott Nespresso (Delonghi) kapszulás kávéfőzőt használok lassan 3 éve, viszont eljött az idő, hogy frissen darált kávét készítő gépet szerezzek be.
Nagyon max 150.000 Ft-ot szánnék rá, ha lehet automata habosítóval ellátott gépek érdekelnének.
Ami van most Philips Latte Go 2200 széria kuponnal 120.000 Fr-ért mennyire számit jónak? Alapvetően Delonghi gépeket nézegettem, azokból mit érdemes?
Általában mennyi egy ilyen gépnek az éves karbantartási költsége? Miket kell sűrűn cserélni?
Philips gépnél olvastam valami zsírozást, ez a Delonghi gépeknél nincs?

Ha esetleg érez magában valaki olyat, hogy privátban felkeres és nagyvonalakban elmondja azt szívesen fogadom.
köszönöm :R

(#2606) biker válasza Dzsuri89 (#2605) üzenetére


biker
nagyúr

A philips 2200+lattego tökéletes. Karbantartani (mosni, zsírozni) mindet kell, a philips/saeco kpe (központi egység) népszerű, olcsón javítható. A delonghit nem ismerem, a krups egy sz@r, nem lehet szétszedni takarításhoz, idővel szervizben végzi tele kávéval.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2607) Voice24 válasza Dzsuri89 (#2605) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk tavaly szeptember óta van egy Delonghi, meg vagyunk vele elégedve. Karbantartási költsége lényegében annyi, amennyiből a vizet lágyítod hozzá, illetve amennyiből pár havonta vízkőmentesíted. Zsírzás nincs, néha el kell mosni a főzőegységet és ennyi.

this_is_why: ha most vennék gépet, én sem sokat agyalnék rajta...

[ Szerkesztve ]

(#2608) Dzsuri89 válasza Voice24 (#2607) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ez elég jó, most az Euronicsben 160.000 fehér színben.
Köszi :)

(#2609) Voice24 válasza Dzsuri89 (#2608) üzenetére


Voice24
őstag

Amit tegnap este a fórumtárs linkelt, jóval újabb széria, több funkcióval. Igaz, épp nincs raktáron, meg nem tudom, eleve kinek hogy jön be az emag.
Nem lebeszélni akarlak a 23.460-ról, mert jó gép. Ha ennél maradsz, annak azért nézz utána, hogy ez még az alap, vagy már a butított verzió. this_is_way fórumtárs futott bele ebbe a problémába, kicsit visszaolvasva megtalálod. A butított verzió ismérvei: nincs benne csak tejhabot készítő funkció, illetve ami kívülről látszik: hátul nincs főkapcsoló, és a tápkábel fixen jön a gépből, nem kihúzható.

(#2610) oszy válasza Dzsuri89 (#2608) üzenetére


oszy
veterán

Az emagon olcsóbb és nem fehér ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2611) this_is_why válasza oszy (#2610) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Igen ez DeLonghi ECAM23.460.SB
Ezt vettem itt emagon, ez a butított, ahogy Voice24 is írja feljebb. A magyar DeLonghi márkaképviselet is megerősítette, hogy kivettek belőle bizonyos elektronikát, ezért nem tud önállóan csak tejhabot készíteni, csak kávéval együtt cappuccino-hoz. Vagy csak az emagon árult szerintem alapvetően más piacra gyártott gép nem tudta..(??) Azért gondolom ezt, mert nincs rajta főkapcsoló, nekem ez gyanús.Nekem az a véleményem, hogy a DeLonghi-nál sincsenek a helyzet magaslatán melyik gépük mit tud. (Mondjuk a Euronics-os fehéret megnézném személyesen, mert ott meg azt írják, hogy van rajta főkapcsoló, az lehet nem butított..)
Én ezért visszavittem, a DeLonghi szervízben sem tudtak mit kezdeni vele, csere utalványon adták vissza az árát.
Helyette a 350.55-t vettem, Euronicsban, de ott kibontattam előtte és megnéztem a mellékelt leírást, hogy miket tud pontosan :D
Ha valakinek nem kell külön tejhab funkció akkor viszont tökjó választás.

[ Szerkesztve ]

(#2612) Dzsuri89 válasza this_is_why (#2611) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nem szeretem az Emagot, eszembe nem jutna ott venni bármit is, főleg a garancia miatt... :DDD Plusz egy ok a te eseted is.
Ha van rá mód, akkor az ismertebb, megbízhatóbb forrásból értékesítő helyeket kultiválom, mint pl Euronics, Media Markt.

Ha ne adj isten még se tejhabosítós verzió mellett döntenék, akkor mit ajánlotok?
Néztem a Delonghi oldalt, de egy rakás szar, össze vissza ír mindent, csomó funkció szerintem fent sincs a termékek adatlapján.

Magnifica S ECAM 21.117 és ECAM 350.35 között mi a difi a dizájnon kívül?
A 350.35 jó áron van az Euronicsban szintén.

[ Szerkesztve ]

(#2613) AttiMM válasza cipofuzo87 (#2603) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Gratulálok hozzá! Majd kérek beszámolót! :)

(#2614) WaterWawe válasza Dzsuri89 (#2605) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én egy 5000-res LatteGo Philipset vettem, főleg tejes italokra Kapcsi, Latte használjuk és eddig (kb. 1 hónapja van meg) nagyon bevállt. Szintén kapszulásról váltottunk. ;)

(#2615) AttiMM válasza this_is_why (#2604) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Hm... kétségtelenül nagyon jó ár. Apró bibi, hogy nincs raktáron.
Tudását tekintve elég hasonló az ECAM 350.55-höz, amivel Te már rendelkezel. Van bármi infod a különbségekről?

[ Szerkesztve ]

(#2616) this_is_why válasza AttiMM (#2615) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Látom, amikor írtam tegnap akkor még raktáron volt. :(

Amiket korábban írtam itt, és itt - azokon kívül amit látok különbséget, talán az, hogy ennek elöl szemben nyílik a szervizajtaja és ott van mögötte a központi főzőegység (Ezt onnan tudom, hogy elkértem a használati utasítását a DeLonghi-tól, mert a holnlapjukon - ami elég trágya - nincs fent..)

Dzsuri89: ha nem kell a LatteCrema rendszer (tehát hogy fossa ki magából az állítható sűrűségű tejhabot :) ) akkor szerintem a 350.35 megfelelő ugyanaz mint a 350.55 tulajdonképpen. DeLonghin kívűl én még ezt meg ezt néztem, de nem tudom van-e tapasztalata Gaggia automatával itt bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#2617) cipofuzo87 válasza AttiMM (#2613) üzenetére


cipofuzo87
tag

Köszi, íme a tapasztalataim 1 nap után a deLonghi ECAM 370.95 Dinamica Plus-ról:
- A képeken nem igazán tetszett. A Philips Series 5400 külsőre jóval jobban tetszett, de élőben össze tudtam hasonlítani a kettő típust, és a Delonghi is egész jól néz ki szerintem.
- Feketében szerintem szebb, a titánium színű olcsó hatású
- Tejhab minőségére nagyon kíváncsi voltam. Ugyan nincs összehasonlítási alapom Philipssel, de a szerintem nagyon jó minőségű a Delonghis tejhab, szépen megáll a cukor a tetején.
- Szép színes a kijelző, érintős, könnyű kezelni, modern, menő. Mobil appot még nem próbáltam (feleslegesnek tűnik, ígyis úgyis kell alá bögrét tenni).
- Örlő 1-7 (1-es a legfinomabb szemcsére őröl) fokozattal rendelkezik. Alapból 5-ösön volt, menet közben kell finomabb fokozatra állítani egyesével/főzet.
- Első pár főzet (csak cappucinot próbáltam) elég híg volt, vizes. Ezt írják is a felhasználói kézikönyvben, hogy telítődnie kell a rendszernek. Pár lépésben átállítottam 1-esre az őrlőt, így már nyoma sincs ennek, mostmár jó telített a főzet.
- Cappucino finom, de nem tudom más gépekkel összehasonlítani, mert Szarvasi technológiáról upgradeeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#2618) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Egy Saeco Xelsis-el mennyire lehet mellélőni?
Nyílván nem a legújabb tipus,hanem egy régebbi, de tip-top gép.
Jelenleg egy Siemens EQ8-at használok, és bízom benne, hogy attól jobb kávét csinál.
Nem tudom Ti milyen szemeskávékat használtok?
Én most végigkóstoltam a Dallmayr(ne kövezzetek meg) palettáját, majdem mindegyiket, van közte egész jó.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2619) oszy válasza Gaben360 (#2618) üzenetére


oszy
veterán

Kávékról olvashatsz, ha egy kicsit "visszalapozol". ;) Sok fajtát fogsz találni, különböző véleményekkel.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2620) AttiMM válasza this_is_why (#2616) üzenetére


AttiMM
csendes tag

jaja, igen, azokat olvastam. Az öblítés gomb a menüben van... valóban gyakran kell külön használni? Elvileg öblít főzés előtt és után is, nem?
Közben nagy nehezen kiderítettem, hogy az ESAM 420-nak kisebb a víztartálya: 1,4 l - szemben a 350-es 1,8 l-ével. Mindezt úgy, hogy maga a készülék 4 cm-vel szélesebb és vagy 8 cm-vel magasabb is! Fura dolgok ezek. De a legcsúnyább, hogy a De'longhi oldalain totál pontatlan adatok vannak, különösen az összehasonlításokban. Oda kéne mennem dolgozni, és végre megérteném a kávéfőzők hiarchiáját, előnyeit, hátrányait - és a nagyközönség elé tárnám, mert így baromi nehéz választani! :D
Amúgy a nagyközönség szerintem bemegy a MM-ba, az asszony kiválasztja amelyik szemre megtetszik neki (főleg a színe alapján ugyebár!), és már viszik is a pénztárhoz. K-ra nem érdekli őket, hogy hány bojler van benne, vagy mekkora nyomás, vagy a LatteCrema rendszer: feltekerik maximumra, nyilván az a jó, azt hadd szóljon!

Más: a 350-es tejtartályát tényleg nem ajánlatos mosogatógépbe tenni? Ír erről a Guide?
És még egy: a tejhab kifolyó-cső az mennyire állítható, ha egyáltalán? szöge, hosszúsága?

[ Szerkesztve ]

(#2621) cipofuzo87 válasza AttiMM (#2620) üzenetére


cipofuzo87
tag

A dinamika plus guide-jában azt olvastam valamelyik részről, hogy csak vízzel, tisztítószer használata nélkül szabad tisztítani. Nem tudom, h melyik alkatrészre vonatkozik, de majd kénytelen leszek elolvasni rendesen.

(#2622) Gaben360 válasza oszy (#2619) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor úgy kérdezem, hogy melyik kávék ajánlottak, ittam már elég szart, úgyhogy nem akarok kísérletezni. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2623) oszy válasza Gaben360 (#2622) üzenetére


oszy
veterán

Mindenkinek más az ízlése. Hogyan iszod a kávét? :) Az sem mindegy. Ami mi iszunk, tejhabbal jó, de "tisztán" nem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2624) AttiMM válasza cipofuzo87 (#2617) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Köszi, tök jó, hogy leírtad! Ha lesz még új tapasztalás, ne tartsd magadban!

Tejhab: amit a DeLonghi jobban tud: a mikrobuborékos tejhab, ami hab, de mégis folyik - a többieknél nagyobb buborékok lesznek, ami miatt kemény lesz a hab, mint a borotvahab - OK, van, aki éppen ezt szereti.
Itt egy jó kis videó a LatteCrema beállításokról: https://youtu.be/itbXESoKztQ?t=140

(#2625) AttiMM válasza cipofuzo87 (#2621) üzenetére


AttiMM
csendes tag

szerintem a főzőegységről írták azt. A tejes cuccot muszáj mosószerrel, különben ott marad a zsír és romlik.

Ha még nem találtad meg ezt a videót: hátha tud mutatni valami hasznosat:
https://www.youtube.com/watch?v=TlbQozSb-l8
Főleg, ha lenyitod a leírást, ahol további 4 videója van erről a készülékről.

[ Szerkesztve ]

(#2626) ToBeY válasza Gaben360 (#2622) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs ajánlott mivel ízlések és pofonok ugyebár...

(#2627) this_is_why válasza Gaben360 (#2622) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Általánosságban azt leszögezhetjük, hogy legyen minél frissebb. Eleve legyen ráírva vagy a pörkölés dátuma, vagy gyártás dátuma (MFD). Amin csak lejárati idő van abból is ki tudod számolni nagyjából. Általában 1,5 - 2 évre adják meg a bolti kávéknál a lejáratot.
Legjobban akkor jársz ha frissen pörköltet veszel, max. 3-4 hónaposat talán, de már ott gyorsan döglik a kávé. A topik összefoglalóban van ajánló hazai pörkölőkhöz, ahol biztosan frisset kapsz. Webshop-ból is olyanból rendelek, ahol feltüntetik a pörkölés dátumát (pl. kávégourmet). De ha még meg is van a kávé, elég sokféle lehet a végeredmény, igen, még automatában is. Ki kell tapasztalni a legjobb beállításokat minden egyes kávéra.

Az ízlésről meg annyit, hogy valaki pl. csak kizárólag világos pörkölésű gyümölcsös-savas SO arabica-t vagy a másik véglet aki meg csak sötét pörkölésű magas robuszta tartalmút iszik meg. Pont ez a jó benne! Csomót ki lehet próbálni :)

[ Szerkesztve ]

(#2628) Gaben360 válasza oszy (#2623) üzenetére


Gaben360
senior tag

Mikor-hogy.
Van amikor kevés tejhabbal, de nagy átlagban kevés tejszínnel.
Nem tudom, de mostanában sok a savam, lehet a kávétól ami most fogyott el, vagy öregszek. :DDD
Nem tudom emlékeztek-e rá, hogy 1-2 éve volt a Lidlbe ezek a kis hordós kávéválogatások, azok jók voltak, de azóta se láttam olyat.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2629) this_is_why válasza AttiMM (#2620) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Be- és kikapcsoláskor öblít magától az enyém. Pl. az első kávé előtt nyomok egy öblítést pluszba kicsit még átmelegíteni a rendszert.
Megnéztem a leírást: a tejtartályt és részeit lehet mosogatógépben mosni, de csak a felső polcon. Kézzel kb. 40mp alatt elmosod felesleges szerintem ezért mosogatógépbe tenni.
Kicsit állítható a tejcső szöge és a hosszúsága kb. 2-3 centit.

(#2630) oszy válasza this_is_why (#2627) üzenetére


oszy
veterán

Reggel vettem a Sparban Lavazza oro-t. MFD: 20/04/2020
Hamar el fog fogyni. :)

(#2628) Gaben360: Nekem már csak a hordó van meg. Nem volt rossz, de nem is volt olcsó. :) Az Illy-t érzem lágynak. Néha jó olyat is inni.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2631) Gaben360 válasza oszy (#2630) üzenetére


Gaben360
senior tag

A hordók nekem is megvannak, az egyikbe barnacukor van, a másikat az asszony elvette rizsnek :DDD
Ja nem volt olcsó, de tegnap beleolvastam a félkomoly kvtopikba, ott 22k/kg-os kv-t isznak, szóval ahhoz képest olcsó volt.
Én megkostóltam az Oro-t, de alig vártam hogy elfogyjon.
Vagy a Siemens nem szerette, vagy én voltam a béna, pedig több beállítást is próbáltam, mindig savanyú volt.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2632) viktorhu válasza Gaben360 (#2631) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nem való automatába, nekem is savanyú volt, pedig maxon volt a hőmérséklet és az őrlési finomság is majdnem.

(#2633) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Ugyanazt a kávét használom kezdettől fogva, de most úgy érzem, h megsavanyult az új Delonghin. Első 10 lefőzés jó volt, utóbbi 5 szar. Örlő fokozat ugye 1-7-ig van, a 2-3-ason használom (1-es a legfinomabb szemcseméret, amin többször nem volt hajlandó lefőzni) Mit lehet ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#2634) konzumpro válasza cipofuzo87 (#2633) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Emelni a hőfokon. Lehet hogy csak öregszik a kávé.

(#2635) AttiMM válasza cipofuzo87 (#2633) üzenetére


AttiMM
csendes tag

A tej szavatosságát nézted már? ;]

(#2636) ToBeY válasza AttiMM (#2635) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Múltkor véletlen romlott tejből csináltam latte macchiato-t, és csak akkor vettem már észre amikor jó nagyot belekortyoltam :W Nem volt egy kellemes dolog... :U

(#2637) viktorhu válasza ToBeY (#2636) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyat irodai környezetben lehet jól megcsinálni. Senki nem tudja, hogy az aktuálisan kibontott tejet ki és mikor bontotta ki, de nyilván nem fogsz mindig újat bontani. Amikor még irodába jártam, sokszor jártunk így, hogy belekóstoltunk a poshadt tejbe. (Igen, ahhoz a kávéhoz kellett a tej, filteres főző volt téglás kávéval.)

(#2638) WaterWawe válasza viktorhu (#2637) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ennek egy extra foka, amikor senki nem mosogatja / takarítja a tejtartót és 1 hét után beleposhad a tej. :D Bár akkor még lehet presszót főzni és manuálisan önteni bele.

[ Szerkesztve ]

(#2639) AttiMM válasza WaterWawe (#2638) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Ja, irodai kávéfőző? az újonnan vett automata készülék tejhabosítójában lévő szívócső nem lett rendesen kitakarítva és néhány hét múlva sárgás-fekete penészes lerakódások voltak benne. Azután már soha, senki nem használta ezt a funkciót. És másik munkahely, másik iroda: detto. :)

(#2640) jani0625


jani0625
aktív tag

Sziasztok! mi a véleményetek, érdemes használt felújított jura kávéfőzőt venni 6 hó garival? és ha igen akkor melyik típus ami még sok évig jó lehet?
köszi

(#2641) biker


biker
nagyúr

Üdv, van egy felesleges Kurps Aqua filter Claris vízszűrőm. Mivel a gép visszament a gyártónak, és philips lett helyette, ez totál felesleges.
Ingyen elvihető maglódról, vagy futárköltségen elküldöm bárkinek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2642) mastodon


mastodon
aktív tag

Helyhiány miatt minél kisebb kávéfőzőt keresek 60 E Ft-ig, akár használtat. A szarvasi szintről szeretnénk elszakadni, szóval nincsenek nagy elvárásaink, de kotyogósat nem szeretnénk. Ha csak eszpresszót, hosszú kávét és kapucsinót szeretnénk készíteni, akkor miben jobbakj az automata kávéfőzők, mint pl. egy DE-LONGHI Nespresso Citiz&Milk EN267.BAE? Mire kell egy kapszulás vásárlásánál figyelni? (Tudom, utóbbi kicsit off, de nem találtam topicot hozzá.)

(#2643) Tiédetis válasza oszy (#2589) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Kettő adagot lehet kiválasztani. Itthon a jura ha kettőt szeretnék, kettőt darál és kettőt főz egyszerre.

Más
Említettem azt hogy problémás a víztartály illeszkedése. Szerviz bevinni, de most rájöttem, hogy a tartály jobb felső sarka nehezebben pattan be a helyére, így már célzottan nyomva a helyére, működik, de ez továbbra sem tűnik normál módnak. Mindegy, gari lejárta előtt, vagy kollégák sokat szenvednek vele, beküldöm.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2644) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!

Szulok kaptak egy Philips EP2224/40-es gepet.
Ossze tudna nekem valaki foglalni, hogy mire kellene figyelni elso beuzemeleskor es utana is mire kene figyelni (gondolok itt a takaritasra pl)?
November vegen mikor rendeltem, talaltam itt egy hszt ami leirta, a takaritast de most azert se talalom.

Koszi. :R

(#2645) Sayan_


Sayan_
csendes tag

Sziasztok! Delonghi magnifica esam 3000 b típusú kávéfőző be -és kikapcsoláskor az “öblítő” vizet a tálcába engedi, viszont a kávét a pohárba főzi le. Gondoltam valami dugulás lehet, de már megtisztítottam a központi egységet is, és a vízkő programot is végigfuttattam kétszer. Tudtok segíteni mi lehet a hiba, hol keressem, hogy szüntessem meg? Köszönöm, és jó pihenést mindenkinek!

(#2646) WaterWawe válasza Tomi0703 (#2644) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szia!

Ha angolul is jó akkor ez a videó leírja és megmutatja a karbantartást. [link]
Első beüzemeléskor aktiválni kell az aquaclean-t az is benne van a videóban, csak nyilván itt nem az elsőt teszi bele, de a lényeg ugyanaz. :)
A főzőegység öblítését hetente, a zsíroldós tisztítást és az olajozást havonta érdemes megcsinálni.

(#2647) Tiédetis válasza Tomi0703 (#2644) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Szia

[beüzemelés magyarul]
Nálam problémás a víztartály helyrerakása. Ha folyamatosan hibát mutatna (jobb felső piros visszajelző) akkor próbáld pontosan helyretenni a tartályt

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2648) viktorhu válasza Tiédetis (#2643) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez típusfüggő, a saeco egyesével készíti a dupla / tripla stb kávét.

(#2649) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok! Az áprilisi 5000-es Philips automatán ma vettem észre a következő anomáliát. A kávé tartály tetején nyitáskor az a gumi tömítés, vagy mi, egy helyen mindig begyűrődik (teljes kinyitásnál helyére pattan). Csak így kissé megnehezíti a nyitást. Ez mitől van, és lehet vele valamit kezdeni?
Ja, a videó végén, ahogy lecsapódik a fedél...sorry, nem így szoktam lezárni, csak kicsúszott a kezemből :D

[ Szerkesztve ]

(#2650) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#2649) üzenetére


Gabesz87
addikt

OK, én voltam ba..asz...nem vettem észre, hogy beesett oda a perembe egy kávészem :) Problem solved :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.