Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Beszállok én is a táborba, nemrég érkezett meg a 3200-es Lattego. :)
Viszont árnyalja az örömöt hogy a fedőt ilyen állapotban találtam a kicsomagolás után.
Ügyfélszolgálatot természetesen hívtam, elvileg küldenek egy másikat a törött helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1302) oszy válasza n@p@lm (#1301) üzenetére


oszy
veterán

Na ez érdekes, hogy mikor sérült meg. Hanyag volt a csomagoló? Azért jó, hogy küldenek másikat.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1303) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon miért all folyton víz a kávégép tálcájban,hogy ha mindig aláteszek egy poharat ki/be kapcsoláskor hogy abba eressze a vizet?! :F

(#1304) dbius válasza ToBeY (#1303) üzenetére


dbius
veterán

Mert öblítéskor nem csak ott jön víz, hanem a központi egységet is tisztítja, és az alatt folyik le a víz a tálcába.

Teljesen normális, ez a működési elve.

(#1305) n@p@lm válasza oszy (#1302) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nagyon jó kérdés pedig alaposan be volt csomagolva.

(#1306) konzumpro válasza n@p@lm (#1305) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Olyan mintha fejre ejtették volna. Tök jó hogy küldenek alkatrészt, meg lehet tudni melyik cég ez? Philips webshop?

[ Szerkesztve ]

(#1307) n@p@lm válasza konzumpro (#1306) üzenetére


n@p@lm
őstag

Igen, a Philips webshop.
Ami érdekessé teszi a dolgot hogy szerintem atom biztosan volt becsomagolva a gyári dobozba.
Mintha már eleve selejtes tetőt tettek volna rá, vagy mikor pakolták rá az "aprószenteket" a kávégép tetejére kicsit erőszakosabban bántak volna vele.

(#1308) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy "hardness" állítási lehetőség a gépben,honnan kéne tudnom hogy mire kell állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#1309) konzumpro válasza ToBeY (#1308) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízművek honlapja, vagy tesztcsík.

(#1310) ToBeY válasza konzumpro (#1309) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tesztcsíkot adtak-e a géphez,vagy olyat hol tudnék venni? :F

(#1311) ToBeY válasza ToBeY (#1310) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Volt a géphez tesztcsík!
Meg van valami tubusos izé "grease fro philips" expresso machine felirattal.Ez mire jó?

(#1312) konzumpro válasza ToBeY (#1310) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Némelyikhez adnak. Akvarista boltban lehet kapni de egyszerűbb a vízmű oldalán megnézni. Nálunk 27 nk°, kemény.

(#1313) ToBeY válasza konzumpro (#1312) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kerestem,de nem találtam h Óbudán milyen a víz. :F

(#1314) konzumpro válasza ToBeY (#1313) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt vannak kerületenként adatok [link]

(#1315) ToBeY válasza konzumpro (#1314) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megmértem közben a hozzáadott mérővel 4-ből 2 piros kocka lett - gondolom ez közepesen kemény,szal kettes állásba kell majd tenni a gépet

Én nem találom kerületekre lebontva,hogy pl a 3.-ban milyen a víz.De igazából mind1 is mert megmértem már.

[ Szerkesztve ]

(#1316) ToBeY válasza ToBeY (#1315) üzenetére


ToBeY
nagyúr

4-re volt állítva gyárilag lejjebb vettem 2-re nem tudom ez okos döntés volt-e. :B

[ Szerkesztve ]

(#1317) Erdei88 válasza ToBeY (#1316) üzenetére


Erdei88
veterán

Én 1-esre állítottam és maxon van a hőfok

(#1318) konzumpro válasza ToBeY (#1315) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Pedig ott van a lapozható vízminőség blokkban. 123 mg/l CaO ami nk°-ban 12.3, vagyis közepesen kemény.
Annyiból jó, hogy nem kell olyan gyakran cserélned a vízszűrő patront.

[ Szerkesztve ]

(#1319) ToBeY válasza konzumpro (#1318) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mármint jó hogy visszavettem 2-re mert így nem használódik úgy a patron?
Akkor megérte foglalkozni.

(#1320) konzumpro válasza ToBeY (#1319) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem, hanem mivel nem használódik annyira a patron, kár lenne idő előtt cserélni. Tehát végülis megérte, mert 4-esen túl hamar kérné a cserét, amikor a patron kapacitása mondjuk még 40%-on van valójában.

(#1321) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Philips 5330/10 kávéfőző piros kóddal (villáskulcs, jobb alsó sarok 2-es) “örvendeztetett” meg. A könyv azt írja, hogy ha nincs a listában (nincs), akkor hívja az ügyfélszolgálatot.

Van valakinek tapasztalata, hogy ilyenkor mi van :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1322) konzumpro válasza kleinguru (#1321) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Régebbi típusoknál ilyenkor az őrlőt nem látja.
Ha kiveszed a főzőegységet és bekapcsolod, mit ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#1323) kleinguru válasza konzumpro (#1322) üzenetére


kleinguru
addikt

Ugyan azt írja

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1324) ToBeY válasza konzumpro (#1320) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyébként drága egy ilyen aqua filter a géphez,létezik után-gyártott darab hozzá?

(#1325) totesz09 válasza konzumpro (#1322) üzenetére


totesz09
csendes tag

A főzőegység nincs a készülékben, vagy a beillesztése nem megfelelő. Helyezze be a főzőegységet.
Szöveghez tartozó ábra jön be, ha a főzőegységet kivéve bekapcsoltuk.

(#1326) totesz09 válasza konzumpro (#1322) üzenetére


totesz09
csendes tag

Valószínűleg az örlő körül lesz probléma, mert ha nem a gép őrli a kv-t, hanem töltünk bele őrölt kv-t azt lefőzi és nem adja a 2es hibakóddal a kulcsot.

(#1327) totesz09 válasza konzumpro (#1322) üzenetére


totesz09
csendes tag

Ami még érdekes, hogy bekapcsolásnál kidobja az ábrát, miszerint:

A főzőegységséget eltömítette a kávépor. Tisztítsa meg a főzőegységet. (Kivettük, átöblítettük, nem kávéporos látszólag.)

Aztán az induláskor szokásos melegítés és átöblítés után már nem mutatja ezt az ábrát.

Viszont bármekkora szintű aroma strength-nél (amit a gép őrőlne) jön a piros háttérrel a kulcs jobb alsó sarokban a 2es hibakóddal.

(#1328) konzumpro válasza totesz09 (#1326) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy lecsúszott az őrlőről a tápkábel vagy szimplán leégett a motor, vagy a vezérlője pusztult meg.

(#1329) konzumpro válasza ToBeY (#1324) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Látok FilterLogic néven utángyártott, 11e 3 db, nem tudom milyen minőség.

(#1330) Tetsuo válasza oszy (#1302) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem az a minimum, hogy küldenek alkatrészt.

(#1331) ToBeY válasza konzumpro (#1329) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A darálás finomságával csak a kávé erősségét tudom szabályozni?
Most 3-on van az 5-ből.

(#1332) konzumpro válasza ToBeY (#1331) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A savanyú-keserű egyensúlyt tudod változtatni, semmi mást. Ha keserű a végeredmény, vedd durvábbra. Ha savanyú, vedd finomabbra. Ha erősebbet akarsz, őrölj többet (aroma gomb szokott lenni, kávészemek száma). És/vagy vedd vissza a víz mennyiségét. Ettől persze savanyúbb is lesz, így lehet az őrleményen durvábbra állítani.

(#1333) ToBeY válasza konzumpro (#1332) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most hogy mondod bazi keserű a kávé amit add,pedig viszonylag normális kávé van benne (valami segafredo)...

(#1334) konzumpro válasza ToBeY (#1333) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azon lehet még javítani a hőfok csökkentésével is, meg durvább őrleménnyel vagy hosszabb kávéval. Végülis minden kávéfőzési módszernél ezek a paraméterek vannak:

Hőfok: alacsony - magas
Őrlés: finom - durva
Mennyiség (aromaerősség, kávészemek): kevés - sok
Hossz: rövid - hosszú

Eredmény: savanyú - pont jó - keserű.

Ha nem sikerül elérni az optimumot presszó formában, még lehet belőle cappuccino.

Némelyik gépen még van nyomásfokozó állítási lehetőség, ez a lefolyás sebességét határozza meg, ami döglött kávéra is crema-szerű habot varázsol, viszont a kioldódás mértékét is befolyásolja, tovább érintkezik a kávé a vízzel, igazából ez volna az ami meghatározza az automatáknál gyakorta hiába vágyott erősséget.

(#1335) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én általában cappuccino-t vagy latte-t iszom, és utóízben sokáig ottmarad nagyon keserű már-már éget íz a számban.
Szüleim szerint ez így jó,mondjuk ők "üresen" sima kávét isznak.
Engem zavar,de sajna nincs benne személyszabhatóság a gépben,hogy az őrlést,hőfokot mindent személyre szabjak.Vagy ha igen,akkor másnak nem jó,több memo kéne. :U

(#1336) coolabácsi válasza ToBeY (#1335) üzenetére


coolabácsi
tag

Nem tudom milyen Segafredot iszol, de a piros Intermezzo pont olyan ízű amit leírtál, attól még a Tchibo family is jobb ízű, árban meg hasonló a 2 .Szerintem az őrlést legfinomabbra állítsd :) , és próbálgasd az aromaerősséget 1-3 vagy 1-5-ig (amid van). Szerintem ! ezek az autómaták nem tudnak olyan finomra őrölni hogy attól keseredjen meg a kv.
Az őrlés memorizálás jó dolog lenne , viszont egy pár adagot le kell főzni mire a kívánt eredmény lefolyik.

(#1337) oszy válasza coolabácsi (#1336) üzenetére


oszy
veterán

Én most tettem a főzőbe egy Omnia Silk-et. Annál egyesről hármasra állítottam az őrlést. Így talán jobb ízű. Talán még a darálás is csendesebb. :) Remélem hamar elfogy. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1338) ToBeY válasza coolabácsi (#1336) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Segafredo casa ilyen fekete v barna zacskós

(#1339) ToBeY válasza konzumpro (#1334) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Olyan kérdésem volna,hogy "le memo-om" a latte machiato méretét a poharamhoz,akkor legközelebb ha csak simán megnyomom a latte macchiato-t akkor pont annyit fog adni,amennyit a poharamhoz igazítottam előzőleg? :B

(#1340) konzumpro válasza ToBeY (#1339) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elvileg ez lenne a lényege a mennyiség programozásának. Nem tudom menüből indítható programoknál hogyan működik a gyakorlatban.

off: most vettem Omnia Barista Espresso Mezzo-t, ez a piros verzió, ebből volt a legkevesebb a polcon, csak gondolavégen találtam. Nincs összehasonlítási alapom a többivel. Annyi bizonyos, hogy durva őrleményt igényel, különben nagyon keserű, viszont durvára őrölve is szép vastag cremája van, alacsony hőfokon kiegyensúlyozottabb íze van, megjelennek a gyümölcsös savak az alapvetően magvas ízek mellett, egész jó kávé így beállítva.

Közben rá kellett jönnöm, hogy a Bellarom Bio egy rohadt kényes, nehezen belőhető kávé, igazi savgyár, nem tudok akkora hőt beállítani amin ne lenne citromlé, nem lehet olyan finomra őrölni, hogy szép legyen a lefolyása, már-már összeérnek a kések az őrlőben.
Úgy látszik ami a boltban van eleve döglött, szóval most egy ideig kerülöm, inkább keresek kiegyensúlyozott alternatívákat mint pl. ez az Omnia, bár ez a másik véglet de könnyen beállítható.

Ígéretes még a Tchibo Espresso Sicilia Style is, most ingyenes a házhozszállítás a webshopból.

Szóval az összefoglalóban lévő ajánlott bolti kávékkal azért vigyázni kell, jó lenne saját tapasztalatokkal bővíteni a repertoárt, mert a teszteknek nem nagyon lehet hinni, ismeretlen eszközökkel és módszerekkel egy teszt nem teszt, mi meg azért kipróbáljuk százszor, többféle módszerrel is ugyanazt a kávét.

[ Szerkesztve ]

(#1341) oszy válasza konzumpro (#1340) üzenetére


oszy
veterán

Tchibo Espresso Milano Style-t szoktuk inni, de tejhabbal. :) Az nekünk tetszik. :B
Volt egy kg Lavazza Espresso Cremoso. Az sem rossz, de annyit nem ér amennyiért árulják. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1342) konzumpro válasza oszy (#1341) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mi is cappuccinozunk, de néha jó lenne egy presszó is, ha nem epekeserű vagy citromsavanyú. :)

(#1343) ToBeY válasza konzumpro (#1340) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnap felmérgelődtem,hogy nem volt finom (számomra) a segaftedo,és vettem aldis saját márkas kávet.Lehet,hogy nem jó,de nincs is olyan nagy elvárásom mint a segafredo felé -jah,és jelentősen olcsóbb volt!

[ Szerkesztve ]

(#1344) konzumpro válasza ToBeY (#1343) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Melyik fajta?

(#1345) ToBeY válasza konzumpro (#1344) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem arabica,de talán ez nem zárja ki hogy jó legyen.(remélem)
Amúgy ilyen

[ Szerkesztve ]

(#1346) oszy válasza ToBeY (#1345) üzenetére


oszy
veterán

Nem sikerült a kép feltöltés. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1347) konzumpro válasza konzumpro (#1340) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Közben még tesztelgettem, ha a Bellarom Bio savgyár, ez az Omnia Barista Espresso piros Mezzo epegyár, össze kéne keverni a kettőt és igazán borzalmas lenne.

Ha normálisan beállítom hogy befulladás közeli legyen a lefolyás, szűnni nem akaró keserűség a jutalma, még legalacsonyabb hőfokon is, ez talán kottyantósba lesz jó igen durvára őrölve.

(#1348) erzol válasza konzumpro (#1340) üzenetére


erzol
őstag

Múltkor rendeltem fél kilót .
Úgy érdemes kalkulálni,hogy a 2e ft.-os kávét Németországból küldik :Y ingyen szállítással. :Y
Nekem kb. 2 hét alatt ért ide.

(#1349) ToBeY válasza oszy (#1346) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pedig látszik az :K nem ph-ra töltöttem fel hanem oldalról szúrtam be

(#1350) oszy válasza ToBeY (#1349) üzenetére


oszy
veterán

Akkor itt lenne a baj? Mert itt csak egy kis ikont látok. Még rá sem lehet kattintani!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.