Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) konzumpro válasza dorika87 (#1250) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van ez a video a főzőegység alapállapotba hozásáról, ha nem megy akkor vissza kell küldeni.
https://www.youtube.com/watch?v=mrLeAPfz6cs

(#1252) oszy válasza kleinguru (#1246) üzenetére


oszy
veterán

És az jó elesz a tiédhez? Ne vedd át a csomagot és rendeld meg újra. Annyi, hogy kicsit ülnek a már kifizetett pénzen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1253) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Megtaláltam a teszt módot 5310-en, valahogy ösztönösen.
Főkapcsoló kikapcsolása után bal felső és jobb alsó gomb nyomvatart és főkapcsoló bekapcs.

Power gombbal lehet lapozni, grinder oldalra érve a jobb felső gombbal lehet 5000 impulzusnyit őrölni. Hogy ez millisec vagy valami más, nem tudom, nincs az őrlőben jeladó.
Egy őrlési ciklus kb. 5 grammnak felel meg nálam. Kotyeszbe őröltem is kb. 6 grammot, főzőegységet kivéve nyitott ajtónál.

Brrr.. Harioval jobbakat őrölök, valahogy finomabb a kávé kotyeszban, szóval jöhet a fordított felállás, Hario őrlemény megy őrölt kávéként a gépbe. Meglátjuk.

...

Hmm... Határozottan harsányabb ízek, még illata is van, lehet hogy kitakarítom az őrlőt és innentől kézi Chopin.

[ Szerkesztve ]

(#1254) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Gép szétszedve, őrlő szétszedve, kipucolva, összerakva, középállásban hagyva teljesen jót főz, szerintem egy idő után elszaródik ez a tárcsás rendszer és a pangó döglött kávé tönkreteszi a végeredményt, főleg ha finomra van állítva az őrlemény. Majd meglátjuk, egyelőre tesztelem így. (Plusz kézi őrlővel a referencia.)

(#1255) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziatok!

Van egy philips EP5361 gépem, és kéri a vízkőtelenítést.
Néztem a philips shopon, hogy amit ajánlanak hozzá vízkőtelenítő, az 3 ezer forint/adag.
Kérdésem az lenne, hogy egy sima mezei, gépekhez használt vízkőtelenítő is elég lehet? Vagy ajánlott a philipsét használni?

Köszi

(#1256) konzumpro válasza rumos XIII (#1255) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Scanpart vagy akármi ami citromsav és tejsav keveréke jó. A Saeco vízkőmentesítő folyadék is abból áll.
https://www.p4c.philips.com/files/c/ca6700_99/ca6700_99_pss_.pdf

(#1257) maroni válasza rumos XIII (#1255) üzenetére


maroni
aktív tag

Én a DM be vettem az is jó kb 500 ft de nem emlékszem pontosan!

(#1258) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Most nézem, egy liter tejsav kb. 3000 Ft, a citromsavból 2 kg kb. 2800 forint. Ez 16 flakonra elég, egy adag még postaköltségekkel számolva is 500 Ft alatt van. Bocsi hogy rontom a gyártók üzletét.

(#1259) oszy válasza konzumpro (#1258) üzenetére


oszy
veterán

Megírod, hogy hol lehet megvenni ezeket? Meg milyen arányban kell keverni? Én is a DM-ben vettem. Elvileg ebben is van mindkettő sav. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1260) konzumpro válasza oszy (#1259) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez teljesen jó, nem is kell vadászni meg kevergetni. Amúgy tejsavat egy méhészboltban, citromsavat meg gazdaboltban láttam.

(#1261) oszy válasza konzumpro (#1260) üzenetére


oszy
veterán

Ha ez jó, akkor ezt fogom venni helyben. :) Sajnos a Saeco/Philips-hez nem mindig jutok hozzá, mert webshopból tudom csak rendelni. Postával pedig már drágának tartom. De ha járok pl. olyan üzlet közelében, akkor megveszem. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1262) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Én most csináltam az első havi karbantartást, kávéolaj-eltávolító és tejkör tisztító tablettákkal. :)

(#1263) coolabácsi válasza oszy (#1259) üzenetére


coolabácsi
tag

:R Érdemes lenne berakni az összefoglalóba.Mióta megvan a gép, nem találtam ilyen tejsavas cuccot ennyiért.

(#1264) oszy válasza coolabácsi (#1263) üzenetére


oszy
veterán

Majd konzumpro kolléga megoldja, ha érdemesnek tartja. :) Igen jó áron van. Külön jó, hogy ő is ajánlott kategóriába sorolja. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1265) konzumpro válasza oszy (#1264) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Beleírtam, köszi hogy hoztátok az infót, viszont volt már róla szó hogy sima citromsavtól felkeményedik a gumi, nem tudom, lehet a hőtől is, használattól is, ha a gyári löttyökben is az van akkor mindegy, úgyhogy kiszedtem azokat a részeket amik a citromsavval riogattak.

(#1266) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Van egy Jura E55 gépünk. Használtan vásároltuk kb. fél éve. Naponta 6-10 adag kávé készül. Nagyon furcsa számomra, hogy 3-4 hetente tisztítást jelez. Felváltva hol tablettás, hol porral történő tisztítást. Ez jellemző ezekre a gépekre?
A másik kérdés, hogy elméletben van egy szemcsefinomság állító (és ezt darálás közben szabad állítani). Nekem azonban úgy tűnik, hogy forog a semmibe nem állítható. Lehet, hogy a kvgép szerviz ahonnan származik, eltávolította az állítás lehetőségét?
Kissé "pazarlónak" tartom a gépünket, mert 1 kg kávé kb. 2 hétre sem elég. Másnál is ez a tapasztalat? Ezek a gépek nyelik a kv-t mint kacsa a nokedlit? :)
Előre is köszönöm a segítséget!

Retro

(#1267) konzumpro válasza Retro DJ (#1266) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A kávéfinomság állító lehet hogy törött, azért forog csak úgy el. Napi 6-10 adaggal nem is sok az 1 kg kávé két hétre, igaz nem is 5 grammból főz egy adagot mint a kapszulások, hanem kb. 8-12g, aromabeállítástól függően.
Fél évente érdemes szétszedve is kipucolni, de talán elég lehet ecsettel, kefével a leeresztő szelepnél megcsutakolni, kiporszívózni. Talán lehet ritkábban is vízkőteleníteni ha lágy vízzel használod.

(#1268) Retro DJ válasza konzumpro (#1267) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Köszönöm, nem tudod véletlen, hogy nehéz azt megnézni, hogy törött, kiakadt, esetleg mi lehet a baja?

Retro

(#1269) kleinguru válasza sz_abika (#1245) üzenetére


kleinguru
addikt

Neked megérkezett már a rendelésed?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1270) konzumpro válasza Retro DJ (#1268) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Le kell venni hozzá a tetejét. Hátul van két spéci ovális csavar felül, meg a szárnyai alatt egy-egy torx 10-es. Az alsó oválisakat csak akkor kell kitekerni ha tovább bontod. Lehet hogy tovább kell.

(#1271) sz_abika válasza kleinguru (#1269) üzenetére


sz_abika
addikt

Most érkezett 2órája, írtak pár bocsánatos emailt is, hogy raktár meg logisztika, meg minden... :)

PSN: xszabikax

(#1272) kleinguru válasza sz_abika (#1271) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekünk is ma jön / jött :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1273) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Phlips 5000 lattego-nál ha kikacsolt állapotnál villog a pirosan a power gomb az mit jelent, nem gáz,maradhat így vagy hol kell kikapcsolni teljsen?

(#1274) Grande Ale válasza ToBeY (#1273) üzenetére


Grande Ale
őstag

Miénk is villog, ez ilyen szerintem.

(#1275) ToBeY válasza Grande Ale (#1274) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor megnyugodtam,hogy nem azért villog pirosan mert valami baja van. :B

(#1276) rumos XIII válasza ToBeY (#1273) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Igen, az a standby mód.

(#1277) Grande Ale válasza ToBeY (#1275) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nincs baja, remélhetőleg nem is lesz. Miénk ma jött vissza a szervizből, fogaskerék cserét írtak a munkalap ra a főzőegysegben. Remélem most mar jó lesz.

(#1278) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok a választ!
Még egy kérdés,a darálónál a fokozatokkal mit lehet befolyásolni (nyilván milyen finomra őrölje a kávét) de hogy azon kívül?Mert ugyebár van aroma strength ami a kávé erősségét lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1279) konzumpro válasza ToBeY (#1278) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Őrlési finomsággal a savas-keserű arányt lehet állítani azaz a kivonatolás erősségét, kávéfüggő, van aminek nem áll jól ha túl finom mert csak keserűbb lesz, de nem lesz finomabb íze. Nekem most középállásban jó. Az aroma az őrlés időtartamát befolyásolja. Nekem maxon vált be.

[ Szerkesztve ]

(#1280) ToBeY válasza konzumpro (#1279) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi pont így lőttem be én első használatkor.(aroma msx,kávéörlés közepes)
Még írt valamit a víz keménységről,àlítólag lehet mérni/àllítani - érdemes ezzel szórakozni?

(#1281) ToBeY válasza ToBeY (#1280) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Expresso-nál a víz mennyiség lehet valahogy szabályozni?Túl sok vizet enged ki és így felét elengedem a tálcára (parasztba :DDD )

(#1282) konzumpro válasza ToBeY (#1281) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

:DDD Tökéletes barista megoldás, de elvileg ha nyomva tartod a presszó gombot, akkor addig főzi amíg meg nem nyomod ismét a gombot és eltárolja a mennyiséget.
A beállított vízkeménység meghatározza, mennyi idő múlva szóljon, hogy cseréld a vízszűrő betétet.

(#1283) Paul64 válasza ToBeY (#1281) üzenetére


Paul64
tag

[link] 96. oldal "Az italok testreszabása"

(#1284) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek majd délután kipróbálom őket.

(#1285) sz_abika válasza ToBeY (#1284) üzenetére


sz_abika
addikt

Pedig ilyenkor kell elővenni a koffeinmentes kávét és azzal pancsolni míg beállítod a gépet a rendes délutáni sessionre ;]

PSN: xszabikax

(#1286) ToBeY válasza sz_abika (#1285) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs itthon koffeinmentes kávé. ;]
De 3-an iszunk kávét reggel és délután így lesz időm kísérletezni. :K

btw : most csináltam egy cappuccino-t a tejes rendszert ezekben nem kell elöblíteni?
Mert ki-be kapcs-nál a kávés részt átmossa.

(#1287) maroni válasza ToBeY (#1286) üzenetére


maroni
aktív tag

Én csak délután öblítem mert addig 10-12 kv főzünk! Rányomsz a menüre és a gyors öblítés öblítés! az a tejes részt öblíti!

(#1288) ToBeY válasza maroni (#1287) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Rendben köszi akkor majd kiöblítem :B

(#1289) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy ismerős 5360/10 gépet vett ez mivel tud többet mint az én 5330/10-em?

(#1290) maroni válasza ToBeY (#1289) üzenetére


maroni
aktív tag

Más a szine, kb

(#1291) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elvileg tud Café au lait. is főzni,viszont dedikált gombja nincs.Ha kiválasztom az italok között (gondolom ott lehet valahol az ital listában)akkor hogy tudom le OK-ni,hogy ezt szeretném főzni rajta?! :B

[ Szerkesztve ]

(#1292) maroni válasza ToBeY (#1291) üzenetére


maroni
aktív tag

A képernyőn ott van a pipa! Menü kávé kiválasztás bal alsó gomb , de a pipát kövesd!

(#1293) ToBeY válasza maroni (#1292) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok,de ha kiválasztottam és pipával elfogadom,akkor már főzni is fogja a menüből kiválasztott ital?

(#1294) konzumpro válasza ToBeY (#1293) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1295) ToBeY válasza konzumpro (#1294) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen,hasznos volt. :K

(#1296) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Sikerült megcsinálni ezt az Café au lait finom is lett,de azt még nem vágom hogy a tejtartályban lévő összes tejet hogyan kell kinyomatni a géppel. (maxig töltöttem a tartályt. :DDD ).Tovább kell nyomni a pipa gombot miután kiválasztottam az italt? :U

(#1297) Gabesz87 válasza ToBeY (#1296) üzenetére


Gabesz87
addikt

A pipa jellel pont hogy leállítod főzés közben. Nem muszáj megvárni amíg a program szerinti mennyiséget kinyomja, hanem hamarabb is le tudod állítani, ha te kevesebb tejet akarsz.
Főzés után a megmaradt tejet meg vagy visszaöntöd a tejes dobozba, vagy egyszerűen leveszed a tartályt a gépről, és beteszed a tejjel együtt a hűtőbe. Én úgy szoktam. Csak persze előtte nyomok a menüből egy Quick Clean-t. Ha meg visszaöntöd a maradék tejet, akkor utána mosd el a tejtartyált. De amúgy meg ott vannak rajta a jelek, hogy melyik italhoz mennyi tej kell. A rajta lévő matricán van egy perforáció jel, ott le kell tépni, vagy levágni, és akkor látni fogod a vonalak mellett a tejszintet.

(#1298) ToBeY válasza Gabesz87 (#1297) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De nekem pont az a bajom,hogy max-ig töltőt tejtartályból csak nagyon kevés tejet nyom ki a gép
Szóval akkor menüből kiválasztom a cafe au lait és csak akkor nyomom meg a pipát ha elegendő a tej a poharamban?

*én a tejtartályból a tejet beleöntöttem a poharamba mert hogy kevés volt a tej amit adott a masina :U (OFF)/igen,ez is suttyó megoldás.../(/OFF)

(#1299) Gabesz87 válasza ToBeY (#1298) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, ha nem akarod, hogy több tejet nyomjon bele, akkor benyomod a pipát, amikor jónak látod. Ha meg még szeretnél tejet, akkor arra is van mód, a menüből, ha jól emlékszem az italok közt van csak tej. Café au lait-t ritkán csinálok, nem tudom hogy ahhoz mennyi tejet használ.

(#1300) ToBeY válasza Gabesz87 (#1299) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,akkor kipróbálom majd legközelebb hogy nem nyomok pipát csak ha már elég tej ment ki.De olyat nem akarok hogy csak tejet adjon,csak a tejeskávéhoz adjon több tejet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.