Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Dee Dee válasza egykori (#1849) üzenetére


Dee Dee
tag

Szerviz alkatrész alapján különbözik a 2000 és 5000 széria központi egysége, legalábbis az ára biztos (26k vs 30k). De hogy a valóság mi...

(#1852) egykori válasza Gabesz87 (#1850) üzenetére


egykori
őstag

Én azért egyszerűbben kezelem le ezt a kérdést. Ha nagyon zavaró, történetesen a kattogás, akkor az hangos - mindegy, hogy hány dB. Ha maga a főzés vagy darálás zaja nem tűnik zavarónak, akkor nem foglalkozom vele. Amint írtam, a kenés után egy ideig érzékelhetően kisebb a kattogás hangereje (mondjuk, akkor is hangos). Aztán hogy a decibelmérő mit mutatna, nem tudom, mert ez az egész egy kicsit inkább szubjektív, egyén- és környezetfüggő.

Egy biztos, hogy nekem itthon csalódást okozott kezdettől fogva az üzemi zaja a gépnek. Mielőtt megvettem, éppen bemutató volt a PicoBaristóval egy MM áruházban, ott semmilyen zajproblémát nem érzékeltem az áruházi környezet miatt.

Itt visszaolvasva volt panasz a Jura gépekre is a hangossága miatt, pedig ha a mostani tönkremegy, nagy valószínűséggel Jurát veszek.

[ Szerkesztve ]

(#1853) oszy válasza egykori (#1849) üzenetére


oszy
veterán

Szerinted csak úgy bírnám, mert én azt gondolom??
Van viszonyítási alapom!!
Egy Saeco one touch cappuccino és egy EP2220/10 kb. ugyanolyan hangosan darál és a többi hang is hasonló. Az 5314/10 ezektől halkabb!

Az Apple watchban van dB mérő. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1854) egykori válasza oszy (#1853) üzenetére


egykori
őstag

Természetesen nem a szavadban kételkedtem, csak ezek pl. az 5000-es széria is nagyon hasonló szerkezetileg az enyémhez, ezért nem gondolom a nagy differenciát hangban sem. Az lehetséges, hogy esetleg az anyag minősége, vagy a szigetelés már jobb és ebből adódhat csendesebb működés.
Mondjuk, el is várható, hogy javítgassanak a hibákon. A PicoBaristo annak idején 220e Ft volt, tehát, nem az alja kategória, és ahogy nézem, az 5314 is közel van a 200-hoz. Tehát, nem rossz gépek.

[ Szerkesztve ]

(#1855) oszy válasza egykori (#1854) üzenetére


oszy
veterán

Szerintem a szigetelés, és az is, hogy hol van a daráló. Otthoni körülmények között hallgattam mindkettőt. Én helyeztem üzembe is. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1856) Dopii


Dopii
csendes tag

Hali!
Van egy Saeco Picobaristo deluxe gepunk egy feleve. Rendszeresen karbantartom ahogy a konyvebe le van irva, ennek ellenere elkezdte melle szorni a kavet es nem tudok rajonni mi lehet a gond.. a heti fozoegyseg takaritasnal a fozoegyseg is meg korulotte mknden mindig tiszta kave..
Mitol csinalhatja ezt? :(

(#1857) oszy válasza Dopii (#1856) üzenetére


oszy
veterán

Eddig nem csinálta ezt vagy csak nem vetted észre? Mert egy picit mindig mellészór.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1858) Dopii válasza oszy (#1857) üzenetére


Dopii
csendes tag

Nem csinalta, most mar a fozoegyseg zsirjat is tele verte egy ideje kaveval es azota folyamatosan van hatul is meg zart ajtonal neha meg mellette is pici. Rendszeresen takaritom a orolt kave bedobos reszt is, onnan tudna meg hullani ha nem takaritanam, de az is takaritva van. :(

(#1859) egykori válasza oszy (#1855) üzenetére


egykori
őstag

Nekem az a furcsa a mi gépünkben, hogy az oldala, a szervizajtó anyaga nagyon gagyinak tűnik. Hajlik és elég vékony. Hát ez nem sokat szigetel vagy tompít az üzemi zajokon.
Az 5314-esnek ilyen az ajtó anyaga, vagy valami masszívabb kialakítású?

(#1860) egykori válasza Dopii (#1856) üzenetére


egykori
őstag

Nekünk is PicoBaristo gépünk van már lassan 4 éve, de emlékezetem szerint kezdettől fogva volt egy kevés kávépor és zaccpor a központi egységben és körülötte, alatta. Azt nem tudom, hogy ez hiba-e, nem is gondoltam ezt eddig. Jómagam egyéni módon, 10 naponként tisztítom a főzőegységet, és ilyenkor a géphez adott mérőkanállal alaposan kikocogtatom a kávékieresztő részt vagy csövet.
Neked szokott a kijelzőn megjelenni a "Túl sok por van a főzőegységben." jelzés?

(#1861) Dopii válasza egykori (#1860) üzenetére


Dopii
csendes tag

Nem tudom, az elejen biztos nem nyomta igy melle..
Nem jelent meg meg ilyen felirat a kijelzon.

(#1862) egykori válasza Dopii (#1861) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést, nem konkrétan a szövegre utaltam, hanem erre.
De ha ez nem szokott előfordulni, akkor nem gyűlt fel túl sok kávépor a gépben.

(#1863) Dopii válasza egykori (#1862) üzenetére


Dopii
csendes tag

Nem, semmi ilyen nem volt.

(#1864) konzumpro válasza Dopii (#1863) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha túl sok az őrlemény, akkor szóródhat ki. Ha durvábbra állítjuk az őrleményt, térfogatra több lesz, több kávé megy át az őrlőn. Kávéfajtától is függ kis mértékben. Kisebbre állítva az aromát (kávészemek), kevesebbet fog őrölni, így nem lesz felesleg ami a főzőhenger átbillenésekor kiborulna.

(#1865) Dopii válasza konzumpro (#1864) üzenetére


Dopii
csendes tag

Legkisebb orlesre van ujkora ota allitva es most nehany honapja mar csak egy kaveval. Ezt az aroma allitast megnezem majd, mert ketfele beallitas van elmentve es sztem az egyik a legnagyobb aromara van beallitva.
Koszi a tippet!
Ha nem tudom en megoldani a dolgot szerintetek erdemes megkeresni az ügyfélszolgálatot, garaciaztatni?

(#1866) konzumpro válasza Dopii (#1865) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor mindenképpen. Még a kávékorzón írták régebben, hogy a kenés hiánya is okozhat ilyen problémát, nálam nem befolyásolta se az Xsmallnál, se a 3510-nél a kenés a dolgot.

(#1867) Dopii válasza konzumpro (#1866) üzenetére


Dopii
csendes tag

Amiota csinalja, mar zsirozva is volt es ugyanolyan maradt

(#1868) egykori válasza Dopii (#1865) üzenetére


egykori
őstag

Megírnád, ha szervizbe kerülne, hogy mit állapítottak meg? Örülnék, mert kétségeim vannak a kávéport illetően, hogy mennyire normális a jelenség. Köszi.

(#1869) Dopii válasza egykori (#1868) üzenetére


Dopii
csendes tag

A Philips oldalan megtalaltam mint hiba, valamilyen szinten normalis jelensegnek irja, de azt is leirtak, amit Ti is, hogy kenes hianya is okozhatja. Most ujra zsiroztam... De utana is ugyan ugy szort melle egy picit.

Most megneztem, tegnap ota kb 5 kavet foztunk le vele es igy nez ki... :(


[ Szerkesztve ]

(#1870) erzol válasza Dopii (#1869) üzenetére


erzol
őstag

Nálam 1 hét napi 5 kv után néz így ki, de a főzóegység akkor se.

(#1871) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Írtam korábban hogy a szüleim 3200as gépe alig enged tejet. Na nekem meg az 5330-al ennek szinte épp az ellentetje van egy kis ideje. Szerintem túl sok tejet ad, a latte machiattos pohar pl.majdhogynem tele lesz tejjel, kávé engedesenel már hozzáér a hab a kifolyohoz. Meg a tej nem úgy szaggatottan, adagolva jön, mint korábban, hanem folyik, ömlik folyamatosan. Viszont ami érdekes hogy a tejhab állaga kiváló, kemény. Csak az adag fura. Pedig nem volt változtatva a hossza, ugyanúgy van, ahogy gyárilag volt.

(#1872) ToBeY válasza Gabesz87 (#1871) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Húzd fejebb a kifolyóját a kávéfőző-nek, vagy "memózd" újra tej mennyiségét, a pohár ürtaltalmának megfelelően! :K /én most memóztam le az új pohár miatt a tej+kávé mennyiségét!/

(#1873) Gabesz87 válasza ToBeY (#1872) üzenetére


Gabesz87
addikt

Teljesen fent van! Meg ugyanazt a poharat használom a kezdetek óta, szóval semmi nem változott. De mindegy, majd megpróbálom újra memozni.

(#1874) ToBeY válasza Gabesz87 (#1873) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Láttam, hogy van reset funkció a gépben, de nem tudom ez vonatkozik-e az italok mennyiségére :F

[ Szerkesztve ]

(#1875) Gabesz87 válasza ToBeY (#1874) üzenetére


Gabesz87
addikt

Anyám azt mondta, amikor elkezdődött náluk ez, hogy kevés tejet ad, úgy kezdődött hogy ömlött a tej, mint most nálam. Egyébként ma megcsináltam a gépükön a dm-es vizkooldoval a vizkotelenitest, és úgy tűnik jó lett. A mienken meg április óta a szűrő 80%-os! Meg a tesztcsikon is csak 1 piros pötty volt, szóval remélem nem vizkoves.

(#1876) maross válasza Gabesz87 (#1875) üzenetére


maross
veterán

oke hogy 5000 cseszeig jo, de ha 2-3 vizalatti honap alatt berohad es algas/nemtommis vizet iszol,az se tul jo. 60%-ot még nem lattam ca6903 vizszurovel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1877) Gabesz87 válasza maross (#1876) üzenetére


Gabesz87
addikt

Akkor cseréljem ki a 80%-os szűrőt és vizkotelenitsek egyúttal? Amúgy napi egy espresso és egy cappuccino megy le.

(#1878) ToBeY válasza maross (#1876) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem is 60% a vízszűrő a gépben úgy rémlik :U

(#1879) maross válasza Gabesz87 (#1877) üzenetére


maross
veterán

nezd meg mennyit ir a hasznalati utmutato (hany het vagy honap), szorozd fel masfellel vagy kettovel vermerseklet szerint, es ha azt elerte dobd ki :).

szerk: megneztem a ca6903 leirasaban 3 honap utan csere (vagy 5000 csesze, de ez napi ~50 csesze kavet feltetelez)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1880) Gabesz87 válasza maross (#1879) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha...nem tudtam hogy erre időintervallum is van megadva. Jó tudni. Rendben van, akkor cserelem vasárnap ha hazementunk. Vozkotelenitessel egybekötve. Köszönöm az infót.

(#1881) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon a menüben lévő italok mennyiségét hogyan lehetne a poharamhoz igazítani?(gőzölt tej,cafe au lait )

(#1882) claire78 válasza ToBeY (#1881) üzenetére


claire78
senior tag

Nyomod hosszan a pipát. 😉

(#1883) ToBeY válasza claire78 (#1882) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Wohoo köszi erre nem gondoltam! :C És ha elég gondolom még egyszer a pipát!?

(#1884) claire78 válasza ToBeY (#1883) üzenetére


claire78
senior tag

Gondolom azóta kipróbáltad. 😄
Ha nem és azóta ott állsz, ujjaddal a pipán, akkor igen, pipa a kívánt mennyiségnél. 😃

Esetleg megnéznéd nekem, h nálad mennyi ideig engedi a hosszúságot beállítani?
Tejhabnál pl. és lehet vízzel is.
:R

(#1885) konzumpro válasza Dopii (#1869) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha 5 kávészemes az aroma akkor állítsd 4-re. Nem fér bele több, mint amennyi belefér.

(#1886) ToBeY válasza claire78 (#1884) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Még nem próbáltam ki, mivel a latte machiat-t elég jól belőttem a 2,8dl régi poharamhoz (1, 5dl tej+1dl duble expresso) és ami bevált azon ne változtass! :N
De majd ki fogom próbálni és megírom hogy ment. ;)

(#1887) maross válasza konzumpro (#1885) üzenetére


maross
veterán

Ez eleg szomoru, en szivem szerint 8-ason foznem, igy kellemetlen levenni 5-rol 4-re. Megprobalom letesztelni mennyi extra ugrik ki belole 10db 5-os es 10db 4-es fozes utan.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1888) ToBeY válasza claire78 (#1884) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha a "tejes kancsót" a latte machiato jelzésig töltöm,akkor az aljában marad egy kis tej amit már nem tud kinyomni a gép (tényleg csak nagyon kevés).Csak tolja a ki gőzt a gép,de már tej nem jön ki belőle.
(gondolom addig már nem ér le a cső,amin tolja ki a tejet a gép :F )

(#1889) Toobee


Toobee
veterán

Jura Pure A1-gyel van valakinek tapasztalata?

https://barbieripnk.hu/

(#1890) egykori válasza Toobee (#1889) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, hogy ráakaszkodok a kérdésedre, de ez engem is érdekelne - mármint a tapasztalat.

(#1891) Dopii válasza konzumpro (#1885) üzenetére


Dopii
csendes tag

4 kaveszemen volt es a legkissebb orlesen. Atallitottam 3 kaveszemre, most ket kave lefozese utan nem volt szinte kave hatul! Majd holnap folytatom a tesztelest, koszonom a tippet! :)

(#1892) konzumpro válasza Dopii (#1891) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az a baj, hogy nem nagyon lehet finomabbra állítani az őrlőt a gyári minimumnál, pedig jó lenne. Lehet kipróbálom és meghekkelem az egyik őrlőt, régi Xsmall-nál összeértek a kések, annyira közel lehetett tekerni őket, itt az újaknál van egy végállás korlátozó a meneten. Egy-két fokozattal lejjebb már annyival kevesebbet őrölne, hogy elférne 5-ös erősségen is szóródás nélkül a kávé.

Amúgy lehet még sztatikus feltöltődés is a háttérben, vannak kávék amik tapadnak mindenhova, műanyagon.

[ Szerkesztve ]

(#1893) valakky


valakky
aktív tag

rendeltem hirtelen elmezavaromban egy leárazott Krups EA880E10 gépet.
abszolút nem értek hozzá, de általában van lehetőség örlős kv gépeknél már megőrölt kv főzésére? vagy úgy ennél a sorozatnál?
tudom, hogy majd kiderül, csak most felizgattam magam... használati utasítást megnéztem a neten, semmit nem ír róla.

(#1894) konzumpro válasza valakky (#1893) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem nem tud ilyet, a használati alapján, a képeknél látszik hogy csak szemes kávéval lehet használni.

(#1895) Toobee válasza valakky (#1893) üzenetére


Toobee
veterán

Nem véletlen nem tud ilyen funkciót. Kevés kivételtől eltekintve (kivéve, ha van egy normális kézi darálód mondjuk) az őrölt kávéból csak mosogatólét lehet készíteni. Vegyél mellé frissen pörkölt cuccot, kerüld az áruházas régiségeket.

https://barbieripnk.hu/

(#1896) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Philips gépben meg lehet nézni valahol, hogy eddig mennyi kávét főztem le rajta?

(#1897) valakky válasza Toobee (#1895) üzenetére


valakky
aktív tag

kár, hogy nem tudom felhasználni a meglévőket vele, mert szemeskávé kb. semmi sincs itthon.
én tökéletesen elvagyok azzal a 4-5 féle őrölt kv-val ami ízlik, és van itthon, utólag is amennyire itthon lehet, vákuumozva. a kotyógóst viszont utálom, még a gurmákokat által ajánlottat is.
átcsöpögtetősen is jó, vagy egy teljesen egyszerű karos 9 baros géppel is, valami 22 volt akciósan pár éve a saeco. sőt, tejeskávénak reggelire nescafét is szeretem. utóbbit akarom max lattére, kapucsínóra váltani.

[ Szerkesztve ]

(#1898) Toobee válasza valakky (#1897) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor vegyél, és próbáld ki milyen az, amikor tényleg kávét iszol ;) Nem tudom, hogy merre laksz, de PallYotz, Kapucziner, AVX, ezeknél biztosan kapsz friss kávét. Valami robusztásabb blenddel el fog bírni az automata is.

https://barbieripnk.hu/

(#1899) konzumpro válasza ToBeY (#1896) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerviz menüben nézegettem, nem láttam ilyen értékeket sehol.

(#1900) ToBeY válasza konzumpro (#1899) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Rendben, köszi hogy megnézted. Csak kíváncsi lettem volna eddig mennyi csésze kávé fogyot kb 3hónap alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.