Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) this_is_why válasza Palesztin994 (#2798) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Azért az biztos, hogy a DeLonghit egyszerűbb karbantartani. Központi egységet hetente vízbe áztatni, öblíteni és ennyi. Philips/Saeco-nál kell szilikonozni, alaposabban tisztítani. Nézz videokat mindkét gépről.
DeLonghi jó kávét főz azt tanusíthatom. Philips/Saeco nem tudom, de többeknek is van itt.

[ Szerkesztve ]

(#2802) Gaben360 válasza viktorhu (#2793) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az Oro-t én is próbáltam, még a Siemensemmel, de ihatatlan volt az is, akármit csináltam savanyú volt a kávé.
Azért a Xelsis komolyabb gép, de ez a pellini sehogy nem jó vele.
Rendesen olyan ízű a kávé, mintha pörkölt mogyoró levet szűrcsölnék.
Most vissza vettem az erősségből és az előáztatásból is, egy fokkal jobb, de nekem így sem ízlik.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2803) Voice24 válasza this_is_why (#2801) üzenetére


Voice24
őstag

Tegnap este, ahogy nézegettem a 23.460-as gépeket, megakadt a szemem egy új infón:

Ez a delonghi oldalán csak a W és az S színverzióknál található a leírásban, a feketénél nem. Vagyis a fehér és az ezüst verziókban két külön fűtőszál dolgozik. Ez megint egy érthetetlen variálás ugyanazon a típusszámon belül.

(#2804) Palesztin994 válasza this_is_why (#2801) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ezek alapján meg lehet, a delonghi felé huzok. Philipssel ezek szerint akkor több a macera, valahogy nem lep meg. Ezekkel a gepekkel sokszor akadnak gondok, ismerosok meselik, hogy ez meg az romlott el. Nyilvan fugg attol, milyen kategória, de szerintem egy fel millas gep is lehet ilyen. Ennek a 2-3 ismerosnek mind philipse van, valahogy az az érzésem, hogy a delonghi(amire tudok 5 ev garit venni) minden komolyabb gond nelkul kihuzhat 5-6 évet, míg a philipsnél, amire csak az alap 2 év gari van, nem vagyok biztos ebben.

[ Szerkesztve ]

(#2805) AttiMM válasza Gaben360 (#2788) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Előrebocsájtom, hogy jelenleg nincs automata kávéfőzőm (remélem, nemsokára lesz!), Gaggia Classic-ot használok. Nemhogy próbáltam, hanem egyenesen a legjobb kávénak tartom ebben az árkategóriában, pedig sokfélét próbáltam már. Tehát a sima karos kávéfőzön olyan vastag, sűrű krémes, sötétbarna cremája van, hogy öröm nézni és kóstolni. Bárki megkóstolja, mindenki odavan érte.
Sajnálnám, ha automata kávéfőzőn ugyanez a jól bevált kávé nem működne. Szóval szerintem kísérletezz tovább bátran (ha már megvetted, ne dobd ki).

(#2806) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Esetleg valaki, aki régebb óta használ pico baristot, tudna írni tapasztalatokat?

(#2807) Gaben360 válasza AttiMM (#2805) üzenetére


Gaben360
senior tag

Kisérleteznék, de nem tudom merre induljak.
Állítsam durvábbra a darálót?
Nem vitatom, hogy karosba jó, de automatába nem vált be, legalábbis nekem.
Bepróbáltam egy esspresso machiátót is vele, de úgysem jó.
Esspresso lungonak meg egyenesen rossz.
Kivettem egy babszemet, és simán szétnyomtam az ujjammal, nem tudom hogy ez mennyire normális.
Remélem, hogy a Lavazza Crema E Aroma jobb lesz, az direkt automatába való, ezzel meg futok pár kört, ha nem lesz jó akkor elajándékozom, vagy csinálok egy blendet belőle Dallmayrral. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2808) this_is_why válasza Palesztin994 (#2804) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Itt egy ízelítő video, amit ma reggel készítettem egy dupla espresso készítéséről a DeLonghi ECAM350.55.B gépemen. Elég közel áll a valódi espresso-hoz szerintem (tuning GC tulajként is mondom).
2020 novemberi pörkölésű Barbera Classico-ból készült. Ez egy igazi nápolyi kávépörkölő üzem REMEK terméke!
5 éves gari van a gépemen nekem is.

(#2809) Palesztin994 válasza this_is_why (#2808) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

köszi! :) :R

(#2810) konzumpro válasza Palesztin994 (#2799) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kb. 2-3 bar lehet, még annyi se a Philipseknél amikor átzubog a víz, annyira gyenge a nyomásfokozójuk, a kávé meg nem tart vissza nyomást. Az, hogy hány baros pumpa van a gépben, kb. olyan adat, hogy hány amperes a biztosíték.

(#2811) Palesztin994 válasza konzumpro (#2810) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Köszi a választ! Mivel annyira nem értek hozzá, te viszont azt hiszem igen, téged is megkérdeznélek:
Szerinted érdemes össszességében pico baristot venni? Nekem nagyon tetszik, csak bennem van egy kis félsz a philipstől. 169 viszont brutál jó ár most, annyi szent, és nem a gagyi kategória ez már, ahogy írták is. :)
Egyébként ez a saeco-philips együttműködés hogy néz ki? Tulajdonképpen ki mit gyárt ezekből a gépekből, tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#2812) viktorhu válasza Gaben360 (#2807) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem el kell fogadni, hogy az automata kávé nem lesz műalkotás, cserébe viszont egy gombnyomásra bármikor ihatunk egy finom kávét, és ez nekem a hétköznapokra home office mellett sokkal fontosabb. Nekem eddig ez az alap piros Pellini adta a legtökéletesebb eredményt, december végén vettem októberi pörköléssel 3500 forintért, a legrosszabbat meg a Lavazza Oro, de folytatom a kísérletezést.

(#2813) egykori válasza Palesztin994 (#2806) üzenetére


egykori
őstag

Mi 2016 szeptembere óta használjuk a PicoBaristo automatát, 215 ezerért vettük anno. Itt a topikban legelőször a #1737-ben írtam a tapasztalatokról. Keress rám, általában ezzel összefüggésben szóltam néhányszor hozzá a témához.

A lényeg: még mindig szuperul működik, az állapota is szép, nem 4-5 éves gépre utal, igaz napi szinten gondozom, és nagyjából az előírás szerint karbantartom.

[ Szerkesztve ]

(#2814) this_is_why válasza Palesztin994 (#2811) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Amúgy akkor most megrendelted a DeLonghi 23.460.W-t végül?

(#2815) this_is_why válasza egykori (#2813) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Egyébként egészen pontosan 144.499 Ft a PicoBaristo philips oldalán “THANKYOU15” kuponnal :)

(#2816) Palesztin994 válasza this_is_why (#2814) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Meg, euronicsba bolti átvételre, de még lemondhatom. Valószínűbb, hogy a picot veszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2817) egykori válasza this_is_why (#2815) üzenetére


egykori
őstag

Most vagy 2016-ban?
Én a 2016-os árat írtam, amikor 200 felett volt mindenhol az ára.

[ Szerkesztve ]

(#2818) Palesztin994 válasza this_is_why (#2815) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

azta, jó, hogy írod a kupont! :O :DDD :R:R
Így már szerintem hülyeség lenne a DeLonghit vennem.

[ Szerkesztve ]

(#2819) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok.

3 napig nem voltunk itthon. Előtte kipucoltuk a gépet, és kint hagytuk száradni a főzőegységet, csepptálcát, zacctartót, stb.
Na most mikor visszajöttünk és szereltem volna össze a gépet (Philips 5000) a csepptálca nem akart a helyére menni, olyan mintha időközben a zacctartó és a tálca magasabb lenne vagy a gépben a hely lenne alacsonyabb?! :F
Már amikor a zacctartó csúszna be a helyére, akkor el kezd szorulni, de a végén az elején a panel és nagyon nehezen pattan rá.

Korábban egyáltalán nem volt ilyen, simán jól beillett a helyére. Lehet, hogy valami meghajlott időközben, vagy valamit rosszul raktam volna össze? :F

Kávét így is főzött, de hát így hogy szorul a csepptálca a víz ki fog lötyögni belőle, mielőtt kiönthetném...

(#2820) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vettem ma egy Mizo Barista tejet,mivel annyi volt mint egy átlag tej...
Kíváncsi leszek, hogy mennyivel lesz ezzel másabb a latte macchiato,cappuccino mint egy átlag tejjel :B

(#2821) AttiMM válasza WaterWawe (#2819) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Lehet, hogy nem a forró sütőbe kellett volna tenni száradni? ;)
Amúgy a fizika világában nincsenek csodák, valami oka csak van, vizsgáld tovább alaposan, meg lesz a magyarázat!
(tudom, hogy sokat segítettem... :) )

(#2822) WaterWawe válasza AttiMM (#2821) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nos igazad volt, átraktam a konyhapultra és ott semmi baja nincs. :D
Ezek szerint az a polc ami van az lejt hátrafelé annyit, hogy ez pont gondot okozott. Valószínűleg mikor takarítottuk elmozgattuk a helyéről és ezért történt ez a dolog, csak a frászt kaptam, hogy most mi van hirtelen. :C

Mindegy, megoldódott.

(#2823) GZoli7


GZoli7
senior tag

Sziasztok!

Ismertek Jura géphez bevált szerelőt, szervizt?
Köszönöm.

(#2824) Gaben360 válasza AttiMM (#2805) üzenetére


Gaben360
senior tag

Jelentem sikerült iható kávét csináljak a Pelliniből.
Biztos nem hoztam ki belőle a maximumot, de sokkal jobb az eredmény, mint szombaton.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2825) konzumpro válasza Palesztin994 (#2811) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Érdemes. A Philips megvette 2009-ben a Saeco brandet de a professzionális termékvonalat a Gaggiával együtt eladta 2017-ben egy Evoca nevű olasz cégnek. Szóval kusza, nem tudom most a kommersz Saeco hol készül, ki fejleszti, de jelenleg kb. ugyanaz. Viszont már az is megéri ha normálisan öblít, mintha az olcsóbb modellekben elrontanának funkciókat hogy bosszantóak legyenek, idővel, vagy akár azonnal. A PicoBaristo hosszú távon is megbízható.

(#2826) Palesztin994 válasza konzumpro (#2825) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Szuper. Köszönöm szépen a részletes választ! this_is_why figyelmembe/figyelmünkbe ajánlott egy kupont (áldja meg érte a Jóisten! :D) így 144-ezerért megrendeltem. Azt hiszem ezt elég jól elcsíptem így. :) :DD
Az ecam 23.460 pedig marad Euronicsé. :D

[ Szerkesztve ]

(#2827) this_is_why válasza Palesztin994 (#2826) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Nincs mit! Ez egy ilyen közismert kupon amúgy, szerintem mindig működik.
Majd kérünk beszámolót a gépről! :K

(#2828) Palesztin994 válasza this_is_why (#2827) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Én tuti megrendeltem volna nélküle. Utólag láttam, hogy emailben küldik, ha regelek rá, de jó esetben is max töröltem volna a rendelést (csak ugye addigra kifizettem volna) és újra rendeltem volna, már ha észreveszem. :D
Köszönet érte még 1x! :R
Beszámolóra lehet várni kell, de elvileg februárban használatban lesz már remélhetőleg (költözünk, hosszú lenne elmagyarázni bővebben). :)

(#2829) 6030D válasza GZoli7 (#2823) üzenetére


6030D
Ármester

Após a balatonfürediekhez "hordja", mert mint kiderült, sokan oda küldik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2830) AttiMM válasza Gaben360 (#2824) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Na, örülök! Elárulod a beállítást? ;)

(#2831) GZoli7 válasza 6030D (#2829) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm, utánanézek.

(#2832) keke_no1


keke_no1
csendes tag

Sziasztok! A következő választási lehetőség előtt állok (mindegyik gép felújított): Szóval, van egy Jura C5 cappuccino fejjel 74.000 ft-ért, és van egy c70 100.000 ftért. Alapvetően tejesen iszom a kavét, szóval mindkettőbe lenne használva a cappuccino funkció. Melyiket választanátok, és miért? Megéri azt a 26.000 ft különbséget a c70? Annyit tudok róluk, hogy a C5nél tologatni kell a poharat a cappuccinohoz a c70nél pedig nem. Köszönöm! :)

(#2833) ToBeY válasza ToBeY (#2820) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Annyira nem éreztem különbséget más tejhez képest,egy finom latte macchiato lett ennyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#2834) arcsin válasza ToBeY (#2833) üzenetére


arcsin
senior tag

Tej (51%)
Permeátum
Pálmaolaj
3,6% zsírtartalom.
Ha jól gondolom csak annyit tud, hogy 3,6%os zsírtartalmú sima UHT tej némi permeátummal(tejipari melléktermék)? Mindezt kedvező kb 300+ FT-os áron.

Én a a reggeli müzlimet is 3,5%os ESL milfinával eszem...de lehet én vagyok a sznob 210 ftért tejet venni. :U

(#2835) ToBeY válasza arcsin (#2834) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most ez akciós volt 270ft környéke,így gondoltam kipróbálom mit tud az eddig Aldis tejhez képest amit eddig használtam,de semmi extra. :N

(#2836) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Na gyerekek, most hozta a futár a pico baristot, vasárnap este 7-kor rendeltem. Nem tudtam, hogy a szomszéd gyártja. :D ;]

(#2837) erzol válasza Palesztin994 (#2836) üzenetére


erzol
őstag

Philips webshop mindenben ilyen gyors.
Minden megrendelő mellett van egy gyár... :DDD

(#2838) csabulaxi válasza erzol (#2837) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szerintem arra gondolt hogy Romániában gyártják.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2839) Palesztin994 válasza erzol (#2837) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

:DD

(#2840) Palesztin994 válasza csabulaxi (#2838) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

nem, nem arra, de tudom, hogy így van amúgy, gondoltam is, h félreérthető lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#2841) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy nemrég vásároltunk egy Philips Ep5365\10 automata kávégépet.Arra lenneék kiváncsi,hogy tervezem hozzá megrendelni a tisztitó készletet ami a Philips oldalán van.De sok embertől hallottam,hogy ne foglalkozzak vele.Citromsavat bele és akkor minden jó lesz.Erről mi a vélemény?Citromsavval ki lehet váltani mindent amit gyárilag ajánlanak hozzá?Nyilván a föző egység zsirját nem,de a többit igen?

(#2842) erzol válasza psion2101 (#2841) üzenetére


erzol
őstag

Én ezt használom saeco minuto hd 8762-höz kb. 1 éve.
Hibátlan.
link

(#2843) oszy


oszy
veterán

Hátha valaki szán rá ennyi pénzt és van hová raknia! :D

Saeco Aulika TOP EVO

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2844) salapp válasza oszy (#2843) üzenetére


salapp
addikt

Jó lesz az a 635ezres kamu "eredeti ár" 500-nak is.
Persze itthon is volt 431ezer még 2019 nyarán.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2845) oszy válasza salapp (#2844) üzenetére


oszy
veterán

De most 299.990 Ft! Így 131.010 Ft-tal olcsóbb a 2019 nyári ártól!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2846) salapp válasza oszy (#2845) üzenetére


salapp
addikt

Hülyének is megéri. Persze egy kis cég számlára ha megveszi az irodába...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2847) AttiMM


AttiMM
csendes tag

Csak hogy feldobjam kicsit a téli hangulatot: a régi Gaggia karos főzőmmel ilyen elképesztően krémes kávét csapolok a Pellini Espresso Bar kávéból:

doppio:

egy kis tejjel felhúzva (egészen durva, ahogy a crema így is megmarad):

Ajjaj! Fogok én ilyen kávét főzni a De'Longhival??? Biztos, hogy le akarom cserélni a karost???
:))

[ Szerkesztve ]

(#2848) Gaben360 válasza AttiMM (#2847) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintem nem tudsz...
Én egy kicsit csalódtam az újabb gépekben, nem csinálnak olyan habos kávét mint a régebbiek.Az ősrégi Siemens S60-am csinál ilyet, ott van crema és sötét és kemény, és nem illan el, ha felkevered a kávédat.
Az EQ 8, amit eladtam meg se közelíti ebből a szempontból.
A mostani Saeco Xelsis egy fokkal jobb, de az is elmarad tőle.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2849) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Napi 2-3 cappuccinohoz keresek gépet, a minőségen kívül fontos hogy könnyen tisztítható legyen.

Pár napja olvasgatok a témában de nem tudom eldönteni hogy Philips, De'Longhi, esetleg Tchibo?

150k-nál többet nem szánnék rá, de lehet hogy sokkal is kevesebből is megoldható lenne :F

ilyesmiket néztem:

[link]
[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2850) viktorhu válasza AttiMM (#2847) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam ilyen a sima Pellini automatából:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.