Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ToBeY válasza csabulaxi (#1400) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi hasznos volt,így már értem :K

(#1402) konzumpro válasza #49155328 (#1398) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egy Flair-rel, kéziőrlővel, meg Tchibos vízforralóval kész is egy szett. Egy nem gyenge szett.

Van még egy kínai tejgőzölő, Dualit, kicsit olcsóbb mint a WPM, 220 GBP, gondolom van ez is alin.

(#1403) válasza ToBeY (#1399) üzenetére



senior tag

A neve :)

(#1404)



senior tag

Delonghi Magnifica lett, felújított 1 év garival, csilivili 47 pénzért.
Első próba nem lett rossz, de még lehet rajta finomhangolni.
Köszi a segítséget. :))

(#1405) biker válasza ToBeY (#1399) üzenetére


biker
nagyúr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1406) válasza biker (#1405) üzenetére



senior tag

És akkor fogod a kanalat, összekevered és max annyit tudsz megállapítani hogy kicsit tejesebb vagy kicsit kávésabb. :D

(#1407) konzumpro válasza (#1406) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mint ahogy a háromfogásos ebédből is lehet moslékot csinálni a keverőfával.

(#1408) kleinguru válasza konzumpro (#1407) üzenetére


kleinguru
addikt

Bevallom nekem is, amit eddig ittam inkább esztétikai élményt nyújtott, mert a vége az lett, hogy összekevertem én is.

A 3 fogást pedig nem egy darab tányérba kapjuk, mint itt egy pohárban :)

Tehát, hogyan "kellene" inni, hogy rendes élvezeti értéke lehessen a dolognak :R ?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1409) konzumpro válasza kleinguru (#1408) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Eddig egy cappuccinot ittam ami finom volt de nem megfelelően volt elkészítve. Valahogy ahol nincs meg az odafigyelés a külcsínt illetően, a tartalmat is leszarják, ahogy az aláírásodban is írod. :D

(#1410) biker válasza (#1406) üzenetére


biker
nagyúr

azért nem egészen, a tejhabot ha elkevered, más lesz az állag mintha csak tejet kevertél el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1411) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!
Philips EP2210/10 kávégépnél Play gomb megnyomását követően minden lámpa ég és villog.
kézikönyv szerint
-csatlakozó kihúz/ visszadug (megvolt)
-darált kávé tartó tisztítás (megvolt)
-aqua szűrő kivét (megvolt)
-30 perc várakozás túlmelegedés esetén (megvolt)
-főzőegység takarítás (megvolt)
Nektek volt ilyen problémátok? A darálás nem indul el, mert forró vizet tud adni, gőzt tud adni és az öblítés is működik.

Nincs ötletetek akkor marad a garanciális ügyintézés.

Üdv: Balázs

(#1412) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Van egy kis gondom a Delonghival. Napok óta azt csinálja, hogy amikor készenlétben van (tehát a kijelző sötét, de a főkapcsoló nincs kikapcsolva), és délután-este ki akarnám üríteni a tálcát és a zacctartót, a tálca nem jön ki a helyéről. Fixen, mereven bent van, tehát nem szorul, hanem inkább olyan érzésem van, mintha valami belső retesz nem engedné. Ilyenkor kicsit erőltetem, ki-be próbálom mozgatni, és egy kis idő után végre enged, ki lehet húzni a tálcát.
Jól sejtem, hogy bent van valami retesz-féle? Mert ha szorulna, az másképp érződne, ez keményen, mereven bent van, amikor nem engedi kivenni a tálcát. Mi a fene gondja lehet? Főzéssel, öblítéssel nincs semmi gond.

(#1413) ToBeY válasza biker (#1405) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ezt én is megtaláltam,de nem derült ki számomra ebből melyik az erősebb meg ilyenek.
De az előző link ből igen.
Most olyat szeretnék,hogy csinálok egy habosított tejet és nyomok bele egy expresso-t.
(ez nem tudom melyikhez áll közel flat white? :F )

btw:Az Aldis kávé nekem jobban ízlik mint a fekete csomagolású segafredo,de most vettem egy piros segafredot is próbának. :B

[ Szerkesztve ]

(#1414) biker válasza ToBeY (#1413) üzenetére


biker
nagyúr

mindegyikben egy espresso van, tehát egyforma erősek.
Én amúgy a 30-40ml tejből tejhab és rá espresso-ban hiszek, akármi is az ital neve :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1415) ToBeY válasza biker (#1414) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én úgy olvastam,hogy a latte machiató gyengébb mint a cappucciono - lehet több vizet nyom hozzá a gép vagy nem tudom...
Én ma pont ilyet szeretnék inni amit leírtál :K

(#1416) biker válasza ToBeY (#1415) üzenetére


biker
nagyúr

gyengébb ízélmény vagy kevesebb koffein? Nem mindegy.
ha egy normál espresso van benne, akkor ha 2dl tejet adsz hozzá, akkor is ugyanolyan erős, csak lágy ízű

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1417) ToBeY válasza biker (#1416) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem ha mondjuk nem "expressot" nyom alapból a latte-hoz,hanem mondjuk "americanot" talán gyengébb nem? :F

Végül is mind1,mert kipróbáltam tejhab+expresso külön-külön nyomva, azt hiszem ez lesz az én italom. :K

(#1418) biker válasza ToBeY (#1417) üzenetére


biker
nagyúr

:K :K :K :K

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1419) #49155328 válasza ToBeY (#1417) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem, ahogy be van állítva a gép annyi kávét darál és abból készül az ital.
Minél több víz megy át a pogácsán annál több koffein oldódik ki.
Sőt ha minél több víz megy át a kávén annál több mellékíz jelenek meg a kávéban.
Ezért a hosszú kávét egy espressó + víz kombinációból kell készíteni.
Illetve ha hosszú kávét akarsz csapolni akkor durvábbra kell állítani az őrlőt! ;)

(#1420) sz_abika


sz_abika
addikt

Távollét esetén - 10nap - ti kiöntitek a gepbol a vizet? Aquaclean filter nem szárad ki?

PSN: xszabikax

(#1421) ToBeY válasza #49155328 (#1419) üzenetére


ToBeY
nagyúr

"Minél több víz megy át a pogácsán annál több koffein oldódik ki."
E gondolat meneten haladva,akkor egy americano vagy hosszúkávé erősebb mint egy expresso :F
Lehet hogy így van,de én azt hittem expresso a legerősebb fajta kávé. :B
Én az örlőt nem szoktam babrálni,egyszer beálítottam középállásb és ennyi.

(#1422) biker válasza ToBeY (#1421) üzenetére


biker
nagyúr

igen, a ristretto a leggyengébb, és ezért tudnak 10+ adagot meginni az olaszok naponta :)
utána az espresso, egy amerikai kávéban 4-5 espresso adagja van benne koffeinből.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1423) ToBeY válasza biker (#1422) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó,akkor az új info és mindig rosszul ittam... :B Mert legtöbbször hosszúkávét vagy americanot kértem, mivel azt gondoltam a sok víz miatt az a gyengébb :DDD

(#1424) biker válasza ToBeY (#1423) üzenetére


biker
nagyúr

a hosszú kávé az presszó + forró víz (tudtommal), az americanó a hosszan lefőzött erős kávé, mint a magyar duplapresszó a kotyogósból :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1425) #49155328 válasza sz_abika (#1420) üzenetére


#49155328
törölt tag

Be kell tenni a hűtőbe. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1426) #49155328 válasza ToBeY (#1421) üzenetére


#49155328
törölt tag

Rosszul tudtad.
De a matek egyszerű, arabica kávé 1,2-1,8 % koffeint tartalmaz.
Robusta kávé 2,4-2,7 % koffeint tartalmaz.
Az automata kVgép kB 5-9 gramm őrölt kávéval dolgozik.
Ez az aroma erősség beállítástól függ.
Ezt én amúgy nem babrálnám, mert így is híg levet főz a káros géphez képest.
Szóval 9 grammon hiába engedsz át egy liter vizet abból maximum 250 mg koffein fog kioldódni. Bár valamennyi biztos marad benne.

(#1427) sz_abika válasza #49155328 (#1425) üzenetére


sz_abika
addikt

Hűtés = szárítás.. Biztos jou ez?

PSN: xszabikax

(#1428) ToBeY válasza #49155328 (#1426) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Rendben akkor az aroma erőséget sem fogom babrálni.
De akkor tudom,hogy multkor segafredo valószínű azért volt gyengébb mert arabica volt,ez a mostani aldis meg robusta (de nekem jobban bejött)

(#1429) #49155328 válasza sz_abika (#1427) üzenetére


#49155328
törölt tag

:F

Tartályt telengeded azt mehet be a hűtőbe.

(#1430) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!

Ilyesmi gépeken gondolkodunk párommal. Saeco vagy jura, de nézegettünk mást is. Vagy más szóba sem jöhet?
Lenne ez a márka: Klarstein Aromatica II Duo kávéfőző. [link]
BellaVita [link]
Ezekről van vélemény?

Saeco-ban ezt találtam: Saeco Odea Giro (Orange) [link]
Egyenlőre ezek tetszenek. Amire használnánk, az a napi 3-4 kávé lefőzése lenne általában.
Mit tanácsolnátok még amik szóba jöhetnek? 60 ezer körül gondoltuk egyelőre, amint látszik felújított is szóba jöhet.
Amint látom egy termékből több változat is van, ezt sem értem... minek.

[ Szerkesztve ]

(#1431) #49155328 válasza helgi (#1430) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az első az filteres kávégép.
A második az karos espresso gép, ahhoz őrlő is kell.
A harmadik az automata igen.

Felújítottban én mindenképpen Jurat vennék.

El kellene dönteni mire van igény!

Ja kávét nem főzünk, de ez itt már nagyon off. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1432) andrasferenc


andrasferenc
tag

A klasszikus "Americano":

A világ leghosszabb kávéja az amerikai kávé. Van aki egész nap folyamatosan, többszöri utántöltéssel fogyasztja. Az Americano szárazanyagtartalma 1-2 %, tehát a víztartalom 98-99 %. Egy espressonál ugyanez 3-4%, egy ristrettonál 4-5 %. A klasszikus Americano, itt Európában: egy adag espresso felöntve tetszőleges – ízlés szerint – vízzel, tehát ugyanannyi koffein tartalmú mint egy espresso. A valódi Americano kávé, hazájában filteres eljárással készül.
II. világháború alatt Európában állomásozó amerikai katonák nehezen tudták elfogadni az öreg kontinens kávézási szokásait. Az eszpresszó, és az eszpresszó típusú kávék túl erősek voltak számukra, így leleményesen forró vízzel hígították a helyiek által készített markáns feketét.
Ebből született az Americano, amely ízében mégis az eszpresszóhoz közelít.
A klasszikus Americanohoz nem adnak tejet vagy tejszínt, csupán cukorral ízesítik.
A név onnan ered, hogy ez az amerikaiak kedvence, a “gyenge kávé", ugyanis a hosszú kávénak egy változatáról van szó. Az espressót felöntik körülbelül fél deciliternyi forró vízzel, ami valamennyire így is megőrzi az eredeti ízét. A fő különbség az espresso lungóhoz, vagyis a hosszú kávéhoz képest, hogy az Americanóbban fele-fele arányban van a kávé és a víz, előbbinél pedig az arány 1/3 és 2/3, a víz javára. Általában nagyobb csészében vagy magasabb pohárban szolgálják fel.

(#1433) sz_abika válasza #49155328 (#1429) üzenetére


sz_abika
addikt

Ahh, igy értelek. Végül kiszedtem a gepbol a viztartalyt, félig felontve a pulton hagytam

PSN: xszabikax

(#1434) konzumpro válasza helgi (#1430) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Odea jó. Jurát csak széthajtva kapsz ennyiért.

(#1435) helgi válasza #49155328 (#1431) üzenetére


helgi
aktív tag

Az első filteres? Úgy érted az őrlésen kívül nem lehet beletenni darált kávét csak filterben ami a gép része. ?
Azt majd a linkelt oldalon szereplő "kávéfőző" véleményezése alá kellene írnod..
A másodikhoz igen, kell őrlő, viszont ezt el is dobom, mert a frissen őrölt kávé jobb választás mintha egy gombnyomásra csinálna 3 féle bármit.. Azt én magam is ki keverem. Jól néz ki pedig.
Mi a gond a használt Saeco-kkal? És Jura-ban melyik lenne értelmes ami őröl is és kávé változatokat készít? Ez inkább a kérdés.

(#1436) helgi válasza konzumpro (#1434) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszi, és ha Jura lenne? Melyik típus?

(#1437) helgi


helgi
aktív tag

Ja, és lenne még valami. Sok cég ad ki hasonló kávégépeket. Delonghi Magnifica.. stb.. Ezek a Saeco-hoz és Jura-hoz képest milyenek?

(#1438) erzol válasza helgi (#1437) üzenetére


erzol
őstag

Kb. 1,5 éve használok egy saeco minuto hd 8762-t.
Hibátlanul megy 40e.-ért.
Részemről ajánlott. :K

(#1439) konzumpro válasza helgi (#1436) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jurából amit félévente szét tudsz szedni nagytakarításhoz. Szerintem a J5 és J7 a régiekből jók, még régebbiekből az f50, f90 elpusztíthatatlanok. De nekem jobban bejött a Philips EP3510, lattéhoz, SBS tuninggal.

(#1440) #49155328 válasza konzumpro (#1439) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mi azaz SBS tuning?

(#1441) Voice24 válasza Voice24 (#1412) üzenetére


Voice24
őstag

[link] Erre esetleg valaki? :)

(#1442) helgi válasza konzumpro (#1439) üzenetére


helgi
aktív tag

Lattéhoz csak, vagy mind a 6 variációhoz?

(#1443) konzumpro válasza #49155328 (#1440) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

SBS azért kell, hogy ne szaladjon át a kávé, legyen normális lefolyás. Giroban, Odeában azt hiszem gyárilag van. Taleában tuti.

(#1444) #49155328 válasza konzumpro (#1443) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jájjj, de az mi az?
Hogy kell beletenni milyen alkatrészt vegyek.?

[ Szerkesztve ]

(#1445) helgi válasza konzumpro (#1434) üzenetére


helgi
aktív tag

Erről a Saeco Odea Giro-ról [link] , mit lehet még elmondani? Ez őrli és működik ha őrölt kávét használok? És akkor gondolom tud készíteni a fentebb táblázatban ábrázolt 6 féle kávé készítményt.?

(#1446) #49155328 válasza konzumpro (#1443) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vagy cserélted az egész főzőegységet?

(#1447) konzumpro válasza #49155328 (#1444) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

SBS crema valve néven van, a főzőegységen növeltem meg vele a nyomást. Más a dinamikája mint a rugós golyósnak, de az is kell, vagy egy szűkítő, különben elkezd oszcillálni.

(#1448) konzumpro válasza helgi (#1445) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Gombnyomásra nem tud ennyi félét, de ha jó presszót tud - márpedig ez tud - meg tejet gőzölni, akkor minden adva van.

(#1449) konzumpro válasza Voice24 (#1441) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem lehet, hogy kávémaradék feszíti be a főzőegységet és abba akad a zacctartó? Porszívóval kijön a maradék a tálca alatt elvileg.

(#1450) helgi válasza konzumpro (#1448) üzenetére


helgi
aktív tag

Igen értem, köszönöm. Felhívtam 3 üzletet. Egyikben azt mondják, hogy az Odea Giro-t ne, inkább a Go-t, mert van benne egy drága alkatrész. Na pont azon lehet állítani a darálást.. A másikban meg azt, hogy mindkettő jó, de inkább a Minuto-kat, mert újabbak és a Giro-khoz már van amit nem lehet kapni alkatrészben.. De hogy melyik milyen kávét készít minőségben azt nem tudják..
Ez a 4. bolt, : [link] [link] [link] .
Ez pedig újban ajánlották hogy nagyon viszik: [link] .
Szavaiddal élve, igen, elég ha jó presszót tud és gőzöl. De ha jó áron ki lehet fogni ami többet tud, az is beleférhet.
Mi a véleményed a gépekről?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.