Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) cipofuzo87 válasza this_is_why (#2747) üzenetére


cipofuzo87
tag

Köszi, be is rendeltem három fajtát tőlük.

(#2752) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Pohár vásárláson vagyok picit megakadva. Szeretném látni a kávékat, meg le is szeretném fotózni néha egyiket másikat, milyen a crémája, meg mennyire sötét vagy világos. Én hajlanék a füles üvegpohárhoz, de jóval olcsóbb a sima és jóval több lehetőség is van.

Tehát szerintetek melyik a jobb?

alt="" title=""

alt="" title=""

Esetleges bestbuy lehetőség is jöhet :)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2753) ToBeY válasza nyikszi (#2752) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez szerintem abszolút ízlés dolga.
És bár én latte macchiatót/cappuccino-t iszom,de a fül nélkül verzióra szavaztam.
ilyesmi van most nekem 380ml

(#2754) this_is_why válasza nyikszi (#2752) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Retro Duralex Picardie. Van több méretben. A kicsi 6-os csomagban kb. 1200 Ft

(#2755) nyikszi válasza ToBeY (#2753) üzenetére


nyikszi
őstag

És nem kényelmetlen így fogni? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy fül nélkül fogom a kávéscsészét :)

this_is_why : Kösz, de a retrótól eltekintenék, nekem már 30 éve se jött be :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2756) coolabácsi válasza this_is_why (#2754) üzenetére


coolabácsi
tag

+1 a retrónak :K

(#2757) Sayan_


Sayan_
csendes tag

Aki Laica, vagy hasonló elvű vízszűrőt használ, azoktól kérdezném, hogy mennyire normális, ha a szűrt vízben apró kis szén por darabok vannak? A szűrő használati utasítása szerint ez amúgy nem mérgező, és meg kell ismételni az aktiválási folyamatot, ami megtörtént újra, de ugyanaz mint előtte... Nem igazán szeretnék sem növényi, sem másfajta szénport inni a napi 2-3 l folyadék bevitellel, és a kávégépnek sem hiszem hogy túl jó lenne.

(#2758) ToBeY válasza nyikszi (#2755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem nem,számomra ez kényelmesebb mint a füles verzió.De nyilván ez nagyon egyén függő. :B
Ha úgy érzed a füles jobban tetszene, akkor vagyél olyat. :K

(#2759) WaterWawe válasza nyikszi (#2752) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szia!

Mi ezt az Ikeásat vettük, nem drága és nekünk bevállt. :)

[ Szerkesztve ]

(#2760) erzol válasza nyikszi (#2752) üzenetére


erzol
őstag

Számomra ezek a duplafalú poharak irreálisan drágák. Nem is értem.
Mondjuk az Auchanban vettem saját márkásat nagyon akciósan (990/2db) és szeretem.

(#2761) andrasferenc válasza Sayan_ (#2757) üzenetére


andrasferenc
tag

Javasolom a Brita vízszűrő használatát. Kancsó esetében több féle vízszűrőt használtam, de a leghatékonyabb a Brita. Igaz, drágább is.
Szerintem nem volna szabad szénpor daraboknak megjellenie a szűrt vízben. Brita kancsó esetében a harmadik feltöltés után konyhakész. (Szénpor darabok aktiválásnál sem fordultak elő kancsó esetében.)
Kávéautomatában Brita szűrőbetét használok. Egy vízfeltöltést ki kell ereszteni aktiválásnál. (Szénpor darabok eddig nem fordultak elő a kávéautomatánál.)

(#2762) Voice24 válasza nyikszi (#2752) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk több fajta és méretű duplafalú poharunk van, rövidebb kávékhoz és capuccinohoz is. Én a nagy részét Kínából rendeltem, eddig mind épségben megérkezett. Ott sem olcsó, de kicsit olcsóbb, mint a hazai üzletekben.
Ja, és az összes fül nélküli. Simán foghatók, mert hideg a külső faluk, a kávé viszont forró bennük.

(#2763) ToBeY válasza erzol (#2760) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az enyémet a jófogasról rendeltem, 3db 2500huf (egy doboz) ennyit még nekem megért :DDD ;]
Az ikeas-al az volt a bajom (azon kívül hogy füles),hogy kicsi 260ml...A mostani vagy 360ml vagy 380ml

[ Szerkesztve ]

(#2764) ToBeY válasza nyikszi (#2755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyen a poharam igaz ez lattes/cappuccino nem expresso-s
Sorry,de azután kapcsoltam, hogy megittam a kavem, így üresen fotóztam le :B [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2765) arcsin


arcsin
senior tag

Akik vettek Tchibo-s automata mini gépet, azoktól kérdezek. Amikor jelzi a vízhiányt a gép, nekik is hagy a víztartály alján mindig egy 3-4cm magasságnyi vizet? Laica-s szűrt vizet használok. Ki hogy csinálja? Kiönti a maradék vizet vagy rátölt?
Hosszú távon nem tudom jó ötlet-e csak rátölteni a frissen szűrt vizet a régire. :F Gondolok arra hogy nem egészséges, rossz íze lesz. Persze kárba sem szeretném hogy menjen. Növények nincsenek mert helyette van 2 macska :D

(#2766) viktorhu válasza arcsin (#2765) üzenetére


viktorhu
veterán

Mindegyik gép hagy egy pici vizet. Ha aznap szűrted a másikat is, akkor mindegy, hogy benne hagyod vagy cseréled, azon túl meg hitvitába menne át a dolog, hogy mennyi ideig jó a víz :)

Én nem szűrök, a maradék vizet meg kiöntöm.

(#2767) salapp


salapp
addikt

Kedvcsináló a Tchibo Esperto Caffé-hoz :-)
Illetve pohár ajánló (duplafalú, fül nélküli)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2768) this_is_why válasza arcsin (#2765) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

A használati szerint mindig ki kell venni a tartályt és úgy vizet tölteni bele. Így mindig kiönteném ami benne maradt alapból.

(#2769) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Azt szeretnem kérdezni,hogy van nekünk egy Philips EP5365 tipusú kávégépünk.Ti mivel tisztitjátok az ilyen tipusú gépek tejtartályát/csövét.Hiába próbáltam kimosni olyan mintha romlott tejet adagolna.Ha megveszem a gyári tisztitó cuccot amit be kell helyezni a viztartályba az segitene?

(#2770) Sayan_ válasza salapp (#2767) üzenetére


Sayan_
csendes tag

Alul sima tej, közepén kávé, felül habosított? Vagy hogy sikerült ilyen jól? :) Illetve melyik / milyen kávé beállítást használtál erre?

(#2771) WaterWawe válasza this_is_why (#2768) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez az én Philipsemnél is benne van, de én inkább rátölteni szoktam (persze, olyan mérőedényből amellyel nem csöpögtetem mellé). Ha kivenném és megtölteném a maxig akkor félek addig szerencsétlenkednék még valamit leöntenék vele. :D

Eddig még nem romlott meg a benne lévő víz, legalábbis nem tapasztaltuk, hogy rossz íze lett volna a kávénak, de szólok ha lesz változás. :U

[ Szerkesztve ]

(#2772) salapp válasza Sayan_ (#2770) üzenetére


salapp
addikt

Meleg tej a csészébe, bele egy kis méz, a pár száz forintos ikeás tejhabosítóval habosítom (szeretjük, hogy így a tejhab is édeskés), majd bele a géppel a kávé (ez éppen egy erősebb kávé előválasztás+caffe crema). Volt már lattés automatám is, soha többé nem kéne, nem tetszik, hogy a tej a gépen belül megül(het).

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2773) Sayan_ válasza salapp (#2772) üzenetére


Sayan_
csendes tag

Köszönöm szépen, jó ötletet adtál, kipróbálom így! :D

(#2774) salapp válasza Sayan_ (#2773) üzenetére


salapp
addikt

Komolyan mondom, nagyon szeretjük ezt a gépet. Nincs Philips automatás mellédarálás és traktorhang, nincs nyomásfokozós karban kávéiszap, nincs hagyományos karban túl finomra őrlés miatt befulladás, csatornásodás, túl durvára őrlés miatt híg lötty. Csak másfél percenként egy finom kávé, nyűg nélkül. Remélem, minél tovább jól működik majd.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2775) nyikszi válasza WaterWawe (#2759) üzenetére


nyikszi
őstag

Forró csokihoz vagy melange-hoz van ilyenünk, de presszó kávét nem fogok ilyenből inni :)

ToBeY: A fene tudja mi lenne a jó :) A fotó lemaradt :)

Erzol: Egyetértek, rohadt drágák. Az az Auchanos milyen?

Voice24: Kösz a tippet, szétnézek a külföldi oldalakon. Attól nem parázok, hogy forró lenne, nyilván azért dupla falúak.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2776) ToBeY válasza nyikszi (#2775) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyesmi a pohár (remélem most jó lesz)
bocsi a minőségért.... :U
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2777) AttiMM


AttiMM
csendes tag

Brita vízszűrő kancsóhoz többen ajánlottátok a Tesco Aqua Optima betétet. Én nem vagyok egy Tescoba járó ember, de az internetes kereséseim alapján úgy tűnik, hogy már nem kapható ilyen néven szűrőbetét. Viszont kapható ez, ráadásul akciós!

Ez vajon azonos az általatok használt Aqua Optima betéttel?
Ha igen (vagy ha nem), elég kedvező áron van, talán érdemes lehet most bevásárolni belőle.
(kivéve, ha azt mondjátok, hogy ez csak egy gyenge utánzat és a belsejében csak szivacs van... :) )
A kb. 2 ezer Ft/db árú eredeti Brita Maxtra betétekhez képest ez vajon mennyivel tud kevesebbet? Mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#2778) nyikszi válasza ToBeY (#2776) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz, majd meglátom milyen legyen. Pénteken voltam egyébként Auchanban, de nem láttam értelmes kávés csészét. Most ebben a latyakban ha nem muszáj nem megyek sehova a melóhelyen kívül. Majd még alszok rá pár napot :)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2779) AttiMM válasza AttiMM (#2777) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Az első tapasztalataim: látszólag jól illeszkedik a helyére a Brita kancsóba, bár hiányzik az az érzés, mint a Brita gyári szűrőnél, hogy belenyomom és még pár mm-t lehet beljebb nyomni egyre nehezebben. Ezt belenyomom és fixen megakad.
Határozottan (legalább 2x) gyorsabban folyik át rajta a víz. Ez előny, ha az idő a fontos, hátrány, ha a minél alaposabb szűrés a fontos. Csak remélni tudom, hogy nem azért folyik át gyorsan, mert valahol mégsem illeszkedik pontosan a helyére és mellette megy el a víz (a Británál ezt tapasztaltam, ha nem nyomtam be eléggé, de itt hiába nyomom beljebb, nem változik), és nem is azért, mert gyengébb a szűrési képessége. Na, majd meglátom a gyakorlatban.
Más tapasztalat, aki régebb óta használja?

(#2780) keke_no1


keke_no1
csendes tag

Sziasztok Kávémesterek! Hozzátok fordulnék tanácsért. A Media Marktba most van akció a következő gépre: Krups Evidence One Pewter [kép] (ha jól sejtem ez a típusszáma: EA895E10). Ahogy nézegettem neten, olyan 220-230.000 ft körül találtam más színben. Media Marktban ez most 150.000 ft. Ezzel a géppel kapcsolatba szeretném kikérni a véleményeteket. Alapvetően nem vagyok egy nagy kávéfogyasztó, napközben munkahelyemen megiszom egyet max 2-t, de este otthon nem szoktam, így szerintem kb csak hétvégén lenne használva + ugye a vendégeknek. Én speciel ezeket a capuccino típusú kávékat szeretem. Másik szempont, hogy szeretnék a vendégeimnek egy igazán finom kávét adni. Most hogy látjátok a leendő felhasználási területeket, kérlek adjatok tanácsot. Ha esetleg van valakinek tapasztalata vele, azt is megköszönném. Köszönöm szépen! :) :R :R

(#2781) this_is_why válasza keke_no1 (#2780) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

fórumtársak korábbi tapasztalatai alapján a Krups nem ajánlott. Ehhez a konkrét géphez is van egy 1 csillagos értékelés ÁK-n, ami nem túl bíztató, ha elolvasod.

(#2782) keke_no1 válasza this_is_why (#2781) üzenetére


keke_no1
csendes tag

Igen, olvastam, de színben eltérő társainak meg elég jó értékelést kapott, ezért gondoltam, hogy rákérdezek nálatok. :)

(#2783) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Tanácsot kérnék.
Van ugye munkahelyen a Philips 2000-es Lattego főző. Nincs már vele gond, csak annyi, hogy pár ember miatt elmentek olyan irányba a kávéval, amit leírni sem akarok, költséghatékonyság miatt.. :W
Milyen örlőt ajánlanátok, amivel tudnék magamnak külön kávét őrölni és azt használni. (használta már valaki az őrlött kávé opciót?)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2784) biker válasza Tiédetis (#2783) üzenetére


biker
nagyúr

én rendszeresen használom, bár üresen, előmelegítésre. Mert ha sokat áll, akkor az első kávé langyos csak. Ilyenkor örőlt kv program kávé nélkül, majd utána a normál, és máris forró kávé jön

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2785) this_is_why válasza keke_no1 (#2782) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Ha 150k a plafon, akkor pl. a Philips oldalán Series2200 LatteGo vagy Saeco PicoBaristo mindkettőt 150 alá tudod kuponozni.
Amúgy ilyen minimális használatra lehet hogy inkább valami Nespresso Lattissima gépet vennék, ami tejes italokat is tud - bontatlanokat találni olyan 60k körül már.

(#2786) konzumpro válasza AttiMM (#2779) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, gyorsabb, nekem működik, tojásfőzőben sem csapódik ki a vízkő mint csapvízzel, egy hónapig jó, mint a Brita gyári, a vége felé azért már nem olyan erőteljes a szűrés...
A kancsó töltésénél amikor üres, a felső részt kiöblítem és úgy töltöm tele, így nem marad állott víz a tetejében és tovább bírja bakteriális szempontból.

(#2787) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Berendeltem egy delonghi 23.460W gépet, 159 most az euronicsban. Összefoglalóban a 23.460 ajánlott széria. A kérdés, hogy akkor gondolom ez is jó vétel, illetve, hogy mi a különbség a W/S/B jelölésűek között, csak a szín (Black,Silver,White) vagy másról is szó van?

[ Szerkesztve ]

(#2788) Gaben360


Gaben360
senior tag

Próbálta már valaki rajtam kívül a Pellini Esspresso Bar kávéját?
Mindenhol istenítik, de számomra kb az ihatatlan kategória, talán még a sárgacsíbónál is rosszabb.
Vagy nem automatába való, vagy a beállításaim nem jók, vagy a kávé ilyen szar. :C
A gép egy Saeco Xelsis, majdnem a legfinomabb őrlésre van állítva, a kávéerősség maxon, az előáztatás is maxon, és a hőmérséklet is.
Dallmayr kávéknál ez a beállitás bevált, a pogácsa is tömör és száraz.
Min kéne változtassak, hogy iható legyen ez a kávé?

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2789) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban presszó (jellegű) kávéhoz keresek automata gépet, mert meguntam a GC -vel a pepecselést egy kávé kedvéért és reggelente időm sincs legtöbbször.... Vagy 10 évig volt egy saeco odea go gépem, szerettem. Nem vetném el teljesen a tejes italokat sem mert vendégek illetve néha napján a feleség is iszik latte-t, cappuccino-t. Saeco PicoBaristo [link] néztem akcióba, de a Delonghi gépek is tetszenek. Vélényetek szerint milyen ez a Philips, megéri vagy inkább valamilyen Delonghi?

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2790) konzumpro válasza butyu (#2789) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Odea Go minőségét már nem fogod tudni megközelíteni a PicoBaristoval.

(#2791) this_is_why válasza Palesztin994 (#2787) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Mindenképp írd meg itt, ha meglesz a gép hogy:
1. Van-e főkapcsolója hátul
2. Kihúzható-e a tápkábel a gépből
3. A “Cappucino” gomb kétszeri megnyomásával készít-e csak tejhabot (kávé őrlés nélkül)

A W csak a színt jelöli.

(#2792) Voice24 válasza Palesztin994 (#2787) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem ugyanilyen fekete van, de this_is_why fórumtárs egy másik színvariációval (talán sb) nemrég pórul járt. A feketéhez képest annyiban le volt butítva, hogy nem tudott önmagában csak tejhabot adni, illetve hátul fixen van bent a tápkábel, nem kihúzható, és nincs főkapcsolója sem. Az én feketémben ezek még megvannak, nem tudom, a w, azaz fehér verzió hova tartozik a szériában.
Amúgy tényleg jó gép, finom kávét főz, könnyen és gyorsan elkészíti a capuccinot, a tejhab minősége állítható, és ami még lényeges, a gép minimális karbantartást igényel (persze a szükséges dolgok időben elvégzése mellett).

Ó, közben a fórumtárs megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#2793) viktorhu válasza Gaben360 (#2788) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekünk a sima piros pellini jött be eddig leginkább:

Egészen sűrű intenzív espresso, de még pont nincs az az égett íze, mint a túlpörkölt kávéknak.

A mi gépünk Saeco Incanto de Luxe, egész rövidre állítottam az espresso-t, őrlés majdnem a legfinomabb szinten.

A túl jó kévék nem valók automatába szerintem, a jó közepes szintekkel bírnak el, abból csinálnak egészen finom kávét. Nálunk pl. a Lavazza Oro volt ihatatlan, ami pedig egy jó kávé lenne, csak nem ezzel a géppel.

(#2794) Palesztin994 válasza Voice24 (#2792) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Köszi srácok, ez azért érdekes, hogyha elvileg csak a színe más, akkor miért nem csak a színe más. :DDD:U:Y
Ebben az árban (160 ezer) van ami jobb amúgy? Gondolom philipsek hasonlóak, dr akkor ezt választom inkább.

(#2795) Voice24 válasza Palesztin994 (#2794) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem ebben az árban bőven jó, de van a Philipsnél is most egy komoly gép, egy tízessel többért: PicoBaristo

(#2796) Palesztin994 válasza Voice24 (#2795) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

igen, előbb néztem, de valamiért a philipsben, mint márkában annyira nem bízom. bar lehet hülyeség, mert valószínűleg ez tényleg jó gép. valószínűleg jobb az ecam 460-nál, igaz? :D

[ Szerkesztve ]

(#2797) Voice24 válasza Palesztin994 (#2796) üzenetére


Voice24
őstag

Ez a Philips azért már nem az alsó kategória, bár konkrétan nem ismerem, de valószínűleg komolyabb beállítási, finomhangolási lehetőségei vannak, mint a 23.460-nak. Az, hogy melyik főz jobb, finomabb kávét, más kérdés, de ezt sem tudom, nem hasonlítottam össze őket.
Én azért, ha most állnék vásárlás előtt, a Philipset választanám a kettő közül.

(#2798) Palesztin994 válasza Voice24 (#2797) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Valószínűleg tényleg az a jobb. Köszi! :R

(#2799) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Amúgy tudja valaki, hogy hány baron csinálja a kávét a pico baristo? 15 minimum gondolom.

(#2800) Zolom89


Zolom89
senior tag

Akció
[link] Philips 5365/10

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.