Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) #49155328 válasza Toobee (#1747) üzenetére


#49155328
törölt tag

Borkősav! A citromsav káros az alunak! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1752) tepenzed válasza #49155328 (#1751) üzenetére


tepenzed
őstag

Mondjuk fura, a DM vízkőmentesítőben is citromsav van :[link]

(#1753) Toobee válasza #49155328 (#1751) üzenetére


Toobee
veterán

Normális kávés topikban más a vélekedés. Ráadásul elég sok gyári lötyiben van.

https://barbieripnk.hu/

(#1754) #49155328 válasza Toobee (#1753) üzenetére


#49155328
törölt tag

A borkősav kíméletesebb az alumíniumhoz.

A Gaggia eredeti gyári vízkőmentesítője 30 g-os kiszerelésű borkősav (tartaric acid), a gyártó fel is tünteti az összetételt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1755) konzumpro válasza #49155328 (#1751) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezekben rozsdamentes acél csőkígyót vesz körbe egy alumínium blokk. Nem érintkezik aluval a víz. Karos Gaggiában tényleg alumínium a kazán, oda nem tudom mit szokás, a borkősav valóban gyengédebben tisztít.

(#1756) bbsofficial válasza tepenzed (#1752) üzenetére


bbsofficial
tag

Meg tejsav is, az talán jobb az automatának, mint a sima citromsav?

(#1757) konzumpro válasza bbsofficial (#1756) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Feloldja a kávézsírt, amit a citromsav nem.

(#1758) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Csináltam most egy citromsavas keveréket, és atmostam a szüleim gépén a tejtartalyt, de nem annyira segített. Nem tudjátok, hogy egész Szabolcs megyében sehol nincs Philips szervíz? Mert a philips honlapon egyedül egy bp-i szerviz van, sehol máshol.
De mondjuk nyíregyházán rakeresve találok (FreshCafe), csak épp nem tudom az hivatalos szerviz-e vagy sem. Vagy beviszik a Media Markt-ba (ott vették) és ők intézik, csak az hosszabb idő gondolom.

(#1759) Toobee válasza Gabesz87 (#1758) üzenetére


Toobee
veterán

Citromsav vízkőre való, nem a tejmaradékra.

https://barbieripnk.hu/

(#1760) Gabesz87 válasza Toobee (#1759) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát most akkor lehet én nem értek valamit, de korábban itt azt mondták nekem, a DM-es tisztitoval ajánlott kiobliteni. Az is citromsavas ha jól tudom. Legalább is pont erről volt szó itt nemrég. Nem értem amúgy mitől, de a tejtartalyon látszik is csomó ilyen vizko lerakodas. Tejmaradvany nem lehet mert az le van mosva, de gondolom épp a mosástol marad rajta a vizkő. De akkor nem értem mi a fene dugitja el a tejtartalyt. Mindegy, a házi kísérletezés ezen már nem segít szerintem, viszik majd szervizbe.

(#1761) konzumpro válasza Gabesz87 (#1760) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Citromsavas is, meg almasav, tejsav is van benne. Örülni fognak a szervizben, biztosan segítenek.

(#1762) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Philips karbantartó készlet akciós a hivatalos oldalon.
2 üveg eszpresszógép-vízkőmentesítő, 2 BRITA INTENZA+ vízszűrő patron, 6 kávéolaj-eltávolító, kenőanyag 11.900 Ft
[link]
Így csomagban nekem megért ennyit. Jó ideig elleszek vele.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1763) Toobee válasza wiggen123 (#1762) üzenetére


Toobee
veterán

Arra figyeljetek oda, hogy amit a kommentekben írnak is, valójában nem jó a szűrő a gépekhez. Pontosabban az EP szériához biztos nem. Kiszúrja a szűrő alját a perem, aztán szépen hullik a tartályba a benne lévő granulátum. CA6903 kell bele.

https://barbieripnk.hu/

(#1764) oszy válasza _seth_ (#1683) üzenetére


oszy
veterán

Krups-ot ne! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1765) claire78 válasza Gabesz87 (#1758) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem sem segített.
2 DM vízkőoldót kezelés után sem javult.
Pont a fele mennyiséget nyomja ki, mint kellene, pedig gőzöl rendesen..
Én is vinném szervizbe, de a pestiről semmi jót nem olvastam... 😕

(#1766) sz_abika válasza Toobee (#1763) üzenetére


sz_abika
addikt

Jó az, csak még mélyebbre kell rápattintani, hogy ne folyjon ki. Tapasztalat. :DDD

PSN: xszabikax

(#1767) aicon válasza oszy (#1764) üzenetére


aicon
senior tag

valóban ne, nekem van, még egyszer nem venném meg

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1768) konzumpro válasza claire78 (#1765) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez valami szériahiba lehet? Nincs hiba az illesztéseknél? Vagy az ulka pumpa megy tönkre ennyi idő alatt?

(#1769) sepsi0 válasza Gabesz87 (#1760) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem ilyen gépem van: Philips Saeco SM5478/10 PicoBaristo
Nem tudom a tiétek milyen pontosan, de az enyémen a tejtartály fejét több darabra lehet szedni. Szét is kell 1-2 hetente, mert vastag tejlerakódások vannak benne és azokat ki kell takarítanom. Ezután olyan, mint ha új lenne.

Mindenki.
Ez a Philips gyári szűrő nem ér semmit... Az elsőt anno beraktuk, 40% volt még a szűrő a gép szerint, nem jött a kávé, vagyis a kávé vize a tejtartályba ment... Vízköves volt a gép keményen. Tény nálunk kemény a víz, de ismétlem 1. szűrő 40% 3 hét után...
Elhasználtam 2 doboz dupla szűrőt, ugyan ez 2-3 hetente vízkövezés. Volt itthon RO szűrő beépítve csak szűrőket kellett kicserélni, 15k volt minden cseréje (ro patron is, 5 évig jó).
Kicseréltem és lassan 3 hónapja szűrő nélkül nincs gond a géppel.
Egy ilyen szűrő kompletten 60k...

(#1770) tepenzed
Szerintem egy túlárazott szar. 5k 1db patron, kb ua tudja mint egy kancsó vízszűrő patron 1k/db ért. Igaz én a Mallon vettem 2db/6k ért.
De pont ezt szeretné az összes gyártó, vedd meg az ő cuccait a karbantartáshoz. Nem is ők gyártják, felcimkézik... Lásd pl DM vízkőoldó 399ft, összes többo gyári 1,5k-2,5k... Csakazövékjó, persze hagyjukmár.. :D

[ Szerkesztve ]

(#1770) tepenzed válasza sepsi0 (#1769) üzenetére


tepenzed
őstag

"Ez a Philips gyári szűrő nem ér semmit.."

Ezzel azért vitatkoznék :) Decemberben üzemeltük be a gépet (ep2220), azóta kapja az aquaclean szűrőt. 2,5 hónapot bír, víz keménység kb a max alatt volt egy szinttel. Most nézettem meg a gépet és semmi vízkő, pedig csak szűrő cserék voltak eddig, vízkőmentesítő program sem futott még.

[ Szerkesztve ]

(#1771) sepsi0 válasza sepsi0 (#1769) üzenetére


sepsi0
őstag

Annyit még hozzá tennék, akinek jó használja a Philips szűrőt... Én szeretem a pénzem értelmesen elkölteni.
De itt példának a Philips szilikon zsír is, 5g 1500ft. Tabletták/tasakok 1,5-2,5k. Csak a gyári jó, mert garancia elvész. Én is vettem mindegyikből, van is még, de pl most veszek 200g szilikonzsírt élelmiszeriparit 1k-ért. Gondolom a kávézókban is az 5g-osat veszik....

Pesti szervíz. 3 hónaposan nem darált a gép, de itt egy fóromtársnak 1 hónap után halt be. Szervízbe elvitte a futár, 10 nap volt. Hibás volt a daráló motorja.
Én teljesen elégedett voltam a szervízzel, pedig anno miattuk kerültem a Philips márkát évekig egy presszó gép gariztatása miatt. A feladás napján felhívott a szervízes, beszéltünk vagy 10 percet. Nagyon rendes volt, most elégedett voltam.

[ Szerkesztve ]

(#1772) konzumpro válasza tepenzed (#1770) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt extrém kemény a víz, elvileg egy Laica kancsóból a táblázat szerint olyan keménységű víz jön ki, mint ami Pesten a csapból... Úgyhogy azzal már bátran táplálom a beépített szűrőt. Dupla szűrés, jól megyen...

(#1769) sepsi0 Nem úszom meg az RO szűrőt, ha az üzemeltetés így feleannyi mint kancsózni vagy DM-ből hordani az RO vizet. Hat év alatt megtérül.

[ Szerkesztve ]

(#1773) sepsi0 válasza konzumpro (#1772) üzenetére


sepsi0
őstag

Ami nekem van 50k volt anno. 10 éve meg van, igazából akváriumok miatt vettem, de használtuk mindenre, pl tea, ételek,...
A legdrágább az RO patron 8k,5 évig jó minimum, de szerintem csak kávé főzésre jóval többet kibír. 6 havonta kb 2,5k a csere, de ez is tovább húzható ilyen mennyiségnél. 1 évente 4k a csere. Ami még kimaradt 2k a visszasózó parton, én nem használom. Állítólag nem jó fogyasztásra az RO víz, mi italokhoz, főzéshez évekig használtuk, halak is imádták, növények is....
Nem akarom reklámozni, ezért nem linkelem ide...

[ Szerkesztve ]

(#1774) konzumpro válasza sepsi0 (#1773) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nyugodtan linkeld, linkelek majd másikat. :D
Mondjuk ezt, 45-ért: [link]

Más.

Most vettem elő az EP3515-öt és főztem vele hosszú dobozban várakozás után újra. Ezúttal házi pörkölésből. Kipróbáltam gyári nyomásfokozóval és SBS megnövelt nyomásfokozóval.
Négy főzés volt, egy bejáratós a mosogatónak, egy a gyári nyomásfokozóval, 2-esre állított őrlővel közepes aromával, mini adag, 19 ml lett a végeredmény. A harmadik már SBS-szel 3-asra állított őrlővel, hogy ne legyen annyi púderszerű szemcse, negyedikre már be is jött a dolog, eltűnt a keserűsége és finom lett, szép vastag crema a nyomásfokozó miatt, ízeiben kiegyensúlyozott. Kb. annyi idő alatt főtt le mint egy jól beállított szimpla a karoson.
A tejhabosítás maceramentes a kis fémcsővel, csak belelógatom a tejbe a végét és felgőzöli, nem engedek be túl sok levegőt az elején, lehet rozettát önteni belőle, már-már könnyebb a dolgom mint karossal. Kifejezetten tetszik az eredmény.

Dilemma, mit adjak el rendkívül áron alul, a karos gépet vagy az automatát? Nem fér el mindkettő. :(((

(#1775) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nagyon off leszek hol tudnék venni latte-s poharakat nem aranyárban (értsd,ne ilyen 3-4k/db legyen :N ) Valami hasonlóra gondoltam [link]

(#1776) sepsi0 válasza konzumpro (#1774) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem ez van.
Kell otthonra egy tartalék kávéfőző, én nem adnám el.
Mikor vettük a Philipset, elraktuk a DeLonghi EC 680-at a polcra. Philips szervízbe küld, DeLonghi elővesz. Valami nem volt rendben, mert nem főzi át a kávét az örleményen, gondolom szivattyú. Szétszedtem és fullra kitakarítottam.
Valami nagyon kellett itthonra, ezért vettünk egy DeLonghi gépet Nespresso kapszulásat. Nem volt rosz, de hiányzott a gép.
Úgy döntöttem a kapszulás lesz az utazó és tartalék kávéfőzőnk. Van itthon tejhabosító is régről...
Szóval én nem adnám el a karosat, tartaléknak jó lehet, nincs is annál rosszabb, mikor nem tudsz kávét főzni.

(#1775) ToBeY
Ikea 250ft. Mi vettünk most 8 db-ot. De vettünk a Tescoban is, ott 5-600ft volt és semmivel sem jobb, sőt 2x-re két fajtát tudtunk venni.
Nézd... Mi 250-ért vettük egy hete Budaörsön
De szokott lenni a Pepcoban is ilyen, ott akartunk venni, de lerabolták 699ft volt 2db

Most mondja az asstony 295ft volt az Ikeás, megyek főzök egy kávét, mert nem működik az agyam :D

[ Szerkesztve ]

(#1777) oszy válasza ToBeY (#1775) üzenetére


oszy
veterán

Ha eljössz érte hozzám, akkor adok 2 vadonatújat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1778) sepsi0 válasza konzumpro (#1774) üzenetére


sepsi0
őstag

Én már csak ezért is az enyémet venném, 5 évig 0-as vizet tudott: élettartam 60 hónap
Ez az éves csere készlet: [link]
Én külön veszem a szűrőket, mert nem kell a visszasózó patron, 3k félévente kb, de kis vízfogyasztásnál kitolható tapasztalatom alapján 9 hónapig simán. Még akkor is tiszta volt a víz, de cseréltem....
Ez a 6 hónapos készlet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1779) ToBeY válasza oszy (#1777) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,de ebből nagyon sok méret van inkább valami bolt lenne a jó ahol van 3,2dl körüli méret.
Most 2,8dl poharam van és nem fér bele a latte tej és a dupla expresso. :D

De ha Óbuda vonzáskörzetében vagy megdumálhatjuk valamikorra.

[ Szerkesztve ]

(#1780) oszy válasza sepsi0 (#1778) üzenetére


oszy
veterán

És melyik a tiéd? :)

(#1779) ToBeY:Attól jóval messzebb vagyok. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1781) Toobee válasza ToBeY (#1775) üzenetére


Toobee
veterán

Pepco szerintem. Csak szemetet árulnak, de legalább olcsó.

https://barbieripnk.hu/

(#1782) sepsi0 válasza oszy (#1780) üzenetére


sepsi0
őstag

[link]

(#1779) ToBeY
Gonfolom tudod, hogy az automata gépen a pohár ürtartalmához lehet igazítani az ital mennyiségét? :K
Nagyobb pohár nekem már nem férne be a kifolyó "nyílások" alá.
Írtam, hogy az Ikeában van.

[ Szerkesztve ]

(#1783) ToBeY válasza Toobee (#1781) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnap voltam ott sajna nem volt, majd még az ikea-t akarom megnézni.

(#1784) oszy válasza ToBeY (#1783) üzenetére


oszy
veterán

Esetleg ez? ;)
Neten IKEA-ban csak 290 ml-eset találtam.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1785) ToBeY válasza oszy (#1784) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha köszi pont ilyenre gondoltam méret, ár minden stimmel!Csak nem tudom, van-e boltja ennek a webshopnak?Mert ha mondjuk két pohárra rávágnak még 2k shipping-et az nem annyira mókás. :D

(#1786) oszy válasza ToBeY (#1785) üzenetére


oszy
veterán

Boltunk Budapesten a IX. kerületben a Közraktár u. 10. szám alatt található.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1787) ToBeY válasza oszy (#1786) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi miután megírtam a posztot, megnéztem van boltjuk és hol :B

(#1788) #49155328 válasza konzumpro (#1774) üzenetére


#49155328
törölt tag

A karossal jobb a végeredmény ezt te is beláthatod. ;)
Az automatának mennie kell! ;)

(#1789) erzol válasza ToBeY (#1787) üzenetére


erzol
őstag

Ha Óbudán laksz, akkor [Tallér Co.]
Kunigunda útja.
Hatalmas választék, magánszemélyt is kiszolgálnak.

(#1790) ToBeY válasza erzol (#1789) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet jó is lenne,de nem látok árakat, így pedig picit nehéz. :U

(#1791) ToBeY válasza ToBeY (#1790) üzenetére


ToBeY
nagyúr

btw ki van írva a weboldalukra,hogy "Magánszemélyeket nem áll módunkban kiszolgálni!"

(#1792) erzol válasza ToBeY (#1791) üzenetére


erzol
őstag

Bocsi, kb. 1 hónapja még gond nélkül vásároltam náluk...

(#1793) konzumpro válasza #49155328 (#1788) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát, nem tudom. Most reggel automatáztunk, rohadt jó, főleg hogy tudok szimplát is főzni vele. Friss kávéval jól teljesít, ajánlom mindenkinek, a kávé a lényeg és egy automata már képes megmutatni a kávé erényeit.

(#1794) egykori válasza konzumpro (#1793) üzenetére


egykori
őstag

Én a karosról "visszaváltottam" automatára, de nem bántam meg.

(#1795) #49155328 válasza konzumpro (#1793) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ezt írd le a fő kávés topikban is! ;]

(#1796) biker válasza #49155328 (#1795) üzenetére


biker
nagyúr

ááá, oda csak olyanok írhatnak, akik ízről megmondják milyen szemcseméretű az őrlemény és csak teleholdkor pörkölnek csak balra keverve, mert jobbra nem jó :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1797) Gabesz87 válasza biker (#1796) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van PH-n néhány ilyen "hasznos" topic. Nekem a kedvencem a Házimozi belépő szinten! Ha nincs min. millás felszerelésed, akkor semmi keresnivalód itt...kb. ez a hozzáállás.
Szerintem kellene egy ilyen mindenes, "sznob vagyok (minden téma jöhet)" nevű topic. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1798) konzumpro válasza #49155328 (#1795) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

:D Nem merem. Sőt, már az amatőrbe sem merem, az őrölt kávét már nem szabad Brikkába rakni mert döglött! Ez a mai újság.

[ Szerkesztve ]

(#1799) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van valami olcsóbb alternatívája az aqua filternek?lassan cserés lesz, és ahogy nézem elég "szép" az ára.

(#1800) Gabesz87 válasza ToBeY (#1799) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mall.hu-n szokott (vagy csak volt párszor régebben) akciós lenni, 2db-os kiszerelés 5000-ért. Én akkor gyorsan lecsaptam rá, és vettem vagy 3 dobozzal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.