Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) konzumpro válasza Voice24 (#1100) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam a kávé döglött meg. Akkor minden rendben a gépekkel. Huhh. :D

(#1102) oszy


oszy
veterán

Mennyire ajánlott a Pellini-break-rosso kávé? Milyen arányú? A/R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1103) konzumpro válasza oszy (#1102) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem rossz egyszer, de könnyű ráunni.

(#1104) oszy válasza konzumpro (#1103) üzenetére


oszy
veterán

A médiában 3000 Ft a kilós. De akkor kihagyom. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1105) konzumpro válasza oszy (#1104) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Váltogatva más fajtákkal egész jó, de hát automatában nem jellemző a váltogatás.
Olaszos, sötét pörkölés, ha friss akkor rengeteg crema, édes, de ahogy öregszik, egyre laposabb.

(#1106) H.lacika válasza forest_ns (#1091) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi, cserélem akkor, vízlágyságot nem mértem, de alapvetően kemény a víz.
Mondjuk egyszer mértem amikor üzembe helyeztem, olyan közepesre emlékszem.
Kitakarítottam a főzőegységet, gyakrabban kellene, az biztos.

Van ez a tejkörtisztító tabletta és a kávéolaj eltávolító tabletta, azokat használjátok, rendeltetek már hozzá? (csomagba csak kenőolaj volt)
köszi mindenkinek a válaszokat

(#1107) Erdei88 válasza oszy (#1102) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekünk bejött, szerintem egy próbát mindenképpen megér.

(#1108) biker válasza oszy (#1104) üzenetére


biker
nagyúr

Tehát ha valaki megunta, akkor te is meg fogod unni? :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1109) oszy válasza Erdei88 (#1107) üzenetére


oszy
veterán

Csak attól tartok, hogy azért akciós, mert "öreg". :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1110) biker válasza oszy (#1109) üzenetére


biker
nagyúr

A kávék 98%-a a sztenderd 24 hónapos szavatossággal van gyártva, így gyorsan visszaszámolható mikori.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1111) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ma szétszedtem a főzőegységet, átmostam, kiszárítottam, lezsíroztam, de valahogy mégse volt a végeredmény az igazi. Aztán a vízszűrő csere hozta meg a várt eredményt, ez volt igazából a baja, de nem árt az sem, hogy tiszta a gép.

(#1112) Erdei88 válasza oszy (#1109) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem az kamu akció.
Hónapokkal ezelőtt vettem, akkor is akciós volt 3 ezerért
De a csomagoláson rajta a lejárati dátum, abból vissza tudsz számolni

(#1113) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Szertartás: bekapcsolás után üres gőzölés, üres átfőzés, filterkorong, főzés.
Eredmény, kissé világos crema, de ízre kiegyensúlyozott.

A lágy víz sokat javított, ideje valami RO víztisztító után nézni, mert csak az első hetekben jó a kancsós gyantás vízlágyító.

(#1114) biker


biker
nagyúr

na szóval, amennyire ódzkodtam a philipstől, lévén régen az volt a hallomás, hogy a saeco olcsó műnyag változata a philips, nos annyira jó.
A kerámia őrlő érezhetően jobb (de sajnos hangosabb is) mint az xsmall és az odea őrlője. Azokban nem kerámia van igaz? Ez jellegzetes visító hanggal darál, azok mélyebb hangot adtak ki.
De végre egy készülék, ahol a zacctartály, víztartály és csepptálca szinkronban van, és ki is bírja a napot.
És mindháromnál jobb kávé készül. Remélem sokáig így is marad.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1115) oszy válasza biker (#1114) üzenetére


oszy
veterán

Az engem is érdekel, hogy azokban milyen örlő van. Mert most kitarkarítottam egy ismedősöm xsmall gépét és az halkabb a Philipstől. :) De az egész működése, nem csak a darálás.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1116) konzumpro válasza biker (#1114) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Csak a motor más szerintem. Az EP 3510-ben jó a felfüggesztés, a régi daráló motorja kicsit nagyobb, hozzáér a házhoz, emiatt nagyon hangos. Össze kellett raknom a régi motort az új őrlővel. Viszont most kezdem keserűnek érezni a kávét amit az automata csinál, miután pár napig kotyogóssal játszottam. Lehet hogy kotyeszra váltás lesz? :Y

(#1117) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Időnként kell egy reset, most visszaállítottam mindent gyárira, még az őrlőt is, csak a repedt kerámiát cseréltem újra, noha annak sincs más baja csak egy hajszálrepedés a felületen. Na meg persze full ki lett takarítva az őrlő a púderfinom őrleményől, gyanúm szerint egy idő után epekeserű minden főzet ahogy keveredik a friss őrleménnyel, funkciója nincs mivel a nyomásfokozó fogja vissza az átfolyást, nyugodtan lehet durvább őrleménnyel főzni ezeken.

Mindegy, nyomásfokozó is a gyári, őrlő a vonalon, beállító gombja ilyenkor középen kell hogy álljon (3-ason), menüből is reset volt a folyadékmennyiségekre, utána vízlágyság 1-esre, timeout maxra, kontraszt minimumra.

Ebéd után cappuccino teszt, csak a tapasztalat maradt, a tuningok mentek.

[ Szerkesztve ]

(#1118) oszy válasza konzumpro (#1117) üzenetére


oszy
veterán

Nekem az őrlés 1-esen van a 12-ből. Az baj lehet? :) 2200 gép.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1119) konzumpro válasza oszy (#1118) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Abszolút nem baj. Így középállásban eléggé gyengécske nálam, nem rossz, de olyan "vad" íze van.

A próba megvolt, most már nem lehet a fenti képen lévő presszót lefőzni ezzel a géppel, cserébe nem keserű a cappuccino. Nagyon tele volt kávéporral az őrlő, ami gyári beállításokkal nem fordul elő olyan könnyen.

(#1120) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Visszajöttek a tuningok, minimumra állíott őrlő, az SBS nyomásfokozó, plusz a gyári golyós-rugós (vagyis kerámia tuskós) nyomásfokozó megnövelt rugóerővel, 22ml egy adag, szűrőpapír korong a főzőegységbe főzésenként. Ha egyszer így jó, nem bánom.

(#1121) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

EP2231-t most 113k-ért látom. Nem követtem az árak változását, csak a régi Saeco haldoklik és amúgy is régóta vágyom egy automata kávégépre. Megérheti ennyiért?

(#1122) konzumpro válasza stickermajom (#1121) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

(#1123) dbius válasza stickermajom (#1121) üzenetére


dbius
veterán

Nem tudom, hogy megéri-e, de ezen az oldalon EP2235/40 változat van még pár db és kosárba téve, majd a BrendonTavasz kuponkódot megadva 105k a végösszeg, ami ÁK ár alatt van ~20k-val

(#1124) stickermajom válasza konzumpro (#1122) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi!

Közben ahogy másik topicban nézem múlt héten 86-ért lehetett EP2235-öt beszerezni philips.hu-ról. Tipikus, hogy csak a hétvégén kezdett problémás lenni a mostani főző. :D

(#1125) konzumpro válasza stickermajom (#1124) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A mostani amúgy milyen?

(#1126) stickermajom válasza konzumpro (#1125) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy Poemia eszpresszó gép. Úgy örököltem, és mintha az előző tulaj is használtan vette volna már. Próbáltam most délután kitisztítani, de csak berreg szegény. Mondjuk kiszolgálta az idejét.

(#1127) stickermajom válasza dbius (#1123) üzenetére


stickermajom
addikt

Francba, teljesen elkerülte a figyelmem a hozzászólásod, így sikeresen erről is lemaradtam. :DDD

EP3249-t láttam még 130-ért. Nem tűnik rossz üzletnek, de jobban örültem volna, ha 100 körül megáll a buli.

(#1128) dbius válasza stickermajom (#1127) üzenetére


dbius
veterán

Én ahogy látom érdemes nézegetni, mert frissülni szokott a készlet, szinte naponta jelenik meg más-más cucc.

(#1129) stickermajom válasza dbius (#1128) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, frissítgetem akkor.

Jól látom amúgy, hogy a 2200 series és a 3200 series között gyakorlatilag csak az elkészíthető kávék fajtájának száma a különbség? Illetve pl. egy 2231 és 2235 között csak a szín az eltérés?

(#1130) dbius válasza stickermajom (#1129) üzenetére


dbius
veterán

Sajnos nem ismerem egyiket készüléket sem, nem tudom, hogy ha van, akkor mi az esetleges lényegi különbség közöttük.

(#1131) konzumpro válasza stickermajom (#1129) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van amikor színvariációt jelöl a modellszám. Van amikor le van butítva, pl. nem tud őröltből főzni, pedig hardveresen minden adott. Nálam (3510) annyi a korlát, hogy a nagy kávé minimum 100ml kell legyen, Xsmallnál nem volt ilyen korlát, lehetett ristretto, espresso, itt nem.

(#1132) tennis válasza stickermajom (#1127) üzenetére


tennis
tag

Újra lehet venni a 2200-as szériából! Azt írja, hogy van még néhány darab! :)
https://www.philips.hu/c-e/shop/brendonphi

(#1133) oszy válasza tennis (#1132) üzenetére


oszy
veterán

Volt! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1134) stickermajom válasza tennis (#1132) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

Most nem maradtam le róla. :C

(#1135) tennis válasza stickermajom (#1134) üzenetére


tennis
tag

Szuper, gratulálok! :)
Majd írd meg, hogy milyen lett!

[ Szerkesztve ]

(#1136) tennis válasza oszy (#1133) üzenetére


tennis
tag

Még egyet látok a kínálatban! :)

(#1137) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

ma főzés után kihúztam a tálcát, mielőtt teljesen végzett volna a gép. Most nem lehet visszatolni, mert a képen látható helyzetben ragadt a zacc űrítő a főzőegységen. Visszatolni nem tudom, az egység nem jön ki, a gép nem csinál semmit mivel nincs betolva a tálca. Segítség :(

(#1138) dbius válasza tepenzed (#1137) üzenetére


dbius
veterán

Én első körben:
1. Áramtalanítanám (tápkábel ki)
2. kivenném a víztartó edényt,
3. Ha ki lehet, akkor a zacctartó fiókot, Szerk: természetesen a kávészemeket is a daráló részből, amennyit ki lehet, azt kivenném a következő pont miatt.
4. Oldalra dönteném az egészet és megnézném mi akadályozza a tálca visszatolását és óvatosan, nehogy eltörjön valami megpróbálnám a csepptálcát visszarakni a helyére, vagy a tálca visszadugását érzékelő reteszt támasztanám ki valamivel, hogy úgy érezze, bent van a tálca.

Ha sikerül, akkor összeraknám és bekapcsolnám.

Ha ez nem járható, akkor videók alapján próbálnám kivenni a főzőegységet, majd alapállásba állítani és utána visszarakni, esetleg teszt módban csinálni vele valamit

Pl. [link] [link]

Teszt mód gaggia készülékeken: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1139) tepenzed válasza dbius (#1138) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi közben sikerült. Egyik kezemmel feltoltam azt a kis hidacskát, másikkal betoltam a tálcát, a műveletet befejezte a gép, így már kivehető az egység.

[ Szerkesztve ]

(#1140) dbius válasza tepenzed (#1139) üzenetére


dbius
veterán

Ez a lényeg :K :C

(#1141) stickermajom válasza tennis (#1135) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Jövő heti Auchan rendeléshez hozzá is dobtam egy csomag Auchan BIO és Espresso kávét a teszt alapján. :D Keddre remélem a gép is itt lesz.

(#1142) atirag


atirag
őstag

Nem tudja valaki hol tudok szerezni magyar nyelvű leírást egy siemens eq 9 s300-as készülékhez?

(#1143) oszy válasza tepenzed (#1139) üzenetére


oszy
veterán

Örülök ha megoldódott, de ezt nem értem miért és hogyan: "ma főzés után kihúztam a tálcát, mielőtt teljesen végzett volna a gép." :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1144) Gabesz87 válasza oszy (#1143) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is ezen tűnődtem, hogy ennek vajon mi lehetett az oka....

(#1145) maroni válasza Gabesz87 (#1144) üzenetére


maroni
aktív tag

Azért van mert kihúztad a tálcát és úgy érzékelte az elektronika nem kell csinálni a programot mert nincs tálca és az asztalra köpi! Gondolom mágnes érzékelő van neki hogy helyén van a tálca!

(#1146) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

szerintem lefőtt a kv és utána kikapcsolta a gépet, de még csinálta a procedúrát mikor gyorsan kihúzta a tálcát. Ami azért sem szerencsés, mert a gép csak bekapcsolt állapotában érzékeli (nem mágnes, mechanika) hogy kihúzták-e a tálcát-zacctartót. Úgy számolja, hogy mikor van teli, mikor kell üríteni, ha kikapcsolva takarítod ki, a gép ezt nem tudja és mondjuk 5 adag múlva kéri a takarítást, te meg azt mondod meghülyült csak félig van a zacctartó.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#1147) oszy válasza csabulaxi (#1146) üzenetére


oszy
veterán

Ez eddig nekem tiszta, csak az nem, hogy MIÉRT? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1148) forest_ns válasza forest_ns (#1088) üzenetére


forest_ns
tag

Ezzel senki sem találkozott, vagy természetesnek mondható? Azóta már egyáltalán nem áll meg. Sikerült leakasztanom ezt a csúszkás részt, de úgy látom, nem lehet vele semmit csinálni, kopás lehet. Ha lehet ezzel egyáltalán gariztatni, nem szívesen nélkülözném ki tudja hány hétig, és fél év alatt megint ilyen lenne... Vagy ez egyedi hiba?

(#1149) oszy válasza forest_ns (#1148) üzenetére


oszy
veterán

Ha videót látnánk, talán jobb is lenne. Képen nem is lehet szemléltetni. :)
Egyébként simán garancia, minthogy otthon mókolj vele.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1150) forest_ns válasza oszy (#1149) üzenetére


forest_ns
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.