Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Az újabb cuccokat inkább karbantarthatósági illetve szervizelési szempontok alapján készítik, vagyis bár úgy készítenék. De jóval kisebb az állíthatósága az őrlőknek, a nyomásfokozó is kisebb nyomást állít elő, cserébe nem lehet elállítani, nem fullad be, kevesebb vízzel is átöblíti a gépet (vagyishát nem).

Automata a kényelem miatt jó, tejes italoknál ha a minőség is fontos a kényelem mellett, még mindig a DeLongikat ajánlom, de ha a tejes rész minél könnyebb tisztántarthatósága szempont akkor talán a LatteGo is jó, viszont ott a főzőegység tisztítása macerásabb, amit nyerünk a réven, elveszítjük a vámon. Xelsisnél amúgy tetszik a tejcső tisztítása, akár az is jó vásár lehet ha fussa.

AtiMM
Engem a dalgona-ra emlékeztet ez a sötét "crema"...

[ Szerkesztve ]

(#2852) WaterWawe válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha fontos, hogy könnyen tisztítható legyen, ajánlom figyelmedbe a LatteGo poharas Philips gépeket. Nekünk egy 5000-res LatteGo van és nagyon kényelmes, hogy a tejtartó poharat teljesen szét lehet szedni, nincsen cső, illetve ha van mosogatógéped, akkor abban is moshatod. :)

Emellett nagyon finom cappuccinot főz, de persze ez szubjektív vélemény.

Például a 2200-assal megúsznád 150k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2853) salapp válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


salapp
addikt

Én is a DeRongyi-t javaslom az igényeidre (ECAM 22.360). Amúgy a Tchibo/Sencor tejes kombi gépei szerintem ár/érték arányban jók. Nekünk két hónapja van egy tejezés nélküli (pikk-pakk megcsinálom magam a macchiatot is, nem kell egy gombnyomásra) Tchibo Esperto Café és teljesen korrekt (ami volt nekünk, Phlips Saeco Xsmall, azt veri, takarításban meg pláne)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2854) oszy válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


oszy
veterán

A lLatteGo-t én is javaslom! A 2200-ás sorozat nagyon jó!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2855) this_is_why válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Ezt az Emag-os DeLonghi-t nem ajánlom, amúgy a DeLonghi LatteCrema-s rendszerű gépeket igen, csak nem innen (saját negatív tapasztalat alapján).
A Tchibo Esperto Latte verziórol több helyen olvastam, hogy gyenge a gőzölője.

Ami jó lehet árban is, az most tényleg egy LatteGo-s Philips 140 körül pl most itt. Vagy a Philips honlapon a fentebb már említett kuponnal vagy amit WaterWave fórumtárs linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#2856) salapp válasza this_is_why (#2855) üzenetére


salapp
addikt

Miben jobb amúgy egy ilyen alap lattego, mint az a delonghi? Van valami tapasztalat?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2857) arcsin


arcsin
senior tag

Ide is beteszem :)
Laica F4M Bi-flux szűrőbetét 4db 3790 Ft Mall.hu - személyesen is átvehető
(ÁK: 5500 Ft)

(#2858) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon köszönöm az ajánlásokat, a Philips EP2235/40 típus tökéletesnek tűnik!

Fordított ozmózisos víztisztítóm van, gondolom azzal érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2859) this_is_why válasza salapp (#2856) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Nem gondolom jobbnak a LatteGo-t a DeLonghinál. Én konkrétan az emag miatt írtam hogy azt a gépet nem ajánlom, amit a kérdező linkelt. Ugyanis én megjártam velük már egy DeLonghi géppel, ami nem azt tudta, amit tudnia kellett volna....hosszú sztori, korábbi hsz-kban leírtam.
A DeLonghi LatteCrema system igenis nagyon jó, állítható a habsűrűség is. Elmosogatni is kb. 1 percbe telik a tejtartályt és a rendszert magát. Viszont <=150k-ért nem kapható jelenleg.

(#2860) salapp válasza this_is_why (#2859) üzenetére


salapp
addikt

Ja, értem, Emag (házasságuk miatt már Edigital is) tiltólistás nálam is drágább készülékek esetén.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2861) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Van egy Siemens EQ.6 S700 kávéfőzőm.A helyzet az,hogy hozzám úgy került,hogy szét volt szedve.Ma összeraktam,de nem tudtam milyen pozicióba állitsam a darálót.Teszek egy képet,hogy lássátok miről is beszélek.A gép tiszta új, 2kávé volt vele lefőzve.

Ezt nem én fotóztam,de ugyan ilyen a daráló benne.Már 100videót megnéztem meg összekerestem mindent még a Siemens-nek is irtam,de nem tudom jól e raktam össze.Ez szerint a videó (6:40-nél van a lényeg)szerint állitottam be én is.Meg ahogy a képen is van ugyan igy van nekem is.
Na szóval a helyzet az,hogy nem darál.Hallom,hogy erölködik,de aztán nem darálja le a kávét.Jól raktam össze vagy mi lehet még a gond? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2862) oszy válasza Szabikaa20 (#2861) üzenetére


oszy
veterán

Lehet hiba miatt volt szétszedett állapotban? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2863) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ismét sikerült a reggeli latte macchiato-t romlott tejből elkészíteni! :((( (kitöltve nem látszik, gőzölve szétválik,túrós lesz) Többet biztosan nem veszek az Aldiban laktózmentes tejet. :W (bármennyire is jó hab van belőle)

(#2864) oszy válasza ToBeY (#2863) üzenetére


oszy
veterán

Mi a Lidlben 3x jártunk úgy. hogy sima dobozos tejet vettünk, de a lejárat előtt 3-5 nappal megromlott! Ezt már visszavittem, mert zavart. Visszavették azt az egyet és kész. Mondom kösz. :D Azt mondta az üzletvezető, hogy higgyem el, még senki nem szólt. Gondolom miért. 200 Ft és leszarják. Mert engem sem érdekelt az elsőnél.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2865) ToBeY válasza oszy (#2864) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez is bőven még a lejárat előtt romlott el, ezért nem is értettem a dolgot.

(#2866) viktorhu válasza ToBeY (#2865) üzenetére


viktorhu
veterán

Tescoban is pont laktózmentessel jártunk így többször is, lehet, hogy egy konkrét gyártónak vannak a csomagolással gondjai.

(#2867) 6030D


6030D
Ármester

Mi a laktózmentes joghurtot még 2 héttel a lejártat után is megesszük, semmi baja. :) Most vettem egy karton aldis tejet, mert akciós volt, szintén semmi baja nem volt az elmúlt években. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2868) viktorhu válasza 6030D (#2867) üzenetére


viktorhu
veterán

A joghurt teljesen más, a benne lévő baktériumkultúra megvédi. Szerintem a laktózmentes tejnél egy konkrét gyártóval lehet gond.

(#2869) Szabikaa20 válasza oszy (#2862) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen! :) Közben rájöttem a hibára.Nem is a beállitással volt a gond.Hanem az őrlő motorja megvolt szorulva.Egy kis alkatrész bele volt esve.A statisztika szerint 1kávé és 1 tejes kávé volt vele készitve.Vagyis nem volt csak próbálkózhattak vele,de ezt is beirta a statisztikába. :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2870) Voice24


Voice24
őstag

Ha valakit érdekel, Delonghi kávéfőzők akcióban az Euronicsnál: [link]

(#2871) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Philips LatteGo 2200-as géppel van valakinek tapasztalata növényi tej habosítással kapcsolatban? Lehetséges vajon?

Köszönöm.

(#2872) ToBeY válasza Illesvik (#2871) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez növényi tej téma engem is érdekelne :K

(#2873) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Jelenleg egy Gaggia Gran Style kávéfőzőt és egy Nuova Simonelli Grinta őrlőt használunk. Felmerült a gondolat, hogy ezek helyett vegyünk egy automata gépet. Az volna a kérdés, hogy olyan 100 ezer környékén, kicsivel felette érdemes-e nézelődni, vagy csak jóval drágábban lehet minőségi gépet találni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2874) salapp válasza dethroner (#2873) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem az automata gépek ára nagyjából attól függ, hogy mennyi bizgentyű meg pukkantyú van rajta, tejes italokat tud-e, stb., de a kibugyogó nedű nem tér el jelentősen az olcsóbb és drágább masinák esetében. Mindenesetre ne számíts olyan eszpresszóra, amit megszoktál. (22-25 mp lefolyású, krémes nedű, amely a kávéra és a pörkölésre jellemző karakterjegyeket felvonultatja.) Lehet, neked, nektek nem lesz megfelelő a kávé, ami kifolyik. Én és fiam nagyon elégedettek vagyunk, figyelembe véve, hogy másfél percenként kapunk frissen őrölt kávéból egy-egy kávét.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2875) viktorhu válasza salapp (#2874) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez olyan jó leírás lett, hogy mehetne így kérdés-válasz együtt az összefoglalóba :)

(#2876) dethroner válasza salapp (#2874) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom mennyi idő alatt jön most le a kávé, nyomásfokozós a mi főzőnk is. Korábban javasolta valaki a fórumon, hogy szedjük ki belőle a nyomásfokozót, de nem babráltam vele. Szóval nem tudom mennyire jó az a végeredmény, ami most lejön, crema az van rajta azért :) Igazából pár dolog miatt gondolkodtam el a cserén. Először is, nem lehet kétszer ugyanolyan kávét főzni, mivel addig folyik, amíg nyomva tartom a gombot. Másrészt amikor elengedem a gombot, még sok másodpercig csöpög, ha a csésze még alatta van, akkor túl híg lesz, ha meg kiveszem, akkor csöpög gusztustalan módon. A kávéfőző és a daráló helyett elegánsabb lenne egy gép szerintem. És nem utolsó sorban jó volna ha egy gombnyomással cappuccinot is lehetne csinálni. Szóval ezek miatt gondolkodom a cserén. Én kevés kávét iszok, és csak annyit tudok, hogy ízlik vagy sem :) Csajom aki inkább többet iszik, ő azt mondja a jelenlegi gép is finomat főz, ezért az lenne a lényeg, hogy legalább ezt a minőséget tudja majd az új gép.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2877) Szabikaa20 válasza dethroner (#2873) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ugyan azt a minőségű kávét kapod mondjuk....Olcsóbb és drágább között olyan különbségek vannak,hogy: -egyik 15bar-al nyomja ki a kávét a másik többel,vagy nagyobb a kávé választék,kijejző neadj isten szines erintős,mililiterre tudod állitani mennyi kávé legyen mennyi tej,először a tejet rakja utána a kávét vagy forditva,kivan világitva vagy nincs stb... :D De ha megiszod úgy akkora nagy különbség nincs,ha ugyan abból a KV fajtából főzöl.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2878) this_is_why válasza dethroner (#2876) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

150k alatt nem nagyon van olyan, ami gombnyomásra tejes italokat készít. DeLonghi LatteCrema és Philips LatteGo rendszerrel szerelt gépek tudják.

(#2879) erzol válasza Illesvik (#2871) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Igaz nem latte go-val van tapasztalatom.
Sok termék kipróbálása után nekem eddig Bridge rizs italból sikerült a legjobb tejhabot készítenem.

link

(#2880) Illesvik válasza erzol (#2879) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Köszönöm

(#2881) konzumpro válasza viktorhu (#2875) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez is, igen :D már megérte beszélni az automatákról itt is.

(#2882) dethroner válasza this_is_why (#2878) üzenetére


dethroner
veterán

Ó, ez rossz hír, ennyit nem szánok rá :( De azért köszönöm a magyarázatokat mindenkinek. Ha rám esik egyszer egy kamionról egy ilyen doboz, már tudom legalább milyen terméket keressek benne :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2883) Voice24 válasza dethroner (#2882) üzenetére


Voice24
őstag

A z általam linkelt euronicsos oldalon találod a fekete 23.460-as gépet, nekem olyan van, tudom ajánlani, igaz, csak icipicit van 15 alatt :)

(#2884) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!
Delonghi 22.360 vagy Philips EP2230 a jobb választás?

Köszönöm

(#2885) nyikszi válasza Illesvik (#2884) üzenetére


nyikszi
őstag

Nagy tapasztalatom nincs, de itthon Delonghi van (4 éve), a melóhelyen Philips. A Philips egy jobb gép a miénknél, de sajnos a kávé amit vesznek bele, az a "sárga csíbó" kategória. Egyszer tényleg ki fogom próbálni, amikor kevés kávé van benne, viszek itthonról egy kicsit és kipróbálom az milyen :)

Szabikaa20, egyszer hozzám is vághatnának egy ilyen Siemens kávéfőzőt :)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2886) dethroner válasza Voice24 (#2883) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a tippet, de jelenleg nem szánok ennyit rá, nagyon max 110-et adnék érte. Majd lesem az outlet kínálatot ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2887) ToBeY válasza nyikszi (#2885) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A "sárga csibó" nem jó? Éppen ma vettem egyet, mert kezd elfogyni Lidl-s kávém :D

(#2888) Szabikaa20 válasza nyikszi (#2885) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szó szerint hozzám vágták! :D Rögtön 2-őt is...Mindkettőt megjavítottam. :)) Az egyiket egy éve a másikat most.Jó áron vettem,de kellett rá költeni,de így is megérte.
Egyik EQ6 s300 a másik s700 ezt most javítottam meg.Másikat majd kipucolom és megy fel netre.Megvagyok velük elégedve,nagyon finom kávét csinálnak.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2889) bendi007


bendi007
tag

Sziasztok!
Ez milyen?
https://euronics.hu/termekek/delonghi-ecam370-95-t-dinamica-plus-automata-kavefozo/p/227126

(#2890) this_is_why válasza bendi007 (#2889) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Ez mindent tud, még telefonról is lehet vezérelni. Ennyiért elég jó vétel!

(#2891) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok milyen kávé gépet ajánlatok 150ezer forintig ?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2892) this_is_why válasza gyvince (#2891) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Ha számít, hogy legyen tejhabos ital 1 gombnyomásra, akkor:
Ez a DeLonghi mondjuk 160k [link]
Ez a Saeco pedig kuponnal 145k [link]

(#2893) Studiossrác válasza this_is_why (#2892) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Szia!

Milyen kuponnal 145k a saeco?

Szerk: nagy eszemmel nem rákerestem a kuponra, hanem rákérdeztem. Oké, meg van a kód, köszönöm szépen az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#2894) gyvince válasza Studiossrác (#2893) üzenetére


gyvince
senior tag

Nekem nincs meg le írnak vagy egyedi?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2895) Studiossrác válasza gyvince (#2894) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

THANKYOU15 >> ez a kód

(#2896) gyvince válasza Studiossrác (#2895) üzenetére


gyvince
senior tag

Neked sikerült kifizetni én kínlódok vele egy órája??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2897) Studiossrác válasza gyvince (#2896) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Igen, sikerült. + megnéztem neked, most is gond nélkül elfogadta a kódot

(#2898) gyvince válasza Studiossrác (#2897) üzenetére


gyvince
senior tag

nekem is sikerült csak az OTP szivatott..... köszönöm!! ennyiért nagyon fasza gép

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2899) gyvince válasza Szabikaa20 (#2888) üzenetére


gyvince
senior tag

nekem ugyan ilyen ment tönkre nem kel?? az a baja hogy a kávét bele nyomja a zacc tartályba de forró vizet kiadja ahol ki kell

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2900) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Párom vett egy 1 éves Philipset, ami szép allapotban van, de ecettel vízkőtelenitették... ( talan nem gyakran).
Ami feltűnő talan, hogy a darált kávé nyílásán viszonylag sok gőz jön fel bekapcsoláskor.
Hogyan tudnám visszanyerni az eredeti állapotát?
A főzőegység tömítése nem tűnik megdagadtnak és szépen jár az egész. Még egy évig garanciás.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.