Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) nyikszi válasza z-csongor (#2350) üzenetére


nyikszi
őstag

Már írtam, én azon főzögetem (Delonghi Etam) és sokszor elcsodálkozom, ha valahol iszok egy kávét, hogy ezt a sz@rt eddig hogy voltam képes meginni :) Persze vannak helyek, ahol jó kávét adnak, de már nagyon kevés az olyan.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2352) z-csongor válasza nyikszi (#2351) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Akkor mar csak az a kerdes, hogy az ETAM 29.510 vagy az ECAM 350.15 legyen...

(#2353) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Delonghi kérdés: egy 5500 perfecta van olyan jó, mint egy Primadonna 6600?

Sajnos a 6600-at szerettem volna de lemaradtam róla, ezért 5500 lenne, felújítva, patika állapotban, új kancsóval. Napi 2-3 kávé, 1-2 tejes ital lenne készítve vele, rendszeresen karbantartanám a központi egységet is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2354) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha túl keserű a végeredmény,akkor ugye őrlési finomságon kéne állítanom,eggyel durvábbra őrölni?

(#2355) konzumpro válasza ToBeY (#2354) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, nekem bevált.

Régi Xsmallnál volt olyan pont amikor viszont finomabbra véve a befulladás határán igazi presszót lehetett főzni, az olyankor egyáltalán nem keserű, de egy kicsivel is durvább őrlemény már borzalmas keserű löttyöt ad.

Olyan mintha két optimuma lenne egy őrleménynek automatán, de az elsőt nem lehet előcsalogatni gyenge őrlővel, külső őrlővel viszont működhet.

Amikor még volt Graef őrlőm, azzal őröltem presszó finomságúra és Jurával is, Philisszel is korrekt presszókat lehetett főzni, hosszú kávéra engedve, csak a lefőtt mennyiséget figyelve. A mennyiség adagoló nem működik ha kinyit az OPV - de ez egyik karosnál sem működött ahol volt ilyen, nem is értem minek rakják így bele ezt a funkciót, ha nem nyit az OPV, jó eséllyel nem elég a nyomás, ha nyit akkor mérni kéne a kifolyó víz mennyiségét is és kivonni az összesből, vagy az OPV után kéne rakni az áramlásmérőt...

Egyéb főzési módokkal még több optimum van, jó lenne ezeket mérni, bár eléggé 0-1 a dolog, vagy sikerül, vagy nem, bár presszónál sokkal keskenyebb a siker sávja.

(#2356) ToBeY válasza konzumpro (#2355) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most 2-es állítottam és úgy tűnik ez jó lesz. :K
Hétvégén a 3 raktam véletlen takarítás közben, úgy túl híg,vizes volt nem ízlett
Aztán kipróbáltam 1-en úgy túl keserű lett, most kettesre raktam, ez most ízlik.

Azt hogy mennyi idő alatt fózze le kávét lehet valahogy állítani?
Mert az az érzésem, hogy túl gyorsan átszalad rajta csak a víz.
Igaz nem értek annyira a kávékhoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#2357) konzumpro válasza ToBeY (#2356) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet, ha csökkented a vízhozamot, vagy fokozod a nyomást. Nem fogod szeretni. :D Szét kell hozzá szedni a főzőegységet, erősebb rugót rakni a nyomásfokozóba, vagy barbár módra széthúzni, de azt csak akkor ha van tartalék. Én széthúztam plusz raktam még rá egy SBS nyomásfokozót is. És még ULKA pumpát is cseréltem, olyanra aminek kisebb a vízhozama, na ez hozta meg a várt eredményt, jobb lett. Van aminél lehet még szűkítőt berakni a víz útjába, az is csökkenti a vízhozamot. Sokat javítanak ezek a modok. Mellékhatásuk, hogy nem lesz elég az amúgy is EU-norma miatti kevésre szabott víz az öblítéshez. Így aztán üresben őrölt módban öblögetek még több vízzel és főkapcsolóval kapcsolom ki-be.
Mondtam hogy nem fogod szeretni. :D
És még van a filterpapír is ami lassít egy kicsikét és kiszűri a keserű összetevőket is.

(#2358) oszy válasza ToBeY (#2356) üzenetére


oszy
veterán

Melyik géped van?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2359) ToBeY válasza konzumpro (#2357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha köszi szépen,hát akkor marad így ahogy van.Legalább az őrlőt beállítottam ahogy nekem jó. :D

oszy: Azt hiszem EP5330/10 - De nem mernék rá megesküdni. :B

[ Szerkesztve ]

(#2360) oszy válasza ToBeY (#2359) üzenetére


oszy
veterán

Melyik hosszúságra van állítva? Azzal próbáltál már "játszani"?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2361) ToBeY válasza oszy (#2360) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most nem pontosan értem mire gondolsz.
Dupla expresso-t főzök általában (kb 90ml),azt is a felénél lelövöm,hogy ne egy vizes ízé legyen a vége. :K

(#2362) konzumpro válasza ToBeY (#2361) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A hosszán tudsz egyszerűen állítani. Hosszan nyomod a presszó gombot, kiírja hogy MEMO, amikor elég, megnyomod a ✔ gombot és eltárolja.

[ Szerkesztve ]

(#2363) oszy válasza ToBeY (#2361) üzenetére


oszy
veterán

Pro tipp! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2364) ToBeY válasza konzumpro (#2362) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így van beállítva a expresso kb a folyamat felénél "lelövöm" a gépet :K

(#2365) oszy válasza ToBeY (#2364) üzenetére


oszy
veterán

De ha beállítod, akkor automatikusan leáll ha elérte a kívánt mennyiséget.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2366) ToBeY válasza oszy (#2365) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem az víz mennyiségét szerettem volna állítani, hanem az időt amennyi alatt lefőzi a gép. De konzumpro már megválaszolta és ez egy komolyabb pro tudást igényel, szóval marad így ahogy van!

(#2367) oszy válasza ToBeY (#2366) üzenetére


oszy
veterán

Igen, ahhoz tuningolni kellene, ha lehet egyáltalán azt a gépet. De én sem csinálnám meg. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2368) sz_abika


sz_abika
addikt

Euronicsban holnap 80ért fogják adni a 1220as Philips gépet. Ennyiért elég jó vételnek tartom, főleg hogy én 95ért vettem (igaz 1+4év garival)

PSN: xszabikax

(#2369) this_is_why válasza sz_abika (#2368) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

(#2370) Zolom89 válasza sz_abika (#2368) üzenetére


Zolom89
senior tag

Philips.hu tegnap 80700ft volt a 2200as kuponozva

Jelen pillanatban is van!

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#2371) nyikszi válasza z-csongor (#2352) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt neked kell eldönteni, de úgy nézem nincs nagy különbség a kettő között. Néha ha jönnek vendégek, akkor szoktam tejet habosítani, de van amikor sikerül van amikor nagyon nem. És ugyanabból a tejből, ugyanakkor egymásután csinálva se egy forma. Ezért lesz majd egyszer egy olyan, amihez csak hozzákötöm a tejtartályt és szenvedjen a gép a tejhabosítással ;]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2372) parfish


parfish
csendes tag

Sziasztok!
Egy sos segítség kellene a balckfriday közepette. Páromnak szeretnék karácsonyra egy gépet. Az összefoglalóban Feltüntetett készülékek közül választanék. A kérdés, hogy a saeco kb 110k ért vagy a most sok helyen leakciózott philipsek 80k környékén? Ez már lényeges árkülönbség szóval érdekelne, hogy megéri a felár? Napi 4 espresso lefőzése lenne a feladata.

(#2373) oszy válasza parfish (#2372) üzenetére


oszy
veterán

Várjuk meg a többieket is, de én a Philipset venném!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2374) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az valahol megvan,hogy az egyes aromaerősségen hány gramm kávét darál le a philips 5000 gép?
Azt úgy emlékszem 1-es erősségen valami 7g és 5-ön talán 14g de köztes lépcsőkkel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#2375) nyikszi válasza parfish (#2372) üzenetére


nyikszi
őstag

Részemről Delonghi :) De tényleges tapasztalatom nincs a te általad felsorolt kávéfőzőkkel ;)
Amúgy inkább Saeco. Ha pedig tejes italokat is kellene gyakran csinálni, akkor automata tejhabosítóval venném.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2376) parfish válasza nyikszi (#2375) üzenetére


parfish
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek a választ. Tejet nem fogyasztunk így nincs szükségünk ilyen funkcióra. A lényeg, hogy finom kávét főzzön. Nem akarok rosszul dönteni, hisz hosszabb távra tervezem venni. Jöhetnek típusok is a fenti ár környékén, ha tudtok.

(#2377) this_is_why


this_is_why
csendes újonc

Tegnap megjött az emag BF-en rendelt Delonghi ECAM 23.460, 20k-val olcsóbb volt mint most - köszi még egyszer a tippet Voice24!
3-as őrlő fokozaton kezdtem, ami már elég jó kávét adott, most 1-esre levéve pedig már kimondottan jó eredményt kapok, közepes aroma erősségen is és közepes hőmérséklet beállítással. P&Y Locavore blend-del tesztelem most. Mondom ezt úgy, hogy GC PID + Graef szettről váltottam, kényelmi okok miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#2378) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Mi a véleményetek erről a Delonghi ECAM370.85.B gépről?

[link]

(#2379) konzumpro válasza cadgers (#2378) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szebb a kijelzője mint a 350-es sorozatnak.

(#2380) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Hello,
esetleg abba tudna valaki segíteni mi a különbség a Philips 1200 és Philips 2200 seria között?
( Philips 1200-at vennék most, csak nem tudom, hogy nem-e maradok le valamiről)

(#2381) 2ofthem válasza Bestspiler7 (#2380) üzenetére


2ofthem
aktív tag

A vízszűrő a különbség, amit szerintem utólag is tudsz bele venni.

(#2382) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Melyik kapszulás kávéfőzőt vegyem meg, melyik éri meg jobban?
[link] vagy [link]

(#2383) Hópihe5 válasza Hópihe5 (#2382) üzenetére


Hópihe5
tag

még ő is szóba jöhet esetleg!
[link]

(#2384) konzumpro válasza Hópihe5 (#2383) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Tchibo Cafissimoval csak hozzá való kapszulával fog menni. Általában a Nespresso rendszerűeket szokták ajánlani, a választék és a végeredmény miatt.
A Dolce Gustoval lehet tejes italokat is készíteni, ilyenkor tejporos kapszulával dolgozik a gép.
Ha a tejes ital nem szempont, akkor Nespresso, de akkor már olyan ami tud adagolni. Delonghiban 20e az EN 80, 50 körül van a tejhabosítós fajta EN560.

(Nekem jobban tetszik ugyanazon kapszula tartalma kotyogósban megfőzve...)

(#2385) Bestspiler7 válasza Bestspiler7 (#2380) üzenetére


Bestspiler7
tag

ÁÁÁ köszi, :R
Azt látam hogy nincs benne és azt már rendeltem is hozzá.

(#2386) Voice24


Voice24
őstag

Mostanában megint kísérletezgető kedvemben vagyok, több kávét is kipróbálok a már beváltak mellett. Így jutottam el például ehhez, ami 50-50%-os robusta-arabica keverék. A csomagoláson lévő dátumok alapján idén májusi gyártás, tehát viszonylag frissnek mondható, és ez látszik a kávén is: nagyon szép, krémes a lefolyása, kb. centis cremája van, és nekem nagyon finom a végeredmény is. Testes, kellően erős, és kellemes az utóíz is.
Szerintem ezért az árért bőven megéri, a szállítás is olcsóbb pl. a Pacificaffénál. Van egy csomag a piros Classico-ból is, ami még olcsóbb, 70-30% arányú keverék, de az még nem került sorra.

(#2387) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Van itt valaki akinek volt Philips/Saeco automatája és DeLonghira váltott? Érdekelnének a tapasztalatai, mennyiben más a karbantartás, az elérhető minőség.

(#2388) sz_abika válasza Bestspiler7 (#2380) üzenetére


sz_abika
addikt

Nekem a MediaMarktos néni jómultkor azt súgta, hogy a designért fizeted a felárat, az 1200 nem krómozott és semmi csicsa, vegyem inkább azt, mert belül ugyanaz :)

(Na jó, ha LatteGo rendszert akarnál, akkor nem lehet az 1200esre tenni, de nekem presszóra kellett, így pont nem érdekelt)

PSN: xszabikax

(#2389) z-csongor válasza konzumpro (#2387) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Nekem régen Saecom volt, most rendeltem egy delonghi Perfecta 5400at, jelezni fogom hogy milyen.

(#2390) this_is_why válasza Voice24 (#2341) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Lehet úgy tejhabot készíteni, hogy nem őrli le az elején rögtön a kávét? Most ugye ha megnyomom a Cappuccino gombot akkor rögtön őröl, utána adja a tejhabot - szóval ha nem akarok kávét is (mert mondjuk kakaóhoz kell csak tejhab) és megszakítom, akkor is már leőrölt egy adagot kvázi feleslegesen... Használatiban nem találtam infót.

(#2391) ToBeY válasza this_is_why (#2390) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az én philips-em tud ilyet menüből "milk foam" néven van benne azt hiszem

(#2392) Voice24 válasza this_is_why (#2390) üzenetére


Voice24
őstag

Pedig szerintem bent van a használatiban is: kétszer egymás után kell megnyomni a Capuccino gombot, akkor csak habot ad. :) Mostanában erre kattantam rá, legyártok egy kisebb adag habot, lefőzöm a kávéinkat, majd azokat csak megbolondítom egy kis tejhabbal. Nekem a sok tejjel/tejhabbal készült italok annyira nem jönnek be, jobban szeretem az erős kávéízt.

(#2393) konzumpro válasza z-csongor (#2389) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszönöm előre is!

(#2394) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Közben most leőröltem 1 kiló kávét teszt módban, aztán friss bontású Bellarom Cremát tesztelgettem.
Eljutottam a legkisebb őrlőfinomságig, max hőfokon, de ahogy finomodott az őrlemény, az összetettebb aromák mellett savanyúbb is lett. Hosszabbra kéne engedni, de akkor elmászik az őrlemény/ital arány. Talán több kávéval már kezd a kávé is lassítani a lefolyáson. Az őrlemény már hasonlít ahhoz, ami presszóhoz kell. Van remény.

(#2395) this_is_why válasza Voice24 (#2392) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Nekem ez nem működik. A géphez adott használatiban a “Tejes italok készítése” fejezetnél van egy hivatkozás, hogy melyik bekezdésben írja le a “Tejhab készítése kávé nélkül” részt. Azonban ki van hagyva az a rész! Mielőtt megvettem a gépet direkt megnéztem a Delonghi oldalán a manual-t, hogy tudja a külön tejhab készítést, és ami ott fent van, abban le van írva - tehát utánajártam mielőtt vásároltam, hogy tudja ezt a számomra fontos funkciót. Ehhez képest egy butított gépet kaptam. A pontos típus nekem ECAM23.460.SB, ahol a SB a színre utal gondolom, mert ezüst az eleje meg a teteje, az oldala meg fekete. Ez nem utalhat funkcióra. Írok az emagnak.. :(((

(#2396) konzumpro válasza this_is_why (#2395) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szoktak még más gépekkel úgy trükközni, hogy őrölt módban, üresen készítenek valamilyen tejes italt, úgy csak vizet főz és nem kell megvárni. A Delonghit is érdemes lehet megkérdezni.

(#2397) Voice24 válasza this_is_why (#2395) üzenetére


Voice24
őstag

Furcsállom a dolgot, itt valami gebasz van. Én is csak olyan manualt láttam, amiben ez a funkció benne van. Az én gépem fekete, tudja a funkciót, és ahogy ebben a videóban látható, az ezüst színű is. Mindenképpen jelezd az emag-nak, de én tennék egy próbát a gyártó képviseleténél is, nekem tavaly hamar válaszoltak, amikor azt kérdeztem tőlük, nem hiányzik-e a gépből a dedikált tisztítási program.
Amúgy mit csinál a tiéd, ha kétszer nyomod meg a capuccino gombot?

(#2398) konzumpro válasza this_is_why (#2395) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt [link] beírva a 23.460-at, a pdf-ben a 169. oldalon ugyanazt írja, amit Voice24, ha nem csinálja, élj az elállás lehetőségével ha lehet.

(#2399) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Közben játszottam minimum finomságúra őrölt kávéval, max aromán (~10g), 40 majd 30 ml-re engedve, 40-en keserű volt, 30-on se nem keserű, se nem savanyú, ámde nem is édes, ezt hívják úgy, hogy lyukas, üres. Ilyenkor kell lejjebb lépni a hőfokkal, középre vagy minimumra, ettől viszont változni fog a lefolyás, karoson legalábbis szokott. Na itt nem fog, a nyomásfokozó hőfoktól független, nem úgy mint a kávé szemcséi.
Nem lenne rossz ez a finom őrleményes megoldás, de túl sok az 100ml tejjel készülő cappuccinohoz, túl kevés a 300ml tejjel készülő dupla cappuccinohoz. Így vissza kell állnom a 7 grammos minimum őrleményre, és ott valami csodát tenni a lefolyással. Talán megint papírfilter kéne vagy tovább lassítani szűkítővel vagy rugó előfeszítés-növeléssel a nyomásfokozóban.
Ha meglesz amit keresek majd okos leszek utólag és leírom a konklúziót...

(#2400) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Megfigyeltem hogy a philips gép hasonlóan készíti a cappuccino-t és a latte macchiato-t, max a tej mennyisége kevesebb az előzőnél.
Pedig sok helyen úgy láttam, hogy először egy expresso-t kell a cappuccino-hoz a pohárba tölteni, és aztán ezt kell felönteni tejjel.
Szóval nem tudom, hogy a két lépés mennyivel ad más eredményt ha felcserélik. :F
Mind1 én most úgy iszom ecpresso shot+tejhab :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.