Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) egykori válasza biker (#1949) üzenetére


egykori
őstag

A Saeco gépemhez az utasításban ez szerepel: "Cserélje ki az AquaClean szűrőt legalább 3 havonta, még akkor is, ha a készülék nem jelezte, hogy csere szükséges."
A Menüben megtalálod a cserére vonatkozó menüpontot, sima ügy.

(#1952) konzumpro válasza biker (#1949) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A szűrő sajnos csak egy bizonyos mértékig szűri ki a vízkövet, nálunk 26-os nk fokos vízből csinál 16-18-ast, aminél lágyabb víz folyik ki a csapból Pesten! Elvileg RO vízből lehetne minimálisan visszasózni barista vizet amivel nem lenne baja a gépnek... A desztvíz nálam nem vált be, főleg csapvízzel keverve rohadt büdös poshadt vizet lehet gyártani belőle. Amit nem innék meg, azt nem öntöm a gépbe... Marad a savazgatás és hát nálam most nyerésre áll a 3510 a Sage Barista Proval szemben, az SBS tuning után.
Valaki drága gépet keresett a minap, az Xelsis már 400e felett jár, de ugyanaz a főzőegység van benne mint ezekben az olcsó típusokban. Ugyanúgy eltömődik ha kemény vizet kap.

(#1953) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

MarketWorldnél most 100e körül van az EP3510, jó ár érte.

(#1954) claire78 válasza Gabesz87 (#1871) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam is ue. a helyzet. Amióta megvettem, írtam, h kevés habot készít, tejet adagol ki.
Akkor 3x vízkőtelenítettem.
Azóta használjuk napi 1 kávé, 2 latte v. kapucsínó.. Azt vettük észre, h folyamatosan több tejet ad, ma ott tartunk, h az egy perces max. idő alatt már kinyomja a teljes latte mennyiséget, már egy kicsit többet is.
Ez mitől lehet?

(#1955) konzumpro válasza claire78 (#1954) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem lehet hogy itt is valami átfolyásmérő állt be?

(#1956) valakky válasza claire78 (#1954) üzenetére


valakky
aktív tag

itt az új krups már kapásból csak forró tejet tud, talán 2 napig adott valami habszerűséget.
ha ki be dugdozom a szívókát menet közben, hogy kevés mennyiség menjen a fejbe, akkor esetleg valami habszerűséget kiad.

(#1957) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kávégép probléma. Adott egy Jura C65, ami bekapcsolás után rendszer feltöltést szeretne. Ott kezdődött a probléma, hogy a nyomásszabályozó szelep (valószínűleg) eldugult, és sehogy sem akart működni a gép. A dugulást véleményem szerint már megoldottam, levegőtleníteni szeretném a gépet, de kb. 10. levegőtlenítési szertartás után sem tudom a gépet működésre bírni. A szivattyú jól dolgozik, nyomás van, de a kazánból csak-csak levegő és némi víz jön ki. Látom, ahogy mozognak a buborékok, de mennyi idő után dolgozza ki magából a rendszer a levegőt?
Vagy lehet, hogy a kazánnál van a dugulás?
Köszi!

(#1958) konzumpro válasza mustang08 (#1957) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

(#1959) mustang08 válasza konzumpro (#1958) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ezzel kezdtem :)
Leszedtem, kipucoltam, a durva kerregő hang meg is szűnt a szivattyú felől. Nyomás van, mert amikor leveszem az arról kimenő csövet, fröcsköl ki belőle a víz. A kazánig szép levegőmentes a víz. Csak a kazánból kimenő csöveken áramolnak ki szépen lassan a buborékok, meg lassan pár csepp víz.
A kazánt ki lehet pucolni, vagy egyszerűen csak 30x járassam végig a rendszert? Vagy toljak bele erős vízkőoldót? Félek hogy a sok próbálkozástól leég a szivattyú...

(#1960) konzumpro válasza mustang08 (#1959) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor a kazán gyanús. A szivattyú nem annyira kényes mint a kazán, üresen inkább az égne le védelem nélkül. Tömény citromsav oldhatja a vízkövet, ha az okozza. Persze attól függ milyen jellegű vízkő.

(#1961) mustang08 válasza konzumpro (#1960) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ha lebontom az egységet, és a bemenetbe nyomok a vízkőoldóból, az segítene, vagy ilyennel ne próbálkoztak?

(#1962) konzumpro válasza mustang08 (#1961) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Át kéne nyomatni aztán állni hagyni amíg le nem bontja a dugulást, én azért nem szedném szét jobban, persze ha ezzel foglalkoznék, lenne egy tesztpad ahol át lehet mosatni az ilyen makacsul eldugult kazánokat egy ulkával, de egy alkalomra csak leellenőrizném kazán nélkül átfolyik-e a víz, aztán ha nem akkor kazánba kicsit töményebb cucc és idő.

(#1963) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol tudnék most venni jó árban vizszürőt a géphez? (philips 5000)

(#1964) Voice24


Voice24
őstag

Ha esetleg valakit érdekel, az EuroFamily üzleteiben (de a nagykanizsaiban biztosan) akciósak a Douwe Egberts 450 g-os Barista kávék, bármelyik kettő vásárlása esetén egy harmadikat ajándékba kapsz. Mi épp most kattantunk rá az Espressora, így be is vásároltam belőle.

(#1965) konzumpro válasza ToBeY (#1963) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Emagon most olcsóbb a szállítás miatt mint a konzolvilágban.
https://www.emag.hu/philips-aquaclean-vizko-es-vizszuro-2-db-ca6903-22/pd/DBH1LNBBM/

(#1966) ToBeY válasza konzumpro (#1965) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én ezt a filter logic nevüt találtam 4000-ért. [link]
Ez esetleg nem jó bele?

(#1967) konzumpro válasza ToBeY (#1966) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az lutri, akkor már inkább valami legolcsóbb vízszűrőkancsó és tesco-s betét.

(#1968) ToBeY válasza konzumpro (#1967) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Végül az alza felé jártam és ott vettem philipset (remélem a típus jó)

(#1969) mustang08 válasza konzumpro (#1962) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Szereztem egy fecskendőt, és közvetlenül a bemeneti nyílásba akartam nyomni a vízkőoldó folyadékot, de semmi nem ment bele. Mindenhol végigmostam a vízkőolóval, de a kazánnál egyszerűen megrekedt a víz. Végül már úgy éreztem, hogy ez annyira mindegy már, hogy leszereltem a kazánt, és az országúti biciklim pumpájával próbáltam átfújatni a rendszert. 12 barig van a nyomásmérő skálázva, kiakadt mérővel se fújt ki a másik végén. Most vagy a kazánnak ilyen nagy az ellenállása, vagy ez teljesen eltömődött valamitől. Most vízkőoldós vízben áztatom egy napig, aztán vagy jó lesz, vagy új kazán után kell néznem.

(#1970) konzumpro válasza mustang08 (#1969) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez biz eldugult. A kazán gyakorlatilag egy spirálisan feltekert cső, át kéne eresztenie, ha csak egy picit is átfolyna, lehetne a savat szivárogtatni bele. Jó kis móka. (Nem.)

(#1971) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akkor a habosított tejet úgy lehet "lememózni",hogy a pipát hosszan nyomom? :B
Vettem egy átlag 3,6dl poharat abba már minden bele kell hogy férjen tej+kávé+jég :DDD

(#1972) claire78 válasza ToBeY (#1971) üzenetére


claire78
senior tag

Nem kell hosszan, csak nyomni. 😃

(#1973) ToBeY válasza claire78 (#1972) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha csak megnyomom akkor nem nyomja ki a latte-hoz betöltött tejet a kancsóból...

(#1974) claire78 válasza ToBeY (#1973) üzenetére


claire78
senior tag

Jah, igen. A menüben levőknél hosszan kell nyomni a pipát. 👍

[ Szerkesztve ]

(#1975) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Eddig egy Jura belsős AEG Cafamosa CF100 gépet használtam nagy elégedettséggel. Le lett most szervizelve (kazáncsere plusz tömítések), de beindult bennem a kisördög, hogy jó lenne cserélni fiatalabbra, dizájnosabbra.
Használt gépet keresek, ha lehet nem túl öreget, ami legalább annyit kibír, mint a régi gépem.
Mit tudtok ajánlani?
Én Jura-ban gondolkodva az E85-el és a C50-el is szemezek, de nem vagyok szakértő.
Árban 60-80 körül gondolkodom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1976) ToBeY válasza ToBeY (#1971) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jelentem működik a dolog, kinyomta az összes tejet amit a kancsóba töltöttem :K

[ Szerkesztve ]

(#1978) konzumpro válasza mustang08 (#1977) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ehhez tényleg valami leharcolt ulkából összetákolt próbapad lenne jó, oda-vissza nyomatni zárt rendszerben az oldószert, amíg egy picit is átszivárog. De ennyi erőfeszítés egy kazánért tényleg nem érné meg, többe kerül mint egy új, no meg nem mindenhol lehet szervizzé alakítani a konyhát. :)

(#1979) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Módosult az összefoglaló, emelkedtek a Philips árak...

(#1980) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Tegnap nagytakarítás volt, a főzőegységet szétszedtem, átcsutakoltam, kiszárítottam, ecsettel leheletvékonyan átszilikonzsíroztam, annyival, amennyi egy száraz papírzsebkendővel való laza áttörlés után fent maradt.

Saeco zsírt csak a sínben futó főzőhenger tengelyeibe raktam, meg abba a sínbe ahol a négyzetes csúszkák siklanak, meg a dugattyú tengelyére, de semmi túlzás.

Csendesen jár, főleg a kávé tömörítésekor fellépő nyekergés tűnt el és jobb lett a kávé íze. Úgy látszik ha már nyekereg, ereszti a nyomást.

A hengerfejtömítést nem kentem különösebben, de a hengert is átkentem ahogy minden mást, a hengerben belül látszik kiszürkülés, szerintem ott nyekergett tömörítéskor.

Forró vízzel kimosódik a szilikonzsír a főzőegységből, most kipróbálom hogy csak hetente egyszer öblítem át hidegvízzel és szárítom, átkenem a hengert vékonyan belülről. Hátha beválik. Mintha a csapvíz is ellenség lenne a sok vízkővel.

Jó lenne ha ilyen maradna, most jobbakat főz mint a karos.

(#1986) coolabácsi válasza konzumpro (#1980) üzenetére


coolabácsi
tag

Úgy látszik ha már nyekereg, ereszti a nyomást.

Azon már a szilikon nem segítene, mármint a nyomásvesztésen.Szerintem ha nyekereg, akkor szorul, és egyre kevesebb kávét darál bele.Kenés után megszűnik a szorulás és megfelelő mennyiség lesz darálva, ezért lehet finomabb utána a kávé.Szerintem

(#1987) konzumpro válasza coolabácsi (#1986) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Xsmallnál bosszantó volt az automatikus őrléshossz hangolás ami az őrlő forgásérzékelőjét használta e célra inputként. (Benne van a szervizkönyvben).

Itt nincs forgásérzékelő az őrlőmotornál, ez nem darál se kevesebbet, se többet. Csak az aroma fokozat változtat az őrlés hosszán. Több kávéval nem szokott jobb lenni az eredmény, középállásban használom.

Még mindig valami mechanikai javulás lehet a háttérben, talán jobb, egyenletesebb tömörítés, mert nem akad meg a dugattyú a főzőhengerben, nem tudom.

(#1988) coolabácsi válasza konzumpro (#1987) üzenetére


coolabácsi
tag

Konkrétan erre gondoltam :
A [videoban] azt részletezi hogy miként változik a kávé mennyisége, ezáltal a minősége, ha szorul a főzőegység.A lényeg: ha szorul a mechanika, akkor azt hiszi hogy sok kávét darált, és csökkenti a őrlemény mennyiségét.

(#1989) konzumpro válasza coolabácsi (#1988) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt nem változott a felhasznált kávé mennyisége, ez nem nagyon figyel csak extrém terheléseket, vagy nulla közelit, amikor üresen fut az őrlő. Nincs akkora ingadozás az automata beállítás miatt mint az Xsmallnál, szerencsére. Szerintem csak jobb a tömítés, talán több víz jut át az őrleményen, legközelebb ha kezd elromlani a kenés (alig várom!), csinálok egy előtte-utána mérést mindenből, zaccpogácsa, lefőtt kávé mennyisége, őrlési idő, főzési idő.

De amúgy nem kizárt, hogy itt is van automatika, ha méri az őrlő/motor terhelését. Nem tudom a Philipsekben van-e ilyen "Saeco Adapting System" a firmware-ben. :N

[ Szerkesztve ]

(#1990) konzumpro válasza coolabácsi (#1988) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Már csak egy kérdés merült fel bennem, mennyire resetelheti az adaptív rendszert ha főzés előtt és után őrölt módban üresen átfőzöm a gépet?

(#1991) coolabácsi válasza konzumpro (#1989) üzenetére


coolabácsi
tag

Nem az őrlő terhelést figyeli, hanem ami a főzőegységet hajtja, a videó szerint.Nekem volt olyan Philipsnél, hogy legfinomabbról legdurvábbra állítottam az őrleményt és lehetett hallani tömörítésnél hogy szinte megáll az erőlködésbe, a kávét le se főzte, szárazon kilökte a pogácsát.A következő főzet már sikerült neki erőlködés nélkül, mert gondolom kevesebbet darált.

(#1992) konzumpro válasza coolabácsi (#1991) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem most az a gyanúm, hogy mivel eddig mindig üresen átfőztem, mindig nulláztam egyet a rendszeren, de legalábbis rontottam a mérési statisztikát (kivéve ha kihagyja az őrölt módú főzést a számításból). Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, kísérletezni fogok. A nyomásfokozót is kihagyom holnap, azaz visszaállítom a gyári állapotot, mivel úgy sikerülni fog az átöblítés is, üresen átfőzés nélkül.

(#1993) ToBeY válasza konzumpro (#1992) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hello
Ha túl keserűnek tálálom a lefőzött kávét, akkor durvábbra kéne állítanom az örlőt? :F

(#1994) konzumpro válasza ToBeY (#1993) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen! És/vagy tisztítani és kenni.

(#1996) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Visszaállítva a nyomásfokozót, természetesen lejjebb ment a nyomás, gyorsabb lett az átfolyás, kevesebb crema, ámde megkockáztatom hogy több aroma átjön így, élesen, erőteljesen van jelen a kávéra jellemző íz.
Cappuccinoként tesztelem, nem hagyatkozom se zaccpogácsa állagára, se főzési időkre, se a "crema" minőségére, csak az íz a lényeg. Valszeg Philipsnél is így vannak ezzel, egy TDS-mérővel kiegészítve.
Ezzel visszaállt a bekapcsoláskor végbemenő öblítés is, azaz helyreállt, mivel újkorában se volt jó a nem megfelelő kenés miatt. Kikapcsoláskor csak belül mossa le a zaccot a szűrőről kb., víztakarékosak próbálnak lenni.

All in all, tuning helyett elég karbantartani, már csak azt kell kikísérletezni, hogy a betöltés melyik szakaszában melyik ponton fogyott el a kenés. Elvi sorrend: az elején csak a hosszanti sínek játszanak, amikor átbillen a főzőhenger akkor a keresztirányú hornyok és a belső sín, a végén a dugattyú és a hengerfej kenésének hiánya lassíthatja be a mozgást.

"Vége egy kalandnak mondja apa most."

(#1997) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Látom, kicsit pang a topik, hát feldobok egy kérdést.
Tegnap azt tapasztaltuk, hogy a kávégép darálás közben elég hangosan kattant, pattant egy párat, kb. 3 kávé lefőzése során, ma reggel már rendben, a megszokott hangokkal darált. Gondolom, valami keményebb dolog lehetett a kávészemek között (netán kavics), ami kicsit megdolgozta a darálót. Ilyenkor van esély arra, hogy az a kemény valami kárt tegyen a darálóban, elállítsa, kicsorbítsa, eltörje stb.? Ha most a lefőtt kávén nem veszek észre semmi változást, és a zaccpogik is egyben vannak, akkor nagy valószínűséggel megúsztam a dolgot? Szétszedni nem akarom, nem értek annyira hozzá, hogy ugyanúgy össze is tudjam rakni. ;]

(#1998) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon van értelme átmosatni géppel a tejtartályt használat után ?Hiszen használat úgy is alaposan elmosom,a gépbe meg elvileg nem mehet be tej a tartályból.

(#1999) konzumpro válasza Voice24 (#1997) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Esélyes a kavics, nálam elpattintotta a kerámia kést, ami ennek ellenére továbbra is működőképes maradt. De azért kicseréltem. Nem lett különbség, szóval ha nincs változás akkor megúsztad. :)

#1998 ToBeY Bár nekem manuális tejhabosítós van, úgy vettem észre minél hamarabb tisztítom a gépet használat után, annál jobb az eredmény legközelebb.

Off (vagyis on): visszakerült a Philipsembe az SBS nyomásfokozó, a gyári rugós cucc fölé, javult a lefolyás, eltűnt egy fanyarság, ráadásul mostanában jól előmelegítve ugyan, ámde alacsony hőfokon főzök kávét. Ez a gép is mintha túllőné a hőfokot ha bemelegszik.

(#2000) ToBeY válasza konzumpro (#1999) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Használat után egyből elmosom csap alatt a tejtartályt,de csak minden 3-4 alkalommal mosom át menüből.Ez így gáz,nem lesz olyan jó a hab így? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.