Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) konzumpro válasza CoolBoy323 (#1698) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Már adnak az 1200-ekhez is?

(#1702) konzumpro válasza H.lacika (#1700) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Attól függ milyen vízkeménységet állítasz be neki. Simán csak számolja az átfolyó víz mennyiségét.

(#1703) maross válasza H.lacika (#1697) üzenetére


maross
veterán

en altalaban philipseknel veszek, 30-40% kuponnal, vagy "siman akciosan", mikor hogy. Ha figyel az ember, azert szokott lenni normal ar alatt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1704) CoolBoy323 válasza konzumpro (#1701) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Leírásban volt.
Ez valami külön cucc lenne?

Bocs, szűz vagyok nagyon :B

(#1705) konzumpro válasza CoolBoy323 (#1704) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát, épp csak a legkézenfekvőbb megoldásra nem gondoltam, úgy emlékeztem az 1200-as szériából kispórolják, a többihez adják az elsőt tartozékként.

(#1706) CoolBoy323 válasza konzumpro (#1705) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De nem volt a cuccban semmi. Vagy mit kéne keresni? :DDD

(#1707) #49155328 válasza CoolBoy323 (#1706) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#1708) _seth_ válasza konzumpro (#1693) üzenetére


_seth_
veterán

Philipsből ezt néztem: [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1709) konzumpro válasza CoolBoy323 (#1706) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egy ilyen vízszűrőről van szó. Nem drágább mint ásványvizet cipelni.


Itt meg az üzembehelyezést mutatják be.
[link]

(#1710) konzumpro válasza _seth_ (#1708) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ebben az árkategóriában már inkább a Delonghikat ajánlom.

(#1711) OPiiPO válasza _seth_ (#1708) üzenetére


OPiiPO
addikt

És itt hol van a rengeteg negatív vélemény :F 2 negatív van, és 27 pozitív. Viszont ha ennyi is sok neked, akkor sajnos ötletem sincs hol fogsz megfelelő gépet találni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1712) _seth_ válasza OPiiPO (#1711) üzenetére


_seth_
veterán

Igy is nézhetjük, de úgy is, hogy mindössze 64% elégedett teljesen a kávéfőzővel.

konzumpro: és ott mi az ami hasonló minden tekintetben?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1713) OPiiPO válasza _seth_ (#1712) üzenetére


OPiiPO
addikt

87% fölöttit számoltam, szerintem aki 4-est ad az is elégedett, de kb. mindegy is ha ez nem felel meg neked :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1714) CoolBoy323 válasza konzumpro (#1709) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor ezek szerint csak kompatibilis vele, de nem adtak ilyet :W

(#1715) konzumpro válasza _seth_ (#1712) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én még mindig az ECAM 350.55 B-t látom olyan gépnek ami szerintem megéri, mert normális tejhabbal igazi lattét tud készíteni egy gombnyomásra. Persze ugyanezt kényelem nélkül tudja egy Mokina meg egy french press is.

(#1716) OPiiPO válasza konzumpro (#1715) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kíváncsiságból rákerestem az árukeresős véleményekre: "Hangos, de nagyon" vs. "nagyon halk", most akkor mi is van :F :U

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1717) konzumpro válasza OPiiPO (#1716) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Örök dilemma, mint a vakok és az elefánt tanmeséjében, ki mit tapint, csak arról tud mesélni és azt tartja igaznak.

(#1718) rigoberto válasza CoolBoy323 (#1714) üzenetére


rigoberto
őstag

1200asokhoz nem tartozék, külön kell megvenni hozzájuk 3800 Ft. Nekem 3 hónapja kiválóan teszi a dolgát az én 1200asomban.

(#1719) CoolBoy323 válasza rigoberto (#1718) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A 2200 ennyivel tud többet akkor?

(#1720) CoolBoy323 válasza konzumpro (#1709) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Még meg is néztem a videót, amikor megvettem azt hittem adják majd hozzá. Jó becsapós kis ge..k :)
De nem is írják a cuccnál, hogy kompatibilis...

@rigoberto: hol kerül 3800ba?

[ Szerkesztve ]

(#1721) rigoberto válasza CoolBoy323 (#1719) üzenetére


rigoberto
őstag

Szinte semmivel, talán a 2200ason van cappuccino gomb, míg az 1200 ason nincs. Aztán ennyi.
Euro Family-ben láttam 3890ert Auqaclean szűrőt, igaz az már kb.2 hónapja volt. Érdemes megnézni azért, ott amúgy is olcsóbb mint bárhol.

[ Szerkesztve ]

(#1722) biker válasza rigoberto (#1721) üzenetére


biker
nagyúr

csak akkor van a 2200-on capuccino gomb ha lattegó van hozzá gyárilag
Egyébként rövid hosszú forróvíz gőz gombok vannak!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1723) ToBeY válasza konzumpro (#1715) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem a Philips 5000 is jó tejhabot készít, igaz más géppel nincs összehasonlítási alapom, max éttermivel tudom összehasonlítani. De majd lehet, hogy teszek fel képet. :K

[ Szerkesztve ]

(#1724) claire78 válasza ToBeY (#1723) üzenetére


claire78
senior tag

Írd meg azt is milyen tejjel, mert arra gyanakszom, h nálam azért csinál karcsú hab mennyiséget. :U

[ Szerkesztve ]

(#1725) konzumpro válasza ToBeY (#1723) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Borotvahabot. De gőzölt tejet nem nagyon tud egyik sem, ami lattéhoz jó. A Delonghi tudja, ezt is, azt is, ráadásul könnyebb karbantartani a főzőegységet. Csak ezért gondolom jobb választásnak.
Nekem is Philips van, de manuális gőzcsővel, amivel szintén lehet ilyet is, olyat is, de nem megy gombnyomásra vele a latte, cappuccino.

(#1726) ToBeY válasza konzumpro (#1725) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha értem,ennyire nem vagyok expert nekem nincs nagyon különbség a habok között :B .

claire78: Tegnap már írtam,hogy nekem a sima 1,5 laktózmentesből nagyon szép habot csinált a gép,de majd holnap tényleg dobok fel egy képet.
btw.a tej mennyiségét tudod szabályozni a pohárhoz! ;)

Próbáltam sima 3,5%-os tejből,próbáltam ilyen maresi szerű sűrű tejből 4% és 10% -ból (Aldis),de egyik sem volt ilyen szép mint ez a 1,5%

[ Szerkesztve ]

(#1727) rigoberto válasza CoolBoy323 (#1720) üzenetére


rigoberto
őstag

De az is lehet, hogy keverem a Laica kancsó szűrővel, az van inkább az Euroban. :D Sorry. A sok szűrő már az agyamra ment.
5e körül viszont lehet kapni ahogy néztem, de annyiért is megéri, mint írtam nálam 3 hónapja teszi amit kell.

(#1728) konzumpro válasza ToBeY (#1726) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igazából semmi bajom a "borotvahabbal", csak azzal nem lehet mintát önteni. Nem mintha annyira bonyolult mintákat öntenék a mikrohabbal, csak rozettát oda meg vissza.

(#1729) ToBeY válasza konzumpro (#1728) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha így már értem.Nekem nincs igényem itthon a latter art-ra, ezért megteszi itthon az "alap hab" amit ad a philips. :K

(#1730) claire78 válasza ToBeY (#1726) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, én is leírtam már, h tudom hogy lehet állítani, csak a beállítható leghosszabb idő sem elég annyi habhoz, amit szeretnék.. 🤷🏻‍♂️
Megpróbálok én is majd egy laktózmentest. 😉
(egy videónak még jobban örülnék) :K

[ Szerkesztve ]

(#1731) ToBeY válasza claire78 (#1730) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbálkozni kell különböző tejekkel,hogy neked melyik válik be jobban,mivel nem biztos hogy ami nekem jó az neked is az lesz. :K (lehet te sokkal több habot szeretnél mint én)
Videót nem ígérek,de egy képet a végeredményről majd lövök. ;)

(#1732) claire78 válasza ToBeY (#1731) üzenetére


claire78
senior tag

Megnézed nekem, amit fentebb kértem?
Max csíkig engeded vízzel a LatteGo-t és egy tejhabot nyomsz.
Hány mm-t megy le a víz neked?
Illetve, én csinálok egy videót majd, h lássátok max. mennyi habot készít nekem.

(#1733) ToBeY válasza claire78 (#1732) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt próbáltam tejjel! Addig nyomja (memo-nál) amíg van a tartályban tej.és vagy meg nem állítom (pipáva)l.Következő alkalomra megjegyzi és addig nyomja amikorra pohárra belőttem a tejet előző alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#1734) claire78 válasza ToBeY (#1733) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem nem addig nyomja, hanem egy idő után abba hagyja.. :(

(#1735) claire78 válasza ToBeY (#1733) üzenetére


claire78
senior tag

Megcsinálod nekem ahogy írtam? Max szint egy tejhab készítés menüből. Hány mm víz-tej fogy?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1736) ToBeY válasza claire78 (#1735) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bocsi,de ennyi tejhabot nem szeretnék kinyomni mivel nincs ekkora poharam,hogy maxig töltött tejes kancsót kinyomjam a lattes pohárba. :U

(#1737) egykori


egykori
őstag

Üdv az automata kávéfőzős Fórumtársaknak!
Csak most vettem észre, hogy már több mint egy éve van ilyen topik.

Nekem szeptemberben lesz 4 éve, hogy megvan a PicoBaristo HD8924/09 gépem, ami megelégedett eddig a rendszeres karbantartással, szerelőre nem volt szüksége. Tényleg meg vagyok, vagyunk elégedve a kávéval, amit főz. Napi 4 adag kávét iszunk nejemmel, ha csak ketten vagyunk. Időnként, ha jön a család vagy más vendégek, akkor persze több - nincs túlhajtva. Szerintem, ez elég jól sikerült kávégép.

(#1738) claire78 válasza ToBeY (#1736) üzenetére


claire78
senior tag

Nem értesz engem.
Tartály max. jelig és nyomsz egy tejhabot az italok közül.
Annak gyári a hossza, kis mennyiség.
Majd leméred hány mm folyadék (lehet víz is) fogyott a tartályból.

[ Szerkesztve ]

(#1739) sz_abika


sz_abika
addikt

Philips 12XX, 2 hónapos gép és már most szerintem (=feleségem szerint) alig habosít...pedig takarítva van a fémpötse melegvízzel használat után. Van még valami hibalehetőség a rendszerben?
Calc szűrő is van a gépbe, szerintem minden adott hogy ne akarjon vízkövesedni sehol.

PSN: xszabikax

(#1740) konzumpro válasza sz_abika (#1739) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ahol kemény a víz, nem tart olyan sokáig a szűrő, nálam 27 nk fokos, a szűrő leviszi 17-re, Pesten ilyen víz folyik a csapból... Szóval én most Laicával szűrök és azt tolom a gépbe amiben van még egy lágyító patron. Így ritkábban kell vízkőmentesíteni.
Ha egy vízkőtelenítés után is szar akkor vagy dugulás van, vagy elengedi a nyomást valahol, vagy az ulka pumpa adta meg magát. Bár gőzhöz inkább a kazánnak van köze.

(#1741) sz_abika válasza konzumpro (#1740) üzenetére


sz_abika
addikt

A 4es nyitó skálán 2est dobott még az elején a beállításnál, a lejka szűrőm nekem meg ilyen kálciumos, ugyhogy nem keményíteném vissza vele inkább :D

Ha a pumpa/kazánnál lenne gond azért azt a kávén is észrevenném, nem?

PSN: xszabikax

(#1742) egykori válasza konzumpro (#1740) üzenetére


egykori
őstag

Kb. egy évig használtam az előírt vízszűrőket (nekem nagyon drágának tűnt), de már kb. 3 éve Laica Bi-Flux Coffe & Tea betéttel szűrt vizet teszek a kávéfőzőbe, valamint a vízforralóhoz (teához), a vasalóba és a gőzfelmosó tartályba is ezt használjuk. Ezért a leglágyabb vízhez van állítva és semmi vízkövesedést nem tapasztaltam eddig. A gép nem érzékeli, hogy nincs benne betét, de ettől függetlenül szépen számolgat, így 0-10% körül vízkőtlenítést tartok.
Szerintem az általam említett vízszűrő az, ami úgy tűnik, hogy megfelelő módon teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#1743) egykori válasza egykori (#1742) üzenetére


egykori
őstag

Időközben megtaláltam azt a képet, amit már régebben elmentettem magamnak a vízszűrő betétekről.
Még a PicoBaristóról annyit, hogy a ~4 év alatt kétszer cseréltem (1 nagy és 2 pici piros) gumigyűrűket, de más szerelés nem volt szükséges.
Tejet "nem látott" a gép, mert csak presszó vagy néha hosszú kávét főzünk, ezért sokkal könnyebb a tisztán tartása is.
Az őrlő az utolsó előtti finomságúra, a kávé 4-es erősségűre van állítva, így van megfelelő crema és a zaccpogácsa is egészben marad.

[ Szerkesztve ]

(#1744) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nah,nekem valami ilyesmi tejhabot csinál latte macchiato-nál.
Lehet hogy ez karcsú más gépekhez viszonyítva nem tudom,de szerintem szép... :B

(#1745) claire78


claire78
senior tag

Valaki, akinek LatteGo gépe van (5000) megtudná ezt nekem csinálni?

LatteGo tartály max. jelig önteni vízzel és nyomni egy tejhabot az italok közül.
Annak gyári a hossza, kis mennyiség.
Majd lemérni hány mm folyadék fogyott a tartályból.

Köszönöm. :R

(#1746) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy aki használja Philips géphez az aquaclean filtert, szokott vízkőmentesítő programot futtatni, annak ellenére, hogy nem kéri a gép? December óta használom, kb 2,5 hónapot bír ki a szűrő, de még nem kérte cserénél egyszer sem, hogy futtassam a programot (elvileg 8 cseréig nem is kéri, persze nálunk szinte max keménységű a víz). Érdemes lenne vagy majd elég akkor, ha kéri a gép? 2800 forintért biztos nem veszem meg a Philips oldatot, de DM-ben láttam csak 399 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1747) Toobee válasza tepenzed (#1746) üzenetére


Toobee
veterán

Én szoktam a szüleim gépén. Szerintem érdemes, náluk is nagyon kemény a víz. Legolcsóbb, ha veszel citromsavat magadnak, és elkészíted az oldatot.

https://barbieripnk.hu/

(#1748) tepenzed válasza Toobee (#1747) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi és ezt mindenképp a szűrő cserével kell egybekötni vagy csinálhatom bármikor?

(#1749) Toobee válasza tepenzed (#1748) üzenetére


Toobee
veterán

Csinálhatod bármikor, de utána sárga lesz az AC gomb is, azaz, ha a régi szűrőt "újratanítod" vele, nullázni fogja, újknt kezeli majd. Szerintem ezzel sincs gond.

https://barbieripnk.hu/

(#1750) tepenzed válasza Toobee (#1749) üzenetére


tepenzed
őstag

hmmm, nem értem miért reseteli ilyenkor a szűrőt, akkor csak tippelni tudom, hogy mikor kell cserélni :( Lehet akkor úgy csinálom, hogy úgyis szerintem hamarosan cserés, amikor villog, hogy cseréljem, kiveszem, futtatom a programot az oldattal, majd utána aktiválom a szűrőt. Kiváncsi vagyok ilyenkor tudni fogja-e a gép, hogy a szűrő mellett én csináltam mentesítést és nem fogja 2 hónap múlva feldobni, hogy csak akkor cserélhetek szűrőt, ha előtte mentesítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.