Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) dethroner válasza anadroid (#2938) üzenetére


dethroner
veterán

Én is érdeklődnék a készlet tartalma és szükségessége felől. Jól értelmezem, hogy [ez] a termék csak arra való, hogy a víztartályt időnként átmossa vele az ember fia? Mert ha csak tényleg ennyi, akkor nem venném meg, elég volna erre a célra a citromlé is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2952) anadroid válasza dethroner (#2951) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem csak a víztartót, a teljes rendszert. Amennyit találtam róla, aszerint inkább tejsav.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2953) dethroner válasza anadroid (#2952) üzenetére


dethroner
veterán

Értem, szóval akkor javasolt az egységcsomag megvétele és használata. Még egy kérdés eszembe jutott, mi található a gépen kívül a caeco dobozban? Van legalább 1db vízszűrő benne?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2954) anadroid válasza dethroner (#2953) üzenetére


anadroid
senior tag

Szűrő, 1 kiló irodalom, zsír, ecset, vízkeménység mérő csík, adagoló kanál, tejeskancsó. Ajánlott a youtube-on található, első üzembehelyezésről szóló videó megnézése. Én odatettem mellé a tabletet és lépésről lépésre követtem. Egy helyen tér el a videó (régebbi gép szerepel benne), ott a cafe crema helyett a bal középső gombot kell megnyomni. Az első főzetet kávéistennek kell áldozni, mert az esetleges szmötyit az hozza ki a darálóból. A második már iható, de kb. az ötödikre áll be. Az őrlés finomságát csak őrlés közben szabad állítani. Őrölt kávéval vigyázat, mindig csak egy kávéra valót szabad belerakni!

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2955) Zolom89 válasza konzumpro (#2927) üzenetére


Zolom89
senior tag

Philips 5000 széria. 15 hónapos gép, esszpresszó, 5ből 4es erősségen. Masszív, egyben lévő pogácsák

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#2956) dethroner válasza anadroid (#2954) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor elvileg a doboz tartalmazza az összes olyan dolgot, amit a későbbiek során is használni ajánlatos?
A beüzemelős videót már megnéztük pár napja, kb akkor jött az ihlet hogy legyen egy ilyen gép idehaza. Őrölt kávét lassan 1 éve nem veszünk már, ezután se fogunk.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2957) anadroid válasza dethroner (#2956) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen, pont erre jó. Ma hoztam el a Karinthy Frigyes útról, kb. 15-en álltak sorba a boltnál, úgyhogy a délután 3 óra környéke nem volt a legjobb választás. Picit laza az Aqua, mert úgy kellett rákérdezni kora délben, hogy akkor most lesz-e a tegnap kora reggeli rendelésből valami. Ezek után 3 perc múlva jött az SMS, hogy átvehető.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2958) dethroner válasza anadroid (#2957) üzenetére


dethroner
veterán

Bedobnád azt az Aqua linket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2959) anadroid válasza dethroner (#2958) üzenetére


anadroid
senior tag

Philips CA6706/10 karbantartó készlet 10990-et ír, de 110-zel olcsóbban adták.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2960) dethroner válasza anadroid (#2959) üzenetére


dethroner
veterán

Rányomtam a linkre és nálam 14830-ért kínálja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2961) anadroid válasza dethroner (#2960) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem jó a készletben a vízszűrő típusa, vasárnap tudom megnézni, mi az, ami nekünk kell.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2962) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Van egy Siemens EQ6 kávéfőzőnk.
Azt tapasztaljuk, hogy a zacc konténerben víz is kezd gyűlni, míg eddig szép száraz volt.
A fejegységet rendszeresen tisztítom, ezúttal is megtettem, de nem javul.
Van ötletetek mivel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2963) AttiMM


AttiMM
csendes tag

A miénk gyönyörű! Akár a fagyott kutyakaki! :DD

(#2964) dethroner válasza anadroid (#2961) üzenetére


dethroner
veterán

Úgy látom a gépbe CA6903 szűrő kell, és készletben pedig a [CA6707]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2965) Szabikaa20 válasza Bacusuz (#2962) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szia!
Tömitéseket kéne cserélni... :)) Szerintem ez megoldaná a helyzetet.Lehet van olcsóbban is ez az első találat volt.Mennyi kávét mutat a számláló?
Menu/statistic vagy valami ilyesmi alatt találod meg.

AttiMM: Az szép...Már amennyire szép lehet egy "fagyott kutyakaki".... :C

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2966) salapp válasza AttiMM (#2963) üzenetére


salapp
addikt

Épp most szedtem fel a kertben. Jelentem, nem ilyen.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2967) Szabikaa20 válasza salapp (#2966) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nemhiszem,hogy az fagyott volt... :DDD :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2968) salapp válasza Szabikaa20 (#2967) üzenetére


salapp
addikt

Van egy olyan rész a kertben, ahova sose süt a nap, még egy kis hó is van!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2969) Bacusuz válasza Szabikaa20 (#2965) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia

4147 kávé és 399 kevert
szerintem akkor beszerzek egy ilyet
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2970) Szabikaa20 válasza Bacusuz (#2969) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szivesen!De nem vállalok magamért garanciát... :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2971) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Kávézsíroldó tablettából tudnátok ajánlani akár hétvégén is beszerezhetőt ami nem olyan drága?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2972) inkubator


inkubator
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, összeállt a csomag, csak jobb az új mint a 10 éves Xelsis! Csütörtök 11:00-kor rendeltem meg Péntek 9:00-kor már a kezemben volt a gép! Elolvastam a magyar nyelvűt, ami amúgy (android) nem 1kg csak 544 gramm tömegű :D
a teszt átfőzetés és szűrő feltöltés is Brita vízzel, ment bele a gyári teszt csík és nem színeződött el. Így a gyári 4-es keménységről levettem 1-re ha már 0-ás nem volt beállítható a gépen. :DD Aztán megmártottam rendes csapvízben is a tesztcsíkot és akkor kiadta már hogy 1-es keménységű a víz. Szóval most Britás víz megy bele + a gyári szűrője is benne van. Olyan lágy a víz hogy szinte folyik!
Amit fentebb írtatok hogy Tescoban az olcsóbbik szűrő Britához nem volt csak a gyári! Esetleg más beszerzési forrás?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#2973) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Philips Series 5000, 2-es és 3-as erősség. :U

(#2974) erzol válasza Bacusuz (#2971) üzenetére


erzol
őstag

Auchan:

(#2975) bbsofficial válasza Bacusuz (#2971) üzenetére


bbsofficial
tag

Ha nem sürgős a jövőben: [link]

(#2976) Bacusuz válasza bbsofficial (#2975) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi mindenkinek
esetleg aldis, lidl-ös dm-es megoldás arany középút? ők nem forgalmaznak ilyesmit?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2977) arcsin válasza Bacusuz (#2976) üzenetére


arcsin
senior tag

Aldi forgalmaz a martellói miatt(is) ilyen tisztító tablettát.

(#2978) Bacusuz válasza arcsin (#2977) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor ma nagy tisztítás lesz :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2979) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Philips/Saeco
Valaki használt (van az övében gyárilag) stifteset a golyó helyet?
Érezhető a különbség?
Melyik a jobb?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2980) konzumpro válasza csabulaxi (#2979) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A felső van gyárilag az EP3510/00-ban lévő főzőegységben. Az a fekete cső a másik fajta, membrános nyomásfokozóhoz van. Nincs nagy különbség, a golyó talán jobb, nincs rajta olyan felület amin lerakódhatna a kávézsír.
Mind a kettő kevés a tisztességes 6-9 baros nyomás kialakulásához. Emiatt én megnöveltem az ellenállást, egy plusz membrános nyomásfokozóval. Így most a legdurvább őrleményhez 1-et visszaállítva az őrlőn (3 ricni), aromás, nem keserű, jó műpresszót főz.

[ Szerkesztve ]

(#2981) csabulaxi válasza konzumpro (#2980) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ma szedtem szét, nekem is a golyós van. A golyó egyik fele fekete, 1 óráig áztattam kv zsíroldóban, de így sem lett szép üveggolyó belőle. Szóval nálam nem csillogó homogén lett, ezért is keresgéltem.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2982) anadroid válasza dethroner (#2964) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen, ezek kellenek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2983) konzumpro válasza csabulaxi (#2981) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Régen az Xsmall-ban üveggolyó volt és sokáig bírta gond nélkül. Úgy látszik már az üveggolyók sem a régiek. :D

(#2984) nyikszi válasza bbsofficial (#2975) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezek mennyire megbízhatóak?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2985) AttiMM


AttiMM
csendes tag

De'Longhi ECAM 370.95T – Dinamica Plus

Egy héttel ezelőtt végre megvettük a vágyott készüléket!
Ezelőtt már sok-sok éve Gaggia Classic karos kávéfőzőt használtam, de már belefáradtam a reggeli tejhabosításba a cappuccinohoz, és ősszel eldöntöttem, hogy automata kávéfőző lesz! Egy ideig a Philips reklámok hatására úgy gondoltam, hogy az lesz a megfelelő, de itt a fórumon megtudtam (kösz, konzumpro!), hogy ha fontos a kiváló minőségű tejhab, akkor inkább a DeLonghi LatteCrema rendszert válasszam.
Először a 23.460, később a 350.55 volt az a típus, amin alaposabban elgondolkoztam, de közben már láttam a 370.95 típust is, és tudtam, hogy az az igazi: modern, látványos, testreszabható, „okos” kávéfőző, a kütyümániásoknak (mint én) ez lenne való, csak hát az ára…! 2-3 hónapja vártam, hogy lejjebb menjen az ára, most volt az Euronics-ban De’Longhi árleszállítás, így nem vártam tovább.

Első benyomások:
* Nagyon gyorsan és egyszerűen üzembehelyezhető, és már alapbeállításokkal is jó kávét főzött (Pellini Espresso Bar kávénk volt itthon, nekünk a karos Gaggi Classic-kal nagyon bejött!), de hallgattam a tanácsokra, így az első 5 főzetet egyszerűen kiöntöttem, és csak a hatodikat kóstoltam meg, és eléggé rendben volt!
* Itt rögtön van egy kérdésem, kíváncsi vagyok, erről mit gondoltok: A készülékhez ugye mellékelve van egy vízkeménység-mérő csík, előírás-szerűen meg is mértem a csapból kifolyó vizet (3-as keménység a 4-es skálán, nem lepődtem meg). Ezután a leírás szerint telepítettem a víztartályba a mellékelt „vízlágyító” szűrőt. Végül a készüléken állítsam be a vízkeménységet. Nade álljunk meg: a csapból kifolyó víz keménységét (ami 3-as), vagy a szűrő által lágyított víz keménységét (ami nem tudom, mennyi, mert már elhasználtam az 1 db. csíkot)? (és még Brita kancsót is használunk, ami szintén lágyít, vajon milyen lehet, ha a Britából töltöm fel a víztartályt, amit még tovább lágyít a beépített szűrő?)

Tapasztalatok 1 hét után: Nagyon pozitív!
* Tetszetős a teljesen grafikus, színes érintőképernyő – ez nem csak egyszerűen jól néz ki, hanem pl. olyan funkcionalitást is ad, hogy a gyakrabban választott italok előre kerülnek az első képernyőre, hogy ne kelljen lapozni.
* Az őrlés kifejezetten csendes, a Philips gépek hangosabbak (a karoshoz használt Graef CM 800 meg pláne nagyon hangos). Az őrlőn egyébként nem nagyon állítottam, gyárilag azt hiszem 3-ason volt (a 7-ből), én 4-esre állítottam.
* A kávékhoz gyárilag beállított vízmennyiségek nagyon hosszúak voltak, túl vizes főzetet csinált (eszpresszo 80 ml???, cappuccinoba 110 ml kávé???), első dolgom volt ezeket alaposan lejjebb venni, így sokkal jobb lett.
* A kávé intenzitása 1-5 között állítható. Nekem a 3-as teljesen megfelelő, a 4-es már sok. Páromnak 1-esre kellett vennem, neki már a 2-es is „túl kávés” volt.
* Tetszik, hogy többféle italt kipróbálhatok! A megszokott cappuccino és eszpresszó mellett szeretem a duplo+ -t, de pl. a hosszú kávét úgy készíti, hogy őrlés után lefőz mondjuk 10-15 ml-t, utána vár, megint egy keveset, megint vár, így vagy 10 kis lépésben készül el a bögrényi ital, ami teljesen más ízélmény, mint egy americano (eszpresszó vízzel felhigítva ).
* A tejhabkészítésben valóban mester a LatteCrema rendszer! Fokozatmentesen állítható a tejhab sűrűsége (keménysége) a sima forró tejtől egészen a kemény tejhabig – mi kb. középállásban szeretjük, ez a microfoam-nál kicsit keményebb hab, de ha a középtől kicsit lejjebb vesszük, akkor lattearthoz is használható folyékony habot kapunk.
Tejes használat után gőzzel kitisztítja a tejhabkészítő rendszert, persze a tejtartályt és a belelógó szilikoncsövet nem – ezeket néhány naponta érdemes alaposan kimosni.

Beállítások:
* A készülék 3 felhasználóhoz tud különféle beállításokat megjegyezni, plusz a 4. (Vendég) a gyári beállítás. A gombokkal mindegyik italhoz be lehet állítani az intenzitást és a vízmennyiséget, de ennél sokkal több mindent lehet beállítani a telefonos applikációban, merthogy az is van hozzá!

Telefonos alkalmazás:
* Ez a kávéfőző már a modern kor terméke, „okos” eszköz, ami a telefonos alkalmazással részletesen beállítható és vezérelhető.
* Az alkalmazás letöltése után magyar nyelvű rendszeren az egyes italokhoz csak a kávé erőssége jelent meg, mint állítható paraméter. Nem értettem a dolgot, mert láttam képeket, ahol mást is be lehetett állítani. A telefon nyelvét angolra állítva megjelent a kávé mennyisége is. WTF???. Ezután eltávolítottam az alkalmazást, visszaállítottam magyar nyelvre, majd újra feltelepítettem – és most minden állítási lehetőség megjelent és hibátlanul működik is. Ki érti ezt?
* Gyárilag 16 ital van a kínálatban (OK, ezek között van a forró víz és a forró tej is), és mindegyik szinte minden paraméterében testreszabható a kiválasztott profilhoz: kávé intenzitás, vízmennyiség, tej(hab) mennyiség. A kávé (inkább a kioldás) hőmérséklete is állítható, de figyelmeztet, hogy ezzel az összes kávé hőmérséklete változni fog – kicsit úgy gondolom, hogy ha nagyon akarták volna, meg tudták volna oldani, hogy mindegyik kávéhoz más kioldási hőmérséklet tartozzon…
* Új italok is létrehozhatok egyéni beállítás szerint, itt még a kávé és a tej sorrendjét is be lehet állítani: pl. próbaképpen csináltam olyan cappuccinot, ahol az eredetinek megfelelően először a kávét csapolja a csészébe és csak utána engedi a rá a tejhabot: az első tapasztalatom még nem az igazi: összekeveredik a két alkotóelem, és a hab is kávés lesz. Először csodálkoztam, hogy nem volt ristretto a gyári receptek között, de azután könnyedén létre tudtam hozni egyet, és most már van!

Negatívumok:
* A csészemelegítőnek szinte semmi hatása nincs: néha talán langyos, de forró még sosem volt.
* A krómtálca karcolódik, ami azért fura, mert semmi éles, karcoló dologgal nem érintkezett sosem: kerámiacsésze, üvegpohár, duplafalú fémbögre sima aljal, puha, nedves törlőkendő – egy porszemcse nem sok, annyi sem érte sosem, és néhány nap után már látható vonalkák vannak rajta. Érthetetlen.
* Béna a tejkiadó cső. A kifolyó hossza kb. 4 centis tartományban állítható, de hosszabbítani (lefelé húzni) nagyon nehéz, tapad a gumi a műanyagra, és csak kínlódik az ember, míg végül kiesik a felső lyukból, ahová csatlakozik. A felső rövid vízszintes és az ahhoz csatlakozó lefelé irányuló csövek csatlakozásánál (a képek között az egyiknél ránagyítottam) nem forgatható (max. 1 mm-t lehet rajta csavarni), de én úgy emlékszem, hogy az üzletben kipróbálva rendesen forgatható volt a cső a csatlakozásnál. Így jelenleg csak a felső csatlakozásnál tud egy kicsit forogni, ezzel a cső alját kissé jobbra-balra lehet állítani, de a készülék háza felé, illetve főleg attól elfelé nem mozgatható.
Ez azt eredményezi, hogy ha nagyon alacsony és kicsi a csésze, amit a kávékifolyó alá teszel, akkor képtelenség a tejkiadó végét a csésze fölé állítani (espresso macchiato). Valamit alá kellene tenni, de az már sufnituning.
Ha viszont nagyon nagy a pohár, ami éppen csak befér a kávékifolyó alá, akkor a tejkiadó vége beleütközik a kávékifolyó állítókarjába.

Lásd a fényképeket: [link], holnap teszek fel hozzájuk kész kávés, cappuccino-s képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#2986) bbsofficial válasza nyikszi (#2984) üzenetére


bbsofficial
tag

Én se próbáltam még, de nem hinném, hogy ilyen célra gyári minőségre van szükség.

Viszont a Philips tömitésszettre nem tudtok alternatív forrást? 2 O-gyűrű+10g zsír ~5e-ért kicsit sokallom.

Köszi

(#2987) konzumpro válasza AttiMM (#2985) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez nagyon jó beszámoló, köszi!!! :C :R

Mennyi a minimálisan beállítható kávémennyiség, illetve látszik-e a kijelzőn hogy hány ml? - közben látom az app képein hogy igen :)

Az őrlésfinomság itt is 1-legfinomabb, 6-legdurvább?

Az intenzitással változik sok minden, mi is 1-esen használjuk a Philipset, így érezni a kávé keserűbb ízeit amik a végefelé oldódnak ki, összességében viszont kevesebb kávéból kevesebb oldódik ki. Ha pedig durvább az őrlemény, van egy pont amikor már eltűnik a konkrét keserűség, amit az akadémikus kávékészítés során el akarunk kerülni.

Kikapcsolható az energiatakarékosság? Mintha régebbi modelleknél gondot okozott volna.

Kétbojleres gép? Azaz egyszerre gőzöl és főz? Nagyon fontos. Aki nem hiszi, tegyen egy próbát és löttyintsen hideg tejet a lefőtt presszóhoz, mielőtt ráönti a gőzölt tejet.

[ Szerkesztve ]

(#2988) konzumpro válasza bbsofficial (#2986) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Zsírra nem tudok, vettem valami kimértet ami kávégéphez jó de sokkal ragacsosabb mint a gyári. Az Oxett a meg folyik. Van akinek nem!
Tömítést én a kávégépboltból vettem eddig. 275 forint, érdemes pár dolgot összevenni, hogy megérje a posta.

(#2989) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Szerintetek az normális, hogy a nyíllal jelölt műanyag lap egy fél centit elmozog?
Szerintem igen, mert így könnyebben rá tud csatlakozni a központi egységre.
Siemens EQ6 kávéfőző.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2990) this_is_why válasza AttiMM (#2985) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Gratulálok, végre meg lett a gép! :) Köszi a részletes beszámolót, szerintem igen hasznos lehet másoknak is, akik ilyen gép beszerzésén gondolkoznak.
Az "eszpresszó" amit készít, az véleményed szerint milyen? Mondjuk a Gaggia Classic-kal összehasonlítva ugyanabból a kávéból?

pro tipp: amikor a tejtartályt használat után leveszed és eltörlöd a csatlakozásánál, akkor azt megdöntve (mosogató felett) még jön ki belőle pár csepp tejes-vizes lötyi. Érdemes ezt elvégezni mielőtt visszakerül a hűtőbe.

(#2991) AttiMM válasza konzumpro (#2987) üzenetére


AttiMM
csendes tag

* A minimális kávémennyiség 20 ml - ez pont jó egy ristrettohoz :) Az applikációban ml-re beállítható, a készülék kijelzőjén csak egy csúszka jelzi, illetve ha ott állítjuk be a mennyiséget, akkor ugye elindul a csapolás, és amikor megállítod, annyi lesz. Hm, adtál egy ötletet: kipróbálom, hogy ha nagyon hamar leállítom, akkor lehet-e 20 ml alá menni.

* Őrlésfinomság: 1-7 között állítható feles lépésekben (tehát 13 fokozatunk van), és a 7-es a legdurvább, 1-es a legfinomabb őrlemény.

* Kétbojleres a gép, igen. Kipróbálom a tesztedet, mi lesz belőle? :) Az egybojleres gépek hideg tejjel kezdik a gőzölt tej hozzáadást? Azt gondoltam, hogy csak annyi a különbség, hogy többet kell várni, mert annak az egy bojlernek kell kiszolgálnia mindkét funkciót.
Amúgy pedig: a legtöbb esetben az automata kávégépek először a gőzölt tejet teszik a pohárba, és arra csapolják a kávét. Ennél speciel be lehet állítani fordítva is (írtam is róla), de a többinél hogyan viselkedik egy egybojleres gép? Alaposan felfűti a gőzhöz, tejhabot adagol - utána a kávéhoz már alacsonyabb hőmérséklet kell, hűteni mindig gyorsabb, mint fordítva (bejön a hideg víz). Tényleg nem tudom, mi a gyakorlati különbség az egy és kétbojleres gépek között. (A Gaggia Classic is egybojleres, annak elég szerény volt a gőzteljesítménye (két személy részére már nagyon figyelni kellett, hogy elég legyen a gőz a tejhabhoz), de ez nem biztos, hogy pusztán az egybojleresség miatt volt (lehet, hogy csak túl kicsi a kazán).)

* Energiatakarékosság kikapcsolható a beállításokban (alapból be van), most kipróbáltam: nekiállt ezerrel fűteni. Gondolom, úgy állandóan forrón tartja a bojlert, de jó ez nekünk? Megspórolunk néhány mp-et, cserébe növeljük a villanyszámlát és a vízkőképődést (és talán csökkentjük a fűtőszál élettartamát).

(#2992) konzumpro válasza AttiMM (#2991) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi! A 20ml pont jó minimumnak, én 25-re próbálom belőni, a nyomkodós módszerrel, mivel más nincs errefelé. :D

A hideg tejes teszt emlékezetesen megváltoztatja a kávé ízét, ha már kihűlt, hiába öntünk forró tejet a kávéhoz. Ezért előnyös a két bojler, kevésbé hűl ki a kávé, nem alakulnak át az aromás illékony anyagok.
A kétbojleres gép mindig optimálisabb hőfokot biztosít a tejnek is, a kávénak is. Az egybojleres tejbefőzős automaták hajlamosak megégetni a kávét, ha pedig kis tehetetlenségű, gyorsan hűthető konstrukció akkor normál kávéhoz hőhiányos, instabil lehet.

A Philips gőzölés után hűtőcsapolást csinál belül, szétkapcsolt főzőegység mellett őröl és közben kiereszti a forró gőzölő vizet a tálcába, utána fordul rá a kávéfőzésre.

Az energiatakarékosság kikapcsolhatósága jó, a felfűtött bojler hőstabilabb, bárcsak lenne ilyen a Philipsekben is, nem kéne folyton üresben átfőzni főzés előtt. Nem nagyon van ilyen negatív hatása, főleg szűrt vízzel.

A vízkeménység méréséhez használt csíkot ahhoz a vízhez használd amit beleöntesz, ha Britás szűrt víz akkor az már egy lágy víz, ritkábban kell beépített szűrőt cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#2993) AttiMM válasza konzumpro (#2992) üzenetére


AttiMM
csendes tag

Köszi a válaszokat. Igen, én is erre gondoltam, hogy ki tudja hűteni, de igazad van: ahhoz át kell folyatni a vizet rajta, ahogy írod is, hogy a Philips csinálja - na, ez nem csinál ilyesmit.
Felfűtött bojler: jogos, a Gaggiát én is 15 perccel előbb bekapcsoltam, hogy átforrósodjon minden része :)
Tesztcsík csak egy db volt a csomagban, azt el is használtam. Hol lehet ilyet kapni? De akkor sem értem teljesen: a belső vízlágyító szűrő opcionális dolog (ennél is úgy írják, hogy ha van hozzá, akkor hogyan installáljuk), de a vízkeménységmérést a csapvízhez írják. Vajon van annyira okos, hogy tudja, hogy van benne telepített vízlágyító szűrő, és az az eredeti 3-ból mondjuk 1-es keménységre lágyítja, és akkor annyival ritkábban kell vízkőoldást végezni?
Kíváncsi lennék, hogy a Brita mennyire lágyítja a vizet, és ha azzal öntöm fel, akkor a beépített szűrő azon még tud-e tovább lágyítani?

(#2994) konzumpro válasza AttiMM (#2993) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ja értem, a vízkeménységmérés mindenképpen a beleöntött vízre vonatkozik, ha csapvízre mértél, arra állítja be a csereidőt. De ha lágy vízzel eteted, később lenne szükség cserére, de hamarabb fogja kérni. Én csak Britás vizet használok szűrő nélkül, havonta cserélem a filtert, nem vízkövesedik a gép sem, és így a víztartálya sem.

Nem tudom tesztcsík hol kapható, eddig csak az akvarista csepegtetős folyadékos vízkeménységmérőt láttam.

Bár most rákerestem és találtam egyet: Filterlogic AFL-110C vízkeménység mérő tesztcsík kávéfőző gé (hutoszuro.hu) .

[ Szerkesztve ]

(#2995) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Napi 1-2 kávéra szeretnék automata gépet, tejhabosító nélkül.
Az összefoglaló elolvasása után a philips 22* sorozat maradt.

Kérdés: mi a különbség a 2220/10 és a 2221/40 között? Meg úgy általában, amit nem találtam, de biztos van benne logika: mit jelenetek a számok? a Perjel utáni talán a szín?

Köszi.

(#2996) arcsin válasza jambiyya (#2995) üzenetére


arcsin
senior tag

Volt egy felfutása ezeknek a tchibos gépenek a topikban nem régiben. Vannak róla vélemények is. Nem friss modell, de pld a Sencor kávégépe is ugyanez. Volt egy spar-os akció rá, 70 ezerért. Nekünk a kis mérete miatt is volt must have darab :) Sajnos csak a csajos színben volt a legjobb áron.
Jut eszembe van egy tartozásom gépszínnel kapcsolatban, de ezen a videón jól látszik hogy ilyen bordós lila leginkbb

[ Szerkesztve ]

(#2997) salapp válasza jambiyya (#2995) üzenetére


salapp
addikt

Karácsony óta van egy ilyen Tchibo. Szuper gép. Másodpercig nem sírnám vissza a Saeco Xsmall-t, ha nem adtam volna el baromi hamar annak idején.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2998) jambiyya


jambiyya
őstag

Nekem sajna nem tetszik ez a csibó.
A philips vonalról valaki esetleg? Illetve a kérdés részre?
Köszi.

(#2999) Szabikaa20 válasza Bacusuz (#2989) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen normális és meg is válaszoltad magadnak a kérdést! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3000) arcsin válasza jambiyya (#2998) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha nem tetszik akkor ok, bocsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.