Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) konyi79 válasza TKL (#2300) üzenetére


konyi79
addikt

Nagy segítség lenne magadnak is megadnád mennyit szánsz rá!

(#2302) Pulsar válasza TKL (#2300) üzenetére


Pulsar
veterán

Bár én nikonos vagyok, de ha egyszer tovább szeretnél lépni, és távcsöves képeket, mélyég objektumokat is szeretnél fotozni, akkor Canon.
Itt pedig inkább az ár szab határt, sem a teknika. Ajánlott a full-frame-es gép, de nem követelmény. Szép képeket lehet csinálni Crop szenzoros gépekkel is.
Illetve szükséged lesz egy fenyerős obira is. 2.8 vagy annál jobb az ajánlott. Persze e felett is lehet szép képeket csinálni, csak kicsit nehezebb. :)

(#2303) tvamos válasza TKL (#2300) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha van rá zseton, jó választás a Nikon D810A. Direkt asztrofotózni van. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2304) Pulsar válasza tvamos (#2303) üzenetére


Pulsar
veterán

Már többször kértem a jézuskatol, de ki lettem nevetve :DDD

(#2305) tvamos válasza Pulsar (#2304) üzenetére


tvamos
nagyúr

Isten király lehet az a gép! Vitrin üvegen át már láttam egyszer...
:R

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2306) TKL válasza tvamos (#2303) üzenetére


TKL
tag

Na az ilyen kb 1M forintos vázak amitől én távol állok.. .még :)

(#2307) TKL válasza konyi79 (#2301) üzenetére


TKL
tag

Őszintén megmondom nem tudom mi a minimum amit rá kellene szánnom, de egyébként 200.000 Ft-os plafonnal tudnék gondolkozni.

(#2308) ati3x válasza TKL (#2307) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Azért nem menjünk ilyen messzire.

Asztrofotozáshoz nem a fényképező gép lesz a drága. :) Vegyük a mély-ég fotózást. Ha veszel egy régebbi canon-t (550 stb) kiveszed/cseréled a szűröt full spectrum-ra, az már több mint ok. Ezt meg lehet úszni kb 100 ezerből. Persze ilyenkor a gép korlátozottan lesz alkalmas nappali fotózásra, azaz "céleszközöd" lesz. Mélyég fotózáshoz a kezdő szettet nem lehet megúszni 500 ezer alatt: 150/750 + eq5 goto 320 + a vezetés. Vagy sw80 ED + eq5 + vezetés kb 400.. De, mert mindig van de. Szerintem neked egy ilyen kell. +EQ ék. Mivel így lesz követésed, nem feltétlen fog kelleni nagy fényerejű nagy látószögű obi akár kitobi nagylátószögü vége is jó lehet.. De akár az is beleférhet: pl és valami modern szenzoros pl olympus EM10(használtan?) gép (electronikus zár a timelapsehoz) Szerintem ezzel a kombóval szép timelapse csillagfotókat tudnál lőni.Ez a szett kb meglenne olyan 300-350-ből 12-es obival, 250-böl pedig a gép + star adventurer. Ja és felt tudsz applikálni erre később teléket is (pl valami régi fényerős 135-ös (270FF eqv) és ezzel már kiterjedtebb mélyeget is tudsz fotózni..

[ Szerkesztve ]

(#2309) ati3x válasza ati3x (#2308) üzenetére


ati3x
Topikgazda

kásöbb akár ezt is elbírja a szett (fontos hogy ED legyen) de ez még jobb (kisebb súly). itt pl az utobbi kis 50-es teleszkóppal, módosított 1100d-el készült képet látsz

(#2310) gilfoyle válasza ati3x (#2309) üzenetére


gilfoyle
őstag

Vagy ezt. Most ilyenem van, igaz egy batár NEQ6-on, de ezt nem mozdítja meg a szél :)
Nagyon jó cucc, kiváló az optikája.

(#2311) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A hét végén ott voltam az MTT-n.
Az utolsó este elraktam a felszerelést, mert felhős időt jósoltak. Erre nem túl jó, de elfogadható ég lett. A mobilommal próbáltam képeket készíteni (Huawei P9) kézi üzemmódban. Itt van kép. Egy mobiltól nem rossz.
Az elsőn középen ott van az Androméda, a másodikon a nagy nyári háromszög (lemaradt az Altair :) ), a harmadikon pedig a göncöl.

[ Szerkesztve ]

(#2312) tvamos válasza TKL (#2307) üzenetére


tvamos
nagyúr

He nem a melyeg (nap) fotozas a cel, hanem a bolygo, akkor nem kell modositott AA filter, ha jol tudom, jo barmilyen DSLR/MILC.
A videokhoz meg electronic shutter lenne jo, amire meg szerintem egy modernebb MILC lenne a jo.

Pontosan mit ertesz, a 200k-n? Minden ferjen bele, vagy csak a gepvaz, es kesobb veszel (vagy mar van) tavcsoved vizualis bolygo megfigyeleshez?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2313) Pulsar válasza gilfoyle (#2310) üzenetére


Pulsar
veterán

Ú, pont ezzel szemezek. Mi a vélemenyed a kicsikéről?
Star adventurer simán elbirná. Kérdés hogx Nikonra hogy tudom rárakni.

Egyebként meg utálom a párát. Este 22h felé kitelepültem a kertbe, csinaltam pár próba képet, majd néhány dark-ot aztán megin pár próbát, majd delet, és 5 darkot. Megvártam pár képet és bementem. 1 ora mulva ranéztem, és kb 5 jó light képem lett mert bepárasodott a lencse. Akkor néztem hogy 88% a páratartalom. Hát igy becuccoltam.
Fogok csinálni egy párátlanítót, mert ez már a sokadik eset hogy igy jártam.

(#2314) tvamos válasza Pulsar (#2313) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ultra kompakt kis apo lencsés távcső csillagászkodásra, természetmegfigyelésre, vagy fotózásra.
2"-es a rendszer, nem okozhat gondot feltenni a Nikonodra. (Vagy a Nikon-t erre... :)) )
En is nezegettem ezt a tipust, de inkabb valami hoszabbat szeretnek. Meg olcsobbat... (Szoval valami hasznalt akromat lesz, ha talalok apron.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2315) ati3x válasza tvamos (#2312) üzenetére


ati3x
Topikgazda

nem, bolygóhoz ilyet +barlow a fókuszníújtáshoz. Bolygóhoz kb minél kisebb érzékelő kell/minél nagyobb FPS-el, és legalább 10 de 12 bites AD. MILC/DSLR a holdhoz/naphoz(FOTOGRAFIKUS NAPVÉDŐ FOLIA! EZ VISZONT NEM ALKALMAS VIZUÁLIS CÉLRA!!!!) megfelelő lehet, de itt is inkább a fent említett kis érzékelős kamerákat használják. lásd

(#2316) ati3x válasza gilfoyle (#2310) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Én most vettem egy válogatott optikájú 80/600-as SW-t. Még a régi pezsgő színűt. Használtan 90 ezer pénzér. Múlt pénteken pedig egy EQ5-öt, igaz még motorok nélkül. MAga a cső tubusgyűrűvel, adapterrel 3 kg. Van egy 150/965-ös saját készítésű newtonom is. Ezt a cuccot szeretném felfejéeszteni apránként bolygó/mélyég fotózásra.

(#2317) gilfoyle válasza ati3x (#2316) üzenetére


gilfoyle
őstag

Jó kis cső az. Én is gondolkodtam rajta, de végülis a Lacertát választottam.
Itt az én felszerelésem:

[ Szerkesztve ]

(#2318) #84221696 válasza gilfoyle (#2317) üzenetére


#84221696
törölt tag

:C Jó kis cucc! :) Tarjánban azért tudtál lőni valamit?

Bassza meg (bocsánat a kifejezésért), Tarjánban megcsapott újra a fotózás szele. Sajnos annyi mindenem elpasszoltam időközben, hogy valahogy nem fűlik a fogam megint több 100 ezret kiadni, pedig egy mgen is már vagy 180 ezer forint. A TMB-m meg fénygyenge, így oda kellene egy flettener/reducer, ami jó minőségben megint baromi drága. Egy kamera is kellene, de akkor már valami profibb ccd. Hopp, a fél milkát át is léptem. Megyek, feladok egy lottót. :)

[ Szerkesztve ]

(#2319) #84221696 válasza ati3x (#2316) üzenetére


#84221696
törölt tag

Grat a csőhöz! Remélem jó dolgokat fogsz vele fotózni. :)

(#2320) gilfoyle válasza #84221696 (#2318) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ilyen ez a sport sajna...

Tudtam egy éjszakát fotózni, az M31-et lőttem, de még nem sikerült kidolgoznom. Egész jók lettek a nyersek is. Ősszel persze még jobb helyen lesz, majd folytatom, de most ki akartam próbálni mi fér bele a LM-be.

(#2321) #84221696 válasza gilfoyle (#2320) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kíváncsi vagyok az eredményre.:)

(#2322) ati3x válasza gilfoyle (#2317) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Nàlam az a probléma, hogy àprilis végétöl augusztus végéig nen nagyon lehet fotózni. Mivel nem sötétedik be teljesen. Összel pedig kevés a felhömentes idöszak. Tél meg hideg. Viszont ha ég van, akkor penge. Jó a cuccod. Tetszik ez a lacetra. Azért az àllvànyt te se terheled túl.. :) Jelenleg egyre jobban hajlok a GOTO felé. Elöször csak duàl motort szerettem volna. Aztàn jön a vezetés. Fgépnek meg gyanítom egy hasznàlt 550d-t "herélek" ki...

[ Szerkesztve ]

(#2323) gilfoyle válasza ati3x (#2322) üzenetére


gilfoyle
őstag

A Lacerta előtt egy 200/1000-es SW tubus volt rajta, ezért ekkora a mechanika.

(#2321) meunier: Én is, de kevés az idő, a tankok mellett nem marad ;)

[ Szerkesztve ]

(#2324) #84221696 válasza gilfoyle (#2323) üzenetére


#84221696
törölt tag

Már gondolkodtam azon, hogy a tankokra szánt időt redukálni kellene. De valahogy mindig ott ragadok a monitor előtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#2325) ati3x válasza gilfoyle (#2323) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Milyen tankok?

(#2326) gilfoyle válasza ati3x (#2325) üzenetére


gilfoyle
őstag

World of Tanks

(#2313) Pulsar : Nagyon jó telefonnak is és a fényképezője is jó! Gyorsan fókuszál, jó képeket készít. A manuális módja is nagyon jó, el lehet vele játszadozni.
Mint telefon nagyon pörgős, nem akad, nem fagy. Az enyém több mint 22 napja nem volt újraindítva.

[ Szerkesztve ]

(#2327) Pulsar válasza ati3x (#2325) üzenetére


Pulsar
veterán

Csak tipp hogy world of tanks akar lenni. Mas is panaszkodott az idő rablás tulajdonsagára :D

(#2328) #84221696 válasza Pulsar (#2327) üzenetére


#84221696
törölt tag

;) Nem csak időrabló, de a környezet átalakítására is messzemenően alkalmas. :DD

(#2329) Pulsar válasza #84221696 (#2328) üzenetére


Pulsar
veterán

Kollégám szokott nagy almos szemekkel bejönni, kerdem mivan, és mondja hogy leült fel órára jatszani este... hajnali4kor kapcsolta ki :D

De hogy on is legyek: :)
Harmatsapka nem okoz vinnyettációt? Én egyszer hagytam rajta az obin a szirmot, és eléggé vinnyetálódott lett a kép.

[ Szerkesztve ]

(#2330) #84221696 válasza Pulsar (#2329) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ha jól van méretezve, akkor nem okoz. :)

(#2331) tvamos válasza ati3x (#2315) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akar nagylátószögű fényképeket, meg time-laps videókat is készíteni. (Meg nem tudjuk, hogy mi egyébre akarja meg használni a gépet.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2332) TKL válasza ati3x (#2308) üzenetére


TKL
tag

Az a 300-350 ezer egyelőre kicsit nekem sok. A teleszkópot / bolygófotózást egyelőre hanyagolhatjuk, maradjunk az ilyesminél:

Kép
Kép

Mondjuk a timelapse-hez ha jól tudom attól még kell valami követés.

Mindent összevetve köszönöm a választ, úgy érzem azért még további tájékozódást igényel a dolog részemről.

(#2333) TKL válasza tvamos (#2312) üzenetére


TKL
tag

200k alatt a vázat értem, lencse, egy jó tripod, meg valami távoli elsütő ha az elengedhetetlen.

(#2334) #84221696 válasza TKL (#2333) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ezt nézd meg. Szerintem nagyon jó.

https://youtu.be/ws9q99LXXS8

[ Módosította: radi8tor ]

(#2335) radi8tor válasza #84221696 (#2334) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anyázások nem mentek? Anno Ágasváron ha valaki nem vörös színű lámpával világított már mentek a kiáltások a rétről. Itt még mintha egy autó fényszórót is láttam volna. A monitorok fényéről nem beszélve. :Y

És a zöld lézer? :Y Hmm...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2336) TKL válasza #84221696 (#2334) üzenetére


TKL
tag

Nem semmi :)

(#2337) Pulsar válasza TKL (#2333) üzenetére


Pulsar
veterán

bármilyen alap tükörleflexes gép alkalmas arra amit szeretnél:
https://www.youtube.com/watch?v=ZtCnXOaTPLQ

Ezt én egy alap Nikon D3300-al csináltam. Kitobival az ára kb 170k.
30ért meg kapsz már normális állványt.

Esetleg kezdetnek olvasd el ezt a cikk sorozatot (talán 5 vagy 6 részes)
Itt a srác egy Nikon D3100al készítette kitt obival a képeket eleinte. Egy ilyen gép használtan már elég jó árba van + egy obi, és már lőheted is a képeket.
Szerintem érdes így neki indulni, hogy később kitaláld melyik az az irány ami érdekel, és merre tovább

(#2338) #84221696 válasza radi8tor (#2335) üzenetére


#84221696
törölt tag

De, voltak. :) 23 óra után már tilos volt zöld lézert használni.

(#2339) TKL válasza Pulsar (#2337) üzenetére


TKL
tag

Ezekhez a timelapse-ekhez az állványban van a követés?

(#2340) ati3x válasza TKL (#2339) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Mégegyszer Star adventurer 100k EQ ékkel. ez követ is, azaz a nagy fényerejű obi nem feltétel. A maradék 100k-ból kéne valami gép alap obival. LEhetőleg olyan ami tud E-shuttert a time lapse-hoz. Mer ugye a timelapse eszi a mechanikus zárat...Mondjuk egy elsögenes EM10 apróról..

[ Szerkesztve ]

(#2341) Pulsar válasza #84221696 (#2330) üzenetére


Pulsar
veterán

hát úgy gondolnám, hogy az abi szirma jól van méretezve, de akkor ezek szerint mégsem? :D

TKL:
igen, de anélkül is lehet szépeket lőni alap géppel:
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=OU8823xEnCY

meunier:
Zöld lézer helyett mi az ajánlott? Szintén a vörös?

[ Szerkesztve ]

(#2343) #84221696 válasza Pulsar (#2341) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kolláth Zoltán szerint valami halványsárga, ami legkevésbé zavarja a szemet. De jó a zöld is. Csak volt valami hallgatólagos egyetértés a táborban, hogy az asztrofotósok munkáját ne zavarják, így 23 óra után nem lehet lézerpointerezni.:)

(#2344) radi8tor válasza Pulsar (#2341) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem semmilyen.
Távcsöves találkozóra nem való lézer.
Mennyire más volt a világ 15 éve. :)

⭐ Stella

(#2345) #84221696 válasza radi8tor (#2344) üzenetére


#84221696
törölt tag

Pedig mostanában tiszta star wars filing van. De szerencsére nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#2346) radi8tor válasza #84221696 (#2345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elhiszem.
De lézerezni lehetne az év többi napján, ezeken a napokon meg hanyagolni a diszkót, mivel fotózzátok az eget. Bár este 11-ig amúgy sincs olyan sötét.

⭐ Stella

(#2347) gilfoyle válasza radi8tor (#2346) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ott a pont.

(#2348) #84221696 válasza radi8tor (#2346) üzenetére


#84221696
törölt tag

Pl. mi is lézereztünk, de csak oktató jelleggel. Meg kellett mutatni a laikusoknak a csillagképeket és egyebeket. 11 után mi is eltettük.

(#2349) Pulsar válasza #84221696 (#2343) üzenetére


Pulsar
veterán

áhá, értem, köszi :)

De ha már lézer, teccetős project :)
http://www.instructables.com/id/Star-Track-Arduino-Powered-Star-Pointer-and-Tracke/

(#2350) radi8tor válasza Pulsar (#2349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi még old school mutogattunk kézzel az égen. :D

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.