Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) BITBOYS válasza radi8tor (#1398) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha felenged a szűrő akkor itt van minden: [link]

(#1399) meunier Nem is tudom, csak ennek semmi előrejelzése nem volt..

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1402) radi8tor válasza #84221696 (#1400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, azt megtaláltam. Kösz.

Valami ilyen derengést látok én is ha kinézek, de mintha a lámpák fényét látnám.

BITBOYS: pedig itt írják, hogy tegnap éjjel Alaszkában már szép volt. Mondhatták volna ma, hogy figyeljék az eget.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1403) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez mintha az Interstellar borítója lenne. :Y

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1404) BITBOYS válasza radi8tor (#1403) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt én is kiválogattam magamnak :) Brutál

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1405) #84221696 válasza radi8tor (#1402) üzenetére


#84221696
törölt tag

Iratkozz fel az mcse leonidák levelezőlistájára, ott sok ilyen riasztás van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1406) radi8tor válasza #84221696 (#1405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régen fel voltam. Még olyan 1999-2001 körül. :)

⭐ Stella

(#1407) #84221696 válasza radi8tor (#1406) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az tényleg régen volt. :)

(#1408) radi8tor válasza #84221696 (#1407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, még mcse.hu -s emailcímem is volt. Tepinek és Nyözőnek hála. :)

⭐ Stella

(#1409) ati3x válasza BITBOYS (#1395) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Megvolt! Egészen làtvànyos volt! A 6,5 éves lànyom nagyon élvezte! Kiugrottunk a falu mellé sötét helyre! Mullsjöben svédorszàgban. Fotóztam is, holnap majd dobok linket, mert mobilról vagyok...

(#1410) ati3x válasza f.lorand (#1384) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Azért a 12 megapixeles fulframe sony nem pite high ison! Igaz, az is van vagy 3000 dodó...

(#1411) BITBOYS válasza ati3x (#1409) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szuper, előre is köszönjük :K Elhiszem, nem mindennapi látvány lehetett!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1412) belovary


belovary
senior tag

Nagyon irigyellek titeket. El sem hiszem, hogy ez odahaza volt. Pfff, nagyon kemény! Kisebb levelezés után, és rendelés után sajnos úgy néz ki nem tudnak nekem küldeni napszűrő fóliát. :( Hiába érdeklődök itt meg, mintha másik bolygóról jöttem volna. :DDD Még egy műanyag szemüveget sem tudok szerezni. Ok, későn is kezdtem el kutakodni. Na mindegy, valahogy csak lesz. :D

(#1413) #84221696 válasza belovary (#1412) üzenetére


#84221696
törölt tag

Egy ötlet: izolációs fólia, amit pl a decathlonban is lehet vásárolni. Kb 2-3 euro. 4 réteget összehatjasz, majd rábefőttesgumizod az objektívre. :)

[ Szerkesztve ]

(#1414) radi8tor válasza belovary (#1412) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lyukkamerát még készíthetsz, és Nap képét fotózhatod egy papírlapon.

⭐ Stella

(#1415) belovary válasza #84221696 (#1413) üzenetére


belovary
senior tag

Kerestem, de sajna nincs ilyen fólia itt. Decathlon alapból nincs, de a nagyobb sportboltokban nem kapni ilyet. Egy fajtát kapni a Hervis-ben, de azon még a nap felszínén sem látnál át. :DDD Most azon agyalok, hogy veszek ilyen hegesztő üveget, azt hiszem 9-es erősségű. Talán a semminél jobb, de nem tudom.

(#1416) radi8tor válasza belovary (#1415) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, hegesztőüveg is jó. :K

⭐ Stella

(#1417) belovary válasza radi8tor (#1416) üzenetére


belovary
senior tag

Csak gondolom a szín majd ilyen zöldes lesz, vagy ilyesmi... Talán lehet majd javítani rajta. Igaz, nem tudom hogy mivel nem éppen egy nagylátóval fogom vizslatni, mert sajnos nem jött össze a kölcsönkérés, egyáltalán mit lehet így alkotni, de azért próbálkozom. Van akinek olyan cucca van, amiről csak álmodom, aztán ki sem megy...

(#1418) radi8tor válasza belovary (#1417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sárga színű csak drága üveg napszűrőkkel lesz ha jól emlékszem.
Az ilyen fólia szűrőkkel mind fehér színű a napkorong.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1419) #84221696 válasza belovary (#1415) üzenetére


#84221696
törölt tag

Intersport sincs?

(#1420) belovary válasza #84221696 (#1419) üzenetére


belovary
senior tag

Már nincs. Megvette a Sports Direct, és ott érdeklődtem is, de nincs. :(

(#1421) kovisoft válasza belovary (#1420) üzenetére


kovisoft
őstag

Esetleg Conrad, az van Salzburgban is (ha megfelelő a fólia vastagsága).

(#1422) belovary válasza kovisoft (#1421) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, van itt Conrad, oda csak holnap reggel tudok elugrani. Néztem, de nem találtam. :DDD Köszi!
Mindenesetre ebből lehet vágni, jó nagy. :DDD

(#1423) j.bravo válasza #84221696 (#1413) üzenetére


j.bravo
addikt

Arra az izolációs fóliára gondolsz, amit mondjuk jeges vízből vagy levina alól kimentett emberek bebugyolására szoktak használni? (meg persze csomó minden másra, de ez segít beazonosítani).
Ilyenem pont van otthon.

szerk.: a Conrad-os linkből közben látom, hogy ez az. :R

Mint asztrofotózásban tudatlannak, el tudná mondani valaki nagyon röviden, mi a baj mondjuk egy ND1000-rel, miért nem alkalmas? (tönkremegy alatta az érzékelő, vagy a keresőn keresztül a szem, vagy a szűrő szimplán nem elég erős és még erősen rekeszelve, 1/4000s mellett is kiégne a kép?)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1424) kovisoft válasza j.bravo (#1423) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha jól tudom, a fotografikus Baader Astrosolar fólia a fény 1/100000 részét engedi át, míg az ND1000 a 1/1000 részét, tehát 100-szoros a különbség, ami több, mint 6 fényérték. Olyan a Baader, mintha összeraknál egy ND1000-est és egy ND100-ast. Nem állítom, hogy tönkremegy vele a gép, de valószínűleg nem fogod tudni eléggé lerekeszelni, hogy ne égjen ki a kép.

(#1425) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos én is későn kapcsoltam a napfogyatkozással és mindenem amivel meg tudnám figyelni messze van és már nem kerülök arra holnapig.

Szóval arra gondoltam hazafelé bemegyek az OBI-ba és veszek hegesztőpajzsba való üveget. Ezen DIN-ben van megadva a sötétsége (DIN 1 és 14 között), milyen értéktől jöhet számításba egy hegesztő üveg?

Azért remélem nem vetetnek meg felem egy tízes csomag üveget, de sanszos, hogy így lesz.

(#1426) belovary


belovary
senior tag

Szerintem a DIN9 illetve a DIN 11 elég erre a dologra. A vicc, hogy reggel munka előtt rászántam ismét az időmet, és futkoztam a városban, hogy valamit tudjak venni. Már majdnem ott voltam, veszek egy Hoya szűrőt, de egy az hogy itt sokat nem érnék el vele, meg az ára kissé elmebeteg. ;]
De a legviccesebb az, hogy olyan mintha csak én tudnék arról, hogy mi is lesz holnap. Teljesen hülyének néznek. Napfogyatkozás? Hol? Mikor? :D :D Baszki... Pedig TV, újságok, rádió... hallom, látom én is, aztán mégiscsak külföldi vagyok itt. Gondolom aki meg tudja, az időben berendelt netről, és nincs gondja. Igaz, lehet mondani, én is időben berendeltem, csak a bolt amíg bénázott elment 3-4 nap, így máshonnan rendelni nem tudtam már, az Ő válaszukat meg azóta is várhatom. Próbálok valamit alkotni. ;]

(#1427) kovisoft válasza Stauffenberg (#1425) üzenetére


kovisoft
őstag

DIN 13-tól szokták ajánlani a hegesztő üveget vizuális megfigyelésre. Gondolom, fotografikusan valamivel kisebb DIN is jó lehet, mert a Baader Astrosolar fóliánál is a vizuális változatnak nagyobb a szűrőképessége. És esélyes, hogy 5-ös vagy 10-es csomagban árulják csak, ha egyáltalán lehet kapni. Tegnap felhívtam egy környékbeli munkavédelmi szaküzletet, de nekik pl. egyáltalán nem volt készleten.

(#1428) Stauffenberg válasza kovisoft (#1427) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszönöm, akkor lényegében a legerősebb fokozatra kell rámenni. DIN 14 felett nem láttam sehol. Webshopokat nézegettem, de mindenhol meg kell rendelni 20-25 darabot, meg át sem vehető hétfőig még személyesen sem.

Marad egyetlen próbálkozásként az OBI és csak remélni tudom, hogy lesz még.

(#1429) belovary válasza Stauffenberg (#1428) üzenetére


belovary
senior tag

Keszthelyen az OBI-ban tegnap még volt állítólag, egy barátom vett. Szerencséje volt. Én meg itt már több mint egy hete kajtatok, és semmi. :( Amúgy fotóhoz azt írják 9DIN a megfelelő. De szerintem ezekből bármelyik jobb, mintha napszemüvegben néznénk csak. :DDD

(#1430) belovary


belovary
senior tag

El sem hiszem. Sikerült vennem hegesztő védőüveget. Vettem 9-es csomagot, meg 11-est is. 2db van egy csomagban. De szerintem egész Salzburgban már csak ez a két db doboz volt. :DDD Na, de ki is próbáltam. A 9-es sima nézésre nem ajánlatos. A 11-es már jobban szűri, de ha tehetitek erősebbet vegyetek. Én azt hiszem sima nézésre a 11-est fogom használni, jó kis napszemcsivel együtt. :DDD Talán úgy már tuti lesz. ;]
A gépre úgy néz ki jó lesz a 9-es. Persze a bolttól a rendelésemmel kapcsolatban semmi megkeresés nem érkezett. Hozzátenném, hogy ez az osztrák üzlet honfitársaink üzemeltetik. Elég szomorú a szitu, de nem érdekel már. :) Összeraktam a két 9-est, vizuálisra egész jó. :DDD

(#1431) pbalu


pbalu
aktív tag

Megtaláltam a '99-es fogyatkozásnézős szemüvegem, az jó még vajon?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#1432) #84221696 válasza pbalu (#1431) üzenetére


#84221696
törölt tag

Miért nem próbáltad ki ma? :)
De szerintem teljesen jó lesz.

(#1433) pbalu válasza #84221696 (#1432) üzenetére


pbalu
aktív tag

Vizuális megfigyelésre gondoltam, mintha azt mondták volna annó, hogy ezek nem akárhány évig szűrik az UV-t.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#1434) #84221696 válasza pbalu (#1433) üzenetére


#84221696
törölt tag

Azt nem tudom, hány évig őrzik meg a védőréteget, de a helyedben ma kipróbáltam volna. Ha jól szűr, akkor olyan nagy baj nem lehet.

(#1435) pbalu válasza #84221696 (#1434) üzenetére


pbalu
aktív tag

Ömmm, és azt hogy próbálod ki? :)

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#1436) #84221696 válasza pbalu (#1435) üzenetére


#84221696
törölt tag

Megnézed vele a Napot! :D
Igaz, hogy azt mondják, hogy napfogyatkozás néző szemüveg, de amikor nincs napfogyatkozás, akkor például napfoltokat is lehet vele keresni. :)

(#1437) pbalu válasza #84221696 (#1436) üzenetére


pbalu
aktív tag

Aha, és ha nem kóser akkor ennyi, volt egy szemed?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#1438) #84221696 válasza pbalu (#1437) üzenetére


#84221696
törölt tag

Dehogy! Úgy is észreveszed, ha túl fényes vagy bántja a szemed.

(#1439) belovary


belovary
senior tag

Naná! Én ma csak annyira próbáltam meg a hegesztős üveget, hogy a DIN9-es okés e vagy sem, egy pillanatra belenéztem, de azóta golyózik a szemem. :((( A 11-es is kevésnek tűnik, de az már azért nem bántó annyira. A két 9-est összeraktam, akkor meg már éppenhogycsak látni. :) Sajnos itt 11 felett nem is volt sehol, így is napok óta telefonálgatok, járom a várost, és ma szerencsére ezt a kettőt kaptam... Viszont az obi elég fogom tenni, nézegetni nem hiszem, hogy sokáig fogom.

(#1440) pbalu


pbalu
aktív tag

Ezt sikerült lőni az új (MILC) géppel

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#1441) radi8tor válasza pbalu (#1440) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kreatív. :C

⭐ Stella

(#1442) Stauffenberg válasza pbalu (#1440) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Teleobjektív hiányában nekem is csak erre futotta. :D

Amúgy kalandos volt. Tegnap az OBI-ban nem volt már egy darab hegesztő üveg sem, az eladó szerint 5 perccel előttem érkezett egy iskolás csoport és mindent felvásárolták (amúgy 800 Ft volt darabja). Ekkor még megjártam pár munkavédelmi és barkács boltot, de mindenhol elfogyott. Aztán a munkahelyemre igyekezve találtam egy kifejezetten hegesztéstechnikával foglalkozó boltot. Minden nap mellette jövök el már 3 éve, de csak most tűnt fel, hogy ott van.

Beszaladtam, kaptam 200 Ft-ért egy DIN 13-as üveget. Ekkor már nagyon a hajrában voltam, mert csak 4 perc volt a kezdetig. Amíg elsétáltam a maradék 3 saroknyi távolságot a munkahelyig folyton megálltam nézegetni a megérkező Holdat.

Király volt. :) Az egész irodában körbejárt a védőüveg, még a helyi ebédlő konyhásnénijének is odaadtam. :D

(#1443) Jester01


Jester01
veterán

(#1444) Stauffenberg válasza Jester01 (#1443) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Zseniális! :) Én is az előbb futottam össze vele, Neil deGrasse Tyson is tweetelt róla.

(#1445) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Gyerekek! Ezt már könyvbe kéne megírnom... :DDD Nem akarlak titeket fárasztani hosszú sztorizással, de azt tény, hogy ennél szétszórtabb már csak akkor lettem volna, ha egy láda vodkát ittam volna mielőtt kezdődik a napfogyatkozás. Szóval. Összeszedtem mindent, előkészültem, és indulás. Vagy 3szor jöttem vissza, hogy jajj, ezt hagytam itthon, jajj, most ezt. :W Aztán elindultam, robogóval. Nem is tudom mi a fenét gondoltam, hogy egy kis Yamaha Jog, hogyan fogja bírni az 1300m magas hegyre való feljutást. :W Már az elején ütöttem a fejem, hogy lekésem a kezdést, mert ugye szerencsétlen gép szenvedett felfelé, egyszer be is adta a kulcsot majdnem, de szerencsére ne adta fel. :) Aztán félúton feladtam, mert már rég lekéstem a kezdést, lepakoltam, helyezkedtem, persze kapkodva, mert mondom nem akarom lekésni az egészet. Erre otthon hagytam a rengeteg gumit, amit félretettem, hogy azzal helyezem fel a védőüveget. Semmivel nem tudtam felrakni. Erre a távkioldóból kifogyott az elem, a kábelt itthon hagytam. :W Hol érzékelte, hol nem. Na gondoltam, akkor innentől lazára kell venni a témát, mert ezen már csak röhögni lehet. Nem szoktam ilyen balfék lenni, de ma sikerült...

Sok a duma, inkább megosztok veletek pár képet a sok közül. Köszönöm a figyelmet! :R
Ó kritikát annyira nem is kérek, és elnézést a profiktól, tudom, hogy nem éppen üti meg a szintet. :B

(#1446) radi8tor válasza Stauffenberg (#1444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt egy videó róla. (1.64 másodpercig volt előtte ISS)

És Thierry honlapja (mellesleg Ő az egyik leghíresebb asztrofotós).

belovary: a lényeg, hogy sikerült.

Az én sztorim egyszerű: éjszaka dolgoztam, aludtam délig.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1447) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Ebbe a topikba még nem írtam, mivel nem volt hozzá képem :). Egyelőre csak ismerkedem az éjszakai fotózással. Konkrétan az alábbi az első éjjeli pano próbálkozásom.

Az elkészítése is elég macerás volt a hidegben, az utómunka is sokkal problémásabb mint egy normál tájkép esetén. Nagyon hidegnek érződött a levegő a tó felett, de szerencsére nem lépett fel jegesedés az objektíven. A kérdésem elsősorban az lenne, hogy mivel lehet utómunka során érdemlegesen csökkenteni a fényszennyezés mértékét? Fotózás során érdemes LPR szűrőt használni (UWA obin)? Gyakorlatban mekkora ezeknek a szűrőknek a haszna? Előre is köszönöm a válaszokat!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#1448) #84221696 válasza Fotonhámozó (#1447) üzenetére


#84221696
törölt tag

Vannak speckó fényszennyezés szűrők vagy esetleg utómunkálattal. Én a pixinsight nevű progit használom.

(#1449) Fotonhámozó válasza #84221696 (#1448) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Ki fogom próbálni a programot. Szűrők közül melyik típus ajánlott nagylátószögű objektívvel készült képekhez? Asztro tájfotózáshoz lenne rá szükségem. LPR? Ezek közül melyik? Esetleg deep sky? Mennyire hatásosan képesek az ilyen szűrők csökkenteni a fényszennyezést? Google találatok helyett személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Egyáltalán "földi" fotózáshoz érdemes-e / lehet-e alkalmazni vagy csak mély űr fotózáshoz?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#1450) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Asztrotájképhez olyan szűrőt szabad csak használni, ami kifejezetten csak a fényszennyezettséget bántja, de a kép színegyensúlyát lehetőleg alig befolyásolja. Ilyen az általam tesztelt szűrők közül (Baaderek, Astronomikok, Castellek, stb...) csak az IDAS szűrők. Kaphatóak Canon vázba szerelhető változatban is, tehát mindegy, milyen obi megy eléjük. Más márkához asszem nem, akkor csak menetes szűrőként rendelhetőek.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.