Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) t72killer válasza Pulsar (#2850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

La Palma, Kanári szigetek. A közepén van egy jókora obszervatóriumfalka, állítólag ~1800m felett nagyon ritka vendég a felhő + valóban vannak fényszenny ellenes szabályok. Családi nyaralásra se rossz, pár éve használható strandidőnk volt (strand=fekete vulkáni homok, így a "papírforma szerinti" 20-25°C jóval melegebbnek érződik szélcsendben) karácsony-szilveszter környékén.

A helyi talán legnagyobb múzeumban (museo insular, sta Cruz) van állandó amatőr asztrofotó tárlat:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2852) Pulsar válasza t72killer (#2851) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi, tesóm összel volt, én is szemezek egy ideje vele, mert én is ugy hallottam hogy elég jo kis fenyszennyezes mentes helyek vannak. :)
Az ott levő obszervatorium látogathato?
Milyen felszerelést tudtál magaddal vinni?

(#2853) t72killer válasza Pulsar (#2852) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, tudtommal van nappali körbevezetés (mi végül nem voltunk).

Ami jött: tsapo906, fornax lightrack II, TSFlat2.5, kínai 30mm-es 82fokos és delos 3.5mm okli, utsó pillanatban kibelezett* eos 6D. Jól jött a 3fős kézipoggyász:D. (Feladottba még egy kb 1.5 kilós ellensúly is elfért, aminek szénszálas csőből faragtam tengelyt. Ha összeraktam magam a klímasokk után, postolok képet a cuccosról - ha már asztrofotókra nem futotta.

*:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2854) Pulsar válasza t72killer (#2853) üzenetére


Pulsar
veterán

Azt jól latom, hogy a fornaxra lehet guidert tenni a plussz karral?
A Tsapo egyébként milyen? Van vele készült képed?

Már kezdtem pislogni, hogy nálatok olyan jo idő van, hogy klímások kellettek, aztán rájöttem, hogy klímasokk :D

(#2855) t72killer válasza Pulsar (#2854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs még képem vele, új fiú még:). A november végi leszállítás óta kb 2 órányi csillagoshoz volt szerencséje szegénynek:(. Amúgy optikailag jó, Ronchi teszttel együtt rendeltem (+35 €), ami jobbnak tűnik az előd eredményeinél is.

Mechanikailag robusztus kis tubus, teljesen körbeforgatható 2.5"-os kihuzattal, egy párnázott állványtáskában utazott.

A guider nem tudom hogy működne dekliben, okos dec fejről nincs tudomásom, de nagyon tuti lenne:)). RA-ban meg nemigen kell vezetni, a PE-je 1 ívmásodperc környékén van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2856) zoomon válasza föccer (#2845) üzenetére


zoomon
tag

És tényleg, ráadásul ennek az első részén voltam is (tavaly jan.21.-én) Pont rá is érek aznap így el is megyek, te is jössz?

Én is úgy gondolom, hogy kiváló előadó, ezt egy kézfogás közben tudattam is vele :)

(#2857) föccer válasza zoomon (#2856) üzenetére


föccer
nagyúr

Tervezem hogy ott leszek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2858) ati3x


ati3x
Topikgazda

Lőttem még expót tegnap este az Orion ködhöz, és az M33-hoz is.
Orion 69 60s expo iso 800:

M33 136 60s expo iso 1600:

(#2859) taranis válasza ati3x (#2858) üzenetére


taranis
addikt

Fasza lett, így tovább :)

colorizer.net

(#2860) Pulsar válasza ati3x (#2858) üzenetére


Pulsar
veterán

Teccik :R
Milyen csöved és mechanikád is van?

(#2861) ati3x válasza Pulsar (#2860) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Semmi "extra" egy SW80-as ED, még a régi, pezsgöszínü. Az elözö gazdàja szerint vàlogatott darab. Meg egy szimpla SW eq-5, egytengelyes vezérléssel. Em5-el fotózok, nincs àtalakítva.

(#2862) Pulsar válasza ati3x (#2861) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi :R
A kepeket meg mindig DSS-el csinálod?

(#2863) BITBOYS válasza ati3x (#2861) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon jó "kis" cucc :) szépek a képek is. Meg is nézem mibe fáj most egy ilyen apo

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2864) ati3x válasza BITBOYS (#2863) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Én a makszutov aprón vettem használtan. 95-ért. 2-3 hetente fel szokott kerülni egzy-egy. Érdemes vadászni rá. Most újan 150 körül megy.

(#2865) ati3x válasza Pulsar (#2862) üzenetére


ati3x
Topikgazda

DSS +LR.

(#2866) BITBOYS válasza ati3x (#2864) üzenetére


BITBOYS
addikt

Van most is, megnéztem...csak az áruk :B
Jó vétel volt, ha lesz egy hasonló talán bevásárolok egyet. Addig elkezdem árulni a sajátom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2867) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Tényleg elnézést az off miatt, de meg kell osztanom amit találtam távcső keresgélés közben CELESTRON 8 (203MM)
Ennyiért kiváló vétel, nem? Sokáig ez a típus is az álmom volt :B

mod: szerintem ez elírás lesz :F

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2868) t72killer válasza BITBOYS (#2867) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A régi SCT-k (gyengébb minőségű bevonat+jópár évnyi kopás) bizony nem mennek drágáért. C11-eket nézegettem német piacon, azok is kevesebb, mint az új XLT bolti ár fele alatt mentek. Egy valódi kép se ártott volna a műszerről, valószínűsíthetőleg többéves darabnál (mi másért adná olcsón a gazdája:F?) ez alapvető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2869) BITBOYS válasza t72killer (#2868) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meglátjuk, írtam az eladónak :)
Ha jól emlékszem az xlt az bevonat, nem? Ennyire megdobja a tubus árát?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2870) t72killer válasza BITBOYS (#2869) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két ok miatt dobja meg az árát: egyrészt tényleg lényegesen jobb a fényhasznosítása, másrészt azt is jelzi, hogy újabb műszerről van szó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2871) xedos válasza BITBOYS (#2867) üzenetére


xedos
addikt

hmmm... korábban is hirdette:[link]
de árul 200-ért egy Celestron Nextstar 5se-t is.

(#2872) t72killer válasza xedos (#2871) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt meg alaposan megszaladt a ceruza, ez kb egy C11 EHD új ára mechanikával(!) :))

Elég gyanús nekem az illető.

#1: ha már ilyen komoly műszert árul, miért nem a leglátogatottabb csillagászati apróban teszi
#2: miért nincsenek képek egyik esetben sem a konkrét műszerről? Ne legyen már valaki annyira lusta, hogy 2016-ban nem képes egy portrét lőni a gépezetről +belinkelje a celestron honlapját, konkrétan melyik generációról is van szó a sok közül. Ehhez nem kell szakcsillagásznak lenni...
#3: honnan ezek a légbőlkapott árak?? Kérnék egy fotót a szériaszámról és rákeresnék ahol lehet (leginkább német-osztrák-brit fórumok), nem lopott-e.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2873) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Új kép: mélyég háromszög

[Katt ide a cikkhez és a képhez]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2874) Pulsar válasza f.lorand (#2873) üzenetére


Pulsar
veterán

Csoda szép :R

(#2875) BITBOYS válasza t72killer (#2872) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ismét off, de szombaton megyek megnézni :) Valós a hirdetés, most beszéltem az eladóval. Ez még usa gyártmány, ha számít valamit.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2876) t72killer válasza BITBOYS (#2875) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, ha usa gyártmány, nem naracssárga tubusának kéne lennie:F? Amúgy a fentebb említett xlt hiánya miatt ez inkább hátrány:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2877) BITBOYS válasza t72killer (#2876) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nemrég költözött vissza Mo.-ra a gazdája, kicsit már idős az illető. Eredeti csomagolásban van mindene és csak a gyári tartozékok vannak hozzá. 1-2x használta. médinusa, annyit sejtettem én is, hogy a speciális narancssárga színről lehet felismerni az usa gyártmányt a kínaitól. xlt ide vagy oda ezek nagyon komoly műszerek, még ha gyengébb is a hagyományos bevonat miatt. Ami meglepett, hogy van beépített óramű.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2878) t72killer válasza BITBOYS (#2877) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a kora 80as évekből volt pár sky&telescope példányom, mintha már akkor óragépes mechanikával hirdették volna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2879) föccer


föccer
nagyúr

Gyönyörűen látszik a Vénusz és a Mars is. A Vénusz már hetek óta látszik, de a Marsot eleddig nem sikerült kiszúrnom, túl rossz volt hozzá a légkör. Ellenben ma szépen látszódik szabad szemmel mind a kettő. Elvileg még az Uránusz van láthatóságban, de annak 5,8 M körül van a fényessége, az már csak nagyon tiszta, nagyon sötét égen lehet szabad szemmel észre venni. A Vénusz -4M, a Mars 1,5M körül van. Ritka, hogy Budapestről ilyen távolságból látszódik a Mars, most kb 1,7 csillagászati egységre van (1 CSE=átlagos Föld-Nap távolság).

Van aki esetleg ma fotózik?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2880) ati3x válasza föccer (#2879) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Màr lassan 2 hete totàl felhös van. 5-én kipakoltam, -18 fokban, mert napköznen totàl kristàlytiszta idö volt. Erre megjöttek a fàtyolfelhök.

(#2881) föccer válasza ati3x (#2880) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, tapasztaltam. Az esti látványon felbuzdulva elgurultam a polárisba, leskelődni, de amire neki készültünk teljesen elszaródott az idő. :( A Marsot még éppen meg tudtuk nézni, meg a Fiastyúkot, utána ráálltunk a Holdra, az viszont nem volt rossz, bár 247x nagyításon azért már nem volt tűéles. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2882) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Forrás

⭐ Stella

(#2883) 4580693 válasza radi8tor (#2882) üzenetére


4580693
senior tag

Úh! De állat!

(#2884) tvamos válasza radi8tor (#2882) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo kep! Gratulalok! Micsoda melysegelesseg....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2885) radi8tor válasza 4580693 (#2883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nagy medve. :D

⭐ Stella

(#2886) Pulsar válasza radi8tor (#2882) üzenetére


Pulsar
veterán

Jó lett, gratula :R

(#2887) radi8tor válasza Pulsar (#2886) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az enyém. :N

tvamos: állítólag 1 expóval sikerült. (ott a forrás a kép alatt)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2888) tvamos válasza radi8tor (#2885) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amugy ez meg volt neked egybol, vagy hdr, vagy magad raktad ossze tobb kepbol?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2889) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Ez nekem is tetszik, éljen a göncöl.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2890) Pulsar válasza radi8tor (#2887) üzenetére


Pulsar
veterán

Akkor gratulálok a találatkoz :D

(#2891) faki_ válasza f.lorand (#2873) üzenetére


faki_
senior tag

(#2892) Pulsar válasza faki_ (#2891) üzenetére


Pulsar
veterán

Hoppá, gratulálok :R :C

(#2893) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Köszönöm szépen.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2894) radi8tor válasza f.lorand (#2893) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratulálok!

Egy ilyen APOD-os megosztás hogy zajlik a gyakorlatban? Kapsz egy mailt, hogy felhasználnák a képedet, vagy te küldöd nekik a jobb képeket megfontolásra?

⭐ Stella

(#2895) Pulsar válasza radi8tor (#2894) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem neztém még interjut Lorándal? :D Te küldözgeted be, és ők eldöntik. Egyszer már kapott valasz levelet is, de csak röviden hogy tetszik nekik és köszönik :DDD

Egyebként boldog névnapot Lorándnak :R

(#2896) föccer válasza f.lorand (#2893) üzenetére


föccer
nagyúr

Böcsületes munkásság, mög köll hagyni :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2897) radi8tor válasza Pulsar (#2895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, még nem. :)
De kösz az infót! :R

⭐ Stella

(#2898) föccer


föccer
nagyúr

2018 júliusában lesz a következő Mars-Föld közelség. Jó lenne ha addigra én is eljutnék odáig, hogy saját fényképeket készítsék. Sóhaj.

2018.07.19, hajnali 1 körül. A Hold már lenyugodott, -2,2 M fényességen 0,4 CSE távolságban. Jó játszani a stelláriummal meg a Nasa's Eye-el. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2899) radi8tor válasza föccer (#2898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bolygó fotóval kezdenéd? Ha nem költesz rá sokat akkor csak egy vörös paca lesz.

⭐ Stella

(#2900) föccer válasza radi8tor (#2899) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez az én bajom is. :O :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.