Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) .mf válasza t72killer (#8500) üzenetére


.mf
veterán

Nem, ez Dyrhólaey félszigete Izland déli részén.

Megbízható felhőtérképet / előrejelzést én sem, de ekkora részen már bőven találni sötéteges helyeket. Már Bp-től 50 km-re a Kiskunság is egész jó, de a Hortobágyon, Zselicben, kicsit magasabban az Alacsony-Tátrában, távolabb a Magas-Tátrában, Erdélyben Fehér megye, vagy ha egészen Brassóig, akkor a Fogarasi-havasok, a Transzfogarasi út felvisz egészen 2000 m fölé. Lightpollutionmap.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8502) t72killer válasza .mf (#8501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre jelöltek:
1. Déli-Kárpátok: Szárkő (Karánsebes mellett), Bukura-tó (Retyezát), utóbbi jó táborhely csak kell egy jó talicska a parkolóból felcuccoláshoz
2. Dévaványától északra lévő terület (kb a Hortobágy folytatása)
3. Alpok: Leoben és Liezen között vhol
A Tátrában nem zavar Budipest és a többi nagyváros fénybúrája? nekem tiszta dél kéne +picit északon van a Júliusi képezéshez (Tátrafüredi éjszaka júlin31én =3:52óra, Leoben, Debrecen: 4:30óra, Karánsebes: 5 óra, azért egy egész óra plusz sokat számít).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8503) t72killer válasza t72killer (#8502) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Déli Kárpátok-ötletgyűjtemény még :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8504) f.lorand válasza .mf (#8499) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Marha jó

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8505) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Mi most épp itt vagyunk. Nem asztro-, hanem légifotózni, de fenn nagyon tiszta az ég.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8506) Jim-X válasza f.lorand (#8505) üzenetére


Jim-X
őstag

Nagyon jo, mi is megyunk majd nyar vegen :K

Megvettem az uj kamerat, IMX585 szenzor sokkal jobb lesz a C11-hez, van uj laptopom is, siman viszi a 100fps-t nagyobb ROI-ban, mint a masik kameram, de ezzel gondolom az is gyorsabb lenne :D

A játék az nem játék!

(#8507) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok! Holnapra jo eget mondanak mifelenk, van esely elkapni a 12P/Pons-Brooks ustokost a C11-el szerintetek?

A játék az nem játék!

(#8508) t72killer válasza Jim-X (#8507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó nyugati+északnyugati horizont kell hozzá és a lehető legkisebb nagyítás. Stellariumban nézz rá, én úgy látom, hogy most 30 foknál messzebb van a naptól kicsit, azaz még nem veszett fejsze nyele :R

#8509 :R, jogos. Keresek párat a déli kárpátokban :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8509) Matska válasza t72killer (#8500) üzenetére


Matska
senior tag

A felhőtérképek nem sokat érnek, keress az adott helyszín közelében megfelelő webkamerákat.
Én itt Kaposvár mellett a zselici, buzsáki allsky, és fonyódi kamerákat nézem az időkép.hu-n, így a fél megyét belátom, hogy mire számíthatok.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#8510) Jim-X válasza t72killer (#8508) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor megprobalom, hogy kidobalok minden felesleges "kacatot" es direktbe rateszem a kamerat. Az uj kameranak eleg nagy a FOV, remelem belefer :B
A 9x50 keresovel lehet latni?

A játék az nem játék!

(#8511) t72killer válasza Jim-X (#8510) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem még szürkületben lődd be a goto-t a már pislákoló csillagokra és azzal hozd be. Nálunk az üsti láthatósága óta nem volt derült ég ( :((( :((( ), szóval nem tudok nyilatkozni, délebbi kollégák reméljük tudnak konkrétabbat mondani :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8512) Jim-X válasza t72killer (#8511) üzenetére


Jim-X
őstag

Mindig szurkuletben, vagy elobb allitom fel a mechanikat, hogy huljon es legyen idom megcsinalni a polusraallast meg sotetedes elott, aztan az elso fenyesebb csillagokkal betanitom, es mehet a menet :D

Pentekre meg brutalabb eget mondanak... Zabszem nem fer a seggembe :DDD Nekem se volt februar ota jo egem :(((

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8513) .mf válasza Jim-X (#8512) üzenetére


.mf
veterán

Kellett nektek külföldre menni! Gyere haza fiatal, van túrórudi és tiszta ég :DDD

Vasárnapról hétfőre virradóan lőttem Berkenyén:

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8514) hunace


hunace
tag

Sziasztok,
Először is gratulálok mindenkinek a képeihez, egy ideje már csorgatom a nyálamat hogy milyen szépeket pakolok össze.
Hamarosan csatlakoznék én is mint kezdő balfék :B
Ehhez kapcsolódó kérdésem, jól látom hogy a zwo hűtött kamerához a 12V tápkábelt még külön venni kell ? Nem adnak hozzá a dobozban ? 585 MC Pro a kiszemelt.

Köszönöm

(#8515) t72killer válasza .mf (#8513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mehh, amikor fiatalabb voltam, nagyobb tököket kellett vna növeszteni és Ausztráliáig nem megállni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8516) t72killer válasza hunace (#8514) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt én is úgy értelmeztem :R :

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8517) .mf válasza hunace (#8514) üzenetére


.mf
veterán

Hűtött 585 MC, már ilyen is van? És tényleg, igaz a ZWO oldalán sincs még kint. Mondjuk az 585 MC hűtetlenül is egész jó volt. Egy ideig vadásztam rá mint kompromisszumos mindenes, allsky kamera projekt, vezető, mélyeges; erős kompromisszumokkal mindegyik szerepre lehet használni, de külön-külön egyikre sem túl jó választás (kivéve allsky, arra egész jó lett volna). Ezért dedikált hűtött kamerának nekem kicsit fából vaskarika: kicsi a szenzor mélyeges célpontokhoz, ködösségekhez, ahova a hosszú expoidő, és vele a hűtés kell. A 280k-s áráért használtan már talán ki lehet fogni egy nagyobb szenzoros kamerát is.
12V tápkábel műszaki boltból filléres tétel, amiatt nem aggódnék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8518) t72killer válasza .mf (#8517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mióta ezerféle specializált kamera van, nem létezik olyan, hogy mindenre tökéletes darab :DDD .
Ez az apróság a picike pixeleivel fényerős (de tényleg, f/2.8 és környéke!) teleobikkal alkothat jó csapatot. Azért azt megnézném, hogy egy élesebb 2.8/300as telével persze egy precíz erősebb mechanikán mit alkot egy ilyen. Vagy éppenséggel egy C8 hyperstar-ral.

Persze a szokásos f/4+ asztro felszerelés mellé ennek nem sok értelme van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8519) Pulsar válasza .mf (#8513) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez marha jól néz ki :R :C

Kis technikai infót lehet kérni? :)

(#8520) .mf válasza t72killer (#8518) üzenetére


.mf
veterán

Úgy látom a lényeg nem ment át :) Mélyég-asztróra ez az apró szenzor eleve nem volt egy jó választás (mármint, specijei jók, de kicsi és a képaránya nem optimális), max ha valaki más célra vette, erős kompromisszumokkal még erre is használható volt. De hogy hűtéssel direkt ebbe az irányba vigyék el, annak nem látom értelmét. Feltételezem az volt a cél, hogy egy kicsi, olcsó szenzorral árban mások alá lőjék be, mint a legolcsóbb hűtött kamera.
A megfizethető f2.8-as teleobik pedig sajnos kihaltak. 135 f1.8~f2 még van, a régi (talán már nem is gyártott) manuál Samyangot leszámítva drágán, a 200-asokat viszont kiütötték a 70-200 f2.8 zoomok. A 300 és 400 f2.8-asok pedig már túl drágák, hogy egy olcsó kamerával párosítsák.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8521) .mf válasza Pulsar (#8519) üzenetére


.mf
veterán

Persze! Nem nagy truváj, leginkább a hely és az idő a speciális benne: virágzott a vérszilvafa, amit megvilágított az 50~55%-os Hold. Nikon Z6II + 20 f1.8G állványon, manuál fókusz, f2.8, ISO800, 15s expók, hogy külön-külön a képeken is még aránylag pontszerűek legyenek a csillagok, reteszelt kioldóval folyamatosan lőtte a képeket. A Hold már alacsonyan állt, sárgás fénnyel, így a WB 4000. Hajnal 1-2, amikor már nem jönnek autók és repülő is kevesebb, addig lőttem, amíg bele nem rondítottak - a fenti kb negyed óra, de van egy másik sorozat is kb 25 perccel. Minimál utómunka (lencsekorrekció, expó, árnyékok) után kiexportált jpg-kből pedig Starstaxben összerakva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8522) hunace válasza .mf (#8520) üzenetére


hunace
tag

Az 585 MC Pro-t én ilyen szigorúan hobbi célú mindenesnek gondoltam hogy talán jó lenne. Alapvetően bolygózni és később belekóstolni vele egy kicsit a mélyűrbe.
Egy 200/1000 Newton-al támogatnám.

Olyan rossz választás lenne ?

(#8523) Jim-X válasza .mf (#8517) üzenetére


Jim-X
őstag

Bolygozasra nagyon sokan hasznaljak a C11-es csoportobol az IMX585 szenzort (ZWO vagy a Player One) es mindenki szereti. Brutal kepeket csinalnak vele.
Damian Peach is hasznalt egy idoben ilyen szenzort, azthiszem nem kell bemutatni a munkassagat :D

Ma este en is beizzitom az enyemet :))

#8522hunace: Nem rossz valasztas, nagyon sokan hasznaljak megelegedve, a hetvegen majd beszamolok a tapasztalatokrol :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8524) kabalababa


kabalababa
tag

Nekem az egyik kamerám a hűtetlen 585MC.
Pl. a Cocoon nebula vele készült, csak elfelejtettem hozzá használni UV/IR szűrőt.

(#8525) t72killer válasza kabalababa (#8524) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nagyon jó :R. Newtonnál végülis nem muszáj az UVIR szűrő - ahogy a képen is látszik, én legalábbis semmi kivetnivalót nem látok benne. Annyi, hogy pluszban kaptál némi NIR infót, amiről a hozzánk hasonló refraktoros parasztok lemaradnak :DDD

Egy tech kérdés: áramellátáshoz a mechanikát és a kamerát külön választjátok, külön akksiról mennek, vagy építetek bármiféle védelmet a kettő közé? Nem feltétlen túlfeszre gondolok, az nem tudom előállhatna-e bármilyen konstellációban, inkább az elektro zajokra.
Nekem eddig külön történet volt, de most játszok egy kicsit, találtam 2 bordás-ventis peltiert a pincében, meghűtöm velük a 6D-t egy kis tavaszi lövöldözés kedvéért (amennyiben a felhők is megszavazzák :((( )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8526) .mf válasza hunace (#8522) üzenetére


.mf
veterán

Bolygózásra pont jó lesz az IMX585: kicsi szenzor -> magas crop factor, és aránylag magas felbontás -> még abba is szépen bele tudsz croppolni; valamint magas fps. Azonban bolygózáshoz nem hinném, hogy kell a hűtés (javítsatok ki, ha tévedek, bolygózni nem szoktam), oda elég a hűtetlen 585MC, jóval olcsóbban.
Mélyégre viszont a kiterjedt objektumokból kis mérete miatt csak apró részleteket fogsz látni. Egy nagyobb ködösség már csak sok képes mozaikból jönne össze. Nézd meg pl. telescopium.com-on, hogy mit látnál ezzel a kombóval (0.64°×0.36° a látószög). Kicsi objektumokra persze ott is jó lehet. Vagy szerzel még egy kisebb távcsövet is a 200/1000 mellé, és a nagyobb objektumokat azzal fotózod.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8527) Jim-X válasza .mf (#8526) üzenetére


Jim-X
őstag

Kimondott bolyos kamera az IMX585, de mivel viszonylag nagy a chip merete (bolygos kamerakhoz kepest) ezert van belole hutott verzio.
Termeszetesen bolygozashoz teljesen felesleges a hutes, mivel nagyon rovid expo idovel megy a kamera.
Melyegre vannak sokkal jobb, specifikus szenzorok, de egy jol all-round cucc amugy.

#8524kabalababa: Pazar kep, gratula :R

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8528) popey37 válasza t72killer (#8525) üzenetére


popey37
addikt

nekem mindent az asi air plus vezérel, minden onnan kapja az áramot is, kivéve a mechanika, mert annak legalább 5 A kell.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8529) t72killer válasza popey37 (#8528) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , ez lesz akkor nálam is, a nagyzabálók külön mennek. Milyen mechával tolod? A heq5-öm előző tulaja figyelmeztetett, hogy ez má' nem fog elmenni ceruzaelemekről😅

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8530) Jim-X válasza t72killer (#8529) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem az AZ-EQ6Pro mechanika + laptop tolto egy 550W (288Wh) batteryrol megy es meg nem merult le sosem egesz ejszaka alatt.

Sajnos tegnap koszonoviszonyban sem volt az idojaras az elorejelzessel...ugyhogy nem mentem ki :U

A játék az nem játék!

(#8531) t72killer válasza Jim-X (#8530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R .

Banyeg, már SPANYOLO-ban is felhős? Megyek beadom a namíb menedékjogi kérelmet :W jöhet az egész topik:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8532) Jim-X válasza t72killer (#8531) üzenetére


Jim-X
őstag

Hat...Olyan zold minden, mintha nem is itt lennenk... :Y :D

A játék az nem játék!

(#8533) popey37 válasza t72killer (#8529) üzenetére


popey37
addikt

HE-Q5 PRO GOTO bordásszíjjal. 10 A-os táp adagolja a feszkot, a többinak meg egy 5A-os.
hálozati áramrol megy minden. probáltam aksit is, direkt munkaakumlátort, de az éjszaka felénél elfogyott belöle a szufla, vadi uj volt, vissza is vittem. stabilan csak a hálozati feszültség a megoldás. most gondolkodom egy aggregáton, nem kell nagy, egy 25-30
a-os már elbirja a laptopot is, fogyasztása meg 0,8 deci diesel oránként. kibirhato.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8534) Jim-X válasza t72killer (#8531) üzenetére


Jim-X
őstag

Na ennyi...kuka a ma este is...Utananeztem es afrikai port sodort ide a szel, ezert ilyen a levego. Igy legalabb megvan az is miert kohogok es krakogok tegnap ota...Szombatra elvonul, de akkor is :O :O :O

A játék az nem játék!

(#8535) t72killer válasza popey37 (#8533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ólom sajna kuka, angol kollégák nagyon mondják, hogy a HEQ5 kifejezetten allergiás a 12V alatti feszkókra - márpedig az bármilyen ólomczuccnál nagyon hamar megvan. Ezt a mechát (és amúgy még pár csudabogarat az asztrovilágból) ha akksiról akarod etetni, akkor mindenképp vmi lapos kémia kell neki, pl LiFePO4. Egész mostanáig kellett várnom, hogy horogra akadjon normális áron egy repülőre maxosan felvihető példány (12Ah/~150Wh-ás darab, a limit 160Wh/db)

Nekem is megtetszett ez a bömbi mechanika, átvettem egy patika példány használatá... izé, esőraktározását, jövő 7végén lemegyek Wales-be, hátha ott nem ennyire ratyi az idő, nyáron meg behajigálom az asztrokacat-kupac használható részét és irány az Alföld +remélhetőleg kicsit tovább is. Nagyon nézegettem a cingár SA GTi és AL55i darabokat, de ez a masszív jószág használtban pöccre uannyiért jött ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8536) t72killer válasza Jim-X (#8534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi minimum évi 1x előfordulunk valamelyik keleti Kanári szigeten (leginkább Fuerte): a calimánál utálatosabb időjárás nincs, konkrétan úgy tudok fejfájást produkálni tőle, hogy elmúlt eddigi életemben akkor fájt csak a fejem, ha fejbevertek...

Mezei esőben se lehet észlelni, de az legalább "csak" pszichésen készíti ki az embert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8537) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

Mi most érkeztünk haza Gran Canariáról. Igaz nem asztrofotózni, hanem tájkép- és légifotózni. Emiatt kifejezetten kiváló volt a calima, gyönyörű fényeket produkált. A csúcsról (ami kiemelkedett belőle) viszont kristály tiszta volt a hold látványa.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8538) f.lorand válasza f.lorand (#8537) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igaz, az első nap volt csak nagyon erős, utána folyamatosan tisztult és csak a fények voltak szépek... Az első nap viszont tényleg fejbevágó volt, megértelek emiatt.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#8539) t72killer válasza f.lorand (#8537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó portfólió :R, sajna február előtt nem megyünk vissza. A port még fényképen is látva bekattan a fejem, h váá, nekem ilyen nem kell :DDD. De látom sok képen már teljesen tiszta :R 2-3napnál hosszabbal még hálistennek sose találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8540) popey37 válasza t72killer (#8535) üzenetére


popey37
addikt

pedig a munkaaksinak birnia kellene, van egy kerekesszékes ismerösöm, 12km/h elektromos széke van és egész nap azzal mászkál, 3 naponta szokta tölteni.
Az EQ-5 PRO tényleg háklis a feszre: 11,5 voltnál már sipákol, hogy kevés a delej. ezért gondolkodom valami 1 KW körüli aggregátban.
A mechánál az a gond, hogy bekapcsolás után folyamatosan áram alatt van minkét motor és nem keveset zabálnak.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8541) t72killer válasza popey37 (#8540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy-úgy pontosan. A turbószék motorja valószínű teljesen jól tudja értelmezni a 11-11.5V kürüli feszkót, amit egy terhelt ólomakksi 50-60%-os töltöttség mellett kilehel magából:

Ma v holnap éjszaka kimérem az enyémet, mennyit zabál...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8542) popey37 válasza t72killer (#8541) üzenetére


popey37
addikt

tippre olyan 2A körül motoronként, ha gotozol lehet a duplája is mozgás közben. a suly miatt ami a mechanikán van kell a nyomatékos motor, ami a mecha állo helyzetében is ugyanugy felveszi az áramot.
probáltam kisebb aksival, az eredmény 1-2 ora mulva már sipákolt és volt, hogy el sem indult az uj célpontra, a mecha ledje villogott, jelezve, hogy kevés a delej, ha belegondolunk nem is csoda, hiszen van a mechán vagy 10 kilo suly, plusz a mecha saját sulya, ezt mind mozgatni vagy pontosan helybentartani kell.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#8543) t72killer válasza popey37 (#8542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha bármikor ólomra szorulsz, az egyetlen megoldás a B.SZOTTNAGY telep, aminél a fogyid csak nagyon rövid időre haladja meg a 0.05C-t. Azaz ha 8Ampert eszik a cucc, ahhoz min 8/0.05=160Ah-ás monstrum kell, máskülönben a fenti ábra valamelyik szivatósabb görbéjén leszel igen gyorsan.

Nem véletlen mondják, hogy az ólom kb harmadát éri kapacitásban, mint a LiFePO4.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8544) .mf válasza t72killer (#8543) üzenetére


.mf
veterán

"az egyetlen megoldás a B.SZOTTNAGY telep"

Nem. Ha ennyire háklis a feszültségre, akkor oda egy feszültségszabályzó áramkör kell.
A nagy kapacitás továbbra sem árt, mert az ólom akku nem szereti, ha mélyre merítik; de azért mégsem egy kamion-aksi kell hozzá...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8545) t72killer válasza .mf (#8544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Egy határig. Mifelénk már egész használható áron mennek a lifepo4 téglák. Egy ilyet többször meríthetsz 0-ra, mint bármelyik ólmot 50%-ra, 12V alatti értéket vhol 20% töltöttség alatt fog mutatni a multiméter és derekat se kell cserélni amikor a fészerből átpakolod a csomagtartóba. Én az 1 meglévő ólmosom mellé/után már csak ilyet veszek, a repülőkompatibilis 12Ah-ásból múlt 7en hozott egyet a postás: másfél kiló :DDD ...
Ja még1: turbógyorsan, simán 1C+ tölthetők, azaz ha az éjszaka közepén beadja az unalmast = kocsi 50percre beindít és már fel is töltődött, addig megy a rig a kocsiról, csak elhelyezkedéskor arra kell figyelni, ne a kipufogónál legyen a távcső :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8546) Pulsar válasza .mf (#8521) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi :R
Igen, én is lőttem pár startrail-t, de nem volt ilyen szép az előterem :D
Illetve ennél egy lényegesen egyszerűbb géppel és egy kit obival. Majd megkeresem, és berakom, bár ez után... :D

(#8547) ROBOTER válasza .mf (#8513) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ahogy egy török mondás tartja, ez odab@sz! Gyönyörű!

Már nem megyek oda az utóbbi 2..3 évben, mert az egy dolog, hogy sokan vannak, de a sok egysejtű leparkol az út közepén, nehogy az ő kocsija nélkül lehessen fotózni. A szerencsém, hogy kb. a fák első virágzása óta járok oda, és akkor még nem volt felkapott. Kellett nekem népszerűsítenem...

(#8548) Jim-X válasza f.lorand (#8537) üzenetére


Jim-X
őstag

Gyonyoru kepek, nekem tegnapi "parawaiting" Somosierraban, 1700m magasan, szinten a calima miatt :D


Indulasra keszen, de a kondiciok nem ugy akartak :DDD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#8549) Pulsar válasza .mf (#8521) üzenetére


Pulsar
veterán

És most látom, grat a natgeohoz :R :C

(#8550) .mf válasza Pulsar (#8546) üzenetére


.mf
veterán

Kb 10 éve az első startraileim szintén ennél egyszerűbb géppel (m4/3-os E-PL3) és kitobival szintén nem voltak valami jók: nagyon sötét alexpósak, alig látszott valami a tájból; de valahol mindenki elindul, gyakorlás és lesz sokkal jobb is :)
A startrailt amúgy pont jól lehet bármilyen géppel csinálni, ami enged manuál fókusz és záridőt, nem kell magas ISO és aránylag rövid záridő a pontszerű csillagokhoz, így mehet alacsony ISO és a leghosszabb záridő, amit a gép enged (30 vagy 60s).
Még egy tipp, amire én sokára jöttem rá: nem kell hozzá tiszta, fényszennyezés- és Holdmentes égbolt, sőt. Ha túl sok csillag látszik, néhol egy fehér massza lesz belőlük; és ha sötét van, a táj is kevésbé látszik. A Holdfény szépen megvilágítja a tájat.

Roboter: odabasz, mint a kamion? :DDD Köszi! :R
Tapasztaltam én is, másnap reggel. Pálmát az vitte, amelyik ment gyökkettővel az út közepén a felezőn, megáll (az út közepén! Mindkét irányt blokkolva), kiszáll mobillal fotózni - aztán jönnek kocsik, és dudálnak rá. Szerencsém, hogy addigra már végeztem a fotózással.
A fák most kezdenek egyre jobban kinézni, szépen nőttek az elmúlt években. Helyi ismerőseim azt mondják, ha nem lenne busz és sok kamion a hűtőház miatt, pár év múlva össze is érnének, szép kis alagutat alkotva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8551) t72killer válasza Jim-X (#8548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, nem lehet repkedni calimában?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8552) Jim-X válasza t72killer (#8551) üzenetére


Jim-X
őstag

De lehet, csak nagyon lefogja a napsutest, igy nem melegszik fel a talaj es nicsenek olyan jo termikek! Tegnap ez kulonosen fontos volt, mivel eszaki gerincen repultunk volna es mivel nem melegedett fel kellokeppen, igy elkezdett fujni a meteo szerinti hatszel, amiben mi nem tudunk felszallni :W

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.