Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) t72killer válasza Pulsar (#2750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos persze, gondolom 5-10perces subokról van szó:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2752) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes: számoltattam egy-egy Bahtinovot a távcsövem két fókusztávjára (450 és 600mm), és eléggé eltérő maszkok jöttek ki.

(képet nem szúrnék be, bárki beírhatja a 90/450-et és a 90/600-at, v bármi, neki tetszőt)

Más: csinált már valaki a "gyári"hoz hasonló elegáns obifűtő-sálat? Nem tesz ez keresztbe az élességnek? Mert mindíg azt szajkózzák, hogy a tubusnak ki kell hűlnie, stb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2753) ati3x válasza t72killer (#2752) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Hagyd màr ezt a bahitov maszkolàst! :) legegyszerübb az, ha rààlsz egy csillagra és extra és intrafokàlis kép alapjàn àllsz be. Nekem azért volt fókuszproblémàm, mert nincs keresöm.

(#2754) t72killer válasza ati3x (#2753) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kereső jobb, mint a Liveview:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2755) ati3x válasza t72killer (#2754) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Nem. Nincs keresöm ezért magàval a csövel kell rààlnom. De az okulàr fókusza teljesen màshol van. Megjelöltem szigetelöszalaggal, gondoltam jó lesz. Visszaraktam az fgépet, és csak gyorsan csekolltam az élességet utàna belenagyítàs nélkül, jónak tünt. Utolag kiderült, kb 1mm-el elhibàztam a fókuszt. Ha van keresöd/gotod akkor ezt megúszod.

(#2756) t72killer válasza ati3x (#2755) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a megjelölős dolog nekem se jött be, fotóobin próbáltam. Nem egészen értem, ha a csővel megtaláltad a célpontot, akkor miért nem tudsz Liveview-ban élességet, ha van alkalmas csillag a látómezőben:F? Nekem ez az átalakított d5100-on nem volt még megoldhatatlan eset.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2757) ati3x válasza t72killer (#2756) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Mert nem mindig van fényes csillag a live viewben. Pl az andromeda esetében nincs. Az m45 màs téma. Màr megoldottam: jelölés, utàna pedig iso 25600-on pàr 10seces expo és be lehet löni az élességet

(#2758) Kiezamajom


Kiezamajom
csendes tag

Helló.Ismerősöm szeretne asztrofotózáshoz, a kepek kidolgozasahoz es tarolasahoz összerakatni velem számítógépet.Kb milyen konfig szükséges hozzá ? Proci ,ram ,ssd ,monitor (milyen felbontás ?) ilyenek érdekelnének.Köszi a segítséget elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#2759) ati3x válasza Kiezamajom (#2758) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Minnél bikább. :) Na jócsak vicc. Szerintem egy jó ips-es monitor a legfontosabb (bárminemü fotózáshoz)Én most vettem, a TN-es után ég és föld.. Maga a gép: SSD ajánlott 250 gigás mindenképp. Proci, Nekem egy AMD van, A8-6600K. Nem egy bika proci, el is molyolt 1 órát ay M45-ös képeimmel, Dss-ben.

(#2760) tvamos válasza Kiezamajom (#2758) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sok RAM kell, hogy legyen hova tenni a RAW-okat feldolgozaskor.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2761) ati3x


ati3x
Topikgazda

Löttem egy M31-et megint. 44x60s iso3200 Dss-el.

(#2762) Pulsar válasza ati3x (#2761) üzenetére


Pulsar
veterán

állat. :R De miért nem próbálod iris-el. Kicsit más lesz a végeredmény hidd el :)

(#2763) ati3x


ati3x
Topikgazda

Csináltam még 27-én egy több mint kb 2 óras sorozatot az M45-ről. Találtam valami mozgó objektumot a képen:



Kb olyan 15 magnitudósnak becsülöm. Van valakinek ötlete hol lehet utánakeresni? ( a leghalványabb csillagok amiket azonositani tudtam kb 18,5-18,75 magnitudósak sky-map alapján)

[ Szerkesztve ]

(#2764) #65388800 válasza ati3x (#2763) üzenetére


#65388800
törölt tag

Stellarium szerintem pcre a legjobb program. Műholdak is benne vannak.

(#2765) ati3x válasza #65388800 (#2764) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Ezen már túl vagyok. Stellariumban nem találtam semmit. Nem hiszem, hogy műhold lenne, mivel 2 óra alatt csak egy kicsit mozdult el. Ha egy műhold csak ennyit mozog, akkor nagyon messze kellene keringenie, ergó sokkal halványabb lenne (a fizikai méretből adódóan)

(#2766) t72killer válasza ati3x (#2765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet felfedezted a P/2016 W1 Atix-ot:)), bejelentheted az mpc-nek:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2767) #65388800 válasza ati3x (#2765) üzenetére


#65388800
törölt tag

Vagy geostacionárius műhold :D vagy az elveszett orosz űrhajó :D

(#2768) Pulsar


Pulsar
veterán

Azt hiszem a lz objektiv fűtés elkészüléséig befejeztem a próbálkozasokat. Csináltam kartonból harmatsapkát :) 1 orat volt kint a gép, de nemhigy bepárásodott a lencse, be id fagyott :D

(#2769) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csinál valaki Mo.-gon főtükör-alumíniumozást? Az ősrégi Newtonom újraélesztésén gondolkodom, elég jó tükör van benne, csakhát ~15évig a por lepte. Kétlem, hogy hozná az elvárt fénygyűjtőképességet ezekután...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2770) ati3x válasza t72killer (#2769) üzenetére


ati3x
Topikgazda

itt egy link és egy másik Az első link több lehetőséget tartalmaz: 97% reflexiót is választhatsz. Az unioptiknál ha jól tudom csak hagyományos van, kvarc réteggel. Én ott csináltattam, árban nem volt vészes.. Viszont a határidőkkel Csaba néha hadi lábon áll... :)

(#2771) ati3x válasza Pulsar (#2768) üzenetére


ati3x
Topikgazda

fűtést tudsz rendelni innen is. De a hajszárító is megoldás. Nálam működött..:) Persze finoman kell tolni :)

(#2772) t72killer válasza ati3x (#2770) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, köszi:R Hogy a gugli miért nem dobja ki:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2773) TKL


TKL
tag

DSLR-el dolgozók segítsetek kicsit nekem legyetek szívesek. Múltkor néztem, hogy modolás után valaki pakolt bele (Canon akármi volt) ilyen olyan szűrőket (bepattintós, a márka nem jut eszembe), és volt köztük fényszennyezettség szűrő is. Nem tudjátok, hogy az vajon modolás nélkül is tudna segíteni szűrni a felesleges fényt?

(#2774) ati3x válasza t72killer (#2772) üzenetére


ati3x
Topikgazda

A gugli sem tud mindent.. :) Én igen! :) (amúgy CSV tükörcsiszolás fórumba irta egyszer Schné Attila. Almási Csabát meg talán még a makszutov fórumon ajánlották.

(#2775) t72killer válasza TKL (#2773) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Moddolás nélkül is ugyanúgy segítenek a bepattintós szűrők a fényszennyezést kiszűrni, valszleg Astronomik CLS-clip-et láthattál, az való erre.

#2774: a nevek ismerősek a régi meteoros hirdetésekből:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2776) TKL válasza t72killer (#2775) üzenetére


TKL
tag

Igen igen, az volt az :) Köszi!

(#2777) ati3x válasza TKL (#2773) üzenetére


ati3x
Topikgazda

astronomik cls filter. Moddolás nélkül is segít.

(#2778) Zotya21 válasza ati3x (#2777) üzenetére


Zotya21
senior tag

ilyen nincs nagyobb méretbe ? ebayen is csak 2 colosat láttam max

a sigma 17-50 esre 77milis kellene

vagy tejútnál nincs sok jelentősége ?

https://500px.com/slayer_art

(#2779) TKL válasza ati3x (#2777) üzenetére


TKL
tag

Befér ez egy 18-55m -es kit obi mögé vajon? Valahol azt olvastam, hogy nem igazán.

(#2780) ati3x


ati3x
Topikgazda

Változatosság kedvéért, ma egy kis hold:



Toupcam kamerával, regustrax-al stackelve.direkt fókuszban, meg noname 3X barlow lencsével.

(#2781) Pulsar válasza ati3x (#2771) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, tudom, köszi :R
A hajszárító nem megoldás, mert a mező közepén nincs 230, de még a kert végében sincs, ahová a gépet szoktam rakni :)

(#2782) f.lorand válasza ati3x (#2763) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Kisbolygó lesz ez, nekem is rendszeresen bemásznak a képeimbe. Geostaci műhold nem lehet, az sokkal gyorsabban mozog ki és adott a látszólagos pályája is (meg akkor már sok is van belőle).

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2783) t72killer válasza f.lorand (#2782) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új felfedezés volt már köztük?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2784) ati3x


ati3x
Topikgazda

Újracsináltam az M45-öt. Mármint a feldolgozást:

(#2785) f.lorand


f.lorand
Topikgazda

A híres Trifid-köd nagyon halvány és jóval kevésbé impozáns testvére az 1579-es számot kapta az NGC katalógusban. A képet hirtelen felindulásból készítettem, mikor egy korábbi témámat kitakarta a kertünkben levő tujasor és még volt több óra a tiszta éjszakából. Emiatt a kompozíciót nem tudtam tervezni, a korábbi állást használtam. Az objektumot nem ismertem, de nagyon érdekes: a vörös nem emissziós köd, ezért nem is annyira erős a színe, mint az általam megszokott vörösség. Egyfajta sajátos reflexió ez. Erről és a kép készítéséről írok az oldalamon. Természetesen a fotó nagyban megtekinthető ott.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2786) Pulsar válasza f.lorand (#2785) üzenetére


Pulsar
veterán

Szokás szerint csak gratulálni tudok, gyönyörű :R

(#2787) f.lorand válasza t72killer (#2783) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Nem, még nem :)

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2788) ati3x válasza f.lorand (#2785) üzenetére


ati3x
Topikgazda

Pont nézegettem egy nagyfelbontàsú képeken alapuló csillagtérképet, és megakadt a szemem ezen az "északi trifid köd" elnevezésü objektumon. Gondoltam, nem egy gyakran fotózott téma, és ha majd lesz megfelelö felszerelésem ( guiding/àtalakított kamera) akkor "meglövöm"! De beelöztél! :)

(#2789) t72killer válasza f.lorand (#2785) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pöpec, szokásos minőségi munka:R. Érdekes a pirosat még körülvevő barnás ködösség (por?).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2790) f.lorand válasza t72killer (#2789) üzenetére


f.lorand
Topikgazda

Igen, az nagyon halvány csillagközi por.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#2791) t72killer válasza f.lorand (#2790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra lehet érdekes lenne infrában kinyitni a szenzort, bár nir-ben is van pár fényszennyezős csík, lehet többet ártana, mint használna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2792) zoomon


zoomon
tag

Sziasztok!

Melyik programmal érdemes képeket összefűzni, képegyesíteni? Valószínűleg jobb képeket tudnék készíteni komoly követő nélkül, pusztán óragéppel is, ha kicsit rövidebb idővel tudnék dolgozni és tudnám egyesíteni a képeket. Jelenlegi eredményekkel nem vagyok elégedett :(

(#2793) Pulsar válasza zoomon (#2792) üzenetére


Pulsar
veterán

Irist javasolnám :)
Szep kép. Lehet tudni mivel készült?

(#2794) zoomon válasza Pulsar (#2793) üzenetére


zoomon
tag

Szia, canon 700 vagy 750D már nem emlékszem melyik volt fent, gyári állapotúak, tehát IR szűrő benne mindegyikben, SW 200/1000 EQ5-ön óragéppel. A mínusz két fokos szellő gondoskodott a jókedvről és vidámságról :)
Lőttem 2X30, 10X5, 10X10sec-et az Andromédáról, ezeket a képekből a jól sikerülteket szeretném egyesíteni.
Megnéztem ezt az iris-t jónak tűnik, nincs valami rövid leírás a használatáról?

(#2795) zoomon válasza zoomon (#2794) üzenetére


zoomon
tag

Képet is találtam hozzá:

(#2796) Pulsar válasza zoomon (#2794) üzenetére


Pulsar
veterán

Én makszutovos Szarka Levente leirasát használtam kiindulásnak:
[link] utolsó nehány oldal. De van a "gyarto" oldalan is van, pdf-ben utasits listaval, ha megy egy kicsit az angol. :) [link]

(#2797) ati3x


ati3x
Topikgazda

Megjött a wireless távkioldóm. Mostmár nem kell percenként kirohannom gombot nyomogatni.. :)

(#2798) zoomon válasza ati3x (#2797) üzenetére


zoomon
tag

De jó neked, és nem is a távkioldó miatt, hanem mert olyan helyen laksz aminek az udvarából lehet fényképezni, nálunk a kertben mindenhol tuja, szomszéd ház, és brutálisan erős utcai világítás. Ki kell települni, ez alkalmanként min 3 óra a hidegben, szerencsére két kombi autós ismerősömet is mozgatja a dolog így legalább a pakolás könnyű, ennek is megvan a maga varázsa, a zene szól, nekem meg ott van még a pirossal karikázott is :)

[kép]

(#2799) zoomon válasza Pulsar (#2796) üzenetére


zoomon
tag

Köszönöm ez hatalmas segítség volt!

Közben megnéztem a 750D volt fent ráadásul az jpg-re volt állítva, a 700-as volt raw-on .... így most maradt a deep sky.
Első próbálkozásnak elmegy, remélem lesz jobb is majd idővel:

Androméda

(#2800) taranis


taranis
addikt

Teljesen laikusként kérdezem, ezjóez? [link]
Márminthogy eddig is voltak ilyen szűrők, ez extrább azoknál?

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.