Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55651) kapu2006 válasza csudri (#55650) üzenetére


kapu2006
tag

A homokozó használaton kívüli fedéséről feltétlenül gondoskodj, mert hamar macskabudi lesz belőle.
Annak meg fő veszélye a Toxoplasmosis nevű fertőzés.

(#55652) csudri válasza kapu2006 (#55651) üzenetére


csudri
őstag

Természetesen lesz teteje, mert rengeteg a macska a környéken, csak a szomszédban 5. Úgyhogy nem cél a város legnagyobb macskaalmát legyártani. Amúgy mióta kiraktam pár macskariasztó eléggé lecsökkent a kertben található aknák száma. :)

(#55653) kavalkád


kavalkád
aktív tag

akinek bejött a Parkside Performance széria az most itt válogathat kedvére. szerintem a dekopírra benevezek, ennyiért megér egy próbát.

(#55654) fogtunder válasza kavalkád (#55653) üzenetére


fogtunder
nagyúr

óbakker, erre vártam már egy hónapja, de közben persze berendeltem egy Dewalt asztalit is, így már lehet megölnek itthon :D

én mondjuk a kisflexen és a vésőkalapácson gondolkodok, akku szerencsére van itthon bőven hozzájuk, az már nem kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55655) kavalkád válasza fogtunder (#55654) üzenetére


kavalkád
aktív tag

azt tudod esetleg (vagy bárki más), hogy a Parkside akksik melyik másik cégével kompatibilisek? vagy ez sem passzol semmi máshoz, jó szokás szerint?

(#55656) kavalkád válasza kavalkád (#55655) üzenetére


kavalkád
aktív tag

na ahogy nézem ez az új akksi széria nem kompatibilis a régebbiekkel :(
hogy miért kellett áttervezni, érthetetlen.

(#55657) Grizzlu


Grizzlu
tag

Uraim,

jövőre el szeretnék kezdeni mókolni ajtók építésével. Sajnos nem vagyok szakember, de alapvető gépeim vannak (marógép kivételével), és azért soksok bútort összeraktam már inkább több, mint kevesebb sikerrel. De nem tudom, hogy induljak neki az ajtógyártásnak.

Tudnátok ajánlani szakirodalmat, avagy bármily más forrást, ahonnan alaposan tudnék tájékozódni?

Köszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#55658) Masooo


Masooo
aktív tag

Volt ezekről már szó itt többet. A parkside dolgok jók amíg nem vársz precíziós munkát, nekem ez róla a véleményem. A csapágyazások elég nagy tűréssel készülnek és ezért nem is pontosak a gépek legalábbis amiket én birtokoltam. Azok amik nem vágni vannak, azok azért használhatóak.
A dekopírok közül 2 nem prémiumnak cimkézett gépet is hozzám vágtak. 2 külön típus. Vékony, mondjuk 6-8mm anyagot még egész szépen elvágnak de ha pl vastagab valamit kell szelni, akkor megvezeti már a kést és a vágás az általad látott részen hiába pontosan a vonalon megy, lent a másik oldalon már nem, a milwaukee nem csinál ilyet.
A prémium is einhell szóval lehet ez a piros kategória de az sem egy csoda.

A többi gépéhez a mostani héten meg annyit, hogy baxxa meg. Vki linkelte az osztrák lidl ajánlatokat:

na ekkor engedtem el a dolgot.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55659) fogtunder válasza kavalkád (#55656) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem ez ugyanaz, mint a régiek Parkside akkuk, milyen áttervezést látsz? Tudtommal amúgy nem kompatibilis más márkával, a Dewalttal biztos, hogy nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55660) Masooo válasza Grizzlu (#55657) üzenetére


Masooo
aktív tag

Hát ez ajtó számtól is függ. Rendelhetsz szerkezetkész ajtót és akkor a kerettől eltekintve ami profi lesz, úgy szereled fel a közepét, ahogy tetszik, szigetelheted meg amit akarsz.

Amint mahad akarsz keretet is készíteni akkor már nem árt egy maróasztalt készíteni a felsőmaróhoz vagy venni adaptert ha van asztali fűrészed és lehet bele telepíteni ilyet. Kézi felsőmarással véleményes eredmény születne még akkor is ha találékony nép vagyunk.
Én is így fogok tenni a teraszra mert vonza a fantáziám, de első körben veszem a keretet. Nyáron ha lesz rá időm akkor építek egy maró asztalt, láttam egy jó és praktikus tervet rá, egy próbát megér majd.

Sok sikert hozzá ,folyamatos tájékoztatásról ne feledkezz meg.

Ágy:
Talán csináltunk képeket közben mikor készült, de én ezt a munka heevében általában elfeledem. Most egy weblapot be kell fejeznem mert karácsony előtt le kell adni, de holnap igyekszem keresgélni a régebbi képek között, a rajzolt tervek a szerkezet vonatkozásában azok biztos megvannak mert 2 hete találkoztam a projekt füzettel és benne voltak azok is.

Akku:
Einhell befogatás a teteje de a csúszó része már nem, vették a fáradtságot arra, hogy másik formát öntsenek. Így a parkside a parksidera jó amennyire tudom a netről. Bármi van, akkus parkside kardfűrészt ne vegyél, a legjobb példa arra, mennyire vacak a csapágyas megoldás. rezonáltatja a lapot, ilyet nem is láttam még másik márkától, ami azért nem kicsit veszélyes.

sorry a dupla miatt, ketté akartam venni a két dolgot ez volt az ok.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55661) kavalkád válasza fogtunder (#55659) üzenetére


kavalkád
aktív tag

új, "X20V team" és régi Performace akksi. az utóbbit megtükröztem, hogy könnyebb legyen észrevenni a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#55662) fogtunder válasza kavalkád (#55661) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ja, hát ez a váltás nem most volt, hanem úgy 3 éve, nekem már csak ilyen gépeim vannak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55663) kavalkád válasza fogtunder (#55662) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én amit tavaly március/április környékén vettem gépet annak még a "régi" fajta volt, de nem is az érdekes, hogy mikor, hanem, hogy minek? így biztos nem ruházok be ilyen gépre, hogy a régi akksiaim mellé vehessek most másik csatlakozásúakat + töltőt is és felteszem nem én vagyok az egyetlen aki nem akar N számű különböző akksit managelni.

(#55664) fogtunder válasza kavalkád (#55663) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hát ez eszméletlen fura, én nagy gyűjtője vagyok évek óta a 20V Parkside cuccoknak, van sima fúró, brushless fúró, brushless orrfűrész, körfűrész (mondjuk ez jó szar is sajnos), az összes ugyanilyen akkuval jött.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55665) kavalkád válasza fogtunder (#55664) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem igazán értem mit tartasz eszméletlen furának?
kevesebb mint egy hónappal ezelőtt is árultak még ilyen akksis eszközt.
nem kevered véletlenül a sima és a Performance ternékeket?

[ Szerkesztve ]

(#55666) runner 125 válasza runner 125 (#55627) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bocsbocs, erre senki? :) Rakok akkor 3db-ot 1 ajtóra. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55667) Kiscsőke válasza kavalkád (#55653) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az a lyukfűrészkészlet nagyon megérős, valamint a fafúrókészletet is meg kellene nézni, úgy néz ki mint amit annak idején leraboltunk.
A dugókulcskészletről van valakinek véleménye? Csak mert a régi már eléggé le van amortizálva.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#55668) Kiscsőke válasza runner 125 (#55666) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az az ajtó több mint 5Kg, én raknék rá 3-at

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#55669) runner 125 válasza Kiscsőke (#55668) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi szépen, akkor jól sejtettem. Köszi még egyszer. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55670) mdk01 válasza runner 125 (#55669) üzenetére


mdk01
addikt

A középsőt ne középre, hanem a felső 1/3-ba rakd a felső pánt alá.

(#55671) Caldera1 válasza csudri (#55650) üzenetére


Caldera1
tag

Vörös fenyőből csináld meg, és ha nem kezeled le, akkor se lesz semmi baja, csupán beszürkül. De valakinek tetszik úgy is.
De ha mindenképp felületkezelni akarnám a helyedben, akkor én tungolajjal tenném.

(#55672) runner 125 válasza mdk01 (#55670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érthető, jogos felvetés, úgy csinálom, köszönöm neked is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55673) st6969 válasza Masooo (#55658) üzenetére


st6969
őstag

"A prémium is einhell szóval lehet ez a piros kategória de az sem egy csoda."

Ezt úgy érted, hogy a Parkside Performance is Einhell gyártmány? Ez biztos? Honnan lehet tudni (forrás)?

(#55674) st6969 válasza fogtunder (#55664) üzenetére


st6969
őstag

"...körfűrész (mondjuk ez jó szar is sajnos)"

A körfűrész is Performance? Vagy sima zöld? Igaz, most nem lesz körfűrész de következő alkalommal én beszereztem volna. De ha xar... :U

(#55675) fogtunder válasza st6969 (#55674) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sima zöld. performance-ból orrfűrészem van, az alapvetően megérte az árát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55676) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Dewalt DWE 7485-be milyen lapot érdemes venni, ha rétegelt lemez és MDF finom vágása a cél? a gyári lap nagyjából darabolni OK, de nem szépek az élek, amiket vág. 210*30mm méret kell bele.

:R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55677) kavalkád válasza st6969 (#55673) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Parkside limited edition. hogy mik vannak...
ez pl Einhell-re erősen hajaz.

(#55678) st6969 válasza kavalkád (#55677) üzenetére


st6969
őstag

Nem tudtam, hogy létezik limited edition :Y
De ez nem Performance.
Sima zöld Parkside-ból egyébként több is van otthon, azok tapasztalatai alapján mondom, hogy soha többet zöldet nem veszek. Viszont a Performance-ban van reményem. De ha az is Einhell, akkor nem tudom (van piros Einhell szerszámom is, köszi, nem...) :(

[ Szerkesztve ]

(#55679) kavalkád válasza st6969 (#55678) üzenetére


kavalkád
aktív tag

igen, inkább csak érdekességnek raktam be.
az Einhell nekem is csalódás, de a Performance-ben nem látok hasonlóságot hozzá, szerintem az valami más cégtől/céggel van licencelve/gyártva.

(#55680) kavalkád


kavalkád
aktív tag

eközben a műhelyben:
- ez a 2 Parkside akksi nem passzol egymással!
- fogd csak meg a söröm ...

(#55681) qqzs


qqzs
őstag

Ikea algot konzolra szeretnek pincebe polcokat, azaz ehhez keresek költséghatékony megoldast mert kene vagy 40 méter 55 centi szelesben. OSB élére raknék tető lécet. Szerintetek 10 mm-es osb elég lenne ilyen esetben? A konzol 70-80 centinkként tartana.
Szamitasom szerint 18as retegeltbol 3400/m2 lenne es lec merevites nelkul ez is hajlana idovel ugy gondolom de retegeltet nem ismerem tulsagosan. 10mm-eses OSB ket elen leccel meg 2200ft/m2.
Szerszamok dobozok faanyag lesz rajta, sulyzok, konvesdobozok nem.

Eladó: GTS450

(#55682) pacman_123 válasza kavalkád (#55680) üzenetére


pacman_123
tag

Hát ez tetszik :D Nagyon jó. Szemesnek áll a világ.

Jut eszembe, szem, én meg vettem "energialáncot" ebay-ről a cnc-s projektemhez, Mert erről a műanyag "kukacról" valamiért itthon úgy gondolják, hogy a vesémet is adnom kéne, az meg még kell mert szoktam inni. Úgyhogy tervezek, nyomtatok. Lehet össz-óraszámban nem járok jól (egy láncszemet 43 perc alatt nyomtatott ki, és kell kb 10, plusz a végpontok, 4db) , de van PLA is, meg a 3D nyomtatóm sincs úgy és arra használva, amire gondoltam hogy lesz. Hát most legalább van.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55683) csudri válasza qqzs (#55681) üzenetére


csudri
őstag

Hol veszel manapság Algot konzolt?

(#55684) qqzs válasza csudri (#55683) üzenetére


qqzs
őstag

megvettem az utolso 50 darabot felaron :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#55685) fogtunder válasza qqzs (#55681) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 10mm-es OSB strukturálisan sokkal gyengébb, mint a 10-es rétegelt, polcnak szerintem ilyen távokkal nem lesz jó. nálam a 12-es rétegelt is enyhén meghajlott már két év alatt 1m-es távon, pedig csak ruhák vannak rajta.

gyalult collos deszka? én abból csináltam a kerti tárolóba a polcokat, ennél nagyobb közökkel, az egész jól tart.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55686) kavalkád válasza pacman_123 (#55682) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ez jó kis projectnek tűnik, én is belekezdtem egy hasonlóba, aztóta is ott van a fiókban a raspberry, kis kijelző, elekronika, léptetőmotor, meg tengelyek, sosincs hozzá elég lelkesedésem/elszántságom, hogy elkezdjek vele fogalkozni.

kitartást hozzá, majd számolj be ha elkészültél, érdekel!

ps: ezt is ma találtam, érdekes.

(#55687) qqzs válasza fogtunder (#55685) üzenetére


qqzs
őstag

Lesz még két szélén tetokec merevites, úgysem?

Eladó: GTS450

(#55688) fogtunder válasza qqzs (#55687) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, a fölött elsiklottam, a Bramac léc talán merevít rajta annyit, de ilyet még nem csináltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55689) pacman_123 válasza qqzs (#55687) üzenetére


pacman_123
tag

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138654017&t=9104263

Ezt én követtem el. 15mm-es OSB, és látod a merevítést, alul-középen 5x5-ös stafni. 1m-es fesztáv. Így jó, van amin van bőven teli befőttesüveg is. (élzárt OSB-n mint kamrapolcon NEMRÖHÖG! :D nem én kértem .. csak kaptam már az anyagot így)

De ha úgy érted, hogy a tetőlecet nem vékonyítod le 10mm-esre, hanem hozzáragasztod, csavarozod élése állítva, szintbe hozva a polc tetejével (így alul lesz "szoknyája), akkor szerintem úgy rendben lesz 70-80 cm fesztávon. Így, keresztmetszetben:

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55690) Z0mbi válasza kavalkád (#55680) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:D kiraly! errol is eszembejut hogy jolenne mar foglalkoznom a 3d nyomtatommal mert arra se volt idom (nem csak az asztalossagra)

[ Szerkesztve ]

(#55691) qqzs válasza pacman_123 (#55689) üzenetére


qqzs
őstag

Köszi. Én alá gondoltam rakni csak simán racsavarozom pici ragasztóval. A fal felőli merevitest meg vagy a polcra ra vegigfuttatva rakom vagy ha alulra akkor még csak a konzolok közé.

Eladó: GTS450

(#55692) monti0222w válasza kavalkád (#55679) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem védeni akarom az Einhellt, mert szívem szerint én sem azt vettem volna, de annyi pénzem volt rá és ennél a gépnél állt össze mindaz a követelmény amit adtam, mai napig mükődik, le is kopogom gyorsan. Jó pár fusit megcsináltam már vele, bár az is igaz mivel nem egy a szakmánk így a felhasználás sem ugyanaz, parkettás. Amúgy Milwaukee-t vennék, de szép ára van.

(#55693) kavalkád válasza monti0222w (#55692) üzenetére


kavalkád
aktív tag

OK, örülök, hogy neked bevált. remélem megmarad majd a pozitív véleményed amikor garanciás problémát szeretnél majd intézni a hazai szervízzel, és ezt őszintén kívánom, nem irónia.

(#55694) T J válasza runner 125 (#55666) üzenetére


T J
tag

Úgy emlékszek 5kg körül van a blum pántok terhelhetősége (ezt az ajtó súlya mellett az alakja is befolyásolja). Lehet hogy triviális amit írok, de arra érdemes figyelni, hogy ha három pánt van egy ajtón, akkor amikor a virtuális forgástengelyre merőlegesen állítod, akkor legalább 2 pánton kell állítani, így lesz egyenes a forgáspontokat összekötő képzeletbeli egyenes. Minél közelebb van egymáshoz két pánt, az ajtó és pántok rugalmassága annál kevésbé tolerálja az ilyen beállítási pontatlanságot. Nagy pontatlanságnál már nem csak az ajtó súlya, hanem a pántok egymást is terhelik.

[ Szerkesztve ]

(#55695) Grizzlu válasza Masooo (#55660) üzenetére


Grizzlu
tag

Köszi az egyedüli választ - az ország első számú asztalos fórumán ennél többre számítottam. Mindent magam szeretnék csinálni, a ház összes (kb 10) ajtaját én szeretném csinálni. Veszek majd egy marógépet. Köszi.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#55696) Masooo válasza st6969 (#55673) üzenetére


Masooo
aktív tag

Szia

Azt olvastam egy külföldi lapon, de most az istenért nem lelem.
Általánosságban van róla infó pl itt: https://www.profigazda.hu/einhell_marka_44
de ez a performancera nem tér ki csak arra, hogy a parkside is az.
Én német forrást találtam erre anno, ha meglelem, hiánypótolni fogom, de ne emiatt ne vedd meg.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55697) kavalkád válasza Grizzlu (#55695) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a bolygó első számú keresője: "épületasztalos szakirodalom"

(#55698) st6969 válasza Masooo (#55696) üzenetére


st6969
őstag

Köszi. Ha nem lesz, akkor az amiatt nem lesz, hogy nem érek oda elég korán.
Amit tudtam, megtettem: Lidlben dolgozó cimborának szóltam, hogy tegye már el: nem lehet. Akkor elmentem ma zárás előtt, hátha kipakolták: sok mindent igen, de a Performance-t nem lehet :Y Mindössze annyit sikerült megtudnom, hogy hány db-ot kaptak (itt vidéki kisvárosban nem túl sokat) :(

(#55699) Kiscsőke válasza st6969 (#55698) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az asszony is ott dolgozik, éjszakára lett berendelve két kollégája kipakolni. (Cegléd)

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#55700) fogtunder válasza st6969 (#55698) üzenetére


fogtunder
nagyúr

már megint a szokásos volt reggel, a vésőkalapácsot és a flexet ötösével vitték a nepperek, gondolom jófogáson már holnap fent lesz 40-ért. én is egy paneldzsungel közepén élvő boltban találtam, mindenhol máshol le volt fosztva, fél 8-kor így is csak két darab volt már a negyedik helyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.