Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55951) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok! Volna egy kérdésem, amit egy másik topikban is feltettem, de itt talán előbb kapok választ. Előre bocsájtom, hogy nem vagyok szakember semmi itt felbukkanó szakmában csupán itthon, barkács szinten tevékenykedem néha. Csak, hogy ne kelljen mindenért szakembert hívni. Szóval. Van egy B&D csiszológépem, amihez tépőzáras csiszolópapírt keresek. Sajnos a használatijában leírt típusúakat nem kapom meg itthon sehol, így alternatívák mellett döntöttem. Találtam is pl. Extolban hasonlót. Ez méretre szinte ugyan az, mint az enyém, nyolc lyukú is, mint az enyém, de hiába írok boltoknak, mind azt mondja, hogy jó rá, csak a lyukak kiosztására kell figyelni. Lemértem hát a papírt, hátha így pontosabb infóhoz jutok, de ilyen "mély" szinten meg már nem foglalkoznak velem a boltok. Íme a papír :

Ti itt sokat látottak vagytok. Tudna valaki segíteni nekem ebben a kérdésben? Még annyit, hogy bár lehet, buta a kérdés, de bármilyen formában (tekercsben, nagyobb lapokban) nem lehet kapni öntapadós csiszolópapírt? Mert akkor én méretre vágnám és ki is lyukasztanám magamnak, de ne tudom, hogy ilyen egyáltalán létezik e?
Köszi a választ!
:R

[ Szerkesztve ]

(#55952) jimy_l válasza kokokka (#55951) üzenetére


jimy_l
tag

Hali! Vedd fel a kapcsolatot a rozmaring kft-vel, vagy a clarflex kft-vel.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#55953) jimy_l válasza nzozz (#55940) üzenetére


jimy_l
tag

Én nagyon szeretem mind a viaszos, mind az olajos felületeket is. Igyekszem az ügyfeleket is ebbe az irányba terelgetni. Nagy kísérletező és keverő is vagyok. Ami eddig és legjobban bevált olaj szinten és bátran ajánlom mindenkinek az az Odie s Oil. Nem túl olcsó viszont egy rétegben kell felhordani, és 37nm-re elég egy üveg. Én már 5 üveggel elhasználtam, eddig panasz nélkül. Munkalapra is használtam, szintén tölgyre. A megrendelőt azzal győztem meg, amikor megmutattam neki a próba kenést, úgy dobta le a vizet mint a frissen pucolt üveg.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#55954) kokokka válasza jimy_l (#55952) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Látom ők ilyesmire szakosodtak.

(#55955) kokokka válasza jimy_l (#55952) üzenetére


kokokka
őstag

Írtam is Nekik. Megnéztem a kínálatukat, egyiknél sincs ilyen papír. De reménykedem :)

(#55956) jimy_l válasza kokokka (#55954) üzenetére


jimy_l
tag

Én vettem már tépőzáras vásznat, asszem a rozmaringtól. Még a kálmán csiszolás technikánál lehetne érdeklődni.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#55957) CactuS válasza jimy_l (#55953) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet hülye kérdés, de ilyen olajos/viaszos kezelést lehet használni használati tárgyakhoz is? Pl: ágy, vagy ruhás szekrény? Vagy ezeket valamivel "zárni" kell, hogy ne hagyjanak nyomot maguk után? ? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#55958) kokokka válasza jimy_l (#55956) üzenetére


kokokka
őstag

Hát méretre jó tépőzárast találtam, csak a lyukak jó helyen vannak e az elszívás miatt? Ez itt a nagyobb kérdés.

(#55959) jimy_l válasza kokokka (#55958) üzenetére


jimy_l
tag

Veszel 8-10 mm -es lyukasztót és kikalapálod. 5-6 db átvisz eccerre.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#55960) jimy_l válasza CactuS (#55957) üzenetére


jimy_l
tag

[link] Ezt már használtam, minél több rétegben kened annál fényesebb. Vagy méhviasz terpentinben feloldva. Vagy ez az Odie s oil, spaklival elhúzva. Az Odie s -ről találsz videókat a youtubeon.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#55961) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok, a masik forumon mar sok javaslatot kaptam, de meg mindig vannak bennek kerdesek es tobb szem tobbet lat alapon, itt is szeretnek velemenyt kerni az alabbi fa terasz (modositott) vazszerkezetvel kapcsolatban.

A terasz alapterulete 5*3.8m, melynek padloszintje 50cm-re lenne a talajtol. A teto fel-fel meterrel logna tul a teraszon, 20 fokos lejtessel.
A szerkezeti elemek 8mm epitocsavar kerulnek majd rogzitesre, es a szarufak lesznek 'megfaragva' a szelemenre ultetes miatt.

A terv:
1. A falra vegyi dubellel kerulne fel 1-1 75*150-es gerenda. A felso 3 ponton alatamasztva.
2. Es ugyanebbol tovabbi 1-1 db kerulne rogzitesre a kozepzo es elulso oszlopok also reszen is.
2. Az oszlopok 120*120-asak.
3. Ezekre ulne ra a szinten 120-as szelemen (6m).
4. Majd erre kerulnek 75cm-kent a 75*150-es szarufak, melyekre majd hajopadlo es zsindely kerul.
5. A padlozat ala 50cm-kent kerulnenek a 50*150 gerendak, melyek a 3 darab 75*150-es gerendakra ulnek ra. Erre majd WPC kerul :/

Mit gondoltok, min valtoztassak, hogy ha nem is atombunker, de biztonsagos, stabil legyen?


(#55962) mahoo válasza mahoo (#55961) üzenetére


mahoo
csendes tag

Mar nem tudtam modositani:

5. A padlozat ala 40cm-kent kerulnenek a 50*100 gerendak, melyek a 3 darab 75*150-es gerendakra ulnek ra. Erre majd WPC kerul :/

(#55963) CactuS válasza jimy_l (#55960) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, ez a színezhető jónak tűnik, kapóra jönne a sötét árnyalatú. És ha ez megszárad, akkor utána érintésre nem hagy már nyomot maga után?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#55964) somfalvi válasza mahoo (#55961) üzenetére


somfalvi
tag

Szia! Ajánlanék a youtubon egy ezzel a kérdéssel is foglalkozó csatornát : [link]

(#55965) somfalvi válasza kokokka (#55951) üzenetére


somfalvi
tag

Szia! A lyukak csak az el szívást segítik elő, de nem feltétel a csiszoláshoz. Enélkül is lehet dolgozni. A géped pontos típusa mi? Egy fotó nem ártana. :) Saját gyártású papírral az a gond ,hogy lyukasztásnál megsérül a szövet, ezáltal nem lesz tartós és időálló .Valamint kiszakadhat a csiszoló oldal .

(#55966) petyus80


petyus80
csendes tag

Sziasztok! Csiszológép ajánlásokat szeretnék kérni tőletek panellakás ajtótokjainak csiszolásához. Melyiket érdemes megvenni, ami erős, hatékony és a későbbiekben is használható egyéb munkákhoz? Előre is köszönöm!
Ezeket nézegettem eddig:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#55967) somfalvi válasza petyus80 (#55966) üzenetére


somfalvi
tag

Feltételezem, ha panellakás ajtóhoz kell neked, akkor szinte nem is dolgozol majd vele a későbbiekben. Mivel panelben élsz. Jól gondolom? A második linkre nem hoz semmit Én erre a műveletre 2 olcsó gépet vennék, egy delta csiszolót ,a nehezen hozzáférhető helyekre: EINHELL TC-DS 19 DELTACSISZOLÓ 190 W Egy másikat az oldal csiszoláshoz: Powerplus POWE40010 Excenter csiszolót nem vennék, mert könnyű vele domborút csiszolni ,ami ronda lenne ajtó toknál. Csiszoló papirból vegyél többet.

(#55968) petyus80 válasza somfalvi (#55967) üzenetére


petyus80
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Ez volt a második link:
[link]
Igen, panelba lakom, de van hétvégi ház, ahol a csiszolót még tudnám hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

(#55969) somfalvi válasza petyus80 (#55968) üzenetére


somfalvi
tag

Továbbra is tartom magam az általam ajánlott gépekhez. Az ajtótokkal gyorsan végzel majd. Többi munka még nem tudni mi lesz .Mik az ez irányú tervek?

(#55970) petyus80 válasza somfalvi (#55969) üzenetére


petyus80
csendes tag

Ház előtt lévő terasz gerendáinak lecsiszolása, kerítéslécek, ilyenekre gondoltam.
Az ajánlott Einhell deltacsiszolóval az ajtótok sarkait szépen le lehet vele csiszolni? A sarkokba elég rendesen beült a régi lakó által felkent festék. Lehet szép éleket csiszolni vele?

(#55971) kokokka válasza somfalvi (#55965) üzenetére


kokokka
őstag

Egy B+D Duosand. Teljesen portalan működésű, de ehhez mindenképpen kellenek a lyukak.

(#55972) epmd válasza petyus80 (#55970) üzenetére


epmd
tag

Itt most mi a cél,natúr fáig leszedni a festéket?

(#55973) petyus80 válasza epmd (#55972) üzenetére


petyus80
csendes tag

Amennyire csak lehet, szeretném szép simára lecsiszolni őket. Nem tudom mennyire lesz majd lehetséges ill. kell-e fáig csiszolni őket.

(#55974) mdk01 válasza petyus80 (#55966) üzenetére


mdk01
addikt

Egy képet rakhatnál az ajtóról, pontosabb segítséget kapsz.
Excenteres gépre lesz sztem szükséged és egy multicsiszolóra. A sarkokhoz, belső élekhez nem igazán férsz hozzá géppel oda kézi csiszolás kell majd, ezért ne alapozz sokat a multi csiszolóra, de fog tudni segíteni.
Ha nagy felújításon vagytok és hosszú távra terveztek érdemes körbe nézni a CPL ajtók körül. Arra figyelj, hogy minimálisan többért olyan CPL ajtót is lehet kapni ahol a borítás is dekoros ami sokat segít az állag megóváson.

(#55975) mdk01 válasza mahoo (#55961) üzenetére


mdk01
addikt

A házon van szigetelés?
A 3db alátámasztás nem feltétlen kell, ha normálisan fel van fúrva az a tartó gerenda.

(#55976) petyus80 válasza mdk01 (#55974) üzenetére


petyus80
csendes tag

Köszönöm. Esetleg konkrét típust tudnál ajánlani? Az előző kolléga már írt kettőt, de több vélemény alapján könnyebb dönteni. Még egy szakmai kérdés:80-as papírral kezdve és 120-as papírral finomítva az elégséges felületet biztosít a későbbi festéshez?

(#55977) somfalvi válasza kokokka (#55971) üzenetére


somfalvi
tag

Írj a B+D-nek! E-mailt. csiszolópapír ügyében! Ők meg tudják mondani melyik papír jó hozzá a piacon. Mivel lehet, hogy van másik gyártónak is ilyen lyukosztású gépe, aminek papírja jó ezen géphez is.

(#55978) somfalvi válasza petyus80 (#55970) üzenetére


somfalvi
tag

Excenter vásárlásakor ne csak a teljesítmény lebegjen szemed elött, hanem a rezgőkör is. A terasz gerendáihoz excenter passzol jobban. Kerítés lécek csiszolását pedig ezzel a géppel szoktam kivitelezni, amikor nekiállok itthon: [link]

(#55979) kisdnl


kisdnl
csendes tag

Sziasztok,
Beltéri ajtó csere előtt állunk, luc vagy borovi fenyő lenne, kérdésem melyik a jobb és miért? Megéri a borovi a felárat?
Felületkezelésre először Milesi vékonylazúr+lakkra gondoltam, de felmerült, hogy Auro olaj +viasz is, talán kivitelezni egyszerűbb lenne. A cél leginkább a fenyő természetes színének meghagyása.
Képet esetleg tudtok mutatni olyan fenyő ajtóról, ami olajozva+viszolva van? Gondolom az évek alatt sötétedik mint egyéb fenyő bútor.
Köszi a válaszokat!

(#55980) pacman_123 válasza kokokka (#55971) üzenetére


pacman_123
tag

Elég gyanúsan hasonló lyukkiosztású, és méretű a papír, mint a DuoSand-é:


https://edigital.hu/csiszoloanyagok/extol-premium-csiszolopapir-tepozaras-93x190mm-es-8-lyukas-keszlet-p80-10db-oscs-242080-p650817

Annyira mindenesetre nem drága, hogy ne érne meg egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55981) kapu2006


kapu2006
tag

Így kell eladni egy túlárazott védőkesztyűt: [link]

(#55982) kapu2006


kapu2006
tag

BÚÉK! 2021

(#55983) kokokka válasza pacman_123 (#55980) üzenetére


kokokka
őstag

Bár nem innen, de ma rendeltem ilyet próbára.

(#55984) mdk01 válasza petyus80 (#55976) üzenetére


mdk01
addikt

Makita alá nem érdemes sztem adni.
Multi csiszolóból nem tudom mi a jó, de eddig bármit vettem xar volt. A következő egy Fein lesz, befejeztem a kísérletezést.
Kerítés csiszoláshoz pedig majd szalagcsiszolóra lesz szükséged, amiből szintén nem tudom mi a jó a noname kategóriából, Makita alá ott sem adnám.

(#55985) bim válasza mahoo (#55961) üzenetére


bim
veterán

Én mondjuk a hajópallóra közvetlenül nem verném rá a zsindelyt.
Rétegrend a következő. hajópallóra rálécezel 12mm-es OSB alá 31,25cm.-ként figyelembe véve az első sornál a 125cm.-t. Vagy 15mm-es OSB alá 41,66cm.-ként. OSB majd alátétlemez. Nyilván ki kell alakítani az oromszegést amit nem gond ha oldalra túllógatsz 15-20cm.-t a szarufa oldalától. Ha nagyon menőzni akarsz akkor a zsindelylevél szélességét megmérve (3 vagy 4 leveles) levonsz egy fél levélszélességet. Nem az 1 méteres levél fele hanem a lelógó látszónak egy "fül" fele. És az egész levelekhez hozzáadod ezt az értéket minimalizálva a hulladékot. Sokszor a fedőanyaghoz készítjük a szerkezetet mert úgy igazán szép. Ne feledkezz el az oromszegélybádog mellett hagyni 1,5-1,5cm helyet dilatációnak. Nyilván a merőlegesekre nagyon figyelj!
Esetleg ha még jobban akarsz virítani akkor bemarod a lambériasort az oromszegés deszkába így nem látszik a lambéria levágása. Cserépnél is így készítjük.
Nehezebb leírni mint megcsinálni. :F

(#55986) epmd válasza kapu2006 (#55981) üzenetére


epmd
tag

Rendeltél?

(#55987) somfalvi válasza kisdnl (#55979) üzenetére


somfalvi
tag

Pácolhatod is ,az jóval olcsóbban kivitelezhető. Majd jöhet a lakk. [link] [link] [link] [link] [link] Ha anyagilag nem megterhelő, akkor borovit venném. A fa tulajdonságai, tónusa, ill.fa szerkezete jóval jobb mint a lucé.

(#55988) pacman_123 válasza epmd (#55986) üzenetére


pacman_123
tag

Egy olyan site-ról, ami úgy kezdődik hogy "joycoolme", és nagyrész ruhákat ad el? Remélem nem rendelt ;]
Én az ilyen "viccelődő" site-ok üzemeltetőit, de legfőképp tulajait úgy egy vonóhorogra kötném ... és elvinném őket kocsikázni.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#55989) villifog


villifog
tag

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni még egy kézi körfűrészt. Egy Bosch GKS 190-es gépünk már van. A 190-es lap is elég nekünk, max pallókat szoktunk vele darabolni, sokat szoktunk OSB lapokat is vágni vele, általános felhasználásra kellene. Az alábbi gépekből Ti melyiket választanátok magatoknak?
Bosch GKS 190.
Makita 5008 MG Ezt ács munkákra (profi felhasználásra) is ajánlják.
Gépdepos ár.
Makita HS7611 J.

[ Szerkesztve ]

(#55990) Masooo


Masooo
aktív tag

Boldog új évet kívánok nekünk :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#55991) Skillet válasza Skillet (#55894) üzenetére


Skillet
addikt

Hát kész lett végül. Rémálom volt.
KATT
KATT
Ugye, így nem is ugyanazok az ívek, méretek lettek, ami csak akkor jutott el az agyamig, amikor már nekiálltam. De nyilván nem érdekel, nincs jelentősége, nem volt cél tökéletesen lemásolni a vállfát. Nem is ilyet szerettem volna, de ez legalább felszerkeszthető... Remélem.
Olajoznám. Skót szivacsot ajánlottak hozzá. Az mennyire jó ötlet? Illetve 10 perc után vissza kell törölni. Na de mivel? Mi az ami tényleg nem szöszöl kicsit sem?
Minden infót szívesen vennék, nem csináltam még ilyet.
:R
Ja, dekopírt próbáltam, de esélyem sem volt. Kérnék majd ajánlásokat normális gépre és lapra.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55992) mahoo válasza mdk01 (#55975) üzenetére


mahoo
csendes tag

Nem, nincs szigeteles a hazon.

(#55993) kapu2006 válasza epmd (#55986) üzenetére


kapu2006
tag

Naná! Ennyiért? Havonta egy új fűrészgépem lesz. :-)

[ Szerkesztve ]

(#55994) mahoo válasza bim (#55985) üzenetére


mahoo
csendes tag

Koszonom, tok erthetoen leirtad, igyekszem igy el jarni akkor.
Egyebkent maga vazszerkezet megfelelo szerinted. Azt mar szinte biztosra veszem, hogy a 6m-es szelemen, ami a 3 elulso olszlopon fog pihenni, az BSH lenne.

(#55995) kapu2006


kapu2006
tag

Ez mekkora!

[link]

(#55996) Soká válasza villifog (#55989) üzenetére


Soká
senior tag

Ha bevált egy körfűrész, akkor akár maradhatsz is annál. Nekem egy makita van és annyi rosszat tudok mondani róla, hogy nagyon hajlamos leverni a biztosítékot. Ha most vennék ilyen gépet, akkor talán figyelnék a lágyindításra.

(#55997) villifog válasza Soká (#55996) üzenetére


villifog
tag

Köszi.

Lehet maradunk a Bosch-nál, a gép is olcsóbb a Makitáknál.
39990 Ft.
Mindegyik gépre 3 év gari van reg. után. A Makita szerviz helyben van, elég sok Makita gépünk van, ezért gondolkoztunk még Makitában. Az 1400W-os gép azért bárhol használható. Illetve a gyári Bosch fűrésztárcsa is megfelelő volt nekünk, és árban is jóval olcsóbb mint a Makita fűrésztárcsái.

(#55998) runner 125 válasza villifog (#55997) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha már kézi körfűrész a téma, e kapcsán megjegyezném, h nekem egy ilyen Dewalt DWE560
-am van néhány éve. Eddig javarészt csak laminált parkettát, OSB-t, és fenyő szerkezeti elemeket vágtam vele. Ott nem volt semmi problémám a vágásképpel.
A minap viszont nekiálltam a satupadom belébe rétegelt lemezekből (18-as és 10-es) fiókos szekrényeket gyártani.
Nos, eddig azt hittem, h egy tök frankó gépem van, de amikor precíziós vágásról volt szó, hamar előjött számomra egy nagy hátránya, aminek konkrétan a hajlított vas lemeztalp az oka.
Ugyanis, a géphez a talp 3 ponton rögzül - pont mint a fenti Bosch-nál -, nyilván az 1-1 szegecselés, valamint elől a dőlésszög rögzítő. 18-as anyagnál amikor vezető mellett tolom a kézi erő által (meg nyilván a combosabb anyag "ellenállása" okán) az alátámasztás nélküli hátsó talprész egyszerűen "behajlik", nincs merevsége, tartása... ez által nyilván a fűrészlap táncolni tud...

Itt bántan meg, h nem alu öntvénytalpas verziót vettem meg annó kb 10.000ft-tal drágábban.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55999) bim válasza mahoo (#55994) üzenetére


bim
veterán

Keresztmetszetek elegendőek. Fatelepen majd centiben beszélj mert a millimétert nem értik. ;]

(#56000) villifog válasza runner 125 (#55998) üzenetére


villifog
tag

Leginkább OSB lapokat szoktunk vele vágni, azután élmaróval le szoktuk marni az OSB lapokat, utána kézzel finomra csiszoljuk a széleit. Rétegelt lemezt nem próbáltuk, fából is fenyőt használunk leginkább. Inkább csak hobbi célra van használva. Amúgy Makita pártiak vagyunk. Ezért is kérdeztem, hogy a másik két Makita (nekem ez a gép is szimpi), milyen minőséget képvisel a Bosch-hoz képest. 5-10 eFt. már nem annyira számít, ha jobb minőséget kap érte a felhasználó.
Te milyet választottál volna a mostani géped helyett?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.