Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50551) totoka2 válasza T J (#50259) üzenetére


totoka2
tag

Köszönöm mindenknek a jótanácsokat.

Végül a legegyszerűbb megoldást választottam ...a ragasztóhabot.
Gyorsan tudtam tesztelni a ragasztó hatást is ... mert az első ragasztásnál nem tartottam be az időket, és nem is sulyoztam le annyira mint kellett volna (az volt ráírva, hogy minimális a tágulása) így megemelte a lépcsőlapot 2mm-re, ami csak azért volt gáz, mert ez pont a legfelső lépcső volt, amit eleve be kellett flexelnem a födémbe, hogy szintben fusson a járólapokkal. Így vissza kellett bontanom .... hát elég jól fogta a hab.

Felrakok néhány képet, hogy mi lett belőle (persze vannak apró hibái, de így hobbistaként nekem megfelel...és ami a szigorúbb követelmény: a feleségemnek is :))



(#50552) Kiscsőke válasza totoka2 (#50551) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szép lett, gratulálok! :C

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#50553) vmaxter válasza pali923 (#50520) üzenetére


vmaxter
tag

Köszönöm! Ezek nagyon jó ötletnek tűnnek...

..., ezek szerint felesleges azon görcsölnöm, hogy visszaküldöm a gépet. Gyakorlatilag nincs rá garancia, hogy egyenesebben lehet akár 2x, 3x drágább kézi gyaluval dolgozni.

(#50554) liszi70 válasza vmaxter (#50553) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nincs rá garancia, hogy egyenesebben lehet akár 2x, 3x drágább kézi gyaluval dolgozni."

Így bizony. :K Ezek szőrös deszkák borotválására, durva felületek finomítására jók, de geometriai szabályosságot nem kell elvárni tőlük. Nem ez a funkciójuk.
Egyébként nem lehetetlen feladat egyenest csinálni velük, de nagyon macerás, mert csak szakaszosan kivitelezhető az úgynevezett "innen leveszek egy kicsit, onnan leveszek egy kicsit, állítok a fogásmélységen, na ott még egy kis ív, azt vékonyan letolom, de most meg amott lett púpos, állítok a fogásmélységen, most meg má' homorú, szarok bele, így marad"-módszerrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#50555) totoka2 válasza Kiscsőke (#50552) üzenetére


totoka2
tag

Köszi!
Egy csomó apró hibája lett ... node majd a következő lépcsőnél ... :)

(#50556) pacman_123 válasza totoka2 (#50551) üzenetére


pacman_123
tag

Hű, ennek nagy taps, főleg hogy nem a szakmád! Elárulod mivel vágtad ki a sokszögű darabokat? Én ilyen "szögmásolókkal", de nevezhetjük lépcsősablonnak is kísérleteztem. Először persze tesztdarabon, rétegelt lemezből csináltam "lépcsőlapot", mert az éles anyagnál csak egy lövésem volt mindegyik lapra. Fostam is rendesen, de megérte előtte tesztelni, viszonylag jól sikerültek ezek a "nem téglalapok" is.

Volt nekem is meósom, de nem feleség, attól sokkal rosszabb: az öcsém ... neki segítettem a házfelújításban. Mondhatnám hogy a svájci/német/japán a pontosság/precízség/tökéletesség tekintetében elbújhatnak mögötte ... igazából tőle fostam a legjobban :D

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#50557) thyeby válasza totoka2 (#50551) üzenetére


thyeby
őstag

Jó ránézni. Gratula!

Több fa van, mint asztalos!

(#50558) Grizzlu válasza generatoros (#50547) üzenetére


Grizzlu
tag

Vízszintezés. Ma is tanultam valamit, ami ráadásul fontosabb, mint amire az eredeti kérdés irányult.

Köszi mindenkinek!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#50559) Soká válasza totoka2 (#50551) üzenetére


Soká
senior tag

Szépen megcsináltad!!!

Amikor így ránéz az ember, akkor tetszik a letisztult egyszerű megoldás. Aztán ha belegondolok, hogy a gyakorlatban, a használat során hogyan változnak a dolgok, akkor rájön az ember, hogy a rugdosónak/homloklapnak nagy szerepe van, a pácolt lépcsőlap pedig csúnyán meg tud kopni...

Erről jut eszembe! Olyat szoktak csinálni, hogy a lépcsőlap és a homloklap eltérő színű fábol készül? Most azon gondolkodom, milyen lenne egy bükk/tölgy lépcsőlap + mahagóni vagy valamilyen sötét akác kombója. Lényeg az, hogy kontrasztja legyen a lépcsőnek. Ne ilyen:

(persze, ez is szép)

(#50560) thyeby


thyeby
őstag

Hátha lesz valaki, aki kisegít.

Talán fél éve keresett valaki ilyen körömnyi hátfal rögzítő műanyag bizbaszt. Én sem tudtam, mi a neve, hogyan és hol kell keresni, de valaki belinkelte, mint tételt az OBI-ban.
Én pedig jól elfelejtettem a nevit, az OBI-ban meg csak szaladgáltam, mint pók a falon, de nem leltem ilyet sehol.

Több fa van, mint asztalos!

(#50561) mdk01


mdk01
addikt

Ez?

[ Szerkesztve ]

(#50562) thyeby válasza mdk01 (#50561) üzenetére


thyeby
őstag

Igen.

Köszönöm, szenszej! :R

Több fa van, mint asztalos!

(#50563) pali923 válasza mdk01 (#50561) üzenetére


pali923
tag

Bakker, ennek az ára legalább akkora lehúzás, mint a tízezrekbe kerülő műanyag sablonok. :F Mekkora lehet egy ilyen műanyag biszbasz bekerülési költsége?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50564) Prémvadász válasza pali923 (#50563) üzenetére


Prémvadász
tag

Hátfal tartó 14mm x 10mm x 10mm csavarral műanyag fehér 10db

Nem bűn a lustaság.

(#50565) thyeby válasza pali923 (#50563) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm, igazad van.
Ha belegondolok, hogy kiadom bérbe, nyomtassanak nekem ötször ennyit 3D-ben, valószínűleg feleennyibe fog kerülni. Csakhát az nincs azonnal.

Több fa van, mint asztalos!

(#50566) pali923 válasza thyeby (#50565) üzenetére


pali923
tag

Igazad van, nem tekertem lejjebb, csak a fenti 1db-ot láttam. Akkor így már csak 10-szeres az árrés rajta. :D Meg a csavar is jár hozzá, az is drága. :)
Legfeljebb Kínából lehetne rendelni féláron, ha sokat rendelsz.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50567) thyeby válasza pali923 (#50566) üzenetére


thyeby
őstag

Hogy te miket tudsz? :o
Magyarul nem tudtam a nevit, nemhogy az íbén.
Ezzel is az a baj, hogy május negyvenedikén lesz itt, én meg azon is füstölgök, hogy az OBI-ban lefoglaltam, és majd csak 13 óra után vehetem át. Hát noomáális? :Y Hát nem.

Több fa van, mint asztalos!

(#50568) pali923 válasza thyeby (#50567) üzenetére


pali923
tag

Nem tudok ám én semmit, csak a képkereső guglit tudom használni. :)
Manapság már annak is örülni kell, ha a boltban találnak embert, aki meg tudja keresni a polcon, amit kértél... :W

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50569) qqzs


qqzs
őstag

Alin 10db 150ft elso talalat.

Eladó: GTS450

(#50570) rootkiller


rootkiller
őstag

Sziasztok!

Informatikát tanítok egy szakképző iskolában, ahol van asztalos osztályom is, akikkel Excelt tanulunk, már amennyire lehet nekik órát tartani.

Ahhoz kérném a segítségeteket, hogy ha használjátok valamiféle számításra az Excelt munkátok során, akkor kérem tudassátok velem. Szeretnék tanítani valami olyat, ami szakmába vágó, és talán felkelti az érdeklődésüket.

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#50571) troszti válasza Grizzlu (#50512) üzenetére


troszti
aktív tag

Én a SKYDD fakezelő olaj-at használom vágódeszkákhoz. Külföldi oldalakon keresgéltem, és mindenhol a Mineral Oil-t javasolják, hogy ez a leg-Food-Safe-ebb :D

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#50572) liszi70 válasza troszti (#50571) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bár nem volt még a kezemben ilyen, de nagy összegű fogadásokat kötnék, hogy ez sima paraffinolaj, ikeásítva. :D Épp a napokban volt szó róla, van gyógyszertári és élelmiszeripari minőségű borászati változata. Még a sűrűbb gyógyszertári is olcsóbb, mint az ikeás.

(#50573) Ajándékok válasza pali923 (#50566) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ezek a boltok nagyon drágák. Régen bútor kerékre volt szükségem. Praktikerben ~2000ft/db. Viszont rajta volt az importőr. Felhívtam. ~300ft/db. Ez más termékeknél is működhet...

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#50574) troszti válasza liszi70 (#50572) üzenetére


troszti
aktív tag

Wikipédia:
Mineral oil is any of various colorless, odorless.... .....Other names, similarly imprecise, include white oil, paraffin oil, liquid paraffin (a highly refined medical grade), paraffinum liquidum (Latin), and liquid petroleum. Baby oil is a perfumed mineral oil.

Szóval rakhatod azt a nagy összegű fogadást :D
Legközelebb akkor a gyogyszertárba veszem, köszi a tippet :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#50575) Eagl3 válasza rootkiller (#50570) üzenetére


Eagl3
veterán

Tanítsd meg őket árajánlat készítésre, az alap számításokra (m2, fm számítások, ezek összegzése).

(#50576) pali923 válasza Ajándékok (#50573) üzenetére


pali923
tag

Sok-sok éve jártam az akkor még létező Baumaxban, talán még kezdő barkácsoló sem voltam. A fióksínek ára 2000 Ft körül volt. Aztán valamiért bementem egy szaküzletbe, és nagy kerek szemekkel néztem, hogy 200 Ft-ért is lehet kapni ugyanazt. :F
A csavarok árában is kb. 4-szeres különbség van a barkácsáruházakban. Nem, nem ott olcsóbbak. :) Maximum vasárnap szoktam ott ilyesmiket vásárolni, ha sürgősen kell valami.
Csak kérdés, hogy ilyen hátlapizét hol lehet még kapni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50577) Gaborkik válasza pali923 (#50576) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Bors és Horváth ? Weblapjukon nem találtam, de furcsa lenne, ha nem tartanának.

(#50578) troszti válasza Eagl3 (#50575) üzenetére


troszti
aktív tag

#50570 rootkiller:
Maradék ídőben meg mutatsd meg nekik a SketchUp-ot :)

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#50579) varsam


varsam
őstag

Sziasztok

Végül megvettem a Makita RP0900 Felsőmarót, az első teszt marás meg is volt vele, szépen vitte az akácot.
De lesz még vele dolgom úgy gondolom :)

Persze a Parkside porszívó csöve és a maró adaptere véletlenül sem stimmelnek méretre és nincs adapterem hozzá. Remélem szerelvény boltban kapok valamit.

(#50580) pali923 válasza Gaborkik (#50577) üzenetére


pali923
tag

Én megkérdezhetem itt Győrben, kérdés, hogy Nyíregyen ez mennyire elegendő információ. :))

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50581) Gaborkik válasza pali923 (#50580) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Bocs, elvesztettem a fonalat, azt hittem már saját részre keresel :D

(#50582) kavalkád válasza varsam (#50579) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szürke PVC szennyvízcső + hőlégfúvó a barátod, szépen méretre lehet vele alakítani.

(#50583) varsam válasza kavalkád (#50582) üzenetére


varsam
őstag

Igen, sikerült meghekkelni végül :)

(#50584) Soká válasza varsam (#50579) üzenetére


Soká
senior tag

Na, hallod, jó nagy ház, ha ennyi lépcső kell bele! :)
És ez natur módon ilyen szép egyszínű? Ha nem írod korábban az akácot, nem is gondoltam volna. Ez tényleg akác?
És mennyire van szépen táblásítva? Publikus, hogy hol vetted?

(#50585) Grizzlu válasza Soká (#50584) üzenetére


Grizzlu
tag

Ahogy megláttam, nekem is egyből felrándult a szemöldököm :K

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#50586) thyeby válasza Ajándékok (#50573) üzenetére


thyeby
őstag

:C

Több fa van, mint asztalos!

(#50587) thyeby válasza rootkiller (#50570) üzenetére


thyeby
őstag

Árajánlat megbontása Excel-ben, részösszegek ismerete, cellahivatkozások használata (mind a négyféle).
A formázás is előre viszi őket, csak azt úgy kell, hogy konkrét formátumot kérsz (odaadod a mintát kinyomtatva, hogy így nézzen ki), amit nekik teljesíteni kell.
A világ végéig lehet használni egy Excelt, LibreOffice Calc-ot egy vállalkozásban.
Csak egy a baj: A te tanítványaid még nem mernek vállalkozásban gondolkodni.

És csatlakozok troszti fórumtárshoz azzal a módosítással, hogy a SketchUp (alapszintű, de az profi - ne az ellentmondást keresd, hanem értsd meg - mérethű rajz mm-ben, alkatrészlista nyomtatása, méretek megjelenítése, kompones létrehozása, komponens csoport létrehozása, ezek szerkesztése, bontása, elrejtése és felfedése, nézetváltások, aztán végül renderelés. Ezt szerintem előbb neked is meg kell tanulnod, de csapj bele a lecsóba!) használata egy asztalos számára sokkal nagyobb durranás, mint Excelezni. Szóval ne a maradék idődben, hanem főműsoridőben SketchUp, a maradék időben Excel, vagy OfficeCalc. (Ráadásul egy asztalos kadétot valószínűleg sokkal jobban is fog érdekelni.)

Ha jobban lesz időm, adok feladatot priviben, ha kérsz.

Több fa van, mint asztalos!

(#50588) thyeby válasza varsam (#50579) üzenetére


thyeby
őstag

PVC cső, hőlégfúvó, és olyan lesz a cső, amilyennek akarod.

Több fa van, mint asztalos!

(#50589) thyeby válasza pali923 (#50580) üzenetére


thyeby
őstag

Nyíregyen ma reggel a markába nyomták a süketnek az OBI-sok ezt a burkolt kopasztáshoz kellő kelléket. Job solved.

A nyílszíni kopasztás pedig, íme:

Képzett fafaragó se kérne ennyit. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#50590) thyeby válasza Soká (#50584) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem ez elég erős pácot kapott. Én imádom a sárga akácot natúr, de ezen nekem is megakadt a szemem.

Több fa van, mint asztalos!

(#50591) Grizzlu válasza thyeby (#50590) üzenetére


Grizzlu
tag

Nem lehet, hogy gőzölt anyag és onnan a sötétebb árnyalat?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#50592) Grizzlu válasza thyeby (#50590) üzenetére


Grizzlu
tag

Ha megnézed a második képet, a centi alatt fekvő anyagban egy szabályos négyszög teljesen elütő színű, szóval biztos nem pác.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#50593) thyeby válasza Grizzlu (#50592) üzenetére


thyeby
őstag

Valóban. Lehet, hogy ez gőzölt anyag.
De várjuk meg az RP0900 boldog tulajdonosát, mit mond rá.

Több fa van, mint asztalos!

(#50594) kavalkád válasza thyeby (#50587) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> Csak egy a baj: A te tanítványaid még nem mernek vállalkozásban gondolkodni.
Megkérdezted őket és ezt a választ adták?

> Ezt szerintem előbb neked is meg kell tanulnod.
Miből gondolod, hogy jelenleg nem tudja?

(#50595) thyeby válasza kavalkád (#50594) üzenetére


thyeby
őstag

Végülis igazad van. Csak tipp volt minden.
(Magam is számtek tanár vagyok. Nem tudok megnevezni olyan kollégát, aki ismeri a SU-t. De biztos van.)

Több fa van, mint asztalos!

(#50596) Soká válasza Grizzlu (#50591) üzenetére


Soká
senior tag

Remélem, megtudjuk. (nem úgy mint a "tömör" faasztal történetét...)

Nekem nagyon "pácbarnának" látszik ez az akác, noha nem sok logikát találok benne, hiszen egy ilyen anyagot vélhetően még darabolni fognak...
Az, hogy egy darab elüt, az a pácolás után is elüthet, ha valami kakukktojás genetikájú anyag kerül a többi közé. Sőt, az akác eleve elég változatos színű, ez meg baromira homogén. És teljesen hiányzik belőle a sárgás-zöldes tónus. Nekem az az érzésem mintha h.peroxiddal homogenizálták volna, aztán meg kapott egy barna pácot.

(#50597) pacman_123 válasza Soká (#50596) üzenetére


pacman_123
tag

Tesóm lépcsőborítása is (majdnem) ugyanilyen sötét akácból készült, csak vékonyabb, 26 mm anyagból és konyhai munkapultnak szánták eredtileg. Kezeléséről annyit tudok, hogy gyárilag olajozva volt. Hogy gőzölve volt-e ... azt nem. Innen származott.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#50598) varsam


varsam
őstag

Volt aki jól gondolta, natúr gőzölt akácról van szó, semmi kezelés nincs rajta, ez ilyen színű alapból. Ez a lap 2 rétegben ragasztott, hossztoldott, elég masszívnak tűnő anyag, ~9kg egy darab.
Ez tetszett a legjobban nekem is és feleségemnek is, bár nem olcsó, de tényleg nagyon szép már így natúrba is. 1-1 hiba azért előfordul bennük, de lehetett válogatni, rám bízták melyiket hozom el, átforgattam egy fél raklapot kb.
Zatikban vettem kint az Üllői úton, elég nagy készletük van belőle, plusz van más méret is: LINK Aki még nem volt kint, érdemes, kb úgy érzi magát az ember mint kisgyerek a játékboltban, szép nagy raktáruk van tele fával :)

Most első körben élmarom őket, aztán valahol kell bérelnem egy gérvágót, hogy méretre szabjam. Nekem 80-85cm széles darabok kellenek majd. Utána pedig olajozva lesz úgy terveztem.

(#50599) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Egy komódot szeretnék készíteni rétegelt lemezből (először bútorlapból terveztem, de mikor kiszámoltam a költségeket, rájöttem, hogy rétegeltből olcsóbb lenne, szóval miért ne csináljam abból :D ). A kérdésem az lenne, hogy a fiókokat (~500x370x130mm) készíthetem e 12mm-es rétegeltből, vagy ajánlott a 18mm-es vastagság ott is?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#50600) Z0mbi válasza troszti (#50599) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szia,
Fugg attol mekkora meretu lesz, a leghosszab oldalak merete, stb.
Az hogy te olcsobban veszed a retegeltet a butorlaptol az engem meglep :)
En tablasitott fenyobol vagy butorlapbol csinalnam. a 18mm sokszor kisert...vannak szerelvenyek amik esetleg pont 18 hoz keszulnek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.