Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51651) pacman_123 válasza st6969 (#51650) üzenetére


pacman_123
tag

én kizártnak tartom, hogy olyan bonyolult lenne, hogy ha felfordítod a gépet akár magadtól ne jönnél rá :)

Másik fórumon leírta egy fórumtárs, egy Aldis Workzone beállítását. Szerintem ezek egy kaptafák, lehet te is megtalálod azt az ütközőt.

Vagy, egy másik módszer, itt 4 csavart emleget egy másik fórumtárs, ugyan szintén Aldi-Workzone - de tippnek elmehet.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#51652) epmd válasza ViktorSz (#51646) üzenetére


epmd
tag

Szerintem még 50 rongy alatt kapsz a Kis-vakondban Holzhert,én is ott vettem vagy három éve.
Talán 12.7 széles 25mm hosszig lő be kapcsot.

(#51653) thyeby válasza ViktorSz (#51646) üzenetére


thyeby
őstag

Ki kellene sütni, hogy ez, és ez ugyanaz?

Több fa van, mint asztalos!

(#51654) kavalkád


kavalkád
aktív tag

kb. 90mm-es szögekhez keresek szögbelövőt, pneumatikusat, tudna valaki ajánlani konkrét típust?

(#51655) epmd válasza thyeby (#51653) üzenetére


epmd
tag

Nekem ez úgy tűnik mintha visszahajtaná a kapcsot mint egy közönséges irodai tűzőgép. :F

(#51656) st6969 válasza pacman_123 (#51651) üzenetére


st6969
őstag

"én kizártnak tartom, hogy olyan bonyolult lenne, hogy ha felfordítod a gépet akár magadtól ne jönnél rá"
Ebben bíztam én is, ezért ezzel kezdtem, de nem nagyon mélyedtem bele, és első ránézésre nem láttam nyilvánvaló lehetőséget erre.
Köszönöm a választ, jövőhéten újra nekiesek :) :R

(#51657) pacman_123 válasza st6969 (#51656) üzenetére


pacman_123
tag

Tudsz németül? Én nem. De ez a mókus itt épp egy Parkside fűrész beállításairól beszél, de hogy a derékszög után milyen csavarokról magyaráz, azt nem tudom, de közvetlenül ezután ... talán arról, hogy lehet beállítani:

https://youtu.be/6agpswoR21E?t=833

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#51658) pacman_123 válasza st6969 (#51656) üzenetére


pacman_123
tag

Tessék, találtam neked egy olasz videót is - bár olaszul is úgy tudok, mint németül, de csak türelmesen kell végignézni őket :

https://youtu.be/q3hoxkPEQ4U?t=659

Úgy néz ki, mintha azokat az első csavarokat kellene meglazítani mert azok szolgálnak ütközőként.

Mondjuk a videók alapján amilyen anyagból van ennek a Parkside-nak az asztala .. az maga a csoda, ha talál rajta egy sík felületet az ember (amihez aztán van értelme a derékszöget állítani).

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#51659) bim válasza kavalkád (#51654) üzenetére


bim
veterán

Ezt ajánlanám. Idén ilyet fogok venni én is és lecserélem az ősrégi Prebenámat. Ha komoly rögzítést akarsz akkor 3,1x90-es gyűrűs szeget veszel hozzá. Levegőigénye sem borzalmas mert simán elbír egy 50L-es 140L/perc nyomóteljesítményű kompresszor.

[ Szerkesztve ]

(#51660) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Alkalmi, sík, nem túl nagy felületű csiszolási munkához (tömörfa asztallap, kisszék, szekrény nyers fa teteje stb. kb. évente egyszer) milyen csiszoló ajánlott, erősen árérzékeny környezetben? Lux/Einhell excenter pl. vállalható ennyi bohóckodásra, vagy már ehhez is túl gagyi?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#51661) Alg válasza Alg (#51660) üzenetére


Alg
veterán

És még valami: a lent emlegetett tömörfa asztallapot hogyan szokás olajozni/viaszolni?
Ikeás Gerton asztallap (hossztoldott bükk), íróasztalként használva, tehát nagyjából vízmentes környezetben van.

Legutóbb egyszerűen lekentem a hozzá ajánlott ikeás fakezelő olajjal, ennyi elég neki vagy ajánlott gyantázni/viaszolni is? Méhviasz?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#51662) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Segítsetek picit, mert nem értem az árajánlatot amit kaptam egy asztalostól.

1) Megterveztem egy dupla nyúlketrec tartót és egy előszobabútort (egyszerű mint az egyszer 1 mindkettő, de neki ezzel már nincs dolga).
2) Kaptam rá egy árat, aztán 1 hónapig semmi, majd 1 hónap után kaptam egy újabb árat ami jóval drágább, úgyhogy kis szabadidőmbe utánaszámoltam.

Az új árajánlatban van 110k bútorlap néven és 85k munkadíj + élzárás 30k valamint vasalat, hátfal lemez, összesen 270k~, és 2 lenyíló és 2 kihúzható fékezős fiók van benne.

Mivel Sketchuppal csináltam a tervet, így nem volt nehéz találni hozzá egy plugint ami az előre beállított 2800x2070mm-es táblákba belerakja a bútort, és kiszámolja az optimális vágást.

Ezzel kijött, hogy egészen pontosan 3 táblával vágható 3mm-es fűrésszel 5mm ráhagyással minden oldalon, és 10mm a külső széltől esetleges sérülés esetén.
Ez bruttó 60-65k~

Segítsetek kérlek, hogy a maradék 45k bútorlap + 85k munkadíj mit takar?
Ahogy tudom a lapszabászat némi díj ellenében már ott géppel élvédőzik, kimarja amit kell, és gondolom az a 40-50k extra erre megy el.

Viszont akkor a 80k-ért 2 bútor esetében mire fizetem meg? Hogy elhozza a szomszéd utcából, és összecsavarozza 2-3 óra alatt? Ez még csak az első 2 bútor lenne a sok másiknak (köztük egy U alakú konyha), ezért ha már itt oda a bizalom, akkor megette a fene és inkább kutatok tovább asztalosért.

Erről van szó, bal oldali egy 190x140cmes előszoba bútor, a jobb oldali meg 2db 120centis ketrecet fogad.

(#51663) Eagl3 válasza BullZeye (#51662) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem ebben a formában kellett volna neki árajánlatot adnia.
Előszobaszekrény X ft, nyúltartó Y + szállítás szerelés.
Ne gondold túl, számodra a végösszeg a fontos illetve, hogy az ár mit tartalmaz ( bútorlap pontos megnevezése, felhasznált vasalatok).

Nem szeretem mikor valaki a környék összes asztalosától begyűjti az ajánlatokat, de jelen esetben ha ennyire bizonytalan vagy, akkor kérj még 1-2 helyről.

(#51664) epmd válasza BullZeye (#51662) üzenetére


epmd
tag

Szia!
Milyen bútorlap ez,és milyen élzárás megy rá?Melyik gyártó fiókjai mennek bele?Ezt az asztalos mondta,hogy két három óra alatt fogja összecsavarozni a helyszínen,vagy csak te gondolod?Mert ezt el lehet készíteni tisztességesen,tiplizve ragasztva,minőségi vasalatokkal(de az nem 2-3 óra),akkor akár reális is lehet a munkadíja.Viszont ha te beéred összecsavarozva is,akkor meg nem kell asztalos hozzá,lehet hogy ezt te is meg bírod csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#51665) kapu2006 válasza BullZeye (#51662) üzenetére


kapu2006
tag

Korrekt ajánlat, bár én nem részletezném ennyire, sőt egyáltalán.
A munkadíjat keveslem. Ebből felkopik az asztalos álla. (ha számlát is ad)
+ Ezt a két szekrényt egy ember kínlódva rakja össze. Már csak a súlya miatt is.

(#51666) kavalkád válasza bim (#51659) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm!

(#51667) kavalkád válasza BullZeye (#51662) üzenetére


kavalkád
aktív tag

picit abszurd ez a "mi kerül ennyibe" kérdés.
a péket sem kérdezed meg miért 300 forint a kenyér kilója.
ennyit kér érte, neked csak el kell dönteni, hogy kell vagy sem.

(#51668) Akellla válasza kavalkád (#51667) üzenetére


Akellla
tag

:C Ez így van,ha mindenkinek el kéne magyarázni mi miért annyi amennyi,mikor dolgoznánk.Nekünk a dolgunk hogy adjunk egy korrekt árajánlatot,a vevő dolga pedig hogy eldöntse kell vagy nem.Én nembánom ha megversenyezteti 1-2 másik szakinál az ajánlatomat,de az is igaz ezeket összehasonlítani teljesen objektíven szinte lehetetlen,de ez megint egy másik téma.

(#51669) mdk01 válasza BullZeye (#51662) üzenetére


mdk01
addikt

Az előttem szólókkal egyet értek.
Add össze az összegeket és döntsd el, hogy megér-e neked annyit a bútor vagy sem?
Ha sokallod, menj tovább és kérj másoktól is árat. Ha az is sok akkor próbáld meg magad összerakni.
Egyébként 270k nem sok ezért a két bútorért.
Ha lebontjuk a szokásos elmélet szerint, hogy 50%anyag, 50% munkadíj akkor a 135k anyag és a vele járó bérmunka(szabás,élzárás) ha lapszabászatban szabatja élzáratja a lami bútorlapot reális.(amúgy neccesnek érzem a 3tábla anyagot)
És mielőtt elkezded sokallni a 135k munkadíjat abból egyeztet veled, számol, anyag után jár, logisztikázik, teherautót tart fent, műhelyt tart fent, rezsit fizet, gépeket karbantart stb.

(#51670) razorbenke92 válasza BullZeye (#51662) üzenetére

Ezzel kijött, hogy egészen pontosan 3 táblával vágható
Nem vagyok ismerős a Sketchupban, de a plugin figyelembe vette a szálirányt is? Elnézve az elemeket, a 3 tábla karcos.
Hogy elhozza a szomszéd utcából, és összecsavarozza 2-3 óra alatt?
Ez egy kicsit kurta fogalmazás, de igen. Részletesen:
- Fenntart egy autót, amivel esőben, Ciarában el tudja vinni hozzád a szükséges dolgokat
- Szerszámokat tart, amikkel olyan minőségben lehet dolgozni, amit az ember elvár a pénzéért
- Tapasztalt. Ami neki a csuklójában van és teszem azt valóban 2-3 óra, az nekünk barkácsolóknak (igen én is az vagyok) több nap is lehet.
egyszerű mint az egyszer 1 mindkettő, de neki ezzel már nincs dolga
(Nem ebben az iparban ugyan - elektronika, ami tud rafinált lenni) ha én elvállalok egy kis fusimunkát, és hozott tervek alapján dolgozom, legalább annyi időt eltöltök az áttanulmányozással, mint amennyibe saját magamnak telne megtervezni nulláról. Ez főleg abból adódik, hogy egy-két részlet nem olyan megoldás amit én tapasztalatból használok, ettől függetlenül működhet, de ha elvállalom mint munkát, utána kell járnom, mert a kivitelezés végén nem mondhatom, hogy "Hát nézd csak, ezt itt félre tervezted, szóval nem is fog működni, de én azért kérem a megbeszélt árat, mert a munkát elvégeztem".

Ezen felül a vállalási költségben még az is benne lesz, hogy ha valamit neadj Isten elront, akkor nem mondhatja, hogy kéne még egy Deák, mert ezt melléfúrtam.

Az overhead egyébként más iparban (és ha jól emlékszem korábbi kommentekből itt is) (szerk.: Jól emlékszem #51669) általánosságban az alapanyagköltség. Tehát ha bútorlapostól szerelvényestől 100-140 ezer körül van az anyagköltség, akkor a végére reális a 200-280k

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#51671) Akellla válasza mdk01 (#51669) üzenetére


Akellla
tag

Pont ezért mondtam hogy nem szabad magyarázkodni,mert a vevő ált.nincs tisztában a mi költségeinkel,nem is várható ez el tőle.Arra azért nem bátorítanám hogy csinálja meg magának,mert a végén lehet az fog sokba kerülni neki. :R

(#51672) mdk01 válasza Akellla (#51671) üzenetére


mdk01
addikt

"Arra azért nem bátorítanám hogy csinálja meg magának,mert a végén lehet az fog sokba kerülni neki."
Lehet pont arra van szüksége, hogy átlássa nem is olyan egyszerű.

Pont napokban beszélgettünk kollégámmal, hogy ahhoz, hogy valakinek le tudjunk szabni egy bútorlapot és letudjuk zárni az élét, ahhoz ott kell állni egy használtan vett 2milliós lapszabásznak és egy használtan vett 4milliós élzárónak és ez mindkettő gépből csak a belépőszint amivel már normálisan meg lehet csinálni.
Mindkettő árát annak a bizonyos 135k ~50%-ából kellett összespórolni.

[ Szerkesztve ]

(#51673) Akellla válasza mdk01 (#51672) üzenetére


Akellla
tag

Teljesen igazad van ,én is folyamatosan fejlesztek,ha bemegyünk 'egymás, műhelyébe mi tudjuk ezeknek az eszközöknek az értékét és hogy nem könnyű előteremteni az árát,a kedves ügyfél viszont természetesnek veszi hogy van,és ezzel nekünk ez hipp hopp öt perc stb.Fiatalabb koromban sokszor belebonyolódtam kuncsaftokkal ebbe miért ennyi miért annyi beszélgetésekbe,mára odáig jutottam hogy egy szál deszkát sem gyalulok meg a jelenlétükben...gondolom érted miért. Aki ismer tudja hogy nem vagyok fösvény anyagias ember,de ingyen nem lehet dolgozni az általad is említett okokból,és még lehetne hozzá írni bőven....

(#51674) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok. tanács vagy segítség kéne. Gyakorlatlan barkácsoló vagyok.

Hangfalat építek MDF-ből (22mm) és ragasztott Bükk lapból (19-27mm)
Méretre vágatom, de az előlapot, de meg kéne munkáljam.
7, 15 és 18 cm körkivágások amikhez +2cm átmérővel süllyesztéket kéne faragjak. Vagyis pl. a 20 cm-s külső mérettel rendelkező hangszórót kéne az előlap síkjába süllyeszteni kb. 8-10mm mélyen. ehhez tartozó körkivágás 18cm
Ezenkívül az előlap oldalait le kéne kerekíteni. Esztétikai és akusztikai okokból.
Az előlap polc lap méretű. Pl. 25x90cm. max. 4-6 darabot kell megcsináljak párosával, de nem egyszerre. Előlaponként 3-5 körkivágás lenne.

Milyen szerszámot vegyek? vagy kölcsönözzek? Én kézi felsőmaróra gondoltam.

Van szúrófűrészem, és körkivágóm is, ezzekkel nem túl szép szélű kivágásokat tudok csináélni, de kerekítést, süllyesztést (falcot?) nem.
Ha van budapesti barkácsoló fórumtárs aki vállalná, akkor ezt a munkát szívesen átadnám, mert nincs műhelyem csak garázs, amit a ragasztással vágással is tele szemeteltem már.

(#51675) pali923 válasza razorbenke92 (#51670) üzenetére


pali923
tag

Arról nem beszélve, hogy amelyik asztalos csak úgy összecsavarozza a lapokat, arra nem bíznék bútorgyártást... Azért ez ennél kicsit bonyolultabb.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#51676) Akellla válasza pali923 (#51675) üzenetére


Akellla
tag

Bizony bizony,az már nem is asztalos a szememben.... :R

(#51677) T J válasza BullZeye (#51662) üzenetére


T J
tag

Inkább 2 napot akartál mondani. 2-3 órája már azzal elment, hogy meghallgatta az igényeidet és árajánlatot adott. Ha nem te voltál nála, akkor még kiszállási költsége is van, lehet a semmiért. Plusz neked is benne lehet pár órád a látványterv & szabásjegyzék elkészítésébe. A szabásjegyzéket ettől függetlenül a lapszabászat is el fogja készíteni, azt csak a saját magad "megnyugtatására" készítetted, szorgalomból. Szóval már 6 óra benne van (aminek a felét te tetted bele), és még az anyag meg sincs rendelve.

Különbözet (45000):
- 2 pár fióksín (500 - 17000 Ft/pár)
- 7 db pánt (100 - 900 Ft/db)
- 2-4 db lenyíló vasalat (500 - ?)
- szállítási & telefon költségek
- egyéb: tipli, csavar, ragasztó, célszerszám

Szerintem csináld meg magadnak, mindenkinek úgy lesz a jobb!
Ha elkészülsz 3 óra alatt, akkor grat. De jó esetben a megrendelés leadásával (& esetleg vasalatok beszerzésével) fogsz végezni addigra.

pali923 (51675):
Ez nem ilyen hit-elvi kérdés. A csavar is egy kötőelem, mellesleg oldható, ami néha előny. Nem látszó helyeken jó megoldás is lehet.

Akellla:
Meglepődnél ha azt mondanám, 100 évvel ezelőtt is használtak csavart asztalosok?

[ Szerkesztve ]

(#51678) mephi666 válasza T J (#51677) üzenetére


mephi666
nagyúr

...lehet visszavet a baknyúl teljesítményéből, ha látja, hogy csavarozva van a bútor és nem szép 2mm-s élzárót használnak? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51679) T J válasza mephi666 (#51678) üzenetére


T J
tag

Ez már nagyon szakmai kérdés. :R
De akár szólhat a csavar mellett, mert ha a nyuszi nem fogja vissza magát, akkor hamar kevés lehet a két ketrec.

(#51680) liszi70 válasza BullZeye (#51662) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az, hogy te kiszámolod, tisztán hány tábla bútorlap, az egy dolog. De például van a lapszabászatokban 20-30% hulladék-ráhagyás, tehát eleve számolj rá 20-30%-ot az árra. (Az akkor is rájön, ha csak 2% lesz a tényleges hulladék, mert pont jól jön ki a méret.)

"Viszont akkor a 80k-ért 2 bútor esetében mire fizetem meg? Hogy elhozza a szomszéd utcából, és összecsavarozza 2-3 óra alatt?"

Ez tipikus laikus hozzálllás, akiknek fogalmuk sincs, valójában mennyi összetevője van annak, hogy a lakásukban legyen készen egy megrendelt bútor. De ezt nem támadásként írom, ez a sztenderd, szokásos reagálás, hogy "mi kerül ebbe ennyibe". Azon nem csodálkozik senki, hogy egy autószerelőnél ki van írva a 6-8.000 ft. munkaóradíj, de egy bútornál, amikor a felével vagy harmadával számol az asztalos, akkor is megfogalmazódik ez a "mi kerül ebbe ennyibe". :)

(#51681) liszi70 válasza T J (#51677) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez nem ilyen hit-elvi kérdés. A csavar is egy kötőelem, mellesleg oldható, ami néha előny. Nem látszó helyeken jó megoldás is lehet."

Egyetértek. Egy csomó helyen tök felesleges a ragasztás, akár tipli, akár lamelló, akár domino. Ahol teherbírás vagy láthatóság indokolja, ott valamilyen ragasztás, ahol nem, ott jó csavarozás is. Nem ettől függ egy laminált-forgácslapos bútor színvonala. Fába nehezebb szívvel teszem be, de van olyan nem látszó helyzet, ahol abba is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#51682) szazbolha válasza szazbolha (#51674) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs.. lehet rossz topikba írtam, mert itt főleg profik-mesterek beszélgetnek.
Beáraznátok a következő asztalos munkát? (Bp és környéke)

22-es MDF lap már levágva 90x22cm - mesterhez elszállítva.
5 db körkivágás kell bele 1x7 cm 2x12cm és 3x18 cm átmérővel.
Minden körkivágáshoz kell készíteni egy süllyesztéket +2 cm átmérővel, 1 cm mélyen

Köszi!

(#51683) liszi70 válasza szazbolha (#51682) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nocsak, hangfalat építünk, hangfalat építünk? :D

(#51684) epmd válasza szazbolha (#51682) üzenetére


epmd
tag

Vidd el a Zsalu Kft- hez Pomázra azok megcsinálják CNC-vel pontosra.

(#51685) szazbolha válasza liszi70 (#51683) üzenetére


szazbolha
addikt

Már egy ideje, de csak barkácsolok.
.
(#51684) epmd Köszi a tippet.

(#51686) Alg válasza Alg (#51661) üzenetére


Alg
veterán

Ebben tudna segíteni valaki? :B

Esetleg a munkafolyamatról találok valahol egy leírást? Nem kell nagyon részletes, csak kb. ennyi hogy

Megcsiszolom 180-240-320as papírral, rákenek egy réteg olajat, 20 perc múlva letörlöm a felesleget, másnap megcsiszolom csak éppenhogy 400assal, kövi réteg olaj, (opcionálisan: másnap megint kis csiszolás, méhviaszos réteg, polír).

Ez így nagyjából ok?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#51687) liszi70 válasza Alg (#51686) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyszerű művelet, nem kell túlgondolni. :) Megtalálod a leírását az általad használt olajnál is.

"Finoman dörzsöld meg a munkalap felületét csiszolópapírral. Vigyél fel egy keveset a fakezelő olajból egy puha rongyra, majd dörzsöld át a munkalap teljes felületét, hogy egy vékony, egyenletes olajréteget hozz létre a felszínén. Hagyd hatni a fakezelőt nagyjából 20 percig, majd töröld le a be nem szívódott olajat a ronggyal. Hagyd megszáradni, szükség esetén 1-2 alkalommal ismételd meg a kezelést a fa nedvszívóképességétől függően."

(#51688) Alg válasza liszi70 (#51687) üzenetére


Alg
veterán

A kérdés már csak az hogy mivel csiszolam meg és hányas papírral :) Van a felületen pár nem túl mély karc (nem túl mély: éles szike minimális erővel rányomva végighúzva rajta pl.) meg egyéb nyom amit jó lenne eltüntetni, kicsit felújítani a felületet.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#51689) pali923 válasza T J (#51677) üzenetére


pali923
tag

Nem a csavarozás nem stimmel, nyilván én is használom nem látszó helyeken. Csak mielőtt egy bútort össze tudsz csavarozni, előtte azért még célszerű vele valamit csinálni: tipli, lamello, dominó etc. Az kicsit tovább tart, mint a csavarozás.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#51690) liszi70 válasza Alg (#51688) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Van a felületen pár nem túl mély karc meg egyéb nyom amit jó lenne eltüntetni"

Ezt mi nem látjuk, nem tudhatjuk, milyen szintű a karc. A "nem túl mély" relatív info-morzsa. :) Nagyobb karcot durvábbal kezdd (mélységtől függően akár 60-80) aztán egyre finomabbal. Olyan finomságig menj, ami a legvégén már nem okoz látható csikarásokat. Az olajozás előtti általános csiszolásra szerintem 150-240 megfelelő, ez felülettől függ.

[ Szerkesztve ]

(#51691) pali923 válasza liszi70 (#51680) üzenetére


pali923
tag

Te nagyon el v agy tévedve, vagy én tévedtem el éppen tegnap. Egy balesetes autót vittem be szervizbe, ki van írva az óradíj: festők kb. bruttó 21.000, lakatosok bruttó 27.000... :F :Y
Egy asztalos mit írna ki? :U

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#51692) liszi70 válasza pali923 (#51691) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te jószagú atttttttttttttyaúristen!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez komoly? Én még ilyet nem láttam kiírva sosem..... Tényleg el vagyok tévedve...... Én meg pironkodva kérem el ennek töredékét....... :O

(#51693) Alg válasza liszi70 (#51690) üzenetére


Alg
veterán

Az olajozás előtti általános csiszolásra szerintem 150-240 megfelelő

Köszönöm, erre voltam kíváncsi :R

Esetleg ilyen évi 1-2 használatra, hobbicélra alkalmas excenteres gépet tudna valaki ajánlani? Asztallap, szék, teraszkorlát stb. abajgatására.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#51694) szazbolha válasza liszi70 (#51683) üzenetére


szazbolha
addikt

Van valamilyen egyszerű szoftver - a skechuppnál egyszerűbb - amivel egy bútort, hangfalat meg tudok rajzolni és méretezni?
(zsalu kft-ben vállalták a CNC munkát, de nagyon hosszú határidővel, mert sok a meló)

(#51695) liszi70 válasza szazbolha (#51694) üzenetére


liszi70
nagyúr

3D-s kell?

(Csak kíváncsiság..... Mikorra vállalták?)

[ Szerkesztve ]

(#51696) Akellla válasza T J (#51677) üzenetére


Akellla
tag

Nem lepődök meg ezen,néha én is használom nem látszó helyeken,viszont hirtelen vizuálisan megjelent előttem egy full caavarozott bútor képe ,és erre volt a reakcióm.Egyébként engem zavar a tudat,és sokszor kokecolásnak érzem a csavart bútorban...

(#51697) indianjoe23 válasza szazbolha (#51694) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia! Én ismerek és használok egy egyszerű bútortervező programot, mókuska a neve. Keress rá ezen a néven.

(#51698) BullZeye válasza T J (#51677) üzenetére


BullZeye
veterán

Összeszerelésre írtam az órát, csak magamból kiindulva mint laikus, ennyi idő alatt összeraktam 1db 140cm-es 4fiókos sok polcos tolóajtós szekrényt itthon szerelési útmutató nélkül (azt elfelejtettek adni). Gondolom aki ért hozzá az gyorsabban megcsinálja, de akkor ezek szerint nem, de tényleg csak tippelés volt, nem mondta meg senki, hogy ennyi, lehet valakinek 2 nap, de azzal nem szívesen dolgoztatnék.

Sínek és pántok külön vannak az 34k. Én csak a saját munkámból tudok kiindulni, de azért amit szinte mindenhez használok abból gondolom minden asztalosnak van jól bevált és tesztelt márkája és beszerzési forrása, és oda nem havonta megy, vagy ha igen akkor tart a műhelyben a legkeresettebbek közül pár darabot raktáron, hogy legyen kéznél.
Telefondíj pedig eléggé belemagyarázós, kis utánajárással korlátlan flották vannak 3-4 ezer forinttért, amit nem csak a szakemberek fizetnek havonta, ahogy autót sem.

Értem amit írtok, nem szeretnék vele vitatkozni, megkérdezek 1-2 asztalost, csak hogy ne kelljen számolgatnia kapásból kapnak kimutatást.

(#51663) Eagl3
Nem szeretek fölöslegesen dolgoztatni senkit, így most is csak 1 embertől kértem árat és kaptunk is egy olyat amire rábólintottunk, aztán mikor gyártásra került volna sor akkor változtak ezek meg, ami nem korrekt, hisz húzza az én időmet, ami ugyanúgy pénz, sőt.

(#51667) kavalkád
Abszolút, csak kaptunk egy árat, aztán eltűnt majd rendeléskor kaptunk egy nagyobb árat. És mivel az egész kész több millió forint lesz (teljes konyha+ 6 bútor), ezért inkább rákérdeztem itt, hogy mi a vélemény.

(#51670) razorbenke92
természetesen, textúrát rögtön megfelelő szálirányba kell feltenni a komponensre, és akkor az alapján számol és rakja be a helyére.

(#51680) liszi70
20-30%? Ezt nem értem, rosszul számolnak, vagy jófej módon lehúzzák az embert, vagy ennek mi oka van?

Köszi a segítségeteket! :)

(#51699) razorbenke92 válasza BullZeye (#51698) üzenetére

Nem akarom bonyolítani a témát, csupán felteszem szeretnéd érteni a témát, de továbbra is elsiklasz pár dolog felett:
- amit nem csak a szakemberek fizetnek havonta, ahogy autót sem
Persze, én is fizetek autót, de ahogy kinézek az ablakon se a Scala, se a Lacetti nem való bútorlap hurcibálásra. Ami azt illeti, az Insigniába is 40 perc volt, mire úgy bepakoltam, hogy el mertem vele indulni, hogy egy fékezésnél ne nyaljon tarkón, vagy verjen ki üveget pár lap, esetleg ne roppanjon meg a jó magyar utakon. Erre a célra egy dobozos autó megfelel ugyan, csak azzal meg gáz esküvőre járni pl.


- akkor tart a műhelyben a legkeresettebbek közül pár darabot raktáron
Itt több további szempontot is felsoroltál. Egyrészt áll a pénze az alkatrészben. Pénzpiaci szempontból már ez maga ráfizetés (alternatív költség, ha emlékeim nem csalnak). Továbbá áll a pénze a raktárhelyiségben is, ami például budapesti viszonylatban igen magas árat jelent. Ezeket is a "munkadíjból" kell fedeznie.

- ennyi idő alatt összeraktam 1db 140cm-es 4fiókos sok polcos tolóajtós szekrényt itthon szerelési útmutató nélkül
Gyanítom ez egy tömeg-gyártott lapra szerelt szekrény volt, mindenféle CNC-n elvégzett elő- és összefúrással. Egy egyedi bútornál a CNC nagyon overkill (aránytalanul sok a programozásra szánt idő, illetve abból kifolyólag, hogy a CNC-k általában tömeggyártanak, aránytalanul magas a gépidő ára is). Ezt akár így, akár úgy készítik elő, hosszú munkaórákat vesz igénybe amíg eljut a lapszabászatból a helyszíni 2-3 órás összeszerelésig.

Egyébként ajánlom figyelmedbe a korábbi bejegyzésem: #51411 Igyekeztem részletekbe menően leírni, hogy miért szívás a DIY, és mit fizetsz ki, amikor szakembert hívsz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#51700) BullZeye válasza razorbenke92 (#51699) üzenetére


BullZeye
veterán

Szerencsére kombi octaviam van, abba eddig elfért minden.

Elolvastam az írásod, köszi hasznos volt, lehet én is neki állok magam, nem kell mindent egyszerre megcsinálni. Hogy a fenébe sikerült fejbe tartanod, hogy mi hova kerül, és mit hogyan akarsz összerakni?
Nekem ez az egyik legnagyobb visszatartó erő, hogy mivel nem tömeglapból szeretném a bútorokat, így egyszerre kellene kivágatnom mindent, hogy ne maradjon túl sok felesleg. Ha csak 1 színt nézek akkor is legalább 2 szekrény és a nyúlketrectartó lenne 1 színből.

Programozható CNC hiányában akár csinálhat saját sablont a fúrásokhoz és akkor felmérni se kell, de valóban csak az összerakás volt 2-3 óra nekem. Fúrni csak keveset kellett. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.