Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) Winner_hun válasza MrChris (#36100) üzenetére


Winner_hun
félisten

Festool syslite akkuja. Gondolom a gépeihez is tőlük jön az akku.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36102) föccer válasza MrChris (#36100) üzenetére


föccer
nagyúr

A Kínában készült sztereotípia tök jó, meg minden csak bosszantó. Egyszer beszélgettem egy elég nagy cég magyarországi képviseletének logisztikai igazgatójával. Ő mondta, amikor körbe jártuk a logisztikai raktárukat, hogy az ottani cuccok is Kínában készülnek, mint majdnem minden. Persze ez nem jelenti azt, hogy szar. Ha a kínainak sok pénzt adunk, akkor a világ legjobb cuccait is le tudják gyártani, nem csak a legsilányabb szart. Persze meg kell fizetni őket, ennyi a titok nyitja.

ps: hozzá teszem elég nagy vállaltról van szó, aki megteheti, hogy ellenőrzi a kínai munkát és fel tudnak lépni, ha kifgogásuk van.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36103) raidx válasza MrChris (#36100) üzenetére


raidx
őstag

Az összes Litiumos csak kínában készül! Azt cimkézik a maguk termékének a külömböző cégek. Persze, azok az akkuk válogatott alkatrászekből készülnek. Az árukon is meglátszik.
Amúgy az APLe is ott gyártat meg a többi is mert olcsóbb a munkaerő. Majdnem igaz a mondás, ami nem Kinába készül az hamisítvány. A baj csak az, hogy előszeretettel hamisítanak mindent és azok többnyire silányak.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36104) N0rb1


N0rb1
csendes tag

Sziasztok,

első konyhabútorom tervezem, de elakadtam, nem tudom hogy a konyhabútornál és a mosogató szekrénynél hogy szokás rögzíteni a munkalapot a korpuszhoz? Ha jól láttam a netes képeken két léc fut végig a bútor elején és a hátulján. Jól gondolom, hogy erre kell alulról csavarozni a munkalapot? Ha igen mekkora legyen a léc mérete és milyen közöket kell hagyni a csavarok között?

(#36105) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. Eredeti Japán cellás gondolom csak reklám szöveg. Szinte minden akkus gépre eszközre Kína van írva, a bennük lévő eredeti márkájú akksikra is amik pedig jól is szokták bírni a gyűrődést.

(#36106) N0rb1 válasza N0rb1 (#36104) üzenetére


N0rb1
csendes tag

A képen látható felső világosabb színű lécekre gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#36107) yooccoo válasza MrChris (#36105) üzenetére


yooccoo
aktív tag

jelentős különbség van köztük

(#36108) mdk01 válasza N0rb1 (#36104) üzenetére


mdk01
addikt

A két kcen keresztül kell megcsavarozni. A mosogatószekrénynél, nem kell ha van mellette kétoldalról szekrény ahol hozzá tudod csavarozni. Ha nincs és szükség van a rögzítésre akkor 20x20as sarokvassal tudod lerögzíteni, mert ugye a mosogatómedence miatt a mosogatós szekrénynél élére van állítva az a kötő ami a többi bútornál lapjára van. Én pl. hátra nem is teszek kötőt a mosogatós szekrénynél, hogy ne legyeb útba.

(#36109) N0rb1 válasza mdk01 (#36108) üzenetére


N0rb1
csendes tag

Köszi a választ, sajnos ez sarokban lesz és első elem, így mindenképpen rögzítenem kell rá a munkapultot. A kötőléceknek egyébként milyen méretű léceket szokás használni?

(#36110) szonDA válasza föccer (#36102) üzenetére


szonDA
csendes tag

Vagy tíz éve egy Kínában gyárttató cég képviselője nyilatkozta, hogy a kínai gyárak az élvonalat képviselik, sokszor körökkel verik meg a nagy nevű Európai gyártókat (mivel most épülnek, a legmodernebb gépekkel vannak felszerelve). A termékek minősége a megrendelő minőségi igényén vagy inkább igénytelenségén múlik. Sajnos a nagy márkák sem akarnak már életre szóló gépet gyártani.

(#36111) pali923 válasza bim (#36080) üzenetére


pali923
tag

Köszi! Elképzelni már el tudom, de valóban nem tetszik. Az árra tudnál valamit mondani? Ha 30 méter hosszban kéne megcsinálni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#36112) mdk01 válasza N0rb1 (#36109) üzenetére


mdk01
addikt

Lerajzolom holnap este, hogy hogyan csinálnám meg azt a sarkot az gyorsabb. ;)

(#36113) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok! Nincs valakinek tervrajza szalagfűrész építéshez? Kellene valami amivel felvágatom a tüzifát...
600-as kerekeim már vannak hozzá :U

(#36114) bim válasza pali923 (#36111) üzenetére


bim
veterán

Bontás építésre számolj egy tízest négyzetméterenként. Nem nagyon szeret senki ilyet vállalni mert "nem szeretem munka". :(

(#36115) mdk01 válasza Pgabor79 (#36113) üzenetére


mdk01
addikt

Biztos nem érdemesebb inkább venni egy használtat és azt helyrepofozgatni?

(#36116) pali923 válasza bim (#36114) üzenetére


pali923
tag

Köszi!

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#36117) Pgabor79 válasza mdk01 (#36115) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nem tudom.... amiket emberi áron látok azok mind ipari hulladékok...!

(#36118) aszamóca válasza Pgabor79 (#36117) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Kösd fel a gatyeszt! Lehet építeni, de alapos felkészültséget igényel úgy géppark, mint hozzáértés, háttériparosok terén.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36119) mdk01 válasza Pgabor79 (#36117) üzenetére


mdk01
addikt

Nem nagyon követem a fórumot csak átolvasom, és ha tudok segítek. Mennyire vagy szakmabeli?
A szalagfűrészről sokan azt gondolják egy dúrva gép, egyszerű kialakítással, mert cdak nagyolásra használja az asztalos, meg esetleg tüzifa vágásra használják még. Ezzel ellentétbe az egyik legprecízebb kialakítást igényli, hogy az vékony szalag akkora sebességgel, úgy fusson ahogy kell. Ne szakadjon, ne libegjen össze vissza, ne egy meg a kerék parafáját,gumiját és stb.
A lényeg, hogy öregecske ipari lehet jobb mint amit csinálni tudsz. Tüzifa vágáshoz nem elég precízen futnia, hanem mikor megkapja a tüzifát, ugyanolyan precízen kell futnia a lapnak.
Az egyik legkényesebb pontja az alsó és felső kereket összekötő kar aminek rettentő merevnek kell lenni.
Nem mélyülnék bele mire kell figyelni, járd nyugodtan körbe a témát, de egy öreg egybeöntött acél váznál nincs jobb, 600-as keréktől felfele nemigazán szabadna másba gondolkodni...szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#36120) raidx válasza Pgabor79 (#36113) üzenetére


raidx
őstag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36121) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok

lucfenyőből csináltam kerítést (tudom a hátrányait, de ezt használtuk, gondolván h pár évet, megfelelő kezeléssel azért ki kell bírnia). 10cm széles, 140 magas deszkákból. Feltettem 2*2 csavarral rögzítve, milesi hydrochrom festékkel 2szer átkenve gazdagon.
Na most a gond a következő, felülről és egyes helyeken középről is, elkezdett repedezni (nem a rögziítési pontokból indulva) :(, elég hosszan is néhol. (felül berepedésnél látszik hogy a festék jó mélyen behatolt, jópár mm-t beszívott mert ott beecseteltük erősen tehát nem emiatt. Kérdésem az lenne felétek hogy most merre tovább ? (jól sejtem hogy a faáru nem volt száraz és most kezd kiszáradni ebből adódik a repedés, ez persze nem egyenlő a fatelep által állított asztalos minőség+1éve fedett helyen tárolt állítással :( )

Megoldásként szivesen várnék építő ötleteket.
Egyenlőre most vettem alvázvédős gumis festéket, a felső élét azzal lekenném .

Ha most elkezdem folyékony fával kinyomni, gondolom az nem megoldás, mert ha nedves úgyis tovább reped.
Esetleg fessem le újra mégegyszer, hogy a friss repedéseknél is legyen védelem ?

festékboltos azt tanácsolta hogy várjak jövőig amit kiszárad és utánna javítsam, erről mi a véleményetek (ezzel a bajom az hogy az új repedéseknék jelenleg nulla védelem lesz, eső-hó meg nem kérdez...

előre is köszi !

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#36122) Pgabor79 válasza mdk01 (#36119) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Lelkes "amatőr" vagyok! :) Viszont, van egy profi lakatos-hegesztő barátom, aki BÁRMIT képes megcsinálni, csak elképzelés, rajz, vagy legalább valami skicc legyen!
Néhány kérdés egyből fel is merül:

- Zártszelvényből gondoltam a vázat. De milyenből? Főoszlop 100x100x3mm elég lehet? Asztal váza 60x40*3mm, asztallap 4-5 mm acéllemez (elég a 4mm?)

- Asztallaphoz hidegen-, vagy melegen hengerelt acél lemez a jobb? Mi a különbség?

- 600-as kerekek esetén mi az ideális (Szabvány?) tengelytávolság - a két kerék középpontjának távolsága?

- Van esély elfogadható teljesítményű egyfázisú (220V-os) motor használatára?
pl. egy 2,2kW-os gyárilag egyfázisú motor elég lehet?

- kerekeket milyen módon lehet kicentírozni?

(#36123) AndrewBlase válasza schumi (#36121) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"jól sejtem hogy a faáru nem volt száraz és most kezd kiszáradni ebből adódik a repedés, ez persze nem egyenlő a fatelep által állított asztalos minőség+1éve fedett helyen tárolt állítással :( "

Ez viszonylag könnyen kiszűrhető az árból. Ha tényleg asztalos minőségű és 1 év fedett tárolású faanyag lenne, annak elég borsos ára kell, hogy legyen. Szvsz átejtettek a palánkon ezzel a dumával. (<- kereskedő azt mond, amit hallani szeretnél!)

"Ha most elkezdem folyékony fával kinyomni, gondolom az nem megoldás, mert ha nedves úgyis tovább reped."

Kültéren nem sokat ér a folyékony fa, kipotyog viszonylag hamar. A teljes átfestés segíthet a fa védelmében.
Viszont a fa folyamatosan mozog, mindig fognak repedések képződni.

Miért mindig én???

(#36124) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Soproni kiállításról: piher forgatható markolatos (piros (maxipress)) szorítói jelenleg a kék (Mod.) árán kaphatók.
Pl. ezt 7500 Ft-ért lehet megvenni, az erősebb változatot pedig 11 700 Ft-ért. Webshopban sehol nem láttam kiírva akciót, ezek az árak a Kisvakondból vannak. Az árak e hónap végéig érvényesek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36125) bim válasza Winner_hun (#36124) üzenetére


bim
veterán

A nagy R-es szorítók nincsenek leárazva?

(#36126) Winner_hun válasza bim (#36125) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 2. linken szereplő az a Maxipress R. Nem arra gondolsz? Mert az is akciós.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36127) yooccoo válasza Winner_hun (#36126) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szerintem a mélybenyúlásúra gondol
http://www.piher.com/es/aprietos-fundicion-profesionales/14-mod-r-llanta-40x10-mm--alcance-15-cm.html

(#36128) yooccoo válasza bim (#36125) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem tudok róla, de megnézem

(#36129) aszamóca válasza Pgabor79 (#36122) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Mi a cél? Pontos asztalosipari, vagy tűzifa aprításra szánod? Asztalos fűrészhez ekkora méretnél legalább 3kW-os motor kell, ha tűzifára akkor 5,5kW. Bonyolítja a helyzetet, hogy nincs három fázisod, ezért a nyomatékod kevesebb, rosszabb hatásfokú az egy fázisú hálózattal.
A tartóvázszerkezet merevségét növelni tudod, ha nem egy, hanem két-négy zárt szelvényt hegesztesz össze.
Asztallapnak az sík köszörült öntvény lenne a legjobb.
Egy hatszázas gép durván két méter magas és olyan negyven centis vágásmagasságra képes.
A centrírozást az esztergályos elvégzi.
Mindenesetre nagyon sok vesződségtől kíméled meg magad, ha használtan veszel egyet. Én megfontolnám...

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36130) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

udv,

lehet a lidl-ben ilyen nedvessegmerot kapni: link ~3000 forintert.
erdemes megvenni, vagy ez ilyen pontatlan bazari cucc?

uff, ocs.

(#36131) mdk01 válasza N0rb1 (#36106) üzenetére


mdk01
addikt

[ Szerkesztve ]

(#36132) bim válasza Winner_hun (#36126) üzenetére


bim
veterán

Alattad a linken amit használunk. Kell a benyúlás és a nyomóerő egyszerre. ;)

(#36133) MrChris válasza mdk01 (#36131) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeket a bútorterveket milyen programmal csinájátok?
Melyik amelyik könnyen elsajátítható?

[ Szerkesztve ]

(#36134) yooccoo válasza bim (#36132) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ma sz*rni se volt időm, igyekszem megnézni holnap

(#36135) unreg1 válasza MrChris (#36133) üzenetére


unreg1
tag

A Sketchup-ot tudom ajánlani, ingyenes és az alapdolgokat elég egyszerű vele megcsinálni.

(#36136) MrChris válasza unreg1 (#36135) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, megnézem.

(#36137) aszamóca


aszamóca
aktív tag

A héten újra akciós a böszme! :K Ha valaki venni akarna.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36138) yooccoo válasza bim (#36125) üzenetére


yooccoo
aktív tag

milyen méret kell Neked?

(#36139) MrChris válasza aszamóca (#36137) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nagyon gondolkodom rajta... Triton matrica vajon miért nem került rá?

(#36140) thomgrande válasza MrChris (#36139) üzenetére


thomgrande
tag

Ha az emlékeim nem csalnak akkor az utóbbi darabok már feliratosak voltak.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#36141) MrChris válasza thomgrande (#36140) üzenetére


MrChris
nagyúr

B268 2000watt
TRA001 2400watt
Érdekes mód a honlapjukon nincs 2kW-os, meg a típusjelölés is más rendszerben történik. Nekem ez fura.
Bátyámnak van egy Stihl üzlet-szervize és már megfordult olyan láncfűrész utánzat (nem a villamosmegállóban ócsón árult) ami annyira jól sikerült, hogy csak szétszedéskor derült ki valójában nem eredeti.

(#36142) thomgrande válasza MrChris (#36141) üzenetére


thomgrande
tag

Ennek a talánynak már sokan keresték a megfejtését. Az uninál nem is nagyon tudják az ügyfelesek hogy mit árulnak. Keress vissza ezt már milliószor fejtegettük. Nekem B268 van. A legjobb gép ami eddig a kezemben volt. Én még 40 ezer környékén vettem.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#36143) thomgrande válasza MrChris (#36141) üzenetére


thomgrande
tag

2014 szeptember.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#36144) MrChris válasza thomgrande (#36142) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ez ilyen lutri lesz mit hoz a posta? :D Érdekes mód a fényképeken a fogantyú hol ilyen, hol olyan.
Igen azt tudom hogy 2 éve majd harmad ennyibe került. Nem semmi áremelésen ment keresztül.

(#36145) thomgrande válasza MrChris (#36144) üzenetére


thomgrande
tag

Sajna nem is a posta hozza, hanem nekik van az egyik legdrágább futárszolgáltatásuk.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#36146) aszamóca válasza MrChris (#36139) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Rajta van. Én is tőlük vettem. :K

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36147) aszamóca válasza thomgrande (#36145) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ez valóban sajnálatos tény. Az a gond, hogy nálunk meg sok olyan cikk nem is kapható mint az uninál. Persze ha külön kérésre, meg lehet hogy beszerzik, meg stb, de alapból nincs egy jó árukészlettel is bíró, webes felületű áruházunk idehaza.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36148) yooccoo válasza aszamóca (#36147) üzenetére


yooccoo
aktív tag

s mégis miből?
ha van 18 színben kocka raktáron, akkor biztos hogy egy 19. színben kell
ha van 20 méretben 5 féle véső, akkor kell egy hatodik meg hetedik fajta is, mert ami van, az nem felel meg

(#36149) aszamóca válasza yooccoo (#36148) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Linkelj egy unihoz fogható magyart.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#36150) mdk01 válasza MrChris (#36133) üzenetére


mdk01
addikt

Sketchup ahogy írták. Ennél egyszerűbb, amivel szabadon lehet bármit rajzolni, nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.