Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) thyeby válasza jimy_l (#19396) üzenetére


thyeby
őstag

Nem is rossz az, de egyik másik lakótelepi ablak nem fér el jól benne.

Több fa van, mint asztalos!

(#19402) Speciali válasza thyeby (#19382) üzenetére


Speciali
tag

Épp most? Miért? Nem volt nagy élmény trogerolni. Igaz, kaptunk enni inni, a mami lánya párszor a fenék közepig lecsuszott nadrágbol a tangáját villogtatta,:) jatt is volt, de inkább kihagytam volna ezt a két napot.

(#19403) thyeby válasza pumukli. (#19400) üzenetére


thyeby
őstag

B@sszameg ezt a qrva uniót! Tokom tele van már vele. Már a seggem lyukába is bebújt minden hátránya, de előnyével még nem találtam szemben magam sose.

Több fa van, mint asztalos!

(#19404) Speciali válasza jimy_l (#19394) üzenetére


Speciali
tag

Szint erezve? Én nem szoktam erezni a szint, jobb az csak ugy erezés nélkül. :DDD Amugy szép.

(#19405) Speciali válasza thyeby (#19403) üzenetére


Speciali
tag

Akkor már tudom, miert a magyar kollégám hozott ide Kromofágot otthonrol. De ezek után már nem fog...Unio, uni jo, szovjet unijo...
Elönye az , hogy nem maratod meg magad véletlenül sem a festékmaroval. :)

[ Szerkesztve ]

(#19406) thyeby válasza Speciali (#19402) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm, amikor az ember szemben találja magát ilyen antikvitás bútorokkal, pláne, ha a kezébe is adják javításra, hát nekem az sokkal vonzóbb, mint az agyonglancolt Aldikban szédelegni - a tangáról pedig nem is tudtam. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#19407) Speciali válasza thyeby (#19406) üzenetére


Speciali
tag

Agyonglancolt? Szerintem a legvacakabb áruházlánc azok közül, amik itt léteznek. Szar a pékárujuk, az édesség, a sör stb. Berendezés szempontjábol is egyszerü mint az ék. Na de közvetve tölük kapom a fizetésem. Amugy igazad van, nem nagy élmény az Aldikban szédelegni. Két szédelgés között azonban néhanap akad pár kellemes élmény is. :)
Ma tudtam meg, a tulaj anyukájának a butorai voltak ezek, ö nemrég halt meg. Nem igazi értékes darabok szerintem, de azért van valami régiség értékük is, az eszmein kivül.
Lehet inkább mégsem ajánlom magam a javitásra. Van elég maszek melo most. Meg eléggé kezdö vagyok én ebben, de itt nem félnék töle hogy nem tetszene a végeredmény a tulajnak. Itt sokkal kevésbé kukacoskodoak az emberek.

(#19408) Chrystall válasza pumukli. (#19400) üzenetére


Chrystall
senior tag

Dehát a boltban kapni még mindig:

[link]

(#19409) Armahun válasza Chrystall (#19408) üzenetére


Armahun
addikt

Csak nem az van a dobozban mint régen:

"A Szuperkromofág lúg- és savmentes festéklemaró szer. 2012-es összetétel."

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19410) Chrystall válasza Armahun (#19409) üzenetére


Chrystall
senior tag

Én aszittem ilyen sav régen se volt benne, vagy volt?

Nekem véletlen maradt egy felbontatlan üveggel régről, akkor megbecsülöm.

(#19411) jimy_l válasza thyeby (#19401) üzenetére


jimy_l
tag

Ezért került, egy családi ház kertjének, lombos fái alá. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#19412) mdk01 válasza Chrystall (#19397) üzenetére


mdk01
addikt

De ez sima lágyviasz olyan mint nálunk a novorit nem?
Kenik ez mindenhova manapság, én is használom lakk alá de polítúr alá?..... hát nem tudom.
Lehet hogy jó de anno ilyen nem igen volt én meg azt tanultam, meg hát az hagyományos módja.:)

(#19413) Chrystall válasza mdk01 (#19412) üzenetére


Chrystall
senior tag

A könyvben nem lágyviasznak írja, hanem sellakk vagy nitrolakk pálcikának. Ezt olvasztja meg.

Én is láttam valahol viaszból ilyet, lehet az is a könyvben volt, de mostmár meg nem mondom hol.

Azt nem tudom, hogy a belinkelt helyen ez most viasz-e vagy sem. De a könyven Burn-in Sticknek nevezi a sellakkból vagy nitrolakkból készülteket, és a honlapon is ezen a néven fut, de ez lehet mégis viasz.

(#19414) Chrystall


Chrystall
senior tag

Itt pl. az oldal közepe felé vannak ilyenek, konkrétan már gyantából, szóval ez biztos az a fajta, amiről a könyvben szó van:

[link]

Mondjuk ahogy nézem, lehet ez nem forrasztópáka amivel olvasztják ezeket, hanem az a hevítőpisztoly. Lehet félrenéztem a fordítást.

[ Szerkesztve ]

(#19415) Sanyabá válasza mdk01 (#19392) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nyilván, kinek mi válik be. Dolgoztam én is vele, a felső rétegnek jó volt, de az útólsó réteget bizony citlingeltük,és csiszoltuk.
De már egyikhez sincs türelmem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19416) mdk01 válasza Chrystall (#19413) üzenetére


mdk01
addikt

Én arra gondoltam amit linkeltél az szinte biztos hogy lágyviasz olyan mint a novoryt.
Itt is kapható ilyen hevítő akármi ami a megolvasztására való.

Sellakból azért nehezen tudom elképzelni a többfajta színt.

(#19417) Chrystall


Chrystall
senior tag

Ha már szóesett itt a gyalukról, valamelyikőtöket nem érdekelné egy ilyen párkánygyalu?

Angol, fémtalpú, antik, de teljesen használható állapotban van, nem leroncsolódott, nincs letörve belőle sehol, nem repedt, lehet dolgozni vele, bele van nyomva a készítőnek a neve is. Ez a szokásostól eltérően ilyen széles fajta, 37mm széles, úgyhogy sokrétűen használható.

3500-ért.

[ Szerkesztve ]

(#19418) Chrystall válasza mdk01 (#19416) üzenetére


Chrystall
senior tag

Szerintem ha sellakkból van és többszínű, pigment lehet belekeverve, azt is említi a könyv, hogy lehet olyat csinálni, és akkor színezed. De nem tudom, minden esetre a másodjára linkelt oldalon azt írja, hogy sellakkból és gyantából vannak a pálcikák, nem viaszból.

Itt van konkrétan csak az a lista, itt írja is, hogy ez kifejezetten alkalmas régi antik cuccok javításához.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19419) thyeby válasza Chrystall (#19418) üzenetére


thyeby
őstag

Új akku.

Több fa van, mint asztalos!

(#19420) yooccoo


yooccoo
aktív tag

túrtam a raktárat és találtam csiszolószalag tisztítót benn, van kicsi (2db) meg nagy (1db) is
a kicsi (200*35*35) bruttó 4.060, a nagy (300*50*50) bruttó 5.920

(#19421) Márton111 válasza thyeby (#19419) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ejha :Y

(#19422) Hujikolp


Hujikolp
őstag

:D

(#19423) Sanyabá válasza Chrystall (#19417) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mit nem adtam volna érte vagy 30 éve, de ma már........

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19424) thyeby válasza Hujikolp (#19422) üzenetére


thyeby
őstag

:DD :))

Több fa van, mint asztalos!

(#19425) #22145024


#22145024
törölt tag

A politúrozás elején használt habkövet hol lehet venni pesten? Van ez többféle porózussággal/puhasággal, vagy ez mindegy?

(#19426) thomgrande válasza #22145024 (#19425) üzenetére


thomgrande
tag

SZÉP MESTERSÉGEK RESTAURÁTOR KFT 1082 BUDAPEST BAROSS U.41
http://www.szepmestersegek.hu/katalogus/katalogus.htm
http://www.szepmestersegek.hu/intro.htm

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#19427) #22145024 válasza thomgrande (#19426) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi!

(#19428) Madmax81 válasza thyeby (#19424) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Fából készített játékok :)

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#19429) runner 125 válasza Madmax81 (#19428) üzenetére


runner 125
nagyúr

A faluban ahol laktam, is van egy bácsi, aki ebből él.
Akinek van fb: katt.

mod.
Akinek nincs:

04
05
06
07
08
09
10

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19430) Márton111 válasza runner 125 (#19429) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Frankók

[ Szerkesztve ]

(#19431) runner 125 válasza Márton111 (#19430) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, tényleg ügyes, és ő tipikusan az az ember, aki szívből csinálja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19432) yooccoo válasza Madmax81 (#19428) üzenetére


yooccoo
aktív tag

most ment el innen, egy darabig biztos nem olvassa :)

(#19433) #22145024


#22145024
törölt tag

Politurnál menynire számít, hogy denszesszel, vagy 95%-os tiszta alkohollal higítom?

(#19434) thyeby válasza runner 125 (#19429) üzenetére


thyeby
őstag

Drága Kajcsa Bácsi! Imádom a munkáit (és rajtam kívül még nagyon sokan mások is) - szinte betéve fújom minden darabját, és Ő az egyetlen az országban, akihez felnőni szeretnék, aki nekem még Európai viszonylatban is abszolút etalon. Talán sikerülhet, mire Tibibácsinak hívnak majd? :F
És úgy szeretnék egyszer járni a műhelyében, beszélni vele személyesen - csak hát.. nagyon messze lakunk egymástól. Ha itt lakna a szomszédban, akkor már vagy kidobott volna a házából végleg vég, vagy örökbefogadott volna.
Nagyon érződik az öreg munkáin, hogy képzőművészetet tanult, önmagára nagyon igényes ember keze munkája minden darab. A szellem, az ízlés, a fantázia és a szív hamisítatlan keveréke.

Jó Neked, hogy ismerheted személyesen is ezt a bácsit. ;)

Több fa van, mint asztalos!

(#19435) thyeby válasza Madmax81 (#19428) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi! :R

Nagyon vonzó ebben/ezekben az egyszerűség mellett a nagyon eltalált formavilág. Nem győzöm bámulni.

Több fa van, mint asztalos!

(#19436) thyeby válasza #22145024 (#19433) üzenetére


thyeby
őstag

Nem is tudom, én tisztaszesszel még nem próbáltam.

Tudod, van ennek egy nagyon ősi elkészítési módja. És az a spirituszról szól.
Olvastam egyszer egy riportot egy Amerikába szakadt asztalos hazánkfiáról, aki odakint szép ívű karriert futott be. (Reggelig tudnék írni róla is. Pl szabadkézzel hamarabb elkészíti egy fiók fecskefarkú illesztését, mint mások előre beállított gépekkel és sablonokkal - és ezt még itthon tanulta Magyarországon a háború után, amikor nagyon gyorsan nagyon sok koporsót kellett így készítenie - mert akkor a koporsót ilyen illesztéssel "sorozatgyártották".) Ő pl azt mondja, hogy neki nem felel meg az olyan sellak, amit már előre kikevertek. Ha ő keveri magának, akkor tudja, hogy az van benne, amit ő akar, ami a hagyomány, és a garancia - és nem bízik semmiféle újításban, mert szerinte azok olcsó szemfényvesztések, parasztvakítások, és sokszor tisztán átverések, vagy szimplán csak a hozzá nem értés tanújelei.

Több fa van, mint asztalos!

(#19437) Bubi válasza thyeby (#19436) üzenetére


Bubi
csendes tag

(#19438) thyeby válasza Bubi (#19437) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#19439) thyeby válasza thyeby (#19438) üzenetére


thyeby
őstag

Emlékeztek rá biztosan, hogy (nagy meglepetést kiváltva ezzel) hirtelen felindulásból megvettem egy metabo kombinált gyalut csak úgy fénykép alapján. Nem beszélgettünk telefonon az eladóval még fél percet sem, amikor mondtam neki, hogy meg van véve a gép.
Tegnap jártam Pesten, és ma reggel tudtam kiszedni a kocsiból, hogy megnézzem okával.

Hát fiúk, az irigyebbek most meg fognak pukkanni biztosan. Miért?

260-as gyalunak volt hirdetve. (170-re tartotta, 150-ért első szóra ideadta.) Nekem fő szempontom az volt, hogy ne átfordítható kések legyenek járatosak bele, mert az nekem nem gyere be. Lement a faxi a műhelybe megmérni a kést, hogy 1,5, vagy 3mm vastag-e. Visszahívott, hogy 3mm vastag, és ajándékba jár hozzá még két garnitúra kés (aminek az ára ugye garnitúránként úgy 27 ezer pénz).

No, ma bevittem a gépet a műhelybe alaposabb mustrára.
Gyanús volt nekem, hogy hosszabb ez a kés 260-nál. Megmértem. 304-es. Fülig ért a szám. Ez a tag azt sem tudta, hogy mit árul. Így most van két 300-as kombigyalum.
Megnézegettem a gépet is kicsit jobban. Hát az meg gyakorlatilag zsír új. Tudjátok, vannak olyan hozzáférhetetlen helyek a gépen, ahonnan képtelenség kipucolni a rárakódott gyantát, és ennek a dzsuvának a mennyisége árulkodik arról, hogy mennyit ment a gép. Ez a gép 3-4 köbméter fánál többet nem gyalult, ez messziről kiabált.
De nincs vége még a sornak:
Megnéztem a tartalék kések állapotát, hogy azokat most vinnem kell egyből az élezőbe, vagy tehetem a raktárba, mint harcrakész másodvonalbeli elemeket?
Furcsállottam, hogy olyan fura színe van a késeknek - mintha valami betét, vagy bimetál féle összetétel lenne? Kaptam elő a szemüveget, a nagyítót, kapcsoltam nagy fényt, és elállt a lélegzetem:
Vazze, ezek HM kések! Olyan erekcióm támadt, amilyent húszéves koromból tudnék talán felidézni.
Történt egyszer, hogy telefonon érdeklődtem a Noszlopy úti elosztóban, hogy mennyibe kerülne az én gépembe egy pár élezhető HM kés? Még az eladó is mondta, hogy várjon, megnézem mégegyszer, nem valami elírásról van-e szó, mert 80 ezer forintra jött ki. Nem volt elírás, tényleg annyi egy garnitúra 300-as HM kés. Így aztán semmi gondolkodás után le is mondtam erről a késről - ekkora összeg két szaros gyalukésért nekem már sehogy nem fért bele a rám néha jellemző "egyszer élünk ", vagy a "ha lúd, akkor legyen kövér" megközelítésekbe sem.
Így meg van most két pár HM késem, ami ugye magában számolva máris 160 ezer pénz, én meg a gyalugépet vettem 150-ért.
Ami furcsa nekem ezeken a késeken, az az, hogy nagyon kicsi az élszöge. Szinte feleakkora, mint az elterjedt élszög. Tényleg olyan, mint ha valami konyhakés lenne - lehet mondani rá, hogy penge. Semmi tapasztalatom még ilyesféle dolgokról nincs. Se a HM késről, sem pedig az ilyen merész élszögről. Biztosan nagyon fog hasítani, de mégis:
Használ valaki HM kést? Mit kell tudni róla? Miért van ez vajon ennyire "hegyesre" köszörülve? :F
További kellemes meglepetés volt, hogy míg a meglévő 300-as gyalum (ami újabb kiadás - HC 300) legkisebb gyalulási vastagsága 10 mm, adigg ennek a régebbinek (ADH 1630) 6 mm. Számomra ez azt jelenti, hogy amikor 8 mm vastag stafnikat gyártok (halomszámra), akkor nem kell alátennem semmitse, mehet egyből az anyag a kés alá. Jó sok macerától szabadított meg tehát ez az új régi masina. És az is egy plusz az eddig használt testvéréhez képest, hogy indítja az elszívó gépet is, amikor bekapcsolom a gyalut.

Szóval:
Bolondnak áll a szerencse.
Bolond lennék? :F

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#19440) jimy_l válasza thyeby (#19439) üzenetére


jimy_l
tag

:Y No, ez fasza, gratulálok. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#19441) #22145024 válasza thyeby (#19436) üzenetére


#22145024
törölt tag

"Amerikába szakadt asztalos hazánkfiáró"
Igen, néztem egy kiállításon készült videóját, ahol valami retenetnagy "japánfűrésszel" fecskefarkaz.

"Ő pl azt mondja, hogy neki nem felel meg az olyan sellak, amit már előre kikevertek."
Ezt megértem , mert többek szerint fél év alatt berohad, ha be van keverve (nyilván nem megy tönkre teljesen, csak már más lesz)

"és sokszor tisztán átverések, vagy szimplán csak a hozzá nem értés tanújelei."
Nem vitatom, hogy sok az önjelölt szakember a neten, de a youtubon-nem-posztolók közt is akad legalább ugyanennyi, ha nem több. Meg azt se felejtsük el, hogy akárhányszáz évvel ezelőtt nem voltak olyan technológiák mint manapság. Szerintem szivacshengert sem használtak anno bídermejeréknél, de ebből nem következik, hogy aki ma azt teszi az minimum kókler, de legalábbis nagyon gyanús. :D
Egyébként a denszesz az újkori találmány, nem? Régen szvsz csak tisztaszesz volt az elérhető, akár shellakkba, akár megfelelően higítva védőitalként.
Ugyanez igaz lehet a habkőre is, és annak porára. Nekik nem volt 400-as SIA vizescsiszoló papírjuk, pláne festool-porzívó kombó.
Szal szakmai érvekkel meggyőzhető vagyok, de pusztán a tradició nem elég. Ugyanis azt is a szükség szülte, csak azoknak még volt idejük bebetonozódni.

(#19438):
Jól látom, hgy most írtad el először helyesen a nevét a márkának?! :D

Szerk:
...ja és gratula a gépedhez!!!

[ Szerkesztve ]

(#19442) imibogyo válasza #22145024 (#19441) üzenetére


imibogyo
veterán

Sziasztok!

Csatlakoznék én is a klubhoz, ha nem bánjátok. Még csak elég kis kezdő dolgokat vittem véghez (sajnos rengetegről nem készült fotó), de egy kis galériát láthattok a következő LINK-en. Nem vagyok asztalos (sőt semmi ilyen irányultságú végzettségem), csak hobbizgatok, az egész heti gürcölés után jólesik a műhelyben lenni, amikor van rá idő.

Legnagyobb munkám maga a lakásom volt, itt mindent én csináltam (csempézés, galéria, bútorok, padlózás). Egy két képet láthattok is a galériában. Ha bővebben érdekel valakit ITT megtekinthet még egy két plusz képet, abban az állapotban ahol most tartok körülbelül.

Lehet nem sokára eladjuk, mert belevágunk az nagy gyerekprojektbe feleségemmel és szeretnénk továbblépni. :B

u.i.: bocsi nem válasz akart lenni....

[ Szerkesztve ]

(#19443) #22145024 válasza imibogyo (#19442) üzenetére


#22145024
törölt tag

Azok az esztergált stucnik, azok micsodák?

Neked meg lehet rendesen szorítani a radiálfúrón a horizontális "csövet"?

(#19444) imibogyo válasza #22145024 (#19443) üzenetére


imibogyo
veterán

Oda van írva a kép alá. ;) Azok egy ismerősnek készültek a falra, fejhallgatók vannak neki ráakasztva. Árulja őket és így esztétikusabb, mint az asztalra-hányva.

Eddig nem volt vele gondom, igen meg lehet szorítani rendesen. :K
Bár még nagyon új (egy hónapos) nem volt minek elromlani rajta.

(#19445) pali923 válasza #22145024 (#19441) üzenetére


pali923
tag

Jól látom, hogy most írtad el először helyesen a nevét a márkának?!

Ez nekem is feltűnt :) Hogy is van ez most thyeby? :))
Legközelebb már majd nagy betűvel is írja.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#19446) pali923 válasza thyeby (#19439) üzenetére


pali923
tag

Vazze, ezek HM kések! Olyan erekcióm támadt, amilyent húszéves koromból tudnék talán felidézni.
Én azért ezt a bejegyzést a helyedben nem mutatnám meg asszonypajtásnak! :DD

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#19447) Márton111 válasza thyeby (#19439) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Gratulálok a szerencsés vételhez, sok jó munkát kívánok hozzá.

(#19448) Speciali válasza imibogyo (#19442) üzenetére


Speciali
tag

ügyes vagy!

(#19449) Sanyabá válasza thyeby (#19439) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Gyanús vagy Te nekem!
A Metabó cég meg unta már a sok negatív komentjeidet , és most jól kitoltak veled. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19450) mdk01 válasza #22145024 (#19441) üzenetére


mdk01
addikt

A habkő nem csiszol hanem tömít, csak mert az jött le a hsz.-odból hogy nem így gondolod.
Mi tiszta szesszel csináltuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.