Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) liszi70 válasza lacos001 (#22400) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha már úgyis ismered a Dune-t, akkor Dune HD TV-102.

Vagy használtan Popcorn A210? Azt is nagyon dícsérik.

(Popcorn újban mindegyik több mint 40, a Popbox meg már nem kapható hála a jó istennek, Mede8er is drágább (esetleg 44-ért Mede8er MED600X3D? Az közel van a 40-hez.) ha egyik sem, akkor WD TV Live vagy Egreat.

Inkább a Dune-t és a Mede8er-t ajánlgatják mostanában a szakik. Meg a Popcorn nem 3D-s készülékeit, de azok drágábbak. Az Egreat-nak is vannak kedvelt készülékei, bár az nem tudja a 23.976-os lejátszást.

(#22402) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

[link] Ezzel kapcsolatban valakinek valami tapasztalata?

(#22403) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kis segitseg kellense Popi A300 bealitasahoz. Van hozza wfif stickem (ami egy FT-ot nem er) es ezzel szeretnem a netre kotni. Kabeles megoldas nem megoldhato.
A beallitasvarazsloban szepen vegigmegyek a dolgokon mukodik is de amint kikapcsolom minden elszall es kovetkezo inditasnal vagy ujra beallitom vegy nem kapcsolodik a nethez.
Ez ilyen vagy...?
Amit eszrevettem, h a beallitasvarazslon belul fent a 3-as (wifi beallitas) 4-es (ip beallitas) ill 5-os (proxy beallitas) "pontok" kisebbek mint a tobbi. Ebbol arra kovetkeztetek - lehet rosszul - h ott v.mi nem kerek meg ezert ekll allandoan ujra konfiguralnom minde egyes bekapcsolas utan.

Tapasztalt mar v.ki hasonlot?

(#22404) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak

Érdekelne valami olcsó lejátszó.Nem kell 3d csak android fusson rendesen rajta.lan és wifi sem ártana rá.Lehet ilyet találni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#22405) Warter válasza No.01 (#22403) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem első körben próbálkozz a firmware frissítés illetve reset kombóval. Ha ezek nem segítenek, akkor gariztasd, csodák nincsenek szerintem.

viperabácsi: mk808-as topicban tudnak neked szerintem ajánlani illetve tanácsokkal ellátni, itt nem foglalkozunk androidos lejátszókkal.

kiscarlos77: új realtek chip, masszívnak tünő hardver. A softveres része viszont kérdéses. Nem hallottam róla, hogy itt bárki találkozott volna már ezzel a berendezéssel. Azt tudom tanácsolni, hogy menj el és nézd meg és utána meséld el nekünk is. :)

[ Szerkesztve ]

(#22406) Calyd válasza kiscarlos77 (#22402) üzenetére


Calyd
csendes tag

Igen, engem is érdekelne, hogy tud-e többet mondani valaki a "papírnál".
Amit én linkeltem, arról semmi?

(#22407) No.01 válasza Warter (#22405) üzenetére


No.01
őstag

Ez bar bennem is felmerult, de biztam benne, h csak v.mi beallitasi problema lesz. Annyira mondjuk nem erdekel, h ezert szervizbe kuldjem, bar bosszantani nagyon bosszant. Sebaj hamarosan megy tesomekhoz naluk meg ugyis kabeles megoldas lesz.

Mas:
A400-at hasznal mar itt v.ki? 2-3 heten belul tervezem a vasarlasat. Volt egy kis Dune kiterom ill egy 2 napos probalkozasom egy Mede8er-el de nem jottek be igy visszatertem a Popihoz, de elso korben egy V8-ashoz ami hat az olcso husnak hig a leve kifejezessel egy az egyben helyetesitheto szoval most A300-van felve, h a 400-as kezdeti SW problemak zome javitva lesz, bar egy usere velemenyere tobbet adok...

(#22408) Warter válasza No.01 (#22407) üzenetére


Warter
őstag

Helyedben várnék még azzal az A400-sal és sűrűn olvasgatva a Popcorn fórumát. Kicsit sok még a hiba, ha nem akarsz úgy járni, mint a Popbox-sal akkor szerintem várj vele.

(#22409) Mezga Aladár válasza lacos001 (#22400) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"NAS-t vásároltam véletlenül" :Y :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22410) lacos001 válasza Mezga Aladár (#22409) üzenetére


lacos001
senior tag

Nyilván direkt vettem NAS-t,mert jobban ki lehet használni,mint a Dune HD Duo-t ugyanerre a célra.
Kicsit vicceskedtem :DDD

Aztán lehet veszek egy Duo-t mégiscsak......

(#22401) liszi70 Tudtam,hogy ennyi a választék,legalább meg is erősitetted ezt.Kezd alakulni a kép.
köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#22411) sakal83


sakal83
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert teljesen 0 vagyok eben a témában

Egy hdmi-vel rendelkező monitorra szeretnék megbízható médialejátszót kötni.

Háromfélén gondolkodok, ha egyáltalán létezik ilyen:

Ami Alapfeltétel mind a három esetben: - ki - és bekapcsolásidőzítő, távirányító

1. Teljesen egyszerű. Játsszon le aránylag mindenféle mozgóképet, amit letöltök. De legyen olcsó. Felvétel, zenelejátszás, internet nem kell. Ha DVB-T-s akkor örülnék.

2. DVB-T-s, mindent lejátszó, frissíthető.

3. Mindent lejátszó, frissíthető. Lehessen rajta internetezni oly módon, hogy bill-t rá lehessen kötni.

Tudnátok csoportonként ajánlani? Köszönöm :R

(#22412) Mezga Aladár válasza lacos001 (#22410) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen nas?

A popi 200 sorozat nem müxik gigás hálózattal, wd dune?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22413) need válasza lacos001 (#22400) üzenetére


need
addikt

valahol nekem is ez a gondom..vagy is csak kimondottan hálózatba akarom tolni..

mondjuk ez a véletlen dolog jó volt.. ;)

még mindig azt mondom hogy A400 de még inkább várom mit szülnek a firmekkel
és vagy hagyom az egészet és egy Xtremer Ultra + XBMX osztjónapot!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22414) cekkk válasza lacos001 (#22410) üzenetére


cekkk
veterán

De minek neked a Dou ha vettél nast és abban tudod tárolni a merevlemezeket? :K

need

Szülik majd minden nap a frissítéseket, de nem használható kategória még mindig. 10 ezret nem ér így nem hogy 89et :Y

[ Szerkesztve ]

(#22415) need válasza cekkk (#22414) üzenetére


need
addikt

folyamatosan nyomon követlek.. vagy is nem csak téged hanem a topikot.. amikor csak tehetem böngészem az okosságot..én is látom még hogy DEAD a dolog..1enlőre..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22416) liszi70 válasza Mezga Aladár (#22412) üzenetére


liszi70
nagyúr

De minek kellene neki gigás médialejátszó? Tudom, hogy azt írta, de NAS-ról akarja etetni, nem a lejátszóra kötött külső vinyóval, tehát fájlkezelés nem történik a player-rel. Lejátszás szempontjából meg pont elég a 100-as háló.

(#22417) liszi70 válasza cekkk (#22414) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pont azt írta, hogy a Duo helyett kell neki, nem vinyós lejátszó.

(#22418) cekkk válasza need (#22415) üzenetére


cekkk
veterán

Én az avforumon olvasom a popi topikot, nagyon nincsenek vele megelégedve, már aki nem elvakult popi fan :DDD :DDD

liszi

Aztán ezt olvastad?
Aztán lehet veszek egy Duo-t mégiscsak...... :Y

[ Szerkesztve ]

(#22419) liszi70 válasza cekkk (#22418) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaaa.....azt a sort nem.

De minek neki a Dou ha vett nast és abban tudja tárolni a merevlemezeket? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22420) cekkk válasza liszi70 (#22419) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor kéretik nem beszólni :DDD ;]

Mert a birtoklási vágy nagy úr :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#22421) liszi70 válasza cekkk (#22420) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha Duo-t vesz, akkor a gigabites lejátszó szükségtelenségéről írt gondolatmenetem is a kutyáké! Na, ez a nap is jól kezdődik!!
Mondjuk a Duo sem gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#22422) lacos001


lacos001
senior tag

Természetesen a tárolás része már nem lényeges.......az ezzel járó virágboltos dolgok sem.
Jelenleg jó hálózati lejátszó kell.Ez lehet a Duo,vagy bármi más,ami megfelelő erre a célra.
Már lassan tilos Duo-t vennem,mégha feleslegessé is válik néhány opciója? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22423) Warter válasza lacos001 (#22422) üzenetére


Warter
őstag

Vegyél Dune D1-et. :)

(#22424) need válasza liszi70 (#22416) üzenetére


need
addikt

én viszont hajlok arra amit látok vagy össze hasonlítom a filmek méretét na meg plusz a hangsávokat ami évekkel halad felfelé hogy igen is hosszabb távra és főleg hálózati lejátszásra kell itt csak a giga játszhat.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22425) #75912448 válasza cekkk (#22418) üzenetére


#75912448
törölt tag

Külföldi fórumokat olvasva sokan lecserélték a hirtelenjében vásárolt 400-as Popit Mede8er.re és elégedettek vele.

Egyébként amíg kapni még D1-et, senkit ne tartson vissza a vásárlási láz. Továbbra is a legjobb lejátszó kategóriát képviselik a smart sorozat tagjai. Ha nem kell 3D, de szükség van jól működő Sigma media playerre, akkor nincs más választás.

(#22426) Warter válasza need (#22424) üzenetére


Warter
őstag

Ha ennyire hosszútávra tervezel, akkor építs htpc-t. Azt később úgy alakítgatok, ahogy éppen jólesik.

(#22427) cekkk válasza need (#22424) üzenetére


cekkk
veterán

Hát hallod én nem találkoztam még olyan anyaggal ami ne ment volna át a 100as hálón hibátlanul.
Ha meg majd 4K perverziója lesz az embernek akkor gondolkozzon el, hogy van-e értelme gyorsabb hálózatnak. Persze nem 40-50 colos tévéknél lesz ennek is értelme. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22428) need válasza Warter (#22426) üzenetére


need
addikt

hosszú táv az kb. 2-3 év..legalább is nekem..

már rég bele kezem volna de nincs semmi ismeretem.. még 1 gépet össze is rakok de utána..?! Ááá inkább hagyom a dolgot.. nem akarok bele folyni meg enni vele a kefét..!

Alternatíva még mindig az Xtremer Ultra és az Ultra 2.. továbbra is..!
jó most jön az ha én építem mennyibe fája..de én nem akarok építeni ;]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22429) liszi70 válasza lacos001 (#22422) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az első kérdésedből kiszerkesztetted azt, hogy 40 ezerig keresel médialejátszót? Most nézem, már nincs benne. Tudniillik én arra válaszoltam, ezért ajánlottam 40 alattiakat. Ha nincs 40ezres limit, akkor sokkal több lehetőséged van!

Szerk.: Basszus, összekevertelek az előző kérdezővel, neki volt igénye a 40 ezer alatti lejátszó!
Nem megy ez ma nekem! :DD

[ Szerkesztve ]

(#22430) Warter válasza need (#22428) üzenetére


Warter
őstag

Akkor pedig vegyél egy Mede8er 600-zast, vagy ha nem kell 3D akkor Dune D1. Esetleg még Popcorn A300 vagy Dune 102 ha nem fontosak a HD hangok.

(#22431) cekkk válasza need (#22428) üzenetére


cekkk
veterán

És mit vársz a 2-3 év távlatából? Szerinted mi olyan technológia jelenik meg amire nem lesz elég a 100as háló és lesz pénzed is hozzá megjelenítőre és lejátszóra is? :F

(#22432) lacos001 válasza liszi70 (#22429) üzenetére


lacos001
senior tag

Sejtettem,hogy valami nem stimmel,de nem szóltam be. :B

Veszek valamilyen Dune cuccot,rosszul nem járhatok.....

(#22433) sakal83


sakal83
addikt

Erre valaki?

(#22434) need válasza cekkk (#22427) üzenetére


need
addikt

én itt és ebben a saját rendszeremre gondoltam és logikusan gondolkodva azért akarom cserélni
a jól működő rendszeremet (wd live) mert már kevésnek látszik..

kevés mert sok esetben akad a film.. az akadás kiküszöbölése..lemásolni a nasról a gépre..majd muxolni..
vissza másolni..nasra..
hogy ez így van és lehetne máshogy is ha aktuális lenne a firm..

de ha nem muxolok és leszedek egy BD isot és az kibírja az első 10 percet akor elvileg megtudom nézni..
én úgy vettem észre elfogy a hálózat.. vagy is minden eszközöm nas..router..sz.gép..gigás + cat 6 kábelekkel van össze rakva..a leggyengébb láncszem a wd a 10/100-val.

most ha másik oldalról nézem veszek 1 lejátszót mondjuk 40k-ért..ami abban különbözik a mostanitól hogy majd a duplája..és nem kell muxolni..azt így meg feleslegesnek látom..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22435) cekkk válasza need (#22434) üzenetére


cekkk
veterán

Ha neked ezek a másolni muxolni és vissza másolni dolgok nem jelentenek idő veszteséget akkor csináld.
Én nem csinálnám, mert nem lenne rá időm és ingerenciám sem, így vennék egy újabb lejátszót.
A WD live nálam 3-4 éve volt talán, de már akkor gondok volta ka hálózat kezelésével, még az 1080p is képes volt megakadni. :W
Ez inkább Wd betegség. Én realtekes gépet nem vennék mert nem tudják a 23.976-t és nekem az fontos. Lehet, ha majd tudják akkor megéri az árukat, de én addig egy fillért nem adnék érte, nekem zavaró.

(#22436) BBéci válasza liszi70 (#22401) üzenetére


BBéci
titán

Ma demóztam valakinek és kellemetlenül éreztem magam, amikor a MED600 két filmmel is átváltott DTS-HD MA-ról sztereóra (az erősítő azt írta ki) plusz egy pillanatra el is hallgatott. Csupán 3-4 mp-ig tartott, de a vendégem előtt picit égő volt.

(#22407) No.01
Három hétig tesztelgettem, aztán félretettem, majd akkor térek vissza rá, ha kijavítják a mostani hibáit.

(#22414) cekkk
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22437) robi-k


robi-k
őstag

Első felhasználói vélemények az igen drága Base 3D-ről:
"Just get my Dune Base 3d today so i will start testing 3D streaming and HD audio, also have an A-400 with The newer Sigma but this will not stream 3D and BluRay .iso iver NFS so i will test samba today.
Have a Qnap 669 Pro and gigabit network, can play all formats in my Dune Max so i hope my new Dune Base 3D will be as good as Max"
Ez igen hasonlít az A400-ra, ott sem megy az ISO lejátszás NFS kapcsolaton (bár megjegyzem, hogy a samba-n működik jól, és szvsz ez a fontosabb).

(#22438) liszi70 válasza BBéci (#22436) üzenetére


liszi70
nagyúr

Majd jól megkapod mindjárt, hogy elfogult vagy a Dune-nel, emiatt negatív kisugárzásaid voltak a mede8er használata közben! :D

[ Szerkesztve ]

(#22439) BBéci válasza robi-k (#22437) üzenetére


BBéci
titán

A legfontosabb, hogy USB-ről mit és hogyan játszik le. Mennyibe kerül?

(#22438) liszi70
Az egyik film a Fast Five volt, amit a TV sorozatú lejátszók nagyon nem szeretnek, csak a halk részeknél szólnak.
Viszont az Inception egyik Dunének sem okozott gondot, csak ma a Medernek. Még próbálgatom, remélem csak véletlen volt!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22440) cekkk válasza BBéci (#22439) üzenetére


cekkk
veterán

Már miért az lenne a legfontosabb? :F
Szerintem a hálózati elérés támogatása és azon keresztüli lejátszás fontosabb :U

(#22441) robi-k válasza BBéci (#22439) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune-k ára Európa szerte egységes:
Dune HD Base 3D: 299€, nálunk 89.900 HUF
Hude TV 303D: 199€, nálunk 59.900 HUF

A Base 3D már megvehető az eBay-en, 289€ +17€ postai költség áron.

[ Szerkesztve ]

(#22442) tigipuf válasza BBéci (#21909) üzenetére


tigipuf
senior tag

Elnézést kérek ,tényleg be voltam egy kissé zsongva...
Egyértelmű,hogy a számodra elérhető,tesztelt kategóriás készülékek után a mezei 150-250-s kategória nagyon sok sebből vérzik,de sajna sokunknak csak ez adatik meg,és ebből próbáljuk kihozni amit lehet.
Még egyszer elnézést a személyeskedésért :) ,de ha úgy látom ,hogy trágya kategóriába sorolod az egyszerű csóringer által 2 év hitelre megvett készülékeket,akkor lehet gyorsabban reagál az ujjam mint az eszem. :R
Egyébként maximálisan elismerem,sőt keresem is a véleményed a média kategóriás topikokban :)
Ha meg tényleg annyira felhős ebben a kategóriában a samu akkor meg pláne bocsi...

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#22443) erdoke válasza robi-k (#22437) üzenetére


erdoke
titán

Én úgy értelmeztem az idézetet, hogy a Base 3D-t még nem fogta munkára, és a hinyosságok az említett A400-ra vonatkoznak.

A legjobb aláírás a héten

(#22444) #75912448 válasza erdoke (#22443) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mások is próbálták már valós körülmények között.

(#22445) erdoke válasza #75912448 (#22444) üzenetére


erdoke
titán

Éppenséggel az NFS streamről nem sokat írnak. Viszont a többi impresszív. 27 MB/s mért sebesség hálózaton? 3D és HD hang hibátlan?

"I've not had any hands on experience with either the A-400 or Base 3D - but from what I've been reading in the A-400 thread the Dune is wiping the floor performance wise with it.

A legjobb aláírás a héten

(#22446) #75912448 válasza erdoke (#22445) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyelőre semmit nem tudok róla, ennyit olvastam róla én is. Ahogy nézem eddig csak Avatar volt műsoron, egy próba nem próba :) Hanggal kapcsolatos tulajdonságokat pedig csak magamnak hiszem el, ha meggyőződtem róla.

(#22447) erdoke válasza #75912448 (#22446) üzenetére


erdoke
titán

Ez esetben véletlenül se írd be ide, hiszen mindenki csak saját magának hiszi el. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#22448) robi-k válasza erdoke (#22447) üzenetére


robi-k
őstag

Biztató hír: "Its a new firmware on The Dune 3d, i have test streaming 14 3d movies now from SMB and NSF all played like a charm, start in 1-3 sec and no buffering and drop outs.
It feels very stable! You get a playlist if every file on the iso even when it continues several m2ts files in the structure 3d shows up and work perfect!
I am really glad that Dune worked hard on this chip and not do like PPH and get a box out with so many bugs that it can't stream a crappy DVD iso.
So thanks DUNE"

(#22449) szucsi57 válasza Warter (#22430) üzenetére


szucsi57
tag

Srácok, leszedtem azt a híres 35GB-os Celine Dion "A New Day" koncert anyagot és próbálkoztam vele a Mede8er 600-as plusz Onkyo TX-SR606 rendszeremen. A tapasztalataim:

a.) 100MB-os hálózaton keresztül időnként akadozott a lejátszás. Ilyet eddig full HD-s filmeknél és HD hangoknál sem tapasztaltam. A 96kHz-es LPCM olykor kihagyott, a TrueHD 5.1-es hang is.

b.) A külső merevlemezt közvetlenül a média lejátszó USB csatlakozójára téve minden megjavult. Egyetlen egyszer sem történt akadás, a hang is tökéletes. Pont ezért írok most, hogy jelezzem: ez a 96kHz-e LPCM és az 5.1-es TrueHd akkora élmény, hogy érdemes ebbe az irányba nyitni. Ha a költségek engedik, olyan lejátszót vegyetek, ami le tudja játszani ezeket a hangokat. A magasak kristály tiszták, a basszusokl jól definiáltak, a zene szellős, a hangszerek briliánsan szólalnak meg.

c.) A full HD kép éles, a színek tiszták, élénkek, nem mosódnak össze a képernyőn. A koncert megnézése előtt a nejem furcsállotta, hogy hogyan lehet akkora színháztermet egy éven keresztül tele szervezni Celine Dionnak - utólag minden kétsége elszállt. Vizuálisan is egy nagy élmény amit láttunk, csak ajánlani tudom mindenkinek, ahogy a Mede8er 600-at is.

d.) A BlueRay anyag menüjét mind ISO-ból, mind kibontott anyagból 100%-osan kezeli. Lejátszás közben is, a Top Menu meghívásakor, a lejátszás megszakítása nélkül halványan megjelenik a menü a képernyőn és rendeltetésszerűen használható.

(#22450) #93966848 válasza szucsi57 (#22449) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ez nem semmi, lehet, hogy meg is van a médialejátszóm :) Igaz még csak egy sima 5.1es DTS házimozi van hozzá, de nekem ez is elég cinema módban :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.